quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Ekran Işığının Akneyi Tetiklediğini Biliyor Muydunuz?

Ekran Işığının Akneyi Tetiklediğini Biliyor Muydunuz?

Ekran Işığının Akneyi Tetiklediğini Biliyor Muydunuz?

Ekran ışığı, günümüz modern insanının en çok maruz kaldığı zararlı unsurlar arasında yer almaktadır. Gelişen teknoloji ve mobil uygulamaların hayatın her alanında kullanılması; ekran ışığına maruz kalma süresinin artmasına neden olmaktadır. Günümüzde adeta bir kimlik niteliğinde olan telefon, ekran ışığının zararlı etkileri nedeniyle cilt yüzeyine zarar verebilmektedir.

Maruderm, bünyesinde bulunan onlarca farklı çeşit bakım ürünü ile müşterilerinin cilt problemlerini en iyi şekilde çözmeyi hedeflemektedir. Kurulduğu günden bu yana “doğadan gelen güzellik” vizyonuyla hareket eden Maruderm; etkili ve kaliteli ürünleri sayesinde müşterilerinin memnuniyeti kazanmaktadır.

Maruderm, doğal ürünleri güzellik sektörüyle buluşturma hedefiyle çıktığı bu yolda; her geçen gün daha fazla kişiye ulaşarak, pazar hacmini sürekli olarak genişletmektedir. Maruderm Gözenek Sıkılaştırıcı Siyah Nokta ve Akne Karşıtı Tonik, cilt yüzeyindeki sivilcelerin sönmesine ve azalmasına yardımcı olmaktadır.

Ekran Işığı Nedir?

Mavi ışık bir diğer adıyla ekran ışığı; bilgisayar, tablet ve telefonlarda bulunan ışık olarak tanımlanmaktadır. Günümüzde, dijital iş alanlarının yaygınlaşması ve neredeyse tüm sosyal hayatın internet üzerinden ilerlemesi; ekran ışığına maruz kalma süresinin artmasına neden olmaktadır.

Güneş ışığı haricindeki tüm yapay ışıklar, insan vücuduna belirli oranlarda zararlı etki göstermektedir. Ekran ışığı ise çok yüksek bir enerji düzeyine sahip olması nedeniyle, göz ve beyin organlarına ciddi zararlar verebilmektedir. Bu zararların en aza indirilmesi ve kişilerin daha sağlıklı olması için ekran kullanımını kısıtlamak gerekebilmektedir.

Doğal ışıklar, ruh sağlığımız ve fiziksel sağlığımız üzerinde son derece yararlı etkiler bırakmaktadır. Bu bağlamda, fiziksel ve zihinsel sağlığın tam olarak korunabilmesi için doğal ışık kaynaklarından daha fazla yararlanmak gerekmektedir. Yapay ışıkların ve ekran ışığının, zararlı etkilerinin fark edilmesi ve bu zararların engellemesi için yöntemler geliştirilmesi gerekmektedir.

Ekran Işığının Zararları Nelerdir?

Ekran ışığı, aşırı düzeyde maruz kalındığında; birçok vücut sistemine sistematik olarak zarar vermektedir. Ekran ışığının yaydığı yoğun radyasyon, başta göz olmak üzere; beyin, salgı bezleri ve solunum sistemi üzerinde olumsuz etki bırakmaktadır. Ekran ışığının zararları şu şekilde sıralanmaktadır:

  1. Göz retinasını sürekli olarak yoran ekran ışığı; göz kuruluğu problemlerine yol açabilmektedir. Bununla birlikte, miyop ve hipermetrop hastalıklarına da neden olabilmektedir.
  2. Gözler aracılığıyla beyne gönderilen ekran sinyalleri, beynin bazı işlevlerine zarar verebilmektedir. Ekrana fazla bakmak, kronik baş ağrısı ve huzursuzluk hissi gibi durumlara yol açabilmektedir.
  3. Melatonin hormonu, ekran ışığının en çok zarar verdiği sistemlerden biridir. Ekran ışığı, melatonin hormonunun daha az salgılanmasına neden olmaktadır. Ekran ışığına fazla maruz kalan kişiler, kronik olarak uyku problemleri yaşayabilmektedir.
  4. Teknolojik cihazlarla sürekli olarak vakit geçirmek, ekran ışığının zararlı etkileri nedeniyle ruhsal problemlere de neden olabilmektedir. Depresyon, kaygı, huzursuzluk ve benzeri olumsuz duygular; ekran ışığının olumsuz etkileri nedeniyle tetiklenmektedir.
  5. Ekran ışığı, göz çevresinin daha yorgun ve çökmüş görünmesine neden olmaktadır. Ekran ışığına çok fazla maruz kalan kişiler, son derece yorgun ve yaşlı görünmektedir.

Ekran Işığı Cilde Zarar Verir Mi?

Ekran ışığının zararları arasında, cilt lekeleri ve çeşitli cilt problemleri de bulunmaktadır. Özellikle melatonin hormonunun düzenli salgılanmasını engellemesi nedeniyle; cildin daha solgun görünmesine ve cilt yüzeyinde küçük kırışıklıklar oluşmasına neden olmaktadır. Uykusuzluk ve yorgunluk, erken yaşlanma belirtilerinin oluşmasına zemin hazırlamaktadır.

Ekran ışığının yoğun radyasyon düzeyi, cildin doğal nem dengesinin bozulmasına neden olmaktadır. Nem dengesi bozulan cilt, elastikiyetini kaybetmekte ve sarkma gibi olumsuz sonuçlar ortaya çıkabilmektedir. Ekran ışığı nedeniyle kollajen oranı azalan cilt, derin kırışıklık ve leke oluşumuna daha yatkın hale gelmektedir.

Göz çevresi morlukları ve gözaltı torbaları, ekran ışığının olumsuz sonuçları arasında yer almaktadır. Teknolojik cihazlarla çok fazla maruz kalan kişiler, göz çevresi problemlerini daha sık yaşamaktadır. Maruderm Coffeine Peptides Hyalüronik Asit Göz Çevresi Serumu, gözaltı morluklarının ve diğer göz çevresi problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır.

Ekran Işığı Sivilce Yapar Mı?

Ekran ışığı, yaydığı radyasyon nedeniyle cildin doğal yağ dengesini bozabilmektedir. Cilt yüzeyinde fazla yağ üretilmesine neden olarak, cilt yüzeyinde sivilce oluşumuna sebebiyet verebilmektedir. Yağ dengesi bozulan ciltler, gözenek genişlemesi gibi olumsuz durumlar yaşamaktadır. Açılan gözenekler, kir ve makyaj kalıntısı ile dolarak; zamanla iltihaplanmakta ve akne oluşumuna dönüşebilmektedir.

Ekran ışığı ve akne ilişkisi, birçok farklı nedenden dolayı ortak olarak ilerlemektedir. Ekran ışığı, insan vücudunun daha fazla stres taşımasına neden olabilmektedir. Stres düzeyi arttıkça cilt problemleri daha aktif hale gelmekte ve böylece akne oluşumu ortaya çıkabilmektedir.

Aşırı düzeyde ekran ışığına maruz kalanlar, ciltlerinin bakteri dengesinin bozulması durumlarıyla karşılaşabilmektedir. Bakteri dengesi bozulan cilt, akne oluşumuna daha uygun bir yapı göstermektedir. Özellikle cilt bakım rutinlerini düzenli olarak uygulamayan kişiler, ekran ışığının neden olduğu akne problemlerine daha fazla maruz kalmaktadır.

Ekran Işığının Zararlarını Nasıl Engellerim?

Ekran ışığının zararları, kişilerin ciddi sağlık sorunları yaşamasına neden olabilmektedir. Ekran ışığının zararlarının engellenmesi için öncelikli olarak yapılması gereken, ekran ışığına ihtiyaç duyulandan fazla maruz kalmamak olmalıdır. İş veya zorunluluk dışında ekran kullanımını azaltmak, cilt problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır.

Ekran ışığı nedeniyle nemini ve yağını kaybeden cildin, cilt bakım ürünleriyle düzenli olarak beslenmesi gerekmektedir. Cilt bakım rutinleri, cildin dış etkenlere karşı daha dayanıklı olmasına yardımcı olmaktadır.

 


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru cilt yapısına sahip olan kişiler; yaygın görülen cilt problemlerini daha sık yaşamaktadır. Soğuk hava ve güneş ışınları gibi faktörlerden daha fazla etkilenen kuru cilt, kişilerin günlük yaşam kalitelerini büyük ölçüde düşürmektedir. Sağlıklı beslenme alışkanlıklarına sahip olmak ve günlük olarak en az iki litre kadar su içmek; cilt kuruluğu problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır.

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Vücudun belli bölgeleri diğer kısımlara oranla yağlanmaya daha yatkındır. Karın çevresi, basen ve kol bölgeleri yoğun yağ birikimi olan bölgelerdir. Bu bölgelerde zayıflama ve incelmeyi sağlamak için pek çok yöntem kullanılmaktadır. Soğuk lipoliz, liposuction, radyo frekans, mezoterapi, karboksiterapi, ultrashape bu yöntemlerden bazılarıdır. Yalnızca diyet yaparak bölgesel yağ yakmak mümkün değildir. Kişiye özgü bir diyet, egzersiz programı ve bölgesel incelme uygulamaları yardımıyla lokal yağlanmadan kurtulmak mümkündür.

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt bakımı, cildin ihtiyaç duyduğu bileşenlerin cilde nüfuz etmesini sağlayarak; sağlıklı, canlı ve parlak bir cilt görünümüne kavuşmaya yardımcı olmaktadır. Medikal olarak ya da evdeki ürünlerle uygulanabilen cilt bakımları, doğru ve düzenli bir şekilde yapıldığında etkili sonuçlar vermektedir. Medikal işlemler, özel solüsyonlar ve ileri teknoloji ürünlerle uygulanırken evde yapılan cilt bakımlarında çeşitli bakım ürünleri kullanılmaktadır. Cilt bakımı fiyatları da yapılan uygulamaya ve kullanılan ürünlere göre değişiklik göstermektedir.

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş dökülmesi dönemsel ya da sürekli olarak görülebilen bir cilt problemidir. Oluşum şekline ve sürecine göre kendi kendine düzelebildiği gibi tedavi süreci de gerektirebilmektedir. Hormonal dengesizlikler, yanlış beslenme, menopoz, stres ve buna benzer pek çok etken kaş dökülmesine neden olabilmektedir. Genel olarak evde uygulanabilen yöntemlerle tedavisi mümkündür. Sarımsak, zeytinyağı, badem yağı, hindistan cevizi yağı, aloe vera jeli ve c vitamini gibi pek çok içerik kaşların gürleşmesine, sıklaşmasına ve uzamasına katkı sağlamaktadır. 

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt bakım ampulleri, ciltte aniden ortaya çıkan problemlerin kısa sürede çözülmesi için kullanılan yoğunlaştırılmış minik serumlardır. Pek çok cilt probleminde etkilidir. Hızlı sonuçlar vermektedir. Özellikle cildin yenilenmesi, yaşlılık belirtilerinin ortadan kalkması ve cilt bariyerinin yenilenmesi için kullanılmaktadır. Haftada birkaç kez ya da ayda birkaç kez olacak şekilde dairesel hareketlerle masaj yapar gibi uygulanmaktadır.

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Cilt bakımı; cilt tipine uygun ürünlerle cildin temizlenmesi ve nemlendirilmesi işlemidir. Cilt bakımı yapılırken dikkat edilmesi gereken pek çok husus bulunmaktadır. Bilinçsizce yapılan cilt bakımı faydadan çok zarara yol açmaktadır. Bu nedenle cilt analizi yapıldıktan sonra uygun ürünler seçilmesi ve işlem sırasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Düzenli olarak güneş kremi kullanmak, makyajla uyumamak ve cildin temiz ve nemli kalmasına önem vermek cilt bakım rutininin en önemli adımları arasında yer almaktadır.

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt bakım rutini, kişilerin cilt yapılarına uygun olan ürünleri düzenli olarak kullanmaları olarak tanımlanmaktadır. Cilt bakım rutinin, doğal ve besleyici ürünlerle yürütülmesi; cildin uzun vadede daha sağlıklı ve genç görünmesine yardımcı olmaktadır. Temizleme, tonik, peeling ve serum basamaklarından oluşan cilt bakım rutini; kişilerin özgüven kazanmasına ve ruhsal anlamda daha iyi hissetmesine olanak tanımaktadır.

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki renk değişikliği; çeşitli dış etkenler nedeniyle ortaya çıkabileceği gibi bazı kronik hastalıkların da habercisi olabilmektedir. Özellikle kalsiyum ve çinko gibi kemik ve tırnak yapısı üzerinde etkili olan minerallerin, vücut bünyesine yeteri kadar alınmaması da; tırnak yüzeyindeki renk değişikliğine sebebiyet vermektedir. Tırnak yüzeyinde morarma, sararma veya kızarma ile süregelen bu rahatsızlığın; uzman bir doktor tarafından detaylı bir şekilde incelenmesi gerekmektedir.

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum, vücut sistemlerinin tümünde üretilmekte ve cilt yüzeyinin dış etkenlere karşı daha dayanıklı olmasına yardımcı olmaktadır. Çeşitli nedenlerle dengesizleşen sebum üretimi, kişilerin cilt ve saç yağlanması gibi olumsuz problemleri daha sık yaşamasına neden olmaktadır. Sebum üretiminin dengelenmesi için sağlıklı beslenme alışkanlıklarına geri dönülmesi ve düzenli olarak cilt bakımı yapılması gerekmektedir.

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Simmondsia chinensis bitkisinin özlerinden elde edilen jojoba yağı, cilt ve saç yapısı üzerindeki iyileştirici etkisi nedeniyle; güzellik sektörünün vazgeçilmez ürünleri arasında yer almaktadır. Jojoba yağının saça faydaları; saç kepeğini azaltma, saç tellerini onarma, saç dökülmesini en aza indirme ve saç tellerinin parlaklığını arttırma olarak sıralanmaktadır. Saç bakım ürünü olarak kullanılan jojoba yağı, kişilerin daha dolgun ve hacimli saçlara sahip olmasına yardımcı olmaktadır.

Saç Vitamini Nedir ve Ne İşe Yarar?

Saç Vitamini Nedir ve Ne İşe Yarar?

Saç vitaminleri, ideal kalınlıkta ve ışıldayan yapıda saç tellerine sahip olmanın altın anahtarı olarak görülmektedir. Saç bakımı için vitamin ve mineral takviyesi almak, kişilerin daha canlı ve gür saçlara sahip olmasına yardımcı olmaktadır. Doğal besinler veya takviye ürünler aracılığıyla vücuda giren; A, E, C, H ve B12 vitaminleri, saç sağlığının gelişmesine katkı sağlayan vitaminler olarak sıralanmaktadır.

Kaş Pudralama Nedir ve Ne İşe Yarar?

Kaş Pudralama Nedir ve Ne İşe Yarar?

Kaş pudralama, güzellik uzmanları tarafından uygulanan ve kişilerin daha dolgun kaşlara sahip olmasını sağlayan bir tekniktir. Bu işlem; kaş derisinin en üst tabakası olan epidermise, bitkisel bir boya enjekte ederek yapılmaktadır. İşlem esnasında kullanılan mikro iğneler, kaş dokularına hiçbir şekilde zarar vermemektedir. Son derece kolay, hızlı ve zararsız bir işlem olan kaş pudralama; kişilerin doğal kaş görünümünü, kalıcı bir şekilde elde etmelerine olanak tanımaktadır.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..