Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Dipliner ve Eyeliner Arasındaki Fark Nedir?

Dipliner ve Eyeliner Arasındaki Fark Nedir?

Dipliner ve Eyeliner Arasındaki Fark Nedir?

Sonuç açısından benzer olan fakat uygulama esnasında birbirinden farklılaşan dipliner ve eyeliner, göz makyajının en çok tercih edilen türleri olarak nitelendirilmektedir. Dipliner ve eyeliner arasındaki fark, uygulama prosedürlerinin değişmesi olarak gösterilmektedir.

Dipliner, kalem uçlu kalın bir aparat yardımıyla uygulanırken; eyeliner ise ince bir fırça yardımıyla sürülmektedir. Her iki uygulama da aynı sonuca ulaştırmaktadır fakat dipliner uygulaması, eyeliner uygulamasına nazaran çok daha pratik yürütülmektedir.

Göz makyajı, kadınların en fazla önem verdiği konular arasında yer almaktadır. Yüz güzelliğinin öne çıkmasına olanak tanıyan gözler, kaş ve kirpik yapısının yanı sıra; mükemmel bir makyaj yardımıyla mükemmel bir şekilde sergilenebilmektedir.

Gözlerin daha çekici görünmesine ve kirpiklerin hacim kazanmasına yardımcı olan eyeliner/dipliner; kadınların en fazla tercih ettiği makyaj ürünleri arasında yer almaktadır. Her iki uygulamanın da birbirinden ayrılan birçok yönü bulunmaktadır. Eyeliner ve dipliner hakkında daha fazla bilgi edinmek için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Dipliner Nedir?

Eyeliner ve dipliner, gözlerin daha çekik olmasına ve bakışların anlam kazanmasına olanak tanımaktadır. Her ikisi de akışkan formda olan bu ürünler; kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. “Dipliner nedir?” sorusunun cevabı ise kalem formunda ve keçeli bir uca sahip olan makyaj malzemesi şeklinde açıklanmaktadır.

Dipliner, göz kapaklarına ve kirpik diplerine çizgi çekme amacıyla kullanılmaktadır. Dipliner yardımıyla çekilen bu çizgi, gözlerin olduğundan daha çekik ve büyük görünmesine olanak tanımaktadır. Hemen hemen her kadının severek kullandığı dipliner ürünleri, her geçen gün daha fazla rağbet görmektedir.

Dipliner ve eyeliner, temelde aynı amaca hizmet eden iki ürün olarak nitelendirilse de; pratikte birbirinden tamamen farklıdırlar. Dipliner, kalın uçlu bir makyaj ürünü ile uygulanmakta ve eyelinere nazaran daha pratik çözümler sunmaktadır. Eyeliner ve dipliner arasındaki fark, profesyonellik düzeyi olarak gösterilmektedir.

Dipliner Nasıl Sürülür?

Dipliner, her göz tipine göre farklı şekillerde sürülmektedir. Badem göz şekline sahip olan kişilerin, diplinerı iç köşelerden başlayarak çekmesi gerekmektedir. Göz kapağının en dışına kadar uzatılan dipliner, badem gözlerin çok daha çekici olabilmesine yardımcı olmaktadır. Dipliner; rimel ve far ile tamamlandığında, mükemmel bir göz makyajı elde edilmektedir.

Göz kapağı düşük olan kişilerin, dipliner uygulamasını üst kirpiklerini tamamen kapatacak şekilde yapması gerekmektedir. Diplinerin katlanma nedeniyle bozulmaması için göz kapağı çizgisinin sınırında çalışmak önem arz etmektedir. Dipliner sayesinde, düşük göz kapağına sahip olan kişiler dahi etkileyici bakışlara sahip olabilmektedir.

Küçük gözlere sahip olan kişilerin, dipliner uygulamasını uzun bir kuyrukla tamamlaması gerekmektedir. Uzun kuyruk, gözlerin daha yuvarlak ve büyük görünmesine olanak tanımaktadır. Büyük ve belirgin gözlere sahip olmak isteyen kişiler, dipliner ve eyeliner uygulamalarından sıklıkla yararlanmaktadır.

Kalıcı Dipliner Uygulaması

Kalıcı dipliner uygulaması, uzman güzellik personelleri aracılığıyla yapılmaktadır. Göz kapağı üzerinde uygulanan bu işlem, kişilerin uzun vadede kalıcı olarak dipliner sahibi olmasına olanak tanımaktadır. Dövme uygulamalarıyla benzer özellikler gösteren kalıcı dipliner, güvenilir ve uygun fiyatlı olması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir.

Kaş pudralama tekniğinde olduğu gibi uzun vadede kalıcı çözümler sunan dipliner uygulaması, mikro uçlu iğnelerin deri altına boya enjekte etmesi yoluyla yapılmaktadır. Acısız ve pratik bir işlem olması nedeniyle öne çıkan kalıcı dipliner; her geçen gün daha fazla rağbet görmekte ve kullanıcılarının beğenisini kazanmaktadır.

Eyeliner Nedir?

Eyeliner, göz kapağı üzerine uygulanmakta ve gözlerin daha çekik görünmesine olanak tanımaktadır. Likit veya kalem bazlı olabilen eyeliner; ince uçlu fırçalar aracılığıyla göz üzerine uygulanmaktadır. Zor bir işlem olması nedeniyle, enerji ve zaman kaybı yaşatan eyeliner; profesyonel kişilerce pratik bir şekilde uygulanmaktadır.

Eyeliner, siyah veya farklı renklerde olabilmektedir. Sürüm açısından son derece külfetli olan eyeliner, kişilerin dipliner ürünlerine yönelmesine neden olmaktadır. İnce uçlu kıl fırçalar ile sürülen eyeliner, gözlerin daha çekik ve kirliklerin daha hacimli görünmesine olanak tanımaktadır. Kadınlar tarafından beğenilerek kullanılan eyeliner, her geçen gün daha fazla tercih edilmektedir.

Eyeliner Nasıl Sürülür?

Eyeliner, ince uçlu kıl fırçalar aracılığıyla; göz çevresine ve göz kapağına sürülmektedir. Her göz yapısının birbirinden farklı olması nedeniyle; eyeliner işleminin özelleştirilmiş prosedürleri bulunmaktadır. Söz konusu uygulamayı yapacak olan kişi, göz yapısını analiz ederek işlem gerçekleştirmektedir. Göz kapağının duruşu ve gözün büyüklüğü, eyeliner işleminin yön kazanmasına olanak tanımaktadır.

Büyük ve yuvarlak göz yapısına sahip olan kişilerin, daha asimetrik ve keskin bir eyeliner çekmesi gerekmektedir. Kaş bitimine doğru uzanan eyeliner, gözlerin daha badem görünmesine olanak tanımaktadır. Göz kapağının hemen üzerinden başlayan ve şakaklara doğru uzanan eyeliner ile daha çekik bir göze ve daha büyüleyici bakışlara sahip olmak mümkün hale gelmektedir.

Kalıcı Eyeliner Uygulaması

Kalıcı eyeliner uygulaması, kişilerin uzun vadede kalıcı bir eyelinera sahibi olmasına olanak tanımaktadır. Mikro uçlu iğnelerin, deri altına boya enjekte etmesi yoluyla uygulanan kalıcı eyeliner; uygun fiyatlı ve güvenilir bir işlem olması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir. Pigmentasyon işleminin en mükemmel örneklerinden biri olan kalıcı eyeliner, kişilerin her zaman hazır olabilmesine olanak tanımaktadır.

Pelda Yalçınkaya

Merhabalar ben Pelda. Cilt bakımı ve güzellik alanına büyük bir ilgi duyuyor ve bu alanda aktif şekilde araştırmalar yapıyorum. Araştırmalarım ve deneyimlerim sonucunda öğrendiklerimi Maruderm aracılığıyla sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Erkeklere Özel Cilt Bakım Ürünleri Nasıl Seçilir?

Erkeklere Özel Cilt Bakım Ürünleri Nasıl Seçilir?

Cilt bakımı yalnızca kadınlar için gerekli olan bir durum değildir. Çünkü erkeklerin de ciltleri kuruyabiliyor, kırışabiliyor. Çeşitli cilt problemleri ile karşı karşıya kalan erkekler, erkeklere özel cilt bakım ürünleri kullanarak bu durumun önüne geçebiliyor. Erkeklere özel cilt bakım ürünleri sayesinde artık erkekler çok daha özgüvenli ve dinamik bir şekilde yaşamına devam edebiliyor.

Pürüzsüz Bir Cilt İçin En Etkili Yüz Temizleme Yöntemleri

Pürüzsüz Bir Cilt İçin En Etkili Yüz Temizleme Yöntemleri

Gün içerisinde; havadan, kullanılan ürünlerden ve sebum salgılanmasından dolayı, yüzde kir ve yağ tabakası oluşmaktadır. Hijyen ve cilt sağlığı için, yüzün rutin olarak temizlenmesi gerekmektedir. Etkili bir yüz temizliği gerçekleştirmek için, cilt tipine uygun yüz temizleme ürünleri kullanılmaktadır. Yüz temizleme rutini; cildin parlak ve sağlıklı görünmesini, akne oluşumlarını önlemeyi, siyah ve beyaz noktaları giderilmesini sağlamaktadır.

Yağlı Ciltlere Güneş Kremi Önerileri

Yağlı Ciltlere Güneş Kremi Önerileri

Vücut; cilt dokularını ve cilt bariyerini korumak adına, sebum adı verilen bir salgı üretmektedir. Sebum üretimi arttıkça, cilt tipi yağlı hale gelmektedir. Yağlı ciltlerin; büyük gözenekli, akneye yatkın, siyah ve beyaz noktaların bulunduğu cilt tipleri olduğu görülmektedir. Yağlı ciltler doğru bakım ve temizleme ürünleri kullanılarak, normal cilt tipine dönüştürülebilmektedir. Yağlı ciltlerin güneşin sebep olduğu leke ve akne gibi problemlere karşı korunması için, yağlı ciltlere uygun güneş kremleriyle desteklenmesi gerekmektedir.

Cilt Lekeleri Neden Oluşur ve Nasıl Tedavi Edilir?

Cilt Lekeleri Neden Oluşur ve Nasıl Tedavi Edilir?

Cilt lekeleri; genetik faktörler, UV ışınları, yaşlılık ve hamilelik gibi faktörlerden dolayı oluşabilmektedir. Leke karşıtı bakım ürünleri kullanmak; melanin üretimini azaltmakta, cilt lekelerinin koyuluğunu açmakta ve yoğunluğunu seyreltmektedir. Bu ürünlerin içeriklerinde bulunan; Arbutin, Niacinamide, Alzelik Asit gibi maddeler renk eşitsizliklerini gidermeye yardımcı olmaktadır. Leke karşıtı bakım ürünleri; serum, krem ve tonik formlarında bulunabilmektedir.

Micropigmentasyon Nedir?

Micropigmentasyon Nedir?

Micropigmentasyon işlemi; cilt lekeleri ve pigment kaybı gibi cilt sorunlarının, cilt renklendirme ile giderilmesi amacıyla uygulanmaktadır. Mikropigmentasyon kıl tekniği; dökülen kaş ve kirpiklerin, dolgun ve doğal bir kıl görünümüne ulaşması için sıkça tercih edilmektedir. Kişilerin; micropigmentasyon uygulanacak merkezi dikkatli seçmesi ve uygulama sonrası bakıma özen göstermesi, işlemin risklerini minimuma indirmekte ve kalıcılığını korumaktadır.

Microblading Nedir?

Microblading Nedir?

Kaşlar, birçok farklı nedenden kaynaklı olarak zaman içinde seyrelmekte ve dökülmektedir. Yanlış estetik işlemlere maruz kalmak ise, kaşlarda yeni kıl oluşumuna engel olmaktadır. Microblading uygulaması, kaybolan kaşların ve estetik güzelliğin yerine konmasına yardımcı olmaktadır. Özel uygulama tekniği sayesinde microblading; belirgin şekilli, dolgun ve doğal bir kaş görünümü sunmaktadır.

Cildinize Hangi Durumlarda Serum Bakımı Uygulanmalı?

Cildinize Hangi Durumlarda Serum Bakımı Uygulanmalı?

Bakım serumları, günümüzde birçok kişinin bakım rutinine dahil olmaktadır. Yüz bakım serumları; tek başına kullanıldığında gözle görülür değişiklikler yaratması zaman alsa da farklı bakım ürünleriyle desteklenerek kullanıldığında cilde büyük oranda katkı sağlamaktadır. Kişilerin cilt tiplerine ve ihtiyaçlarına göre, farklı bileşenlerle zenginleştirilen cilt bakım serumları; yoğun içerikleri sayesinde cilt üzerinde güçlü etkilere sahiptir.

El ve Ayak Bakımı İçin Çok Önemli Tüyolar

El ve Ayak Bakımı İçin Çok Önemli Tüyolar

El ve ayaklar, vücutta en çok kullanılan fakat bakımına en az özen gösterilen bölgeler olarak bilinmektedir. Oysa el ve ayak bakımını düzenli olarak uygulamak, yaşam kalitesini yükseltmektedir. Kişinin ihtiyaçları doğrultusunda ve düzenli olarak el ve ayak bakım kremi kullanması; gün içinde karşılaşılan birçok dış faktöre ve oluşabilecek cilt hastalıklarına karşı korunmasını sağlamaktadır.

Neden Yüz Kremi Kullanılması Gerektiğinin 5 Sebebi

Neden Yüz Kremi Kullanılması Gerektiğinin 5 Sebebi

Yüz kremleri; küresel çapta, insanlar tarafından en yaygın olarak tercih edilen cilt bakım ürünleridir. Çeşitli etken maddeler içermesi sayesinde birçok farklı cilt sorununa çözüm olabilmektedir. Yüz yapısına ve cildin ihtiyaçlarına özen gösterilerek seçilen yüz kremleri; yüzdeki kırışık ve yorgun görünümü yok ederek, sağlıklı ve canlı bir cilt görünümü sunmaktadır.

Hızlı Bronzlaşmak İçin Neler Yapılabilir?

Hızlı Bronzlaşmak İçin Neler Yapılabilir?

Bronzlaşmak, canlı ve sağlıklı bir cilt görünümüne kavuşmak için gerçekleştirilmektedir. Bronzlaşma süresinin kısa tutulması, güneşin zararlı etkilerine yoğun olarak maruz kalmayı önlemektedir. Bronzlaştırma sürecini hızlandırmak için, bronzlaştırıcı ürünler ve yöntemler uygulanabilmektedir. Zeytinyağı, kakao yağı, limon ve kahve gibi doğal ürünler kullanılarak da bronzlaşma gerçekleştirilebilmektedir. Güneşlenme süresinin kısa tutulması ve koruyucu ürünler kullanılması cilt sağlığı için önem taşımaktadır.

Kolay Kırılan Saçlar İçin Bakım Önerileri

Kolay Kırılan Saçlar İçin Bakım Önerileri

Saçlar; nemsizlik, şekillendirme işlemleri ve kimyasal kullanımı gibi sebeplerden dolayı kırılmaktadır. Saçların kırılmasını önlemek ve yıpranmış saçları onarmak için, saç bakım ürünleri kullanılmaktadır. Saç ve cilt tipine uygun, saç maskeleri ve bakım yağları; saça nem, esneklik ve güç kazandırmaktadır. Saç bakım işlemlerinden kalıcı sonuçlar elde edilebilmesi için; doğru ürünleri, düzenli olarak kullanmak gerekmektedir.

Yüz Serumu Nedir? Faydaları Nelerdir?

Yüz Serumu Nedir? Faydaları Nelerdir?

Yüz serumları; ciltteki kırışıklıkları, ince çizgileri ve lekeleri azaltmak ve cildin daha genç görünmesini sağlamak üzere formülize edilmektedir. Kişinin ihtiyaçlarına uygun yüz serumunu seçmesi ve cildine doğru bir şekilde uygulaması; cilt sağlığına katkıda bulunmakta ve cildin elastikliğini geri kazandırmaktadır. Ayrıca düzenli kullanım sonunda yüz serumları, ciltte sivilce ve akne oluşumu gibi enfeksiyonel rahatsızlıkları da önlemektedir.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..