Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Dipliner ve Eyeliner Arasındaki Fark Nedir?

Dipliner ve Eyeliner Arasındaki Fark Nedir?

Dipliner ve Eyeliner Arasındaki Fark Nedir?

Sonuç açısından benzer olan fakat uygulama esnasında birbirinden farklılaşan dipliner ve eyeliner, göz makyajının en çok tercih edilen türleri olarak nitelendirilmektedir. Dipliner ve eyeliner arasındaki fark, uygulama prosedürlerinin değişmesi olarak gösterilmektedir.

Dipliner, kalem uçlu kalın bir aparat yardımıyla uygulanırken; eyeliner ise ince bir fırça yardımıyla sürülmektedir. Her iki uygulama da aynı sonuca ulaştırmaktadır fakat dipliner uygulaması, eyeliner uygulamasına nazaran çok daha pratik yürütülmektedir.

Göz makyajı, kadınların en fazla önem verdiği konular arasında yer almaktadır. Yüz güzelliğinin öne çıkmasına olanak tanıyan gözler, kaş ve kirpik yapısının yanı sıra; mükemmel bir makyaj yardımıyla mükemmel bir şekilde sergilenebilmektedir.

Gözlerin daha çekici görünmesine ve kirpiklerin hacim kazanmasına yardımcı olan eyeliner/dipliner; kadınların en fazla tercih ettiği makyaj ürünleri arasında yer almaktadır. Her iki uygulamanın da birbirinden ayrılan birçok yönü bulunmaktadır. Eyeliner ve dipliner hakkında daha fazla bilgi edinmek için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Dipliner Nedir?

Eyeliner ve dipliner, gözlerin daha çekik olmasına ve bakışların anlam kazanmasına olanak tanımaktadır. Her ikisi de akışkan formda olan bu ürünler; kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. “Dipliner nedir?” sorusunun cevabı ise kalem formunda ve keçeli bir uca sahip olan makyaj malzemesi şeklinde açıklanmaktadır.

Dipliner, göz kapaklarına ve kirpik diplerine çizgi çekme amacıyla kullanılmaktadır. Dipliner yardımıyla çekilen bu çizgi, gözlerin olduğundan daha çekik ve büyük görünmesine olanak tanımaktadır. Hemen hemen her kadının severek kullandığı dipliner ürünleri, her geçen gün daha fazla rağbet görmektedir.

Dipliner ve eyeliner, temelde aynı amaca hizmet eden iki ürün olarak nitelendirilse de; pratikte birbirinden tamamen farklıdırlar. Dipliner, kalın uçlu bir makyaj ürünü ile uygulanmakta ve eyelinere nazaran daha pratik çözümler sunmaktadır. Eyeliner ve dipliner arasındaki fark, profesyonellik düzeyi olarak gösterilmektedir.

Dipliner Nasıl Sürülür?

Dipliner, her göz tipine göre farklı şekillerde sürülmektedir. Badem göz şekline sahip olan kişilerin, diplinerı iç köşelerden başlayarak çekmesi gerekmektedir. Göz kapağının en dışına kadar uzatılan dipliner, badem gözlerin çok daha çekici olabilmesine yardımcı olmaktadır. Dipliner; rimel ve far ile tamamlandığında, mükemmel bir göz makyajı elde edilmektedir.

Göz kapağı düşük olan kişilerin, dipliner uygulamasını üst kirpiklerini tamamen kapatacak şekilde yapması gerekmektedir. Diplinerin katlanma nedeniyle bozulmaması için göz kapağı çizgisinin sınırında çalışmak önem arz etmektedir. Dipliner sayesinde, düşük göz kapağına sahip olan kişiler dahi etkileyici bakışlara sahip olabilmektedir.

Küçük gözlere sahip olan kişilerin, dipliner uygulamasını uzun bir kuyrukla tamamlaması gerekmektedir. Uzun kuyruk, gözlerin daha yuvarlak ve büyük görünmesine olanak tanımaktadır. Büyük ve belirgin gözlere sahip olmak isteyen kişiler, dipliner ve eyeliner uygulamalarından sıklıkla yararlanmaktadır.

Kalıcı Dipliner Uygulaması

Kalıcı dipliner uygulaması, uzman güzellik personelleri aracılığıyla yapılmaktadır. Göz kapağı üzerinde uygulanan bu işlem, kişilerin uzun vadede kalıcı olarak dipliner sahibi olmasına olanak tanımaktadır. Dövme uygulamalarıyla benzer özellikler gösteren kalıcı dipliner, güvenilir ve uygun fiyatlı olması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir.

Kaş pudralama tekniğinde olduğu gibi uzun vadede kalıcı çözümler sunan dipliner uygulaması, mikro uçlu iğnelerin deri altına boya enjekte etmesi yoluyla yapılmaktadır. Acısız ve pratik bir işlem olması nedeniyle öne çıkan kalıcı dipliner; her geçen gün daha fazla rağbet görmekte ve kullanıcılarının beğenisini kazanmaktadır.

Eyeliner Nedir?

Eyeliner, göz kapağı üzerine uygulanmakta ve gözlerin daha çekik görünmesine olanak tanımaktadır. Likit veya kalem bazlı olabilen eyeliner; ince uçlu fırçalar aracılığıyla göz üzerine uygulanmaktadır. Zor bir işlem olması nedeniyle, enerji ve zaman kaybı yaşatan eyeliner; profesyonel kişilerce pratik bir şekilde uygulanmaktadır.

Eyeliner, siyah veya farklı renklerde olabilmektedir. Sürüm açısından son derece külfetli olan eyeliner, kişilerin dipliner ürünlerine yönelmesine neden olmaktadır. İnce uçlu kıl fırçalar ile sürülen eyeliner, gözlerin daha çekik ve kirliklerin daha hacimli görünmesine olanak tanımaktadır. Kadınlar tarafından beğenilerek kullanılan eyeliner, her geçen gün daha fazla tercih edilmektedir.

Eyeliner Nasıl Sürülür?

Eyeliner, ince uçlu kıl fırçalar aracılığıyla; göz çevresine ve göz kapağına sürülmektedir. Her göz yapısının birbirinden farklı olması nedeniyle; eyeliner işleminin özelleştirilmiş prosedürleri bulunmaktadır. Söz konusu uygulamayı yapacak olan kişi, göz yapısını analiz ederek işlem gerçekleştirmektedir. Göz kapağının duruşu ve gözün büyüklüğü, eyeliner işleminin yön kazanmasına olanak tanımaktadır.

Büyük ve yuvarlak göz yapısına sahip olan kişilerin, daha asimetrik ve keskin bir eyeliner çekmesi gerekmektedir. Kaş bitimine doğru uzanan eyeliner, gözlerin daha badem görünmesine olanak tanımaktadır. Göz kapağının hemen üzerinden başlayan ve şakaklara doğru uzanan eyeliner ile daha çekik bir göze ve daha büyüleyici bakışlara sahip olmak mümkün hale gelmektedir.

Kalıcı Eyeliner Uygulaması

Kalıcı eyeliner uygulaması, kişilerin uzun vadede kalıcı bir eyelinera sahibi olmasına olanak tanımaktadır. Mikro uçlu iğnelerin, deri altına boya enjekte etmesi yoluyla uygulanan kalıcı eyeliner; uygun fiyatlı ve güvenilir bir işlem olması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir. Pigmentasyon işleminin en mükemmel örneklerinden biri olan kalıcı eyeliner, kişilerin her zaman hazır olabilmesine olanak tanımaktadır.

Pelda Yalçınkaya

Merhabalar ben Pelda. Cilt bakımı ve güzellik alanına büyük bir ilgi duyuyor ve bu alanda aktif şekilde araştırmalar yapıyorum. Araştırmalarım ve deneyimlerim sonucunda öğrendiklerimi Maruderm aracılığıyla sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Magic Crush Nedir?

Magic Crush Nedir?

Magic Crush; bölgesel zayıflama yöntemleri arasında yer almakta ve vücut dokularının daha aktif çalışmasına yardımcı olmaktadır. Tek seansta dâhi etkili sonuçlar veren Magic Crush, sarkma ve selülit gibi oluşumlara da iyi gelmektedir. Jawline belirginleştirme ve kırışıklık giderme gibi alanlarda kullanılan Magic Crush, ağrısız ve güvenli bir işlem olması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir.

Soğuk Lipoliz Nedir, Ne İşe Yarar?

Soğuk Lipoliz Nedir, Ne İşe Yarar?

Soğuk lipoliz, bölgesel incelme yöntemleri arasında yer alan ve 0’ın altında sıcaklıklara çalışan profesyonel bir tedavi prosedürüdür. Soğuk lipoliz uygulaması ile yağ dokuları dondurularak deforme edilmekte ve kişinin bölgesel olarak incelmesi mümkün hale gelmektedir. Soğuk lipoliz, bölgesel incelmenin yanı sıra cilt problemlerinin azalmasına da yardımcı olmaktadır. Çok yönlü etkileri nedeniyle öne çıkan soğuk lipoliz, birçok kişi tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Erkekler İçin Cilt Bakım Önerileri

Erkekler İçin Cilt Bakım Önerileri

Erkekler için cilt bakım önerileri; tıraş sonrası bakım, peeling ve tonik uygulamaları, gözenek sıkılaştırıcı bakım ürünü kullanımı ve güneş koruyucu krem kullanımı olarak sıralanmaktadır. Erkekler için cilt bakım ürünleri aracılığıyla yapılan bu uygulamalar, erkek bireylerin daha temiz ve sağlıklı bir cilde sahip olmalarına olanak tanımaktadır. Erkekler, cilt bakım rutinlerine özen göstererek; yaşlanma belirtilerini ve kırışıklık oluşumunu en aza indirebilmektedir.

G5 Masajı Nedir? Faydaları Nelerdir?

G5 Masajı Nedir? Faydaları Nelerdir?

Bölgesel incelme yöntemleri arasında yer alan G5 Masajı, yağ dokularına yüksek yoğunluklu titreşimler göndermekte ve kişinin sıkılaşarak kilo vermesini mümkün hale getirmektedir. G5 bölgesel zayıflama, selülit ve çatlak gibi cilt problemlerine de iyi gelmekte ve uzun vadede kalıcı sonuçlar vermektedir. Uygulama bölgesine olan kan akışını hızlandıran G5 Masajı; çok fonksiyonlu etkileri nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir

Sıcak Havada Vücut Kokusuna Kesin Çözüm Nedir?

Sıcak Havada Vücut Kokusuna Kesin Çözüm Nedir?

Yaz aylarının doğal bir getirisi olan aşırı terleme, vücut kokusu problemlerinin baş göstermesine neden olmaktadır. Ter kokusu, yoğun tempoda ve kalabalık ortamlarda çalışan kişilerin; yaşam kalitesini düşürmekte ve iş motivasyonunu olumsuz etkilemektedir. Yaz aylarında oluşan vücut kokusunun, doğal yollarla giderilmesi; uzun vadede kalıcı sonuç elde edilmesi adına önem arz etmektedir.

Kırışıklıklara Karşı Neler Yapılmalıdır?

Kırışıklıklara Karşı Neler Yapılmalıdır?

Cilt yüzeyinde oluşan kırışıklıklar, ilerleyen yaş veya stres gibi faktörler nedeniyle ortaya çıkmakta ve kişilerin solgun görünmesine neden olmaktadır. Kırışıklık görünümünün azalması için anti age serum ve krem çeşitlerinin düzenli olarak kullanılması gerekmektedir. Kırışıklık karşıtı bakım ürünleri, cilt dokularındaki kolajen üretimini desteklemekte ve kişinin daha genç görünmesine yardımcı olmaktadır.

Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer?

Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer?

Koltuk altı kararması, yanlış epilasyon yöntemleri nedeniyle ortaya çıkmakta ve yaz aylarının diken üstünde geçmesine neden olmaktadır. Ayrıca koltuk altı bölgesine uygulanan jilet ve ağda gibi geleneksel yöntemler, söz konusu bölgenin doğal renk pigmentlerini kaybetmesine sebebiyet vermektedir. Koltuk altı kararmasını azaltan yöntemler; kese uygulaması, peeling uygulaması, beyazlatıcı bakım ürünü kullanımı ve lazer epilasyon olarak sıralanmaktadır.

Gözaltı Morluklarına Kesin Çözüm

Gözaltı Morluklarına Kesin Çözüm

Gözaltı morlukları; yorgunluk, uykusuzluk, sağlıksız beslenme alışkanlıkları, yoğun iş temposu, stres ve kalıtım gibi faktörler nedeniyle ortaya çıkmaktadır. Göz çevresi bakım ürünleri ve bazı klinik tedaviler, gözaltı morluklarının giderilmesine yardımcı olmakta ve kişinin daha genç görünmesine olanak tanımaktadır.

Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılır?

Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılır?

Göz çevresi bakımı, kaz ayakları ve gözaltı morluklarının azalmasına yardımcı olmaktadır. Besleyici yüz serumları ve organik bakım ürünleriyle yapılan göz çevresi bakımı, kişinin kendini daha genç hissetmesine ve daha az kırışıklık problemi yaşamasına olanak tanımaktadır. Göz çevresi bakım ürünleri; gözaltı morlukları, gözaltı torbaları ve kazayağı gibi problemlere özel olarak formüle edilmektedir.

Çocuklar Nemlendirici Ürün Kullanabilir mi?

Çocuklar Nemlendirici Ürün Kullanabilir mi?

Çocuklar ve bebekler, hassas bir cilt yapısına sahip olmaları nedeniyle; cilt kuruluğu, pişik, tahriş ve güneş yanığı gibi olumsuz durumları daha sık yaşamaktadır. Bebek ve çocuk cildinin korunması için çocuklar için nemlendirici krem ve serum çeşitlerinden yararlanmak gerekmektedir. Ebeveynler, çocuklarının cilt sağlığını; dış unsurların zararlı etkilerine karşı korumak adına, nemlendirici bakım ürünlerine rağbet göstermektedir.

Güneşten Kızaran Yüze Ne Yapılmalı?

Güneşten Kızaran Yüze Ne Yapılmalı?

Yaz aylarında, gereken önlemlerin alınmaması nedeniyle ortaya çıkan güneş yanığı; cilt lekesi problemlerinin hızlanmasına ve cilt yüzeyinin yoğun bir şekilde kızarmasına neden olmaktadır. Güneş nedeniyle kızaran ciltler, gereken önlemlerin alınmaması halinde yoğun bir acı ve hassasiyet hissi oluşturmaktadır. Soğuk kompres, yoğurt maskesi ve aloe vera kullanımı; güneş nedeniyle kızaran ciltlerin sakinleştirilmesine yardımcı olmaktadır.

Yüz Bakım Ürünleri Nelerdir? Ve Nasıl Kullanılır?

Yüz Bakım Ürünleri Nelerdir? Ve Nasıl Kullanılır?

Yüz bakım ürünleri; temizleyici jel, tonik, peeling, serum ve nemlendirici krem olarak sıralanmaktadır. Yüz bakım ürünlerinin düzenli olarak kullanılması; cilt problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır. Cilt gözeneklerinin açılmasına ve cildin doğal nem dengesini yeniden kazanmasına olanak tanıyan yüz bakım ürünleri, birçok kişi tarafından güvenle kullanılmakta ve verim sağlamaları nedeniyle tekrar tekrar tercih edilmektedirler.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..