quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Cilt Bakım Maskeleri

Cilt Bakım Maskeleri

Cilt Bakım Maskeleri

Cilt yapısını; besleyen, arındıran ve tazeleyen bakım ürünlerine, cilt bakım maskesi adı verilmektedir. Cilt bakım maskeleri, diğer bakım ürünlerine nazaran daha fazla yoğunluk içermektedir. Bu sayede, cilt yapısının hızlı bir şekilde onarılmasına olanak tanımaktadırlar.

Her cilt, farklı bir yapıya sahiptir ve bu doğrultuda farklı mineral ve vitaminlerin düzenli kullanımına ihtiyaç duymaktadır. Cildin ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineral dengesi; sağlıklı beslenme, bol su içme ve uygun cilt bakım maskelerini kullanma ile mümkün hale gelmektedir.

Günümüzde; her cilt tipine hitap eden ve her cilt sorununa çözüm bulan, birçok farklı maske çeşidi üretilmektedir. Tüm cilt kategorilerinin spesifik ihtiyaçlarını, hızlı bir şekilde gidermek için üretilen bu maskeler; yoğun içerikleri ve besleyici özellikleri sayesinde, hem kadınlar hem de erkekler tarafından, sıklıkla tercih edilmektedir.

Cilt Bakım Maskeleri Ne İşe Yarar?

Cilt bakım maskeleri, kişilerin cilt problemlerine hızlı bir şekilde çözüm bulmak amacıyla formüle edilmektedirler. Sağlıklı bir şekilde ışıldayan ciltler, cilt bakım rutinlerine eklenen maskeler sayesinde dış etkenlerden büyük ölçüde korunmaktadır.

Günümüzde her cilt tipine uygun ve her cilt problemine çözüm sağlayabilecek onlarca, farklı maske çeşidi üretilmektedir. Bu maskelerin ortak noktası, yoğun içeriklere sahip olması nedeniyle hızlı bir şekilde verim almayı sağlamaları olarak gösterilmektedir.

Cilt yapısı, dış etkenlere açık olması nedeniyle hassas bir yapıya sahiptir. Stres ve makyaj gibi dış etkenler, cilt yapısı üzerinde olumsuz etkilere neden olmaktadır. Cilt bakım maskeleri, düzenli bir şekilde kullanıldığı takdirde; kişilerin cilt sağlığını korumakta ve dış faktörlerin etkilerini en aza indirmektedirler.

Cilt Bakım Maskeleri Nasıl Kullanılır?

Cilt problemlerine hızlı bir şekilde çözüm sunan cilt bakım maskeleri, pek çok farklı kullanım prosedürlerine sahip olarak tasarlanmaktadırlar. İçerdikleri yoğun bileşenler nedeniyle, günlük kullanıma uygun ürünler arasında yer almamaktadırlar. Cilt bakım maskesi kullanımı, haftada iki ile sınırlı kalmalıdır.

Cilt maskeleri, makyajdan arınmış temiz bir yüze uygulanmalıdır. Kullanılan maskenin cilt yüzeyinde bir süre bekletilmesi gerekiyorsa bu sürenin önerilen sınırın üzerine çıkmaması gerekmektedir. Cilt bakım maskesi kullanımından sonra cildin iyi bir şekilde nemlendirilmesi, yorulan cildin dinlenmesi açısından önem arz etmektedir.

Satın alınan cilt bakım maskesinin, cilt yapısında uygun olup olmadığına dikkat edilmesi gerekmektedir. Yanlış ürün kullanımı nedeniyle ortaya çıkan problemler, kişilerin yaşam kalitesini büyük ölçüde düşürmektedir. Bu sorunların yaşanmaması adına, sürecin doktor kontrolünde ilerlemesi çok daha avantajlı olmaktadır.

Cilt Tipine Göre Uygun Maske Seçimi Nasıl Yapılır?

Cildin renk tonu, cildin yapısı, cildin kuruluk düzeyi ve daha birçok farklı etken; uygun maskenin seçilmesinde rol oynamaktadır. Cilt tipine en uygun maskenin seçilmesi için, uzman dermatologlardan veya güzellik uzmanlarından fikir almak gerekmektedir. Bununla beraber dermatolojik olarak test edilen ürünlerin tercih edilmesi, yanlış ürün kullanımının doğuracağı sonuçların en aza indirilmesi için önem arz etmektedir.

Kişilerin, cilt tiplerine tam olarak uyum sağlayacak maskeyi seçmesi için kendi ciltlerini iyi bir şekilde analiz etmeleri gerekmektedir. Cildin nem oranı ve doku yapısı, hangi ürünün kullanılması gerektiği konusunda kişilere fikir vermektedir. Örneğin yağlı ciltlerin, daha az yoğunluktaki ürünleri tercih etmesi gerektiği dermatologlar tarafından önerilmektedir.

Cilt Bakım Maskesi Çeşitleri

Piyasada, her cilt problemine özel olarak üretilen pek çok maske çeşidi bulunmaktadır. Bu maske çeşitleri, kişilerin cilt yapısına tam olarak uyum sağlaması amacıyla kategorilere ayrılmaktadır. Cilt bakım maskesi çeşitleri şu şekilde sıralanmaktadır:

  1. Akne problemleri için cilt maskeleri.
  2. Gözenek sıkılaştırıcı cilt maskeleri.
  3. Kuruluk giderici bakım maskeleri.
  4. Yaşlanma karşıtı cilt bakım maskeleri.
  5. Cilt beyazlatıcı bakım maskeleri.

Maskeleri Diğer Bakım Ürünlerinden Ayıran Özellikler Nelerdir?

Cilt bakım ürünleri arasında yer alan maskeler, diğer bakım ürünlerinden ayrılan pek çok özellikle donatılarak üretilmektedir. Bu ürünleri; diğer bakım kimyasallarından ayıran temel özellik, içeriklerinin yoğunluk düzeyi ve hızlı etki sağlamaları olarak gösterilmektedir.

Cilt problemlerine hızlı bir şekilde çözüm bulan cilt bakım maskesi çeşitleri, kişilerin cilt yapıları dikkate alınarak üretilmektedir. Kişiler, piyasada bulunan cilt bakım ürünleri arasından cilt yapılarına ve cilt sorunlarına en uygun olan maskeyi kolaylıkla seçebilmektedir.

Cilt bakım maskeleri; kişilerin spesifik cilt problemlerine özel olarak çözüm bulmak amacıyla, kategorilere ayrılmaktadır. Her cilt yapısı, stres veya hava kirliliği gibi durumlardan farklı şekillerde etkilenmektedir. Bu olumsuz etkilerin azaltılması için doğru maskelerin kullanılması gerekmektedir.

Cilt Bakımı Rutinime Cilt Maskesi Eklemeli Miyim?

Kişilerin cilt problemlerine hızlı bir şekilde çözüm bulan bakım maskelerinin, cilt bakım rutinine eklenmesi gerekmektedir. Cildin doğal nem dengesine kavuşması, dış etkenlerden korunması ve taze bir görünüm elde etmesi; cilt bakımı maskelerinin düzenli bir şekilde kullanılması ile mümkün hale gelmektedir.

Dermatoloji uzmanları, cilt bakım ürünleri arasında yer alan maskelerin oldukça etkili sonuçlar doğurduğu konusunda hemfikirdir. Bununla beraber, cilt bakım rutinlerine eklenen maskelerin; cildin doğal yapısına kavuşmasını sağladığı bilimsel araştırmalar ile kanıtlanmaktadır.

Kişiler, onlarca farklı cilt bakımı ürünleri arasından cilt yapılarına uyum sağlayan ürünleri kolaylıkla seçebilmektedir. Mis kokuları ve etkili içerikleri sayesinde oldukça keyifli bir kullanıma sahip olan bu maskeler, kişilerin cilt problemlerine hızlı bir şekilde yanıt vermeleri sayesinde sıklıkla kullanılmaktadır.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Saç Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç bakımı; sağlıklı ve güzel saçlara sahip olmak için düzenli olarak yapılması gereken bir işlemdir. Nemini kaybetmiş, kırılmış, yıpranmış, cansız ve mat görünen saçların onarılması için pek çok farklı bakım yöntemi kullanılmaktadır.  Saçların düzenli olan kestirilmesi ve haftada 2-3 defadan fazla olmayacak şekilde ılık su, tuz ve sülfat içermeyen şampuanla yıkanması etkili bir bakımın ilk adımlarını oluşturmaktadır.  Sık yağlanan saçların sağlıklı bir görünüme kavuşması için kuru şampuanla yıkanması tavsiye edilirken; saça çok fazla ısı uygulanmaması, düzenli olarak nemlendirilmesi ve gerekli vitamin, mineral desteğinin sağlanması sağlıklı saçlara sahip olmanın en önemli adımları arasında yer almaktadır.

Lenf Drenaj Nedir?

Lenf Drenaj Nedir?

Lenf vücudun sıvı dengesini sağlayan renksiz bir sıvıdır. Bu sıvı bakteri ve yabancı hücreleri dokulardan uzak tutmaktadır. Lenfatik sistem ise bu sıvının dolaşımını sağlayan sistemdir. Bu sistem vücutta biriken ödemin atılması ve vücudun kendini yenilemesi için çalışmaktadır. Lenfatik drenaj masajı, lenf sistemini etkileyerek kan dolaşımının hızlanmasını sağlamakta ve vücuttaki toksin, bakteri ve ödemin daha hızlı atılmasına yardımcı olmaktadır. Lenf drenaj masajı, ayak parmaklarından başlayarak lenf sistemini takip etmekte ve kalbe doğru tek yönlü hareketlerle uygulanmaktadır. Faydaları sayılmakla bitmeyen bu masaj 2-3 günde bir uygulanabilmekte ve herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.

Roza Hastalığı Nedir? Roza Hastalığı Olanlar Hangi Ürünleri Tercih Etmelidir?

Roza Hastalığı Nedir? Roza Hastalığı Olanlar Hangi Ürünleri Tercih Etmelidir?

Roza hastalığı; cilt yüzeyinde oluşan kızarıklık ve kaşıntı hissi gibi belirtilerle ortaya çıkmaktadır. Kişilerin cilt lekesi problemlerine daha yatkın olmasına neden olan roza hastalığı, alerji veya stres kaynaklı gelişmektedir. Roza hastalığının kronikleşmemesi için mümkün olan en kısa sürede güvenilir bir dermatoloji uzmanından yardım almak gerekmektedir. Söz konusu hastalığın tedavisi, antibiyotik özeliği bulunan ilaç ve kremler yardımıyla yürütülmektedir.

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru cilt yapısına sahip olan kişiler; yaygın görülen cilt problemlerini daha sık yaşamaktadır. Soğuk hava ve güneş ışınları gibi faktörlerden daha fazla etkilenen kuru cilt, kişilerin günlük yaşam kalitelerini büyük ölçüde düşürmektedir. Sağlıklı beslenme alışkanlıklarına sahip olmak ve günlük olarak en az iki litre kadar su içmek; cilt kuruluğu problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır.

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Vücudun belli bölgeleri diğer kısımlara oranla yağlanmaya daha yatkındır. Karın çevresi, basen ve kol bölgeleri yoğun yağ birikimi olan bölgelerdir. Bu bölgelerde zayıflama ve incelmeyi sağlamak için pek çok yöntem kullanılmaktadır. Soğuk lipoliz, liposuction, radyo frekans, mezoterapi, karboksiterapi, ultrashape bu yöntemlerden bazılarıdır. Yalnızca diyet yaparak bölgesel yağ yakmak mümkün değildir. Kişiye özgü bir diyet, egzersiz programı ve bölgesel incelme uygulamaları yardımıyla lokal yağlanmadan kurtulmak mümkündür.

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt bakımı, cildin ihtiyaç duyduğu bileşenlerin cilde nüfuz etmesini sağlayarak; sağlıklı, canlı ve parlak bir cilt görünümüne kavuşmaya yardımcı olmaktadır. Medikal olarak ya da evdeki ürünlerle uygulanabilen cilt bakımları, doğru ve düzenli bir şekilde yapıldığında etkili sonuçlar vermektedir. Medikal işlemler, özel solüsyonlar ve ileri teknoloji ürünlerle uygulanırken evde yapılan cilt bakımlarında çeşitli bakım ürünleri kullanılmaktadır. Cilt bakımı fiyatları da yapılan uygulamaya ve kullanılan ürünlere göre değişiklik göstermektedir.

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş dökülmesi dönemsel ya da sürekli olarak görülebilen bir cilt problemidir. Oluşum şekline ve sürecine göre kendi kendine düzelebildiği gibi tedavi süreci de gerektirebilmektedir. Hormonal dengesizlikler, yanlış beslenme, menopoz, stres ve buna benzer pek çok etken kaş dökülmesine neden olabilmektedir. Genel olarak evde uygulanabilen yöntemlerle tedavisi mümkündür. Sarımsak, zeytinyağı, badem yağı, hindistan cevizi yağı, aloe vera jeli ve c vitamini gibi pek çok içerik kaşların gürleşmesine, sıklaşmasına ve uzamasına katkı sağlamaktadır. 

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt bakım ampulleri, ciltte aniden ortaya çıkan problemlerin kısa sürede çözülmesi için kullanılan yoğunlaştırılmış minik serumlardır. Pek çok cilt probleminde etkilidir. Hızlı sonuçlar vermektedir. Özellikle cildin yenilenmesi, yaşlılık belirtilerinin ortadan kalkması ve cilt bariyerinin yenilenmesi için kullanılmaktadır. Haftada birkaç kez ya da ayda birkaç kez olacak şekilde dairesel hareketlerle masaj yapar gibi uygulanmaktadır.

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Cilt bakımı; cilt tipine uygun ürünlerle cildin temizlenmesi ve nemlendirilmesi işlemidir. Cilt bakımı yapılırken dikkat edilmesi gereken pek çok husus bulunmaktadır. Bilinçsizce yapılan cilt bakımı faydadan çok zarara yol açmaktadır. Bu nedenle cilt analizi yapıldıktan sonra uygun ürünler seçilmesi ve işlem sırasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Düzenli olarak güneş kremi kullanmak, makyajla uyumamak ve cildin temiz ve nemli kalmasına önem vermek cilt bakım rutininin en önemli adımları arasında yer almaktadır.

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt bakım rutini, kişilerin cilt yapılarına uygun olan ürünleri düzenli olarak kullanmaları olarak tanımlanmaktadır. Cilt bakım rutinin, doğal ve besleyici ürünlerle yürütülmesi; cildin uzun vadede daha sağlıklı ve genç görünmesine yardımcı olmaktadır. Temizleme, tonik, peeling ve serum basamaklarından oluşan cilt bakım rutini; kişilerin özgüven kazanmasına ve ruhsal anlamda daha iyi hissetmesine olanak tanımaktadır.

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki renk değişikliği; çeşitli dış etkenler nedeniyle ortaya çıkabileceği gibi bazı kronik hastalıkların da habercisi olabilmektedir. Özellikle kalsiyum ve çinko gibi kemik ve tırnak yapısı üzerinde etkili olan minerallerin, vücut bünyesine yeteri kadar alınmaması da; tırnak yüzeyindeki renk değişikliğine sebebiyet vermektedir. Tırnak yüzeyinde morarma, sararma veya kızarma ile süregelen bu rahatsızlığın; uzman bir doktor tarafından detaylı bir şekilde incelenmesi gerekmektedir.

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum, vücut sistemlerinin tümünde üretilmekte ve cilt yüzeyinin dış etkenlere karşı daha dayanıklı olmasına yardımcı olmaktadır. Çeşitli nedenlerle dengesizleşen sebum üretimi, kişilerin cilt ve saç yağlanması gibi olumsuz problemleri daha sık yaşamasına neden olmaktadır. Sebum üretiminin dengelenmesi için sağlıklı beslenme alışkanlıklarına geri dönülmesi ve düzenli olarak cilt bakımı yapılması gerekmektedir.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..