quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Çatlak Kremi Nedir Ne İşe Yarar?

Çatlak Kremi Nedir Ne İşe Yarar?

Çatlak kremleri, özellikle el ve ayaklar olmak üzere vücudun çeşitli yerlerinde kurumayla beraber oluşmuş çatlaklar için, bakım yapan, çatlakları onaran ve ihtiyacı olan nemi sağlayan kremlerdir. Bu çatlaklar özellikle mevsim geçişlerinde, yani yazın aşırı sıcağından kışın ise soğuğundan etkilenen çatlaklardır. Mevsim geçişlerinden kaynaklı sorunların yanı sıra, vücudun susuz ve nemsiz kalması da çatlaklara sebep olabilir.

ÇATLAK OLUŞMA SEBEPLERİ

Yeteri kadar iyi beslenmeme ve su içmeme bu durumu tetikleyebilir. Tam bu sırada çatlak kremleri devreye girer. Şimdi çatlak kremlerinin ne işe yaradığına ve faydalarına bir göz atalım. Çatlak kremleri el ve ayaklarda oluşan çatlakları onarmak için birebirdir. Tabi bu çatlaklar sadece dış etkenlerden kaynaklı olmayabilir o yüzden nedenine dikkat etmek gerekir. Bu çatlaklar için gerekli nem sağlanamazsa egzamaya dönüşebilir. Bu yüzden bu çatlaklar egzamaya dönüşmeden uygun çatlak kremi kullanılmalıdır. Eğer buna rağmen çatlaklar geçmiyorsa doktora görünmenizde fayda vardır.

Çatlak Kremlerinin Faydaları?

Çatlak kremleri kurumuş ve çatlamış el ve ayaklar için gerekli nemi sağlamaya yarar. Vücudu soğuk ve sıcaklardan koruyan kremlerdir. Çatlak kremlerini gece kullanmak kuru bölgeyi gün boyu nemli kalmasını sağlar ve gece uyumadan önce mutlaka kullanılmaları önerilir. Bu kural bütün nemlendirici özelliğe sahip olan çatlak kremleri için geçerlidir. Gün içerisinde de mutlaka kullanılmalıdır.

· Kremler vücuttaki çatlakları yumuşatıp acı vermesini engeller
· Çatlakların daha fazla açılmasını engeller
· Çatlak yerlerde mikropların çoğalıp iltihap oluşmasını engeller
· Çatlakların dezenfekte edilmesini sağlar

Çatlak kremleri vücutta oluşan çatlakları yumuşatıp acı vermesini engellemektedir. Ve bunun sonucunda bu çatlakların zamanla geçmesini ve iyileşmesini sağlayan kremlerdir.


Çatlak Kreminin Çeşitleri

Çatlak kreminin birçok çeşidi mevcuttur. El için olanları, ayak için, vücut için, yağ bazlı olanları ve su bazlı olanları gibi birçok çeşidi vardır. Su bazlı olan çatlak kremleri genellikle tüm cilt tipleri için uygundur. Bazı kremler parfüm içerirken bazıları ise vazelin gibi parfümsüzdür. Vazelin demişken vazelinin de çatlaklar üzerindeki olumlu etkileri saymakla bitmez. Vazelin kullanılabilecek en iyi çatlak kremidir. Çatlak kremleri hem çatlak bölgelerin iyileşmesini bu iyileşme sürecinde de bu bölgelerin sertleşmesini engelleyerek acıyı en aza indirmeyi sağlamaktadır. Kremler çatlakların iç kısmına iyice girerek bu bölgelerin dezenfekte olmasını sağlamaktadır. Bu sayede çatlakların büyümesi engellenmekte ve daha fazla sorun çıkarmaması sağlanmaktadır.

Çatlaklar İçin Alternatif Çözümler

Çatlaklar için birçok alternatif çözümler de var. Kendi evinizde kendi çatlak kremlerinizi yapabilirsiniz. Bu duruma örnekler verilmesi gerekiyorsa: Zeytinyağının doğal bir kür olarak çatlaklara sürülmesi, Hindistan cevizi yağı ile çatlaklara masaj yapılması ve salatalık suyundan doğal bir kür yapılması gibi alternatif çözümlerde mevcuttur. Fakat bu doğal kremler hazırlanırken içeriğine koyduğunuz maddelere dikkat edilmelidir. Bu ürünlere karşı alerjiniz olup olmadığı kontrol edilmelidir. Çatlaklar oldukça can yakıcıdır. Bu sebeple kremlerle bu çatlakları yumuşatıp onların hem temiz tutulması hem de iyileşmesi sağlanmaktadır.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır? Yağlı ciltler için nemlendiricinin önemi konulu bloğumuzu buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir? konulu blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce cilt bakım setini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akneye eğilimli ciltler için cilt bakım önerilerini bulabiliceğiniz blog yazımızı buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemiz üzerinden alabilirsiniz.

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Bu blog yazımızda sivilceler için uygulayabileceğiniz çözümlerden bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Bu blog yazımızda sivilce ve akne oluşumundan kurtulmanın yollarından bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz.

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akneler ile sivilceleri karıştırmamak gerekir. Her ikisi de özellikle ergenlik dönemlerinde ciltte meydana gelse de, akneler sivilcelerin daha iltihaplanmış versiyonlarıdır diyebiliriz.

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler, ergenlik dönemi itibariyle her yaş grubunda muhakkak görülen bir cilt hastalığı olmaktadır. Kimi insanlar önemsemese de son derece hassas bir cilt problemi olmaktadır sivilceler.

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilceler nasıl geçer sorusu pek çok kişi tarafından sürekli sorulmaya devam ediyor. Ergenlik dönemiyle başlayan ve ciltte belirgin sıkıntılar yaşatan sivilce ve akneler, aynı zamanda sağlığa da doğrudan etkiler..

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Bu yazımızda sivilcelerden nasıl kurtulabileceğiniz ile alakalı tüyolar verilmektedir. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret ediniz.

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Cildimizin sivilce ve akne oluşumuna sebebiyet veren pek çok faktör vardır. Öyle ki cilt, başlı başına hassasiyete açık ve çabuk yıpranabilecek bir forma sahip olduğu için, stres, mevsimsel geçişler..

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceler, hem erkekler hem de kadınlar açısından en büyük cilt sorununa dönüşebilir. Özellikle de kadınların yoğun koşturmaca, makyaj, mevsimsel geçiş ve hormonsal değişimler...

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler, sadece bayanların değil belli dönemlerde erkeklerin de en fazla dert yandığı cilt sıkıntılarının başında gelmektedir.

Blog Nedir?

Blog ("weblog"un kısaltması), bir konu hakkında düzenli olarak güncellenen içerik (blog yazısı) sunan bir kişi, grup veya şirket tarafından yürütülen çevrimiçi bir dergi veya bilgilendirici web sitesidir. Bilgileri ters kronolojik sırayla sunar ve resmi olmayan veya konuşma tarzında yazılmıştır.

Cilt bakım, saç bakım ve vücut bakım ürünleriyle alakalı tavsiyelere bloğumuz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güzellik blogu, güzellik, makyaj, saç, moda, cilt bakımı ve diğer güzellikle ilgili konular hakkında içerik barındıran bir web sitesidir. Güzellik blogları ipuçlarını paylaşır, ürünleri gözden geçirir, öğreticiler oluşturur ve trend olan güzellik haberlerini tartışır. Güzellik oldukça görsel bir konu olduğundan, bu bloglar genellikle çok sayıda resim ve video yayınlar.

Güzellik blogcuları başkalarına nasıl güzel olunacağını gösterir. Genellikle resim ve videolarla adım adım öğreticiler yazarlar. Web sitelerinde, YouTube kanallarında, Instagram hesaplarında ve diğer sosyal medya platformlarında ürünleri test eder, inceler ve görüşlerini paylaşırlar.

Güzellik Blogları Türleri

Ne tür bir kitleye odaklanmak istediğinizi seçmek, geliştirdiğiniz içeriği şekillendirmeye yardımcı olacağından, blogunuzun uzun vadeli başarısı için çok önemlidir.

Aşağıdaki blog türlerini göz önünde bulundurun:

Makyaj için Güzellik Blogları: Ürünleri tanıtırken belirli "görünümler" elde etmek için eğitim içeriği sağladıkları için makyajı merkeze alan bloglar modadır.

Açık Ten için Güzellik Blogları: Çok açık tenlerin kendine özgü cilt bakımı ihtiyaçları ve özel makyajı vardır. Soluk tenli bloglar, daha açık ten tonlarıyla en iyi şekilde çalışan belirli görünümler önerir.

Koyu Ten için Güzellik Blogları: Bu blog kategorisi, Siyah, Asyalı ve Latin insanlar için makyaj ve cilt bakımı gibi birden çok cilt tonunu kapsar.

Kırk Üzeri İçin Güzellik Blogları: Elinizden gelenin en iyisini yapmak her yaş için çok önemlidir, bu nedenle daha yaşlı ve daha olgun yetişkinler için bloglar da yaygındır.

Altmışın Üzerindeki Güzellik Blogları: Bu bloglar, yaşlı erkekler ve kadınlar için cilt bakımı, moda ve güzellik konusunda uzmanlaşmıştır.

Devamını Oku..