Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Bir Kadını Güzel Gösteren 3 Nokta

Bir Kadını Güzel Gösteren 3 Nokta

Bir Kadını Güzel Gösteren 3 Nokta

Dış görünüşün bu denli önem arz ettiği günümüz dünyasında, hemen hemen bütün kadınlar; daha güzel ve kusursuz görünmenin yollarını aramakta ve bu nedenle cilt bakım ürünü çeşitlerine rağbet göstermektedir. Güzel bir cilt ve çekici bir görünüm, hem sosyal yaşamı hem de iş yaşamını büyük ölçüde etkilemektedir.

Saygı görmek ve özgüvenli olmak; mükemmel bir cilt ve dış görünüş ile paralel ilerlemektedir. Bir kadını güzel gösteren üç nokta; pürüzsüz bir cilt, genç/sıkı görünüm ve doğal Işıltı olarak sıralanmaktadır. Bu üç koşulu da sağlayan kadınlar, hem sosyal hayatında hem de iş yaşamında çok daha özgüvenli bir duruş sergilemektedir.

Maruderm; bünyesinde bulunan onlarca farklı çeşit, doğal içerikli bakım ürünü ile kadınların en iyi yardımcısı olarak nitelendirilmektedir. Maruderm cilt bakım ürünleri ve yüz serumları, cilt güzelliğine önem veren kadınlar için özel olarak formüle edilmekte ve en uygun fiyatlarla müşterilerine ulaşmaktadır.

 1. Pürüzsüz Bir Cilt

Pürüzsüz bir cilt ve yumuşacık bir ten, hem kadın hem de erkek bireylerin en büyük hayalleri arasında yer almaktadır. Cilt yüzeyinin pürüzsüz görünmesi ve adeta bir bebek teni gibi yumuşacık olması; kişilerin daha sağlıklı ve genç görünmesini mümkün kılmaktadır. Daha pürüzsüz bir cilt görünümüne sahip olmak için cilt bakım rutinlerine özen göstermek gerekmektedir.

Pürüzsüz bir cilt görünümüne sahip olmak için cilt yüzeyinin düzenli olarak beslenmesi gerekmektedir. Cilt temizleyici bakım ürünleri ve bariyer onarıcı yüz serumları, cildin daha pürüzsüz görünmesine yardımcı olmaktadır. Özellikle sivilce ve siyah nokta gibi gözenek problemleri yaşayan kişilerin, dermatoloji uzmanlarınca onaylanan bakım ürünlerinden daha sık yararlanması gerekmektedir.

Pürüzsüz Bir Cilde Sahip Olmak İçin Kullanılması Gereken Ürünler Nelerdir?

Gözenek sıkılaştırıcı ve siyah nokta karşıtı bakım ürünleri, kişilerin cilt yüzeylerini daha kusursuz hale getirmekte ve özgüven geliştirici sonuçlara imza atmaktadır. Cilt pürüzsüzleştiren ve kişilerin daha sağlıklı görünmesine yardımcı olan Maruderm cilt bakım ürünleri şu şekilde sıralanmaktadır:

 1. Maruderm Gözenek Sıkılaştırıcı Siyah Nokta ve Akne Karşıtı BHA Tonik
 2. Maruderm Karma ve Yağlı Ciltlere Özel Salisilik Asit Yüz Yıkama Jeli
 3. Marudem AHA BHA Peeling Maske Cilt Bakım Serumu

Pürüzsüz bir cilde sahip olmak, bakım ürünleri ile sağlanacağı gibi doğal yollarla da elde edilebilmektedir. Sıvı tüketimine önem vererek ve sağlıklı ürünlerle beslenerek, cilt problemlerinin azaltılması mümkün hale gelmektedir. Bir kadını çekici gösteren en önemli husus, cilt güzelliğidir ve bu güzelliğin korunması için gereken tüm adımların ivedilikle atılması önem arz etmektedir.

 1. Genç ve Sıkı Görünüm

Bir kadının yüz güzelliğini bozan en olumsuz faktör, cilt kırışıklıkları ve ince çizgiler olarak gösterilmektedir. Yaş faktörü nedeniyle ortaya çıkan cilt kırışıklıkları, kişilerin kendilerini daha özgüvensiz hissetmesine neden olmaktadır. Anti – Age özelliği cilt bakım ürünleri, kişilerin cilt kırışıklıkları ve ince çizgiler gibi problemleri daha az yaşamasına yardımcı olmaktadır.

Cilt kırışıklığı ve göz çevresi problemleri gibi ilerleyen yaş ile birlikte süregelen belirtilerin azaltılması için yaşam standartlarının yükseltilmesi gerekmektedir. Kolajen üretimini destekleyecek besinleri daha sık tüketmek, günlük olarak yeteri kadar su içmek ve egzersiz yapmak; cilt kırışıklıklarının azalmasına yardımcı olmaktadır.

Cilt Kırışıklıkları İçin Kullanılması Gereken Ürünler Nelerdir?

Anti – Age bakım ürünleri, cilt kırışıklıklarının azalmasına ve kişinin olduğundan daha genç görünebilmesine yardımcı olmaktadır. Maruderm Anti – Age bakım ürünleri, içerdiği doğal bileşenler sayesinde; kişilerin daha sağlıklı ve genç görünmesine olanak tanımaktadır. Maruderm imzalı yaşlanma karşıtı bakım ürünleri şu şekilde sıralanmaktadır:

 1. Maruderm Anti – Age Kırışıklık Karşıtı Cilt Bakım Kremi
 2. Marudem Caffeine Peptides Hyalüronik Asit Göz Çevresi Serumu
 3. Maruderm Kolajen ve Hyalüronik Asit Anti – Age Cilt Bakım Serumu

Maruderm yaşlanma karşıtı bakım ürünleri, bir kadının kırışıklık problemlerini azaltabilmek için ihtiyaç duyduğu tüm özellikleri, bünyesinde barındırmaktadır. İçeriğindeki doğal bileşenler sayesinde, kırışıklık ve ince çizgi görünümünü en aza indiren Maruderm ürünleri; üstün nitelikli özellikleri sayesinde sıklıkla tercih edilmektedir.

 1. Doğal Işıltı

Cilt yüzeyinin doğal olarak ışıldaması, cilt dokularının yeteri kadar beslenmesi ve nemlilik konusunda yeterli performans gösterebilmesi ile mümkün hale gelmektedir. Cildin doğal nem dengesi, cilt yüzeyinin sürekli olarak ışıldamasını ve kişinin kendini daha özgüvenli hissetmesini mümkün kılmaktadır.

Cilde nem veren asıl faktör, hyalüronik asit ve lipit miktarı olarak gösterilmektedir. Cilt yüzeyinin doğal yollarla nem ve lipit üretmesi için kişinin doğal beslenme alışkanlıklarına sahip olması gerekmektedir. Sıvı bazlı yiyeceklerin düzenli olarak tüketilmesi ve cildin kurutucu etki gösteren bakım ürünlerinden korunması; cildin doğal nem dengesini korumakta ve kişinin daha ışıltılı görünmesine yardımcı olmaktadır.

Işıltı Veren Nemlendiriciler Nelerdir?

Maruderm nemlendirici bakım ürünleri, kişilerin doğal olarak ışıltı kazanmasına yardımcı olmaktadır. İçeriğindeki doğal özleri sayesinde, kişilerin çok daha genç ve parıltılı görünmesine olanak tanıyan Maruderm ürünleri; her geçen gün daha fazla tercih edilmekte ve müşterilerinin memnuniyetini kazanmaktadır. Maruderm nemlendirici bakım kremi çeşitleri şu şekilde sıralanmaktadır:

 1. Maruderm Hyalüronik Asit Nemlendirici Yüz ve Vücut Bakım Kremi
 2. Maruderm C Vitamini Peptid Aydınlatıcı Cilt Bakım Serumu
 3. Maruderm Azelaik Asit Solusyon Aydınlatıcı Leke Karşıtı Cilt Bakım Serumu
Pelda Yalçınkaya

Merhabalar ben Pelda. Cilt bakımı ve güzellik alanına büyük bir ilgi duyuyor ve bu alanda aktif şekilde araştırmalar yapıyorum. Araştırmalarım ve deneyimlerim sonucunda öğrendiklerimi Maruderm aracılığıyla sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cilt Beyazlatıcı Ürünler Nasıl Kullanılır?

Cilt Beyazlatıcı Ürünler Nasıl Kullanılır?

Cilt beyazlatma, cilt lekelerini azaltmak ve cilt tonunu eşitlemek için kullanılan bir uygulamadır. Beyazlatıcı kremler, içerdikleri aktif maddelerle ciltteki koyu lekeleri azaltmaya yardımcı olmaktadır. Cilt beyazlatma yöntemleri düzenli olarak uygulanmalıdır ve cilde uygun olduğundan emin olunmalıdır. Bu yöntemlerin düzenli kullanımı ile ciltteki koyu lekeler azaltılabilmekte ve cilt tonunu eşitleyebilmektedir.

Çatlak Kremi Nedir Ne İşe Yarar?

Çatlak Kremi Nedir Ne İşe Yarar?

Çatlaklar, ciltteki esneklik kaybı sonucu ortaya çıkan yırtılmalar olarak tanımlanmaktadır. Bu durum, hızlı kilo alıp verme, genetik faktörler, hamilelik gibi durumlar sonucunda meydana gelmektedir. Çatlaklar estetik bir sorun olmanın yanı sıra, kaşıntı, hassasiyet ve ağrıya neden olabilmektedirler. Bu nedenle, çatlakların görünümünü azaltmaya yardımcı olabilecek çeşitli kremler üretilmektedir. Çatlak kremleri, ciltteki nem düzeyini arttırmak ve cilt esnekliği yeniden kazandırmak için tasarlanmaktadır.

Pişik Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Pişik Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Pişik, ciltte oluşan tahriş ve kızarıklık ile kendini gösteren bir durumdur. Pişik, bebeklerin hassas ciltlerinin bezin sürekli temasından kaynaklanmaktadır. Pişik belirtileri, şiddeti ve nedenine göre değişebilmektedir. Pişik tedavisi için, nemli ciltten kaçınmak, pişik kremi kullanmak, uygun bez seçimi yapmak ve hava alan kıyafetler giyinmek gibi önlemler alınabilmektedir.

Kusursuz Bir Görünüm İçin Minik İp Uçları 

Kusursuz Bir Görünüm İçin Minik İp Uçları 

Elde etmek istenilen kusursuz cilt görünümü için birkaç önemli noktaya dikkat edilmelidir. Cilt bakımına özen göstermek, cildi temiz ve nemli tutmak, düzenli olarak peeling yapmak ve güneşe karşı korunmak kusursuz bir cilt için en önemli adımlardır. Tüm bu faktörlere dikkat ederek, içeriden ve dışarıdan sağlıklı ve daha güzel bir görünüme sahip olmak mümkündür.

Her Mevsim Kullanabiliceğiniz Nemlendirici Krem Önerileri

Her Mevsim Kullanabiliceğiniz Nemlendirici Krem Önerileri

Nemlendirici kremler, ciltteki nemi korumak ve cildin yumuşak kalmasını sağlamak için kullanılmaktadır. Nemlendirici krem kullanımı mevsimlere veya hava koşullarına bağlı değildir. Cilt kuruluğu hissedildiğinde veya ciltte çatlaklar ve pullanmalar oluştuğunda mümkün olan en kısa sürede kullanılmalıdır. Nemlendirici krem seçerken, cilt tipine, içeriklerine ve kişisel tercihlere dikkat edilmelidir. Cilt tipine uygun olan ve besleyici bir nemlendirici seçmek, cildin daha sağlıklı görünmesini olanak tanımaktadır.

Hassas Cildiniz Varsa Bunları Yapmayın - Hassas Ciltlere Bakım Tavsiyeleri

Hassas Cildiniz Varsa Bunları Yapmayın - Hassas Ciltlere Bakım Tavsiyeleri

Hassas ciltler, tahrişe, kızarıklığa, kaşıntıya ve diğer cilt problemlerine yatkındırlar. Bu nedenle, hassas ciltler için uygun bakım ürünleri ve doğru bakım rutini önem taşımaktadır. Hassas ciltler için, doğal içerikli, hafif ve cildi tahriş etmeyen ürünleri tercih edilmelidir. Temizleyiciler, nemlendiriciler ve güneş koruyucuları hassas ciltler için uygun ürünlerdir. Hassas ciltler için doğal içerikli ürünler tercih edilmelidir.

Cilt Kuruluğu Neden Olur Kimlerde Görülür?

Cilt Kuruluğu Neden Olur Kimlerde Görülür?

Cilt kuruluğu, cildin nem seviyesinin düşük olmasıyla karakterizedir. Bu durum, birçok faktörden kaynaklanabilmektedir. UV ışınları, yaşlanma süreci ve çeşitli cilt hastalıkları; cilt kuruluğu problemlerinin ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Cilt kuruluğu, ciltte rahatsızlık ve acıya neden olabilmekte ve sosyal anlamda da sıkıntılara yol açabilmektedir. Ancak doğru nemlendirici ve cilt bakım ürünleri kullanarak, cilt kuruluğuyla başa çıkmak mümkündür.

Cilt Bakımında Doğru Bilinen Yanlışlar

Cilt Bakımında Doğru Bilinen Yanlışlar

Cilt bakımı, sağlıklı bir cilde sahip olmak için önem taşımaktadır. Bu amaçla, kaliteli cilt bakım ürünleri seçilmeli ve düzenli bir cilt bakım rutini uygulanmaktadır. Ancak, yanlış bilinen bazı konular, yanlış ürün seçimi veya yanlış uygulama, cilt sağlığına zarar verebilmektedir. Bu nedenle, doğru bilgilere dayanarak cilt bakımı yapmak çok önemlidir.

Sağlıklı Bir Cilt İçin Beslenme Tüyoları

Sağlıklı Bir Cilt İçin Beslenme Tüyoları

Sağlıklı beslenmek; cildin sağlıklı, canlı ve parlak bir görünüme kavuşmasına yardımcı olmaktadır. Tüketilen gıdalara ve su miktarına dikkat edilerek; akne, yağlanma ve dökülme gibi cilt problemlerinin önüne geçilebilmektedir. Sağlıklı beslenmek, cilt problemlerinin tedavisinde de önemli rol oynamaktadır. Cilt ve vücut sağlığı için; vücudun ihtiyaç duyduğu suyun, turfanda bulunan meyve ve sebzelerin tüketilmesine özen göstermek gerekmektedir.

Vücut Kitle İndeksi Nedir?

Vücut Kitle İndeksi Nedir?

Vücut kitle indeksi; ağırlığın, boyun karesine bölünmesi ile elde edilmektedir. Vücut kitle indeksi hesaplamalarının temel amacı, bireyin hangi kilo kategorisinde bulunduğunu belirlemektir. Kilo kategorilerini oluşturan; vücut kitle indeksi değer aralıkları, Dünya Sağlık Örgütü tarafından belirlenmektedir. İdeal vücut kitle indeksine sahip olmak için; aynı boydaki kişilerin cinsiyet ve metabolizma hızına göre farklı kilolara sahip olması gerekmektedir.

Vücut Analizi Nasıl Yapılır?

Vücut Analizi Nasıl Yapılır?

Vücut analizi; vücuttaki yağ, su, kas ve kemik gibi ağırlıkların oranını belirlenmek için yapılmaktadır. Vücut analizi hesaplamaları; bioelektrikal implant tekniği kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Vücut analizi sayesinde; vücudun hangi bölgesinde, hangi ağırlıkların yoğunlukta olduğu görülebilmektedir. Kişiye özel beslenme ve egzersiz programlarının oluşturulması için; doktor diyetisyen ve antrenörler tarafından vücut analizi yaptırılması istenebilmektedir.

AHA ve BHA Serum Nedir ve Nasıl Kullanılır?

AHA ve BHA Serum Nedir ve Nasıl Kullanılır?

AHA ve BHA; cilt sağlığı açısından faydalı organik asitlerdir. Cilt sağlığının korunmasını ve cildin, parlak ve canlı bir görünüme sahip olmasını sağladığından dolayı AHA ve BHA cilt bakım ürünlerinin içerisinde sıkça kullanılır.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

 1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
 2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
 3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
 4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..