quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Atopik Dermatit Nedir? Atopi Eğilimli Cilt Ne Demektir?

Atopik Dermatit Nedir? Atopi Eğilimli Cilt Ne Demektir?

Atopik Dermatit Nedir? Atopi Eğilimli Cilt Ne Demektir?

Atopik dermatit rahatsızlığı, cilt yüzeyinde gelişen soyulmalar ve aşırı kaşınma hissiyle süregelen kronik bir problemdir. Atopik dermatit nedeniyle oluşan sıkıntılar, kişilerin günlük yaşamını olumsuz anlamda etkilemektedir. Atopik dermatit problemi yaşayan kişilerin dermatoloji uzmanlarından destek alması gerekmektedir. Egzama olarak da adlandırılan bu rahatsızlık, klinik prosedürlerle tedavi edilmesi gereken bir yapıya sahiptir.

Bazı ciltler çeşitli nedenlerle atopi eğilimli bir yapı sergilemektedir. Atopi eğilimli cilt yapısı, cilt kuruluğu problemleriyle birlikte ilerlemekte ve en ufak dış etkenlere dâhi hassaslık geliştirmektedir. Atopi eğilimli cilt yapısına sahip olan kişilerin, besleyici ve kuruluk önleyici cilt bakım ürünlerini düzenli bir şekilde kullanarak cilt bariyerlerini güçlendirmeleri gerekmektedir.

Maruderm, atopi eğilimi gösteren kişiler için ürettiği özel bakım bileşenleri ile atopik dermatit rahatsızlığının oluşturduğu sıkıntıları en aza indirmeyi hedeflemektedir. Maruderm hassas ve atopik ciltler için yüz yıkama jeli, atopi eğilimi gösteren cilt yapılarının doğal yollarla temizlenmesine olanak tanımaktadır. İçeriğindeki zengin mineral deposu sayesinde, cilt yüzeyinin tahriş edilmeden temizlenmesine yardımcı olmaktadır.

Atopik Dermatit (Egzama) Nedir?

Atopik dermatit, cilt yüzeyinde oluşan derin soyulma ve kaşınma hissiyle süregelen bir cilt hastalığı olarak tanımlanmaktadır. Cilt yüzeyindeki aşırı kuruluk nedeniyle cilt dokuları pullar halinde dökülmektedir. Bu durum kişilerin yoğun acılar çekmesine neden olarak yaşam kalitesini büyük ölçüde düşürmektedir.

Yoğun kaşıntı hissi uyku rutininin bozulmasına neden olmaktadır. Günlük yaşam aktivitelerinin egzama yüzünden aksaması, kişilerin ruh durumunu olumsuz yönde etkilemektedir. Egzama klinik bir rahatsızlıktır ve dermatoloji uzmanları tarafından acil bir şekilde tedavi edilmelidir. Egzama tedavisine geç kalınması, cilt yüzeyinin kalıcı bir şekilde hasar almasına neden olmaktadır.

Atopik Dermatit (Egzama) Bulaşıcı Mıdır?

Egzamalı birine temas etmek veya egzama nedeniyle cilt kuruluğu yaşamak, kesinlikle bulaşıcı değildir ve bu durumu yaşayan kişilere anlayışlı bir şekilde yaklaşılması gerekmektedir. Egzama nedeniyle oluşan kötü görüntü kişilerin özgüvenini zedelemektedir. Bu durumun abartılması veya bulaşıcı hastalık gözüyle bakılması, egzama rahatsızlığı yaşayan kişilerin ruh sağlığı üzerinde olumsuz etkilere neden olmaktadır

Atopik Dermatit (Egzama) Neden Oluşur?

Egzama oluşumunun nedenler genetik ve çevresel olarak kategorize edilmektedir. Egzamaya neden olabilecek genetik faktörler, kişilerin aktarım yoluyla hastalık kazanması anlamına gelmektedir. Çevresel faktörler ise çocukluk döneminde yaşanan travmatik olaylar veya olumsuz yaşam koşulları olarak gösterilmektedir. Soğuk iklimlerde yaşıyor olmak veya yeterli düzeyde beslenememek, egzama oluşumunun nedenleri arasında yer almaktadır.

Atopik Dermatit (Egzama) Hangi Vücut Bölgelerinde Oluşur?

Atopik dermatit vücudun hemen hemen her bölgesinde oluşabilmektedir. Vücut bölgelerinin soğuğa ve rüzgâra daha fazla maruz kalan kısımları, egzama problemini daha fazla yaşamaktadır. Özellikle saç derisi gibi vücut bölgeleri, egzama probleminin en rahatsız edici yerleri olarak nitelendirilmektedir. Hangi bölgede olursa olsun egzama oluşumunun düzenli bir şekilde takip edilmesi ve uygun ürünlerle dindirilmesi gerekmektedir.

Atopik Dermatit (Egzama) Nasıl Tedavi Edilir?

Egzama kesin bir tedavi yöntemine sahip bir hastalık değildir. Egzama tedavilerinde genellikle oluşan semptomlar azaltılmaya çalışılmaktadır. Cilt bariyerinin korunması ve cilt yüzeyinin güçlendirilmesi, atopik dermatit tedavisinin önemli bir kısmını oluşturmaktadır. Maruderm bariyer onarıcı ve güçlendirici ceramide cilt bakım kremi, egzama tedavisinde kullanılan doğal içerikli bir ürün olarak tanımlanmaktadır.

Egzama tedavisinin diğer önemli parçası ise kaşıntı oluşumunun önlenmesidir. Yoğun kaşıntı, kişilerin günlük yaşamını olumsuz yönde etkilemektedir. Kaşıntı hissinin en aza indirilmesi için özel olarak formüle edilen kremler reçete edilerek hastaya verilmektedir. Bu sayede kişilerin egzamanın en zor semptomundan kurtulması sağlanmaktadır. Aşırı kaşıntı, cilt yüzeyinin tahriş edilmesine neden olduğu için hızlı bir şekilde giderilmelidir

Atopi Eğilimli Cilt Nedir?

Atopi eğilimli cilt, cilt yapısının aşırı kuru olması ve egzama oluşumuna eğilim göstermesi anlamına gelmektedir. Atopi eğilimli cilt yapısına sahip olan kişiler, dış etkenlerden daha hızlı zarar almaktadır. Rüzgâr, soğuk, sıcak, temas ve benzeri dış etkenler; cilt kuruluğu problemlerinin artmasına ve dolayısıyla egzama gelişmesine zemin hazırlamaktadır.

Atopi eğilimli ciltlerin düzenli bir şekilde nemlendirilmesi gerekmektedir. Cildin doğal nem dengesinin bozulması, atopi eğilimini hızlandırmaktadır. Maruderm hyalüronik asit nemlendirici yüz ve vücut bakım kremi, atopi eğilimini en aza indirmektedir. Hyalüronik asit, cilt yüzeyini besleyerek cilt kuruluğu problemlerinin önüne geçmektedir. Bu sayede cilt yapısı, atopiye karşı direnç geliştirmektedir.

Atopi Eğilimli Cilt Belirtileri

Atopi eğilimli ciltlerin, cilt kuruluğu ile beraberinde gelen pek çok belirtisi bulunmaktadır. Atopik dermatit belirtisi gösteren cilt yapılarının, dermatoloji uzmanları tarafından yürütülen tedavi yöntemlerine tâbi tutulması gerekmektedir. Atopi eğilimli cilt yapıları, uygun besleyici ürünlerle desteklenebilmekte ve oluşan belirtiler en aza indirilebilmektedir. Atopik eğilimli cilt belirtileri şunlardır:

  1. Cilt yüzeyinde aşırı kuruluk.
  2. Sık sık kızarma.
  3. Kış aylarında cilt yüzeyinin tahriş olması.
  4. Cilt yüzeyinde soyulma.
  5. Cilt dokusunun pullar halinde dökülmesi.
  6. Kaşıntı ve yanma hissi.

Atopi Eğilimli Ciltler Hangi Bakım Ürünlerini Kullanmalıdır?

Atopi eğilimli cilt yapıları, nemlendirici özelliği olan bakım ürünlerini daha sık kullanmalıdır. Özellikle C vitamini ve E vitamini içeren besleyici serumları, atopik dermatit oluşumunun önüne geçebilmektedir. Maruderm C vitamini ve Peptid Aydınlatıcı Cilt Bakım Serumu, cilt bariyerinin güçlenmesine onarılmasına yardımcı olmaktadır. Atopi eğilimli gösteren ciltler için oldukça yararlı etki göstermesi nedeniyle, kullanıcılar tarafından beğeniyle karşılanmaktadır.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru cilt yapısına sahip olan kişiler; yaygın görülen cilt problemlerini daha sık yaşamaktadır. Soğuk hava ve güneş ışınları gibi faktörlerden daha fazla etkilenen kuru cilt, kişilerin günlük yaşam kalitelerini büyük ölçüde düşürmektedir. Sağlıklı beslenme alışkanlıklarına sahip olmak ve günlük olarak en az iki litre kadar su içmek; cilt kuruluğu problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır.

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Vücudun belli bölgeleri diğer kısımlara oranla yağlanmaya daha yatkındır. Karın çevresi, basen ve kol bölgeleri yoğun yağ birikimi olan bölgelerdir. Bu bölgelerde zayıflama ve incelmeyi sağlamak için pek çok yöntem kullanılmaktadır. Soğuk lipoliz, liposuction, radyo frekans, mezoterapi, karboksiterapi, ultrashape bu yöntemlerden bazılarıdır. Yalnızca diyet yaparak bölgesel yağ yakmak mümkün değildir. Kişiye özgü bir diyet, egzersiz programı ve bölgesel incelme uygulamaları yardımıyla lokal yağlanmadan kurtulmak mümkündür.

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt bakımı, cildin ihtiyaç duyduğu bileşenlerin cilde nüfuz etmesini sağlayarak; sağlıklı, canlı ve parlak bir cilt görünümüne kavuşmaya yardımcı olmaktadır. Medikal olarak ya da evdeki ürünlerle uygulanabilen cilt bakımları, doğru ve düzenli bir şekilde yapıldığında etkili sonuçlar vermektedir. Medikal işlemler, özel solüsyonlar ve ileri teknoloji ürünlerle uygulanırken evde yapılan cilt bakımlarında çeşitli bakım ürünleri kullanılmaktadır. Cilt bakımı fiyatları da yapılan uygulamaya ve kullanılan ürünlere göre değişiklik göstermektedir.

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş dökülmesi dönemsel ya da sürekli olarak görülebilen bir cilt problemidir. Oluşum şekline ve sürecine göre kendi kendine düzelebildiği gibi tedavi süreci de gerektirebilmektedir. Hormonal dengesizlikler, yanlış beslenme, menopoz, stres ve buna benzer pek çok etken kaş dökülmesine neden olabilmektedir. Genel olarak evde uygulanabilen yöntemlerle tedavisi mümkündür. Sarımsak, zeytinyağı, badem yağı, hindistan cevizi yağı, aloe vera jeli ve c vitamini gibi pek çok içerik kaşların gürleşmesine, sıklaşmasına ve uzamasına katkı sağlamaktadır. 

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt bakım ampulleri, ciltte aniden ortaya çıkan problemlerin kısa sürede çözülmesi için kullanılan yoğunlaştırılmış minik serumlardır. Pek çok cilt probleminde etkilidir. Hızlı sonuçlar vermektedir. Özellikle cildin yenilenmesi, yaşlılık belirtilerinin ortadan kalkması ve cilt bariyerinin yenilenmesi için kullanılmaktadır. Haftada birkaç kez ya da ayda birkaç kez olacak şekilde dairesel hareketlerle masaj yapar gibi uygulanmaktadır.

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Cilt bakımı; cilt tipine uygun ürünlerle cildin temizlenmesi ve nemlendirilmesi işlemidir. Cilt bakımı yapılırken dikkat edilmesi gereken pek çok husus bulunmaktadır. Bilinçsizce yapılan cilt bakımı faydadan çok zarara yol açmaktadır. Bu nedenle cilt analizi yapıldıktan sonra uygun ürünler seçilmesi ve işlem sırasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Düzenli olarak güneş kremi kullanmak, makyajla uyumamak ve cildin temiz ve nemli kalmasına önem vermek cilt bakım rutininin en önemli adımları arasında yer almaktadır.

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt bakım rutini, kişilerin cilt yapılarına uygun olan ürünleri düzenli olarak kullanmaları olarak tanımlanmaktadır. Cilt bakım rutinin, doğal ve besleyici ürünlerle yürütülmesi; cildin uzun vadede daha sağlıklı ve genç görünmesine yardımcı olmaktadır. Temizleme, tonik, peeling ve serum basamaklarından oluşan cilt bakım rutini; kişilerin özgüven kazanmasına ve ruhsal anlamda daha iyi hissetmesine olanak tanımaktadır.

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki renk değişikliği; çeşitli dış etkenler nedeniyle ortaya çıkabileceği gibi bazı kronik hastalıkların da habercisi olabilmektedir. Özellikle kalsiyum ve çinko gibi kemik ve tırnak yapısı üzerinde etkili olan minerallerin, vücut bünyesine yeteri kadar alınmaması da; tırnak yüzeyindeki renk değişikliğine sebebiyet vermektedir. Tırnak yüzeyinde morarma, sararma veya kızarma ile süregelen bu rahatsızlığın; uzman bir doktor tarafından detaylı bir şekilde incelenmesi gerekmektedir.

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum, vücut sistemlerinin tümünde üretilmekte ve cilt yüzeyinin dış etkenlere karşı daha dayanıklı olmasına yardımcı olmaktadır. Çeşitli nedenlerle dengesizleşen sebum üretimi, kişilerin cilt ve saç yağlanması gibi olumsuz problemleri daha sık yaşamasına neden olmaktadır. Sebum üretiminin dengelenmesi için sağlıklı beslenme alışkanlıklarına geri dönülmesi ve düzenli olarak cilt bakımı yapılması gerekmektedir.

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Simmondsia chinensis bitkisinin özlerinden elde edilen jojoba yağı, cilt ve saç yapısı üzerindeki iyileştirici etkisi nedeniyle; güzellik sektörünün vazgeçilmez ürünleri arasında yer almaktadır. Jojoba yağının saça faydaları; saç kepeğini azaltma, saç tellerini onarma, saç dökülmesini en aza indirme ve saç tellerinin parlaklığını arttırma olarak sıralanmaktadır. Saç bakım ürünü olarak kullanılan jojoba yağı, kişilerin daha dolgun ve hacimli saçlara sahip olmasına yardımcı olmaktadır.

Saç Vitamini Nedir ve Ne İşe Yarar?

Saç Vitamini Nedir ve Ne İşe Yarar?

Saç vitaminleri, ideal kalınlıkta ve ışıldayan yapıda saç tellerine sahip olmanın altın anahtarı olarak görülmektedir. Saç bakımı için vitamin ve mineral takviyesi almak, kişilerin daha canlı ve gür saçlara sahip olmasına yardımcı olmaktadır. Doğal besinler veya takviye ürünler aracılığıyla vücuda giren; A, E, C, H ve B12 vitaminleri, saç sağlığının gelişmesine katkı sağlayan vitaminler olarak sıralanmaktadır.

Kaş Pudralama Nedir ve Ne İşe Yarar?

Kaş Pudralama Nedir ve Ne İşe Yarar?

Kaş pudralama, güzellik uzmanları tarafından uygulanan ve kişilerin daha dolgun kaşlara sahip olmasını sağlayan bir tekniktir. Bu işlem; kaş derisinin en üst tabakası olan epidermise, bitkisel bir boya enjekte ederek yapılmaktadır. İşlem esnasında kullanılan mikro iğneler, kaş dokularına hiçbir şekilde zarar vermemektedir. Son derece kolay, hızlı ve zararsız bir işlem olan kaş pudralama; kişilerin doğal kaş görünümünü, kalıcı bir şekilde elde etmelerine olanak tanımaktadır.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..