Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Gözenek Problemleri

Sivilce, siyah nokta ve komedon oluşumuna sebebiyet veren gözenek problemleri, çeşitli nedenlerle oraya çıkmakta ve kişilerin bakımsız görünmesine neden olmaktadır. Açılan gözeneklerin zamanla kir ve yağ ile dolması; cilt yüzeyinin sağlıksız ve kötü görünmesine yol açmaktadır.

Çeşitli nedenlerle genişleyen ve cildin daha yaşlı görünmesine neden olan gözenekler, kıl köklerinin bulunduğu alan olarak tanımlanmaktadır. Cilt yüzeyinin nefes almasını sağlayan gözenek yapısı, zamanla tahrip olabilmekte ve sağlıksız bir hal alabilmektedir.

Gözenek yapılarının, uygun tedavi yöntemleriyle sıkılaştırılması ve gözenek nedeniyle oluşan cilt hastalıklarının, hızlı bir şekilde giderilmesi gerekmektedir. Gözenekli görünüm, kişileri büyük oranda rahatsız etmekte ve yaşam kaliteleri üzerinde olumsuz etkilere neden olmaktadır.

Maruderm gözenek sıkılaştırıcı cilt bakım ürünleri, gözenek görünümünü en aza indirerek; gözenek nedeniyle oluşabilecek cilt problemlerinin önüne geçmektedir. Doğal bileşenlerle üretilen gözenek sıkılaştırıcı bakım ürünleri, Maruderm bünyesinde müşterilerini beklemektedir.

Gözenek Problemlerinin Nedenleri

Gözenek problemlerinin nedenleri, çevresel veya genetik faktörlerden kaynak alabilmektedir. Cilt yüzeyindeki minik deliklerin zamanla genişlemesi ve içlerinin makyaj kalıntısı, kir ve benzeri maddelerle dolması; gözenek problemlerinin temel nedeni olarak gösterilmektedir.

Cilt yüzeyinin fazla yağ üretmesi, gözenek genişlemesi ve tıkanması gibi problemlere sebebiyet verebilmektedir. Yanlış beslenme alışkanlıkları, stres, depresyon, hava kirliliği gibi nedenlerle bozulan cilt hücreleri, daha fazla yağ üretmekte ve bu nedenle cildin doğal yağ dengesi bozulmaktadır.

Fazla sebum üreten ciltler, daha fazla yağlanmakta ve gözenek problemlerini daha fazla yaşamaktadır. Fazla yağ ve kir kalıntıları, açılan gözeneklere hızla dolmakta; bu nedenle siyah nokta ve komedon oluşumunun temelleri atılmaktadır.

Cilt yüzeyinin su tutma özelliğini kaybetmesi, gözenek problemlerinin bir diğer nedeni olarak gösterilmektedir. Yeterince nem alamayan ciltler, zamanla nem dengesin kaybetmekte ve daha fazla gözenek oluşturmaktadır. Günlük olarak yeteri kadar su içmek, cildin doğal nem dengesini korumaktadır.

Gözenek Problemlerinden Kurtulma Yolları

Gözenek problemlerinden kurtulmak için ilk olarak yapılması gereken; yaşam standartlarını yükseltmek olmalıdır. Beslenme alışkanlıkları, stres faktörleri, günlük aktivitelerin niteliği ne ölçüde optimize edilirse; gözenek problemleri de o ölçüde azalmaktadır. Gözenek problemlerinden kurtulma yolları şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Sağlıklı ve dengeli beslenme alışkanlıklarına sahip olmak.
 • Günlük en az iki litre su içmek.
 • Düzenli olarak spor yapmak.
 • Stres faktörlerini optimize etmek.
 • Sevilen aktivitelere yönelmek.
 • Sahip olunan hastalıklar için doktora gitmek.
 • Yeterli ve düzenli uyumak.
 • Yaşam koşullarını düzenlemek.
 • Öz akım rutinlerine önem vermek.

Gözenek sıkılaştırıcı bakım ürünlerinden yararlanmak.

Gözenek problemlerinin yok edilmesi için öncelikle yaşam koşullarının düzenlenmesi gerekmektedir. Yaşam koşullarını iyileştirmeden ürün kullanımına yönelmek, kalıcı ve etkili çözüm imkânı sunmamaktadır. Etkili ve uzun vadeli çözümler için soruna sebebiyet veren tüm faktörlerin en iyi şekilde giderilmesi gerekmektedir.

Gözenek Sıkılaştırıcı Bakım Ürünleri

Gözenek problemlerini hedef alan ve gözenek sıkılaştırıcı etki gösteren bakım ürünleri, etkili performans göstermeleri nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir. Doktor kontrolünde yürütülen tedavi sürecine, gözenek sıkılaştırıcı bakım ürünlerinin eklenmesi; tedavi sürecinin daha hızlı sonlanmasına yardımcı olmaktadır.

Maruderm gözenek sıkılaştırıcı bakım ürünleri, doğal bileşenlerden elde edilmeleri nedeniyle rakipleri arasında öne çıkmaktadır. Gözeneklerin derinlemesine temizlenmesine yardımcı olan ve açılan gözenekleri en iyi şekilde sıkılaştıran bakım ürünleri, Maruderm güvencesiyle müşterilerinin hizmetine sunulmaktadır. Gözenek sıkılaştırıcı Maruderm ürünleri şunlardır:

 • Maruderm Gözenek Sıkılaştırıcı BHA ve Peptid Cilt Bakım Serumu
 • Maruderm Gözenek Sıkılaştırıcı, Siyah Nokta ve Akne Karşıtı BHA Tonik
 • Maruderm Niacinamide Leke Karşıtı ve Gözenek Sıkılaştırıcı Krem
 • Maruderm Niacinamide Hyalüronik Asit Panthenol Cilt Bakım Serumu
 • Maruderm AHA + BHA Peeling Maske Cilt Bakım Serumu
 • Maruderm Azelaik Asit Cilt Bakım Kremi
 • Maruderm Hassas ve Atopik Ciltler İçin Yüz Yıkama Jeli
 • Maruderm Karma ve Yağlı Ciltlere Özel Salisilik Asit Yüz Yıkama Jeli

Gözenek Sıkılaştırıcı Bakım Ürünü Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gözenek sıkılaştırıcı bakım ürünleri, kişilerin cilt tiplerine göre özel olarak kategorize edilmektedir. Kişilerin ürünler arasından kendi cilt tiplerine ve ihtiyaçlarına en uygun ürünü seçmesi gerekmektedir. Alerjik reaksiyon gösterebilecek cilt yapılarının, ürün seçimine ekstra özen göstermesi gerekmektedir.

Gözenek sıkılaştırıcı tonik, cilt yüzeyindeki gözeneklerin hızlı bir şekilde arınmasına yardımcı olmaktadır. Bu ürünlerin kullanımından sonra mutlaka uygun nemlendiricilerin sürece dâhil edilmesi gerekmektedir. Tonik ve peeling gibi uygulamalar, cilt yüzeyini aşındırmaları nedeniyle; bolca nem desteğine ihtiyaç duymaktadırlar.

Ürün seçimi yapılırken, ürünün parfüm ve paraben içermeyen bir yapıda olmasına dikkat edilmelidir. Parfüm ve paraben, gözeneklerin daha fazla açılmasına ve kimyasal maddelerle dolmasına neden olabilmektedir. Doğal ürünlerle üretilen bakım ürünlerinin tercihi, yan etkilerin en aza indirilmesi açısından önem arz etmektedir.

Gözenek Sıkılaştırıcı Bakım Ürünü Fiyatları

Gözenek sıkılaştırıcı fiyatları, ürünlerin etken maddelerinin türü ve miktarı gibi etkenlere bağlı olarak değişmektedir. Ürünün markası, çeşidi, miktarı ve kullanım kolaylığı gibi faktörler de; fiyat sistemini büyük ölçüde etkilemektedir.

Ürün içeriklerinin çeşitli bileşenlerle zenginleştirilmesi, gözenek sıkılaştırıcı bakım ürünü fiyat aralıklarını yukarı seviyelere çekmektedir. Aroma ve hoş koku gibi özelliklerle zenginleştirilen bakım ürünleri, diğer bakım ürünlerine nazaran daha pahalı olmaktadır.

Maruderm, en kaliteli gözenek sıkılaştırıcı bakım ürünlerini; en uygun fiyatlarla müşterilerine ulaştırmayı hedeflemektedir. Kalitenin ulaşılabilir olması gerektiğini düşünen Maruderm; bütçe dostu fiyat politikaları sayesinde müşterilerinin memnuniyetini kazanmaktadır.

Devamını Oku..