Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Yüz Temizleme Cihazları

Yüz Temizleme Cihazları

Yüz Temizleme Cihazları 

Son zamanların parlayan yıldızları arasında yer alan yüz temizleme cihazları, günlük cilt bakım rutininde işlevselliğiyle ön plana çıkmaktadır. Yüz temizleme cihazları; cildi temizlerken bir yandan da uygulanan temizleyici ürünün cilde hızlı ve etkili bir şekilde yedirilmesine yardımcı olmaktadır.

Pek çok markaya ait farklı modelleri olan yüz temizleme cihazları cildi; yağ, kir ve makyaj kalıntılarından arındırıp derinlemesine temizleyerek cildin daha parlak ve sağlıklı bir görünüme kavuşmasını sağlamaktadır.

Her geçen gün kullanımı yaygınlaşan yüz temizleme cihazlarının pek çok farklı çeşidi ve bu çeşitlere bağlı farklı işlevleri bulunmaktadır. Titreşimli, silikonlu ve fırça modelleriyle ön plana çıkan yüz temizleme cihazları hakkında merak edilen her şeyi sizler için bu yazımızda topladık. Keyifli okumalar dileriz.

Yüz Temizleme Cihazı Ne İşe Yarar?

Cildimiz oldukça hassas bir yapıya sahiptir ve çevresel faktörlerden kolayca etkilenebilmektedir. Hava kirliliği, makyaj, kimyasallar ve yanlış ürün kullanımı cilt üzerinde yağlanma, sivilce, akne ve siyah nokta problemlerine yol açarak rahatsız edici bir cilt görünümüne neden olmaktadır.

Yüz temizleme cihazları; çeşitli nedenlere bağlı olarak ortaya çıkan cilt problemlerinin kısa süre içerisinde giderilmesine yardımcı olmaktadır. Titreşimli özelliği sayesinde kan dolaşımını hızlandırmakta ve erken yaşlanmanın önüne geçerek yaşlanma belirtilerinin azalmasına yardımcı olmaktadır.

Özellikle yoğun makyaj yapanların cilt bakımını kolaylaştıran yüz temizleme cihazlarının faydaları şunlardır:

 1. Cildi ölü deriden arındırmaktadır.
 2. Cildi derinlemesine temizlemektedir.
 3. Cildin ışıl ışıl parlamasını sağlamaktadır.
 4. Cilt lekelerinin giderilmesine yardımcı olmaktadır.
 5. Akne ve siyah noktaların giderilmesine yardımcı olmaktadır.
 6. Cilde pürüzsüz bir görünüm kazandırmaktadır.
 7. Tonik, maske, serum ve nemlendiricilerin cilde daha iyi nüfuz etmesine olanak tanımaktadır.

Yüz Temizleme Cihazı Çeşitleri

Kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen yüz temizleme cihazları ve özellikleri:

Cilt Temizleme Fırçası

Yüz temizleme cihazları arasında en çok rağbet gören ürünlerden biri olan cilt temizleme fırçalarının pilli, şarjlı ve manuel kullanılabilen çeşitleri bulunmaktadır. Bu temizleme cihazlarının en önemli özellikleri fırça başlıklı olmalarıdır. Bir diğer artıları ise yüz bölgesi dahil olmak üzere tüm vücutta kullanılabilecek yapıda olmalarıdır.

Piyasada çok sayıda markaya ait cilt temizleme fırçası bulunmaktadır. Bu nedenle cilt temizleme fırçası satın alındığında ürün talimatları dikkatlice okunmalı ve fırça, talimatlara uygun şekilde kullanılmalıdır. 

Silikon Cilt Temizleyici

Son dönemin popüler cilt temizleme yöntemleri arasında silikon cilt temizleyiciler bulunmaktadır. Silikon cilt temizleme cihazları fırçalı temizleyicilerin kıllarını sert bulanlar tarafından tercih edilmektedir. 

Silikon cilt temizleyici cihazların; şarjlı ve manuel olmak üzere 2 farklı çeşidi bulunmaktadır. Şarjlı silikon cilt temizleyicilerin telefonlarla uyumlu aplikasyonu bulunmakta ve ürünün nasıl kullanılması gerektiği; telefona indirilecek aplikasyondan veya cihazın içerisindeki kullanım belgesinden öğrenilebilmektedir.

Titreşimli Yüz Temizleme Cihazı

Sık tercih edilen yüz temizleme cihazlarından bir diğeri de titreşimli modellerdir. Cilde dairesel hareketlerle uygulanan bu alet, cildi temizlerken bir yandan da cilt yüzeyine masaj yapmaktadır. Hassas cilt tipi için en uygun yüz temizleme cihazı olarak bilinmektedir.

Yüz Temizleme Cihazı Nasıl Kullanılır?

Her kadın güzel, bakımlı ve sağlıklı bir cilde sahip olmak ister. Cildin yağ, kir ve sabun artıklarından arındırılması ve derinlemesine temizlenmesi için yüz temizleme cihazları kullanılmaktadır.

Yüz temizleme aletleri doğru ve düzenli kullanıldıklarında cilt problemlerinin giderilmesini sağlamakta ve sağlıklı bir cilt görünümü elde etmeye yardımcı olmaktadır. 

Yüz temizleme cihazının kullanım şekli şöyledir:

 1. Cilt temizleme cihazı kullanılmadan önce yüzde makyaj varsa cilt makyajdan arındırılmalı ve bol su ile yıkanmalıdır.
 2. Ardından cilt temizleme cihazının üzerine yüz temizleme köpüğü veya yüz temizleme jeli bırakılmalıdır. Hiçbir ürün kullanmadan da cihaz cilde tutulabilmektedir.
 3. Hafif ve dairesel hareketlerle cihaz yüz bölgesinin tamamında gezdirilmektedir.
 4. Aynı noktada birkaç saniyeden fazla durulmamalı ve cihaz sürekli olarak yüz bölgesinde daire çizerek yavaşça hareket ettirilmelidir.
 5. Cihaz; cilt yapısına uygun ürünlerle bir arada kullanıldığında cilt üzerinde gözle görülür değişime neden olmakta ve pürüzsüz bir cilt görünümü elde etmeye yardımcı olmaktadır. Bu nedenle yüz temizleme cihazlarının temizleyici jel veya köpüklerle bir arada kullanılması tavsiye edilmektedir.

Yüz Temizleme Cihazı Hangi Temizleme Ürünüyle Kullanılmalıdır?

Yüz temizleme cihazları kişinin her zaman kullandığı temizleyici jel, köpük veya sabunla birlikte kullanılabilmektedir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli unsur kullanılan ürünün kişinin cilt tipine ve cilt ihtiyaçlarına uygun olmasıdır. Hassas cilt yapısına sahip biri cilt tipine uygun olmayan bir ürünü cihazla birlikte kullandığında tahriş ve kızarıklık sorunuyla karşı karşıya kalabilmektedir.

Maruderm hassas ve atopik ciltler için yüz yıkama jeli; cildi derinlemesine temizlemekte ve hassas cilt yapısının ihtiyaç duyduğu nemi cilde kazandırmaktadır. Yüz temizleme cihazlarıyla birlikte de kullanılabilmektedir.

Yüz Temizleme Cihazı Günde Kaç Defa Kullanılır?

Yüz temizleme cihazı günlük bakım rutinine eklenebilecek bir üründür ve bu nedenle her gün kullanılabilmektedir. Cihazın günde 1 kez akşam saatlerinde kullanılması önerilmektedir. Bunun en önemli nedeni gün içinde makyaj ve çevresel faktörlere bağlı olarak kir ve yağ ile tıkanan gözeneklerin, gece yatmadan önce açılmasını ve hava almasını sağlamasıdır.

Bu noktada hassas cilt yapısına sahip olan bireylerin kaşıntı, kızarıklık ve tahriş problemleriyle karşı karşıya kalmamak için yüz temizleme cihazını her gün kullanmaması önerilmektedir

Pelda Yalçınkaya

Merhabalar ben Pelda. Cilt bakımı ve güzellik alanına büyük bir ilgi duyuyor ve bu alanda aktif şekilde araştırmalar yapıyorum. Araştırmalarım ve deneyimlerim sonucunda öğrendiklerimi Maruderm aracılığıyla sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cilt Beyazlatıcı Ürünler Nasıl Kullanılır?

Cilt Beyazlatıcı Ürünler Nasıl Kullanılır?

Cilt beyazlatma, cilt lekelerini azaltmak ve cilt tonunu eşitlemek için kullanılan bir uygulamadır. Beyazlatıcı kremler, içerdikleri aktif maddelerle ciltteki koyu lekeleri azaltmaya yardımcı olmaktadır. Cilt beyazlatma yöntemleri düzenli olarak uygulanmalıdır ve cilde uygun olduğundan emin olunmalıdır. Bu yöntemlerin düzenli kullanımı ile ciltteki koyu lekeler azaltılabilmekte ve cilt tonunu eşitleyebilmektedir.

Çatlak Kremi Nedir Ne İşe Yarar?

Çatlak Kremi Nedir Ne İşe Yarar?

Çatlaklar, ciltteki esneklik kaybı sonucu ortaya çıkan yırtılmalar olarak tanımlanmaktadır. Bu durum, hızlı kilo alıp verme, genetik faktörler, hamilelik gibi durumlar sonucunda meydana gelmektedir. Çatlaklar estetik bir sorun olmanın yanı sıra, kaşıntı, hassasiyet ve ağrıya neden olabilmektedirler. Bu nedenle, çatlakların görünümünü azaltmaya yardımcı olabilecek çeşitli kremler üretilmektedir. Çatlak kremleri, ciltteki nem düzeyini arttırmak ve cilt esnekliği yeniden kazandırmak için tasarlanmaktadır.

Pişik Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Pişik Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Pişik, ciltte oluşan tahriş ve kızarıklık ile kendini gösteren bir durumdur. Pişik, bebeklerin hassas ciltlerinin bezin sürekli temasından kaynaklanmaktadır. Pişik belirtileri, şiddeti ve nedenine göre değişebilmektedir. Pişik tedavisi için, nemli ciltten kaçınmak, pişik kremi kullanmak, uygun bez seçimi yapmak ve hava alan kıyafetler giyinmek gibi önlemler alınabilmektedir.

Kusursuz Bir Görünüm İçin Minik İp Uçları 

Kusursuz Bir Görünüm İçin Minik İp Uçları 

Elde etmek istenilen kusursuz cilt görünümü için birkaç önemli noktaya dikkat edilmelidir. Cilt bakımına özen göstermek, cildi temiz ve nemli tutmak, düzenli olarak peeling yapmak ve güneşe karşı korunmak kusursuz bir cilt için en önemli adımlardır. Tüm bu faktörlere dikkat ederek, içeriden ve dışarıdan sağlıklı ve daha güzel bir görünüme sahip olmak mümkündür.

Her Mevsim Kullanabiliceğiniz Nemlendirici Krem Önerileri

Her Mevsim Kullanabiliceğiniz Nemlendirici Krem Önerileri

Nemlendirici kremler, ciltteki nemi korumak ve cildin yumuşak kalmasını sağlamak için kullanılmaktadır. Nemlendirici krem kullanımı mevsimlere veya hava koşullarına bağlı değildir. Cilt kuruluğu hissedildiğinde veya ciltte çatlaklar ve pullanmalar oluştuğunda mümkün olan en kısa sürede kullanılmalıdır. Nemlendirici krem seçerken, cilt tipine, içeriklerine ve kişisel tercihlere dikkat edilmelidir. Cilt tipine uygun olan ve besleyici bir nemlendirici seçmek, cildin daha sağlıklı görünmesini olanak tanımaktadır.

Hassas Cildiniz Varsa Bunları Yapmayın - Hassas Ciltlere Bakım Tavsiyeleri

Hassas Cildiniz Varsa Bunları Yapmayın - Hassas Ciltlere Bakım Tavsiyeleri

Hassas ciltler, tahrişe, kızarıklığa, kaşıntıya ve diğer cilt problemlerine yatkındırlar. Bu nedenle, hassas ciltler için uygun bakım ürünleri ve doğru bakım rutini önem taşımaktadır. Hassas ciltler için, doğal içerikli, hafif ve cildi tahriş etmeyen ürünleri tercih edilmelidir. Temizleyiciler, nemlendiriciler ve güneş koruyucuları hassas ciltler için uygun ürünlerdir. Hassas ciltler için doğal içerikli ürünler tercih edilmelidir.

Cilt Kuruluğu Neden Olur Kimlerde Görülür?

Cilt Kuruluğu Neden Olur Kimlerde Görülür?

Cilt kuruluğu, cildin nem seviyesinin düşük olmasıyla karakterizedir. Bu durum, birçok faktörden kaynaklanabilmektedir. UV ışınları, yaşlanma süreci ve çeşitli cilt hastalıkları; cilt kuruluğu problemlerinin ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Cilt kuruluğu, ciltte rahatsızlık ve acıya neden olabilmekte ve sosyal anlamda da sıkıntılara yol açabilmektedir. Ancak doğru nemlendirici ve cilt bakım ürünleri kullanarak, cilt kuruluğuyla başa çıkmak mümkündür.

Cilt Bakımında Doğru Bilinen Yanlışlar

Cilt Bakımında Doğru Bilinen Yanlışlar

Cilt bakımı, sağlıklı bir cilde sahip olmak için önem taşımaktadır. Bu amaçla, kaliteli cilt bakım ürünleri seçilmeli ve düzenli bir cilt bakım rutini uygulanmaktadır. Ancak, yanlış bilinen bazı konular, yanlış ürün seçimi veya yanlış uygulama, cilt sağlığına zarar verebilmektedir. Bu nedenle, doğru bilgilere dayanarak cilt bakımı yapmak çok önemlidir.

Sağlıklı Bir Cilt İçin Beslenme Tüyoları

Sağlıklı Bir Cilt İçin Beslenme Tüyoları

Sağlıklı beslenmek; cildin sağlıklı, canlı ve parlak bir görünüme kavuşmasına yardımcı olmaktadır. Tüketilen gıdalara ve su miktarına dikkat edilerek; akne, yağlanma ve dökülme gibi cilt problemlerinin önüne geçilebilmektedir. Sağlıklı beslenmek, cilt problemlerinin tedavisinde de önemli rol oynamaktadır. Cilt ve vücut sağlığı için; vücudun ihtiyaç duyduğu suyun, turfanda bulunan meyve ve sebzelerin tüketilmesine özen göstermek gerekmektedir.

Vücut Kitle İndeksi Nedir?

Vücut Kitle İndeksi Nedir?

Vücut kitle indeksi; ağırlığın, boyun karesine bölünmesi ile elde edilmektedir. Vücut kitle indeksi hesaplamalarının temel amacı, bireyin hangi kilo kategorisinde bulunduğunu belirlemektir. Kilo kategorilerini oluşturan; vücut kitle indeksi değer aralıkları, Dünya Sağlık Örgütü tarafından belirlenmektedir. İdeal vücut kitle indeksine sahip olmak için; aynı boydaki kişilerin cinsiyet ve metabolizma hızına göre farklı kilolara sahip olması gerekmektedir.

Vücut Analizi Nasıl Yapılır?

Vücut Analizi Nasıl Yapılır?

Vücut analizi; vücuttaki yağ, su, kas ve kemik gibi ağırlıkların oranını belirlenmek için yapılmaktadır. Vücut analizi hesaplamaları; bioelektrikal implant tekniği kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Vücut analizi sayesinde; vücudun hangi bölgesinde, hangi ağırlıkların yoğunlukta olduğu görülebilmektedir. Kişiye özel beslenme ve egzersiz programlarının oluşturulması için; doktor diyetisyen ve antrenörler tarafından vücut analizi yaptırılması istenebilmektedir.

AHA ve BHA Serum Nedir ve Nasıl Kullanılır?

AHA ve BHA Serum Nedir ve Nasıl Kullanılır?

AHA ve BHA; cilt sağlığı açısından faydalı organik asitlerdir. Cilt sağlığının korunmasını ve cildin, parlak ve canlı bir görünüme sahip olmasını sağladığından dolayı AHA ve BHA cilt bakım ürünlerinin içerisinde sıkça kullanılır.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

 1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
 2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
 3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
 4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..