quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Yüz Temizleme Cihazları

Yüz Temizleme Cihazları

Yüz Temizleme Cihazları 

Son zamanların parlayan yıldızları arasında yer alan yüz temizleme cihazları, günlük cilt bakım rutininde işlevselliğiyle ön plana çıkmaktadır. Yüz temizleme cihazları; cildi temizlerken bir yandan da uygulanan temizleyici ürünün cilde hızlı ve etkili bir şekilde yedirilmesine yardımcı olmaktadır.

Pek çok markaya ait farklı modelleri olan yüz temizleme cihazları cildi; yağ, kir ve makyaj kalıntılarından arındırıp derinlemesine temizleyerek cildin daha parlak ve sağlıklı bir görünüme kavuşmasını sağlamaktadır.

Her geçen gün kullanımı yaygınlaşan yüz temizleme cihazlarının pek çok farklı çeşidi ve bu çeşitlere bağlı farklı işlevleri bulunmaktadır. Titreşimli, silikonlu ve fırça modelleriyle ön plana çıkan yüz temizleme cihazları hakkında merak edilen her şeyi sizler için bu yazımızda topladık. Keyifli okumalar dileriz.

Yüz Temizleme Cihazı Ne İşe Yarar?

Cildimiz oldukça hassas bir yapıya sahiptir ve çevresel faktörlerden kolayca etkilenebilmektedir. Hava kirliliği, makyaj, kimyasallar ve yanlış ürün kullanımı cilt üzerinde yağlanma, sivilce, akne ve siyah nokta problemlerine yol açarak rahatsız edici bir cilt görünümüne neden olmaktadır.

Yüz temizleme cihazları; çeşitli nedenlere bağlı olarak ortaya çıkan cilt problemlerinin kısa süre içerisinde giderilmesine yardımcı olmaktadır. Titreşimli özelliği sayesinde kan dolaşımını hızlandırmakta ve erken yaşlanmanın önüne geçerek yaşlanma belirtilerinin azalmasına yardımcı olmaktadır.

Özellikle yoğun makyaj yapanların cilt bakımını kolaylaştıran yüz temizleme cihazlarının faydaları şunlardır:

 1. Cildi ölü deriden arındırmaktadır.
 2. Cildi derinlemesine temizlemektedir.
 3. Cildin ışıl ışıl parlamasını sağlamaktadır.
 4. Cilt lekelerinin giderilmesine yardımcı olmaktadır.
 5. Akne ve siyah noktaların giderilmesine yardımcı olmaktadır.
 6. Cilde pürüzsüz bir görünüm kazandırmaktadır.
 7. Tonik, maske, serum ve nemlendiricilerin cilde daha iyi nüfuz etmesine olanak tanımaktadır.

Yüz Temizleme Cihazı Çeşitleri

Kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen yüz temizleme cihazları ve özellikleri:

Cilt Temizleme Fırçası

Yüz temizleme cihazları arasında en çok rağbet gören ürünlerden biri olan cilt temizleme fırçalarının pilli, şarjlı ve manuel kullanılabilen çeşitleri bulunmaktadır. Bu temizleme cihazlarının en önemli özellikleri fırça başlıklı olmalarıdır. Bir diğer artıları ise yüz bölgesi dahil olmak üzere tüm vücutta kullanılabilecek yapıda olmalarıdır.

Piyasada çok sayıda markaya ait cilt temizleme fırçası bulunmaktadır. Bu nedenle cilt temizleme fırçası satın alındığında ürün talimatları dikkatlice okunmalı ve fırça, talimatlara uygun şekilde kullanılmalıdır. 

Silikon Cilt Temizleyici

Son dönemin popüler cilt temizleme yöntemleri arasında silikon cilt temizleyiciler bulunmaktadır. Silikon cilt temizleme cihazları fırçalı temizleyicilerin kıllarını sert bulanlar tarafından tercih edilmektedir. 

Silikon cilt temizleyici cihazların; şarjlı ve manuel olmak üzere 2 farklı çeşidi bulunmaktadır. Şarjlı silikon cilt temizleyicilerin telefonlarla uyumlu aplikasyonu bulunmakta ve ürünün nasıl kullanılması gerektiği; telefona indirilecek aplikasyondan veya cihazın içerisindeki kullanım belgesinden öğrenilebilmektedir.

Titreşimli Yüz Temizleme Cihazı

Sık tercih edilen yüz temizleme cihazlarından bir diğeri de titreşimli modellerdir. Cilde dairesel hareketlerle uygulanan bu alet, cildi temizlerken bir yandan da cilt yüzeyine masaj yapmaktadır. Hassas cilt tipi için en uygun yüz temizleme cihazı olarak bilinmektedir.

Yüz Temizleme Cihazı Nasıl Kullanılır?

Her kadın güzel, bakımlı ve sağlıklı bir cilde sahip olmak ister. Cildin yağ, kir ve sabun artıklarından arındırılması ve derinlemesine temizlenmesi için yüz temizleme cihazları kullanılmaktadır.

Yüz temizleme aletleri doğru ve düzenli kullanıldıklarında cilt problemlerinin giderilmesini sağlamakta ve sağlıklı bir cilt görünümü elde etmeye yardımcı olmaktadır. 

Yüz temizleme cihazının kullanım şekli şöyledir:

 1. Cilt temizleme cihazı kullanılmadan önce yüzde makyaj varsa cilt makyajdan arındırılmalı ve bol su ile yıkanmalıdır.
 2. Ardından cilt temizleme cihazının üzerine yüz temizleme köpüğü veya yüz temizleme jeli bırakılmalıdır. Hiçbir ürün kullanmadan da cihaz cilde tutulabilmektedir.
 3. Hafif ve dairesel hareketlerle cihaz yüz bölgesinin tamamında gezdirilmektedir.
 4. Aynı noktada birkaç saniyeden fazla durulmamalı ve cihaz sürekli olarak yüz bölgesinde daire çizerek yavaşça hareket ettirilmelidir.
 5. Cihaz; cilt yapısına uygun ürünlerle bir arada kullanıldığında cilt üzerinde gözle görülür değişime neden olmakta ve pürüzsüz bir cilt görünümü elde etmeye yardımcı olmaktadır. Bu nedenle yüz temizleme cihazlarının temizleyici jel veya köpüklerle bir arada kullanılması tavsiye edilmektedir.

Yüz Temizleme Cihazı Hangi Temizleme Ürünüyle Kullanılmalıdır?

Yüz temizleme cihazları kişinin her zaman kullandığı temizleyici jel, köpük veya sabunla birlikte kullanılabilmektedir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli unsur kullanılan ürünün kişinin cilt tipine ve cilt ihtiyaçlarına uygun olmasıdır. Hassas cilt yapısına sahip biri cilt tipine uygun olmayan bir ürünü cihazla birlikte kullandığında tahriş ve kızarıklık sorunuyla karşı karşıya kalabilmektedir.

Maruderm hassas ve atopik ciltler için yüz yıkama jeli; cildi derinlemesine temizlemekte ve hassas cilt yapısının ihtiyaç duyduğu nemi cilde kazandırmaktadır. Yüz temizleme cihazlarıyla birlikte de kullanılabilmektedir.

Yüz Temizleme Cihazı Günde Kaç Defa Kullanılır?

Yüz temizleme cihazı günlük bakım rutinine eklenebilecek bir üründür ve bu nedenle her gün kullanılabilmektedir. Cihazın günde 1 kez akşam saatlerinde kullanılması önerilmektedir. Bunun en önemli nedeni gün içinde makyaj ve çevresel faktörlere bağlı olarak kir ve yağ ile tıkanan gözeneklerin, gece yatmadan önce açılmasını ve hava almasını sağlamasıdır.

Bu noktada hassas cilt yapısına sahip olan bireylerin kaşıntı, kızarıklık ve tahriş problemleriyle karşı karşıya kalmamak için yüz temizleme cihazını her gün kullanmaması önerilmektedir


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Roza Hastalığı Nedir? Roza Hastalığı Olanlar Hangi Ürünleri Tercih Etmelidir?

Roza Hastalığı Nedir? Roza Hastalığı Olanlar Hangi Ürünleri Tercih Etmelidir?

Roza hastalığı; cilt yüzeyinde oluşan kızarıklık ve kaşıntı hissi gibi belirtilerle ortaya çıkmaktadır. Kişilerin cilt lekesi problemlerine daha yatkın olmasına neden olan roza hastalığı, alerji veya stres kaynaklı gelişmektedir. Roza hastalığının kronikleşmemesi için mümkün olan en kısa sürede güvenilir bir dermatoloji uzmanından yardım almak gerekmektedir. Söz konusu hastalığın tedavisi, antibiyotik özeliği bulunan ilaç ve kremler yardımıyla yürütülmektedir.

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru cilt yapısına sahip olan kişiler; yaygın görülen cilt problemlerini daha sık yaşamaktadır. Soğuk hava ve güneş ışınları gibi faktörlerden daha fazla etkilenen kuru cilt, kişilerin günlük yaşam kalitelerini büyük ölçüde düşürmektedir. Sağlıklı beslenme alışkanlıklarına sahip olmak ve günlük olarak en az iki litre kadar su içmek; cilt kuruluğu problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır.

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Vücudun belli bölgeleri diğer kısımlara oranla yağlanmaya daha yatkındır. Karın çevresi, basen ve kol bölgeleri yoğun yağ birikimi olan bölgelerdir. Bu bölgelerde zayıflama ve incelmeyi sağlamak için pek çok yöntem kullanılmaktadır. Soğuk lipoliz, liposuction, radyo frekans, mezoterapi, karboksiterapi, ultrashape bu yöntemlerden bazılarıdır. Yalnızca diyet yaparak bölgesel yağ yakmak mümkün değildir. Kişiye özgü bir diyet, egzersiz programı ve bölgesel incelme uygulamaları yardımıyla lokal yağlanmadan kurtulmak mümkündür.

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt bakımı, cildin ihtiyaç duyduğu bileşenlerin cilde nüfuz etmesini sağlayarak; sağlıklı, canlı ve parlak bir cilt görünümüne kavuşmaya yardımcı olmaktadır. Medikal olarak ya da evdeki ürünlerle uygulanabilen cilt bakımları, doğru ve düzenli bir şekilde yapıldığında etkili sonuçlar vermektedir. Medikal işlemler, özel solüsyonlar ve ileri teknoloji ürünlerle uygulanırken evde yapılan cilt bakımlarında çeşitli bakım ürünleri kullanılmaktadır. Cilt bakımı fiyatları da yapılan uygulamaya ve kullanılan ürünlere göre değişiklik göstermektedir.

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş dökülmesi dönemsel ya da sürekli olarak görülebilen bir cilt problemidir. Oluşum şekline ve sürecine göre kendi kendine düzelebildiği gibi tedavi süreci de gerektirebilmektedir. Hormonal dengesizlikler, yanlış beslenme, menopoz, stres ve buna benzer pek çok etken kaş dökülmesine neden olabilmektedir. Genel olarak evde uygulanabilen yöntemlerle tedavisi mümkündür. Sarımsak, zeytinyağı, badem yağı, hindistan cevizi yağı, aloe vera jeli ve c vitamini gibi pek çok içerik kaşların gürleşmesine, sıklaşmasına ve uzamasına katkı sağlamaktadır. 

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt bakım ampulleri, ciltte aniden ortaya çıkan problemlerin kısa sürede çözülmesi için kullanılan yoğunlaştırılmış minik serumlardır. Pek çok cilt probleminde etkilidir. Hızlı sonuçlar vermektedir. Özellikle cildin yenilenmesi, yaşlılık belirtilerinin ortadan kalkması ve cilt bariyerinin yenilenmesi için kullanılmaktadır. Haftada birkaç kez ya da ayda birkaç kez olacak şekilde dairesel hareketlerle masaj yapar gibi uygulanmaktadır.

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Cilt bakımı; cilt tipine uygun ürünlerle cildin temizlenmesi ve nemlendirilmesi işlemidir. Cilt bakımı yapılırken dikkat edilmesi gereken pek çok husus bulunmaktadır. Bilinçsizce yapılan cilt bakımı faydadan çok zarara yol açmaktadır. Bu nedenle cilt analizi yapıldıktan sonra uygun ürünler seçilmesi ve işlem sırasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Düzenli olarak güneş kremi kullanmak, makyajla uyumamak ve cildin temiz ve nemli kalmasına önem vermek cilt bakım rutininin en önemli adımları arasında yer almaktadır.

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt bakım rutini, kişilerin cilt yapılarına uygun olan ürünleri düzenli olarak kullanmaları olarak tanımlanmaktadır. Cilt bakım rutinin, doğal ve besleyici ürünlerle yürütülmesi; cildin uzun vadede daha sağlıklı ve genç görünmesine yardımcı olmaktadır. Temizleme, tonik, peeling ve serum basamaklarından oluşan cilt bakım rutini; kişilerin özgüven kazanmasına ve ruhsal anlamda daha iyi hissetmesine olanak tanımaktadır.

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki renk değişikliği; çeşitli dış etkenler nedeniyle ortaya çıkabileceği gibi bazı kronik hastalıkların da habercisi olabilmektedir. Özellikle kalsiyum ve çinko gibi kemik ve tırnak yapısı üzerinde etkili olan minerallerin, vücut bünyesine yeteri kadar alınmaması da; tırnak yüzeyindeki renk değişikliğine sebebiyet vermektedir. Tırnak yüzeyinde morarma, sararma veya kızarma ile süregelen bu rahatsızlığın; uzman bir doktor tarafından detaylı bir şekilde incelenmesi gerekmektedir.

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum, vücut sistemlerinin tümünde üretilmekte ve cilt yüzeyinin dış etkenlere karşı daha dayanıklı olmasına yardımcı olmaktadır. Çeşitli nedenlerle dengesizleşen sebum üretimi, kişilerin cilt ve saç yağlanması gibi olumsuz problemleri daha sık yaşamasına neden olmaktadır. Sebum üretiminin dengelenmesi için sağlıklı beslenme alışkanlıklarına geri dönülmesi ve düzenli olarak cilt bakımı yapılması gerekmektedir.

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Simmondsia chinensis bitkisinin özlerinden elde edilen jojoba yağı, cilt ve saç yapısı üzerindeki iyileştirici etkisi nedeniyle; güzellik sektörünün vazgeçilmez ürünleri arasında yer almaktadır. Jojoba yağının saça faydaları; saç kepeğini azaltma, saç tellerini onarma, saç dökülmesini en aza indirme ve saç tellerinin parlaklığını arttırma olarak sıralanmaktadır. Saç bakım ürünü olarak kullanılan jojoba yağı, kişilerin daha dolgun ve hacimli saçlara sahip olmasına yardımcı olmaktadır.

Saç Vitamini Nedir ve Ne İşe Yarar?

Saç Vitamini Nedir ve Ne İşe Yarar?

Saç vitaminleri, ideal kalınlıkta ve ışıldayan yapıda saç tellerine sahip olmanın altın anahtarı olarak görülmektedir. Saç bakımı için vitamin ve mineral takviyesi almak, kişilerin daha canlı ve gür saçlara sahip olmasına yardımcı olmaktadır. Doğal besinler veya takviye ürünler aracılığıyla vücuda giren; A, E, C, H ve B12 vitaminleri, saç sağlığının gelişmesine katkı sağlayan vitaminler olarak sıralanmaktadır.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

 1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
 2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
 3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
 4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..