quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Kantaron Yağının Cilde Faydaları Nelerdir? Nasıl Uygulanır?

Kantaron Yağının Cilde Faydaları Nelerdir? Nasıl Uygulanır?

Son dönemlerde sağlık açısından ismini en fazla duyduğumuz yağların başında gelmektedir kantaron. Özellikle cilde sağladığı ve gözle görülür mucizevi etkileri bulunmaktadır kantaron yağının. Pek çok açıdan sıklıkla ihtiyaç duyulan bir bitki haline de dönüşen kantaronun insan sağlığına gerçekten de sayısız etkisi bulunmaktadır. Cildi yenileyici, yaraları iyileştirici ve hücreleri sağlıklı bir yapıya kavuşturucu etkisi bulunan kantaron yağı, pek çok uzman tarafından da sıklıkla önerilmektedir. Ki bu yazımızda da kantaron yağının cilde ne tarz etkileri olduğunu ve ne şekilde uygulanılırsa önemli sonuçlar elde ettireceğine dair bilgiler sunmak istiyoruz. Bu sayede bu ürünle çok daha sağlıklı sonuçlar edinebileceğinizi de görmüş olacaksınız.

Kantaron, doğanın en mucizevi bitkilerinden birisi olarak kabul edilmektedir. Yağı da bizzat bu bitkiden elde edilir. Günümüzde hem yağ hem de çay olarak tüketime açık bir konumdadır. Çay olarak tüketildiğinde ağır baş ağrılarını dindirdiği ve vücudu biraz daha dinlendirmeye başladığı söyleniyor. Bunun dışında kantaron yağının cilt için birçok önemli etkilerinin olduğu da çok iyi bilinir. Güzellik alanında tercih edilen ve sürekli önerilen bir yapıda olan kantaron yağı, yaraların iyileşme sürecine katkıda bulunmaktadır. Aynı zamanda da kanayan bölgelerde yer alan mikropların kısa süre içerisinde yok olması da kantaron yağı ile mümkün hale gelebilir. Pek çok uzman da yapmış olduğu araştırmalarda kantaron yağının cilt lekelerini giderdiğini, ayrıca cildin yenilenip çok daha sağlıklı bir yapıda kalmasına yardımcı olduğunu belirtmektedir. Özellikle de cildinize bakım açısından kimyasal içerikli ürünlerden uzak kalarak, kantaron yağını kullanabilir, bu sayede de çok daha sağlıklı bir yapıya dönüşüm imkanı sağlayabilirsiniz.

Kantaronun Cilde Faydaları

Kantaron yağının cilt üzerindeki etkileri çok çeşitlidir. Bunun için farklı araştırmalara ve makalelere de rastlayabilirsiniz. Özellikle de kantaronun yüze faydaları çok fazladır. Hücre yenileyici özelliği yüzdeki izlerin, sivilcelerin ve yaraların kısa süre içerisinde yok olmasını desteklemektedir. Ki iyi bir kantaron yağı kullanımı sayesinde cildiniz yenilenecek ve çok daha sağlıklı bir forma kavuşma olasılığınızda da artış gözlenmiş olacaktır. Kantaron kullanımında bu tarz bir yapı edinmeniz, sizin cildinize de sağlam yatırımlar gerçekleştirmenizi desteklemiş olacaktır. Ki ani yanık durumlarında da pek çok kişinin o an kantaron tedavisi ile yanık olan bölgedeki acı hissini azalttığını ve iyileşme sürecinin de daha çabuk bir şekilde gerçekleştirdiğini belirttiğine birçok kaynaktan ulaşabilirsiniz.

Kantaron doğadaki mucizevi olarak kabul gören bir bitki türü olduğu için, işlendiği yağların da sağlayacağı mucizevi etkileri çok fazladır. Ki gerçekten de cilt daima bakıma ve sağlığa ihtiyaç duyacak bir konumdadır. Bu sebepten de kantaron ile cildinize iyileştirici bir bakım kompleksi uygulayabilirsiniz.

Kantaron Yağı İle Sivilceleri Yok Et

Sivilceler, özellikle de ergenlik döneminde çok daha fazla karşımıza çıkacak olan sorunlar gibi gözükse de, cildin belli başlı dönemlerinde de sivilce ile akne sıkıntısı kendisini gösterebilir. İşte bu tarz sıkıntılı durumlara çare olarak kantaron yağını kullanabilirsiniz. Çünkü sivilceler biraz da cildin içerisindeki sebum yağının fazla salgılanamaması sonucunda gözeneklerin tıkanması ve iltihaplanması ile ortaya çıkar. Bu süreçte de mevcut iltihaplara karşı antibakteriyel özelliğe sahip olan kantaron yağı, sivilcelerin kuruması ve iltihabın da bir nevi yok olmasına sebebiyet verecek bir etkileşime sahip olmaktadır. Ki düzenli bir şekilde kullanımı size olumlu sonuçları çok daha doğrudan oluşturabilecek bir etkileşim de kurdurmaktadır. Bu etkileşim için de cildinizi daima beslemeli ve hijyen tutmaya da özen göstermelisiniz. Sivilce tedavisinde kantaron yağını sabah ve akşam olmak üzere temiz bir cildin içerisine sürmeye özen gösterin. Ki bu kapsamda bakıldığı zaman zaten cildin çok daha sağlıklı bir formda olması adına ihtiyaç duyduğu nefesi de bir nevi aktarmayı da başarmış olacaksınız. Ki kantaron yağı sivilcelerin durulması ve o yanma hissinin de bir nevi kaybolmasına sebebiyet vereceği için ortaya gerçekten de verim alacağınız tarzda bir sonuç çıkmış olacaktır. Sivilcenin de üzerinde bir zarara sahip olan akne tedavisinde de kantaronun antibakteriyel özelliklerinden yararlanabilir, cildinizi çok daha sağlıklı bir düzene sokabilirsiniz.

Cildinizi Nemlendirin

Birçok yazımızda insan cildinin neme her zaman ihtiyaç duyduğundan bahsetmiştik. Kantaron ise cilde ihtiyaç duyacağı nemi aktarabilecek kapasiteye sahip bir bitki özüdür aslında. Ancak diğer kremler ya da yağlar gibi çok yoğun bir şekilde kullanmamanız da önerilir. Kantaronun öncelikle cildi dinlendirici özelliği sizin işinizi bir hayli kolaylaştıracaktır. Ki cilt nefes almaya başladığı an itibariyle çok daha parlak ve sağlıklı bir görünüme de kavuşma olasılığı bulacaksınız. Bu doğrultuda bakıldığında da cilde gereksinim duyulan nemi kantaron kullanarak sağlayabilirsiniz. Bu aşamaları da geceleri cildinize pamuk yardımıyla uygulayacağınız nazik masajlarla mümkün hale getirebilirsiniz. Bu süreçler her zaman iyi sonuçları da beraberinde getirmiş olacak.

Kantaron Yağlarını Nerede Bulabiliriz?

Kantaron yağları birçok aktarda rahatlıkla bulabileceğiniz bir üründür. Aynı zamanda internet üzerinden satış yapılan yerlerden de alabilirsiniz. Sivilceleri tam olarak gidermese de mevcut iltihabını alan, cildin birçok rahatsızlığına da doğrudan etki eden kantaronları düzenli bir şekilde kullanıp cildinize sağlık açısından yatırımlar gerçekleştirebilirsiniz.

 

Kozmetik Hammaddeler hakkında diğer bilgileri aşağıda yazılarımızdan okuyabilirsiniz:

1) Matrixyl Nedir? Hangi Ürünler Matrixyl İçermektedir?

2) AHA ve BHA Cilde Faydaları Nelerdir? AHA ve BHA Arasındaki Farklar Nelerdir?

3) Procapil Nedir? Saça Faydaları Nelerdir? Saç Serumu Nasıl Kullanılmalıdır?

4) BHA (Salisilik Asit) Nedir? Hangi Cilt Tipleri Salisilik Asiti Tercih Etmelidir?

5) Aloe Vera Nedir? Aloe Veranın Cilde Faydaları

6) Hyalüronik Asit Nedir? Cilde Faydaları Nelerdir? Hangi Cilt Tipleri Tercih Etmelidir?


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır? Yağlı ciltler için nemlendiricinin önemi konulu bloğumuzu buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir? konulu blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce cilt bakım setini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akneye eğilimli ciltler için cilt bakım önerilerini bulabiliceğiniz blog yazımızı buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemiz üzerinden alabilirsiniz.

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Bu blog yazımızda sivilceler için uygulayabileceğiniz çözümlerden bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Bu blog yazımızda sivilce ve akne oluşumundan kurtulmanın yollarından bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz.

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akneler ile sivilceleri karıştırmamak gerekir. Her ikisi de özellikle ergenlik dönemlerinde ciltte meydana gelse de, akneler sivilcelerin daha iltihaplanmış versiyonlarıdır diyebiliriz.

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler, ergenlik dönemi itibariyle her yaş grubunda muhakkak görülen bir cilt hastalığı olmaktadır. Kimi insanlar önemsemese de son derece hassas bir cilt problemi olmaktadır sivilceler.

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilceler nasıl geçer sorusu pek çok kişi tarafından sürekli sorulmaya devam ediyor. Ergenlik dönemiyle başlayan ve ciltte belirgin sıkıntılar yaşatan sivilce ve akneler, aynı zamanda sağlığa da doğrudan etkiler..

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Bu yazımızda sivilcelerden nasıl kurtulabileceğiniz ile alakalı tüyolar verilmektedir. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret ediniz.

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Cildimizin sivilce ve akne oluşumuna sebebiyet veren pek çok faktör vardır. Öyle ki cilt, başlı başına hassasiyete açık ve çabuk yıpranabilecek bir forma sahip olduğu için, stres, mevsimsel geçişler..

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceler, hem erkekler hem de kadınlar açısından en büyük cilt sorununa dönüşebilir. Özellikle de kadınların yoğun koşturmaca, makyaj, mevsimsel geçiş ve hormonsal değişimler...

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler, sadece bayanların değil belli dönemlerde erkeklerin de en fazla dert yandığı cilt sıkıntılarının başında gelmektedir.

Blog Nedir?

Blog ("weblog"un kısaltması), bir konu hakkında düzenli olarak güncellenen içerik (blog yazısı) sunan bir kişi, grup veya şirket tarafından yürütülen çevrimiçi bir dergi veya bilgilendirici web sitesidir. Bilgileri ters kronolojik sırayla sunar ve resmi olmayan veya konuşma tarzında yazılmıştır.

Cilt bakım, saç bakım ve vücut bakım ürünleriyle alakalı tavsiyelere bloğumuz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güzellik blogu, güzellik, makyaj, saç, moda, cilt bakımı ve diğer güzellikle ilgili konular hakkında içerik barındıran bir web sitesidir. Güzellik blogları ipuçlarını paylaşır, ürünleri gözden geçirir, öğreticiler oluşturur ve trend olan güzellik haberlerini tartışır. Güzellik oldukça görsel bir konu olduğundan, bu bloglar genellikle çok sayıda resim ve video yayınlar.

Güzellik blogcuları başkalarına nasıl güzel olunacağını gösterir. Genellikle resim ve videolarla adım adım öğreticiler yazarlar. Web sitelerinde, YouTube kanallarında, Instagram hesaplarında ve diğer sosyal medya platformlarında ürünleri test eder, inceler ve görüşlerini paylaşırlar.

Güzellik Blogları Türleri

Ne tür bir kitleye odaklanmak istediğinizi seçmek, geliştirdiğiniz içeriği şekillendirmeye yardımcı olacağından, blogunuzun uzun vadeli başarısı için çok önemlidir.

Aşağıdaki blog türlerini göz önünde bulundurun:

Makyaj için Güzellik Blogları: Ürünleri tanıtırken belirli "görünümler" elde etmek için eğitim içeriği sağladıkları için makyajı merkeze alan bloglar modadır.

Açık Ten için Güzellik Blogları: Çok açık tenlerin kendine özgü cilt bakımı ihtiyaçları ve özel makyajı vardır. Soluk tenli bloglar, daha açık ten tonlarıyla en iyi şekilde çalışan belirli görünümler önerir.

Koyu Ten için Güzellik Blogları: Bu blog kategorisi, Siyah, Asyalı ve Latin insanlar için makyaj ve cilt bakımı gibi birden çok cilt tonunu kapsar.

Kırk Üzeri İçin Güzellik Blogları: Elinizden gelenin en iyisini yapmak her yaş için çok önemlidir, bu nedenle daha yaşlı ve daha olgun yetişkinler için bloglar da yaygındır.

Altmışın Üzerindeki Güzellik Blogları: Bu bloglar, yaşlı erkekler ve kadınlar için cilt bakımı, moda ve güzellik konusunda uzmanlaşmıştır.

Devamını Oku..