quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Evde Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Evde Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Evde Saç Bakımı Nasıl Yapılır? Evde Yapılabilen 5 Saç Maskesi

Evde saç bakımı, uygun fiyatlı ve pratik çözümler sunması nedeniyle çoğu kişi için avantajlı olarak nitelendirilmektedir. Evde yapılabilen saç bakımı, kişilerin evdeki ürünlerle daha parlak ve daha güçlü saçlara sahip olmasına yardımcı olmaktadır. Kişiler evdeki ürünlerle, saçlarının ihtiyaç duyduğu bakım türüne göre pratik çözümler bulmaktadır.

Saçlar, hem kadın hem de erkek bireylerin en çok önem verdiği vücut bölgeleri arasında yer almaktadır. Sağlıklı ve dolgun saçlar, kişilerin daha özgüvenli ve daha kendinden emin olmasına yardımcı olmaktadır. Bu bağlamda saç bakımı, her geçen gün daha fazla kişinin önem verdiği bir konu haline gelmektedir.

Evde saç bakımı yapmak, çoğu kişi için oldukça keyif vericidir. Saçlarının daha canlı ve daha güzel olmasını isteyen kişiler, evdeki ürünlerden yararlandığı gibi güzellik marketlerinde satılan ürünlerden de yararlanmaktadır. Piyasada, saç bakımı için üretilen onlarca farklı serum ve yağ bulunmaktadır.

Saç Bakımı Nedir?

Saçların doğru bir şekilde beslenmesi ve sağlıklı bir şekilde uzaması için saç bakım rutini alışkanlıklarına özen göstermek gerekmektedir. Saç bakımı, kişilerin saç tellerini ve saç diplerine en kaliteli şekilde beslemesi anlamına gelmektedir. Beslenen saç telleri, daha güçlü olmakta ve dış etkenlere karşı daha fazla direnç göstermektedir.

Saç bakımının en keyifli yanı, uygulama esnasının dinlendirici etki göstermesidir. Kişiler, saç diplerine yapılan masaj ve bakımdan çok hoşlanmaktadır. Saç tellerinin en iyi şekilde beslenmesi ve kişilerin günlük hayatın stresinden bir nebze olsun uzaklaşması, saç bakım rutinleri sayesinde mümkün hale gelmektedir.

Özellikle saç problemi yaşayan kişiler, saç bakım rutini uygulamalarına çok daha fazla önem vermektedir. Saç kepeği ve saç dökülmesi gibi olumsuz durumlar, evde saç bakım yöntemleri ile azaltılabilmektedir. Kişiler, daha güçlü ve daha dolgun saçlar için ellerinden gelen her şeyi yapmaya özen göstermektedir.

Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Saç kepeği ve saç dökülmesi gibi problemleri, kronik olarak yaşayan kişiler; “saç bakımı nasıl yapılır?” sorusunun cevabını araştırmaktadır. Saç bakımı, kişilerin kendi saç problemlerine göre dizayn etmesi gereken bir süreçtir. Uygun ürünler ve uygun tekniklerle, saç problemlerinin kademeli olarak azaltılması mümkün olabilmektedir.

Kronik saç dökülmesi veya saç kıran gibi sorunlar yaşayan kişilerin, en hızlı şekilde doktora gitmesi gerekmektedir. Saç dökülmesine sebebiyet verecek ana faktör, doktorların uyguladı tıbbi testler yardımıyla kısa sürede bulunabilmektedir. Uygun ilaç ve tedavi süreci ile saç dökülmesi problemleri azaltılabilmektedir.

Saç bakımı, bazı güzellik merkezlerinde ya da evde yapılabilmektedir. Piyasada bulunan bazı saç bakım ürünleri, kişilerin çeşitli saç problemlerini daha az yaşamasına yardımcı olmaktadır. Son derece besleyici yağlarla üretilen bakım ürünleri, saç diplerinin ve saç tellerinin daha sağlıklı olmasına destek sağlamaktadır.

Evde Yapılabilen 5 Saç Maskesi

Evde yapılabilen saç maskeleri, pratik bir kullanım sağlamaları nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir. Saç yanması veya saç yıpranması gibi olumsuz durumlar yaşayan kişiler, evde yapabilecekleri saç maskelerini merak etmektedir. Evde yapılabilecek saç maskeleri şunlardır:

  1. Dökülme Karşıtı Maske

Bir yemek kaşığı zeytinyağı, bir yemek kaşığı bal, bir tatlı kaşığı tarçın, iki adet yumurta ve bir tatlı kaşığı badem yağı; bir kâsede homojen bir şekilde karıştırılır. Bu karışım, içerdiği zeytinyağı ve badem yağı sayesinde; saç diplerinin ve saç tellerinin dökülmeye karşı direnç kazanmasına yardımcı olmaktadır. Bal ve tarçın, saçların daha parlak ve canlı görünmesine destek olarak; kişilerin daha sağlıklı saçlara sahip olmasına olanak tanımaktadır.

  1. Nem Bombası Maske

Nemsizlik, saçların dış etkenlere karşı daha dirençsiz olmasına neden olmaktadır. Nem, saç tellerinin daha sağlam yalıda olmasına katkı sağlamaktadır. Saçların doğal nem dengesi, evde yapılacak bazı uygulamalarla korunabilmektedir. Özellikle doğal olarak nem içeren ürünler; saçların daha güçlü ve daha canlı olmasına yardımcı olmaktadır. Bir yemek kaşığı bal ve bir çay bardağı süt; saç diplerine ve saç tellerine uygulanarak 20 dakika kadar bekletilmektedir. Süreç sonunda saçların daha canlı ve daha güçlü görünmesi mümkün olabilmektedir.

  1. Saç Kepeği İçin Maske

Kepek, çoğu kişinin dönemsel olarak yaşadığı bir durum olsa da; oldukça rahatsız edici ve can sıkıcı olmaktadır. Nane yaprakları, saç kepeklerinin azalmasına ve saç derisinin temizlenmesine yardımcı olmaktadır. Nene yaprakları, havan içerisinde dövülerek su ile karıştırılır. 15 dakika kadar tüm saçta bekletilmektedir. Nane maskesi içerdiği güçlü antioksidanlar sayesinde kepek görünümünün azalmasına yardımcı olmaktadır.

  1. Yağlı Saçlar İçin Maske

Yağlı saç, çok kısa sürelerde kirli ve sağlıksız görünmesi nedeniyle; kişilerin yaşam kalitesini büyük ölçüde düşürmektedir. Saç tellerinde üretilen fazla yağın temizlenmesi için saç tellerinin düzenli olarak yıkanması gerekmektedir. Bir bardak portakal suyu ve bir yemek kaşığı bal, şampuan ile karıştırılıp saça uygulandığında; saç derisindeki yağ oranının azalmasına yardımcı olmaktadır.

  1. Yıpranmış Saçlar İçin Maske

Boya, açıcı veya güneş gibi dış faktörler nedeniyle yıpranan saçlar; oldukça sağlıksız ve güçsüz görünmektedir. Yanan veya yıpranan saçların hızlı bir şekilde tedavi edilmesi için uzman doktorlardan yardım alınması gerekmektedir. Bir adet muz, püre haline getirilerek bir çay kaşığı badem yağı ile karıştırılır. Bu karışım, yıpranan saçların kendini toparlamasına yardımcı olmaktadır.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru cilt yapısına sahip olan kişiler; yaygın görülen cilt problemlerini daha sık yaşamaktadır. Soğuk hava ve güneş ışınları gibi faktörlerden daha fazla etkilenen kuru cilt, kişilerin günlük yaşam kalitelerini büyük ölçüde düşürmektedir. Sağlıklı beslenme alışkanlıklarına sahip olmak ve günlük olarak en az iki litre kadar su içmek; cilt kuruluğu problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır.

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Vücudun belli bölgeleri diğer kısımlara oranla yağlanmaya daha yatkındır. Karın çevresi, basen ve kol bölgeleri yoğun yağ birikimi olan bölgelerdir. Bu bölgelerde zayıflama ve incelmeyi sağlamak için pek çok yöntem kullanılmaktadır. Soğuk lipoliz, liposuction, radyo frekans, mezoterapi, karboksiterapi, ultrashape bu yöntemlerden bazılarıdır. Yalnızca diyet yaparak bölgesel yağ yakmak mümkün değildir. Kişiye özgü bir diyet, egzersiz programı ve bölgesel incelme uygulamaları yardımıyla lokal yağlanmadan kurtulmak mümkündür.

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt bakımı, cildin ihtiyaç duyduğu bileşenlerin cilde nüfuz etmesini sağlayarak; sağlıklı, canlı ve parlak bir cilt görünümüne kavuşmaya yardımcı olmaktadır. Medikal olarak ya da evdeki ürünlerle uygulanabilen cilt bakımları, doğru ve düzenli bir şekilde yapıldığında etkili sonuçlar vermektedir. Medikal işlemler, özel solüsyonlar ve ileri teknoloji ürünlerle uygulanırken evde yapılan cilt bakımlarında çeşitli bakım ürünleri kullanılmaktadır. Cilt bakımı fiyatları da yapılan uygulamaya ve kullanılan ürünlere göre değişiklik göstermektedir.

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş dökülmesi dönemsel ya da sürekli olarak görülebilen bir cilt problemidir. Oluşum şekline ve sürecine göre kendi kendine düzelebildiği gibi tedavi süreci de gerektirebilmektedir. Hormonal dengesizlikler, yanlış beslenme, menopoz, stres ve buna benzer pek çok etken kaş dökülmesine neden olabilmektedir. Genel olarak evde uygulanabilen yöntemlerle tedavisi mümkündür. Sarımsak, zeytinyağı, badem yağı, hindistan cevizi yağı, aloe vera jeli ve c vitamini gibi pek çok içerik kaşların gürleşmesine, sıklaşmasına ve uzamasına katkı sağlamaktadır. 

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt bakım ampulleri, ciltte aniden ortaya çıkan problemlerin kısa sürede çözülmesi için kullanılan yoğunlaştırılmış minik serumlardır. Pek çok cilt probleminde etkilidir. Hızlı sonuçlar vermektedir. Özellikle cildin yenilenmesi, yaşlılık belirtilerinin ortadan kalkması ve cilt bariyerinin yenilenmesi için kullanılmaktadır. Haftada birkaç kez ya da ayda birkaç kez olacak şekilde dairesel hareketlerle masaj yapar gibi uygulanmaktadır.

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Cilt bakımı; cilt tipine uygun ürünlerle cildin temizlenmesi ve nemlendirilmesi işlemidir. Cilt bakımı yapılırken dikkat edilmesi gereken pek çok husus bulunmaktadır. Bilinçsizce yapılan cilt bakımı faydadan çok zarara yol açmaktadır. Bu nedenle cilt analizi yapıldıktan sonra uygun ürünler seçilmesi ve işlem sırasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Düzenli olarak güneş kremi kullanmak, makyajla uyumamak ve cildin temiz ve nemli kalmasına önem vermek cilt bakım rutininin en önemli adımları arasında yer almaktadır.

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt bakım rutini, kişilerin cilt yapılarına uygun olan ürünleri düzenli olarak kullanmaları olarak tanımlanmaktadır. Cilt bakım rutinin, doğal ve besleyici ürünlerle yürütülmesi; cildin uzun vadede daha sağlıklı ve genç görünmesine yardımcı olmaktadır. Temizleme, tonik, peeling ve serum basamaklarından oluşan cilt bakım rutini; kişilerin özgüven kazanmasına ve ruhsal anlamda daha iyi hissetmesine olanak tanımaktadır.

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki renk değişikliği; çeşitli dış etkenler nedeniyle ortaya çıkabileceği gibi bazı kronik hastalıkların da habercisi olabilmektedir. Özellikle kalsiyum ve çinko gibi kemik ve tırnak yapısı üzerinde etkili olan minerallerin, vücut bünyesine yeteri kadar alınmaması da; tırnak yüzeyindeki renk değişikliğine sebebiyet vermektedir. Tırnak yüzeyinde morarma, sararma veya kızarma ile süregelen bu rahatsızlığın; uzman bir doktor tarafından detaylı bir şekilde incelenmesi gerekmektedir.

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum, vücut sistemlerinin tümünde üretilmekte ve cilt yüzeyinin dış etkenlere karşı daha dayanıklı olmasına yardımcı olmaktadır. Çeşitli nedenlerle dengesizleşen sebum üretimi, kişilerin cilt ve saç yağlanması gibi olumsuz problemleri daha sık yaşamasına neden olmaktadır. Sebum üretiminin dengelenmesi için sağlıklı beslenme alışkanlıklarına geri dönülmesi ve düzenli olarak cilt bakımı yapılması gerekmektedir.

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Simmondsia chinensis bitkisinin özlerinden elde edilen jojoba yağı, cilt ve saç yapısı üzerindeki iyileştirici etkisi nedeniyle; güzellik sektörünün vazgeçilmez ürünleri arasında yer almaktadır. Jojoba yağının saça faydaları; saç kepeğini azaltma, saç tellerini onarma, saç dökülmesini en aza indirme ve saç tellerinin parlaklığını arttırma olarak sıralanmaktadır. Saç bakım ürünü olarak kullanılan jojoba yağı, kişilerin daha dolgun ve hacimli saçlara sahip olmasına yardımcı olmaktadır.

Saç Vitamini Nedir ve Ne İşe Yarar?

Saç Vitamini Nedir ve Ne İşe Yarar?

Saç vitaminleri, ideal kalınlıkta ve ışıldayan yapıda saç tellerine sahip olmanın altın anahtarı olarak görülmektedir. Saç bakımı için vitamin ve mineral takviyesi almak, kişilerin daha canlı ve gür saçlara sahip olmasına yardımcı olmaktadır. Doğal besinler veya takviye ürünler aracılığıyla vücuda giren; A, E, C, H ve B12 vitaminleri, saç sağlığının gelişmesine katkı sağlayan vitaminler olarak sıralanmaktadır.

Kaş Pudralama Nedir ve Ne İşe Yarar?

Kaş Pudralama Nedir ve Ne İşe Yarar?

Kaş pudralama, güzellik uzmanları tarafından uygulanan ve kişilerin daha dolgun kaşlara sahip olmasını sağlayan bir tekniktir. Bu işlem; kaş derisinin en üst tabakası olan epidermise, bitkisel bir boya enjekte ederek yapılmaktadır. İşlem esnasında kullanılan mikro iğneler, kaş dokularına hiçbir şekilde zarar vermemektedir. Son derece kolay, hızlı ve zararsız bir işlem olan kaş pudralama; kişilerin doğal kaş görünümünü, kalıcı bir şekilde elde etmelerine olanak tanımaktadır.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..