quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Ergenlik Sivilceleri Gençlerin Korkulu Rüyası

Ergenlik Sivilceleri Gençlerin Korkulu Rüyası

Ergenlik dönemi, her insanın maruz kalma zorunluluğu olan bir dönem. Bu dönemde beden kendisini gelişime bıraktığı için hormonal ve bedensel açıdan farklı reaksiyonlar kendisini göstermeye başlar. Ki bu kapsamda da ciltte oluşan akne ve sivilceler de pek çok gencin korkulu rüyasına dönüşmüş durumdadır adeta! Ergenlik dönemi kızlarda genellikle 11 ile 16, erkeklerde ise 14 ile 18 yaşları arasında kendisini gösterip başlar. Bu dönemlerde de gençlerin yüzde doksanı ergenlik sivilcesi problemiyle uğraşma durumunda kalır. Tabii ki de ciltte sivilce çıkmasının tek sebebi ergenlik de değildir. Güneş ışınları, kir, stres ve ilaç kullanımı da sivilcelerin çıkmasını destekleyici etkiler arasındadır. Bu kapsamda da sizler için ergenlik sivilcesinin çıkma nedenleri ve bu sivilceli dönemde ne tarz cilt bakım uygulamaları yapmanız gerektiğine dair bilgiler sunmak istiyoruz. Çünkü herkesin mutlaka karşılaşacağı bir durum olan ergenlik dönemindeki sivilce etkileri, üzerine yoğunlaştığınız takdirde, çok da büyük bir soruna dönüşmemiş olacaktır. Çözüm: maruderm akne ve sivilce karşıtı cilt bakım seti.

Ergenlik Sivilcesi Tam Olarak Nedir?

Akne veya ergenlik sivilcesi, ergenlerde daha sık olsa da her yaş grubunda görülebilecek bir cilt problemidir. İnsan dersinin alt kısmındaki gözeneklerde yağ bezi tabakası bulunmaktadır. Bu bezlerdeki kıl köklerinin düzgün çalışmaması, belirli bölgelerde aksaklığa sebebiyet verecektir. Bu da en fazla ergenlik döneminde kendisini gösterir. Çünkü vücut devamlı yenileme ve kendisini geliştirme sürecinde olacağı için, ciltteki sıkıntılar süreklilik göstererek çeşitli problemlerin oluşumunu da desteklemiş olacaktır. Bu sivilceler kadın ve erkeklerde eşit etkilerle kendisini gösterebilir. Ki tedavi süreci sonrasında da kalıcı izlere sebebiyet verebilmektedir. Aynı zamanda da ergenlik sivilcesinin kendisini göstermesinin birçok nedeni de vardır. Cilde gerekli bakımı daima yapmalı ve bu doğrultuda da mevcut problemlerden kurtulma konusunda yoğun adımlar gerçekleştirmelisiniz. Bu süreci göz önüne alarak faaliyetlerinizi sürdürmeye başladığınız zaman, çok daha verimi sonuçlara erişim de kendisini gösterecektir. Çünkü cilt probleminde sebep ne olursa olsun, önemli olan şey sizin bakımınızı düzenli bir şekilde uygulamanız ve mevcut sonuçlara o düzen doğrultusunda ulaşmayı başarmanız olmalıdır.

Ergenlik Sivilcelerinin Çıkma Nedenleri Nelerdir?

Aslında bu durumun cevabı her daim ucu açıktır. Yani ergenlik sivilcelerinin çıkmasını destekleyici birçok etmen, çeşitli tartışmalara bile sebebiyet vermiştir. Ancak bu sebebin kesin olan tarafı, yağ bezlerinin büyümesi ve aşırı çalışmasıdır. Yağın salgılanmasını destekleyen sebum, özellikle de ergenlik dönemlerinde çok daha fazla kendisini göstermeye başlar. Sebumdaki artış ise deri hücrelerinin anormal derecede gelişmesine sebebiyet verir. Bu süreçte de deri dökülerek gözenek kanallarının tıkanmasına, yerleşik bakterilerin kendisini göstermesine sebebiyet verir. Ergenlik dönemindeki akne ve sivilcelerin oluşumu bu tarz hormonal faaliyetler doğrultusunda sağlanır. Bu oluşuma da akne denilmektedir.

Akneler, sivilcelerin de üzerinde cilde yerleşmiş olan problemlerin başında gelmektedir. Aslına bakarsanız aknelerin genel etkenlerinden birisi de genetik faktörlerdir. Özellikle de anne, baba ve ablalarında sivilce bulunan kişilerde de akne ve sivilcenin olma riski çok fazladır. Bu süreç kendisini ergenlik döneminde çok fazla açığa çıkaracağı için, genetik durumlarda da aknenin kendisini gösterme olasılığı çok daha fazla olacaktır. Bu süreçte de akneli cildin iyileşmesi için çeşitli tedavi süreçlerine giriş yapmanız gerek. Ki bu tarz dönemlerde uzman bir dermotologdan destek almak, cildinizin ne konumda olduğunu da daha rahat gözlemleyip, o doğrultuda hareket etmenizi destekleyecektir. Aknelerden kurtulma aşamalarında cilt bakım sürecini ve uygulamalarını her zaman belli bir ciddiyet doğrultusunda gerçekleştirmeye özen göstermelisiniz.

Ergenlik Sivilcelerinde Tedavi Süreci

Ergenlik sivilceleri ve akneler tedavi edilebilir bir durumdur. Fakat her sivilcenin aynı yöntemlerle tedavi edilemeyeceğini bilmelisiniz. Bu sebepten de biraz önce de belirttiğimiz gibi sivilce tedavilerinde uzman bir dermatologdan destek alarak ilerlemenizde yarar görülmektedir. Uzman birisi tarafından öngörülen bakım programı, her zaman çok daha sağlıklı sonuçlara erişimi de destekleyici bir süreci beraberinde getirecektir çünkü. Bu kapsamda da hafif aknelerde cildin yağını dengeleyip bakımını gerçekleştirecek akne kremi tedavisi uygulamanızı öneririz. MaruDerm akne karşıtı cilt bakım seti çeşitleri bu konuda işinizi bir hayli kolaylaştıracaktır. Cilt, her zaman neme ihtiyaç duyar. Ancak her insan 20’li yaşlar sonrasında nem ihtiyacında cildinde sorunlar yaşayabilir. İşte bu de ergenlik döneminde daha fazla ortaya çıkacağı için, sivilcelere karşı iyi bir nemlendirici krem kullanımını öneriyoruz. Sabah ve akşam olmak üzere düzenli bir şekilde cildinize gerekli olan bakım uygulamasını nemlendirici krem takviyeleriyle sağladığınız zaman, çok daha çabuk bir yapıya erişim de kendisini göstermiş olur. Cildin bu tarz ergenlik dönemlerinde nefes alma durumu biraz zorlaşıyor. Gözeneklerin tıkanmasına sebebiyet veren bakteri ve iltihapların önüne geçebilmek adına da nemlendirici krem ile destek almanızda yarar vardır. Bu süreç sayesinde mevcut sivilceleri daha kontrol altına alabilir, çok daha sağlıklı bir sivilce bakım süreci oluşturabilirsiniz.

Sivilcelerin türüne göre tedavi daima önemlidir. Kimi sivilcelerde de bakım losyonu kullanımı cildin rahatlayıp ferah bir nefes almasına sebebiyet verir. Cilt daima bakıma muhtaçtır ve bu durum ergenlik dönemi söz konusu olduğunda iki katı daha kendisini gösterir bir yapı oluşturmaktadır. Cilde ihtiyaç duyduğu bakımı rahat bir şekilde sağlamak adına da birçok cilt bakım seti kullanımından yararlanmanızı öneririz. Ki losyonların yanı sıra cildin yoğunlamasına dinlenip bakterilerden arınmasına sebebiyet verecek serum kullanımı da önemlidir. Serumlar, cildin en derinindeki kuruluğu bile keşfederek çok daha sağlıklı bir forma kavuşmasını sağlarlar. Bu sebepten dolayı da serum kullanımını da ergenlik dönemlerinde meydana gelen sivilcelerin tedavisinde gerçekleştirmeye özen göstermelisiniz.

Ergenlik Döneminden Korkmayın

Yazımızın başlığında da belirttiğimiz gibi ergenlik dönemi ve ergenlik sivilceleri gençler için korkulu rüya modundadır. Ancak bu modu defedip daha sağlıklı bir görünüm, cilt yapısı edinebilirsiniz. Ergenlik sivilceleriniz sizlerin kabusu olmasın. Aksine bu tarz problemlerin üzerine yoğunlaşıp, cildinizin çok daha sağlıklı bir yapıda olmasını destekleyici etkiler kurabilirsiniz. Bu süreç göz önüne alındığı zaman zaten daha verimli, çok daha sağlıklı bir cilt yapısı elde edebilirsiniz. Unutmayın ki herkesin maruz kalabileceği bir süreç ergenlik. Bu sürecin en tetikleyici cilt problemi olan sivilce akneler de, önemsenip üzerine düşüldüğü müddetçe rahatlıkla ortadan kaldırılmış olacaktır. Bu sebepten ergenlik dönemi ve sivilcelerinizden korkmayın. Üzerine yoğunlaşarak adımlarınızı atmaya verim gösterin.

 

Akne ve Sivilceler ile alaka diğer blog yazılarımıza aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:

Sivilceler Neden Oluşur? Sivilceli Ciltler İçin Nemlendirici Nasıl Seçilmelidir?

Gözenekler Neden Büyür? Gözenekleri Nasıl Sıkılaştırabiliriz?

Akneye Eğilimli Ciltler Nelere Dikkat Etmelidir?

Akne Giderici Bakım Ürünleri Nasıl Kullanılır?

Sivilcelere Savaş Açıyoruz!

Cildimizde Akneler Neden Oluşur?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Önerileri

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?

Ergenlik sivilcesine ne iyi gelir? Ergenlik sivilcesi nedenleri ve tedavisi

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Ergenlik Sivilcelerine Kesin Çözüm

Yağlı ve Akneye Eğilimli Ciltlere Bakım Önerileri

Sivilceler Neden Oluşur? Nasıl Tedavi Edilir?

Akne Nedir Ve Akne Kimlerde Daha Fazla Olur?

Akne Giderici Kullanacaksanız Bunlara Dikkat Edin


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır? Yağlı ciltler için nemlendiricinin önemi konulu bloğumuzu buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir? konulu blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce cilt bakım setini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akneye eğilimli ciltler için cilt bakım önerilerini bulabiliceğiniz blog yazımızı buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemiz üzerinden alabilirsiniz.

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Bu blog yazımızda sivilceler için uygulayabileceğiniz çözümlerden bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Bu blog yazımızda sivilce ve akne oluşumundan kurtulmanın yollarından bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz.

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akneler ile sivilceleri karıştırmamak gerekir. Her ikisi de özellikle ergenlik dönemlerinde ciltte meydana gelse de, akneler sivilcelerin daha iltihaplanmış versiyonlarıdır diyebiliriz.

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler, ergenlik dönemi itibariyle her yaş grubunda muhakkak görülen bir cilt hastalığı olmaktadır. Kimi insanlar önemsemese de son derece hassas bir cilt problemi olmaktadır sivilceler.

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilceler nasıl geçer sorusu pek çok kişi tarafından sürekli sorulmaya devam ediyor. Ergenlik dönemiyle başlayan ve ciltte belirgin sıkıntılar yaşatan sivilce ve akneler, aynı zamanda sağlığa da doğrudan etkiler..

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Bu yazımızda sivilcelerden nasıl kurtulabileceğiniz ile alakalı tüyolar verilmektedir. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret ediniz.

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Cildimizin sivilce ve akne oluşumuna sebebiyet veren pek çok faktör vardır. Öyle ki cilt, başlı başına hassasiyete açık ve çabuk yıpranabilecek bir forma sahip olduğu için, stres, mevsimsel geçişler..

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceler, hem erkekler hem de kadınlar açısından en büyük cilt sorununa dönüşebilir. Özellikle de kadınların yoğun koşturmaca, makyaj, mevsimsel geçiş ve hormonsal değişimler...

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler, sadece bayanların değil belli dönemlerde erkeklerin de en fazla dert yandığı cilt sıkıntılarının başında gelmektedir.

Blog Nedir?

Blog ("weblog"un kısaltması), bir konu hakkında düzenli olarak güncellenen içerik (blog yazısı) sunan bir kişi, grup veya şirket tarafından yürütülen çevrimiçi bir dergi veya bilgilendirici web sitesidir. Bilgileri ters kronolojik sırayla sunar ve resmi olmayan veya konuşma tarzında yazılmıştır.

Cilt bakım, saç bakım ve vücut bakım ürünleriyle alakalı tavsiyelere bloğumuz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güzellik blogu, güzellik, makyaj, saç, moda, cilt bakımı ve diğer güzellikle ilgili konular hakkında içerik barındıran bir web sitesidir. Güzellik blogları ipuçlarını paylaşır, ürünleri gözden geçirir, öğreticiler oluşturur ve trend olan güzellik haberlerini tartışır. Güzellik oldukça görsel bir konu olduğundan, bu bloglar genellikle çok sayıda resim ve video yayınlar.

Güzellik blogcuları başkalarına nasıl güzel olunacağını gösterir. Genellikle resim ve videolarla adım adım öğreticiler yazarlar. Web sitelerinde, YouTube kanallarında, Instagram hesaplarında ve diğer sosyal medya platformlarında ürünleri test eder, inceler ve görüşlerini paylaşırlar.

Güzellik Blogları Türleri

Ne tür bir kitleye odaklanmak istediğinizi seçmek, geliştirdiğiniz içeriği şekillendirmeye yardımcı olacağından, blogunuzun uzun vadeli başarısı için çok önemlidir.

Aşağıdaki blog türlerini göz önünde bulundurun:

Makyaj için Güzellik Blogları: Ürünleri tanıtırken belirli "görünümler" elde etmek için eğitim içeriği sağladıkları için makyajı merkeze alan bloglar modadır.

Açık Ten için Güzellik Blogları: Çok açık tenlerin kendine özgü cilt bakımı ihtiyaçları ve özel makyajı vardır. Soluk tenli bloglar, daha açık ten tonlarıyla en iyi şekilde çalışan belirli görünümler önerir.

Koyu Ten için Güzellik Blogları: Bu blog kategorisi, Siyah, Asyalı ve Latin insanlar için makyaj ve cilt bakımı gibi birden çok cilt tonunu kapsar.

Kırk Üzeri İçin Güzellik Blogları: Elinizden gelenin en iyisini yapmak her yaş için çok önemlidir, bu nedenle daha yaşlı ve daha olgun yetişkinler için bloglar da yaygındır.

Altmışın Üzerindeki Güzellik Blogları: Bu bloglar, yaşlı erkekler ve kadınlar için cilt bakımı, moda ve güzellik konusunda uzmanlaşmıştır.

Devamını Oku..