quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Ergenlik Sivilceleri Gençlerin Korkulu Rüyası

Ergenlik Sivilceleri Gençlerin Korkulu Rüyası

Ergenlik dönemi, her insanın maruz kalma zorunluluğu olan bir dönem. Bu dönemde beden kendisini gelişime bıraktığı için hormonal ve bedensel açıdan farklı reaksiyonlar kendisini göstermeye başlar. Ki bu kapsamda da ciltte oluşan akne ve sivilceler de pek çok gencin korkulu rüyasına dönüşmüş durumdadır adeta! Ergenlik dönemi kızlarda genellikle 11 ile 16, erkeklerde ise 14 ile 18 yaşları arasında kendisini gösterip başlar. Bu dönemlerde de gençlerin yüzde doksanı ergenlik sivilcesi problemiyle uğraşma durumunda kalır. Tabii ki de ciltte sivilce çıkmasının tek sebebi ergenlik de değildir. Güneş ışınları, kir, stres ve ilaç kullanımı da sivilcelerin çıkmasını destekleyici etkiler arasındadır. Bu kapsamda da sizler için ergenlik sivilcesinin çıkma nedenleri ve bu sivilceli dönemde ne tarz cilt bakım uygulamaları yapmanız gerektiğine dair bilgiler sunmak istiyoruz. Çünkü herkesin mutlaka karşılaşacağı bir durum olan ergenlik dönemindeki sivilce etkileri, üzerine yoğunlaştığınız takdirde, çok da büyük bir soruna dönüşmemiş olacaktır. Çözüm: maruderm akne ve sivilce karşıtı cilt bakım seti.

Ergenlik Sivilcesi Tam Olarak Nedir?

Akne veya ergenlik sivilcesi, ergenlerde daha sık olsa da her yaş grubunda görülebilecek bir cilt problemidir. İnsan dersinin alt kısmındaki gözeneklerde yağ bezi tabakası bulunmaktadır. Bu bezlerdeki kıl köklerinin düzgün çalışmaması, belirli bölgelerde aksaklığa sebebiyet verecektir. Bu da en fazla ergenlik döneminde kendisini gösterir. Çünkü vücut devamlı yenileme ve kendisini geliştirme sürecinde olacağı için, ciltteki sıkıntılar süreklilik göstererek çeşitli problemlerin oluşumunu da desteklemiş olacaktır. Bu sivilceler kadın ve erkeklerde eşit etkilerle kendisini gösterebilir. Ki tedavi süreci sonrasında da kalıcı izlere sebebiyet verebilmektedir. Aynı zamanda da ergenlik sivilcesinin kendisini göstermesinin birçok nedeni de vardır. Cilde gerekli bakımı daima yapmalı ve bu doğrultuda da mevcut problemlerden kurtulma konusunda yoğun adımlar gerçekleştirmelisiniz. Bu süreci göz önüne alarak faaliyetlerinizi sürdürmeye başladığınız zaman, çok daha verimi sonuçlara erişim de kendisini gösterecektir. Çünkü cilt probleminde sebep ne olursa olsun, önemli olan şey sizin bakımınızı düzenli bir şekilde uygulamanız ve mevcut sonuçlara o düzen doğrultusunda ulaşmayı başarmanız olmalıdır.

Ergenlik Sivilcelerinin Çıkma Nedenleri Nelerdir?

Aslında bu durumun cevabı her daim ucu açıktır. Yani ergenlik sivilcelerinin çıkmasını destekleyici birçok etmen, çeşitli tartışmalara bile sebebiyet vermiştir. Ancak bu sebebin kesin olan tarafı, yağ bezlerinin büyümesi ve aşırı çalışmasıdır. Yağın salgılanmasını destekleyen sebum, özellikle de ergenlik dönemlerinde çok daha fazla kendisini göstermeye başlar. Sebumdaki artış ise deri hücrelerinin anormal derecede gelişmesine sebebiyet verir. Bu süreçte de deri dökülerek gözenek kanallarının tıkanmasına, yerleşik bakterilerin kendisini göstermesine sebebiyet verir. Ergenlik dönemindeki akne ve sivilcelerin oluşumu bu tarz hormonal faaliyetler doğrultusunda sağlanır. Bu oluşuma da akne denilmektedir.

Akneler, sivilcelerin de üzerinde cilde yerleşmiş olan problemlerin başında gelmektedir. Aslına bakarsanız aknelerin genel etkenlerinden birisi de genetik faktörlerdir. Özellikle de anne, baba ve ablalarında sivilce bulunan kişilerde de akne ve sivilcenin olma riski çok fazladır. Bu süreç kendisini ergenlik döneminde çok fazla açığa çıkaracağı için, genetik durumlarda da aknenin kendisini gösterme olasılığı çok daha fazla olacaktır. Bu süreçte de akneli cildin iyileşmesi için çeşitli tedavi süreçlerine giriş yapmanız gerek. Ki bu tarz dönemlerde uzman bir dermotologdan destek almak, cildinizin ne konumda olduğunu da daha rahat gözlemleyip, o doğrultuda hareket etmenizi destekleyecektir. Aknelerden kurtulma aşamalarında cilt bakım sürecini ve uygulamalarını her zaman belli bir ciddiyet doğrultusunda gerçekleştirmeye özen göstermelisiniz.

Ergenlik Sivilcelerinde Tedavi Süreci

Ergenlik sivilceleri ve akneler tedavi edilebilir bir durumdur. Fakat her sivilcenin aynı yöntemlerle tedavi edilemeyeceğini bilmelisiniz. Bu sebepten de biraz önce de belirttiğimiz gibi sivilce tedavilerinde uzman bir dermatologdan destek alarak ilerlemenizde yarar görülmektedir. Uzman birisi tarafından öngörülen bakım programı, her zaman çok daha sağlıklı sonuçlara erişimi de destekleyici bir süreci beraberinde getirecektir çünkü. Bu kapsamda da hafif aknelerde cildin yağını dengeleyip bakımını gerçekleştirecek akne kremi tedavisi uygulamanızı öneririz. MaruDerm akne karşıtı cilt bakım seti çeşitleri bu konuda işinizi bir hayli kolaylaştıracaktır. Cilt, her zaman neme ihtiyaç duyar. Ancak her insan 20’li yaşlar sonrasında nem ihtiyacında cildinde sorunlar yaşayabilir. İşte bu de ergenlik döneminde daha fazla ortaya çıkacağı için, sivilcelere karşı iyi bir nemlendirici krem kullanımını öneriyoruz. Sabah ve akşam olmak üzere düzenli bir şekilde cildinize gerekli olan bakım uygulamasını nemlendirici krem takviyeleriyle sağladığınız zaman, çok daha çabuk bir yapıya erişim de kendisini göstermiş olur. Cildin bu tarz ergenlik dönemlerinde nefes alma durumu biraz zorlaşıyor. Gözeneklerin tıkanmasına sebebiyet veren bakteri ve iltihapların önüne geçebilmek adına da nemlendirici krem ile destek almanızda yarar vardır. Bu süreç sayesinde mevcut sivilceleri daha kontrol altına alabilir, çok daha sağlıklı bir sivilce bakım süreci oluşturabilirsiniz.

Sivilcelerin türüne göre tedavi daima önemlidir. Kimi sivilcelerde de bakım losyonu kullanımı cildin rahatlayıp ferah bir nefes almasına sebebiyet verir. Cilt daima bakıma muhtaçtır ve bu durum ergenlik dönemi söz konusu olduğunda iki katı daha kendisini gösterir bir yapı oluşturmaktadır. Cilde ihtiyaç duyduğu bakımı rahat bir şekilde sağlamak adına da birçok cilt bakım seti kullanımından yararlanmanızı öneririz. Ki losyonların yanı sıra cildin yoğunlamasına dinlenip bakterilerden arınmasına sebebiyet verecek serum kullanımı da önemlidir. Serumlar, cildin en derinindeki kuruluğu bile keşfederek çok daha sağlıklı bir forma kavuşmasını sağlarlar. Bu sebepten dolayı da serum kullanımını da ergenlik dönemlerinde meydana gelen sivilcelerin tedavisinde gerçekleştirmeye özen göstermelisiniz.

Ergenlik Döneminden Korkmayın

Yazımızın başlığında da belirttiğimiz gibi ergenlik dönemi ve ergenlik sivilceleri gençler için korkulu rüya modundadır. Ancak bu modu defedip daha sağlıklı bir görünüm, cilt yapısı edinebilirsiniz. Ergenlik sivilceleriniz sizlerin kabusu olmasın. Aksine bu tarz problemlerin üzerine yoğunlaşıp, cildinizin çok daha sağlıklı bir yapıda olmasını destekleyici etkiler kurabilirsiniz. Bu süreç göz önüne alındığı zaman zaten daha verimli, çok daha sağlıklı bir cilt yapısı elde edebilirsiniz. Unutmayın ki herkesin maruz kalabileceği bir süreç ergenlik. Bu sürecin en tetikleyici cilt problemi olan sivilce akneler de, önemsenip üzerine düşüldüğü müddetçe rahatlıkla ortadan kaldırılmış olacaktır. Bu sebepten ergenlik dönemi ve sivilcelerinizden korkmayın. Üzerine yoğunlaşarak adımlarınızı atmaya verim gösterin.

Akne ve Sivilceler ile alaka diğer blog yazılarımıza aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:

Sivilceler Neden Oluşur? Sivilceli Ciltler İçin Nemlendirici Nasıl Seçilmelidir?

Gözenekler Neden Büyür? Gözenekleri Nasıl Sıkılaştırabiliriz?

Akneye Eğilimli Ciltler Nelere Dikkat Etmelidir?

Akne Giderici Bakım Ürünleri Nasıl Kullanılır?

Sivilcelere Savaş Açıyoruz!

Cildimizde Akneler Neden Oluşur?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Önerileri

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?

Ergenlik sivilcesine ne iyi gelir? Ergenlik sivilcesi nedenleri ve tedavisi

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Ergenlik Sivilcelerine Kesin Çözüm

Yağlı ve Akneye Eğilimli Ciltlere Bakım Önerileri

Sivilceler Neden Oluşur? Nasıl Tedavi Edilir?

Akne Nedir Ve Akne Kimlerde Daha Fazla Olur?

Akne Giderici Kullanacaksanız Bunlara Dikkat Edin


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Peptid Nedir? Cilt Bakımında Peptidlerin Rolü Nelerdir?

Peptid Nedir? Cilt Bakımında Peptidlerin Rolü Nelerdir?

Peptidler, bir veya daha fazla amino asitten oluşan kısa protein parçalarıdır. Amino asitler, vücudumuz için önemli yapı taşlarıdır ve hücrelerimizin yapısını ve çeşitli fonksiyonlarını oluşturur. Peptidler, proteinlerin kısa parçaları olarak düşünülebilirler ve genellikle 2 ila 50 amino asitten oluşurlar. Önemli bir farklılık, peptidlerin proteinlerden daha az yapısal olarak bütünlükleri olmasıdır. Bu nedenle, peptidler proteinlerden daha kolay sindirilebilirler ve vücut tarafından daha kolay emilebilirler.

Yüz Temizleme Aletleri Nasıl Kullanılır?

Yüz Temizleme Aletleri Nasıl Kullanılır?

Kuşkusuz cildimiz en değerli organlarımızdan biridir. Cilt bakımı hem kadınlar hem erkekler tarafından oldukça önemlidir. Cilt sağlıklı ise parlar ve pürüzsüz bir yapıda olur. Cilt sağlığı kişinin direk olarak yediği içtiği şeyler ile de alakalıdır.

Selülit Nedir? Selülite Karşı Hangi Ürün Kullanılmalıdır?

Selülit Nedir? Selülite Karşı Hangi Ürün Kullanılmalıdır?

Selülit, birçok kadın tarafından sıkça karşılaşılan ve önemli bir estetik sorun olarak görülen bir deri bozukluğudur. Bu bozukluk, derinin altında bulunan yağ dokusunun fazla miktarda birikmesi sonucu oluşan kıvrımların oluşumuna neden olur ve genellikle bel, kalça ve bacakların üst kısmında görülür. Selülit, genellikle kilo alımı, hormonal değişiklikler, genetik yatkınlık, çok az hareket etme, yanlış beslenme ve stres gibi nedenlerle ortaya çıkar.

Ergenlik Sivilceleri Gençlerin Korkulu Rüyası

Ergenlik Sivilceleri Gençlerin Korkulu Rüyası

Ergenlik sivilceleri nedenleri, nasıl tedavi edildiği hakkında her şeyi bu bloğumuzda okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemizden alabilirsiniz.

Selülitler Nasıl Yok Edilir?

Selülitler Nasıl Yok Edilir?

Selülit deri altındaki aşırı yağ birikmesi sonucu genellikle de kol, bacak ve basen bölgelerinde hâkim olan dolaşım bozukluğudur. Portakal kabuğu görüntüsündedir ve özellikle kadınlar için tam bir korkulu rüyadır.

Sivilceler Neden Oluşur? Sivilceli Ciltler İçin Nemlendirici Nasıl Seçilmelidir?

Sivilceler Neden Oluşur? Sivilceli Ciltler İçin Nemlendirici Nasıl Seçilmelidir?

“Sivilce neden olur?” diyenlere cevap olarak hormonsal değişimlerden, cildin yağ dengesindeki bozulmalardan ve yanlış beslenme tarzından söz edilebilir.

Sivilcelere Savaş Açıyoruz!

Sivilcelere Savaş Açıyoruz!

Sivilce tedavisi hakkındaki tüm bilgileri bu blog yazımızdan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce karşıtı ürünleri www.maruderm.com sitemizden satın alabilirsiniz.

Cildimizde Akneler Neden Oluşur?

Cildimizde Akneler Neden Oluşur?

Cildimizde Akneler Neden Oluşur? Akneye eğilimi olan ciltler için cilt bakım ürünleri tavsiyeleri verdiğimiz blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır? Yağlı ciltler için nemlendiricinin önemi konulu bloğumuzu buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir? konulu blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce cilt bakım setini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akneye eğilimli ciltler için cilt bakım önerilerini bulabiliceğiniz blog yazımızı buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemiz üzerinden alabilirsiniz.

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Bu blog yazımızda sivilceler için uygulayabileceğiniz çözümlerden bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..