Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Dolgu Nedir? Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Dolgu Nedir? Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Dolgu Nedir? Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Yaşlanma belirtilerinin, tamamen yok olması ve bir daha ortaya çıkmaması; hem erkek hem de kadın bireylerin en büyük hayalleri arasında yer almaktadır. Bu belirtilerin en aza inmesine olanak sağlayan dolgu tedavileri, birçok kişinin tercih ettiği işlevsel uygulamalar arasında yer almaktadır. Çeşitli yüz bölgelerine uygulanan dolgu işlemi, yaşlanma karşıtı etki göstermekte ve kırışıklık görünümünü yok etmektedir.

Dolgu Uygulaması Nedir?

Dolgu uygulaması, yaşlanma belirtilerini en aza indirmeyi hedeflemekte ve bu bağlamda yapılan medikal işlemler arasında yer almaktadır. Kişiler, özellikle dudak dolgusu uygulamalarını daha sık tercih etse de; birçok farklı yüz bölgesi bu işlemlere tâbi tutulabilmektedir. Kolay uygulanabilir olmasıyla öne çıkan dolgu işlemleri; birçok kişi tarafından tekrar tekrar yaptırılmaktadır.

Günümüzde en çok kullanılan dolgu malzemesi, hyalüronik asit ve kolajen serum içerikli maddelerdir. Bu bileşenlerin cilt dokuları üzerinde mükemmel bir besleyici etkisi bulunmaktadır. Hyalüronik asit ve kolajen serum, cilt yüzeyine enjektör yardımıyla bırakılmaktadır. Bu sayede kişiler, çok kısa sürelerde yaşlanma karşıtı etki görmektedir. Dolgu tedavisi; kırışıklık ve sarkma gibi problemlerin, en aza inmesine olanak tanımaktadır.

Dolgu Uygulaması

Dolgu Uygulaması Ne İşe Yarar?

İlerleyen yaş ile birlikte gelen kırışıklık ve ince çizgiler, kişilerin yaşam kalitesi üzerinde olumsuz etki göstermektedir. Bu etkinin bertaraf edilmesine yardımcı olan dolgu uygulamaları, karışıklık görünümünü en aza indirmeyi hedeflemektedir. Yüz bölgesinin çeşitli kısımlarına uygulanabilen bu işlem, cilt dokularının en iyi şekilde beslenmesine olanak tanımaktadır.

Dolgu tedavisi, cilt yüzeyinde hâli hazırda var olan kırışıklık görünümünü azaltmayı hedeflemektedir. Bu hedefi gerçekleştirirken, diğer cilt dokularına zarar vermemektedir. Sorunsuz ilerleyen bir süreç ve profesyonel destekle, dolgu tedavisinin en muhteşem sonuçlarına ulaşmak mümkün hale gelmektedir.

Dolgu Uygulaması Ne Kadar Sürer?

Dolgu uygulaması seans sayıları, işlem gören bölgeye ve kişinin cilt yapısına göre değişkenlik göstermektedir. Bununla birlikte, işlem süresi 20 ile 30 dakika kadar sürmektedir. Son derece pratik bir işlem olan dolgu tedavisi; kırışıklık karşıtı krem ve serum gibi ürünlerden alınan verimin maksimuma çıkarılmasına olanak tanımaktadır.

Dolgu tedavisi sonrası, cilt yüzeyinde herhangi bir anormal durum oluşmamaktadır. Cilt dokularının beslenmesi hedefiyle çalışan bu uygulama, minimum düzeyde hasar vermekte ve hızlı bir şekilde iyileşme göstermektedir. Bu sayede tekrar tekrar uygulanma fırsatı veren dolgu tedavisi; kişilerin yaşam standartlarının daha yüksek olmasına olanak tanımaktadır.

Dolgu Uygulaması Seans Sayısı

Dolgu Uygulaması Kalıcı Mıdır?

Dolgu uygulaması süresi, kişilerin cilt yapılarına göre değişkenlik göstermektedir. Hiçbir dolgu maddesi sonsuza kadar cilt yüzeyinde kalmamakla birlikte; profesyonel ve kaliteli hizmet veren yerler bu süreyi uzayabilmektedir. Bununla birlikte, kişilerin yaşam kalitesi de dolgu uygulamasının kalıcılık düzeyi üzerinde etkili olmaktadır.

Cilt bakım ürünü kullanımını arttırmak, kişisel bakım uygulamalarına itina göstermek ve sağlıklı beslenme alışkanlıklarına sahip olmak; dolgu tedavisinin daha kalıcı olmasına olanak tanımaktadır. Özellikle yüz bölgesine uygulanan bu tedavi, tekrar seansları ile daha kalıcı hale getirilebilmektedir. Yaşlanma belirtileriyle savaşmak isteyen kişiler, dolgu uygulamalarının avantajlı yönlerinden sıklıkla yararlanmaktadır.

Dolgu Uygulaması Kalıcılık İşlemi

Dolgu Uygulaması Hangi Bölgelere Yapılır?

Dolgu uygulaması, yüz ve vücut uzuvların çeşitli bölgelerine uygulanabilmektedir. Burada dikkat edilmesi gereken ana husus; söz konusu bölgenin ne kadar dolgu malzemesine ihtiyaç duyduğudur. Uzman estetik cerrahi doktorlarından alınan bu hizmet, bölge üzerinde oluşan kırışıklık ve sarkma gibi sorunları en aza indirmektedir.

Dudak Dolgusu

Dolgu uygulaması yapılan yüz bölgeleri şu şekilde sıralanmaktadır:

  1. Dudak Dolgusu

Gelişmiş dudak dolgusu uygulamaları ile ince dudaklara sahip olmak tarihe karışmaktadır. Son derece pratik adımlarla uygulanan dudak dolgusu, en fazla rağbet gören medikal işlemler arasında yer almaktadır. Dudakların daha büyük ve çekici görünmesine olanak tanıyan bu işlem, uygun fiyatlı çözümler sunması nedeniyle de öne çıkmaktadır.

  1. Burun ve Ağız Çevresi Dolgusu

Ağız çevresinde oluşan kırışıklıklar ve burun bölgesindeki şekil bozuklukları; estetik dolgu uygulamaları sayesinde ameliyatsız bir şekilde çözülebilmektedir. Hyalüronik asit ve peptid içeren dolgu malzemeleri, ağız çevresinin ve burun hattının daha kusursuz görünmesine olanak tanımaktadır. Burun bölgesinde şekil bozukluğu olan veya ağız çevresindeki kırışıklıkları doğal yollarla gidermek isteyen kişiler, dolgu uygulamalarını sıklıkla tercih etmektedir.

  1. Göz Altı Işık Dolgusu

Gözaltı ışık dolgusu, uzun yıllardır güvenle tercih edilen estetik uygulamalar arasında yer almaktadır. Göz çevresi problemleri, dolgu yöntemi sayesinde en aza indirilmektedir. Gözaltı ışık dolgusu sayesinde, morluk ve torba gibi oluşumlar; hızlı bir şekilde bertaraf edilebilmektedir. Son derece pratik bir şekilde uygulanan bu yöntem, yaşlanma belirtilerinin en aza indirilmesine olanak tanımaktadır.

Gozalti-isik-dolgusu

  1. Çene Dolgusu

Çene dolgusu sayesinde, uzun süren ve kişilerin yıpranmasına neden olan ameliyatlı uygulamalar tarihe karışmaktadır. Çene bölgesindeki şekil bozukluğunun veya asimetrik görünümü en hızlı şekilde yok eden çene dolgusu; medikal işlemler arasında sıklıkla tercih edilmektedir. Ağrısız ve kolay uygulanabilen bir işlem olması nedeniyle öne çıkan çene dolgusu; estetik görünüm sunan sonuçlara en iyi şekilde imza atmaktadır.

  1. Kaş Dolgusu

Kaş bölgesinin düşük veya göz kapağının geniş olması, dolgu tedavileri ile en güvenli şekilde giderilebilmektedir. Gözlerinin ve kaşlarının daha dik görünmesini isteyen kişiler, kaş dolgusu tedavisinin avantajlı yönlerinden sıklıkla yararlanmaktadır. Son derece pratik adımlarla uygulanan bu işlem, uygun fiyatlı çözümler sunması nedeniyle de öne çıkmaktadır. 

Pelda Yalçınkaya

Merhabalar ben Pelda. Cilt bakımı ve güzellik alanına büyük bir ilgi duyuyor ve bu alanda aktif şekilde araştırmalar yapıyorum. Araştırmalarım ve deneyimlerim sonucunda öğrendiklerimi Maruderm aracılığıyla sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cilt Beyazlatıcı Ürünler Nasıl Kullanılır?

Cilt Beyazlatıcı Ürünler Nasıl Kullanılır?

Cilt beyazlatma, cilt lekelerini azaltmak ve cilt tonunu eşitlemek için kullanılan bir uygulamadır. Beyazlatıcı kremler, içerdikleri aktif maddelerle ciltteki koyu lekeleri azaltmaya yardımcı olmaktadır. Cilt beyazlatma yöntemleri düzenli olarak uygulanmalıdır ve cilde uygun olduğundan emin olunmalıdır. Bu yöntemlerin düzenli kullanımı ile ciltteki koyu lekeler azaltılabilmekte ve cilt tonunu eşitleyebilmektedir.

Çatlak Kremi Nedir Ne İşe Yarar?

Çatlak Kremi Nedir Ne İşe Yarar?

Çatlaklar, ciltteki esneklik kaybı sonucu ortaya çıkan yırtılmalar olarak tanımlanmaktadır. Bu durum, hızlı kilo alıp verme, genetik faktörler, hamilelik gibi durumlar sonucunda meydana gelmektedir. Çatlaklar estetik bir sorun olmanın yanı sıra, kaşıntı, hassasiyet ve ağrıya neden olabilmektedirler. Bu nedenle, çatlakların görünümünü azaltmaya yardımcı olabilecek çeşitli kremler üretilmektedir. Çatlak kremleri, ciltteki nem düzeyini arttırmak ve cilt esnekliği yeniden kazandırmak için tasarlanmaktadır.

Pişik Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Pişik Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Pişik, ciltte oluşan tahriş ve kızarıklık ile kendini gösteren bir durumdur. Pişik, bebeklerin hassas ciltlerinin bezin sürekli temasından kaynaklanmaktadır. Pişik belirtileri, şiddeti ve nedenine göre değişebilmektedir. Pişik tedavisi için, nemli ciltten kaçınmak, pişik kremi kullanmak, uygun bez seçimi yapmak ve hava alan kıyafetler giyinmek gibi önlemler alınabilmektedir.

Kusursuz Bir Görünüm İçin Minik İp Uçları 

Kusursuz Bir Görünüm İçin Minik İp Uçları 

Elde etmek istenilen kusursuz cilt görünümü için birkaç önemli noktaya dikkat edilmelidir. Cilt bakımına özen göstermek, cildi temiz ve nemli tutmak, düzenli olarak peeling yapmak ve güneşe karşı korunmak kusursuz bir cilt için en önemli adımlardır. Tüm bu faktörlere dikkat ederek, içeriden ve dışarıdan sağlıklı ve daha güzel bir görünüme sahip olmak mümkündür.

Her Mevsim Kullanabiliceğiniz Nemlendirici Krem Önerileri

Her Mevsim Kullanabiliceğiniz Nemlendirici Krem Önerileri

Nemlendirici kremler, ciltteki nemi korumak ve cildin yumuşak kalmasını sağlamak için kullanılmaktadır. Nemlendirici krem kullanımı mevsimlere veya hava koşullarına bağlı değildir. Cilt kuruluğu hissedildiğinde veya ciltte çatlaklar ve pullanmalar oluştuğunda mümkün olan en kısa sürede kullanılmalıdır. Nemlendirici krem seçerken, cilt tipine, içeriklerine ve kişisel tercihlere dikkat edilmelidir. Cilt tipine uygun olan ve besleyici bir nemlendirici seçmek, cildin daha sağlıklı görünmesini olanak tanımaktadır.

Hassas Cildiniz Varsa Bunları Yapmayın - Hassas Ciltlere Bakım Tavsiyeleri

Hassas Cildiniz Varsa Bunları Yapmayın - Hassas Ciltlere Bakım Tavsiyeleri

Hassas ciltler, tahrişe, kızarıklığa, kaşıntıya ve diğer cilt problemlerine yatkındırlar. Bu nedenle, hassas ciltler için uygun bakım ürünleri ve doğru bakım rutini önem taşımaktadır. Hassas ciltler için, doğal içerikli, hafif ve cildi tahriş etmeyen ürünleri tercih edilmelidir. Temizleyiciler, nemlendiriciler ve güneş koruyucuları hassas ciltler için uygun ürünlerdir. Hassas ciltler için doğal içerikli ürünler tercih edilmelidir.

Cilt Kuruluğu Neden Olur Kimlerde Görülür?

Cilt Kuruluğu Neden Olur Kimlerde Görülür?

Cilt kuruluğu, cildin nem seviyesinin düşük olmasıyla karakterizedir. Bu durum, birçok faktörden kaynaklanabilmektedir. UV ışınları, yaşlanma süreci ve çeşitli cilt hastalıkları; cilt kuruluğu problemlerinin ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Cilt kuruluğu, ciltte rahatsızlık ve acıya neden olabilmekte ve sosyal anlamda da sıkıntılara yol açabilmektedir. Ancak doğru nemlendirici ve cilt bakım ürünleri kullanarak, cilt kuruluğuyla başa çıkmak mümkündür.

Cilt Bakımında Doğru Bilinen Yanlışlar

Cilt Bakımında Doğru Bilinen Yanlışlar

Cilt bakımı, sağlıklı bir cilde sahip olmak için önem taşımaktadır. Bu amaçla, kaliteli cilt bakım ürünleri seçilmeli ve düzenli bir cilt bakım rutini uygulanmaktadır. Ancak, yanlış bilinen bazı konular, yanlış ürün seçimi veya yanlış uygulama, cilt sağlığına zarar verebilmektedir. Bu nedenle, doğru bilgilere dayanarak cilt bakımı yapmak çok önemlidir.

Sağlıklı Bir Cilt İçin Beslenme Tüyoları

Sağlıklı Bir Cilt İçin Beslenme Tüyoları

Sağlıklı beslenmek; cildin sağlıklı, canlı ve parlak bir görünüme kavuşmasına yardımcı olmaktadır. Tüketilen gıdalara ve su miktarına dikkat edilerek; akne, yağlanma ve dökülme gibi cilt problemlerinin önüne geçilebilmektedir. Sağlıklı beslenmek, cilt problemlerinin tedavisinde de önemli rol oynamaktadır. Cilt ve vücut sağlığı için; vücudun ihtiyaç duyduğu suyun, turfanda bulunan meyve ve sebzelerin tüketilmesine özen göstermek gerekmektedir.

Vücut Kitle İndeksi Nedir?

Vücut Kitle İndeksi Nedir?

Vücut kitle indeksi; ağırlığın, boyun karesine bölünmesi ile elde edilmektedir. Vücut kitle indeksi hesaplamalarının temel amacı, bireyin hangi kilo kategorisinde bulunduğunu belirlemektir. Kilo kategorilerini oluşturan; vücut kitle indeksi değer aralıkları, Dünya Sağlık Örgütü tarafından belirlenmektedir. İdeal vücut kitle indeksine sahip olmak için; aynı boydaki kişilerin cinsiyet ve metabolizma hızına göre farklı kilolara sahip olması gerekmektedir.

Vücut Analizi Nasıl Yapılır?

Vücut Analizi Nasıl Yapılır?

Vücut analizi; vücuttaki yağ, su, kas ve kemik gibi ağırlıkların oranını belirlenmek için yapılmaktadır. Vücut analizi hesaplamaları; bioelektrikal implant tekniği kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Vücut analizi sayesinde; vücudun hangi bölgesinde, hangi ağırlıkların yoğunlukta olduğu görülebilmektedir. Kişiye özel beslenme ve egzersiz programlarının oluşturulması için; doktor diyetisyen ve antrenörler tarafından vücut analizi yaptırılması istenebilmektedir.

AHA ve BHA Serum Nedir ve Nasıl Kullanılır?

AHA ve BHA Serum Nedir ve Nasıl Kullanılır?

AHA ve BHA; cilt sağlığı açısından faydalı organik asitlerdir. Cilt sağlığının korunmasını ve cildin, parlak ve canlı bir görünüme sahip olmasını sağladığından dolayı AHA ve BHA cilt bakım ürünlerinin içerisinde sıkça kullanılır.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..