Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Cilt Güzelliği İçin 5 Etkili Formül

Cilt Güzelliği İçin 5 Etkili Formül

Cilt Güzelliği İçin Beş Etkili Formül

Hem erkek hem de kadın bireyler, cilt güzelliği konusuna önem vermekte ve cilt sağlığının gelişmesi için profesyonel adımlar atmaktadır. Cilt sağlığına yapılan yatırım, ilerleyen yaşla birlikte gelen yaşlanma belirtilerinin önlenmesine ve kişilerin daha sağlıklı bir görünüm kazanmasına olanak tanımaktadır.

Cilt güzelliği, öz saygı ve sosyal başarılı ile yüksek düzeyde ilişkilidir. Cilt yapısından memnun olan ve kendini daima genç hisseden kişiler, hem iş yaşamlarında hem de sosyal hayatlarında daha özgüvenli hissetmektedir. Cilt güzelliğinin korunması için bazı yöntemlerin düzenli olarak uygulanması gerekmektedir.

Cilt bakım ürünleri, cilt sağlığının korunmasına ve çeşitli cilt problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır. Bununla birlikte, yaşam standartları üzerinde yapılan ufak değişiklikler; cilt bakım ürünlerinin verim düzeyini arttırmakta ve kişilerin kalıcı olarak güzel bir cilde sahip olmasına olanak tanımaktadır.

Cilt güzelliği için önerilen formüller ve bu uğurda yapılan uygulamalar, kişilerin daha sağlıklı bir cilt görünümüne kavuşmasına yardımcı olmaktadır. Dermatoloji uzmanları tarafından önerilen ve yaşam tarzına dâhil edilmesi gereken uygulamalar; sağlıklı beslenmek, bol bol su içmek, cilt yüzeyini düzenli olarak temizlemek, peeling ve tonik uygulaması yapmak ve besleyici serum kullanmak olarak sıralanmaktadır.

  1. Sağlıklı Beslenme Alışkanlıkları Kazanmak

Tüm vücut sistemlerinde olduğu gibi cilt dokuları da vücuda giren gıdalar ile beslenmektedir. Bu nedenle, beslenme alışkanlıklarının kontrol altında tutulması ve sağlıklı bir şekilde ilerletilmesi; cilt sağlığının korunması ve cilt problemlerinin azaltılması için önem arz etmektedir.

Trans yağı içeren paketli gıdalar, şekerli besinler, beyaz ekmek, gazlı içecek ve koruyucu madde içeren paket ürünleri; cilt dokularının deforme olmasına ve yaşlılık belirtilerinin ortaya çıkmasına sebebiyet vermektedir. Bu gıdaların mümkün olduğunca az tüketilmesi hatta tamamen def edilmesi; cilt sağlığının kademeli olarak iyileşmesine olanak tanımaktadır.

Bol vitaminli ve doğal içerikli besinler, cilt gençleştirici etki göstermektedir. İşlenmemiş şeker, meyve çeşitleri, doğal yağlarla yapılan yemekler ve mineral desteği sunan doğal içecekler; cilt sağlığının gelişmesine ve mevcut cilt problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır. Bu nedenle, sağlıklı ve güzel bir cilde sahip olmak isteyen kişilerin; beslenme alışkanlıklarına dikkat etmesi gerekmektedir.

Pürüzsüz Cilt Görünümü

  1. Sıvı Alımına Dikkat Etmek

Su kaybı, cilt dokularındaki hyalüronik asit miktarını düşürmekte ve cildin dolgun görünmesini engellemektedir. Bununla birlikte, sıvı alımının yeterli düzeyde olmaması; sivilce ve cilt lekelerinin de ortaya çıkmasına neden olmaktadır. İnsan vücudunun %70’i sudur ve tüm vücut fonksiyonları bol bol sıvı tüketimine ihtiyaç duymaktadır.

Günlük en az iki litre su içmek, cilt yüzeyinin onarılmasına ve cildin doğal olarak dolgunlaşmasına olanak tanımaktadır. Yetersiz sıvı alımı nedeniyle ortaya çıkan cilt problemleri, düzenli su içildiği takdirde kısa bir süre sonra iyileşmektedir. Diyetisyenler ve dermatoloji uzmanları, günlük olarak en az 12 bardak su içilmesi gerektiğini ifade etmektedir.

Cilt Bakım Önerileri

  1. Cildin Düzenli Olarak Temizlenmesi

Çoğu kişi tarafından göz ardı edilen cilt temizliği, sağladığı birçok yarar sayesinde cilt dokularının gelişmesine olanak tanımaktadır. Gün boyu cilt yüzeyinde kalan makyaj ve kir, temizleme işlemi ile giderilmekte ve cilt rahat bir nefes almaktadır. Cilt temizliğinin özellikle gece yatmadan önce, etkili bir şekilde yapılması gerekmektedir. Makyajla uyumak, cilt dokularının doğal nem dengesini bozmakta ve erken yaşlanma belirtilerinin oluşmasına sebebiyet vermektedir.

Maruderm Yağ Bazlı Temizleyici, üst düzey arındırma etkisiyle; makyaj ve kir kalıntılarını en iyi şekilde temizlemektedir. Cilt gözeneklerinin rahat bir nefes almasına olanak tanıyan yüz yıkama jeli, yağ bazlı bir ürün olması nedeniyle cilt yüzeyini tahriş etmeden temizlemektedir. Cilt güzelliği için son derece önem arz eden cilt temizliği, yağ bazlı temizleyici sayesinde en iyi şekilde tamamlanmaktadır.

  1. Arındırıcı Peeling ve Tonik Uygulamaları Yapmak

Peeling ve tonik uygulamaları, tıkanmış gözeneklerin açılmasına ve cildin ölü deri oluşumundan kurtulmasına olanak tanımaktadır. Tonik, gözenek sıkılaştırıcı etki gösterirken; peeling ise cilt yenileyici bir etkiye sahiptir. Her iki uygulama da, cilt güzelliğinin korunması için büyük önem arz etmektedir.

Maruderm AHA + BHA Peeling Maske Cilt Bakım Serumu, cilt dokularının tahriş edilmeden temizlenmesine yardımcı olmaktadır. İçeriğindeki AHA ve BHA asitleri, cilt dokularının yenilenmesine ve cildin daha genç görünmesine olanak tanımaktadır.

Maruderm Glikolik Asit Aydınlatıcı Leke Karşıtı Tonik, gözeneklerin daha sıkı görünmesine ve cilt yüzeyinde bulunan koyu renkli lekelerin açılmasına yardımcı olmaktadır. Bir tonikten beklenen her şeyi, en iyi şekilde karşılayan glikolik asit tonik; aydınlatıcı etki sunması sayesinde, cilt tonu eşitsizliğini de azaltmaktadır.

Cilt Sağlığını Korumak İçin Bakım Önerileri

  1. Vitamin İçeren Yüz Serumu Kullanmak

Yüz serumları, yoğun içerikli bakım ürünleri olup; cilt dokularını hızlı bir şekilde onarmaktadır. Vitamin içerikli yüz serumları, leke oluşumunun azalmasına ve cildin daha pürüzsüz görünmesine olanak tanımaktadır. Yüz serumlarının zengin vitamin içeriği, oluşabilecek yeni problemlerinin önlenmesine de yardımcı olmaktadır.

Maruderm C Vitamini Peptid Aydınlatıcı Cilt Bakım Serumu, cilt lekelerinin renk koyuluğunu açılmakta ve cilt yüzeyini aydınlatmaktadır. İçeriğindeki zengin C vitamini desteği, yara izlerinin hızlı bir şekilde iyileşmesine yardımcı olmaktadır. Yüz C vitamini serumu ile kişiler, daha genç görünen ve gün boyu ışıldayan bir cilde sahip olmaktadır.

Pelda Yalçınkaya

Merhabalar ben Pelda. Cilt bakımı ve güzellik alanına büyük bir ilgi duyuyor ve bu alanda aktif şekilde araştırmalar yapıyorum. Araştırmalarım ve deneyimlerim sonucunda öğrendiklerimi Maruderm aracılığıyla sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Erkeklere Özel Cilt Bakım Ürünleri Nasıl Seçilir?

Erkeklere Özel Cilt Bakım Ürünleri Nasıl Seçilir?

Cilt bakımı yalnızca kadınlar için gerekli olan bir durum değildir. Çünkü erkeklerin de ciltleri kuruyabiliyor, kırışabiliyor. Çeşitli cilt problemleri ile karşı karşıya kalan erkekler, erkeklere özel cilt bakım ürünleri kullanarak bu durumun önüne geçebiliyor. Erkeklere özel cilt bakım ürünleri sayesinde artık erkekler çok daha özgüvenli ve dinamik bir şekilde yaşamına devam edebiliyor.

Pürüzsüz Bir Cilt İçin En Etkili Yüz Temizleme Yöntemleri

Pürüzsüz Bir Cilt İçin En Etkili Yüz Temizleme Yöntemleri

Gün içerisinde; havadan, kullanılan ürünlerden ve sebum salgılanmasından dolayı, yüzde kir ve yağ tabakası oluşmaktadır. Hijyen ve cilt sağlığı için, yüzün rutin olarak temizlenmesi gerekmektedir. Etkili bir yüz temizliği gerçekleştirmek için, cilt tipine uygun yüz temizleme ürünleri kullanılmaktadır. Yüz temizleme rutini; cildin parlak ve sağlıklı görünmesini, akne oluşumlarını önlemeyi, siyah ve beyaz noktaları giderilmesini sağlamaktadır.

Yağlı Ciltlere Güneş Kremi Önerileri

Yağlı Ciltlere Güneş Kremi Önerileri

Vücut; cilt dokularını ve cilt bariyerini korumak adına, sebum adı verilen bir salgı üretmektedir. Sebum üretimi arttıkça, cilt tipi yağlı hale gelmektedir. Yağlı ciltlerin; büyük gözenekli, akneye yatkın, siyah ve beyaz noktaların bulunduğu cilt tipleri olduğu görülmektedir. Yağlı ciltler doğru bakım ve temizleme ürünleri kullanılarak, normal cilt tipine dönüştürülebilmektedir. Yağlı ciltlerin güneşin sebep olduğu leke ve akne gibi problemlere karşı korunması için, yağlı ciltlere uygun güneş kremleriyle desteklenmesi gerekmektedir.

Cilt Lekeleri Neden Oluşur ve Nasıl Tedavi Edilir?

Cilt Lekeleri Neden Oluşur ve Nasıl Tedavi Edilir?

Cilt lekeleri; genetik faktörler, UV ışınları, yaşlılık ve hamilelik gibi faktörlerden dolayı oluşabilmektedir. Leke karşıtı bakım ürünleri kullanmak; melanin üretimini azaltmakta, cilt lekelerinin koyuluğunu açmakta ve yoğunluğunu seyreltmektedir. Bu ürünlerin içeriklerinde bulunan; Arbutin, Niacinamide, Alzelik Asit gibi maddeler renk eşitsizliklerini gidermeye yardımcı olmaktadır. Leke karşıtı bakım ürünleri; serum, krem ve tonik formlarında bulunabilmektedir.

Micropigmentasyon Nedir?

Micropigmentasyon Nedir?

Micropigmentasyon işlemi; cilt lekeleri ve pigment kaybı gibi cilt sorunlarının, cilt renklendirme ile giderilmesi amacıyla uygulanmaktadır. Mikropigmentasyon kıl tekniği; dökülen kaş ve kirpiklerin, dolgun ve doğal bir kıl görünümüne ulaşması için sıkça tercih edilmektedir. Kişilerin; micropigmentasyon uygulanacak merkezi dikkatli seçmesi ve uygulama sonrası bakıma özen göstermesi, işlemin risklerini minimuma indirmekte ve kalıcılığını korumaktadır.

Microblading Nedir?

Microblading Nedir?

Kaşlar, birçok farklı nedenden kaynaklı olarak zaman içinde seyrelmekte ve dökülmektedir. Yanlış estetik işlemlere maruz kalmak ise, kaşlarda yeni kıl oluşumuna engel olmaktadır. Microblading uygulaması, kaybolan kaşların ve estetik güzelliğin yerine konmasına yardımcı olmaktadır. Özel uygulama tekniği sayesinde microblading; belirgin şekilli, dolgun ve doğal bir kaş görünümü sunmaktadır.

Cildinize Hangi Durumlarda Serum Bakımı Uygulanmalı?

Cildinize Hangi Durumlarda Serum Bakımı Uygulanmalı?

Bakım serumları, günümüzde birçok kişinin bakım rutinine dahil olmaktadır. Yüz bakım serumları; tek başına kullanıldığında gözle görülür değişiklikler yaratması zaman alsa da farklı bakım ürünleriyle desteklenerek kullanıldığında cilde büyük oranda katkı sağlamaktadır. Kişilerin cilt tiplerine ve ihtiyaçlarına göre, farklı bileşenlerle zenginleştirilen cilt bakım serumları; yoğun içerikleri sayesinde cilt üzerinde güçlü etkilere sahiptir.

El ve Ayak Bakımı İçin Çok Önemli Tüyolar

El ve Ayak Bakımı İçin Çok Önemli Tüyolar

El ve ayaklar, vücutta en çok kullanılan fakat bakımına en az özen gösterilen bölgeler olarak bilinmektedir. Oysa el ve ayak bakımını düzenli olarak uygulamak, yaşam kalitesini yükseltmektedir. Kişinin ihtiyaçları doğrultusunda ve düzenli olarak el ve ayak bakım kremi kullanması; gün içinde karşılaşılan birçok dış faktöre ve oluşabilecek cilt hastalıklarına karşı korunmasını sağlamaktadır.

Neden Yüz Kremi Kullanılması Gerektiğinin 5 Sebebi

Neden Yüz Kremi Kullanılması Gerektiğinin 5 Sebebi

Yüz kremleri; küresel çapta, insanlar tarafından en yaygın olarak tercih edilen cilt bakım ürünleridir. Çeşitli etken maddeler içermesi sayesinde birçok farklı cilt sorununa çözüm olabilmektedir. Yüz yapısına ve cildin ihtiyaçlarına özen gösterilerek seçilen yüz kremleri; yüzdeki kırışık ve yorgun görünümü yok ederek, sağlıklı ve canlı bir cilt görünümü sunmaktadır.

Hızlı Bronzlaşmak İçin Neler Yapılabilir?

Hızlı Bronzlaşmak İçin Neler Yapılabilir?

Bronzlaşmak, canlı ve sağlıklı bir cilt görünümüne kavuşmak için gerçekleştirilmektedir. Bronzlaşma süresinin kısa tutulması, güneşin zararlı etkilerine yoğun olarak maruz kalmayı önlemektedir. Bronzlaştırma sürecini hızlandırmak için, bronzlaştırıcı ürünler ve yöntemler uygulanabilmektedir. Zeytinyağı, kakao yağı, limon ve kahve gibi doğal ürünler kullanılarak da bronzlaşma gerçekleştirilebilmektedir. Güneşlenme süresinin kısa tutulması ve koruyucu ürünler kullanılması cilt sağlığı için önem taşımaktadır.

Kolay Kırılan Saçlar İçin Bakım Önerileri

Kolay Kırılan Saçlar İçin Bakım Önerileri

Saçlar; nemsizlik, şekillendirme işlemleri ve kimyasal kullanımı gibi sebeplerden dolayı kırılmaktadır. Saçların kırılmasını önlemek ve yıpranmış saçları onarmak için, saç bakım ürünleri kullanılmaktadır. Saç ve cilt tipine uygun, saç maskeleri ve bakım yağları; saça nem, esneklik ve güç kazandırmaktadır. Saç bakım işlemlerinden kalıcı sonuçlar elde edilebilmesi için; doğru ürünleri, düzenli olarak kullanmak gerekmektedir.

Yüz Serumu Nedir? Faydaları Nelerdir?

Yüz Serumu Nedir? Faydaları Nelerdir?

Yüz serumları; ciltteki kırışıklıkları, ince çizgileri ve lekeleri azaltmak ve cildin daha genç görünmesini sağlamak üzere formülize edilmektedir. Kişinin ihtiyaçlarına uygun yüz serumunu seçmesi ve cildine doğru bir şekilde uygulaması; cilt sağlığına katkıda bulunmakta ve cildin elastikliğini geri kazandırmaktadır. Ayrıca düzenli kullanım sonunda yüz serumları, ciltte sivilce ve akne oluşumu gibi enfeksiyonel rahatsızlıkları da önlemektedir.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..