Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Cilt Güzelliği İçin 5 Etkili Formül

Cilt Güzelliği İçin 5 Etkili Formül

Cilt Güzelliği İçin Beş Etkili Formül

Hem erkek hem de kadın bireyler, cilt güzelliği konusuna önem vermekte ve cilt sağlığının gelişmesi için profesyonel adımlar atmaktadır. Cilt sağlığına yapılan yatırım, ilerleyen yaşla birlikte gelen yaşlanma belirtilerinin önlenmesine ve kişilerin daha sağlıklı bir görünüm kazanmasına olanak tanımaktadır.

Cilt güzelliği, öz saygı ve sosyal başarılı ile yüksek düzeyde ilişkilidir. Cilt yapısından memnun olan ve kendini daima genç hisseden kişiler, hem iş yaşamlarında hem de sosyal hayatlarında daha özgüvenli hissetmektedir. Cilt güzelliğinin korunması için bazı yöntemlerin düzenli olarak uygulanması gerekmektedir.

Cilt bakım ürünleri, cilt sağlığının korunmasına ve çeşitli cilt problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır. Bununla birlikte, yaşam standartları üzerinde yapılan ufak değişiklikler; cilt bakım ürünlerinin verim düzeyini arttırmakta ve kişilerin kalıcı olarak güzel bir cilde sahip olmasına olanak tanımaktadır.

Cilt güzelliği için önerilen formüller ve bu uğurda yapılan uygulamalar, kişilerin daha sağlıklı bir cilt görünümüne kavuşmasına yardımcı olmaktadır. Dermatoloji uzmanları tarafından önerilen ve yaşam tarzına dâhil edilmesi gereken uygulamalar; sağlıklı beslenmek, bol bol su içmek, cilt yüzeyini düzenli olarak temizlemek, peeling ve tonik uygulaması yapmak ve besleyici serum kullanmak olarak sıralanmaktadır.

Evde Cilt Bakım Önerileri

  1. Sağlıklı Beslenme Alışkanlıkları Kazanmak

Tüm vücut sistemlerinde olduğu gibi cilt dokuları da vücuda giren gıdalar ile beslenmektedir. Bu nedenle, beslenme alışkanlıklarının kontrol altında tutulması ve sağlıklı bir şekilde ilerletilmesi; cilt sağlığının korunması ve cilt problemlerinin azaltılması için önem arz etmektedir.

Trans yağı içeren paketli gıdalar, şekerli besinler, beyaz ekmek, gazlı içecek ve koruyucu madde içeren paket ürünleri; cilt dokularının deforme olmasına ve yaşlılık belirtilerinin ortaya çıkmasına sebebiyet vermektedir. Bu gıdaların mümkün olduğunca az tüketilmesi hatta tamamen def edilmesi; cilt sağlığının kademeli olarak iyileşmesine olanak tanımaktadır.

Bol vitaminli ve doğal içerikli besinler, cilt gençleştirici etki göstermektedir. İşlenmemiş şeker, meyve çeşitleri, doğal yağlarla yapılan yemekler ve mineral desteği sunan doğal içecekler; cilt sağlığının gelişmesine ve mevcut cilt problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır. Bu nedenle, sağlıklı ve güzel bir cilde sahip olmak isteyen kişilerin; beslenme alışkanlıklarına dikkat etmesi gerekmektedir.

Pürüzsüz Cilt Görünümü

  1. Sıvı Alımına Dikkat Etmek

Su kaybı, cilt dokularındaki hyalüronik asit miktarını düşürmekte ve cildin dolgun görünmesini engellemektedir. Bununla birlikte, sıvı alımının yeterli düzeyde olmaması; sivilce ve cilt lekelerinin de ortaya çıkmasına neden olmaktadır. İnsan vücudunun %70’i sudur ve tüm vücut fonksiyonları bol bol sıvı tüketimine ihtiyaç duymaktadır.

Günlük en az iki litre su içmek, cilt yüzeyinin onarılmasına ve cildin doğal olarak dolgunlaşmasına olanak tanımaktadır. Yetersiz sıvı alımı nedeniyle ortaya çıkan cilt problemleri, düzenli su içildiği takdirde kısa bir süre sonra iyileşmektedir. Diyetisyenler ve dermatoloji uzmanları, günlük olarak en az 12 bardak su içilmesi gerektiğini ifade etmektedir.

Cilt Bakım Önerileri

  1. Cildin Düzenli Olarak Temizlenmesi

Çoğu kişi tarafından göz ardı edilen cilt temizliği, sağladığı birçok yarar sayesinde cilt dokularının gelişmesine olanak tanımaktadır. Gün boyu cilt yüzeyinde kalan makyaj ve kir, temizleme işlemi ile giderilmekte ve cilt rahat bir nefes almaktadır. Cilt temizliğinin özellikle gece yatmadan önce, etkili bir şekilde yapılması gerekmektedir. Makyajla uyumak, cilt dokularının doğal nem dengesini bozmakta ve erken yaşlanma belirtilerinin oluşmasına sebebiyet vermektedir.

Maruderm Yağ Bazlı Temizleyici, üst düzey arındırma etkisiyle; makyaj ve kir kalıntılarını en iyi şekilde temizlemektedir. Cilt gözeneklerinin rahat bir nefes almasına olanak tanıyan yüz yıkama jeli, yağ bazlı bir ürün olması nedeniyle cilt yüzeyini tahriş etmeden temizlemektedir. Cilt güzelliği için son derece önem arz eden cilt temizliği, yağ bazlı temizleyici sayesinde en iyi şekilde tamamlanmaktadır.

  1. Arındırıcı Peeling ve Tonik Uygulamaları Yapmak

Peeling ve tonik uygulamaları, tıkanmış gözeneklerin açılmasına ve cildin ölü deri oluşumundan kurtulmasına olanak tanımaktadır. Tonik, gözenek sıkılaştırıcı etki gösterirken; peeling ise cilt yenileyici bir etkiye sahiptir. Her iki uygulama da, cilt güzelliğinin korunması için büyük önem arz etmektedir.

Maruderm AHA + BHA Peeling Maske Cilt Bakım Serumu, cilt dokularının tahriş edilmeden temizlenmesine yardımcı olmaktadır. İçeriğindeki AHA ve BHA asitleri, cilt dokularının yenilenmesine ve cildin daha genç görünmesine olanak tanımaktadır.

Maruderm Glikolik Asit Aydınlatıcı Leke Karşıtı Tonik, gözeneklerin daha sıkı görünmesine ve cilt yüzeyinde bulunan koyu renkli lekelerin açılmasına yardımcı olmaktadır. Bir tonikten beklenen her şeyi, en iyi şekilde karşılayan glikolik asit tonik; aydınlatıcı etki sunması sayesinde, cilt tonu eşitsizliğini de azaltmaktadır.

Cilt Sağlığını Korumak İçin Bakım Önerileri

  1. Vitamin İçeren Yüz Serumu Kullanmak

Yüz serumları, yoğun içerikli bakım ürünleri olup; cilt dokularını hızlı bir şekilde onarmaktadır. Vitamin içerikli yüz serumları, leke oluşumunun azalmasına ve cildin daha pürüzsüz görünmesine olanak tanımaktadır. Yüz serumlarının zengin vitamin içeriği, oluşabilecek yeni problemlerinin önlenmesine de yardımcı olmaktadır.

Maruderm C Vitamini Peptid Aydınlatıcı Cilt Bakım Serumu, cilt lekelerinin renk koyuluğunu açılmakta ve cilt yüzeyini aydınlatmaktadır. İçeriğindeki zengin C vitamini desteği, yara izlerinin hızlı bir şekilde iyileşmesine yardımcı olmaktadır. Yüz C vitamini serumu ile kişiler, daha genç görünen ve gün boyu ışıldayan bir cilde sahip olmaktadır.

Pelda Yalçınkaya

Merhabalar ben Pelda. Cilt bakımı ve güzellik alanına büyük bir ilgi duyuyor ve bu alanda aktif şekilde araştırmalar yapıyorum. Araştırmalarım ve deneyimlerim sonucunda öğrendiklerimi Maruderm aracılığıyla sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Magic Crush Nedir?

Magic Crush Nedir?

Magic Crush; bölgesel zayıflama yöntemleri arasında yer almakta ve vücut dokularının daha aktif çalışmasına yardımcı olmaktadır. Tek seansta dâhi etkili sonuçlar veren Magic Crush, sarkma ve selülit gibi oluşumlara da iyi gelmektedir. Jawline belirginleştirme ve kırışıklık giderme gibi alanlarda kullanılan Magic Crush, ağrısız ve güvenli bir işlem olması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir.

Soğuk Lipoliz Nedir, Ne İşe Yarar?

Soğuk Lipoliz Nedir, Ne İşe Yarar?

Soğuk lipoliz, bölgesel incelme yöntemleri arasında yer alan ve 0’ın altında sıcaklıklara çalışan profesyonel bir tedavi prosedürüdür. Soğuk lipoliz uygulaması ile yağ dokuları dondurularak deforme edilmekte ve kişinin bölgesel olarak incelmesi mümkün hale gelmektedir. Soğuk lipoliz, bölgesel incelmenin yanı sıra cilt problemlerinin azalmasına da yardımcı olmaktadır. Çok yönlü etkileri nedeniyle öne çıkan soğuk lipoliz, birçok kişi tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Erkekler İçin Cilt Bakım Önerileri

Erkekler İçin Cilt Bakım Önerileri

Erkekler için cilt bakım önerileri; tıraş sonrası bakım, peeling ve tonik uygulamaları, gözenek sıkılaştırıcı bakım ürünü kullanımı ve güneş koruyucu krem kullanımı olarak sıralanmaktadır. Erkekler için cilt bakım ürünleri aracılığıyla yapılan bu uygulamalar, erkek bireylerin daha temiz ve sağlıklı bir cilde sahip olmalarına olanak tanımaktadır. Erkekler, cilt bakım rutinlerine özen göstererek; yaşlanma belirtilerini ve kırışıklık oluşumunu en aza indirebilmektedir.

G5 Masajı Nedir? Faydaları Nelerdir?

G5 Masajı Nedir? Faydaları Nelerdir?

Bölgesel incelme yöntemleri arasında yer alan G5 Masajı, yağ dokularına yüksek yoğunluklu titreşimler göndermekte ve kişinin sıkılaşarak kilo vermesini mümkün hale getirmektedir. G5 bölgesel zayıflama, selülit ve çatlak gibi cilt problemlerine de iyi gelmekte ve uzun vadede kalıcı sonuçlar vermektedir. Uygulama bölgesine olan kan akışını hızlandıran G5 Masajı; çok fonksiyonlu etkileri nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir

Sıcak Havada Vücut Kokusuna Kesin Çözüm Nedir?

Sıcak Havada Vücut Kokusuna Kesin Çözüm Nedir?

Yaz aylarının doğal bir getirisi olan aşırı terleme, vücut kokusu problemlerinin baş göstermesine neden olmaktadır. Ter kokusu, yoğun tempoda ve kalabalık ortamlarda çalışan kişilerin; yaşam kalitesini düşürmekte ve iş motivasyonunu olumsuz etkilemektedir. Yaz aylarında oluşan vücut kokusunun, doğal yollarla giderilmesi; uzun vadede kalıcı sonuç elde edilmesi adına önem arz etmektedir.

Kırışıklıklara Karşı Neler Yapılmalıdır?

Kırışıklıklara Karşı Neler Yapılmalıdır?

Cilt yüzeyinde oluşan kırışıklıklar, ilerleyen yaş veya stres gibi faktörler nedeniyle ortaya çıkmakta ve kişilerin solgun görünmesine neden olmaktadır. Kırışıklık görünümünün azalması için anti age serum ve krem çeşitlerinin düzenli olarak kullanılması gerekmektedir. Kırışıklık karşıtı bakım ürünleri, cilt dokularındaki kolajen üretimini desteklemekte ve kişinin daha genç görünmesine yardımcı olmaktadır.

Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer?

Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer?

Koltuk altı kararması, yanlış epilasyon yöntemleri nedeniyle ortaya çıkmakta ve yaz aylarının diken üstünde geçmesine neden olmaktadır. Ayrıca koltuk altı bölgesine uygulanan jilet ve ağda gibi geleneksel yöntemler, söz konusu bölgenin doğal renk pigmentlerini kaybetmesine sebebiyet vermektedir. Koltuk altı kararmasını azaltan yöntemler; kese uygulaması, peeling uygulaması, beyazlatıcı bakım ürünü kullanımı ve lazer epilasyon olarak sıralanmaktadır.

Gözaltı Morluklarına Kesin Çözüm

Gözaltı Morluklarına Kesin Çözüm

Gözaltı morlukları; yorgunluk, uykusuzluk, sağlıksız beslenme alışkanlıkları, yoğun iş temposu, stres ve kalıtım gibi faktörler nedeniyle ortaya çıkmaktadır. Göz çevresi bakım ürünleri ve bazı klinik tedaviler, gözaltı morluklarının giderilmesine yardımcı olmakta ve kişinin daha genç görünmesine olanak tanımaktadır.

Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılır?

Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılır?

Göz çevresi bakımı, kaz ayakları ve gözaltı morluklarının azalmasına yardımcı olmaktadır. Besleyici yüz serumları ve organik bakım ürünleriyle yapılan göz çevresi bakımı, kişinin kendini daha genç hissetmesine ve daha az kırışıklık problemi yaşamasına olanak tanımaktadır. Göz çevresi bakım ürünleri; gözaltı morlukları, gözaltı torbaları ve kazayağı gibi problemlere özel olarak formüle edilmektedir.

Çocuklar Nemlendirici Ürün Kullanabilir mi?

Çocuklar Nemlendirici Ürün Kullanabilir mi?

Çocuklar ve bebekler, hassas bir cilt yapısına sahip olmaları nedeniyle; cilt kuruluğu, pişik, tahriş ve güneş yanığı gibi olumsuz durumları daha sık yaşamaktadır. Bebek ve çocuk cildinin korunması için çocuklar için nemlendirici krem ve serum çeşitlerinden yararlanmak gerekmektedir. Ebeveynler, çocuklarının cilt sağlığını; dış unsurların zararlı etkilerine karşı korumak adına, nemlendirici bakım ürünlerine rağbet göstermektedir.

Güneşten Kızaran Yüze Ne Yapılmalı?

Güneşten Kızaran Yüze Ne Yapılmalı?

Yaz aylarında, gereken önlemlerin alınmaması nedeniyle ortaya çıkan güneş yanığı; cilt lekesi problemlerinin hızlanmasına ve cilt yüzeyinin yoğun bir şekilde kızarmasına neden olmaktadır. Güneş nedeniyle kızaran ciltler, gereken önlemlerin alınmaması halinde yoğun bir acı ve hassasiyet hissi oluşturmaktadır. Soğuk kompres, yoğurt maskesi ve aloe vera kullanımı; güneş nedeniyle kızaran ciltlerin sakinleştirilmesine yardımcı olmaktadır.

Yüz Bakım Ürünleri Nelerdir? Ve Nasıl Kullanılır?

Yüz Bakım Ürünleri Nelerdir? Ve Nasıl Kullanılır?

Yüz bakım ürünleri; temizleyici jel, tonik, peeling, serum ve nemlendirici krem olarak sıralanmaktadır. Yüz bakım ürünlerinin düzenli olarak kullanılması; cilt problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır. Cilt gözeneklerinin açılmasına ve cildin doğal nem dengesini yeniden kazanmasına olanak tanıyan yüz bakım ürünleri, birçok kişi tarafından güvenle kullanılmakta ve verim sağlamaları nedeniyle tekrar tekrar tercih edilmektedirler.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..