Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Cilt Beyazlatıcı Ürünler Nasıl Kullanılır?

Cilt Beyazlatıcı Ürünler Nasıl Kullanılır?

Cilt, dış dünya ile en çok etkileşim içinde olan ve insan vücudunun en büyük kısmını oluşturan organdır. Dış dünya ile arasında bir koruma olmadığından, cilt birçok şeyden de kolaylıkla etkilenebilmektedir.

Cilt Rengi Neden Değişir?

Cilt rengi pek çok sebebe bağlı olarak değişmektedir. Bunların başında güneş ışınlarına maruz kalmak, kirli hava ve yoğun trafikte geçirilen zamanda egzoz dumanına maruz kalmak, sigara ve alkol kullanımı ve bazı hormonsal ve kronik rahatsızlıklar vardır.

Ozon tabakasının delinmesi ve bu deliğin gün geçtikçe büyümesi artık pek çok insan tarafından bilinen bir durumdur. Ozon tabakasının delinmesi olayının ardından cilt kanseri vakaları da oldukça artmıştır. Bu tabaka güneş ışınlarının insanlara direkt olarak ulaşmasını engellemektedir. Zararlı ışınların atmosfere inmesini engelleyen bu tabakanın incelmesi ve delinmesi güneşin zararlı ışınlarına maruz kalmaya neden olmaktadır. Güneşten gelen bazı ışınlar cildin kuruyup yıpranmasına ve ciltte renk değişikliğine sebep olmaktadır. Bu ışınlar genelde ciltte kızarma ve kararma şeklinde görülmektedir. Korunmasız ve uzun süreli güneşe maruziyet her ciltte sorun yaşanmasına sebep olmaktadır.

Cilt Renginin Değişmesinde Hava Kirliliği Etkili Mi?

Cilt değişikliğinin bir diğer sebebi kirli havadır. Kirli havaya sürekli olarak maruz kalmak cildin yıpranmasına, ciltte sararmaya ve solmaya sebep olur. Bu nedenle kirli ortamlara girildiğinde, cildi gerektiği şekilde korumak büyük önem taşır. Koruyucu ve nemlendiriciler yardımı ile cildin kirli havalardan korunması sağlanabilmektedir.

Sigara ve alkol kullanımı da cilt renginde gözle görülür büyük değişikliklere sebep olmaktadır. sigara dumanı, kana karıştığında uzun dönemli kullanımlarda kandaki oksijen seviyesini düşürmektedir. Oksijeni hücrelere taşıyan kan hücreleri zamanla yıpranır ve değişime uğrar. Bu da oksijenin diğer organlara olduğu gibi cilde ulaşmasını da engeller. Oksijensiz kalan cilt bir süre sonra morarmaya başlar. Alkol kullanımında da hem kan hücreleri hem de sağlıklı hücreler üreten karaciğer hasara uğradığından ciltte yine morarma şeklinde renk değişiklikleri olmaktadır. Diyabet gibi kronik rahatsızlıklar da cilt renginde değişmeye sebep olur.

Cilt Renginin Düzeltilmesi İçin Ne Yapılmalıdır?

Bozulan cilt renginin düzelmesi sabır gerektiren bir iştir. Düzenli olarak ihmal edilmeden cilt bakımının yapılması ve cilt bozulmasına sebep olan faktörün tespit edilip, bundan uzak durulması gerekmektedir. Cilt renginin düzelmesi için kullanılan ürünlerden bazıları cilt beyazlatıcılardır. Bu ürünler cildin içine işleyerek temizlenmesini, nefes almasını ve oksijen yüklenmesini sağlar. Cilt beyazlatıcı ürünler kozmetik piyasasında cilt beyazlatıcı krem ve losyonlar, maskeler ve sabunlar olarak satılmaktadır. Tercih edilen ürünün, cilt rengindeki değişime sebep olan faktör için üretilmiş olduğundan emin olunması gerekmektedir. Cilt beyazlatma için alınan ürün kullanım şartlarına uygun doğrultuda kullanılırsa istenilene yakın sonuçlar verecektir. Arada bir kullanımın faydası olmamaktadır.

Limon Suyu İle Cilt Beyazlatma

Bu ürünlerin yanı sıra cilt beyazlatmak için bazı doğal ürünler de bulunmaktadır. Limonun doğal bir cilt aydınlatıcıdır. Limon suyu su ile seyreltilip düzenli olarak yüze uygulandığı zaman cilt rengini açtığı görülecektir. Aynı şekilde elma sirkesi de cilt rengini açmakta oldukça etkilidir. Ancak kullanılan elma sirkesinin doğal olduğundan emin olunmalıdır. Market sirkeleri cilt aydınlatmayacağı gibi, fazla asitli olmasından dolayı cildin tahriş olmasına sebep olabilir.

Pelda Yalçınkaya

Merhabalar ben Pelda. Cilt bakımı ve güzellik alanına büyük bir ilgi duyuyor ve bu alanda aktif şekilde araştırmalar yapıyorum. Araştırmalarım ve deneyimlerim sonucunda öğrendiklerimi Maruderm aracılığıyla sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Magic Crush Nedir?

Magic Crush Nedir?

Magic Crush; bölgesel zayıflama yöntemleri arasında yer almakta ve vücut dokularının daha aktif çalışmasına yardımcı olmaktadır. Tek seansta dâhi etkili sonuçlar veren Magic Crush, sarkma ve selülit gibi oluşumlara da iyi gelmektedir. Jawline belirginleştirme ve kırışıklık giderme gibi alanlarda kullanılan Magic Crush, ağrısız ve güvenli bir işlem olması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir.

Soğuk Lipoliz Nedir, Ne İşe Yarar?

Soğuk Lipoliz Nedir, Ne İşe Yarar?

Soğuk lipoliz, bölgesel incelme yöntemleri arasında yer alan ve 0’ın altında sıcaklıklara çalışan profesyonel bir tedavi prosedürüdür. Soğuk lipoliz uygulaması ile yağ dokuları dondurularak deforme edilmekte ve kişinin bölgesel olarak incelmesi mümkün hale gelmektedir. Soğuk lipoliz, bölgesel incelmenin yanı sıra cilt problemlerinin azalmasına da yardımcı olmaktadır. Çok yönlü etkileri nedeniyle öne çıkan soğuk lipoliz, birçok kişi tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Erkekler İçin Cilt Bakım Önerileri

Erkekler İçin Cilt Bakım Önerileri

Erkekler için cilt bakım önerileri; tıraş sonrası bakım, peeling ve tonik uygulamaları, gözenek sıkılaştırıcı bakım ürünü kullanımı ve güneş koruyucu krem kullanımı olarak sıralanmaktadır. Erkekler için cilt bakım ürünleri aracılığıyla yapılan bu uygulamalar, erkek bireylerin daha temiz ve sağlıklı bir cilde sahip olmalarına olanak tanımaktadır. Erkekler, cilt bakım rutinlerine özen göstererek; yaşlanma belirtilerini ve kırışıklık oluşumunu en aza indirebilmektedir.

G5 Masajı Nedir? Faydaları Nelerdir?

G5 Masajı Nedir? Faydaları Nelerdir?

Bölgesel incelme yöntemleri arasında yer alan G5 Masajı, yağ dokularına yüksek yoğunluklu titreşimler göndermekte ve kişinin sıkılaşarak kilo vermesini mümkün hale getirmektedir. G5 bölgesel zayıflama, selülit ve çatlak gibi cilt problemlerine de iyi gelmekte ve uzun vadede kalıcı sonuçlar vermektedir. Uygulama bölgesine olan kan akışını hızlandıran G5 Masajı; çok fonksiyonlu etkileri nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir

Sıcak Havada Vücut Kokusuna Kesin Çözüm Nedir?

Sıcak Havada Vücut Kokusuna Kesin Çözüm Nedir?

Yaz aylarının doğal bir getirisi olan aşırı terleme, vücut kokusu problemlerinin baş göstermesine neden olmaktadır. Ter kokusu, yoğun tempoda ve kalabalık ortamlarda çalışan kişilerin; yaşam kalitesini düşürmekte ve iş motivasyonunu olumsuz etkilemektedir. Yaz aylarında oluşan vücut kokusunun, doğal yollarla giderilmesi; uzun vadede kalıcı sonuç elde edilmesi adına önem arz etmektedir.

Kırışıklıklara Karşı Neler Yapılmalıdır?

Kırışıklıklara Karşı Neler Yapılmalıdır?

Cilt yüzeyinde oluşan kırışıklıklar, ilerleyen yaş veya stres gibi faktörler nedeniyle ortaya çıkmakta ve kişilerin solgun görünmesine neden olmaktadır. Kırışıklık görünümünün azalması için anti age serum ve krem çeşitlerinin düzenli olarak kullanılması gerekmektedir. Kırışıklık karşıtı bakım ürünleri, cilt dokularındaki kolajen üretimini desteklemekte ve kişinin daha genç görünmesine yardımcı olmaktadır.

Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer?

Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer?

Koltuk altı kararması, yanlış epilasyon yöntemleri nedeniyle ortaya çıkmakta ve yaz aylarının diken üstünde geçmesine neden olmaktadır. Ayrıca koltuk altı bölgesine uygulanan jilet ve ağda gibi geleneksel yöntemler, söz konusu bölgenin doğal renk pigmentlerini kaybetmesine sebebiyet vermektedir. Koltuk altı kararmasını azaltan yöntemler; kese uygulaması, peeling uygulaması, beyazlatıcı bakım ürünü kullanımı ve lazer epilasyon olarak sıralanmaktadır.

Gözaltı Morluklarına Kesin Çözüm

Gözaltı Morluklarına Kesin Çözüm

Gözaltı morlukları; yorgunluk, uykusuzluk, sağlıksız beslenme alışkanlıkları, yoğun iş temposu, stres ve kalıtım gibi faktörler nedeniyle ortaya çıkmaktadır. Göz çevresi bakım ürünleri ve bazı klinik tedaviler, gözaltı morluklarının giderilmesine yardımcı olmakta ve kişinin daha genç görünmesine olanak tanımaktadır.

Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılır?

Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılır?

Göz çevresi bakımı, kaz ayakları ve gözaltı morluklarının azalmasına yardımcı olmaktadır. Besleyici yüz serumları ve organik bakım ürünleriyle yapılan göz çevresi bakımı, kişinin kendini daha genç hissetmesine ve daha az kırışıklık problemi yaşamasına olanak tanımaktadır. Göz çevresi bakım ürünleri; gözaltı morlukları, gözaltı torbaları ve kazayağı gibi problemlere özel olarak formüle edilmektedir.

Çocuklar Nemlendirici Ürün Kullanabilir mi?

Çocuklar Nemlendirici Ürün Kullanabilir mi?

Çocuklar ve bebekler, hassas bir cilt yapısına sahip olmaları nedeniyle; cilt kuruluğu, pişik, tahriş ve güneş yanığı gibi olumsuz durumları daha sık yaşamaktadır. Bebek ve çocuk cildinin korunması için çocuklar için nemlendirici krem ve serum çeşitlerinden yararlanmak gerekmektedir. Ebeveynler, çocuklarının cilt sağlığını; dış unsurların zararlı etkilerine karşı korumak adına, nemlendirici bakım ürünlerine rağbet göstermektedir.

Güneşten Kızaran Yüze Ne Yapılmalı?

Güneşten Kızaran Yüze Ne Yapılmalı?

Yaz aylarında, gereken önlemlerin alınmaması nedeniyle ortaya çıkan güneş yanığı; cilt lekesi problemlerinin hızlanmasına ve cilt yüzeyinin yoğun bir şekilde kızarmasına neden olmaktadır. Güneş nedeniyle kızaran ciltler, gereken önlemlerin alınmaması halinde yoğun bir acı ve hassasiyet hissi oluşturmaktadır. Soğuk kompres, yoğurt maskesi ve aloe vera kullanımı; güneş nedeniyle kızaran ciltlerin sakinleştirilmesine yardımcı olmaktadır.

Yüz Bakım Ürünleri Nelerdir? Ve Nasıl Kullanılır?

Yüz Bakım Ürünleri Nelerdir? Ve Nasıl Kullanılır?

Yüz bakım ürünleri; temizleyici jel, tonik, peeling, serum ve nemlendirici krem olarak sıralanmaktadır. Yüz bakım ürünlerinin düzenli olarak kullanılması; cilt problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır. Cilt gözeneklerinin açılmasına ve cildin doğal nem dengesini yeniden kazanmasına olanak tanıyan yüz bakım ürünleri, birçok kişi tarafından güvenle kullanılmakta ve verim sağlamaları nedeniyle tekrar tekrar tercih edilmektedirler.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..