quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Cilt Beyazlatıcı Ürünler Nasıl Kullanılır?

Cilt Beyazlatıcı Ürünler Nasıl Kullanılır?

Cilt, dış dünya ile en çok etkileşim içinde olan ve insan vücudunun en büyük kısmını oluşturan organdır. Dış dünya ile arasında bir koruma olmadığından, cilt birçok şeyden de kolaylıkla etkilenebilmektedir.

Cilt Rengi Neden Değişir?

Cilt rengi pek çok sebebe bağlı olarak değişmektedir. Bunların başında güneş ışınlarına maruz kalmak, kirli hava ve yoğun trafikte geçirilen zamanda egzoz dumanına maruz kalmak, sigara ve alkol kullanımı ve bazı hormonsal ve kronik rahatsızlıklar vardır.

Ozon tabakasının delinmesi ve bu deliğin gün geçtikçe büyümesi artık pek çok insan tarafından bilinen bir durumdur. Ozon tabakasının delinmesi olayının ardından cilt kanseri vakaları da oldukça artmıştır. Bu tabaka güneş ışınlarının insanlara direkt olarak ulaşmasını engellemektedir. Zararlı ışınların atmosfere inmesini engelleyen bu tabakanın incelmesi ve delinmesi güneşin zararlı ışınlarına maruz kalmaya neden olmaktadır. Güneşten gelen bazı ışınlar cildin kuruyup yıpranmasına ve ciltte renk değişikliğine sebep olmaktadır. Bu ışınlar genelde ciltte kızarma ve kararma şeklinde görülmektedir. Korunmasız ve uzun süreli güneşe maruziyet her ciltte sorun yaşanmasına sebep olmaktadır.

Cilt Renginin Değişmesinde Hava Kirliliği Etkili Mi?

Cilt değişikliğinin bir diğer sebebi kirli havadır. Kirli havaya sürekli olarak maruz kalmak cildin yıpranmasına, ciltte sararmaya ve solmaya sebep olur. Bu nedenle kirli ortamlara girildiğinde, cildi gerektiği şekilde korumak büyük önem taşır. Koruyucu ve nemlendiriciler yardımı ile cildin kirli havalardan korunması sağlanabilmektedir.

Sigara ve alkol kullanımı da cilt renginde gözle görülür büyük değişikliklere sebep olmaktadır. sigara dumanı, kana karıştığında uzun dönemli kullanımlarda kandaki oksijen seviyesini düşürmektedir. Oksijeni hücrelere taşıyan kan hücreleri zamanla yıpranır ve değişime uğrar. Bu da oksijenin diğer organlara olduğu gibi cilde ulaşmasını da engeller. Oksijensiz kalan cilt bir süre sonra morarmaya başlar. Alkol kullanımında da hem kan hücreleri hem de sağlıklı hücreler üreten karaciğer hasara uğradığından ciltte yine morarma şeklinde renk değişiklikleri olmaktadır. Diyabet gibi kronik rahatsızlıklar da cilt renginde değişmeye sebep olur.

Cilt Renginin Düzeltilmesi İçin Ne Yapılmalıdır?

Bozulan cilt renginin düzelmesi sabır gerektiren bir iştir. Düzenli olarak ihmal edilmeden cilt bakımının yapılması ve cilt bozulmasına sebep olan faktörün tespit edilip, bundan uzak durulması gerekmektedir. Cilt renginin düzelmesi için kullanılan ürünlerden bazıları cilt beyazlatıcılardır. Bu ürünler cildin içine işleyerek temizlenmesini, nefes almasını ve oksijen yüklenmesini sağlar. Cilt beyazlatıcı ürünler kozmetik piyasasında cilt beyazlatıcı krem ve losyonlar, maskeler ve sabunlar olarak satılmaktadır. Tercih edilen ürünün, cilt rengindeki değişime sebep olan faktör için üretilmiş olduğundan emin olunması gerekmektedir. Cilt beyazlatma için alınan ürün kullanım şartlarına uygun doğrultuda kullanılırsa istenilene yakın sonuçlar verecektir. Arada bir kullanımın faydası olmamaktadır.

Limon Suyu İle Cilt Beyazlatma

Bu ürünlerin yanı sıra cilt beyazlatmak için bazı doğal ürünler de bulunmaktadır. Limonun doğal bir cilt aydınlatıcıdır. Limon suyu su ile seyreltilip düzenli olarak yüze uygulandığı zaman cilt rengini açtığı görülecektir. Aynı şekilde elma sirkesi de cilt rengini açmakta oldukça etkilidir. Ancak kullanılan elma sirkesinin doğal olduğundan emin olunmalıdır. Market sirkeleri cilt aydınlatmayacağı gibi, fazla asitli olmasından dolayı cildin tahriş olmasına sebep olabilir.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır? Yağlı ciltler için nemlendiricinin önemi konulu bloğumuzu buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir? konulu blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce cilt bakım setini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akneye eğilimli ciltler için cilt bakım önerilerini bulabiliceğiniz blog yazımızı buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemiz üzerinden alabilirsiniz.

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Bu blog yazımızda sivilceler için uygulayabileceğiniz çözümlerden bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Bu blog yazımızda sivilce ve akne oluşumundan kurtulmanın yollarından bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz.

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akneler ile sivilceleri karıştırmamak gerekir. Her ikisi de özellikle ergenlik dönemlerinde ciltte meydana gelse de, akneler sivilcelerin daha iltihaplanmış versiyonlarıdır diyebiliriz.

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler, ergenlik dönemi itibariyle her yaş grubunda muhakkak görülen bir cilt hastalığı olmaktadır. Kimi insanlar önemsemese de son derece hassas bir cilt problemi olmaktadır sivilceler.

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilceler nasıl geçer sorusu pek çok kişi tarafından sürekli sorulmaya devam ediyor. Ergenlik dönemiyle başlayan ve ciltte belirgin sıkıntılar yaşatan sivilce ve akneler, aynı zamanda sağlığa da doğrudan etkiler..

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Bu yazımızda sivilcelerden nasıl kurtulabileceğiniz ile alakalı tüyolar verilmektedir. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret ediniz.

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Cildimizin sivilce ve akne oluşumuna sebebiyet veren pek çok faktör vardır. Öyle ki cilt, başlı başına hassasiyete açık ve çabuk yıpranabilecek bir forma sahip olduğu için, stres, mevsimsel geçişler..

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceler, hem erkekler hem de kadınlar açısından en büyük cilt sorununa dönüşebilir. Özellikle de kadınların yoğun koşturmaca, makyaj, mevsimsel geçiş ve hormonsal değişimler...

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler, sadece bayanların değil belli dönemlerde erkeklerin de en fazla dert yandığı cilt sıkıntılarının başında gelmektedir.

Blog Nedir?

Blog ("weblog"un kısaltması), bir konu hakkında düzenli olarak güncellenen içerik (blog yazısı) sunan bir kişi, grup veya şirket tarafından yürütülen çevrimiçi bir dergi veya bilgilendirici web sitesidir. Bilgileri ters kronolojik sırayla sunar ve resmi olmayan veya konuşma tarzında yazılmıştır.

Cilt bakım, saç bakım ve vücut bakım ürünleriyle alakalı tavsiyelere bloğumuz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güzellik blogu, güzellik, makyaj, saç, moda, cilt bakımı ve diğer güzellikle ilgili konular hakkında içerik barındıran bir web sitesidir. Güzellik blogları ipuçlarını paylaşır, ürünleri gözden geçirir, öğreticiler oluşturur ve trend olan güzellik haberlerini tartışır. Güzellik oldukça görsel bir konu olduğundan, bu bloglar genellikle çok sayıda resim ve video yayınlar.

Güzellik blogcuları başkalarına nasıl güzel olunacağını gösterir. Genellikle resim ve videolarla adım adım öğreticiler yazarlar. Web sitelerinde, YouTube kanallarında, Instagram hesaplarında ve diğer sosyal medya platformlarında ürünleri test eder, inceler ve görüşlerini paylaşırlar.

Güzellik Blogları Türleri

Ne tür bir kitleye odaklanmak istediğinizi seçmek, geliştirdiğiniz içeriği şekillendirmeye yardımcı olacağından, blogunuzun uzun vadeli başarısı için çok önemlidir.

Aşağıdaki blog türlerini göz önünde bulundurun:

Makyaj için Güzellik Blogları: Ürünleri tanıtırken belirli "görünümler" elde etmek için eğitim içeriği sağladıkları için makyajı merkeze alan bloglar modadır.

Açık Ten için Güzellik Blogları: Çok açık tenlerin kendine özgü cilt bakımı ihtiyaçları ve özel makyajı vardır. Soluk tenli bloglar, daha açık ten tonlarıyla en iyi şekilde çalışan belirli görünümler önerir.

Koyu Ten için Güzellik Blogları: Bu blog kategorisi, Siyah, Asyalı ve Latin insanlar için makyaj ve cilt bakımı gibi birden çok cilt tonunu kapsar.

Kırk Üzeri İçin Güzellik Blogları: Elinizden gelenin en iyisini yapmak her yaş için çok önemlidir, bu nedenle daha yaşlı ve daha olgun yetişkinler için bloglar da yaygındır.

Altmışın Üzerindeki Güzellik Blogları: Bu bloglar, yaşlı erkekler ve kadınlar için cilt bakımı, moda ve güzellik konusunda uzmanlaşmıştır.

Devamını Oku..