Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Ayak Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Ayak Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Ayak Bakımı Nasıl Yapılmalıdır? Evde Ayak Bakımı Tüyoları

Topuk çatlağı, egzama, mantar ve tırnak batması gibi durumları, sürekli olarak yaşayan kişiler; “ayak bakımı nasıl yapılmalıdır?” sorusuna güvenilir bir cevap aramaktadır. Ayak bakımı, en az el ve yüz bakımı kadar önem arz etmektedir. Bunun nedeni, ayakların gün içinde en fazla yorulan ve en fazla hasar olan vücut uzvu olmasına dayanmaktadır.

Düzenli olarak ayak bakımı yapmak, kişilerin daha estetik ve daha güzel ayaklara sahip olmasına yardımcı olmaktadır. Ayak bakımı sayesinde; en iddialı topuklu ayakkabılar, büyük bir özgüvenle giyilebilmektedir. Tertemiz ve pürüzsüz ayaklar, ayak bakımı rutinlerinin doğru bir şekilde yapılması ile elde edilmektedir.

Evde Ayak Bakımı Nasıl Yapılır?

Yaz veya kış fark etmeksizin sürekli olarak hasar alan ve yorulan ayaklar, evde veya güzellik merkezlerinde yapılacak bakım uygulamalarına ihtiyaç duymaktadır. Ancak, hemen hemen herkes evde uygulayabileceği bakım rutinlerine ilgi göstermektedir. Ev ortamında uygulanan bakım rutinleri, kişiler için daha pratik ve uygun olarak nitelendirilmektedir.

Evde ayak bakımı, ayakların daha sağlıklı olması amacıyla üretilen bakım ürünleri ile yapılmaktadır. Ayakların daha sağlıklı ve daha güzel olması için belirli aşamaların sırasıyla uygulanması gerekmektedir. Haftada bir veya iki kez ayak bakımı rutini yapmak, kişilerin daha sağlıklı yürümesine ve daha güzel ayaklara sahip olmasına olanak tanımaktadır.

Ayak Bakımı Neden Önemlidir?

Ayak bakımı, genel olarak ihmal edilip önemsemiyor olsa da; yüz ve el bakımı kadar önem arz etmektedir. Çünkü ayaklar gün içinde, kişilerin tahmin edemeyeceğinden çok daha fazla hasar almaktadır. Tüm bedeni taşıyan ve oradan oraya koşturup duran ayaklar, düzenli olarak bakılmadığı takdirde çeşitli hastalıklara sebebiyet verebilmektedirler.

Tırnak mantarı gibi olumsuz cilt problemleri, ayakların yeteri kadar temizlenmemesi nedeniyle oluşmaktadır. Ayakları düzenli olarak dezenfekte etmek, bakteri oluşumunun önüne geçmesi nedeniyle; tırnak mantarı ve egzama gibi sorunların önüne geçebilmektedir.

Tırnak batması, hemen hemen herkesin başına gelen bir problemdir. Tırnak batmasının en temel sebebi, ayak tırnaklarını doğru bir şekilde kesmemek ve ayak yüzeyini düzenli olarak temizlememektedir. Acı veren tırnak batması problemlerinin engellenmesi için; ayak bakımı rutinlerinin düzenli olarak yapılması gerekmektedir.

Ayak Bakımı Aşamaları

Maruderm, doğal ürünlerin mucizesine inanarak çıktığı bu yolda; müşterilerine ayak bakımı konusunda da yardımcı olacak ürünler üretmektedir. Maruderm bünyesinde bulunan onlarca farklı çeşit ürün, en kaliteli haliyle müşterilerinin hizmetine sunmaktadır.

Maruderm, uygun fiyatlı ve doğal içerikli ürünleri; müşterilerinin cilt problemlerini çözmek amacıyla piyasaya sürmektedir. Kurulduğu günden bu yana sürekli olarak gelişim gösteren Maruderm, her geçen gün daha da fazla kişiye ulaşarak pazar hacmini sürekli olarak geliştirmektedir.

Ayak bakımı aşamaları, kişilerin evinde bulunan malzemelerle veya güzellik marketlerinde satılan ürünlerle uygulanabilmektedir. Ayak bakımı konusunda birçok teknik ve yöntem kullanılmaktadır. Ayak bakımı aşamalarının doğru sıralaması şu şekildedir:

  1. Ayakları Bakıma Hazırlamak

Detaylı ayak bakımına başlamadan önce ayakların hazır hale getirilmesi gerekmektedir. Tamamen kuru veya sert yapıdaki ayaklar, diğer bakım aşamalarının zorlaşmasına neden olmaktadır. Bu nedenle, diğer aşamaya geçmeden hemen önce; ayakların yumuşatılması ve nemlendirilmesi gerekmektedir.

Bu işlem, büyük bir kaba sıcak su konularak yapılabilmektedir. Sıcak suda 10 dakika kadar bekletilen ayaklar; diğer işlemlere daha hazır hale gelmektedir. Bu duyun içerisine hoş kokulu yağlar konulabilmektedir. Bu sayede gün boyu yorulan ayaklar bir nebze de olsa dinlenebilmektedir.

  1. Tırnak Etlerini Kesmek

Düzenli olarak ayak bakımı yapanlar, tırnak etlerini kesmenin ne kadar önemli olduğunun farkındadır. En az el tırnakları kadar önemli olan ayak tırnaklarının da, düzenli olarak pedikür sürecinden geçmesi gerekmektedir. Bu aşamanın en önemli amacı, ayak tırnaklarını daha güzel ve daha bakımlı görünmesini sağlamaktadır.

  1. Tırnakları Törpülemek

Ayak tırnakları, düz bir şekilde kesilerek pürüzsüz olacak şekilde törpülenmelidir. Törpüleme işlemi, ayak tırnaklarının ayakkabı içerisinde daha güzel görünmesine yardımcı olmaktadır. Ayak tırnaklarının düzenli olarak törpülenmesi, tırnak batması durumunun önüne geçmesi nedeniyle de son derece önem arz etmektedir.

Törpülenen ayak tırnakları, oje gibi makyaj malzemelerini çok daha güzel taşımaktadır. Düz ve temiz görünümlü tırnaklar, ayak bakımının en önemli parçasını oluşturmaktadır.

  1. Topuk Bölgesine Peeling Yapmak

Topuk çatlağı, herkes için son derece rahatsız edici bir durum olarak görülmektedir. Topuklar, gün boyu ayakta kalmak nedeniyle kademeli olarak çatlamaktadır. Çatlayan topuk, kişilerin yaşam kalitesini düşürmekle beraber; kötü bir görüntü oluşturması nedeniyle sorun teşkil etmektedir.

Topuk bölgesi, peeling ve topuk törpüsü gibi malzemelerle temizlenebilmektedir. Çatlak oluşumuna sebebiyet veren ölü deriler, peeling yardımıyla ayak yüzeyinden alınmaktadır. Maruderm Peeling Maske Cilt Bakım Serumu, bu amaca en iyi şekilde hizmet eden ürünler arasında yer almaktadır.

  1. Nemlendirici Krem Uygulamak

Ölü deriden arındırılan ve bakım esnasında oldukça yorulan ayakların, doğru bir nemlendiriciyle nemlendirilmesi gerekmektedir. Bu sayede ayak yüzeyinin ve tırnakların, nem dengesini yeniden sağlaması mümkün hale gelmektedir.

Maruderm Hyalüronik Asit Nemlendirici Yüz ve Vücut Bakım Kremi; ayak yüzeyinin, tırnak diplerinin ve topukların en iyi şekilde nemlendirilmesine olanak tanımaktadır. İçerdiği hyalüronik asit sayesinde, ayak bakımının en besleyici şekilde tamamlanmasına yardımcı olmaktadır.

Pelda Yalçınkaya

Merhabalar ben Pelda. Cilt bakımı ve güzellik alanına büyük bir ilgi duyuyor ve bu alanda aktif şekilde araştırmalar yapıyorum. Araştırmalarım ve deneyimlerim sonucunda öğrendiklerimi Maruderm aracılığıyla sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Magic Crush Nedir?

Magic Crush Nedir?

Magic Crush; bölgesel zayıflama yöntemleri arasında yer almakta ve vücut dokularının daha aktif çalışmasına yardımcı olmaktadır. Tek seansta dâhi etkili sonuçlar veren Magic Crush, sarkma ve selülit gibi oluşumlara da iyi gelmektedir. Jawline belirginleştirme ve kırışıklık giderme gibi alanlarda kullanılan Magic Crush, ağrısız ve güvenli bir işlem olması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir.

Soğuk Lipoliz Nedir, Ne İşe Yarar?

Soğuk Lipoliz Nedir, Ne İşe Yarar?

Soğuk lipoliz, bölgesel incelme yöntemleri arasında yer alan ve 0’ın altında sıcaklıklara çalışan profesyonel bir tedavi prosedürüdür. Soğuk lipoliz uygulaması ile yağ dokuları dondurularak deforme edilmekte ve kişinin bölgesel olarak incelmesi mümkün hale gelmektedir. Soğuk lipoliz, bölgesel incelmenin yanı sıra cilt problemlerinin azalmasına da yardımcı olmaktadır. Çok yönlü etkileri nedeniyle öne çıkan soğuk lipoliz, birçok kişi tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Erkekler İçin Cilt Bakım Önerileri

Erkekler İçin Cilt Bakım Önerileri

Erkekler için cilt bakım önerileri; tıraş sonrası bakım, peeling ve tonik uygulamaları, gözenek sıkılaştırıcı bakım ürünü kullanımı ve güneş koruyucu krem kullanımı olarak sıralanmaktadır. Erkekler için cilt bakım ürünleri aracılığıyla yapılan bu uygulamalar, erkek bireylerin daha temiz ve sağlıklı bir cilde sahip olmalarına olanak tanımaktadır. Erkekler, cilt bakım rutinlerine özen göstererek; yaşlanma belirtilerini ve kırışıklık oluşumunu en aza indirebilmektedir.

G5 Masajı Nedir? Faydaları Nelerdir?

G5 Masajı Nedir? Faydaları Nelerdir?

Bölgesel incelme yöntemleri arasında yer alan G5 Masajı, yağ dokularına yüksek yoğunluklu titreşimler göndermekte ve kişinin sıkılaşarak kilo vermesini mümkün hale getirmektedir. G5 bölgesel zayıflama, selülit ve çatlak gibi cilt problemlerine de iyi gelmekte ve uzun vadede kalıcı sonuçlar vermektedir. Uygulama bölgesine olan kan akışını hızlandıran G5 Masajı; çok fonksiyonlu etkileri nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir

Sıcak Havada Vücut Kokusuna Kesin Çözüm Nedir?

Sıcak Havada Vücut Kokusuna Kesin Çözüm Nedir?

Yaz aylarının doğal bir getirisi olan aşırı terleme, vücut kokusu problemlerinin baş göstermesine neden olmaktadır. Ter kokusu, yoğun tempoda ve kalabalık ortamlarda çalışan kişilerin; yaşam kalitesini düşürmekte ve iş motivasyonunu olumsuz etkilemektedir. Yaz aylarında oluşan vücut kokusunun, doğal yollarla giderilmesi; uzun vadede kalıcı sonuç elde edilmesi adına önem arz etmektedir.

Kırışıklıklara Karşı Neler Yapılmalıdır?

Kırışıklıklara Karşı Neler Yapılmalıdır?

Cilt yüzeyinde oluşan kırışıklıklar, ilerleyen yaş veya stres gibi faktörler nedeniyle ortaya çıkmakta ve kişilerin solgun görünmesine neden olmaktadır. Kırışıklık görünümünün azalması için anti age serum ve krem çeşitlerinin düzenli olarak kullanılması gerekmektedir. Kırışıklık karşıtı bakım ürünleri, cilt dokularındaki kolajen üretimini desteklemekte ve kişinin daha genç görünmesine yardımcı olmaktadır.

Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer?

Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer?

Koltuk altı kararması, yanlış epilasyon yöntemleri nedeniyle ortaya çıkmakta ve yaz aylarının diken üstünde geçmesine neden olmaktadır. Ayrıca koltuk altı bölgesine uygulanan jilet ve ağda gibi geleneksel yöntemler, söz konusu bölgenin doğal renk pigmentlerini kaybetmesine sebebiyet vermektedir. Koltuk altı kararmasını azaltan yöntemler; kese uygulaması, peeling uygulaması, beyazlatıcı bakım ürünü kullanımı ve lazer epilasyon olarak sıralanmaktadır.

Gözaltı Morluklarına Kesin Çözüm

Gözaltı Morluklarına Kesin Çözüm

Gözaltı morlukları; yorgunluk, uykusuzluk, sağlıksız beslenme alışkanlıkları, yoğun iş temposu, stres ve kalıtım gibi faktörler nedeniyle ortaya çıkmaktadır. Göz çevresi bakım ürünleri ve bazı klinik tedaviler, gözaltı morluklarının giderilmesine yardımcı olmakta ve kişinin daha genç görünmesine olanak tanımaktadır.

Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılır?

Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılır?

Göz çevresi bakımı, kaz ayakları ve gözaltı morluklarının azalmasına yardımcı olmaktadır. Besleyici yüz serumları ve organik bakım ürünleriyle yapılan göz çevresi bakımı, kişinin kendini daha genç hissetmesine ve daha az kırışıklık problemi yaşamasına olanak tanımaktadır. Göz çevresi bakım ürünleri; gözaltı morlukları, gözaltı torbaları ve kazayağı gibi problemlere özel olarak formüle edilmektedir.

Çocuklar Nemlendirici Ürün Kullanabilir mi?

Çocuklar Nemlendirici Ürün Kullanabilir mi?

Çocuklar ve bebekler, hassas bir cilt yapısına sahip olmaları nedeniyle; cilt kuruluğu, pişik, tahriş ve güneş yanığı gibi olumsuz durumları daha sık yaşamaktadır. Bebek ve çocuk cildinin korunması için çocuklar için nemlendirici krem ve serum çeşitlerinden yararlanmak gerekmektedir. Ebeveynler, çocuklarının cilt sağlığını; dış unsurların zararlı etkilerine karşı korumak adına, nemlendirici bakım ürünlerine rağbet göstermektedir.

Güneşten Kızaran Yüze Ne Yapılmalı?

Güneşten Kızaran Yüze Ne Yapılmalı?

Yaz aylarında, gereken önlemlerin alınmaması nedeniyle ortaya çıkan güneş yanığı; cilt lekesi problemlerinin hızlanmasına ve cilt yüzeyinin yoğun bir şekilde kızarmasına neden olmaktadır. Güneş nedeniyle kızaran ciltler, gereken önlemlerin alınmaması halinde yoğun bir acı ve hassasiyet hissi oluşturmaktadır. Soğuk kompres, yoğurt maskesi ve aloe vera kullanımı; güneş nedeniyle kızaran ciltlerin sakinleştirilmesine yardımcı olmaktadır.

Yüz Bakım Ürünleri Nelerdir? Ve Nasıl Kullanılır?

Yüz Bakım Ürünleri Nelerdir? Ve Nasıl Kullanılır?

Yüz bakım ürünleri; temizleyici jel, tonik, peeling, serum ve nemlendirici krem olarak sıralanmaktadır. Yüz bakım ürünlerinin düzenli olarak kullanılması; cilt problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır. Cilt gözeneklerinin açılmasına ve cildin doğal nem dengesini yeniden kazanmasına olanak tanıyan yüz bakım ürünleri, birçok kişi tarafından güvenle kullanılmakta ve verim sağlamaları nedeniyle tekrar tekrar tercih edilmektedirler.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..