quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Ayak Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Ayak Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Ayak bakımı, erkek ya da kadın fark etmez her insanın ihmal etmemesi gereken kurallar arasına yer almalıdır. Özellikle de kadınların cildi erkeklere oranla çok daha hassas olduğu için, ayak bakımında belli başlı detay ve kuralları göz önüne almak zorundadır. Cilt bakım ürünleri ile takviye alarak ayaklarınızı pürüzsüz ve sağlıklı bir forma ulaştırabilirsiniz. Özellikle kış aylarında ayakkabının içerisinde saatlerce kalan ayakların zamanla egzamalar, mantarlar ve çatlaklara maruz kalma olasılığı çok yüksek olur. Bu sebepten ayaklarınızın kusursuz bir güzellikte ve sağlıklı görünmesi için sizlere kendi imkanlarınızla ne şekilde ayak bakımları yapabileceğiniz hakkında bilgiler sunmak istiyoruz.

Öncelikle şunu söyleyelim ki ayaklar, insanın gün boyunca fiziksel ihtiyacını karşılayan ve en fazla yıpranan organlarından birisi olmaktadır. Yoğun tempolu bir günün sonunda ayaklarınıza yapacağınız küçük dokunuşlar ve özel masajlar, daha sağlıklı ve bakımlı olmasını da destekleyecektir elbette. Özellikle de güzellik merkezlerinde saatlerce bekleyip gereğinden fazla ödemeler gerçekleştirmeniz yerine, bizim sizler için sunacağımız ayak bakım tüyolarını uyguladığınız takdirde, çok daha verimli sonuçlara erişme şansı bulabilirsiniz. Bununla birlikte evde olmanın rahatlığı sayesinde de ayaklarınız daha fazla dinlenecek ve bu rahatlık vücudunuza da yansımış olacaktır.

İşte ayak bakımı için dikkat etmeniz gereken noktalar;

Ayak Pedikürü
Ayak pedikürü her zaman daha bakımlı ve sağlıklı ayaklara sahip olmanıza yarayacak bir yöntem. Bunun için öncelikle ayağınızı bir süre sıcak suda bekletmenizi öneriyoruz. Sıcak su, ayaklarınızdaki ölü derileri kolayca temizlemek ve tırnaklarınıza zarar vermemek için hijyenik bir ortam oluşturmak açısından iyi bir yardımcı olacaktır. Ayrıca ayaklarınızın da yumuşamasını destekleyecektir. Ayaklarınız yumuşadıktan sonra sıcak suyun içerisine bir adet aspirin atın ve 15 dakika boyunca ayaklarınıza masaj yapın. Bu masajı ayak parmaklarınızın yardımıyla kendiniz de rahatlıkla yapabilirsiniz. Ayaklarınız iyice yumuşayıp rahat bir kıvama geldikten sonra da sudan çıkarıp temiz bir havluyla kurulayın. Bu evreler sonrasında da tırnaklarınızı istediğiniz ölçülerde kesin. Tırnak kesimi sonrasında da tırnaklarınızın kenarındaki deri ve etlere zarar gelmeyecek şekilde pedikür makasıyla temizleme gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemler sonrasında ise hem ayaklarınızın tamamını, hem de topuklarınızı kese yardımıyla temizleyebilirsiniz. İzleyeceğiniz bu özel adımlar, sizlerin sağlıklı ve daha rahatlamış ayaklara kavuşmanızı da desteklemiş olacaktır.

Ayaklarınızı Nemlendirici Kremlerle Besleyin
Cilt hastalıkları her zaman kuru ciltlerden kaynaklı ortaya çıkar. Bedenin hava almayan en hareketli organları ayaklar olduğu için de, mantar başta olmak üzere birçok problemle karşılaşma olasılığınız mümkün olabilir. İşte bu noktada Jeuvenile’in en etkili nemlendirici krem çeşitlerini denemenizi öneriyoruz. Özellikle yatmadan önce ayağınıza uygulayacağınız nemlendirici krem takviyesi sayesinde, cildiniz gece boyunca nefes almış olacak ve çok daha sağlıklı bir konuma ulaşacaktır. Ayak bakımında bu tarz detaylar önemlidir. Ancak nemlendirici krem sürerken de birkaç önemli detaya dikkat etmelisiniz.

Bu kremleri yatmadan önce süreceğiniz için ayak parmaklarınızın arasına kaçırmaya özen gösterin. Kaçma durumlarında da cildinize iyice yedirmeye çalışın kremleri. Çünkü çok fazla nemli kalan bölgelerde tam tersi bir durum gösterebilir ve ayaklarınız mantar olabilir. Bu hassas bir nokta aslında. Bu sebepten dolayı dikkatli kullanarak harekete geçmelisiniz. Aynı zamanda yatmadan önce çorap giymek isterseniz de bu mutlaka pamuklu bir çorap olmalıdır. Çünkü uyandığınız zaman pamuk etkisiyle de ayağınızın pamuk kadar yumuşacık ve temiz olduğunu fark etmiş olacaksınız.

Ayak Çatlaklar Nasıl Giderilir?
Biraz önce de belirttiğimiz üzere düzenli nemlendirici krem ve cilt bakım seti takviyeleri sayesinde ayağınızda oluşacak birçok cilt sorunu ortadan kaldırılabilir. Çatlaklar ise pek çok kadının ayağında meydana gelebilecek sıkıntılardan sadece bir tanesi. Bunun için ayağınıza sıklıkla sıcak su masajı yapmanızı, sonrasında da nemlendirici krem takviyesinde bulunmalısınız. Böyle çatlak durumlarında vücudunuz muhakkak ki su eksikliği çekmektedir. Bu sebepten de takviye alarak nemlendirebilir, ayağınızdaki çatlakları da giderebilirsiniz. Aynı zamanda ayaklarınız ponza taşı ile de masaj yapmanızda fayda var. Ponza taşı çatlakların yanı sıra nasırları da kısa süre içerisinde yok edici özelliğe sahip bir taş. Ölü derilerin vücuttan atılmasına yardımcı olur. Böylelikle cildiniz çok daha rahat nefes alıp vermeye başlar. Bu uygulamalar sonrasında da kısa bir süre ayağınızı sıcak suda tutarak rahatlatabilirsiniz.

Ayak Bakımında Özenli Olun
Son olarak ayak bakımı konusunda sizlere ayaklarınızın sağlığı için her zaman özenli davranmanızı öneriyoruz. Pek çok lokman hekim ve tıp insanı da, insan vücudundaki ana noktanın ayaklar olduğunu işaret etmektedir. Özellikle de son dönemlerde refkleksloji çalışmalarında vücudun birçok noktasının ayakta birleştiği savunulmaktadır. Bu sebepten dolayı ayak bakımına muhakkak önem göstermenizi öneriyoruz. Jeuvenile cilt bakım ürünleri ve nemlendirici krem seçenekleri sayesinde, ayağınızı her zaman sağlıklı ve çok daha bakımlı bir formda tutma şansı bulacaksınız. Bu sağlık sizin günlük hayatınıza da olumlu etkiler sunacaktır.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır? Yağlı ciltler için nemlendiricinin önemi konulu bloğumuzu buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir? konulu blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce cilt bakım setini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akneye eğilimli ciltler için cilt bakım önerilerini bulabiliceğiniz blog yazımızı buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemiz üzerinden alabilirsiniz.

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Bu blog yazımızda sivilceler için uygulayabileceğiniz çözümlerden bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Bu blog yazımızda sivilce ve akne oluşumundan kurtulmanın yollarından bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz.

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akneler ile sivilceleri karıştırmamak gerekir. Her ikisi de özellikle ergenlik dönemlerinde ciltte meydana gelse de, akneler sivilcelerin daha iltihaplanmış versiyonlarıdır diyebiliriz.

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler, ergenlik dönemi itibariyle her yaş grubunda muhakkak görülen bir cilt hastalığı olmaktadır. Kimi insanlar önemsemese de son derece hassas bir cilt problemi olmaktadır sivilceler.

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilceler nasıl geçer sorusu pek çok kişi tarafından sürekli sorulmaya devam ediyor. Ergenlik dönemiyle başlayan ve ciltte belirgin sıkıntılar yaşatan sivilce ve akneler, aynı zamanda sağlığa da doğrudan etkiler..

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Bu yazımızda sivilcelerden nasıl kurtulabileceğiniz ile alakalı tüyolar verilmektedir. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret ediniz.

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Cildimizin sivilce ve akne oluşumuna sebebiyet veren pek çok faktör vardır. Öyle ki cilt, başlı başına hassasiyete açık ve çabuk yıpranabilecek bir forma sahip olduğu için, stres, mevsimsel geçişler..

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceler, hem erkekler hem de kadınlar açısından en büyük cilt sorununa dönüşebilir. Özellikle de kadınların yoğun koşturmaca, makyaj, mevsimsel geçiş ve hormonsal değişimler...

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler, sadece bayanların değil belli dönemlerde erkeklerin de en fazla dert yandığı cilt sıkıntılarının başında gelmektedir.

Blog Nedir?

Blog ("weblog"un kısaltması), bir konu hakkında düzenli olarak güncellenen içerik (blog yazısı) sunan bir kişi, grup veya şirket tarafından yürütülen çevrimiçi bir dergi veya bilgilendirici web sitesidir. Bilgileri ters kronolojik sırayla sunar ve resmi olmayan veya konuşma tarzında yazılmıştır.

Cilt bakım, saç bakım ve vücut bakım ürünleriyle alakalı tavsiyelere bloğumuz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güzellik blogu, güzellik, makyaj, saç, moda, cilt bakımı ve diğer güzellikle ilgili konular hakkında içerik barındıran bir web sitesidir. Güzellik blogları ipuçlarını paylaşır, ürünleri gözden geçirir, öğreticiler oluşturur ve trend olan güzellik haberlerini tartışır. Güzellik oldukça görsel bir konu olduğundan, bu bloglar genellikle çok sayıda resim ve video yayınlar.

Güzellik blogcuları başkalarına nasıl güzel olunacağını gösterir. Genellikle resim ve videolarla adım adım öğreticiler yazarlar. Web sitelerinde, YouTube kanallarında, Instagram hesaplarında ve diğer sosyal medya platformlarında ürünleri test eder, inceler ve görüşlerini paylaşırlar.

Güzellik Blogları Türleri

Ne tür bir kitleye odaklanmak istediğinizi seçmek, geliştirdiğiniz içeriği şekillendirmeye yardımcı olacağından, blogunuzun uzun vadeli başarısı için çok önemlidir.

Aşağıdaki blog türlerini göz önünde bulundurun:

Makyaj için Güzellik Blogları: Ürünleri tanıtırken belirli "görünümler" elde etmek için eğitim içeriği sağladıkları için makyajı merkeze alan bloglar modadır.

Açık Ten için Güzellik Blogları: Çok açık tenlerin kendine özgü cilt bakımı ihtiyaçları ve özel makyajı vardır. Soluk tenli bloglar, daha açık ten tonlarıyla en iyi şekilde çalışan belirli görünümler önerir.

Koyu Ten için Güzellik Blogları: Bu blog kategorisi, Siyah, Asyalı ve Latin insanlar için makyaj ve cilt bakımı gibi birden çok cilt tonunu kapsar.

Kırk Üzeri İçin Güzellik Blogları: Elinizden gelenin en iyisini yapmak her yaş için çok önemlidir, bu nedenle daha yaşlı ve daha olgun yetişkinler için bloglar da yaygındır.

Altmışın Üzerindeki Güzellik Blogları: Bu bloglar, yaşlı erkekler ve kadınlar için cilt bakımı, moda ve güzellik konusunda uzmanlaşmıştır.

Devamını Oku..