quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Avakadonun Cilde Faydaları Nedir? Nasıl Uygulanır?

Avakadonun Cilde Faydaları Nedir? Nasıl Uygulanır?

Son dönemlerde ülkemiz insanları tarafından daha fazla tüketilen ve faydaları hakkında bilinçlenilen avakado, gerçekten de çok yararlı bir besin. İnsan sağlığına ve kullanıldığı zaman cilt bakımına doğrudan etkileri olan bir yapısı bulunuyor avakadonun. Özellikle de sivilce ve aknelenmiş yüzlere, sivilce lekelerine, dökülen saçlara ve birçok cilt problemine avakado ile çare bulabilirsiniz. Pek çok açıdan da doğal bir mucize olarak nitelendirilen avakadonun cilde olan faydalarına dair bu yazımızda önemli detaylar sunmak istiyoruz. Bu sayede avakado cilde nasıl sürülür ve ne çeşit olumlu reaksiyonları bulunur çok daha detaylı bir şekilde öğrenmiş olacağınızı düşünmekteyiz.

Avakado, vitamin ve mineraller açısından çok zengin bir içeriğe sahip. Bu meyve türü hem vücut sağlığı hem de cilt sağlığı açısından fazlaca yararlı. Özellikle de son dönemlerde avakadoyu tüketen ve farklı çeşitlendirmeler gerçekleştiren insanların daha sağlıklı olduğu dile getirilmektedir. İçeriğinde omega 3 yağ asidi ve çoklu doymamış yağlar içerdiği için de cildin beslenip güzelleşmesine, aynı zamanda da çok daha sağlıklı bir yapıda olmasına da fazlaca katkı sağlayabilmektedir. Keza pek çok kadın da doğal yollardan oluşturmuş olduğu avakado yüz maskesi seçenekleri sayesinde cildin çok daha parlak ve güzel bir görünüme erişmesini de doğrudan destekleyici etkileşimler kurmaktadır. Bu konuda avakado ideal bir yapıya sahiptir. maruderm leke karşıtı cilt bakım setinin içerisinde avakado yağı ve kayısı çekirdeği tanecikleri ile cildinizin daha ışıltılı ve parlak bir görünüme kavuşmasını sağlayabilirsiniz.

Avakadonun Cilde Ne Tür Faydaları Bulunuyor?

Biraz önce de belirttiğimiz gibi avakadonun faydaları gerçekten de çok çeşitli. Avakadonun içerisinde bulunan yağlar, cildin sağlıklı ve düzenli bir şekilde yağlanmasını desteklemektedir. İçerisinde bulunan bu yağların ciltte bulunan yağlarla uyuşma konusunda detaylı özelliklere sahip olduğunu da söylemek mümkün. Bu da cildinizi sürekli olarak besleyerek bakteri ve kötü koşullara karşı engelleyici, koruyucu bir yapıda olmasını sağlamaktadır. Düzenli bir şekilde avakadoyu cildinize uygulamaya başladığınız an itibariyle çok daha sağlıklı ve çok hoş görünüme erişimi de rahatlıkla yakalamış olacaksınız. Bu kapsamda da olgunlaşmış bir avakadonun ezilip cildinize sürülmesi sonrasında en az 15 dakika beklemeniz de yeterli olacaktır. Bu sayede de cildiniz çok daha parlak ve çok daha kusursuz bir görünüme de kavuşma şansı yakalar. Avakado içerisinde bulunan doğal mucize, bu tarz bir cilt bakım düzenine erişimi fazlaca destekleyici. MaruDerm akne ve sivilce karşıtı cilt bakım setini kullanarak sivilcelerinizden tamamen kurtulabilirsiniz.

Öte yandan avakadonun kurumuş ve yıpranmış olan saçların bakımına da doğrudan katkılar sağlayabildiğini bilmenizi isteriz. Hatta onun için yıpranmış saçların baş kurtarıcısı tanımını yapmak da çok doğru olacaktır. İçerisinde bulundurmuş olduğu mineraller ve vitaminler, saç diplerine yoğunlamasına nüfus edebileceği için, saçlarınızın çok daha rahat nefes alıp verme aşamaları da mümkün hale gelmiş olacaktır. Bu sebepten dolayı da pek çok kadının saçlarının çok daha parlak ve sağlıklı bir forma dönüşebilmesi açısından avakado tercihinde bulunduğunu da söylemek doğru bir bilgi olacaktır.

Sivilce ve Aknelere Karşı Avakado

Cildinize oluşan sivilce, akne, egzama ve mantar gibi rahatsızlıklara karşı avakadonun içerisinde bulunan antibakteriyal içeriklerle mücadele verebilirsiniz. Çünkü bu tarz rahatsızlıklar biraz da cildin içerisinde yer alan bakterilerin fazlaca birikmesi ile alakalı bir durum. Bakteri birikimi ile eş zamanlı olarak da cildin nefes alma aşamaları da yavaşlar ve bu gibi bir sıkıntı sebum yağının tam olarak salgılanmasının önüne geçer. Bu da sivilce ve iltihaplı akneler başta olmak üzere birçok probleme başa çıkma zorunluluğunu ortaya çıkartır. İşte bu gibi aşamalarda avakado kullanımına yoğunlaşarak çok daha verim alacağınız bir süreç oluşturabilirsiniz. Avakadonun ölü hücreleri yok edici nemlendirici bir özelliği var. Bu da kısa süre içerisinde tüm sivilce ve akne sorunlarınızdan kurtulmanızı, aynı zamanda da çok daha sağlıklı bir yapıya erişimi mümkün hale getirmiş olacaktır. Sağlıklı bir cilde ve pürüzsüz bir görünüme kavuşabilmeniz açısından da muhakkak bu tarz bir avakado kremi denemesinde bulunmanızı da öneririz. Sivilce ve akneye karşı her zaman etkili çözümleri bu tarz bir krem ile sağlayabilir, bu sayede de nefes alıp veren bir cilde kavuşma aşamalarını da çok daha hızlı bir sürece yerleştirme olanağı da bulabilirsiniz.

Kırışıklıklardan Avakado İle Kurtulun

Avakadonun müthiş bir anti-aging özelliği bulunmaktadır. Bu özelliği de zaten kırışıklıkların azalmasına doğrudan etkiler sağladığı için, bu meyvenin yaşlanma karşıtı özelliğinden bahsetmeden geçemeyeceğiz. Öyle ki ezilmiş bir avakadoyu yüzünüze maske olarak sürdüğünüz vakit, cildin birçok ölü hücresi yok olmaya başlayacaktır. Aynı zamanda da cildin daha fazla nefes alıp daha verimli bir yapıya kavuşması da bu sayede mümkün hale geleceği için, Avakadonun bu işleyişinden de yararlanmanızda fayda görmekteyiz. Bunun yanı sıra sadece cilde sürmek de değil, avakadoyu yemek de size yaşlanmayı geciktirecek bir etkileşim oluşturacaktır. Bu sebepten de avakado meyvesini düzenli olarak tüketilmesi gerektiği açık bir gerçektir.

Avakadonun Nemlendirici Etkisi

Cildin nemli olması gerçekten de önemlidir. Özellikle de ellerinizin kuru ve çatlaklığına karşı avakado formülü oluşturarak çare bulabilirsiniz. Ki avakadonun nemlendirme özelliği, cildi ölü hücrelerden temizlediği için gayet iyi sonuçlara ulaşımı da mümkün olacaktır. Cildin derininde bulunan bakterilerin ve ölmüş olan hücrelerin temizliği açısından düzenli bir şekilde avakado kullanımına özen göstermelisiniz. Bu süreçte dikkat etmeniz gereken unsur, cildinizi de belli bir şekilde hijyen altında tutabilmek olmalı ki, çok daha verimli sonuçlara erişimi mümkün hale getirebilin. Avakado sayesinde cildin daha fazla nefes alıp vermesini, sağlayacak, bu sayede de birçok cilt probleminden kısa süre içerisinde kurtulmuş olacaksınız.

Avakado Cilde Nasıl Sürülür

Avakadonun cilde teması hazırlanacak olan özel maskeler ile mümkün olabilir. Özellikle birçok kadın yüzüne avakado maskesi yapmaktadır. Bu maskeler de çeşitlendirilebilir tabi. Hem saçlar, hem yüz, hem de kurumuş eller için özel olarak hazırlanan avakado maskeleri var ve bu maskeleri kullanarak cildinize çok daha verimli sonuçlar sağlayabilirsiniz. Bu hususta da mucizevi etkilere sahip olan avakado ile yaşlanma karşıtı ve çok sağlıklı bir cilde kavuşmuş olacaksınız. Burada dikkat etmeniz gereken şey de zaten avakado maskesini hazırlarken kullanacağınız içerikler. Cilt ve saç bakımı her zaman önemlidir ve bu tarz maskelerin hazırlığında da bu unsurları muhakkak göz önünde bulundurmalı, cildinize daima hak ettiği verimi sağlamaya özen göstermelisiniz. Avakadonun saça ve cilde sürüldükten sonra 15 ile 30 dakika içerisinde bekletilmesi gerektiğini de bilmenizi isteriz. Bu sayede daha genç ve sağlık dolu bir görünüme kavuşmuş olacaksınız.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru cilt yapısına sahip olan kişiler; yaygın görülen cilt problemlerini daha sık yaşamaktadır. Soğuk hava ve güneş ışınları gibi faktörlerden daha fazla etkilenen kuru cilt, kişilerin günlük yaşam kalitelerini büyük ölçüde düşürmektedir. Sağlıklı beslenme alışkanlıklarına sahip olmak ve günlük olarak en az iki litre kadar su içmek; cilt kuruluğu problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır.

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Vücudun belli bölgeleri diğer kısımlara oranla yağlanmaya daha yatkındır. Karın çevresi, basen ve kol bölgeleri yoğun yağ birikimi olan bölgelerdir. Bu bölgelerde zayıflama ve incelmeyi sağlamak için pek çok yöntem kullanılmaktadır. Soğuk lipoliz, liposuction, radyo frekans, mezoterapi, karboksiterapi, ultrashape bu yöntemlerden bazılarıdır. Yalnızca diyet yaparak bölgesel yağ yakmak mümkün değildir. Kişiye özgü bir diyet, egzersiz programı ve bölgesel incelme uygulamaları yardımıyla lokal yağlanmadan kurtulmak mümkündür.

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt bakımı, cildin ihtiyaç duyduğu bileşenlerin cilde nüfuz etmesini sağlayarak; sağlıklı, canlı ve parlak bir cilt görünümüne kavuşmaya yardımcı olmaktadır. Medikal olarak ya da evdeki ürünlerle uygulanabilen cilt bakımları, doğru ve düzenli bir şekilde yapıldığında etkili sonuçlar vermektedir. Medikal işlemler, özel solüsyonlar ve ileri teknoloji ürünlerle uygulanırken evde yapılan cilt bakımlarında çeşitli bakım ürünleri kullanılmaktadır. Cilt bakımı fiyatları da yapılan uygulamaya ve kullanılan ürünlere göre değişiklik göstermektedir.

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş dökülmesi dönemsel ya da sürekli olarak görülebilen bir cilt problemidir. Oluşum şekline ve sürecine göre kendi kendine düzelebildiği gibi tedavi süreci de gerektirebilmektedir. Hormonal dengesizlikler, yanlış beslenme, menopoz, stres ve buna benzer pek çok etken kaş dökülmesine neden olabilmektedir. Genel olarak evde uygulanabilen yöntemlerle tedavisi mümkündür. Sarımsak, zeytinyağı, badem yağı, hindistan cevizi yağı, aloe vera jeli ve c vitamini gibi pek çok içerik kaşların gürleşmesine, sıklaşmasına ve uzamasına katkı sağlamaktadır. 

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt bakım ampulleri, ciltte aniden ortaya çıkan problemlerin kısa sürede çözülmesi için kullanılan yoğunlaştırılmış minik serumlardır. Pek çok cilt probleminde etkilidir. Hızlı sonuçlar vermektedir. Özellikle cildin yenilenmesi, yaşlılık belirtilerinin ortadan kalkması ve cilt bariyerinin yenilenmesi için kullanılmaktadır. Haftada birkaç kez ya da ayda birkaç kez olacak şekilde dairesel hareketlerle masaj yapar gibi uygulanmaktadır.

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Cilt bakımı; cilt tipine uygun ürünlerle cildin temizlenmesi ve nemlendirilmesi işlemidir. Cilt bakımı yapılırken dikkat edilmesi gereken pek çok husus bulunmaktadır. Bilinçsizce yapılan cilt bakımı faydadan çok zarara yol açmaktadır. Bu nedenle cilt analizi yapıldıktan sonra uygun ürünler seçilmesi ve işlem sırasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Düzenli olarak güneş kremi kullanmak, makyajla uyumamak ve cildin temiz ve nemli kalmasına önem vermek cilt bakım rutininin en önemli adımları arasında yer almaktadır.

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt bakım rutini, kişilerin cilt yapılarına uygun olan ürünleri düzenli olarak kullanmaları olarak tanımlanmaktadır. Cilt bakım rutinin, doğal ve besleyici ürünlerle yürütülmesi; cildin uzun vadede daha sağlıklı ve genç görünmesine yardımcı olmaktadır. Temizleme, tonik, peeling ve serum basamaklarından oluşan cilt bakım rutini; kişilerin özgüven kazanmasına ve ruhsal anlamda daha iyi hissetmesine olanak tanımaktadır.

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki renk değişikliği; çeşitli dış etkenler nedeniyle ortaya çıkabileceği gibi bazı kronik hastalıkların da habercisi olabilmektedir. Özellikle kalsiyum ve çinko gibi kemik ve tırnak yapısı üzerinde etkili olan minerallerin, vücut bünyesine yeteri kadar alınmaması da; tırnak yüzeyindeki renk değişikliğine sebebiyet vermektedir. Tırnak yüzeyinde morarma, sararma veya kızarma ile süregelen bu rahatsızlığın; uzman bir doktor tarafından detaylı bir şekilde incelenmesi gerekmektedir.

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum, vücut sistemlerinin tümünde üretilmekte ve cilt yüzeyinin dış etkenlere karşı daha dayanıklı olmasına yardımcı olmaktadır. Çeşitli nedenlerle dengesizleşen sebum üretimi, kişilerin cilt ve saç yağlanması gibi olumsuz problemleri daha sık yaşamasına neden olmaktadır. Sebum üretiminin dengelenmesi için sağlıklı beslenme alışkanlıklarına geri dönülmesi ve düzenli olarak cilt bakımı yapılması gerekmektedir.

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Simmondsia chinensis bitkisinin özlerinden elde edilen jojoba yağı, cilt ve saç yapısı üzerindeki iyileştirici etkisi nedeniyle; güzellik sektörünün vazgeçilmez ürünleri arasında yer almaktadır. Jojoba yağının saça faydaları; saç kepeğini azaltma, saç tellerini onarma, saç dökülmesini en aza indirme ve saç tellerinin parlaklığını arttırma olarak sıralanmaktadır. Saç bakım ürünü olarak kullanılan jojoba yağı, kişilerin daha dolgun ve hacimli saçlara sahip olmasına yardımcı olmaktadır.

Saç Vitamini Nedir ve Ne İşe Yarar?

Saç Vitamini Nedir ve Ne İşe Yarar?

Saç vitaminleri, ideal kalınlıkta ve ışıldayan yapıda saç tellerine sahip olmanın altın anahtarı olarak görülmektedir. Saç bakımı için vitamin ve mineral takviyesi almak, kişilerin daha canlı ve gür saçlara sahip olmasına yardımcı olmaktadır. Doğal besinler veya takviye ürünler aracılığıyla vücuda giren; A, E, C, H ve B12 vitaminleri, saç sağlığının gelişmesine katkı sağlayan vitaminler olarak sıralanmaktadır.

Kaş Pudralama Nedir ve Ne İşe Yarar?

Kaş Pudralama Nedir ve Ne İşe Yarar?

Kaş pudralama, güzellik uzmanları tarafından uygulanan ve kişilerin daha dolgun kaşlara sahip olmasını sağlayan bir tekniktir. Bu işlem; kaş derisinin en üst tabakası olan epidermise, bitkisel bir boya enjekte ederek yapılmaktadır. İşlem esnasında kullanılan mikro iğneler, kaş dokularına hiçbir şekilde zarar vermemektedir. Son derece kolay, hızlı ve zararsız bir işlem olan kaş pudralama; kişilerin doğal kaş görünümünü, kalıcı bir şekilde elde etmelerine olanak tanımaktadır.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..