Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Akne/Sivilce Problemleri

Akne/sivilce problemleri, özellikle yüz bölgesine sirayet ettiğinde; hem erkek hem de kadın bireyleri büyük ölçüde rahatsız etmektedir. Sadece ergenlik dönemlerinde oluştuğu düşünülse de; her yaştan kişinin, hayatının belirli dönemlerinde mücadele etmek zorunda kaldığı cilt problemlerinden biri olarak nitelendirilmektedir.

Sivilce ve akne problemi, cilt yüzeyinde yoğun ağrı ve kaşıntı hissiyle karakterize ilerleyebilmektedir. Kronikleşen ve yaşam kalitesini düşüren sivilcelerin, dermatoloji uzmanları tarafından tedavi edilmesi gerekmektedir. Özellikle ilerleyen yaşlarda sivilce problemi yaşayan kişiler, uzman doktorlardan yardım almalıdır.

Maruderm akne ve sivilce karşıtı bakım ürünleri, sivilce problemi yaşayan kişilerin en güvenilir yardımcısı olarak nitelendirilmektedirler. Doğal ürünlerin güzellik sektörüne dâhil edilmesi vizyonuyla hareket eden Maruderm; en kaliteli sivilce karşıtı ürünlerini, en uygun fiyatlarla müşterilerinin hizmetine sunmaktadır.

Akne ve Sivilce Problemlerinin Nedenleri

Akne/sivilce problemi oluşumuna sebebiyet verecek faktörler, genetik ve çevresel olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Akne problemi kalıtsal olarak aktarılacağı gibi çevresel nedenlerle de oluşabilmektedir. Yaygın akne ve sivilce nedenleri şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Hormonsal dengesizlikler.
 • Ergenlik dönemi.
 • Regl düzensizliği ve hamilelik.
 • Yağlı besin tüketiminin arttırılması.
 • Katkı maddesi içeren işlenmiş gıdaların yaygınlaşması.
 • Hızlı bir şekilde kilo almak veya vermek.
 • Yeteri kadar su içmemek.
 • Stres faktörlerine sürekli olarak maruz kalmak.
 • Cilt bakım rutinlerine gereken önemi vermemek.
 • Bazı ilaçların yan etkileri.
 • Bahar ve polen alerjisi.
 • Yaşam standartlarının düşük seyretmesi.
 • Hareketsizlik ve obezite.
 • Polikistik over sendromu.
 • Diyabet ve hipertansiyon.
 • Karaciğer rahatsızlıkları.

Akne ve sivilce nedenleri, kişilerin yaşam koşullarından büyük ölçüde etkilenmektedir. Hava kirliliği ve stres gibi olumsuz etkenlere daha fazla maruz kalan kişiler, akne ve sivilce oluşumuna daha yatkın olmaktadır. Kronik hastalıklar nedeniyle oluşan akne problemleri, genellikle hastalık tedavi edildiğinde yok olmaktadır.

Beslenme alışkanlıkları ve uyku düzensizlikleri de sivilce oluşumuna etki edebilmektedir. Vitamin ve mineral açısından zengin olan besinlerin düzenli olarak tüketilmesi, günlük en az sekiz saat verimli bir şekilde uyumak; akne ve sivilce problemlerini azaltmaktadır.

Akne ve Sivilce Problemleri Nasıl Önlenir?

Akne ve sivilce oluşumunun önlenmesi için akneye sebebiyet veren ana faktörün bulunması gerekmektedir. Akne oluşumunu tetikleyen veya akne oluşumunun ana nedeni olan faktör, uygun yöntemlerle giderilmeli ve böylece sivilce oluşumu en aza indirilmelidir.

Akne oluşumunun yaygın nedenleri arasında, sağlıksız beslenme alışkanlıklarına sahip olmak faktörü de bulunmaktadır. Yeme düzeninin sağlıklı boyuta çekilmesi ve eksik vitaminlerin takviye edilmesi, akne oluşumunun önüne geçebilmektedir.

Sıvı tüketiminin yeterli olmadığı durumlarda, cilt dokuları doğal nem dengesini koruyamamakta ve bu doğrultuda kişiler, sivilce oluşumuna eğilim göstermektedir. Günlük en az iki litre olacak ölçüde su içmeye özen göstermek, cilt problemlerinin azaltılmasına katkı sağlamaktadır.

Akne oluşumunun bir diğer nedeni ise cilt bakım rutinlerine yeterli özenin gösterilmemesidir. Günlük olarak temizlenmeyen ve bu nedenle yağ fazlalığından arınamayan ciltler, sivilce oluşumuna daha fazla yatkın olmaktadır. Uygun bakım ürünleriyle cildin günlük olarak temizlenmesi, sivilce oluşumunun önüne geçebilmektedir.

Akne ve Sivilce Karşıtı Bakım Ürünleri

Akne/sivilce karşıtı bakım ürünleri, sivilce problemlerinin giderilmesinde anahtar rol oynamaktadır. Cilt tipine uygun özellik gösteren akne/sivilce karşıtı bakım ürünleri, cildin fazla yağdan arınmasına ve daha az sivilce oluşturmasına yardımcı olmaktadır. Maruderm akne/sivilce karşıtı bakım ürünleri şunlardır:

Maruderm Gözenek Sıkılaştırıcı Siyah Nokta ve Akne Karşıtı BHA Tonik

Maruderm AHA + BHA Peeling Maske

Maruderm Karma ve Yağlı Ciltlere Özel Salisilik Asit Yüz Yıkama Jeli

Maruderm Hassas ve Atopik Ciltler İçin Yüz Yıkama Jeli

Maruderm Retinol Cilt Yenileyici Bakım Serumu

Maruderm akne ve sivilce karşıtı bakım ürünleri, düzenli kullanımda mükemmel sonuçlara imza atmaktadır. Dermatoloji uzmanları tarafından yürütülen tedavi sürecine Maruderm imzalı bakım ürünlerinin eklenmesi, sivilce problemlerinin daha hızlı giderilmesine destek olmaktadır.

Maruderm peeling ve tonik ürünleri, cildin doğal olarak arınmasına ve gözeneklerin hızlı bir şekilde açılmasına olanak tanırken; Maruderm nemlendirici ve besleyici bakım ürünleri, cilt bariyerinin güçlenmesine ve cildin dış etkenlere karşı kalkan oluşturmasına yardımcı olmaktadır.

Akne ve Sivilce Karşıtı Bakım Ürünleri Nasıl Kullanılır?

Akne ve sivilce için üretilen bakım ürünleri; tonik, peeling, maske ve serum şeklinde kullanılabilmektedir. Tonik uygulaması gözeneklerin derinlemesine temizlenmesine olanak tanıyarak, cilt yüzeyindeki sivilce oluşumunu en aza indirmektedir.

Peeling uygulaması, cildin ölü deri ve makyaj kalıntılarından arınmasını sağlamaktadır. Temizlenen ve gözenekleri açılan cilt yapıları, sivilce oluşumuna karşı daha dirençli hale gelmektedir. Maske ve serum uygulamaları ise cilt yüzeyinin beslenmesine ve yeni sivilcelerin engellenmesine yardımcı olmaktadır.

Akne ve sivilce karşıtı bakım ürünlerinin, cilt yapısının türüne göre seçilmesi gerekmektedir. Yağlı cilt yapısına sahip olan kişilerin, cildin yağ üretimini arttıracak ürünlerden kaçınması önem arz etmektedir. Aynı şekilde hassas ve atopik cilt yapısına sahip olan kişiler, cildin nem dengesini koruyacak ürünlere yönelmelidir.

Akne Sivilce Karşıtı Bakım Ürünü Fiyatları

Akne/sivilce karşıtı bakım ürünü fiyatları, ürün içeriğinin nitelik ve nicelik değerlerine göre değişkenlik göstermektedir. Daha yoğun kıvamı ürünler, su bazlı ürünlere nazaran daha pahalı olmaktadır. Ürünün miktarı ve içeriğindeki aromaların türü de fiyatlandırma sistemi üzerinde etkili olmaktadır.

Maruderm, kaliteyi uygun fiyatlarla pazarlama vizyonuyla çıktığı bu yolda; her geçen gün daha fazla kişiye ulaşarak pazar hacmini genişletmektedir. Maruderm bünyesinde bulunan onlarca farklı bakım ürünü, en uygun fiyatlarla müşterilerine sunulmaktadır.

Devamını Oku..