Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Yüz bakım serumlarını kampanyalı fiyatlardan satın almak için bu sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.Yüz Serumları

Yüz serumları etkili bir cilt bakımının vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Farklı içerikleriyle cilt ihtiyaçlarına ve cilt problemlerine uygun olacak şekilde tasarlanan yüz serumları; cildi nemlendirmekte, renk tonu eşitliği sağlamakta ve yaşlanma belirtilerinin azalmasına yardımcı olmaktadır.

Kişisel bakım denince akla gelen ilk noktalardan biri şüphesiz ki cilt bakımıdır. Sağlıklı, canlı ve parlak görünümlü bir cilde sahip olmak, kişinin kendini daha mutlu ve özgüvenli hissetmesini sağlamaktadır.

Yüz serumu; cilt bakım kremi gibi cildi beslemektedir ancak serumların içerikleri, kremlere kıyasen daha yoğundur. Ayrıca serumlar sıvı formda olmaları nedeniyle cilde sürüldükten çok kısa bir süre sonra hızlıca emilmektedirler.

Yüz serumları cildin derinlerine nüfuz ederek cilde nem kazandırmakta ve cilt hücrelerini yenilenmesine yardımcı olmaktadır. Maruderm yüz serumu çeşitleri; cilde nem kazandırmakta, güneş lekelerinin ve sivilce izlerinin giderilmesine yardımcı olmakta ve peeling etkisiyle cildi ölü hücrelerden arındırarak sağlıklı bir cilt görünümüne kavuşmayı mümkün kılmaktadır.

Yüz Serumu Çeşitleri

Yüz serumu çeşitleri farklı cilt tiplerine ve ihtiyaçlarına uygun şekilde tasarlanmıştır. Kuru ve hassas cilde sahip kişilerin cilde nem kazandıran ve cilt bariyerini güçlendiren serum çeşitleri kullanması önerilirken; yağlı ve karma ciltlere sahip kişilerin, cildin pH dengesini koruyacak ve cilt problemlerinin giderilmesine katkı sunacak serum çeşitleri kullanması tavsiye edilmektedir.

Maruderm yüz serumu çeşitleri şunlardır:

 1. Maruderm Azelaik Asit Solüsyon Aydınlatıcı Leke Karşıtı Cilt Bakım Serumu
 2. Maruderm AHA ve BHA Peeling Maske Cilt Bakım Serumu
 3. Maruderm Caffeine Peptid ve Hyalüronik Asit Göz Çevresi Serumu
 4. Maruderm Retinol Cilt Yenileyici Bakım Serumu
 5. Maruderm Ginseng Cilt Yenileyici Serum
 6. Maruderm Night Repair Gece Onarıcı Cilt Bakım Serumu
 7. Maruderm Leke Karşıtı ve Beyazlatıcı Cilt Bakım Serumu
 8. Maruderm Niacinamide Hyalüronik Asit Panthenol Cilt Bakım Serumu
 9. Maruderm Gözenek Sıkılaştırıcı BHA ve Peptid Cilt Bakım Serumu
 10. Maruderm Kolajen ve Hyalüronik Asit Anti Age Cilt Bakım Serumu
 11. Maruderm C vitamini ve Peptid Aydınlatıcı Cilt Bakım Serumu

Pek çok faydayı beraberinde getiren yüz serumları; cildin derinlerine nüfuz ederek kolajen üretimini desteklemekte ve ince çizgi, kırışıklık görünümünün en aza inmesini sağlamaktadır. Kolajen yaşlanma sürecinin yavaşlamasına ve ince çizgi kırışıklık görünümünün azalmasına yardımcı olan oldukça önemli bir bileşendir. Cilt bakım serumları cilde hızlıca nüfuz ederek kolajen üretimini desteklediklerinden dolayı cildin zamanın etkilerine karşı direnmesini sağlamaktadır.

Yüz Serumlarının Faydaları

Yüz serumları; yüzün her köşesine etki ederek tüm yüz bölgesini homojen şekilde desteklemektedir. T bölgesindeki yağlı ve aşırı kuru görüntüye engel olurken; burundaki siyah noktaların ve elmacık kemiğindeki geniş gözeneklerin giderilmesini de yardımcı olmaktadır.

Cildin nem kazanmasını, leke görünümünün azalmasını, renk tonu eşitliği sağlanmasını ve cildin sıkılaşmasını sağlayan yüz bakım serumları, yüz bakım cihazlarıyla birlikte kullanıldıklarında daha yoğun etki göstererek cilt problemlerinin kısa süre içerisinde giderilmesine yardımcı olmaktadır.

Yüz serumlarının pek çok çeşidi bulunmasına rağmen içlerinde en popüler olan ve en sık tercih edileni C vitamini yüz serumudur. Maruderm C vitamini yüz serumu, cilde derinlemesine bakım yapmakta ve düzenli kullanımda cilt problemlerinin giderilmesine yardımcı olmaktadır.

Sık tercih edilen yüz serumları arasında kolajen ve hyalüronik asit içeren Maruderm Anti Age serum da yer almaktadır. Serum; içerisinde bulunan bileşenler sayesinde cilde nem kazandırmakta ve yaşlanma belirtilerinin azalmasına yardımcı olarak ince çizgi kırışıklık görünümünü en aza indirmektedir. 

Cilt Bakım Serumu Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Her geçen gün gelişen ve değişen günümüz dünyasında cilt problemleri kader olmaktan çıkmış durumdadır. Cildin ihtiyaçlarını karşılayacak bir cilt bakım rutini oluşturmak; kişinin sağlıklı bir cilt görünümüne kavuşmasına yardımcı olmaktadır.

Doğanın eşsiz mucizelerini bir araya getiren cilt bakım serumları; farklı bileşenler içermekte ve içerisinde bulunan bileşenlere göre farklı cilt sorunlarının giderilmesine yardımcı olmaktadır. Bu nedenle cilt ihtiyaçlarına uygun bir serum seçimi yapmak sağlıklı bir cilt görünümü elde etmek açısından büyük önem taşımaktadır.

Cilt bakım serumu seçme tüyoları şunlardır:

Serum İçeriğine Dikkat Edilmelidir

Her serumun içeriği ve dolayısıyla etkileri farklılık göstermektedir. Cildin sıkılaşmasını ve sağlıklı bir görünüme kavuşmasını isteyen birinin seçimi yüz sıkılaştırıcı serumlardan yana olacakken; leke görünümünü azaltmak ve renk tonu eşitliği elde etmek isteyen birinin seçimi C vitamini serumlardan yana olacaktır.

Nem Desteği Sağlamasına Dikkat Edilmelidir

Nem her üründe olduğu gibi serumlarda da aranılan önemli bir özelliktir. Cilt yeteri kadar nemlendirilmediğinde kurumakta ve kırılıklık görünümü artmaktadır. C vitamini serumu cilde ihtiyaç duyduğu nemi kazandırırken nemi cilde hapsetmesi sayesinde cildin uzun süre nemli kalmasını sağlamaktadır.

Ürün Pratik Kullanım İmkânı Sunmalıdır

Yüz serumlarının kullanım kolaylığı sunması ve kullanıcılarına zaman veya mekân engeli oluşturmaması gerekmektedir. Maruderm kozmetik bünyesinde satışa sunulan tüm serumların, damlalıklı ürün başlıklarına sahip olması; her zaman her yerde kolayca kullanılmalarına ve uygulanan miktarın dengelenmesine yardımcı olmaktadır.

Antioksidan Desteği Sunmasına Dikkat Edilmelidir

Antioksidanlar cildi serbest radikallerden korumakta, kolajen üretimini destekleyerek yaşlanma belirtilerinin azalmasına yardımcı olmakta ve çevresel faktörlere karşı cildi koruma altına almaktadır. Antioksidan destekli yüz bakım serumları; hassas cilt yapısına sahip kişiler tarafından cildi çevresel faktörlere karşı korumak amacıyla tercih edilmelidir.

Yüz Serumları Nasıl Kullanılmalı?

Yüz serumları kullanılırken dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

 1. Temizleyici jel yardımıyla cilt kirden ve yağdan arındırılarak temizlenmelidir.
 2. Günde iki kez sabah ve akşam cilt temizlendikten sonra yüz serumu kullanılmalıdır.
 3. Serum, ince bir yapıya sahip olduğundan dolayı kısa süre içerisinde cilt tarafından emilmektedir. Cilt tarafından emilmediği sürece diğer cilt bakım ürünleri kullanılmamalıdır.
 4. Serum cilt tarafından emildikten sonra cilde, gündüzse nemlendirici ve güneş kremi; uyumadan önceyse gece kremi uygulanmalıdır.

Yüz Serumu Fiyatları

Yüz serumu fiyatları; cildine canlılık kazandırmak ve cilt problemlerine elveda demek isteyen kişiler tarafından oldukça merak edilmektedir. Fiyatlar ürün içeriğine ve miktarına göre değişiklik göstermektedir.

Maruderm kozmetik doğanın eşsiz mucizelerini kullanıcılara ulaştırma vizyonuyla çıktığı marka yolculuğunda kaliteyi ulaşılabilir fiyatlarla kullanıcılara sunmayı hedeflemektedir. Kurulduğu ilk günden beri attığı her adımda doğanın eşsiz mucizelerini müşterilerine ulaştırmayı hedefleyen marka; her geçen gün pazar hacmini daha fazla genişleterek yeni kullanıcılara ulaşmakta ve Türkiye’nin 81 iline doğanın eşsiz mucizelerini bakım ürünleri aracılığıyla taşımaktadır.

Devamını Oku..