quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Yüz Lekeleri Neden Oluşur?

Yüz Lekeleri Neden Oluşur?

Cilt lekelerinin oluşmasına sebep olan birçok etken var. Özellikle cildin rengini veren melamin pigmentinin bir bölgede yoğunlaşması, cilt lekelerine sebebiyet vermektedir. Ki yüz bölgesinde bu tarz lekelerin oluşma olasılığı daha fazladır. Melamin pigmentinin bir bölgede yoğunlaşması fazlaca güneşlenmekten kaynaklanacağı gibi, kimyasal içerikli ürünlerin kullanılması, solaryuma fazla girilmesi ve genetik faktörler de cilt lekelerinin oluşmasına sebebiyet verebilir. Bu kapsamda da cilt lekelerinin oluşmasını destekleyecek ana etmenleri muhakkak göz önüne almanızı ve bilinçlenmenizi öneriyoruz. Unutmamak gerekir ki her leke masum değildir. Pek çok cilt bakım uzmanı da yüz ve cildin diğer bölgelerinde oluşan lekelerin çıkma nedenlerine dair çeşitli söylemlerde bulunmaktadır.

İşte yüz ve ciltteki lekelenmelerin başlıca sebepleri;
 

·Aşırı derecede güneşe maruz kalmak – zararlı güneş ışınları
·Ergenlik dönemi
·Mevsimsel değişimler
·Hamilelik döneminde gerçekleşen hormonsal değişimler
·Kortizon etkili ilaçlar
·Ailesel genetik faktörler
·Stres ve aşırı kaygı
·Yağlı besin tüketimleri

Özellikle de kadınların lekeler konusunda hassasiyetini göz önünde bulundurduğumuzda, bu tarz lekelerin ilerleyen dönemlerde çok önemli sağlık problemlerine de kapı aralayabileceğini kesinlikle unutmamak gerekir. Bu sebepten dolayı da dermatoloji doktorları tarafından da takip edilmeli, gözetim altında olmalıdır. Bu kapsamda da sizin için sunacağımız önerilerde de bazı etmenleri dikkate alarak ilerlediğiniz takdirde, bu tarz lekelenme durumlarının önüne çok daha çabuk bir şekilde geçme başarısı edineceksiniz.

Cilt Lekelerinin Çeşitleri

Biraz önce de belirttiğimiz üzere cildin lekelenmesine sebebiyet verecek birçok faktör söz konusu. Ancak cilt ve yüz bölgesindeki lekelenmelerin de farklı çeşitleri bulunmaktadır. Bu lekeler hakkında da kısa bilgilendirmeler vermek istiyoruz.

Doğum Lekeleri 

Hamilelik döneminde zaten hormonsal değişimler cildin sivilcelenmesi ve lekelenmesine sebebiyet vermektedir. Doğum lekeleri ise doğum esnasında cildimizde bulunacak olan lekelerdir. Bu lekeler bazı zamanlarda kırmızı renkte olabilirler. Doğum lekeleri derideki anormal kan damarlarından kaynaklanır. Genel olarak da kahverengi, siyah ve grimsi renklere sahiptir. Bu tarz doğum lekesi durumlarında çocuğunuzun zarar görme faktörünü de göz önünde bulundurarak, cildinize kimyasal ürünlerin uzağında bir bakım uygulamalısınız.

Egzama 

Egzama zaten başlı başına bir cilt hastalığı olmaktadır. Egzamanın oluşmasına sebebiyet verecek birçok faktörden bahsedebiliriz tabi. Üzerine gidilmediği takdirde ciddi sonuçlar oluşturan sıkıntıları da beraberinde getirebilir egzamalar. Özellikle de koyu renge sahip olan ciltlerde farklı lekelenmelerin ortaya çıkmasına sebebiyet verir. Egzama tedavilerini de genellikle bir doktor gözetiminde ve önerileri doğrultusunda gerçekleştirmelisiniz. Egzama sonrasındaki lekelenme durumlarını da o şekilde bir bakımla ortadan kaldırabilirsiniz. Yani kontrollü. Her ne kadar egzamalar yüz bölgesinde çok faza çıkmayan bir cilt problemi olsalar da, muhakkak üzerine gidilip müdahale edilmesi gerekmektedir.

Sivilce ve Akneler

Sivilcelenme ve akne gibi durumlarda da cildiniz büyük tahrişe maruz kalabilir. Çünkü iltihaplanmalara sebebiyet verecek olan sivilceler, cildin gerektiği gibi yağ bezi salgılamasının, nefes almasının önüne geçecektir. Sivilcelerin tedavisi ve bakımı başlı başına bir gereklilik durumudur. Ancak sivilce ve akne tedavisi sonrasında yüz bölgelerinizde oluşacak lekelerin de üzerine gitmek ve bakım onarım aşamalarına yoğunlaşmak gerek. Bunu sağladığınız takdirde çok daha verimli bir düzeni edinme şansınız da olacaktır. Bu konuda Maruderm leke giderici krem ürününü öneriyoruz. Leke karşıtı formülüyle ciltte oluşan problemlerin kısa süre içerisinde ortadan kalkmasını sağlayacak olan bu marka sayesinde, daha ferah ve sağlıklı bir cilde kavuşmanın keyfini çıkarmış olacaksınız.


Leke Oluşumu Nasıl Önlenebilir: 

Fazla Güneşten Uzak Durun

Her şeyin fazlası zarar olduğu gibi güneş ışınlarının fazlası da zararlı cilt lekelerine sebebiyet verecektir. Öyle ki güneş ışınlarındaki etki, cildin kızarmasına ve çeşitli yanıkların oluşmasına sebebiyet verir. Bu da zaten cilt lekelerini pekiştirmeye yetip artacak ölçüde. Bu kapsamda da özellikle güneş ışınlarının dik geldiği öğlen saatlerinde güneşe çıkmamaya özen göstermelisiniz. Cildinize güneş koruma faktörlü kremler sürmelisiniz. Aynı zamanda da güneşli günlerde şapka ya da şemsiyeyle dolaşmaya da özenli davranmanızda yarar var. Güneş gözlüğü ve cilt bakım kremleri gibi destek aldığınız zaman sizler, daha sağlıklı ve çok daha bakımlı bir cilde sahip olabilirsiniz. Bu da yüzünüzün lekelenme ihtimalini en aza indirebilir.

Bol Su Tüketimi Çok Önemli

Cildin hastalıklardan ve lekelenmelerden uzak kalması adına bol su tüketimi her zaman önemlidir. Çünkü su bedenin büyük bir kısmını ayakta tutmayı başaran faktörlerdendir. Bu sebepten dolayı da vücudunuza ihtiyaç duyduğu suyu vermeye özen gösterin. Yaz aylarında özellikle, günde en az 3 ile 5 litre arası su tüketin. Ki bu miktar bile düzenli su tüketiminde sizlere ihtiyaç duyacağınız noktaya ve sağlığa ulaşabilmeniz açısından çok azdır. Vücudunuzu ve yüzünüzü her fırsatta yıkamaya da özen göstermelisiniz. Ki ılık suyla yapacağınız bu aşamalarda, çok sıcak ya da çok soğuk sulardan da kaçınmaya özen gösterin. Bu tarz sonuçlara eriştiğiniz zaman, cildiniz daha da nefes alabilir bir konuma erişmiş olacaktır.

Leke Kremi Takviyeleri

Cildin nemli olması için Maruderm leke kremini denemenizi öneririz. Cilt lekelenmelerinin tedavisinde en etkili nemlendirici krem takviyesi her zaman önemlidir. Krem kullanımını da belli bir şekilde gerçekleştirmeli, o düzene kendinizi adapte etmelisiniz. Çünkü cildin her zaman neme ve vitamine ihtiyacı bulunuyor. Bu ihtiyacı karşılamak adına cilt ve yüz bakımında özenli bir program gerçekleştirmeniz gerektiğini asla aklınızdan çıkarmamalısınız. Düzenli ve temizliği bir arada sağladığınız takdirde zaten ciltte ve yüz bölgelerinde oluşan lekelerine önüne çok daha çabuk bir şekilde geçmeyi de başarmış olacaksınız.

Doğal Yüz Bakım Maskeleri

Cilt bakım seti içerisinde de yer almasıyla birlikte sizlerin de evde kendi imkanlarınız doğrultusunda uygulamaya alabileceğiniz doğal yüz maskeleri hazırlayabileceğinizi biliyor muydunuz?

Özellikle de sirke, zeytinyağı, limon, yoğurt, salatalık, yulaf ve daha birçok ürünle sizler farklı farklı yüz maskeleri hazırlığında bulunabilirsiniz. Bu konuda gerçekten de cildin hassasiyetini dikkate almalı, ona göre akşamdan akşama yüzünüze cilt maskeleri uygulamasını gerçekleştirmelisiniz. Yüzünüzü çok daha yumuşak ve hassas bir cilde dönüşmesi açısından da bu tarz formülleri denemeyi öneriyoruz. Zaten yüz maskesi çeşitleri şeklinde yapacağınız araştırmalarda da sizler için ideal önerilerin çıkacağını göreceksiniz. Cildinize en iyi gelecek maskelerle daha bakımlı bir süreç oluşturabilirsiniz.

Sonuç itibariyle yüzlerde ve cildinizin belli bölgelerinde çeşitli sebeplerden dolayı lekelenme durumları olabilir. Önemli olan şey ise bu tarz lekelerin kısa süre içerisinde ortadan kaldırılması ve bunun da sağlıklı aşamalarla gerçekleştirilmesidir. İşte bu sebepten dolayı sizler için bahsettiğimiz tüm bu önerileri ve uygulamaları göz önüne alarak cildiniz için en doğru olanını yapmalısınız. Bunu başardığınız takdirde, istenmeyen leke ve siyah noktalardan da kurtulmuş olacaksınız.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır? Yağlı ciltler için nemlendiricinin önemi konulu bloğumuzu buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir? konulu blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce cilt bakım setini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akneye eğilimli ciltler için cilt bakım önerilerini bulabiliceğiniz blog yazımızı buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemiz üzerinden alabilirsiniz.

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Bu blog yazımızda sivilceler için uygulayabileceğiniz çözümlerden bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Bu blog yazımızda sivilce ve akne oluşumundan kurtulmanın yollarından bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz.

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akneler ile sivilceleri karıştırmamak gerekir. Her ikisi de özellikle ergenlik dönemlerinde ciltte meydana gelse de, akneler sivilcelerin daha iltihaplanmış versiyonlarıdır diyebiliriz.

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler, ergenlik dönemi itibariyle her yaş grubunda muhakkak görülen bir cilt hastalığı olmaktadır. Kimi insanlar önemsemese de son derece hassas bir cilt problemi olmaktadır sivilceler.

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilceler nasıl geçer sorusu pek çok kişi tarafından sürekli sorulmaya devam ediyor. Ergenlik dönemiyle başlayan ve ciltte belirgin sıkıntılar yaşatan sivilce ve akneler, aynı zamanda sağlığa da doğrudan etkiler..

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Bu yazımızda sivilcelerden nasıl kurtulabileceğiniz ile alakalı tüyolar verilmektedir. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret ediniz.

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Cildimizin sivilce ve akne oluşumuna sebebiyet veren pek çok faktör vardır. Öyle ki cilt, başlı başına hassasiyete açık ve çabuk yıpranabilecek bir forma sahip olduğu için, stres, mevsimsel geçişler..

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceler, hem erkekler hem de kadınlar açısından en büyük cilt sorununa dönüşebilir. Özellikle de kadınların yoğun koşturmaca, makyaj, mevsimsel geçiş ve hormonsal değişimler...

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler, sadece bayanların değil belli dönemlerde erkeklerin de en fazla dert yandığı cilt sıkıntılarının başında gelmektedir.

Blog Nedir?

Blog ("weblog"un kısaltması), bir konu hakkında düzenli olarak güncellenen içerik (blog yazısı) sunan bir kişi, grup veya şirket tarafından yürütülen çevrimiçi bir dergi veya bilgilendirici web sitesidir. Bilgileri ters kronolojik sırayla sunar ve resmi olmayan veya konuşma tarzında yazılmıştır.

Cilt bakım, saç bakım ve vücut bakım ürünleriyle alakalı tavsiyelere bloğumuz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güzellik blogu, güzellik, makyaj, saç, moda, cilt bakımı ve diğer güzellikle ilgili konular hakkında içerik barındıran bir web sitesidir. Güzellik blogları ipuçlarını paylaşır, ürünleri gözden geçirir, öğreticiler oluşturur ve trend olan güzellik haberlerini tartışır. Güzellik oldukça görsel bir konu olduğundan, bu bloglar genellikle çok sayıda resim ve video yayınlar.

Güzellik blogcuları başkalarına nasıl güzel olunacağını gösterir. Genellikle resim ve videolarla adım adım öğreticiler yazarlar. Web sitelerinde, YouTube kanallarında, Instagram hesaplarında ve diğer sosyal medya platformlarında ürünleri test eder, inceler ve görüşlerini paylaşırlar.

Güzellik Blogları Türleri

Ne tür bir kitleye odaklanmak istediğinizi seçmek, geliştirdiğiniz içeriği şekillendirmeye yardımcı olacağından, blogunuzun uzun vadeli başarısı için çok önemlidir.

Aşağıdaki blog türlerini göz önünde bulundurun:

Makyaj için Güzellik Blogları: Ürünleri tanıtırken belirli "görünümler" elde etmek için eğitim içeriği sağladıkları için makyajı merkeze alan bloglar modadır.

Açık Ten için Güzellik Blogları: Çok açık tenlerin kendine özgü cilt bakımı ihtiyaçları ve özel makyajı vardır. Soluk tenli bloglar, daha açık ten tonlarıyla en iyi şekilde çalışan belirli görünümler önerir.

Koyu Ten için Güzellik Blogları: Bu blog kategorisi, Siyah, Asyalı ve Latin insanlar için makyaj ve cilt bakımı gibi birden çok cilt tonunu kapsar.

Kırk Üzeri İçin Güzellik Blogları: Elinizden gelenin en iyisini yapmak her yaş için çok önemlidir, bu nedenle daha yaşlı ve daha olgun yetişkinler için bloglar da yaygındır.

Altmışın Üzerindeki Güzellik Blogları: Bu bloglar, yaşlı erkekler ve kadınlar için cilt bakımı, moda ve güzellik konusunda uzmanlaşmıştır.

Devamını Oku..