quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Procapil Nedir? Saça Faydaları Nelerdir? Saç Serumu Nasıl Kullanılmalıdır?

Procapil Nedir? Saça Faydaları Nelerdir? Saç Serumu Nasıl Kullanılmalıdır?

Procapil, farklı maddelerin bir araya gelmesiyle elde edilen kompleks bir maddedir. Biotinoyl Tripeptide – 1, Oleanolik Asit ve Apigenin içeriğine sahip olduğu için bu kompleks maddenin çeşitli etkileri vardır. Saç bakımı konusunda tercih edilen yaygın maddelerden birisidir. Tekil olarak kullanılmayıp, diğer maddelerle bir araya getirilmiş halde kullanılır. Aşırı sıcak ve soğuk yerlerde muhafaza edilmesi önerilmeyen Procapil serum formuyla tanınmıştır. Boyutu 50 ml olan serum tüpleri, bu maddenin korunmasını sağlayabilecek yapıdadır. Ayrıca tüplerin güneş ışığı ile nemden uzak tutulması gerekir.

Procapil Ne İşe Yarar?

Procapil saça faydaları ile ön plana çıkar. Saç tellerini ve kök katmanlarını besleyen özel formülü sayesinde pek çok problemin atlatılmasına yardımcı olur. Kompleks madde içinde bulunan Biotinoyl Tripeptide – 1, saç köklerini yenileyip güçlendirerek tellerin deri yüzeyine tutunmasını kolaylaştırır. Kaliteli saç bakım ürünleri dışında cilt bakım kremlerinde de bulunabilen Oleanolik Asit, zeytin ağacının yapraklarından elde edilir. Doğal kökenli bir madde olduğu gibi, saç tellerini onararak besleme konusunda faydalıdır.

Kafa derisindeki gözenekleri sıkılaştırması ve saç parlaklığını artırmasıyla bilinir. Kafada meydana gelen sivilcelerden saç tellerindeki incelme sorununa kadar birçok problemin etkilerini azaltır. Kompleks maddeye dahil olan Apigenin, derideki kan dolaşımını hızlandırarak saç tellerinin beslenmesini sağlar. Saçlarınızın dolgun ve parlak görünmesiyle beraber kafa derisinin sağlığı açısından da Apigenin yararlılık gösterebilir. Procapil faydaları ile saç tellerini ve kök katmanlarını güçlendiren bir maddedir. Bulunduğu serumların düzenli olarak kullanılması, saç dökülmesini engelleyebilirken tellerin uzama sürecine destek sağlar.

Procapil Saç Çıkarır Mı?

Saç problemleri yaşadıkları için birbirinden farklı kişisel bakım ürünlerini kullananlar, saç çıkarma ile saç bakımının farklı olduğunu bilmelidir. Saç tellerinin miktarını ve dayanıklılığını artıran ürünlerin hepsi belli oranlarda bakım sağlar. Fakat her kişisel bakım ürünü saç çıkaramayabilir. Saç derisinin kan dolaşımını hızlandırarak kökleri güçlendiren Procapil saç çıkarma konusunda olumlu etkilere sahip bir maddedir. Azalan kök hücrelerini besleyerek çoğaltabilen, mevcut saç tellerine dayanıklılık kazandıran Procapil’ler, farklı saç tiplerine uygundur.

Apigenin içeriği sayesinde saçların güçlenmesi ve artması sağlanır. Saç dökülmesi Procapil ürünlerinin kullanımıyla kontrol altına alınabilir. Saç dökülme süreci çok hızlı seyredenler, maksimum verim alabilmek için gereğinden çok kullanım gerçekleştirmemelidir. Diğer kozmetik ürünleri gibi, Procapil serum çeşitlerinin de ölçülü olarak kullanılması lazımdır. Saç bakım ihtiyaçlarıyla orantısız şekilde serum kullanmak, şikayet ettiğiniz problemleri daha kısa sürede gidermeyecektir. “Saçlarım dökülüyor, ne yapmalıyım?” diye soruyorsanız size uygun ürünler seçmeniz ve usulünce kullanım yapmanız önerilir.

Procapil Ne Zaman Etki Eder?

Kişisel bakım ürünlerinin kısa sürede olumlu sonuç vermesi mümkündür. İnsanlar birbirinden farklı saç tiplerine sahip olabileceği için her saçın ihtiyaç duyduğu bakım da farklıdır. Düzenli olarak saç bakım ürünü kullanılana kadar saçlarını pek önemsememiş kimseler, ürünlerin faydasını görmekte geç kalabilir. İsabetli tercihler yaparak saçlarına bakım uygulamış olanlar ise Procapil saç serumu kullanmaları halinde çabucak fayda görür. İhtiyaca göre 1 – 2 şişe serum, düzenli ve dengeli olarak kullanılırsa 4 – 8 haftalık bir süreçle beraber saçların kuvvetlenmesi muhtemeldir.

Saç teli incelmeleri, saç dökülmeleri, saç kepeklenmeleri, kafa derisindeki pullanmalar ve sivilceler pek çok etkenle alakalı sayılabilir. Sebeplerine göre birbirinden ayrılan semptomların ne kadar sürede giderilebileceğini merak etmek yerine, kaliteli ürünleri devamlı kullanmaya özen göstermeniz gerekir. Çünkü hangi problemlerin hangi reaksiyonları geliştirebileceği ve ne kadar sürede tedavi edilebileceği tam bilinemez. Kişisel bakım ürününü devamlı olarak kullananların en geç 1 ya da 2 hafta içinde sonuç alabilmesi mümkündür.  

Procapil Kullananlar Nelere Dikkat Etmelidir?

Procapil kullananlar için, bu maddede herhangi bir yan etkinin bulunmadığı söylenebilir. Hipertansiyon tedavisinde kullanılan ilaçlarda da bulunabilen madde, esas olarak saç köklerini artırmasıyla yan etki gösterir. Tedavi gören hipertansiyon hastalarının saç köklerindeki değişimler sonucu, Procapil saç uzatma özelliğine sahip ürünlerde de kullanılmaya başlamıştır.

Organların çalışma düzeni ya da vücudun genel fonksiyonlarını olumsuz etkilemediği için, rahatlıkla değerlendirilebilmesi mümkündür. Çeşitli kozmetik ürünlerinde % 1, % 2 ya da % 3 oranında bulunur. Bu oranlar, çeşitli kozmetik ürünlerinin içindeki diğer aktif maddelere uygun miktarlardır. Procapil kullanırken dikkat edilmesi gerekenler ise şöyledir:

  • İçerik değerleri yüksek seviyede bulunan her ürün cildiniz için olumlu etki sağlamayabilir. Ürün seçerken güvenilir markalara öncelik tanımanız daha faydalıdır.
  • Procapil sprey ve serum halinde bulunabilir. Kullanmaktan keyif alabileceğiniz ürünleri tercih etmeniz önerilir.
  • Kullanılan üründeki içerik oranı düşük olsa bile gereğinden çok kullanım yapılmamalıdır. Eğer bu maddeyi düşük oranda içeren bir ürün aldıysanız, içerik dengesinin öteki aktif maddelerle sağlandığını unutmamanız gerekir. Biotinoyl Tripeptide – 1, Oleanolik Asit ve Apigenin kompleksi saçlar üzerinde yan etki ortaya çıkarmasa bile saç derisini yıpratabilir. Ölçülü kullanım bu sebeple önem taşır.
  • Procapil kullanıcı yorumları doğrultusunda değil, içinde bulunduğu ürünün gerektirdiği şekilde kullanılmalıdır. Çeşitli sitelerden bilgi almak yerine, ürünlerin kullanım talimatlarına göz atabilirsiniz.
  • Procapil kullanan herkes, aynı süre zarfında etki görmeyebilir. Bir tanıdığınız daha önce verim almaya başlamışsa, ürünün sizler açısından yararlı olmadığını düşünmemelisiniz. Böyle yaparak kullanım sürecini yarıda kesmeniz, saçlarınızın yeniden güçsüzleşmesine ve hızla dökülmesine yol açabilir. Ürünleri kullanmaya sabırla devam etmeniz, hayalinizdeki dolgun saçları elde etmenizi kolaylaştıracaktır.

MaruDerm Procapil Serum Seçeneklerini Kullanmanız Hangi Faydaları Sunar?

MaruDerm laboratuvarlarında üretilen serumlar, saç köklerinizi besleyerek en şiddetli dökülme sorunları karşısında bile koruma sağlayabilir. Dermatolojik testlerden başarıyla geçmiş olan Procapil serum, saç derisi gözeneklerinde biriken bakterileri etkisiz hale getirir. Kökten uca beslenen saç telleri, serumun Biotin içeriği sayesinde dolgun bir görünüm kazanır. Saç ve cilt bakımında kullanılabilen Argan yağı özü, tellerin daha parlak ve güçlü olmasına yardım eder. Saça sertlik kazandıran ve dökülmeleri engelleyebilen Keratin maddesi, Panthenol ile beraber ürünü zenginleştirmektedir. Amino asitler sayesinde saç tellerine canlılık kazandıran MaruDerm serumları, at kuyruğu bitkisinden elde edilmiş ekstrakt ile ince saçları kalınlaştırabilir.

 

Kozmetik Hammaddeler hakkında diğer bilgileri aşağıda yazılarımızdan okuyabilirsiniz:

1) Hyalüronik Asit Nedir? Cilde Faydaları Nelerdir? Hangi Cilt Tipleri Tercih Etmelidir?

2) AHA ve BHA Cilde Faydaları Nelerdir? AHA ve BHA Arasındaki Farklar Nelerdir?

3) Matrixyl Nedir? Hangi Ürünler Matrixyl İçermektedir?

4) BHA (Salisilik Asit) Nedir? Hangi Cilt Tipleri Salisilik Asiti Tercih Etmelidir?

5) Aloe Vera Nedir? Aloe Veranın Cilde Faydaları

6) Kantaron Yağının Cilde Faydaları Nelerdir? Nasıl Uygulanır?


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru cilt yapısına sahip olan kişiler; yaygın görülen cilt problemlerini daha sık yaşamaktadır. Soğuk hava ve güneş ışınları gibi faktörlerden daha fazla etkilenen kuru cilt, kişilerin günlük yaşam kalitelerini büyük ölçüde düşürmektedir. Sağlıklı beslenme alışkanlıklarına sahip olmak ve günlük olarak en az iki litre kadar su içmek; cilt kuruluğu problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır.

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Vücudun belli bölgeleri diğer kısımlara oranla yağlanmaya daha yatkındır. Karın çevresi, basen ve kol bölgeleri yoğun yağ birikimi olan bölgelerdir. Bu bölgelerde zayıflama ve incelmeyi sağlamak için pek çok yöntem kullanılmaktadır. Soğuk lipoliz, liposuction, radyo frekans, mezoterapi, karboksiterapi, ultrashape bu yöntemlerden bazılarıdır. Yalnızca diyet yaparak bölgesel yağ yakmak mümkün değildir. Kişiye özgü bir diyet, egzersiz programı ve bölgesel incelme uygulamaları yardımıyla lokal yağlanmadan kurtulmak mümkündür.

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt bakımı, cildin ihtiyaç duyduğu bileşenlerin cilde nüfuz etmesini sağlayarak; sağlıklı, canlı ve parlak bir cilt görünümüne kavuşmaya yardımcı olmaktadır. Medikal olarak ya da evdeki ürünlerle uygulanabilen cilt bakımları, doğru ve düzenli bir şekilde yapıldığında etkili sonuçlar vermektedir. Medikal işlemler, özel solüsyonlar ve ileri teknoloji ürünlerle uygulanırken evde yapılan cilt bakımlarında çeşitli bakım ürünleri kullanılmaktadır. Cilt bakımı fiyatları da yapılan uygulamaya ve kullanılan ürünlere göre değişiklik göstermektedir.

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş dökülmesi dönemsel ya da sürekli olarak görülebilen bir cilt problemidir. Oluşum şekline ve sürecine göre kendi kendine düzelebildiği gibi tedavi süreci de gerektirebilmektedir. Hormonal dengesizlikler, yanlış beslenme, menopoz, stres ve buna benzer pek çok etken kaş dökülmesine neden olabilmektedir. Genel olarak evde uygulanabilen yöntemlerle tedavisi mümkündür. Sarımsak, zeytinyağı, badem yağı, hindistan cevizi yağı, aloe vera jeli ve c vitamini gibi pek çok içerik kaşların gürleşmesine, sıklaşmasına ve uzamasına katkı sağlamaktadır. 

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt bakım ampulleri, ciltte aniden ortaya çıkan problemlerin kısa sürede çözülmesi için kullanılan yoğunlaştırılmış minik serumlardır. Pek çok cilt probleminde etkilidir. Hızlı sonuçlar vermektedir. Özellikle cildin yenilenmesi, yaşlılık belirtilerinin ortadan kalkması ve cilt bariyerinin yenilenmesi için kullanılmaktadır. Haftada birkaç kez ya da ayda birkaç kez olacak şekilde dairesel hareketlerle masaj yapar gibi uygulanmaktadır.

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Cilt bakımı; cilt tipine uygun ürünlerle cildin temizlenmesi ve nemlendirilmesi işlemidir. Cilt bakımı yapılırken dikkat edilmesi gereken pek çok husus bulunmaktadır. Bilinçsizce yapılan cilt bakımı faydadan çok zarara yol açmaktadır. Bu nedenle cilt analizi yapıldıktan sonra uygun ürünler seçilmesi ve işlem sırasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Düzenli olarak güneş kremi kullanmak, makyajla uyumamak ve cildin temiz ve nemli kalmasına önem vermek cilt bakım rutininin en önemli adımları arasında yer almaktadır.

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt bakım rutini, kişilerin cilt yapılarına uygun olan ürünleri düzenli olarak kullanmaları olarak tanımlanmaktadır. Cilt bakım rutinin, doğal ve besleyici ürünlerle yürütülmesi; cildin uzun vadede daha sağlıklı ve genç görünmesine yardımcı olmaktadır. Temizleme, tonik, peeling ve serum basamaklarından oluşan cilt bakım rutini; kişilerin özgüven kazanmasına ve ruhsal anlamda daha iyi hissetmesine olanak tanımaktadır.

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki renk değişikliği; çeşitli dış etkenler nedeniyle ortaya çıkabileceği gibi bazı kronik hastalıkların da habercisi olabilmektedir. Özellikle kalsiyum ve çinko gibi kemik ve tırnak yapısı üzerinde etkili olan minerallerin, vücut bünyesine yeteri kadar alınmaması da; tırnak yüzeyindeki renk değişikliğine sebebiyet vermektedir. Tırnak yüzeyinde morarma, sararma veya kızarma ile süregelen bu rahatsızlığın; uzman bir doktor tarafından detaylı bir şekilde incelenmesi gerekmektedir.

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum, vücut sistemlerinin tümünde üretilmekte ve cilt yüzeyinin dış etkenlere karşı daha dayanıklı olmasına yardımcı olmaktadır. Çeşitli nedenlerle dengesizleşen sebum üretimi, kişilerin cilt ve saç yağlanması gibi olumsuz problemleri daha sık yaşamasına neden olmaktadır. Sebum üretiminin dengelenmesi için sağlıklı beslenme alışkanlıklarına geri dönülmesi ve düzenli olarak cilt bakımı yapılması gerekmektedir.

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Simmondsia chinensis bitkisinin özlerinden elde edilen jojoba yağı, cilt ve saç yapısı üzerindeki iyileştirici etkisi nedeniyle; güzellik sektörünün vazgeçilmez ürünleri arasında yer almaktadır. Jojoba yağının saça faydaları; saç kepeğini azaltma, saç tellerini onarma, saç dökülmesini en aza indirme ve saç tellerinin parlaklığını arttırma olarak sıralanmaktadır. Saç bakım ürünü olarak kullanılan jojoba yağı, kişilerin daha dolgun ve hacimli saçlara sahip olmasına yardımcı olmaktadır.

Saç Vitamini Nedir ve Ne İşe Yarar?

Saç Vitamini Nedir ve Ne İşe Yarar?

Saç vitaminleri, ideal kalınlıkta ve ışıldayan yapıda saç tellerine sahip olmanın altın anahtarı olarak görülmektedir. Saç bakımı için vitamin ve mineral takviyesi almak, kişilerin daha canlı ve gür saçlara sahip olmasına yardımcı olmaktadır. Doğal besinler veya takviye ürünler aracılığıyla vücuda giren; A, E, C, H ve B12 vitaminleri, saç sağlığının gelişmesine katkı sağlayan vitaminler olarak sıralanmaktadır.

Kaş Pudralama Nedir ve Ne İşe Yarar?

Kaş Pudralama Nedir ve Ne İşe Yarar?

Kaş pudralama, güzellik uzmanları tarafından uygulanan ve kişilerin daha dolgun kaşlara sahip olmasını sağlayan bir tekniktir. Bu işlem; kaş derisinin en üst tabakası olan epidermise, bitkisel bir boya enjekte ederek yapılmaktadır. İşlem esnasında kullanılan mikro iğneler, kaş dokularına hiçbir şekilde zarar vermemektedir. Son derece kolay, hızlı ve zararsız bir işlem olan kaş pudralama; kişilerin doğal kaş görünümünü, kalıcı bir şekilde elde etmelerine olanak tanımaktadır.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..