Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Procapil Nedir? Saça Faydaları Nelerdir? Saç Serumu Nasıl Kullanılmalıdır?

Procapil Nedir? Saça Faydaları Nelerdir? Saç Serumu Nasıl Kullanılmalıdır?

Procapil, farklı maddelerin bir araya gelmesiyle elde edilen kompleks bir maddedir. Biotinoyl Tripeptide – 1, Oleanolik Asit ve Apigenin içeriğine sahip olduğu için bu kompleks maddenin çeşitli etkileri vardır. Saç bakımı konusunda tercih edilen yaygın maddelerden birisidir. Tekil olarak kullanılmayıp, diğer maddelerle bir araya getirilmiş halde kullanılır. Aşırı sıcak ve soğuk yerlerde muhafaza edilmesi önerilmeyen Procapil serum formuyla tanınmıştır. Boyutu 50 ml olan serum tüpleri, bu maddenin korunmasını sağlayabilecek yapıdadır. Ayrıca tüplerin güneş ışığı ile nemden uzak tutulması gerekir.

Procapil Ne İşe Yarar?

Procapil saça faydaları ile ön plana çıkar. Saç tellerini ve kök katmanlarını besleyen özel formülü sayesinde pek çok problemin atlatılmasına yardımcı olur. Kompleks madde içinde bulunan Biotinoyl Tripeptide – 1, saç köklerini yenileyip güçlendirerek tellerin deri yüzeyine tutunmasını kolaylaştırır. Kaliteli saç bakım ürünleri dışında cilt bakım kremlerinde de bulunabilen Oleanolik Asit, zeytin ağacının yapraklarından elde edilir. Doğal kökenli bir madde olduğu gibi, saç tellerini onararak besleme konusunda faydalıdır.

Kafa derisindeki gözenekleri sıkılaştırması ve saç parlaklığını artırmasıyla bilinir. Kafada meydana gelen sivilcelerden saç tellerindeki incelme sorununa kadar birçok problemin etkilerini azaltır. Kompleks maddeye dahil olan Apigenin, derideki kan dolaşımını hızlandırarak saç tellerinin beslenmesini sağlar. Saçlarınızın dolgun ve parlak görünmesiyle beraber kafa derisinin sağlığı açısından da Apigenin yararlılık gösterebilir. Procapil faydaları ile saç tellerini ve kök katmanlarını güçlendiren bir maddedir. Bulunduğu serumların düzenli olarak kullanılması, saç dökülmesini engelleyebilirken tellerin uzama sürecine destek sağlar.

Procapil Saç Çıkarır Mı?

Saç problemleri yaşadıkları için birbirinden farklı kişisel bakım ürünlerini kullananlar, saç çıkarma ile saç bakımının farklı olduğunu bilmelidir. Saç tellerinin miktarını ve dayanıklılığını artıran ürünlerin hepsi belli oranlarda bakım sağlar. Fakat her kişisel bakım ürünü saç çıkaramayabilir. Saç derisinin kan dolaşımını hızlandırarak kökleri güçlendiren Procapil saç çıkarma konusunda olumlu etkilere sahip bir maddedir. Azalan kök hücrelerini besleyerek çoğaltabilen, mevcut saç tellerine dayanıklılık kazandıran Procapil’ler, farklı saç tiplerine uygundur.

Apigenin içeriği sayesinde saçların güçlenmesi ve artması sağlanır. Saç dökülmesi Procapil ürünlerinin kullanımıyla kontrol altına alınabilir. Saç dökülme süreci çok hızlı seyredenler, maksimum verim alabilmek için gereğinden çok kullanım gerçekleştirmemelidir. Diğer kozmetik ürünleri gibi, Procapil serum çeşitlerinin de ölçülü olarak kullanılması lazımdır. Saç bakım ihtiyaçlarıyla orantısız şekilde serum kullanmak, şikayet ettiğiniz problemleri daha kısa sürede gidermeyecektir. “Saçlarım dökülüyor, ne yapmalıyım?” diye soruyorsanız size uygun ürünler seçmeniz ve usulünce kullanım yapmanız önerilir.

Procapil Ne Zaman Etki Eder?

Kişisel bakım ürünlerinin kısa sürede olumlu sonuç vermesi mümkündür. İnsanlar birbirinden farklı saç tiplerine sahip olabileceği için her saçın ihtiyaç duyduğu bakım da farklıdır. Düzenli olarak saç bakım ürünü kullanılana kadar saçlarını pek önemsememiş kimseler, ürünlerin faydasını görmekte geç kalabilir. İsabetli tercihler yaparak saçlarına bakım uygulamış olanlar ise Procapil saç serumu kullanmaları halinde çabucak fayda görür. İhtiyaca göre 1 – 2 şişe serum, düzenli ve dengeli olarak kullanılırsa 4 – 8 haftalık bir süreçle beraber saçların kuvvetlenmesi muhtemeldir.

Saç teli incelmeleri, saç dökülmeleri, saç kepeklenmeleri, kafa derisindeki pullanmalar ve sivilceler pek çok etkenle alakalı sayılabilir. Sebeplerine göre birbirinden ayrılan semptomların ne kadar sürede giderilebileceğini merak etmek yerine, kaliteli ürünleri devamlı kullanmaya özen göstermeniz gerekir. Çünkü hangi problemlerin hangi reaksiyonları geliştirebileceği ve ne kadar sürede tedavi edilebileceği tam bilinemez. Kişisel bakım ürününü devamlı olarak kullananların en geç 1 ya da 2 hafta içinde sonuç alabilmesi mümkündür.  

Procapil Kullananlar Nelere Dikkat Etmelidir?

Procapil kullananlar için, bu maddede herhangi bir yan etkinin bulunmadığı söylenebilir. Hipertansiyon tedavisinde kullanılan ilaçlarda da bulunabilen madde, esas olarak saç köklerini artırmasıyla yan etki gösterir. Tedavi gören hipertansiyon hastalarının saç köklerindeki değişimler sonucu, Procapil saç uzatma özelliğine sahip ürünlerde de kullanılmaya başlamıştır.

Organların çalışma düzeni ya da vücudun genel fonksiyonlarını olumsuz etkilemediği için, rahatlıkla değerlendirilebilmesi mümkündür. Çeşitli kozmetik ürünlerinde % 1, % 2 ya da % 3 oranında bulunur. Bu oranlar, çeşitli kozmetik ürünlerinin içindeki diğer aktif maddelere uygun miktarlardır. Procapil kullanırken dikkat edilmesi gerekenler ise şöyledir:

  • İçerik değerleri yüksek seviyede bulunan her ürün cildiniz için olumlu etki sağlamayabilir. Ürün seçerken güvenilir markalara öncelik tanımanız daha faydalıdır.
  • Procapil sprey ve serum halinde bulunabilir. Kullanmaktan keyif alabileceğiniz ürünleri tercih etmeniz önerilir.
  • Kullanılan üründeki içerik oranı düşük olsa bile gereğinden çok kullanım yapılmamalıdır. Eğer bu maddeyi düşük oranda içeren bir ürün aldıysanız, içerik dengesinin öteki aktif maddelerle sağlandığını unutmamanız gerekir. Biotinoyl Tripeptide – 1, Oleanolik Asit ve Apigenin kompleksi saçlar üzerinde yan etki ortaya çıkarmasa bile saç derisini yıpratabilir. Ölçülü kullanım bu sebeple önem taşır.
  • Procapil kullanıcı yorumları doğrultusunda değil, içinde bulunduğu ürünün gerektirdiği şekilde kullanılmalıdır. Çeşitli sitelerden bilgi almak yerine, ürünlerin kullanım talimatlarına göz atabilirsiniz.
  • Procapil kullanan herkes, aynı süre zarfında etki görmeyebilir. Bir tanıdığınız daha önce verim almaya başlamışsa, ürünün sizler açısından yararlı olmadığını düşünmemelisiniz. Böyle yaparak kullanım sürecini yarıda kesmeniz, saçlarınızın yeniden güçsüzleşmesine ve hızla dökülmesine yol açabilir. Ürünleri kullanmaya sabırla devam etmeniz, hayalinizdeki dolgun saçları elde etmenizi kolaylaştıracaktır.

MaruDerm Procapil Serum Seçeneklerini Kullanmanız Hangi Faydaları Sunar?

MaruDerm laboratuvarlarında üretilen serumlar, saç köklerinizi besleyerek en şiddetli dökülme sorunları karşısında bile koruma sağlayabilir. Dermatolojik testlerden başarıyla geçmiş olan Procapil serum, saç derisi gözeneklerinde biriken bakterileri etkisiz hale getirir. Kökten uca beslenen saç telleri, serumun Biotin içeriği sayesinde dolgun bir görünüm kazanır. Saç ve cilt bakımında kullanılabilen Argan yağı özü, tellerin daha parlak ve güçlü olmasına yardım eder. Saça sertlik kazandıran ve dökülmeleri engelleyebilen Keratin maddesi, Panthenol ile beraber ürünü zenginleştirmektedir. Amino asitler sayesinde saç tellerine canlılık kazandıran MaruDerm serumları, at kuyruğu bitkisinden elde edilmiş ekstrakt ile ince saçları kalınlaştırabilir.

 

Kozmetik Hammaddeler hakkında diğer bilgileri aşağıda yazılarımızdan okuyabilirsiniz:

1) Hyalüronik Asit Nedir? Cilde Faydaları Nelerdir? Hangi Cilt Tipleri Tercih Etmelidir?

2) AHA ve BHA Cilde Faydaları Nelerdir? AHA ve BHA Arasındaki Farklar Nelerdir?

3) Matrixyl Nedir? Hangi Ürünler Matrixyl İçermektedir?

4) BHA (Salisilik Asit) Nedir? Hangi Cilt Tipleri Salisilik Asiti Tercih Etmelidir?

5) Aloe Vera Nedir? Aloe Veranın Cilde Faydaları

6) Kantaron Yağının Cilde Faydaları Nelerdir? Nasıl Uygulanır?

Pelda Yalçınkaya

Merhabalar ben Pelda. Cilt bakımı ve güzellik alanına büyük bir ilgi duyuyor ve bu alanda aktif şekilde araştırmalar yapıyorum. Araştırmalarım ve deneyimlerim sonucunda öğrendiklerimi Maruderm aracılığıyla sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cilt Beyazlatıcı Ürünler Nasıl Kullanılır?

Cilt Beyazlatıcı Ürünler Nasıl Kullanılır?

Cilt beyazlatma, cilt lekelerini azaltmak ve cilt tonunu eşitlemek için kullanılan bir uygulamadır. Beyazlatıcı kremler, içerdikleri aktif maddelerle ciltteki koyu lekeleri azaltmaya yardımcı olmaktadır. Cilt beyazlatma yöntemleri düzenli olarak uygulanmalıdır ve cilde uygun olduğundan emin olunmalıdır. Bu yöntemlerin düzenli kullanımı ile ciltteki koyu lekeler azaltılabilmekte ve cilt tonunu eşitleyebilmektedir.

Çatlak Kremi Nedir Ne İşe Yarar?

Çatlak Kremi Nedir Ne İşe Yarar?

Çatlaklar, ciltteki esneklik kaybı sonucu ortaya çıkan yırtılmalar olarak tanımlanmaktadır. Bu durum, hızlı kilo alıp verme, genetik faktörler, hamilelik gibi durumlar sonucunda meydana gelmektedir. Çatlaklar estetik bir sorun olmanın yanı sıra, kaşıntı, hassasiyet ve ağrıya neden olabilmektedirler. Bu nedenle, çatlakların görünümünü azaltmaya yardımcı olabilecek çeşitli kremler üretilmektedir. Çatlak kremleri, ciltteki nem düzeyini arttırmak ve cilt esnekliği yeniden kazandırmak için tasarlanmaktadır.

Pişik Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Pişik Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Pişik, ciltte oluşan tahriş ve kızarıklık ile kendini gösteren bir durumdur. Pişik, bebeklerin hassas ciltlerinin bezin sürekli temasından kaynaklanmaktadır. Pişik belirtileri, şiddeti ve nedenine göre değişebilmektedir. Pişik tedavisi için, nemli ciltten kaçınmak, pişik kremi kullanmak, uygun bez seçimi yapmak ve hava alan kıyafetler giyinmek gibi önlemler alınabilmektedir.

Kusursuz Bir Görünüm İçin Minik İp Uçları 

Kusursuz Bir Görünüm İçin Minik İp Uçları 

Elde etmek istenilen kusursuz cilt görünümü için birkaç önemli noktaya dikkat edilmelidir. Cilt bakımına özen göstermek, cildi temiz ve nemli tutmak, düzenli olarak peeling yapmak ve güneşe karşı korunmak kusursuz bir cilt için en önemli adımlardır. Tüm bu faktörlere dikkat ederek, içeriden ve dışarıdan sağlıklı ve daha güzel bir görünüme sahip olmak mümkündür.

Her Mevsim Kullanabiliceğiniz Nemlendirici Krem Önerileri

Her Mevsim Kullanabiliceğiniz Nemlendirici Krem Önerileri

Nemlendirici kremler, ciltteki nemi korumak ve cildin yumuşak kalmasını sağlamak için kullanılmaktadır. Nemlendirici krem kullanımı mevsimlere veya hava koşullarına bağlı değildir. Cilt kuruluğu hissedildiğinde veya ciltte çatlaklar ve pullanmalar oluştuğunda mümkün olan en kısa sürede kullanılmalıdır. Nemlendirici krem seçerken, cilt tipine, içeriklerine ve kişisel tercihlere dikkat edilmelidir. Cilt tipine uygun olan ve besleyici bir nemlendirici seçmek, cildin daha sağlıklı görünmesini olanak tanımaktadır.

Hassas Cildiniz Varsa Bunları Yapmayın - Hassas Ciltlere Bakım Tavsiyeleri

Hassas Cildiniz Varsa Bunları Yapmayın - Hassas Ciltlere Bakım Tavsiyeleri

Hassas ciltler, tahrişe, kızarıklığa, kaşıntıya ve diğer cilt problemlerine yatkındırlar. Bu nedenle, hassas ciltler için uygun bakım ürünleri ve doğru bakım rutini önem taşımaktadır. Hassas ciltler için, doğal içerikli, hafif ve cildi tahriş etmeyen ürünleri tercih edilmelidir. Temizleyiciler, nemlendiriciler ve güneş koruyucuları hassas ciltler için uygun ürünlerdir. Hassas ciltler için doğal içerikli ürünler tercih edilmelidir.

Cilt Kuruluğu Neden Olur Kimlerde Görülür?

Cilt Kuruluğu Neden Olur Kimlerde Görülür?

Cilt kuruluğu, cildin nem seviyesinin düşük olmasıyla karakterizedir. Bu durum, birçok faktörden kaynaklanabilmektedir. UV ışınları, yaşlanma süreci ve çeşitli cilt hastalıkları; cilt kuruluğu problemlerinin ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Cilt kuruluğu, ciltte rahatsızlık ve acıya neden olabilmekte ve sosyal anlamda da sıkıntılara yol açabilmektedir. Ancak doğru nemlendirici ve cilt bakım ürünleri kullanarak, cilt kuruluğuyla başa çıkmak mümkündür.

Cilt Bakımında Doğru Bilinen Yanlışlar

Cilt Bakımında Doğru Bilinen Yanlışlar

Cilt bakımı, sağlıklı bir cilde sahip olmak için önem taşımaktadır. Bu amaçla, kaliteli cilt bakım ürünleri seçilmeli ve düzenli bir cilt bakım rutini uygulanmaktadır. Ancak, yanlış bilinen bazı konular, yanlış ürün seçimi veya yanlış uygulama, cilt sağlığına zarar verebilmektedir. Bu nedenle, doğru bilgilere dayanarak cilt bakımı yapmak çok önemlidir.

Sağlıklı Bir Cilt İçin Beslenme Tüyoları

Sağlıklı Bir Cilt İçin Beslenme Tüyoları

Sağlıklı beslenmek; cildin sağlıklı, canlı ve parlak bir görünüme kavuşmasına yardımcı olmaktadır. Tüketilen gıdalara ve su miktarına dikkat edilerek; akne, yağlanma ve dökülme gibi cilt problemlerinin önüne geçilebilmektedir. Sağlıklı beslenmek, cilt problemlerinin tedavisinde de önemli rol oynamaktadır. Cilt ve vücut sağlığı için; vücudun ihtiyaç duyduğu suyun, turfanda bulunan meyve ve sebzelerin tüketilmesine özen göstermek gerekmektedir.

Vücut Kitle İndeksi Nedir?

Vücut Kitle İndeksi Nedir?

Vücut kitle indeksi; ağırlığın, boyun karesine bölünmesi ile elde edilmektedir. Vücut kitle indeksi hesaplamalarının temel amacı, bireyin hangi kilo kategorisinde bulunduğunu belirlemektir. Kilo kategorilerini oluşturan; vücut kitle indeksi değer aralıkları, Dünya Sağlık Örgütü tarafından belirlenmektedir. İdeal vücut kitle indeksine sahip olmak için; aynı boydaki kişilerin cinsiyet ve metabolizma hızına göre farklı kilolara sahip olması gerekmektedir.

Vücut Analizi Nasıl Yapılır?

Vücut Analizi Nasıl Yapılır?

Vücut analizi; vücuttaki yağ, su, kas ve kemik gibi ağırlıkların oranını belirlenmek için yapılmaktadır. Vücut analizi hesaplamaları; bioelektrikal implant tekniği kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Vücut analizi sayesinde; vücudun hangi bölgesinde, hangi ağırlıkların yoğunlukta olduğu görülebilmektedir. Kişiye özel beslenme ve egzersiz programlarının oluşturulması için; doktor diyetisyen ve antrenörler tarafından vücut analizi yaptırılması istenebilmektedir.

AHA ve BHA Serum Nedir ve Nasıl Kullanılır?

AHA ve BHA Serum Nedir ve Nasıl Kullanılır?

AHA ve BHA; cilt sağlığı açısından faydalı organik asitlerdir. Cilt sağlığının korunmasını ve cildin, parlak ve canlı bir görünüme sahip olmasını sağladığından dolayı AHA ve BHA cilt bakım ürünlerinin içerisinde sıkça kullanılır.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..