maruderm
500 TL ve üzeri alışverişlerde kargo bedava ! 500 TL ve üzeri alışverişlerde kargo bedava ! 500 TL ve üzeri alışverişlerde kargo bedava ! 500 TL ve üzeri alışverişlerde kargo bedava ! 500 TL ve üzeri alışverişlerde kargo bedava ! 500 TL ve üzeri alışverişlerde kargo bedava ! 500 TL ve üzeri alışverişlerde kargo bedava ! 500 TL ve üzeri alışverişlerde kargo bedava ! 500 TL ve üzeri alışverişlerde kargo bedava !

Avakadonun Cilde Faydaları Nedir? Nasıl Uygulanır?

avakadonun cilde faydaları
    

Avokadonun Cilde Faydaları Nedir? Nasıl Sürülür?

Avokado, değerli tropikal meyveler arasına yer almakta ve genel vücut sağlığının gelişmesine yardımcı olmaktadır. İçeriğinde bulunan yoğun E vitamini ve antioksidanlar; hem cilt hem de vücut sağlığı için oldukça yararlı olmaktadır. Parlak rengi ile dikkat çeken avokado, her geçen gün daha fazla sevilmektedir.

Direkt olarak, cilt yüzeyine uygulanabilen avokado; sayısız faydaları nedeniyle sıklıkla tüketilmektedir. Lezzetli ve hoş kokulu yapısı, kullanıcılar için merak uyandırmaktadır. Gerek kahvaltıda gerekse ara öğünlerde sıklıkla tüketilen avokado, ülkemiz başta olmak üzere pek çok bölgede rağbet görmektedir.

Sağlıklı yağlar arasında, avokadonun içerisinde bulunan lipitler de bulunmaktadır. Bilim insanları, avokado yağının; besleyici ve onarıcı olduğunu ifade etmektedir. Hindistan cevizi yağı ve badem yağı gibi aromalara nazaran; üst düzey bir nemlendirici olan avokado yağı, güzellik sektörü tarafından sıklıkla kullanılmaktadır.

Avokado Maskesi Cilt Sağlığına Faydaları

Avokadonun Cilde Faydaları Nelerdir?

Avokadonun cilde faydaları, sayılamayacak kadar çok ve bir o kadar da etkilidir. Avokadonun, cilt yüzeyine doğrudan veya seyreltilerek uygulanması; cilt yüzeyinin daha genç ve parlak görünmesine olanak tanımaktadır. Doğal bir nemlendirici olan ve cilt bakım rutinlerinde sıklıkla kullanılan avokadonun cilde faydaları şu şekilde sıralanmaktadır:

 1. Avokado yağı, atopik eğilimli cilt yapılarının; cilt kuruluğu problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır.
 2. Avokado, içerdiği E ve C vitaminleri sayesinde; cilt lekeleri ve yara oluşumunun önüne geçmektedir.
 3. Cilt yüzeyinde, ileri yaş nedeniyle azalan elastikiyet; avokadonun yüze faydaları sayesinde giderilebilmektedir.
 4. Avokado içerikli bakım ürünleri, yaşlanma karşıtı etki göstermekte ve cilt yüzeyinde oluşan kırışıklıkların azalmasına olanak tanımaktadır.
 5. Avokadonun cilt yüzeyine doğrudan veya seyreltilerek uygulanması, sivilce oluşumunun ve var olan cilt lekelerinin azalmasına yardımcı olmaktadır.
 6. Avokado, bol miktarda omega – 9 içermesi nedeniyle; cilt tonu eşitsizliği gibi problemlerinin giderilmesine yardımcı olmaktadır.
 7. Avokado yağının faydaları; saç ve cilt üzerinde etki etmektedir.
 8. Avokado yağı, antimikrobiyal etki göstermekte ve böylelikle enfeksiyon riskinin azalmasına olanak tanımaktadır.

Avokadonun faydaları, doğrudan tüketim veya cilt bakımı uygulamaları sayesinde; kişilerin yararlanabileceği kıvama gelmektedir. Avokado meyvesinin birçok farklı uygulama çeşidi bulunmaktadır. Her cilt tipi birbirinden farklı olması nedeniyle, kişilerin kendi cilt tiplerine göre uygulama yapması gerekmektedir.

Cilt sağlığı üzerindeki faydaları nedeniyle, güzellik ürünü olarak kullanılan avokado; uygun fiyatlı ve ulaşılabilir olması nedeniyle de dikkat çekmektedir. Hem vücut sağlığına hem de cilt güzelliğine katkıda bulunan avokado; uygun fiyatlarla pazarlanmakta ve kullanılmak üzere müşterilerine sunulmaktadır.

Avokadonun Ciltte Yan Etki Yapar Mı?

Avokado yağı veya avokado kabuğu, bazı kişilerde alerjik reaksiyon oluşturabilmektedir. Bu durum, avokadonun asit içerikli bir meyve olması nedeniyle ortaya çıkmaktadır. Cilt kuruluğu problemleri ve atopik dermatit gibi durumlar söz konusu olduğunda; avokado ürünlerinin dikkatli bir şekilde kullanılması önem arz etmektedir.

Herhangi bir alerjik reaksiyon olup olmadığını anlamak için el bileğinin iç kısmında deneme uygulaması yapılabilmektedir. Bileklere sürülen avokado yağı veya avokado kabuğu, bir iki saat içerisinde reaksiyon vermektedir. Deneme uygulaması başarılı olduğu takdirde, avokadonun yüz bölgesine uygulamasında hiçbir sakınca görülmemektedir.

Avokado Yüz Bölgesine Nasıl Uygulanır?

Avokadonun cilde faydaları, en çok yüz bölgesinde açığa çıkmaktadır. Yüz güzelliğinin öne çıkmasına olanak tanıyan avokado içerikli ürünler, birden fazla uygulama yöntemiyle kullanılabilmektedir. Avokadonun yüze faydaları, göz ardı edilemeyecek kadar çoktur ve kişiler bu değerli meyvenin yararlarından sıklıkla faydalanmaktadır.

Temizleyici jel olarak kullanılabilen avokado, cilt gözeneklerinin en iyi şekilde temizlenmesine olanak tanımaktadır. Bununla birlikte, tonik ve nemlendirici krem olarak da kullanılan avokado yağı; uygun fiyatlı ve pratik çözümler sunması nedeniyle öne çıkmaktadır. Avokado, piyasada bulunan bakım ürünleri aracılığıyla da kullanılabilmektedir.

Avokadolu bakım ürünleri, cilt temizliği ve bakımı konusunda mükemmel bir performans sergilemektedir. Sabun, tonik, peeling ve nemlendirici krem olarak kullanılabilen avokado; birçok faydaya sahip olması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir. Evde yapılan avokado maskeleri ise pratik ve uygun fiyatlı olmaları nedeniyle öne çıkmaktadır.

Avokado İçeren Doğal Maskeler

 1. Ballı Avokado Maskesi

Bal, güçlü bir antioksidan olması nedeniyle; gözenek sıkılaştırıcı etki göstermektedir. Avokado yağı ile birleştiğinde, son derece besleyici olan bal; cilt sağlığı problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır. Bir çay kaşığı bal, yarım avokado, bir yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı ve bir çay kaşığı limon suyu; blender ile maske kıvamına getirilir. Karışım, 15 dakika kadar yüz bölgesinde bekletilir.

 1. Kakaolu Avokado Maskesi

Kakaolu avokado maskesi, sivilce ve siyah nokta oluşumunun azalmasına yardımcı olmaktadır. Bir yemek kaşığı kakao, bir adet olgunlaşmış avokado ve iki yemek kaşığı süt; blender yardımı ile homojen hale getirilir. Bu karışım, göz çevresine temas ettirilmeden yüz bölgesine uygulanır. 15 dakika kadar bekledikten sonra, bol su ile yıkanır. Bu tarifin, haftada bir kaç kez uygulanması gerekmektedir.

 1. Yeşil Çaylı Avokado Maskesi

Yeşil çay, doğal bir asit olması nedeniyle; gözeneklerin açılmasına ve siyah nokta görünümünün azalmasına yardımcı olmaktadır. Yeşil çaylı avokado maskesi, bir tatlı kaşığı yeşil çay ve bir adet olgun avokado ile yapılmaktadır. İsteğe bağlı yoğurt veya süt de eklenebilmektedir. Bu karışım, yüz bölgesinde 10 dakika kadar bekletilmelidir.


   
 
Etiketler: avakadonun-cilde-faydalari
Aralık 18, 2023
Listeye dön
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR