quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Erkeklerde Saç Dökülmesine Neler İyi Gelir?

Erkeklerde Saç Dökülmesine Neler İyi Gelir?

Belki de yeryüzündeki birçok erkeğin en fazla çekinip dert yandığı sorunlardan birisidir dökülen saçlar… Hangi senede olursak olalım, saç dökülmesine karşı birçok sorun ve hikaye duyabilir, bu sorunların üzerine ne şekilde gidileceğine dair yazılar okuyabiliriz. Ancak günümüzde saç dökülmelerine karşı birçok farklı yöntem sayesinde, saç diplerindeki cildin canlanması ve çok daha sağlıklı bir konuma ulaşması da mümkün hale gelmektedir. Özellikle de 18 ile 45 yaş aralığındaki birçok erkekte saç dökülmeleri meydana gelebilmektedir. Bu noktada saç dökülmelerinde erken dönemde destek almak ve bunun önüne geçmek saç kaybını kontrol altına almayı sağlayacaktır. Bu sayede de saç ekimi tedavisine gereksinim duyulmadan, herhangi bir ağrı ya da operasyona maruz kalmayarak saç dökülmelerinin önüne geçiş süreci de mümkün hale gelebilir. maruderm dökülme karşıtı ve yoğunlaştırıcı altın saç serumu ile saç dökülmelerinde 2 ayda %90 oranında bir azalma meydana gelir. Ayrıca saçınız daha yoğun gözükür ve daha sağlıklı uzar.

Saç sağlığı ile alakalı araştırmalar yapan birçok uzman da, erkeklerdeki saç dökülmelerinin sahip oldukları saç tipleriyle alakalı bir durum olduğunu savunmaktadır. Bunun için birçok şampuan ve doğal tedavi yöntemlerinin yanı sıra, düzenli bakımın da dökülmekte olan saçların durmasına, aynı zamanda da çok daha donanımlı bir konuma erişmesine vesile olacağını bilmelisiniz. İnsan bedeni her zaman bakıma ihtiyaç duyacağı için, sizlerin de saçlarınıza gereksinim duyduğu ilgi ve bakımı vermeniz konusunda sağlam adımlar atmanız gerekmektedir.

Saçlarımız Neden Dökülüyor?

Erkeklerin %30’luk bir kısmı 25 yaşına kadar saç dökülmesi sorunu yaşayabilir. Bunun %40’lık bir kısmı da 40’lı yaşlardan sonra karşılaşmış oldukları saç diplerindeki zayıflık nedeniyle bu sorunu yaşama riskini taşımaktadır. Erkek saç tipi dökülmesinde başın ön ve tepe bölgesinde bulunan saçlarda dökülmeler ve zayıflıklar baş göstermeye başlar. Bu durumun kafa yapısı ve cilt yapısına göre de değişkenlik gösterir. Çoğu insan saç dökülmesinin bir nevi genetik olduğunu savunur. Ki bu durumun gerçeklik payı da çok fazladır. Özellikle de testesteron hormonunun hızlı çalışmasının saçlardaki dökülmeyi hızlandırdığı söylenir. Bunun yanı sıra cildin birçok dış etmene maruz kalması, saç diplerinin altındaki gözeneklerin gerekli havayı alamaması da saçlardaki dökülmelerin baş tetikleyicisi olmaktadır.

Saç dökülmesini destekleyici birçok etmen de saymaya devam edebiliriz. Aşırı derecede kilo kaybı, kötü beslenme, gereğinden fazla stres gibi durumlar vücut ritmini olumsuz etkilemektedir. Bu zamanlarda kişinin beslenmesine her zaman dikkat etmesi, iyi bir uyku düzeni kurması ve sağlıklı bir beden yapısına kavuşması gerekmektedir. Bunun dışında da küçük bir tonik temizliği ve saç bakım losyonlarıyla da saçlarınızın daha sağlıklı bir yapıda olmasını destekleyici etkiler oluşturabilirsiniz. Saç dökülmelerinde daima bakım ve özeni elden bırakmayacak şekilde ilerlemelisiniz. İyi bir cilt bakım seti, cildinizin ve saç derinizin çok daha sağlıklı ve dökülmeleri dindirici bir konumda olmasını desteklemiş olacaktır.

Saç Köklerinizi Besleyin

Saç dökülmelerini engellemek adına sizlerin saçlarınıza gerekli olan bakımı muhakkak uygulamanız gerekmektedir. Saçlarınızı her gün değil, gün aşırı yıkamaya özen göstermelisiniz. Bu da her fırsatta saçınızı suyun altına sokmayla alakalı bir durum değildir kesinlikle. Bunun aksine sabah, akşam ve sıcak havalarda da fırsat bulduğunuzda kendinizi duşa atmalısınız. Ki bu süreci belli bir rutine yerleştirdiğiniz zaman saç köklerinin gerekli duyduğu vitamine de kısa süre içerisinde ulaşma şansını yakalamış olursunuz. Burada dikkat edilmesi gereken unsur, saçınızın ihtiyacı olduğu vitamin ve minerallere ulaşmak. Bunu da sadece cilt bakım ürünleri ile değil, aynı zamanda düzenli bir beslenme alanı oluşturarak da sağlamanız mümkündür.

Sağlıklı Saçlar İçin Nasıl Beslenmeli? Neler Yemeli?

Beslenme düzeni ve sağlıklı beslenme sadece saçlar için değil, bedenin bütününü etkileyecek bir sağlık aktarımı için büyük önem taşımaktadır. Bu sebepten dolayı da beslenmenizde ihtiyaç duyulan vitamin ve mineralleri muhakkak sağlamanız gerekmektedir. Çünkü gür saçlar için içten bir bakım önemli kurallardır. Dıştan cildinize ne kadar bakım uygularsanız uygulayın, kalenin içi hasarlıysa eğer olumlu sonuçlar alma olasılığınız çok düşer. Bunu dengeleyip düzene sokmanın yolu da sağlıklı beslenmeden geçmektedir. Protein ihtiyacınızı sağlıklı besinlerle karşıladığınız zaman, saç diplerinizdeki ölü hücrelerin de yok olma olasılığı çok yüksek.

Saç köklerini besleyip saçın büyümesini sağlayacak birçok besin vardır. Özellikle de mercimek, fasulye, yumurta, yoğurt ve peynir protein ihtiyacınızı sağlamaya yönelik birçok desteği verir. Bu da cildin çok daha sağlıklı olması açısından iyi bir destekleyici olacaktır. Saçlarınız alacağı protein sayesinde, daha gür ve sağlıklı bir konuma da erişimi desteklemiş olacaktır. Bununla birlikte saçın gerekli olan canlılığa erişmesi biraz da çinkoya bağlı bir durumdur. Çinkonun saç diplerini uyarmak ve o bölgedeki yer alan hücrelerin metabolizmalarını düzenlemek gibi çok önemli işlevi bulunur. Birçok uzman dermatolog da zaten saç ve cilt sağlığı için çinko içeren besinlerin tüketimini önermektedir. Günlük bir porsiyon kırmızı et, balık, baklagil ya da bir avuç bademin, insan bedeninin o gün aradığı çinko ihtiyacını doğrudan karşılayabilecek etkilerde olacağı savunulmaktadır. Bu tarz besinleri haftalık beslenme programınıza dahil ettiğinizde de zaten, saçlarınız için gerekli çinko miktarını karşılamaya başlamış olursunuz. Belirttiğimiz gibi hem besin hem bakım eş zamanlı olarak bir dengede tutulmalı ki, saç dipleriniz ve cildiniz çok daha sağlıklı bir konuma erişmeyi başarmış olsun.

Tavuk Tüketimi Biyotin İhtiyacını Karşılar

Sağlıklı saçlar için ihtiyaç duyulan bir başka vitamin de biyotindir. Biyotin ihtiyacınızı karşılamak adına da haftada en az bir kere de olsa böbrek, karaciğer, alabalık ve en önemlisi de tavuk göğsü tüketmenizi öneririz. Tavuk, vücudun biyotin ihtiyacını karşılayan en önemli besinlerin başında gelir. Haftada bir ya da iki kere tavuk tüketimi gerçekleştirmeniz de hem cildinize hem de saçlarınıza iyi gelecektir. Bunun dışında da biyotin için karnabahar, papates ve yumurtanın sarısını tüketmenin de yararlı olacağı konuşulmaktadır. Bu tarz bir beslenme düzeni oluşturmanız, saçlarınızdaki canlılığı kazanmanız konusunda da yardımcı olacaktır.

Öte yandan saçlarınızın çok daha sağlıklı olmasını desteklemek adına doğal kuruyemişler, düzenli spor ve sağlıklı bir beslenme düzeni her zaman size yardımcı olacak etkiler kuracaktır. Bu etkileri destekleyici bir bakım düzeni kurmanız da, sizin en büyük kabusunuz olan saç dökülmelerine karşı uzak durmanızı destekleyecektir muhakkak.

Maruderm Gold Saç Serumu ile, sizler yaşadığınız dökülme probleminizi çözebilirsiniz. Unutmayın ki saç dökülmeleri üzerine düşülmesi gereken bir sorun. Bu sorunu bilinçli bir şekilde benimsemeli ve ortadan kaldırmaya yönelik adımlar atmalısınız. Bunun için de her zaman bir uzman dermatolog yardımı ve düzenli bir bakım programı oluşturmanız da şarttır. Bu düzeni belli bir sistem üzerinden sağladığınız zaman, beslenmeniz ve bakımınız da dengeye girmiş olacaktır ve saçlarınız ihtiyaç duyduğunuz gürlük ve parlaklığa kısa süre içerisinde erişmiş olacaktır.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru cilt yapısına sahip olan kişiler; yaygın görülen cilt problemlerini daha sık yaşamaktadır. Soğuk hava ve güneş ışınları gibi faktörlerden daha fazla etkilenen kuru cilt, kişilerin günlük yaşam kalitelerini büyük ölçüde düşürmektedir. Sağlıklı beslenme alışkanlıklarına sahip olmak ve günlük olarak en az iki litre kadar su içmek; cilt kuruluğu problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır.

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Vücudun belli bölgeleri diğer kısımlara oranla yağlanmaya daha yatkındır. Karın çevresi, basen ve kol bölgeleri yoğun yağ birikimi olan bölgelerdir. Bu bölgelerde zayıflama ve incelmeyi sağlamak için pek çok yöntem kullanılmaktadır. Soğuk lipoliz, liposuction, radyo frekans, mezoterapi, karboksiterapi, ultrashape bu yöntemlerden bazılarıdır. Yalnızca diyet yaparak bölgesel yağ yakmak mümkün değildir. Kişiye özgü bir diyet, egzersiz programı ve bölgesel incelme uygulamaları yardımıyla lokal yağlanmadan kurtulmak mümkündür.

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt bakımı, cildin ihtiyaç duyduğu bileşenlerin cilde nüfuz etmesini sağlayarak; sağlıklı, canlı ve parlak bir cilt görünümüne kavuşmaya yardımcı olmaktadır. Medikal olarak ya da evdeki ürünlerle uygulanabilen cilt bakımları, doğru ve düzenli bir şekilde yapıldığında etkili sonuçlar vermektedir. Medikal işlemler, özel solüsyonlar ve ileri teknoloji ürünlerle uygulanırken evde yapılan cilt bakımlarında çeşitli bakım ürünleri kullanılmaktadır. Cilt bakımı fiyatları da yapılan uygulamaya ve kullanılan ürünlere göre değişiklik göstermektedir.

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş dökülmesi dönemsel ya da sürekli olarak görülebilen bir cilt problemidir. Oluşum şekline ve sürecine göre kendi kendine düzelebildiği gibi tedavi süreci de gerektirebilmektedir. Hormonal dengesizlikler, yanlış beslenme, menopoz, stres ve buna benzer pek çok etken kaş dökülmesine neden olabilmektedir. Genel olarak evde uygulanabilen yöntemlerle tedavisi mümkündür. Sarımsak, zeytinyağı, badem yağı, hindistan cevizi yağı, aloe vera jeli ve c vitamini gibi pek çok içerik kaşların gürleşmesine, sıklaşmasına ve uzamasına katkı sağlamaktadır. 

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt bakım ampulleri, ciltte aniden ortaya çıkan problemlerin kısa sürede çözülmesi için kullanılan yoğunlaştırılmış minik serumlardır. Pek çok cilt probleminde etkilidir. Hızlı sonuçlar vermektedir. Özellikle cildin yenilenmesi, yaşlılık belirtilerinin ortadan kalkması ve cilt bariyerinin yenilenmesi için kullanılmaktadır. Haftada birkaç kez ya da ayda birkaç kez olacak şekilde dairesel hareketlerle masaj yapar gibi uygulanmaktadır.

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Cilt bakımı; cilt tipine uygun ürünlerle cildin temizlenmesi ve nemlendirilmesi işlemidir. Cilt bakımı yapılırken dikkat edilmesi gereken pek çok husus bulunmaktadır. Bilinçsizce yapılan cilt bakımı faydadan çok zarara yol açmaktadır. Bu nedenle cilt analizi yapıldıktan sonra uygun ürünler seçilmesi ve işlem sırasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Düzenli olarak güneş kremi kullanmak, makyajla uyumamak ve cildin temiz ve nemli kalmasına önem vermek cilt bakım rutininin en önemli adımları arasında yer almaktadır.

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt bakım rutini, kişilerin cilt yapılarına uygun olan ürünleri düzenli olarak kullanmaları olarak tanımlanmaktadır. Cilt bakım rutinin, doğal ve besleyici ürünlerle yürütülmesi; cildin uzun vadede daha sağlıklı ve genç görünmesine yardımcı olmaktadır. Temizleme, tonik, peeling ve serum basamaklarından oluşan cilt bakım rutini; kişilerin özgüven kazanmasına ve ruhsal anlamda daha iyi hissetmesine olanak tanımaktadır.

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki renk değişikliği; çeşitli dış etkenler nedeniyle ortaya çıkabileceği gibi bazı kronik hastalıkların da habercisi olabilmektedir. Özellikle kalsiyum ve çinko gibi kemik ve tırnak yapısı üzerinde etkili olan minerallerin, vücut bünyesine yeteri kadar alınmaması da; tırnak yüzeyindeki renk değişikliğine sebebiyet vermektedir. Tırnak yüzeyinde morarma, sararma veya kızarma ile süregelen bu rahatsızlığın; uzman bir doktor tarafından detaylı bir şekilde incelenmesi gerekmektedir.

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum, vücut sistemlerinin tümünde üretilmekte ve cilt yüzeyinin dış etkenlere karşı daha dayanıklı olmasına yardımcı olmaktadır. Çeşitli nedenlerle dengesizleşen sebum üretimi, kişilerin cilt ve saç yağlanması gibi olumsuz problemleri daha sık yaşamasına neden olmaktadır. Sebum üretiminin dengelenmesi için sağlıklı beslenme alışkanlıklarına geri dönülmesi ve düzenli olarak cilt bakımı yapılması gerekmektedir.

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Simmondsia chinensis bitkisinin özlerinden elde edilen jojoba yağı, cilt ve saç yapısı üzerindeki iyileştirici etkisi nedeniyle; güzellik sektörünün vazgeçilmez ürünleri arasında yer almaktadır. Jojoba yağının saça faydaları; saç kepeğini azaltma, saç tellerini onarma, saç dökülmesini en aza indirme ve saç tellerinin parlaklığını arttırma olarak sıralanmaktadır. Saç bakım ürünü olarak kullanılan jojoba yağı, kişilerin daha dolgun ve hacimli saçlara sahip olmasına yardımcı olmaktadır.

Saç Vitamini Nedir ve Ne İşe Yarar?

Saç Vitamini Nedir ve Ne İşe Yarar?

Saç vitaminleri, ideal kalınlıkta ve ışıldayan yapıda saç tellerine sahip olmanın altın anahtarı olarak görülmektedir. Saç bakımı için vitamin ve mineral takviyesi almak, kişilerin daha canlı ve gür saçlara sahip olmasına yardımcı olmaktadır. Doğal besinler veya takviye ürünler aracılığıyla vücuda giren; A, E, C, H ve B12 vitaminleri, saç sağlığının gelişmesine katkı sağlayan vitaminler olarak sıralanmaktadır.

Kaş Pudralama Nedir ve Ne İşe Yarar?

Kaş Pudralama Nedir ve Ne İşe Yarar?

Kaş pudralama, güzellik uzmanları tarafından uygulanan ve kişilerin daha dolgun kaşlara sahip olmasını sağlayan bir tekniktir. Bu işlem; kaş derisinin en üst tabakası olan epidermise, bitkisel bir boya enjekte ederek yapılmaktadır. İşlem esnasında kullanılan mikro iğneler, kaş dokularına hiçbir şekilde zarar vermemektedir. Son derece kolay, hızlı ve zararsız bir işlem olan kaş pudralama; kişilerin doğal kaş görünümünü, kalıcı bir şekilde elde etmelerine olanak tanımaktadır.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..