quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Erkeklerde Saç Dökülmesine Neler İyi Gelir?

Erkeklerde Saç Dökülmesine Neler İyi Gelir?

Belki de yeryüzündeki birçok erkeğin en fazla çekinip dert yandığı sorunlardan birisidir dökülen saçlar… Hangi senede olursak olalım, saç dökülmesine karşı birçok sorun ve hikaye duyabilir, bu sorunların üzerine ne şekilde gidileceğine dair yazılar okuyabiliriz. Ancak günümüzde saç dökülmelerine karşı birçok farklı yöntem sayesinde, saç diplerindeki cildin canlanması ve çok daha sağlıklı bir konuma ulaşması da mümkün hale gelmektedir. Özellikle de 18 ile 45 yaş aralığındaki birçok erkekte saç dökülmeleri meydana gelebilmektedir. Bu noktada saç dökülmelerinde erken dönemde destek almak ve bunun önüne geçmek saç kaybını kontrol altına almayı sağlayacaktır. Bu sayede de saç ekimi tedavisine gereksinim duyulmadan, herhangi bir ağrı ya da operasyona maruz kalmayarak saç dökülmelerinin önüne geçiş süreci de mümkün hale gelebilir. maruderm dökülme karşıtı ve yoğunlaştırıcı altın saç serumu ile saç dökülmelerinde 2 ayda %90 oranında bir azalma meydana gelir. Ayrıca saçınız daha yoğun gözükür ve daha sağlıklı uzar.

Saç sağlığı ile alakalı araştırmalar yapan birçok uzman da, erkeklerdeki saç dökülmelerinin sahip oldukları saç tipleriyle alakalı bir durum olduğunu savunmaktadır. Bunun için birçok şampuan ve doğal tedavi yöntemlerinin yanı sıra, düzenli bakımın da dökülmekte olan saçların durmasına, aynı zamanda da çok daha donanımlı bir konuma erişmesine vesile olacağını bilmelisiniz. İnsan bedeni her zaman bakıma ihtiyaç duyacağı için, sizlerin de saçlarınıza gereksinim duyduğu ilgi ve bakımı vermeniz konusunda sağlam adımlar atmanız gerekmektedir.

Saçlarımız Neden Dökülüyor?

Erkeklerin %30’luk bir kısmı 25 yaşına kadar saç dökülmesi sorunu yaşayabilir. Bunun %40’lık bir kısmı da 40’lı yaşlardan sonra karşılaşmış oldukları saç diplerindeki zayıflık nedeniyle bu sorunu yaşama riskini taşımaktadır. Erkek saç tipi dökülmesinde başın ön ve tepe bölgesinde bulunan saçlarda dökülmeler ve zayıflıklar baş göstermeye başlar. Bu durumun kafa yapısı ve cilt yapısına göre de değişkenlik gösterir. Çoğu insan saç dökülmesinin bir nevi genetik olduğunu savunur. Ki bu durumun gerçeklik payı da çok fazladır. Özellikle de testesteron hormonunun hızlı çalışmasının saçlardaki dökülmeyi hızlandırdığı söylenir. Bunun yanı sıra cildin birçok dış etmene maruz kalması, saç diplerinin altındaki gözeneklerin gerekli havayı alamaması da saçlardaki dökülmelerin baş tetikleyicisi olmaktadır.

Saç dökülmesini destekleyici birçok etmen de saymaya devam edebiliriz. Aşırı derecede kilo kaybı, kötü beslenme, gereğinden fazla stres gibi durumlar vücut ritmini olumsuz etkilemektedir. Bu zamanlarda kişinin beslenmesine her zaman dikkat etmesi, iyi bir uyku düzeni kurması ve sağlıklı bir beden yapısına kavuşması gerekmektedir. Bunun dışında da küçük bir tonik temizliği ve saç bakım losyonlarıyla da saçlarınızın daha sağlıklı bir yapıda olmasını destekleyici etkiler oluşturabilirsiniz. Saç dökülmelerinde daima bakım ve özeni elden bırakmayacak şekilde ilerlemelisiniz. İyi bir cilt bakım seti, cildinizin ve saç derinizin çok daha sağlıklı ve dökülmeleri dindirici bir konumda olmasını desteklemiş olacaktır.

Saç Köklerinizi Besleyin

Saç dökülmelerini engellemek adına sizlerin saçlarınıza gerekli olan bakımı muhakkak uygulamanız gerekmektedir. Saçlarınızı her gün değil, gün aşırı yıkamaya özen göstermelisiniz. Bu da her fırsatta saçınızı suyun altına sokmayla alakalı bir durum değildir kesinlikle. Bunun aksine sabah, akşam ve sıcak havalarda da fırsat bulduğunuzda kendinizi duşa atmalısınız. Ki bu süreci belli bir rutine yerleştirdiğiniz zaman saç köklerinin gerekli duyduğu vitamine de kısa süre içerisinde ulaşma şansını yakalamış olursunuz. Burada dikkat edilmesi gereken unsur, saçınızın ihtiyacı olduğu vitamin ve minerallere ulaşmak. Bunu da sadece cilt bakım ürünleri ile değil, aynı zamanda düzenli bir beslenme alanı oluşturarak da sağlamanız mümkündür.

Sağlıklı Saçlar İçin Nasıl Beslenmeli? Neler Yemeli?

Beslenme düzeni ve sağlıklı beslenme sadece saçlar için değil, bedenin bütününü etkileyecek bir sağlık aktarımı için büyük önem taşımaktadır. Bu sebepten dolayı da beslenmenizde ihtiyaç duyulan vitamin ve mineralleri muhakkak sağlamanız gerekmektedir. Çünkü gür saçlar için içten bir bakım önemli kurallardır. Dıştan cildinize ne kadar bakım uygularsanız uygulayın, kalenin içi hasarlıysa eğer olumlu sonuçlar alma olasılığınız çok düşer. Bunu dengeleyip düzene sokmanın yolu da sağlıklı beslenmeden geçmektedir. Protein ihtiyacınızı sağlıklı besinlerle karşıladığınız zaman, saç diplerinizdeki ölü hücrelerin de yok olma olasılığı çok yüksek.

Saç köklerini besleyip saçın büyümesini sağlayacak birçok besin vardır. Özellikle de mercimek, fasulye, yumurta, yoğurt ve peynir protein ihtiyacınızı sağlamaya yönelik birçok desteği verir. Bu da cildin çok daha sağlıklı olması açısından iyi bir destekleyici olacaktır. Saçlarınız alacağı protein sayesinde, daha gür ve sağlıklı bir konuma da erişimi desteklemiş olacaktır. Bununla birlikte saçın gerekli olan canlılığa erişmesi biraz da çinkoya bağlı bir durumdur. Çinkonun saç diplerini uyarmak ve o bölgedeki yer alan hücrelerin metabolizmalarını düzenlemek gibi çok önemli işlevi bulunur. Birçok uzman dermatolog da zaten saç ve cilt sağlığı için çinko içeren besinlerin tüketimini önermektedir. Günlük bir porsiyon kırmızı et, balık, baklagil ya da bir avuç bademin, insan bedeninin o gün aradığı çinko ihtiyacını doğrudan karşılayabilecek etkilerde olacağı savunulmaktadır. Bu tarz besinleri haftalık beslenme programınıza dahil ettiğinizde de zaten, saçlarınız için gerekli çinko miktarını karşılamaya başlamış olursunuz. Belirttiğimiz gibi hem besin hem bakım eş zamanlı olarak bir dengede tutulmalı ki, saç dipleriniz ve cildiniz çok daha sağlıklı bir konuma erişmeyi başarmış olsun.

Tavuk Tüketimi Biyotin İhtiyacını Karşılar

Sağlıklı saçlar için ihtiyaç duyulan bir başka vitamin de biyotindir. Biyotin ihtiyacınızı karşılamak adına da haftada en az bir kere de olsa böbrek, karaciğer, alabalık ve en önemlisi de tavuk göğsü tüketmenizi öneririz. Tavuk, vücudun biyotin ihtiyacını karşılayan en önemli besinlerin başında gelir. Haftada bir ya da iki kere tavuk tüketimi gerçekleştirmeniz de hem cildinize hem de saçlarınıza iyi gelecektir. Bunun dışında da biyotin için karnabahar, papates ve yumurtanın sarısını tüketmenin de yararlı olacağı konuşulmaktadır. Bu tarz bir beslenme düzeni oluşturmanız, saçlarınızdaki canlılığı kazanmanız konusunda da yardımcı olacaktır.

Öte yandan saçlarınızın çok daha sağlıklı olmasını desteklemek adına doğal kuruyemişler, düzenli spor ve sağlıklı bir beslenme düzeni her zaman size yardımcı olacak etkiler kuracaktır. Bu etkileri destekleyici bir bakım düzeni kurmanız da, sizin en büyük kabusunuz olan saç dökülmelerine karşı uzak durmanızı destekleyecektir muhakkak.

Maruderm Gold Saç Serumu ile, sizler yaşadığınız dökülme probleminizi çözebilirsiniz. Unutmayın ki saç dökülmeleri üzerine düşülmesi gereken bir sorun. Bu sorunu bilinçli bir şekilde benimsemeli ve ortadan kaldırmaya yönelik adımlar atmalısınız. Bunun için de her zaman bir uzman dermatolog yardımı ve düzenli bir bakım programı oluşturmanız da şarttır. Bu düzeni belli bir sistem üzerinden sağladığınız zaman, beslenmeniz ve bakımınız da dengeye girmiş olacaktır ve saçlarınız ihtiyaç duyduğunuz gürlük ve parlaklığa kısa süre içerisinde erişmiş olacaktır.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır? Yağlı ciltler için nemlendiricinin önemi konulu bloğumuzu buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir? konulu blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce cilt bakım setini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akneye eğilimli ciltler için cilt bakım önerilerini bulabiliceğiniz blog yazımızı buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemiz üzerinden alabilirsiniz.

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Bu blog yazımızda sivilceler için uygulayabileceğiniz çözümlerden bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Bu blog yazımızda sivilce ve akne oluşumundan kurtulmanın yollarından bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz.

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akneler ile sivilceleri karıştırmamak gerekir. Her ikisi de özellikle ergenlik dönemlerinde ciltte meydana gelse de, akneler sivilcelerin daha iltihaplanmış versiyonlarıdır diyebiliriz.

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler, ergenlik dönemi itibariyle her yaş grubunda muhakkak görülen bir cilt hastalığı olmaktadır. Kimi insanlar önemsemese de son derece hassas bir cilt problemi olmaktadır sivilceler.

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilceler nasıl geçer sorusu pek çok kişi tarafından sürekli sorulmaya devam ediyor. Ergenlik dönemiyle başlayan ve ciltte belirgin sıkıntılar yaşatan sivilce ve akneler, aynı zamanda sağlığa da doğrudan etkiler..

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Bu yazımızda sivilcelerden nasıl kurtulabileceğiniz ile alakalı tüyolar verilmektedir. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret ediniz.

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Cildimizin sivilce ve akne oluşumuna sebebiyet veren pek çok faktör vardır. Öyle ki cilt, başlı başına hassasiyete açık ve çabuk yıpranabilecek bir forma sahip olduğu için, stres, mevsimsel geçişler..

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceler, hem erkekler hem de kadınlar açısından en büyük cilt sorununa dönüşebilir. Özellikle de kadınların yoğun koşturmaca, makyaj, mevsimsel geçiş ve hormonsal değişimler...

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler, sadece bayanların değil belli dönemlerde erkeklerin de en fazla dert yandığı cilt sıkıntılarının başında gelmektedir.

Blog Nedir?

Blog ("weblog"un kısaltması), bir konu hakkında düzenli olarak güncellenen içerik (blog yazısı) sunan bir kişi, grup veya şirket tarafından yürütülen çevrimiçi bir dergi veya bilgilendirici web sitesidir. Bilgileri ters kronolojik sırayla sunar ve resmi olmayan veya konuşma tarzında yazılmıştır.

Cilt bakım, saç bakım ve vücut bakım ürünleriyle alakalı tavsiyelere bloğumuz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güzellik blogu, güzellik, makyaj, saç, moda, cilt bakımı ve diğer güzellikle ilgili konular hakkında içerik barındıran bir web sitesidir. Güzellik blogları ipuçlarını paylaşır, ürünleri gözden geçirir, öğreticiler oluşturur ve trend olan güzellik haberlerini tartışır. Güzellik oldukça görsel bir konu olduğundan, bu bloglar genellikle çok sayıda resim ve video yayınlar.

Güzellik blogcuları başkalarına nasıl güzel olunacağını gösterir. Genellikle resim ve videolarla adım adım öğreticiler yazarlar. Web sitelerinde, YouTube kanallarında, Instagram hesaplarında ve diğer sosyal medya platformlarında ürünleri test eder, inceler ve görüşlerini paylaşırlar.

Güzellik Blogları Türleri

Ne tür bir kitleye odaklanmak istediğinizi seçmek, geliştirdiğiniz içeriği şekillendirmeye yardımcı olacağından, blogunuzun uzun vadeli başarısı için çok önemlidir.

Aşağıdaki blog türlerini göz önünde bulundurun:

Makyaj için Güzellik Blogları: Ürünleri tanıtırken belirli "görünümler" elde etmek için eğitim içeriği sağladıkları için makyajı merkeze alan bloglar modadır.

Açık Ten için Güzellik Blogları: Çok açık tenlerin kendine özgü cilt bakımı ihtiyaçları ve özel makyajı vardır. Soluk tenli bloglar, daha açık ten tonlarıyla en iyi şekilde çalışan belirli görünümler önerir.

Koyu Ten için Güzellik Blogları: Bu blog kategorisi, Siyah, Asyalı ve Latin insanlar için makyaj ve cilt bakımı gibi birden çok cilt tonunu kapsar.

Kırk Üzeri İçin Güzellik Blogları: Elinizden gelenin en iyisini yapmak her yaş için çok önemlidir, bu nedenle daha yaşlı ve daha olgun yetişkinler için bloglar da yaygındır.

Altmışın Üzerindeki Güzellik Blogları: Bu bloglar, yaşlı erkekler ve kadınlar için cilt bakımı, moda ve güzellik konusunda uzmanlaşmıştır.

Devamını Oku..