quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Deniz Sonrasında Saç Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Deniz Sonrasında Saç Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Saç bakımının yaz mevsiminde iki katı daha önemsenmesi gereken bir olay olduğunu bilmenizi isteriz. Öyle ki klorlu havuz suyu ve tuzlu denizden etkilenen saçlar için muhakkak düzenli bir bakım uygulamasına geçiş yapmanız gerekmektedir. Deniz ve güneşin zararlı etkileri, saçları bir sezon boyunca sağlıksız ve sönül bir duruma taşımayı da başarabilir. Bu sebepten dolayı bu tarz sıkıntılara maruz kalmamanız adına yaz aylarında saç bakımı açısından bir süreklilik oluşturmanızı öneriyoruz. Bunu sağladığınız zaman zaten daha parlak ve yazın da havasından geçilmeyecek türden saçlara da rahatlıkla sahip olmayı başarmış olacaksınızdır. Bu kapsamda da bizler de sizin için yaz mevsimlerinde deniz sonrasında saçlarınızın nasıl daha parlak ve güzel olacağına dair bilgiler sunmak istiyoruz bu yazımızın detaylarında. Böylece çok daha sağlıklı, nefes alan ve sizi de yarı yolda bırakmayacak tarzda saçlara da sahip olmayı başarmış olacaksınız.

İşte deniz sonrasında saçlarınız için uygulayacağınız yöntemler:

1.Muhakkak Şampuanla Yıkayın
Deniz suyu saçların yıpranıp, eğer ki temizlenmezse de yağlanmasına sebebiyet verecek etkilere sahip. Bu sebepten sonra deniz ve güneşlenme evrelerini tamamladıktan sonra sizler saçlarını muhakkak yıkamalısınız. Bu yıkama evreler de şampuan eşliğinde muhakkak olmalı. Şampuanla birkaç dakikada da olsa saçlarınızı iyice yıkamalı ve masaj yapmalısınız. Bu süreç dahilinde bakıldığında da zaten saç bakım işlemlerinde saçlarınızı deniz suyundan arındırmanız açısından bu tarz bir yöntem denemenizde de yarar var. Çünkü bakımlı bir saç her zaman temiz su ve kaliteli bir şampuanla temizlenip yıkandığı zaman gerçekten de iyi sonuçları da beraberinde getirmiş olacaktır. Bu sebepten dolayı da sizler deniz sonrası muhakkak saçlarınızı yıkayın. Deniz kenarındaki kumlar, yabancı maddeler ve daha birçok sıkıntı oluşturacak etmen saçların yıpranma olasılığını arttıracağı için, mutlaka yıkama işlemlerinizi gerçekleştirmelisiniz. Bu işlemlerin yanı sıra saçlarınıza bakım kremleriyle de destek olmalısınız. Her zaman dinç ve diri bir saç görünümüne sahip olabilmeniz açısından bu tarz aşamalardan yararlanmanız sizin işinizi fazlasıyla kolaylaştırır. Aynı zamanda yaz aylarında da sağlıklı bir saç görünümüne ulaşabilirsiniz.

2. Saçlarınızı Şapka ya da Eşarpla Koruyun
Deniz kenarında vakit geçirirken muhakkak saçlarınızı sağlam bir şapka ya da eşarpla koruma altına almalısınız. Şapka, sizi güneş ışınlarından koruma konusunda yardımcı olacaktır. Bu hem güneş çarpmaları hem de saçların yıpranmalarını engelleyecek bir formüle dönüşebilir. Bu sebepten dolayı da şapka kullanımını da eksiksiz bir şekilde gerçekleştirmelisiniz. Ayrıca hemen hemen her deniz kenarında rüzgâr faktörünü de göz önüne bulundurmalısınız. Esen rüzgâr kumların saça yapışmasına sebebiyet verir. Bu sebepten dolayı da saç bakımında şapka ya da eşarp takviyesinde bulunmanızı öneririz. Bu deniz kenarında daha ferah saçlara sahip olmanızı destekleyici bir etmene dönüşebilir.

3. Saçlara Koruyucu Kremler
Deniz ya da havuza girmeden önce saçlarınıza her zaman koruyucu kremler sürmelisiniz. Birçok farklı saç bakım kremi bulunmaktadır. Bu kremleri denize girmeden en az yirmi dakika önce saçlarınıza sürebilirsiniz. Bu da saçlarınızın deniz suyundan etkilenmesinin önüne geçer. Şunu kesinlikle unutmamak gerekir ki, deniz suyu öyle çok kötü bir su değil. Ancak yılın 11 ayı boyunca tatlı suyla beslenen saçların aniden deniz suyuyla buluşması, her zaman sıkıntılı sonuçlarla karşılaşmanıza sebebiyet verecektir. Bu sebepten dolayı da bir takım önlemler alarak faal kalmak her zaman işinizi çok daha sağlama almanızı sağlar. Böylece sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz.

4. Saç Bakım Yağları Kullanın
Deniz sonrasında saçlarınızı yıkamanızla birlikte ev ya da otele gittiğiniz duş sonrasında saçlarınız özel bakım kremi masajları uygulayabilirsiniz. Piyasada birçok farklı bakım kremi var. Saçlarınız için ayıracağınız bir yirmi dakika sayesinde, saç diplerinden uçlarına kadar sağlam bir masaj yapabilir, bu sayede deniz suyu ya da klorlu suyla temas eden saçların yıpranma riskini de en aza indirebilirsiniz. Bu süreçte sizlerin her zaman saçlarınıza karşı özenli davranmanız gerektiğini kesinlikle unutmamalısınız. Bunu başarırsanız zaten, daha sağlıklı bir saç görünümüne erişim imkanını da rahatlıkla yakalamış olacaksınız demektir.

5. Doğal Yollardan Saç Maskeleri Hazırlama
Gelelim yazımızın en özel noktasına… Saçlarınıza özellikle de tatil sonrası dönemde eski parlaklığında kalması için birçok farklı bakım maskesi yapabilirsiniz. Üstelik bu maskeler, evde doğal yollarda birkaç malzemeyle rahatlıkla hazırlayabileceğiniz kadar pratiktir. Saç bakım maskeleri, saçınızın dip derilerindeki gözeneklerinin daha rahat nefes almasını sağlamakla birlikte, kendinizi çok daha ferah hissetmenizi de desteklemiş olacak. Uygulayacağınız saç bakım maskeleri, hem güvenilir hem de pratik bir saç bakım sürecine erişiminizi de sağlayacaktır. Bu sebepten dolayı da sizler için evde kendi imkanlarınız ile yapabileceğiniz, kullandığınız zamanda da sağlam sonuçlara ulaşabileceğiniz türden saç bakım maskelerinden bahsetmek istiyoruz. Bu sayede elde edebileceğiniz sonuçlar çok daha verimli bir hale dönüşebilir.


İşte En Kaliteli Saç Maskeleri:

Elma Sirkesiyle Saç Maskesi
Elma sirkesi, saçlara doğrudan verim sağlayan ve ciltteki ölü hücreleri yok etmeyi başaran bir üründür. Evde su, tuz ve sirke yardımıyla bu saç maskesini hazırlayabilirsiniz. Saçlarınıza bu maskeyi sürüp bir havlu yardımıyla kapatın. Yaklaşık yarım saat boyunca da bu maskenin saç derinize nüfus etmesini sağlayın. Böylece çok daha sağlıklı ve canlı bir saç görünümüne de erişme şans bulabilirsiniz. Bu maskeyi haftada en az iki ya da üç defa uygulamanızı öneririz. Bu sayede çok daha sağlıklı bir saç görünümüne de ulaşma imkânı bulacaksınız. Bu görünüm sayesinde, saçlarınız da kendisine gelebilir.

Zeytinyağı – Yumurta Maskesi
Yumurtanın sarısını iki yemek kaşığı zeytinyağı ile bir kabın içerisinde iyice karıştırın. Bu maskeyi saçlarınıza sürdüğünüz zaman etkisini de kısa süre içerisinde görmeye başlamış olacaksınız. Çünkü zeytinyağının saçları besleyici sağlam bir özelliği var. Bu özellik kapsamında da zaten sizler daha sağlıklı bir saç görünümüne sahip olacaksınız. Bu maskeyi de haftanın belli başlı günlerinde saçlarınıza uygulamanızı öneririz. Zaten zeytinyağının saç ve cilt bakımında en fazla destek alınan doğal yağlardan birisi olduğunu da bilmelisiniz. Hem sağlıklı bir saç görünümü, hem de deniz dönemi sonrasında saçlarınızın güçlü kalması açısından bu tarz bir maske formülü hazırlamanız da sizlerin işini bir hayli kolaylaştırmış olacaktır.

Son olarak bu maskelerle birlikte deniz suyundan sonra saçlarınızı bahsetmiş olduğumuz aşamaları uygulayarak her zaman temiz bir form düzeninde tutabilirsiniz. Bunun yanı sıra sizler deniz sonrasında cildinizi de hem nemlendirici krem, hem de nitelikli cilt bakım seti sayesinde daha sağlıklı tutabilirsiniz. Tatil dönemlerinde tabii ki de dinlenmeye odaklı bir süreç yaşamak isteyeceksiniz. Ancak tatil esnasında kendinize ayıracağınız küçük zamanlar sayesinde, çok daha sağlıklı bir dönem yaşama olasılığı da bulmuş olacaksınız. Bu sebepten dolayı da muhakkak bahsetmiş olduğumuz bu sürece odaklanarak adımlarınızı atmanızı öneriyoruz. Bu sayede deniz suyunun olumsuz etkilerinden kısa süre içerisinde kurtulmayı da başarmış olacaksınız.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır? Yağlı ciltler için nemlendiricinin önemi konulu bloğumuzu buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir? konulu blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce cilt bakım setini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akneye eğilimli ciltler için cilt bakım önerilerini bulabiliceğiniz blog yazımızı buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemiz üzerinden alabilirsiniz.

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Bu blog yazımızda sivilceler için uygulayabileceğiniz çözümlerden bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Bu blog yazımızda sivilce ve akne oluşumundan kurtulmanın yollarından bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz.

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akneler ile sivilceleri karıştırmamak gerekir. Her ikisi de özellikle ergenlik dönemlerinde ciltte meydana gelse de, akneler sivilcelerin daha iltihaplanmış versiyonlarıdır diyebiliriz.

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler, ergenlik dönemi itibariyle her yaş grubunda muhakkak görülen bir cilt hastalığı olmaktadır. Kimi insanlar önemsemese de son derece hassas bir cilt problemi olmaktadır sivilceler.

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilceler nasıl geçer sorusu pek çok kişi tarafından sürekli sorulmaya devam ediyor. Ergenlik dönemiyle başlayan ve ciltte belirgin sıkıntılar yaşatan sivilce ve akneler, aynı zamanda sağlığa da doğrudan etkiler..

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Bu yazımızda sivilcelerden nasıl kurtulabileceğiniz ile alakalı tüyolar verilmektedir. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret ediniz.

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Cildimizin sivilce ve akne oluşumuna sebebiyet veren pek çok faktör vardır. Öyle ki cilt, başlı başına hassasiyete açık ve çabuk yıpranabilecek bir forma sahip olduğu için, stres, mevsimsel geçişler..

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceler, hem erkekler hem de kadınlar açısından en büyük cilt sorununa dönüşebilir. Özellikle de kadınların yoğun koşturmaca, makyaj, mevsimsel geçiş ve hormonsal değişimler...

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler, sadece bayanların değil belli dönemlerde erkeklerin de en fazla dert yandığı cilt sıkıntılarının başında gelmektedir.

Blog Nedir?

Blog ("weblog"un kısaltması), bir konu hakkında düzenli olarak güncellenen içerik (blog yazısı) sunan bir kişi, grup veya şirket tarafından yürütülen çevrimiçi bir dergi veya bilgilendirici web sitesidir. Bilgileri ters kronolojik sırayla sunar ve resmi olmayan veya konuşma tarzında yazılmıştır.

Cilt bakım, saç bakım ve vücut bakım ürünleriyle alakalı tavsiyelere bloğumuz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güzellik blogu, güzellik, makyaj, saç, moda, cilt bakımı ve diğer güzellikle ilgili konular hakkında içerik barındıran bir web sitesidir. Güzellik blogları ipuçlarını paylaşır, ürünleri gözden geçirir, öğreticiler oluşturur ve trend olan güzellik haberlerini tartışır. Güzellik oldukça görsel bir konu olduğundan, bu bloglar genellikle çok sayıda resim ve video yayınlar.

Güzellik blogcuları başkalarına nasıl güzel olunacağını gösterir. Genellikle resim ve videolarla adım adım öğreticiler yazarlar. Web sitelerinde, YouTube kanallarında, Instagram hesaplarında ve diğer sosyal medya platformlarında ürünleri test eder, inceler ve görüşlerini paylaşırlar.

Güzellik Blogları Türleri

Ne tür bir kitleye odaklanmak istediğinizi seçmek, geliştirdiğiniz içeriği şekillendirmeye yardımcı olacağından, blogunuzun uzun vadeli başarısı için çok önemlidir.

Aşağıdaki blog türlerini göz önünde bulundurun:

Makyaj için Güzellik Blogları: Ürünleri tanıtırken belirli "görünümler" elde etmek için eğitim içeriği sağladıkları için makyajı merkeze alan bloglar modadır.

Açık Ten için Güzellik Blogları: Çok açık tenlerin kendine özgü cilt bakımı ihtiyaçları ve özel makyajı vardır. Soluk tenli bloglar, daha açık ten tonlarıyla en iyi şekilde çalışan belirli görünümler önerir.

Koyu Ten için Güzellik Blogları: Bu blog kategorisi, Siyah, Asyalı ve Latin insanlar için makyaj ve cilt bakımı gibi birden çok cilt tonunu kapsar.

Kırk Üzeri İçin Güzellik Blogları: Elinizden gelenin en iyisini yapmak her yaş için çok önemlidir, bu nedenle daha yaşlı ve daha olgun yetişkinler için bloglar da yaygındır.

Altmışın Üzerindeki Güzellik Blogları: Bu bloglar, yaşlı erkekler ve kadınlar için cilt bakımı, moda ve güzellik konusunda uzmanlaşmıştır.

Devamını Oku..