Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Avakadonun Cilde Faydaları Nedir? Nasıl Uygulanır?

Avakadonun Cilde Faydaları Nedir? Nasıl Uygulanır?

Avokadonun Cilde Faydaları Nedir? Nasıl Sürülür?

Avokado, değerli tropikal meyveler arasına yer almakta ve genel vücut sağlığının gelişmesine yardımcı olmaktadır. İçeriğinde bulunan yoğun E vitamini ve antioksidanlar; hem cilt hem de vücut sağlığı için oldukça yararlı olmaktadır. Parlak rengi ile dikkat çeken avokado, her geçen gün daha fazla sevilmektedir.

Direkt olarak, cilt yüzeyine uygulanabilen avokado; sayısız faydaları nedeniyle sıklıkla tüketilmektedir. Lezzetli ve hoş kokulu yapısı, kullanıcılar için merak uyandırmaktadır. Gerek kahvaltıda gerekse ara öğünlerde sıklıkla tüketilen avokado, ülkemiz başta olmak üzere pek çok bölgede rağbet görmektedir.

Sağlıklı yağlar arasında, avokadonun içerisinde bulunan lipitler de bulunmaktadır. Bilim insanları, avokado yağının; besleyici ve onarıcı olduğunu ifade etmektedir. Hindistan cevizi yağı ve badem yağı gibi aromalara nazaran; üst düzey bir nemlendirici olan avokado yağı, güzellik sektörü tarafından sıklıkla kullanılmaktadır.

Avokado Maskesi Cilt Sağlığına Faydaları

Avokadonun Cilde Faydaları Nelerdir?

Avokadonun cilde faydaları, sayılamayacak kadar çok ve bir o kadar da etkilidir. Avokadonun, cilt yüzeyine doğrudan veya seyreltilerek uygulanması; cilt yüzeyinin daha genç ve parlak görünmesine olanak tanımaktadır. Doğal bir nemlendirici olan ve cilt bakım rutinlerinde sıklıkla kullanılan avokadonun cilde faydaları şu şekilde sıralanmaktadır:

 1. Avokado yağı, atopik eğilimli cilt yapılarının; cilt kuruluğu problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır.
 2. Avokado, içerdiği E ve C vitaminleri sayesinde; cilt lekeleri ve yara oluşumunun önüne geçmektedir.
 3. Cilt yüzeyinde, ileri yaş nedeniyle azalan elastikiyet; avokadonun yüze faydaları sayesinde giderilebilmektedir.
 4. Avokado içerikli bakım ürünleri, yaşlanma karşıtı etki göstermekte ve cilt yüzeyinde oluşan kırışıklıkların azalmasına olanak tanımaktadır.
 5. Avokadonun cilt yüzeyine doğrudan veya seyreltilerek uygulanması, sivilce oluşumunun ve var olan cilt lekelerinin azalmasına yardımcı olmaktadır.
 6. Avokado, bol miktarda omega – 9 içermesi nedeniyle; cilt tonu eşitsizliği gibi problemlerinin giderilmesine yardımcı olmaktadır.
 7. Avokado yağının faydaları; saç ve cilt üzerinde etki etmektedir.
 8. Avokado yağı, antimikrobiyal etki göstermekte ve böylelikle enfeksiyon riskinin azalmasına olanak tanımaktadır.

Avokadonun faydaları, doğrudan tüketim veya cilt bakımı uygulamaları sayesinde; kişilerin yararlanabileceği kıvama gelmektedir. Avokado meyvesinin birçok farklı uygulama çeşidi bulunmaktadır. Her cilt tipi birbirinden farklı olması nedeniyle, kişilerin kendi cilt tiplerine göre uygulama yapması gerekmektedir.

Cilt sağlığı üzerindeki faydaları nedeniyle, güzellik ürünü olarak kullanılan avokado; uygun fiyatlı ve ulaşılabilir olması nedeniyle de dikkat çekmektedir. Hem vücut sağlığına hem de cilt güzelliğine katkıda bulunan avokado; uygun fiyatlarla pazarlanmakta ve kullanılmak üzere müşterilerine sunulmaktadır.

Avokadonun Cilde Faydaları

Avokadonun Ciltte Yan Etki Yapar Mı?

Avokado yağı veya avokado kabuğu, bazı kişilerde alerjik reaksiyon oluşturabilmektedir. Bu durum, avokadonun asit içerikli bir meyve olması nedeniyle ortaya çıkmaktadır. Cilt kuruluğu problemleri ve atopik dermatit gibi durumlar söz konusu olduğunda; avokado ürünlerinin dikkatli bir şekilde kullanılması önem arz etmektedir.

Herhangi bir alerjik reaksiyon olup olmadığını anlamak için el bileğinin iç kısmında deneme uygulaması yapılabilmektedir. Bileklere sürülen avokado yağı veya avokado kabuğu, bir iki saat içerisinde reaksiyon vermektedir. Deneme uygulaması başarılı olduğu takdirde, avokadonun yüz bölgesine uygulamasında hiçbir sakınca görülmemektedir.

Avokado Yüz Bölgesine Nasıl Uygulanır?

Avokadonun cilde faydaları, en çok yüz bölgesinde açığa çıkmaktadır. Yüz güzelliğinin öne çıkmasına olanak tanıyan avokado içerikli ürünler, birden fazla uygulama yöntemiyle kullanılabilmektedir. Avokadonun yüze faydaları, göz ardı edilemeyecek kadar çoktur ve kişiler bu değerli meyvenin yararlarından sıklıkla faydalanmaktadır.

Temizleyici jel olarak kullanılabilen avokado, cilt gözeneklerinin en iyi şekilde temizlenmesine olanak tanımaktadır. Bununla birlikte, tonik ve nemlendirici krem olarak da kullanılan avokado yağı; uygun fiyatlı ve pratik çözümler sunması nedeniyle öne çıkmaktadır. Avokado, piyasada bulunan bakım ürünleri aracılığıyla da kullanılabilmektedir.

Avokadolu bakım ürünleri, cilt temizliği ve bakımı konusunda mükemmel bir performans sergilemektedir. Sabun, tonik, peeling ve nemlendirici krem olarak kullanılabilen avokado; birçok faydaya sahip olması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir. Evde yapılan avokado maskeleri ise pratik ve uygun fiyatlı olmaları nedeniyle öne çıkmaktadır.

Avokado Maskesi

Avokado İçeren Doğal Maskeler

 1. Ballı Avokado Maskesi

Bal, güçlü bir antioksidan olması nedeniyle; gözenek sıkılaştırıcı etki göstermektedir. Avokado yağı ile birleştiğinde, son derece besleyici olan bal; cilt sağlığı problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır. Bir çay kaşığı bal, yarım avokado, bir yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı ve bir çay kaşığı limon suyu; blender ile maske kıvamına getirilir. Karışım, 15 dakika kadar yüz bölgesinde bekletilir.

 1. Kakaolu Avokado Maskesi

Kakaolu avokado maskesi, sivilce ve siyah nokta oluşumunun azalmasına yardımcı olmaktadır. Bir yemek kaşığı kakao, bir adet olgunlaşmış avokado ve iki yemek kaşığı süt; blender yardımı ile homojen hale getirilir. Bu karışım, göz çevresine temas ettirilmeden yüz bölgesine uygulanır. 15 dakika kadar bekledikten sonra, bol su ile yıkanır. Bu tarifin, haftada bir kaç kez uygulanması gerekmektedir.

 1. Yeşil Çaylı Avokado Maskesi

Yeşil çay, doğal bir asit olması nedeniyle; gözeneklerin açılmasına ve siyah nokta görünümünün azalmasına yardımcı olmaktadır. Yeşil çaylı avokado maskesi, bir tatlı kaşığı yeşil çay ve bir adet olgun avokado ile yapılmaktadır. İsteğe bağlı yoğurt veya süt de eklenebilmektedir. Bu karışım, yüz bölgesinde 10 dakika kadar bekletilmelidir.

Pelda Yalçınkaya

Merhabalar ben Pelda. Cilt bakımı ve güzellik alanına büyük bir ilgi duyuyor ve bu alanda aktif şekilde araştırmalar yapıyorum. Araştırmalarım ve deneyimlerim sonucunda öğrendiklerimi Maruderm aracılığıyla sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Magic Crush Nedir?

Magic Crush Nedir?

Magic Crush; bölgesel zayıflama yöntemleri arasında yer almakta ve vücut dokularının daha aktif çalışmasına yardımcı olmaktadır. Tek seansta dâhi etkili sonuçlar veren Magic Crush, sarkma ve selülit gibi oluşumlara da iyi gelmektedir. Jawline belirginleştirme ve kırışıklık giderme gibi alanlarda kullanılan Magic Crush, ağrısız ve güvenli bir işlem olması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir.

Soğuk Lipoliz Nedir, Ne İşe Yarar?

Soğuk Lipoliz Nedir, Ne İşe Yarar?

Soğuk lipoliz, bölgesel incelme yöntemleri arasında yer alan ve 0’ın altında sıcaklıklara çalışan profesyonel bir tedavi prosedürüdür. Soğuk lipoliz uygulaması ile yağ dokuları dondurularak deforme edilmekte ve kişinin bölgesel olarak incelmesi mümkün hale gelmektedir. Soğuk lipoliz, bölgesel incelmenin yanı sıra cilt problemlerinin azalmasına da yardımcı olmaktadır. Çok yönlü etkileri nedeniyle öne çıkan soğuk lipoliz, birçok kişi tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Erkekler İçin Cilt Bakım Önerileri

Erkekler İçin Cilt Bakım Önerileri

Erkekler için cilt bakım önerileri; tıraş sonrası bakım, peeling ve tonik uygulamaları, gözenek sıkılaştırıcı bakım ürünü kullanımı ve güneş koruyucu krem kullanımı olarak sıralanmaktadır. Erkekler için cilt bakım ürünleri aracılığıyla yapılan bu uygulamalar, erkek bireylerin daha temiz ve sağlıklı bir cilde sahip olmalarına olanak tanımaktadır. Erkekler, cilt bakım rutinlerine özen göstererek; yaşlanma belirtilerini ve kırışıklık oluşumunu en aza indirebilmektedir.

G5 Masajı Nedir? Faydaları Nelerdir?

G5 Masajı Nedir? Faydaları Nelerdir?

Bölgesel incelme yöntemleri arasında yer alan G5 Masajı, yağ dokularına yüksek yoğunluklu titreşimler göndermekte ve kişinin sıkılaşarak kilo vermesini mümkün hale getirmektedir. G5 bölgesel zayıflama, selülit ve çatlak gibi cilt problemlerine de iyi gelmekte ve uzun vadede kalıcı sonuçlar vermektedir. Uygulama bölgesine olan kan akışını hızlandıran G5 Masajı; çok fonksiyonlu etkileri nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir

Sıcak Havada Vücut Kokusuna Kesin Çözüm Nedir?

Sıcak Havada Vücut Kokusuna Kesin Çözüm Nedir?

Yaz aylarının doğal bir getirisi olan aşırı terleme, vücut kokusu problemlerinin baş göstermesine neden olmaktadır. Ter kokusu, yoğun tempoda ve kalabalık ortamlarda çalışan kişilerin; yaşam kalitesini düşürmekte ve iş motivasyonunu olumsuz etkilemektedir. Yaz aylarında oluşan vücut kokusunun, doğal yollarla giderilmesi; uzun vadede kalıcı sonuç elde edilmesi adına önem arz etmektedir.

Kırışıklıklara Karşı Neler Yapılmalıdır?

Kırışıklıklara Karşı Neler Yapılmalıdır?

Cilt yüzeyinde oluşan kırışıklıklar, ilerleyen yaş veya stres gibi faktörler nedeniyle ortaya çıkmakta ve kişilerin solgun görünmesine neden olmaktadır. Kırışıklık görünümünün azalması için anti age serum ve krem çeşitlerinin düzenli olarak kullanılması gerekmektedir. Kırışıklık karşıtı bakım ürünleri, cilt dokularındaki kolajen üretimini desteklemekte ve kişinin daha genç görünmesine yardımcı olmaktadır.

Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer?

Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer?

Koltuk altı kararması, yanlış epilasyon yöntemleri nedeniyle ortaya çıkmakta ve yaz aylarının diken üstünde geçmesine neden olmaktadır. Ayrıca koltuk altı bölgesine uygulanan jilet ve ağda gibi geleneksel yöntemler, söz konusu bölgenin doğal renk pigmentlerini kaybetmesine sebebiyet vermektedir. Koltuk altı kararmasını azaltan yöntemler; kese uygulaması, peeling uygulaması, beyazlatıcı bakım ürünü kullanımı ve lazer epilasyon olarak sıralanmaktadır.

Gözaltı Morluklarına Kesin Çözüm

Gözaltı Morluklarına Kesin Çözüm

Gözaltı morlukları; yorgunluk, uykusuzluk, sağlıksız beslenme alışkanlıkları, yoğun iş temposu, stres ve kalıtım gibi faktörler nedeniyle ortaya çıkmaktadır. Göz çevresi bakım ürünleri ve bazı klinik tedaviler, gözaltı morluklarının giderilmesine yardımcı olmakta ve kişinin daha genç görünmesine olanak tanımaktadır.

Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılır?

Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılır?

Göz çevresi bakımı, kaz ayakları ve gözaltı morluklarının azalmasına yardımcı olmaktadır. Besleyici yüz serumları ve organik bakım ürünleriyle yapılan göz çevresi bakımı, kişinin kendini daha genç hissetmesine ve daha az kırışıklık problemi yaşamasına olanak tanımaktadır. Göz çevresi bakım ürünleri; gözaltı morlukları, gözaltı torbaları ve kazayağı gibi problemlere özel olarak formüle edilmektedir.

Çocuklar Nemlendirici Ürün Kullanabilir mi?

Çocuklar Nemlendirici Ürün Kullanabilir mi?

Çocuklar ve bebekler, hassas bir cilt yapısına sahip olmaları nedeniyle; cilt kuruluğu, pişik, tahriş ve güneş yanığı gibi olumsuz durumları daha sık yaşamaktadır. Bebek ve çocuk cildinin korunması için çocuklar için nemlendirici krem ve serum çeşitlerinden yararlanmak gerekmektedir. Ebeveynler, çocuklarının cilt sağlığını; dış unsurların zararlı etkilerine karşı korumak adına, nemlendirici bakım ürünlerine rağbet göstermektedir.

Güneşten Kızaran Yüze Ne Yapılmalı?

Güneşten Kızaran Yüze Ne Yapılmalı?

Yaz aylarında, gereken önlemlerin alınmaması nedeniyle ortaya çıkan güneş yanığı; cilt lekesi problemlerinin hızlanmasına ve cilt yüzeyinin yoğun bir şekilde kızarmasına neden olmaktadır. Güneş nedeniyle kızaran ciltler, gereken önlemlerin alınmaması halinde yoğun bir acı ve hassasiyet hissi oluşturmaktadır. Soğuk kompres, yoğurt maskesi ve aloe vera kullanımı; güneş nedeniyle kızaran ciltlerin sakinleştirilmesine yardımcı olmaktadır.

Yüz Bakım Ürünleri Nelerdir? Ve Nasıl Kullanılır?

Yüz Bakım Ürünleri Nelerdir? Ve Nasıl Kullanılır?

Yüz bakım ürünleri; temizleyici jel, tonik, peeling, serum ve nemlendirici krem olarak sıralanmaktadır. Yüz bakım ürünlerinin düzenli olarak kullanılması; cilt problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır. Cilt gözeneklerinin açılmasına ve cildin doğal nem dengesini yeniden kazanmasına olanak tanıyan yüz bakım ürünleri, birçok kişi tarafından güvenle kullanılmakta ve verim sağlamaları nedeniyle tekrar tekrar tercih edilmektedirler.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

 1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
 2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
 3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
 4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..