quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Aloe Vera Nedir? Aloe Veranın Cilde Faydaları

Aloe Vera Nedir? Aloe Veranın Cilde Faydaları

Son dönemlerde güzellik sektörü ve cilt bakım denildiği zaman en fazla ismi konuşulan bitkilerden birisi de aloe vera olmuştur. Öncelikle bu bitkinin sektörde çığır açan bir konuma eriştiğini söyleyerek başlamak istiyoruz yazımıza. Cildin birçok problemine iyi gelmesinin yanı sıra sağlık açısından da çeşitli alanlarda yarar sağlanılmasını da desteklemekte olan Aloe Vera, gerçekten de pek çok kesimin kullanmayı tercih ettiği bir ürüne dönüşmüş durumda. Bu yazımızda da Aloe Vera’nın ülkemizde nasıl keşfedilip bu kadar fazla şifa kaynağına dönüştüğüne dair bilgiler sunmak istiyoruz. Bu sayede cildin ne denli sağlıklı bir yapıda olması gerektiğine de bu kremin faydaları üzerinden dikkat çekmiş oluruz. 

Aloe Vera, ülkemizde aslında 2008 senesinde keşfedilen bir bitki. Dünyaca ünlü bir tıp dergisi tarafından yayınlanan makalede, bu bitkinin Türkiye’de yaygın bir yaşam alanı olduğu ve bir hayli etkili faydalar oluşturduğu vurgulandı. Bu makaleyle birlikte de pek çok üretici artık bu bitkinin üretimini yapıp krem formuna dönüştürmeyi başarmıştır. Birçok tıp alanında da kullanılmakta olan Aloe Vera, içerisinde çok sayıda vitamin bulundurmasının yanı sıra jel B12, folat, kalsiyum, selenyum, magnezyum ve sodyum gibi cilde iyi gelen vitaminleri de barındırmaktadır. Bu vitaminler sayesinde de güçlü bir nemlendirici yapısına da sahip olan Aloe Vera sayesinde birçok cilt probleminizden de kısa süre içerisinde kurtulma olanağı bulabilirsiniz. maruderm nemlendirici ve detox etkili cilt bakım setini kullanarak cildinizin gün boyu ihtiyaç duyduğu tüm vitaminleri sağlamış olursunuz. Böylece cildiniz daha pürüzsüz ve sağlıklı gözükücektir.

İnsanlar ciltlerinin bakımı konusunda çeşitli tereddütlere meyilli olabiliyorlar. Bu da yanlış seçimler ve hataları beraberinde getireceği için, cildinizin biraz daha bakımlı ve sağlıklı bir düzende olmasını destekleyici bir konumda olması da mümkün hale gelmiş olacaktır.

İşte Aloe Vera’nın Cilt İçin Oluşturabileceği Mükemmel Faydaları;

Sivilce ve Aknelere Karşı İyileştirici Etkisi

Aloe Vera, cildi temizleme konusunda harikadır. Harika bir cilt temizleyicisi diyebiliriz onun için. Enzim içerikli yapısı, cildin ölü hücrelerden arınmasına yardımcı olmaktadır. Bu da cildi çok daha sağlıklı ve korunaklı bir konumda olmasını sağlar. Bu konuda bakıldığı zaman kurumuş olan cildin bakımında Aloe Vera desteğini almaktan kaçınmamalısınız. Ki sivilce ve akneler de cildin en fazla sıkıntı yaşatan problemlerinden birisi olarak kabul edilir. Sivilce ve aknelerin giderilmesi açısından da Aloe Vera kullanımı tavsiye ediliyor. Cilt, belli bir dönem sonrasında nem ihtiyacını tam olarak karşılayamaz. Ki bu özellikle de 20’li yaşlar sonrasında daha fazla açığa çıkan bir durumdur. Her ne kadar ergenlik döneminde yüksek olsa da cildin sivilcelenme ihtimali daima vardır. Aloe Vera kullanımı ile iltihaplı sivilceleri kurutabilir, bu sayede de cildin çok daha sağlıklı bir yapıda kalmasını sağlayabilirsiniz.

Cildi Nemlendirici Özellikli

Biraz önce de belirttiğimiz gibi insan cildi her zaman neme ihtiyaç duymaktadır. Bazı dönemlerde de nemlendirici özellikli ürünler bu nem oranının artışı konusunda yeterli bir etkileşim oluşturamayabilirler. İşte bu gibi durumlarda Aloe Vera etkileşimini devreye sokarak cilde gerekli olan nem ihtiyacını da aktarabilirsiniz. Özellikle de Aloe Vera, yağlanmış olan cilde çok daha fazla katkı sağlayacak türden bir ürün. Cildin yağ dokusunu en aza indirip, ihtiyaç duyduğu nemi sağlama konusunda yardımcı olmaktadır. Bu da çok cildinizdeki küçük gözeneklerin çok daha fazla nefes alıp vermesini desteklemiş olacaktır bir nevi. Karma bir cilde sahip olanlar açısından daha verimli sonuçlara Aloe Vera ile ulaşım mümkün olacaktır. MaruDerm nemlendirici cilt bakım seti aloe vera içerikli olması itibari ile cildinizin ihtiyacı olan nem oranını karşılar.

Cildi Rahatlatıcı Etkili

Aloe Vera, cildi ferahlatıp rahatlatıcı bir etkiye sahiptir. Nefes alıp verebilen bir cilt daima çok daha sağlıklı bir konumda olmayı başarabilen bir cilttir. Bu sebepten dolayı da cildi rahatlatıcı etkisi sayesinde sizler Aloe Vera’nın etkili yapısından yararlanabilirsiniz. Birçok hassas cilt için de Aloe Vera’nın kullanımı önemlidir. İçerisinde bulunan fitosterol gibi bileşikler sayesinde, ağrı giderici bir yapısı da bulunmaktadır. Ağrıyan bölgenize Aloe Vera kremini sürdüğünüz zaman kısa süre içerisinde yakıcı bir etki ile karşılamış olacaksınız. Bu etki dahilinde de cildinizin çok daha parlak ve nefes alınabilir bir konuma erişmesi de destek bulmuş olacak.

İyileştirici ve Yenileyici Etkisi

Aloe Vera, cildin iyileşme sürecine doğrudan etkiler sağlayan bir bitki kremidir. İçerisinde bulundurmuş olduğu birçok içerik, cildin rahatlayıp iyileşmesine ve yenilenmesine doğrudan katkılar sağlayabilmektedir. Aloe Vera’nın içerisinde bulunan bitkisel hormonlar hücrelerin büyümesini uyarır ve birçok yara, cilt problemi ile hastalığın kısa süre içerisinde iyileşmesine yardımcı olur. Bu sebepten hem dinlendirici hem de iyileştirici bir yenileme özelliğine sahip olan Aloe Vera’nın bu etkisinin cilde doğrudan çok iyi gelebileceği düşüncesindeyiz. Düzenli kullanımı sayesinde cildin ihtiyaç duyacağı birçok can sıkıcı detayını rahatlıkla ortadan kaldırma olanağı da yakalamış olursunuz.Aloe Vera, bu konuda verim sağlayacağınız bir ürün olacaktır.

Aloe Vera ile Gençleşin

Tabii ki de Aloe Vera’nın en önemli etkilerinden birisi de cildi sıkılaştırıp erken yaşlanmasını engelleyici etkisidir. Aloe Vera sayesinde çok daha genç bir görünüme sahip olabilir, cildinizin özlem duyduğu o parlaklığa erişebilirsiniz. Bu tarz şifalı bitki, cildin genç görünmesini sağlama konusunda iyi bir işlevsellik oluşturmaktadır. Cildi nemlendirir ve kırışıklıklara sahip bir cildin bu nem eksikliğini kapatarak daha sıkı bir yapıda olmasını sağlar. Aynı zamanda da hücrelerin sürekli yenilenmesini sağlaması, gençleşme düzenini de aynı etkileşimle bir araya getirmektedir. İçeriğinde bulunan bol miktardaki antioksidan, cildin dış etkenlerden almış olduğu zararların bir nevi önüne de geçmiş olur. Ki Aloe Vera’nın kullanım alanın sadece yüzünüzle sınırlı olmadığını da bilmenizi isteriz. Cildinizin birçok bölgesine bu ürünü kullanarak verim alabileceğinizi bilmenizi isteriz. Sağlıklı bir cilt yapısı, nefes alan gözenekler ve yenilenen hücreler sayesinde daha genç bir görünüme ulaşmanız da mümkün hale gelecektir. Tabii ki de burada dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli unsur, sadece Aloe Vera değil, sizin de cildinize gerekli olan bakım uygulamalarını aksatmayacak şekilde gerçekleştirmeniz olmalı. Çünkü cilt daima yeniliğe ve bakıma muhtaç bir forma sahiptir. Bu düzende bakıldığı zaman da cildin daha da verim alacağınız bir işleyişte ilerlemesi de mümkün hale gelmiş olacaktır.

Sonuç itibariyle cilt sağlığı için mucizevi bir bitki diyebiliriz Aloe Vera için. Bu mucizevi kaynağı siz de kullanarak cildinizi koruma altına alabilir, çok daha genç bir görünüme sahip olabilirsiniz. Bakımlı bir cilde sahip olmak ve her zaman güzel görünmek adına Aloe Vera iyi bir tercih olacaktır. Üstelik bu güzel görünümü sağlıklı bir şekilde edinmek, sizin açınızdan çok daha verimli olacaktır.

 

Kozmetik Hammaddeler hakkında diğer bilgileri aşağıda yazılarımızdan okuyabilirsiniz:

1) Hyalüronik Asit Nedir? Cilde Faydaları Nelerdir? Hangi Cilt Tipleri Tercih Etmelidir?

2) AHA ve BHA Cilde Faydaları Nelerdir? AHA ve BHA Arasındaki Farklar Nelerdir?

3) Procapil Nedir? Saça Faydaları Nelerdir? Saç Serumu Nasıl Kullanılmalıdır?

4) BHA (Salisilik Asit) Nedir? Hangi Cilt Tipleri Salisilik Asiti Tercih Etmelidir?

5) Matrixyl Nedir? Hangi Ürünler Matrixyl İçermektedir?

6) Kantaron Yağının Cilde Faydaları Nelerdir? Nasıl Uygulanır?


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır? Yağlı ciltler için nemlendiricinin önemi konulu bloğumuzu buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir? konulu blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce cilt bakım setini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akneye eğilimli ciltler için cilt bakım önerilerini bulabiliceğiniz blog yazımızı buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemiz üzerinden alabilirsiniz.

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Bu blog yazımızda sivilceler için uygulayabileceğiniz çözümlerden bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Bu blog yazımızda sivilce ve akne oluşumundan kurtulmanın yollarından bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz.

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akneler ile sivilceleri karıştırmamak gerekir. Her ikisi de özellikle ergenlik dönemlerinde ciltte meydana gelse de, akneler sivilcelerin daha iltihaplanmış versiyonlarıdır diyebiliriz.

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler, ergenlik dönemi itibariyle her yaş grubunda muhakkak görülen bir cilt hastalığı olmaktadır. Kimi insanlar önemsemese de son derece hassas bir cilt problemi olmaktadır sivilceler.

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilceler nasıl geçer sorusu pek çok kişi tarafından sürekli sorulmaya devam ediyor. Ergenlik dönemiyle başlayan ve ciltte belirgin sıkıntılar yaşatan sivilce ve akneler, aynı zamanda sağlığa da doğrudan etkiler..

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Bu yazımızda sivilcelerden nasıl kurtulabileceğiniz ile alakalı tüyolar verilmektedir. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret ediniz.

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Cildimizin sivilce ve akne oluşumuna sebebiyet veren pek çok faktör vardır. Öyle ki cilt, başlı başına hassasiyete açık ve çabuk yıpranabilecek bir forma sahip olduğu için, stres, mevsimsel geçişler..

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceler, hem erkekler hem de kadınlar açısından en büyük cilt sorununa dönüşebilir. Özellikle de kadınların yoğun koşturmaca, makyaj, mevsimsel geçiş ve hormonsal değişimler...

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler, sadece bayanların değil belli dönemlerde erkeklerin de en fazla dert yandığı cilt sıkıntılarının başında gelmektedir.

Blog Nedir?

Blog ("weblog"un kısaltması), bir konu hakkında düzenli olarak güncellenen içerik (blog yazısı) sunan bir kişi, grup veya şirket tarafından yürütülen çevrimiçi bir dergi veya bilgilendirici web sitesidir. Bilgileri ters kronolojik sırayla sunar ve resmi olmayan veya konuşma tarzında yazılmıştır.

Cilt bakım, saç bakım ve vücut bakım ürünleriyle alakalı tavsiyelere bloğumuz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güzellik blogu, güzellik, makyaj, saç, moda, cilt bakımı ve diğer güzellikle ilgili konular hakkında içerik barındıran bir web sitesidir. Güzellik blogları ipuçlarını paylaşır, ürünleri gözden geçirir, öğreticiler oluşturur ve trend olan güzellik haberlerini tartışır. Güzellik oldukça görsel bir konu olduğundan, bu bloglar genellikle çok sayıda resim ve video yayınlar.

Güzellik blogcuları başkalarına nasıl güzel olunacağını gösterir. Genellikle resim ve videolarla adım adım öğreticiler yazarlar. Web sitelerinde, YouTube kanallarında, Instagram hesaplarında ve diğer sosyal medya platformlarında ürünleri test eder, inceler ve görüşlerini paylaşırlar.

Güzellik Blogları Türleri

Ne tür bir kitleye odaklanmak istediğinizi seçmek, geliştirdiğiniz içeriği şekillendirmeye yardımcı olacağından, blogunuzun uzun vadeli başarısı için çok önemlidir.

Aşağıdaki blog türlerini göz önünde bulundurun:

Makyaj için Güzellik Blogları: Ürünleri tanıtırken belirli "görünümler" elde etmek için eğitim içeriği sağladıkları için makyajı merkeze alan bloglar modadır.

Açık Ten için Güzellik Blogları: Çok açık tenlerin kendine özgü cilt bakımı ihtiyaçları ve özel makyajı vardır. Soluk tenli bloglar, daha açık ten tonlarıyla en iyi şekilde çalışan belirli görünümler önerir.

Koyu Ten için Güzellik Blogları: Bu blog kategorisi, Siyah, Asyalı ve Latin insanlar için makyaj ve cilt bakımı gibi birden çok cilt tonunu kapsar.

Kırk Üzeri İçin Güzellik Blogları: Elinizden gelenin en iyisini yapmak her yaş için çok önemlidir, bu nedenle daha yaşlı ve daha olgun yetişkinler için bloglar da yaygındır.

Altmışın Üzerindeki Güzellik Blogları: Bu bloglar, yaşlı erkekler ve kadınlar için cilt bakımı, moda ve güzellik konusunda uzmanlaşmıştır.

Devamını Oku..