Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Sıcak Havada Vücut Kokusuna Kesin Çözüm Nedir?

Sıcak Havada Vücut Kokusuna Kesin Çözüm Nedir?

Yaz aylarının doğal bir getirisi olan aşırı terleme, vücut kokusu problemlerinin baş göstermesine neden olmaktadır. Ter kokusu, yoğun tempoda ve kalabalık ortamlarda çalışan kişilerin; yaşam kalitesini düşürmekte ve iş motivasyonunu olumsuz etkilemektedir. Yaz aylarında oluşan vücut kokusunun, doğal yollarla giderilmesi; uzun vadede kalıcı sonuç elde edilmesi adına önem arz etmektedir.

Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer?

Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer?

Koltuk altı kararması, yanlış epilasyon yöntemleri nedeniyle ortaya çıkmakta ve yaz aylarının diken üstünde geçmesine neden olmaktadır. Ayrıca koltuk altı bölgesine uygulanan jilet ve ağda gibi geleneksel yöntemler, söz konusu bölgenin doğal renk pigmentlerini kaybetmesine sebebiyet vermektedir. Koltuk altı kararmasını azaltan yöntemler; kese uygulaması, peeling uygulaması, beyazlatıcı bakım ürünü kullanımı ve lazer epilasyon olarak sıralanmaktadır.

İstenmeyen Tüylerden Kurtulmak Mümkün Mü?

İstenmeyen Tüylerden Kurtulmak Mümkün Mü?

İstenmeyen tüylerden kurtulmak hem erkek hem de kadın bireylerin en büyük hayalleri arasında yer almaktadır. İstenmeyen tüyler, estetik açıdan ve hijyen bakımından sorun teşkil etmektedir. İstenmeyen tüylerden kurtulmanın bilinen en kesin yolu ise lazer epilasyon yaptırmaktır. Lazer epilasyon, kıl köklerinin tamamen yanmasına ve tüy probleminin en etkili şekilde çözülmesine olanak tanımaktadır.

En Başarılı Ayak Bakımı Önerileri

En Başarılı Ayak Bakımı Önerileri

Gün boyu yorulan ve sürekli olarak koşuşturma halinde olan ayaklar, etkili bir ayak bakımı ile en iyi şekilde dinlendirilmektedir. Ayak bakımı; tırnakların kesilmesi, topuk çatlaklarının giderilmesi ve tüm ayağın nemlendirilmesi gibi adımlardan oluşmaktadır. Estetik ve sağlıklı ayaklara sahip olmak, bu adımların düzenli olarak uygulanması ile mümkün hale gelmektedir.

Vajina Estetiği – Genital Bölge Dolgusu

Vajina Estetiği – Genital Bölge Dolgusu

Genital bölge dolgusu, vajina estetiği uygulamaları arasında yer almakta ve çeşitli nedenlerle sarkan vajina dudaklarının, daha dolgun görünmesine olanak tanımaktadır. Vajina bölgesinin dış dudaklarında görülen sarkma veya asimetrik görünüm, kişileri büyük ölçüde rahatsız etmektedir. Genital bölge dolgusu, şekil bozukluğu bulunan dokuların; hyalüronik asit içeren dolgu malzemesi sayesinde, daha estetik görünmesini sağlamaktadır.

Selülit Nedir? Selülit Nasıl Geçer? Hangi Yiyecekler Selülite Neden Olur?

Selülit Nedir? Selülit Nasıl Geçer? Hangi Yiyecekler Selülite Neden Olur?

Selülit; kalça ve üst bacak bölgesinde görülen, lokal bir doku bozukluğu olarak tanımlanmaktadır. Selülit oluşumuna neden olan ana faktör tam olarak bilinemese de; kilo alma – verme dengesinin niteliği en önemli sebep olarak gösterilmektedir. Selülit yapan besinler, kişinin kilo almasına neden olmakta ve çeşitli cilt problemlerine zemin hazırlamaktadır. Sağlıklı beslenme alışkanlıklarına yönelmek ve düzenli bir şekilde spor yapmak, selülit oluşumunun engellenmesine yardımcı olmaktadır.

Doğum Sonrası Çatlaklarla Nasıl Başa Çıkılır?

Doğum Sonrası Çatlaklarla Nasıl Başa Çıkılır?

Doğum sonrası çatlaklar kadınların ortak problemleri arasında yer almakta ve rahatsız hissetmelerine sebep olmaktadır. Ani kilo alımına bağlı olarak ortaya çıkan bu çatlakların oluşumunun önlenmesi ve oluştuktan sonra çatlak görünümünün en aza indirgenmesi için alınacak birtakım önlemler bulunmaktadır. Düzenli olarak nemlendirici ve çatlak önleyici kremler kullanılması, beslenme düzenine dikkat ederek gereksiz kilo alımından kaçınılması, sigara kullanımından uzak durulması, bol su tüketilmesi, düzenli egzersiz yapılması ve doğal yağlardan faydalanılması çatlak oluşumunu en aza indirmektedir.

Kuru Fırçalama Nedir ve Ne İşe Yarar?

Kuru Fırçalama Nedir ve Ne İşe Yarar?

Kuru fırçalama, at kılı fırça ile yapılan ve cildin daha canlı görünmesine yardımcı olan bir işlemdir. Kuru fırçalama tekniği son yıllarda popülerlik kazanmış olsa da; uzun yıllardır uygulanan ve güvenle tercih edilen bir masaj çeşididir. Kuru fırçalama işlemi, cildin ölü hücre ve yağ kalıntılarından arınmasına yardımcı olmaktadır. Kan dolaşımı hızını arttırması nedeniyle, selüloit görünümü üzerinde de etkili olmaktadır.

Lazer Epilasyon Yaptırmak İsteyenlere Öneriler

Lazer Epilasyon Yaptırmak İsteyenlere Öneriler

Lazer epilasyon; cilt içerisindeki kıl köklerinin ve kıl kökü yuvası olan foliküllerin, lazer ışınları ile tahrip edilmesi anlamına gelmektedir. Lazer epilasyon sonrasında, cilt yüzeyine kesinlikle su değdirilmemelidir. Cildin doğal yollarla iyileşmesine izin vererek, cildi yatıştıracak nemlendirici kremler kullanılmalıdır. Ayrıca batık kılların yüzeye çıkması ve bir sonraki işlemde cihaz tarafından görülmesi için işlemden 2 hafta sonra kese yapılmalıdır.

Ayak Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Ayak Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Ayak bakımı, çoğunlukla ihmal edilse de; en az el bakımı ve yüz bakımı kadar önem arz etmektedir. Gün boyu yorulan ve yıpranan ayaklar, etkili bir bakım rutini ile dinlenip yenilenmektedir. Özellikle gün boyu ayakta kalan kişiler, ayak bakımı aşamalarına daha fazla ihtiyaç duymaktadır. Sırasıyla uygulaması gereken bazı adımlardan oluşan ayak bakımı, kişilerin daha estetik ve daha güçlü ayaklara sahip olmasına yardımcı olmaktadır.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..