Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Hamilelik Döneminde Lazer Epilasyon Yaptırılabilir Mi?

Hamilelik Döneminde Lazer Epilasyon Yaptırılabilir Mi?

Lazer epilasyon, kıl foliküllerinin yoğunlaştırılmış lazer ışını ile tahrip edilmesi anlamına gelmektedir. Lazer epilasyon, tüy problemini kesin bir şekilde çözmektedir. Hamilelik döneminde, cilt dokuları hassaslaşmakta ve sinir sisteminin daha aktif çalışmaktadır. Bu hassasiyet, lazer epilasyon sürecinin daha sancılı geçmesine neden olmaktadır. Dermatoloji uzmanları, hamilelik döneminde lazer epilasyon yaptırmanın doğru olmadığını ve gebelik sürecini riske attığını ifade etmektedir.

Paraben Nedir? Zararları Nelerdir?

Paraben Nedir? Zararları Nelerdir?

Paraben, gıda ve kozmetik ürünlerin koruyucu maddesi olarak kullanılmaktadır. Ürünlerin raf ömrünü uzatan paraben, insan sağlığını büyük ölçüde riske atmaktadır. Cilt yüzeyinde oluşturduğu deformasyon, kanser gelişimini tetiklemekte ve kişilerin genel sağlığını tehdit etmektedir. Paraben içeren kozmetik ürünlerin, büyük bir dikkatle ayrıştırılması ve hiçbir şekilde kullanılmaması gerekmektedir.

SLS Nedir? Zararları Nelerdir?

SLS Nedir? Zararları Nelerdir?

SLS yani Sodyum Lauril Sülfat, birçok temizlik ürününde bulunmakta ve insan sağlığı üzerine tehdit oluşturmaktadır. Cilt yüzeyini ciddi boyutta tahriş eden SLS, solunum yolu problemlerinin hızlanmasına neden olmaktadır. Artan çevre bilinci ve doğa dostu üretim mamulleri, SLS içeren ürünlerin değer kaybetmesini mümkün kılmaktadır. Kullanıcıların, herhangi bir temizlik ürünü alırken; genel vücut sağlığının korunması adına, “SLS içermez” ibaresini dikkate alması önem arz etmektedir.

El Dolgusu Nedir? Ne İşe Yarar?

El Dolgusu Nedir? Ne İşe Yarar?

El dolgusu, hyalüronik asit içeren dolgu malzemeleri ile uygulanmakta ve el dokularının daha sağlıklı görünmesine olanak tanımaktadır. Cilt hücrelerindeki kolajen üretimini destekleyerek, yaşlılık belirtilerini en aza indirmektedir. Bu işlem, en fazla 20 dakika kadar sürmekte ve iki yıl gibi uzun vadelerde kullanım olanağı sunmaktadır. El dolgusu, işlevsel ve üstün nitelikli özellikleri sayesinde sıklıkla tercih edilmektedir.

Sıcak Havada Vücut Kokusuna Kesin Çözüm Nedir?

Sıcak Havada Vücut Kokusuna Kesin Çözüm Nedir?

Yaz aylarının doğal bir getirisi olan aşırı terleme, vücut kokusu problemlerinin baş göstermesine neden olmaktadır. Ter kokusu, yoğun tempoda ve kalabalık ortamlarda çalışan kişilerin; yaşam kalitesini düşürmekte ve iş motivasyonunu olumsuz etkilemektedir. Yaz aylarında oluşan vücut kokusunun, doğal yollarla giderilmesi; uzun vadede kalıcı sonuç elde edilmesi adına önem arz etmektedir.

İstenmeyen Tüylerden Kurtulmak Mümkün Mü?

İstenmeyen Tüylerden Kurtulmak Mümkün Mü?

İstenmeyen tüylerden kurtulmak hem erkek hem de kadın bireylerin en büyük hayalleri arasında yer almaktadır. İstenmeyen tüyler, estetik açıdan ve hijyen bakımından sorun teşkil etmektedir. İstenmeyen tüylerden kurtulmanın bilinen en kesin yolu ise lazer epilasyon yaptırmaktır. Lazer epilasyon, kıl köklerinin tamamen yanmasına ve tüy probleminin en etkili şekilde çözülmesine olanak tanımaktadır.

En Başarılı Ayak Bakımı Önerileri

En Başarılı Ayak Bakımı Önerileri

Gün boyu yorulan ve sürekli olarak koşuşturma halinde olan ayaklar, etkili bir ayak bakımı ile en iyi şekilde dinlendirilmektedir. Ayak bakımı; tırnakların kesilmesi, topuk çatlaklarının giderilmesi ve tüm ayağın nemlendirilmesi gibi adımlardan oluşmaktadır. Estetik ve sağlıklı ayaklara sahip olmak, bu adımların düzenli olarak uygulanması ile mümkün hale gelmektedir.

Vajina Estetiği – Genital Bölge Dolgusu

Vajina Estetiği – Genital Bölge Dolgusu

Genital bölge dolgusu, vajina estetiği uygulamaları arasında yer almakta ve çeşitli nedenlerle sarkan vajina dudaklarının, daha dolgun görünmesine olanak tanımaktadır. Vajina bölgesinin dış dudaklarında görülen sarkma veya asimetrik görünüm, kişileri büyük ölçüde rahatsız etmektedir. Genital bölge dolgusu, şekil bozukluğu bulunan dokuların; hyalüronik asit içeren dolgu malzemesi sayesinde, daha estetik görünmesini sağlamaktadır.

Doğum Sonrası Çatlaklarla Nasıl Başa Çıkılır?

Doğum Sonrası Çatlaklarla Nasıl Başa Çıkılır?

Doğum sonrası çatlaklar kadınların ortak problemleri arasında yer almakta ve rahatsız hissetmelerine sebep olmaktadır. Ani kilo alımına bağlı olarak ortaya çıkan bu çatlakların oluşumunun önlenmesi ve oluştuktan sonra çatlak görünümünün en aza indirgenmesi için alınacak birtakım önlemler bulunmaktadır. Düzenli olarak nemlendirici ve çatlak önleyici kremler kullanılması, beslenme düzenine dikkat ederek gereksiz kilo alımından kaçınılması, sigara kullanımından uzak durulması, bol su tüketilmesi, düzenli egzersiz yapılması ve doğal yağlardan faydalanılması çatlak oluşumunu en aza indirmektedir.

Kuru Fırçalama Nedir ve Ne İşe Yarar?

Kuru Fırçalama Nedir ve Ne İşe Yarar?

Kuru fırçalama, at kılı fırça ile yapılan ve cildin daha canlı görünmesine yardımcı olan bir işlemdir. Kuru fırçalama tekniği son yıllarda popülerlik kazanmış olsa da; uzun yıllardır uygulanan ve güvenle tercih edilen bir masaj çeşididir. Kuru fırçalama işlemi, cildin ölü hücre ve yağ kalıntılarından arınmasına yardımcı olmaktadır. Kan dolaşımı hızını arttırması nedeniyle, selüloit görünümü üzerinde de etkili olmaktadır.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..