quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Makyaj Sonrası Cilt Bakımının Önemi

Makyaj Sonrası Cilt Bakımının Önemi

Makyaj güzelliğine önem her bayan için vazgeçilmezdir.  Bazen kusur kapatma veya cilt parlamalarını önlemek içinde kullanılmaktadır. Makyajın bir diğer özelliği ise bayanların özgüvenini arttırdığı görülmektedir. Son zamanlarda makyaja artan ilgi nedeniyle birçok marka ve ürün çeşitleri ortaya çıkmaktadır. Bu kadar çok marka arasında seçim yapmak oldukça zor olmaktadır. Makyaj malzemeleri cilt tiplerine uygun olarak üretilmektedir. Makyaj cilde zarar vermemektedir. Sadece iyi temizlenmediğinde ciltte problemler görülebilmektedir. En iyi cilt bakım ürünlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Bu problemlerden bazıları erken yaşlanma, akne ve sivilce oluşumu, ciltteki gözeneklerin hava almaması gibi sorunlar yaşanabilmektedir. Makyaj her anlamda faydalı olabilmektedir. Cilt temizliğine ve bakımına önem verildiği sürece herhangi bir zarar görülmemektedir. İyi temizlenmeyen  her cilt ilerleyen yaşlarda cilt bozukluğuna neden olabilmektedir. Makyaj malzemelerin içinde bulundurulan ağır materyalleri ne yazık ki gözle görülememektedir. Ciltteki gözeneklerin tıkanıklığı tam olarak bilinmemektedir. Ciğerlerimiz nasıl nefes alıyorsa cildimiz de nefes almaktadır. Bu sayede tazeliğini korumamaktadır. Makyaj yaparak nefes almasına engel olabilmekteyiz.

Zorlu hava şartları sıcak ve soğuk havalarda makyaj ciltte kuruyup veya sıcaktan yüzden akabilmektedir. Bu gibi durumlarda cilt yıpranabilmektedir. Özellikle soğuk havalarda cilde daha fazla nem uygulamak gerekmektedir. Yüz bölgesi açık olduğunda soğuğu ilk çeken bölgedir. Kuruyup nem dengesini kaybedebilmektedir. Kışın uygulanan makyajlar için ekstre nemlendiriciler kullanarak cildin nem dengesi korunması gerekmektedir. Sıcak havalarda makyaj bazı kullanarak makyajın akmasına engel olunabilmektedir. Cildi güneşin zararlı ışınlarından korumak için güneş koruyucular ile desteklenmesi gerekmektedir. 

Makyaj Sonrası Cilt Temizliği İçin 1. Yöntem

Makyajın ciltten tamamen temizlemek gerekmektedir. Makyaj temizleme bazları, makyaj temizleme jelleri, makyaj temizleme yüz köpükleri ve makyaj temizleme suları, makyaj temizleme sütleri ve makyaj temizleme mendillerinden cilt tipinize uygun olanı seçerek uygulamaya başlanabilir Ürün çeşitleri çok oldukça kullanım talimatları da değişiklik görülmektedir.

  • Makyaj temizleme bazları suya ihtiyaç duyulmadan pamuk yardımıyla cilt temizlenebilmektedir.
  • Makyaj temizleme jelini yüze uygulamadan önce ılık su ile durulanıp, jeli yüzünüzde masaj hareketleri ile uygulanarak temizleme işlemi gerçekleştirilmektedir.
  • Makyaj temizleme suları musluk suyuna ihtiyaç duyulmaksızın ürünü pamuğu ıslatıp önce göz bölgesi ve sonra dudaklar temizlenip  yüz bölgesi geçilmelidir. Makyaj temizleme sularının nemlendirici özellikleri de bulunmaktadır.
  • Makyaj temizleme sütü katı yapışkan bir özelliğe sahiptir.  Yüze maske gibi sürülüp  dakika bekledikten sonra pamuk yardımı ile silinmesi gerekmektedir. Makyaj temizleme sütlerinin nemlendirici etkisiyle yumuşacık bir cilt meydana gelmektedir.
  • Makyaj temizleme mendilleri kullan-at pratiği ile kolaylık sağlamaktadır. Kolay makyaj temizleme yöntemleri arasında yer almaktadır. Ciltteki makyajı temizlemek için mendillerin yardımıyla temiz bir ciltte sahip olunmaktadır. 

İstediğiniz ürün çeşidini seçtikten sonra göz çevresini bir pamuk yardımıyla yavaş hareketlerle temizlenmesi gerekmektedir. Sırasıyla dudaklar ve en son yüzün tamamı uygulanıp cilt makyajdan arındırılmalıdır.

Makyaj Sonrası Cilt Temizliği İçin 2. Yöntem

Temizlenen cilt için ölü hücrelerden arındırılması gerekmektedir. Bunun için uygun peeling ürünleri seçilmesi gerekmektedir. Cilde uygulanan peeling ile cilt ölü hücrelerden ve makyaj kalıntılarından kurtulmanızı sağlamaktadır. Peeling sonrası gözeneklerin sıkılaşıp kapanması için tonik veya gül suyu cilde uygulanabilmektedir. Peeling ciltde kuruluk hissi vereceğinden dolayı cilt tipinize uygun maskeler seçilerek cildin nemlendirilmesi gerekmektedir. Bu yüzden nemledirici özelliği olan maskeler seçilmesi gerekmektedir. Nemlendirici maskeler hyaluronik asitli, avokada, aloe vera, salatalık veya zeytinyağlı, hindistancevizi çeşitlerinden biri yüze uygulanabilmektedir. Cilt kuruluğunuza göre uygun maske seçimleri yapılabilmektedir. Maske uygulamak istemeyenler için E vitamini veya C vitamin ampullerinden birini tercih ederek cildini nemlendirmelidir.  Bu sayede daha temiz ferahlamış ve sağlıklı bir cilde kavuşmanıza yardımcı olabilirsiniz. C vitamini olan ürünler sayesinde cilt ihtiyaç duyduğu nem dengesine kavuşmaktadır.  Uygulanan  vitaminler sayesinde sağlıklı bir görünüme kavuşabilirsiniz. 

Makyaj Sonrası Cilt Temizliği İçin 3. Yöntem

Cilt temizleme  ve nemlendirme aşamalarını bitirdikten sonra cilt tipinize uygun serumu masaj hareketlerine cilde yedirilmesi gerekmektedir. Serum sayesinde cilt kendini daha hızlı yenilemektedir. Her gün makyaj yapanlar için serum vazgeçilmezler arasında yer almalıdır. Serum ile yenilenen cilt gece kremlerin desteğiyle gece boyu cildin sıkılaşmasını sağlamaktadır. Serumu sürdükten 10 dakika sonra gece kremi cilde uygulanması gerekmektedir. Cildin serumu emmesi için biraz zamana ihtiyaç duyulmaktadır. Serumların yoğun bir kıvama sahip olduklarından dolayı cildin nüfuz etmesi uzun sürmektedir. Serum kullanmak istemeyenler için nemlendirici kremlerden fayda sağlanabilmektedir. Yapılan işlemler sonrasında cilt iyi bir şekilde temizlenip ve nemlendirilmesi gerekmektedir. 

Yüz  bayanların en önem verdikleri bölge arasında yer almaktadır. Güzel görünmek her bayan ayrı bir önem teşkil etmektedir. Güzel olmak için cildin temizliğinde de önem verilmesi gerektiğini bilmesini gerekmektedir. Cilt ertesi güne makyaja hazır olunmalıdır. Hazır olan cilt makyajı pürüzsüz bir şekilde uygulanabilmektedir. Her gün ayna karşısında daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır. Makyaj kadar cilt temizliği de bir o kadar önemli olmaktadır. Bu yüzden MaruDerm doğal bakım ürünlerinden cilt tipinize uygun olan ürünler kullanılabilir. Makyaj temizliğini kaliteli ve doğal ürünler ile desteklendiğinde fark ortaya çıkmaktadır. Cilt temizleme yöntemine uygun olarak yapıldığında her gün güzelleşmek ayrı bir zevk verildiği görülmektedir. Temizlik vücudun ihtiyaç duyduğu kadar yüz bölgesi de bir o kadar temizliğe ve neme ihtiyaç duymaktadır.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır? Yağlı ciltler için nemlendiricinin önemi konulu bloğumuzu buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir? konulu blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce cilt bakım setini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akneye eğilimli ciltler için cilt bakım önerilerini bulabiliceğiniz blog yazımızı buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemiz üzerinden alabilirsiniz.

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Bu blog yazımızda sivilceler için uygulayabileceğiniz çözümlerden bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Bu blog yazımızda sivilce ve akne oluşumundan kurtulmanın yollarından bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz.

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akneler ile sivilceleri karıştırmamak gerekir. Her ikisi de özellikle ergenlik dönemlerinde ciltte meydana gelse de, akneler sivilcelerin daha iltihaplanmış versiyonlarıdır diyebiliriz.

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler, ergenlik dönemi itibariyle her yaş grubunda muhakkak görülen bir cilt hastalığı olmaktadır. Kimi insanlar önemsemese de son derece hassas bir cilt problemi olmaktadır sivilceler.

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilceler nasıl geçer sorusu pek çok kişi tarafından sürekli sorulmaya devam ediyor. Ergenlik dönemiyle başlayan ve ciltte belirgin sıkıntılar yaşatan sivilce ve akneler, aynı zamanda sağlığa da doğrudan etkiler..

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Bu yazımızda sivilcelerden nasıl kurtulabileceğiniz ile alakalı tüyolar verilmektedir. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret ediniz.

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Cildimizin sivilce ve akne oluşumuna sebebiyet veren pek çok faktör vardır. Öyle ki cilt, başlı başına hassasiyete açık ve çabuk yıpranabilecek bir forma sahip olduğu için, stres, mevsimsel geçişler..

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceler, hem erkekler hem de kadınlar açısından en büyük cilt sorununa dönüşebilir. Özellikle de kadınların yoğun koşturmaca, makyaj, mevsimsel geçiş ve hormonsal değişimler...

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler, sadece bayanların değil belli dönemlerde erkeklerin de en fazla dert yandığı cilt sıkıntılarının başında gelmektedir.

Blog Nedir?

Blog ("weblog"un kısaltması), bir konu hakkında düzenli olarak güncellenen içerik (blog yazısı) sunan bir kişi, grup veya şirket tarafından yürütülen çevrimiçi bir dergi veya bilgilendirici web sitesidir. Bilgileri ters kronolojik sırayla sunar ve resmi olmayan veya konuşma tarzında yazılmıştır.

Cilt bakım, saç bakım ve vücut bakım ürünleriyle alakalı tavsiyelere bloğumuz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güzellik blogu, güzellik, makyaj, saç, moda, cilt bakımı ve diğer güzellikle ilgili konular hakkında içerik barındıran bir web sitesidir. Güzellik blogları ipuçlarını paylaşır, ürünleri gözden geçirir, öğreticiler oluşturur ve trend olan güzellik haberlerini tartışır. Güzellik oldukça görsel bir konu olduğundan, bu bloglar genellikle çok sayıda resim ve video yayınlar.

Güzellik blogcuları başkalarına nasıl güzel olunacağını gösterir. Genellikle resim ve videolarla adım adım öğreticiler yazarlar. Web sitelerinde, YouTube kanallarında, Instagram hesaplarında ve diğer sosyal medya platformlarında ürünleri test eder, inceler ve görüşlerini paylaşırlar.

Güzellik Blogları Türleri

Ne tür bir kitleye odaklanmak istediğinizi seçmek, geliştirdiğiniz içeriği şekillendirmeye yardımcı olacağından, blogunuzun uzun vadeli başarısı için çok önemlidir.

Aşağıdaki blog türlerini göz önünde bulundurun:

Makyaj için Güzellik Blogları: Ürünleri tanıtırken belirli "görünümler" elde etmek için eğitim içeriği sağladıkları için makyajı merkeze alan bloglar modadır.

Açık Ten için Güzellik Blogları: Çok açık tenlerin kendine özgü cilt bakımı ihtiyaçları ve özel makyajı vardır. Soluk tenli bloglar, daha açık ten tonlarıyla en iyi şekilde çalışan belirli görünümler önerir.

Koyu Ten için Güzellik Blogları: Bu blog kategorisi, Siyah, Asyalı ve Latin insanlar için makyaj ve cilt bakımı gibi birden çok cilt tonunu kapsar.

Kırk Üzeri İçin Güzellik Blogları: Elinizden gelenin en iyisini yapmak her yaş için çok önemlidir, bu nedenle daha yaşlı ve daha olgun yetişkinler için bloglar da yaygındır.

Altmışın Üzerindeki Güzellik Blogları: Bu bloglar, yaşlı erkekler ve kadınlar için cilt bakımı, moda ve güzellik konusunda uzmanlaşmıştır.

Devamını Oku..