quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Makyaj Sonrası Cilt Bakımının Önemi

Makyaj Sonrası Cilt Bakımının Önemi

Makyaj güzelliğine önem her bayan için vazgeçilmezdir.  Bazen kusur kapatma veya cilt parlamalarını önlemek içinde kullanılmaktadır. Makyajın bir diğer özelliği ise bayanların özgüvenini arttırdığı görülmektedir. Son zamanlarda makyaja artan ilgi nedeniyle birçok marka ve ürün çeşitleri ortaya çıkmaktadır. Bu kadar çok marka arasında seçim yapmak oldukça zor olmaktadır. Makyaj malzemeleri cilt tiplerine uygun olarak üretilmektedir. Makyaj cilde zarar vermemektedir. Sadece iyi temizlenmediğinde ciltte problemler görülebilmektedir. En iyi cilt bakım ürünlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Bu problemlerden bazıları erken yaşlanma, akne ve sivilce oluşumu, ciltteki gözeneklerin hava almaması gibi sorunlar yaşanabilmektedir. Makyaj her anlamda faydalı olabilmektedir. Cilt temizliğine ve bakımına önem verildiği sürece herhangi bir zarar görülmemektedir. İyi temizlenmeyen  her cilt ilerleyen yaşlarda cilt bozukluğuna neden olabilmektedir. Makyaj malzemelerin içinde bulundurulan ağır materyalleri ne yazık ki gözle görülememektedir. Ciltteki gözeneklerin tıkanıklığı tam olarak bilinmemektedir. Ciğerlerimiz nasıl nefes alıyorsa cildimiz de nefes almaktadır. Bu sayede tazeliğini korumamaktadır. Makyaj yaparak nefes almasına engel olabilmekteyiz.

Zorlu hava şartları sıcak ve soğuk havalarda makyaj ciltte kuruyup veya sıcaktan yüzden akabilmektedir. Bu gibi durumlarda cilt yıpranabilmektedir. Özellikle soğuk havalarda cilde daha fazla nem uygulamak gerekmektedir. Yüz bölgesi açık olduğunda soğuğu ilk çeken bölgedir. Kuruyup nem dengesini kaybedebilmektedir. Kışın uygulanan makyajlar için ekstre nemlendiriciler kullanarak cildin nem dengesi korunması gerekmektedir. Sıcak havalarda makyaj bazı kullanarak makyajın akmasına engel olunabilmektedir. Cildi güneşin zararlı ışınlarından korumak için güneş koruyucular ile desteklenmesi gerekmektedir. 

Makyaj Sonrası Cilt Temizliği İçin 1. Yöntem

Makyajın ciltten tamamen temizlemek gerekmektedir. Makyaj temizleme bazları, makyaj temizleme jelleri, makyaj temizleme yüz köpükleri ve makyaj temizleme suları, makyaj temizleme sütleri ve makyaj temizleme mendillerinden cilt tipinize uygun olanı seçerek uygulamaya başlanabilir Ürün çeşitleri çok oldukça kullanım talimatları da değişiklik görülmektedir.

  • Makyaj temizleme bazları suya ihtiyaç duyulmadan pamuk yardımıyla cilt temizlenebilmektedir.
  • Makyaj temizleme jelini yüze uygulamadan önce ılık su ile durulanıp, jeli yüzünüzde masaj hareketleri ile uygulanarak temizleme işlemi gerçekleştirilmektedir.
  • Makyaj temizleme suları musluk suyuna ihtiyaç duyulmaksızın ürünü pamuğu ıslatıp önce göz bölgesi ve sonra dudaklar temizlenip  yüz bölgesi geçilmelidir. Makyaj temizleme sularının nemlendirici özellikleri de bulunmaktadır.
  • Makyaj temizleme sütü katı yapışkan bir özelliğe sahiptir.  Yüze maske gibi sürülüp  dakika bekledikten sonra pamuk yardımı ile silinmesi gerekmektedir. Makyaj temizleme sütlerinin nemlendirici etkisiyle yumuşacık bir cilt meydana gelmektedir.
  • Makyaj temizleme mendilleri kullan-at pratiği ile kolaylık sağlamaktadır. Kolay makyaj temizleme yöntemleri arasında yer almaktadır. Ciltteki makyajı temizlemek için mendillerin yardımıyla temiz bir ciltte sahip olunmaktadır. 

İstediğiniz ürün çeşidini seçtikten sonra göz çevresini bir pamuk yardımıyla yavaş hareketlerle temizlenmesi gerekmektedir. Sırasıyla dudaklar ve en son yüzün tamamı uygulanıp cilt makyajdan arındırılmalıdır.

Makyaj Sonrası Cilt Temizliği İçin 2. Yöntem

Temizlenen cilt için ölü hücrelerden arındırılması gerekmektedir. Bunun için uygun peeling ürünleri seçilmesi gerekmektedir. Cilde uygulanan peeling ile cilt ölü hücrelerden ve makyaj kalıntılarından kurtulmanızı sağlamaktadır. Peeling sonrası gözeneklerin sıkılaşıp kapanması için tonik veya gül suyu cilde uygulanabilmektedir. Peeling ciltde kuruluk hissi vereceğinden dolayı cilt tipinize uygun maskeler seçilerek cildin nemlendirilmesi gerekmektedir. Bu yüzden nemledirici özelliği olan maskeler seçilmesi gerekmektedir. Nemlendirici maskeler hyaluronik asitli, avokada, aloe vera, salatalık veya zeytinyağlı, hindistancevizi çeşitlerinden biri yüze uygulanabilmektedir. Cilt kuruluğunuza göre uygun maske seçimleri yapılabilmektedir. Maske uygulamak istemeyenler için E vitamini veya C vitamin ampullerinden birini tercih ederek cildini nemlendirmelidir.  Bu sayede daha temiz ferahlamış ve sağlıklı bir cilde kavuşmanıza yardımcı olabilirsiniz. C vitamini olan ürünler sayesinde cilt ihtiyaç duyduğu nem dengesine kavuşmaktadır.  Uygulanan  vitaminler sayesinde sağlıklı bir görünüme kavuşabilirsiniz. 

Makyaj Sonrası Cilt Temizliği İçin 3. Yöntem

Cilt temizleme  ve nemlendirme aşamalarını bitirdikten sonra cilt tipinize uygun serumu masaj hareketlerine cilde yedirilmesi gerekmektedir. Serum sayesinde cilt kendini daha hızlı yenilemektedir. Her gün makyaj yapanlar için serum vazgeçilmezler arasında yer almalıdır. Serum ile yenilenen cilt gece kremlerin desteğiyle gece boyu cildin sıkılaşmasını sağlamaktadır. Serumu sürdükten 10 dakika sonra gece kremi cilde uygulanması gerekmektedir. Cildin serumu emmesi için biraz zamana ihtiyaç duyulmaktadır. Serumların yoğun bir kıvama sahip olduklarından dolayı cildin nüfuz etmesi uzun sürmektedir. Serum kullanmak istemeyenler için nemlendirici kremlerden fayda sağlanabilmektedir. Yapılan işlemler sonrasında cilt iyi bir şekilde temizlenip ve nemlendirilmesi gerekmektedir. 

Yüz  bayanların en önem verdikleri bölge arasında yer almaktadır. Güzel görünmek her bayan ayrı bir önem teşkil etmektedir. Güzel olmak için cildin temizliğinde de önem verilmesi gerektiğini bilmesini gerekmektedir. Cilt ertesi güne makyaja hazır olunmalıdır. Hazır olan cilt makyajı pürüzsüz bir şekilde uygulanabilmektedir. Her gün ayna karşısında daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır. Makyaj kadar cilt temizliği de bir o kadar önemli olmaktadır. Bu yüzden MaruDerm doğal bakım ürünlerinden cilt tipinize uygun olan ürünler kullanılabilir. Makyaj temizliğini kaliteli ve doğal ürünler ile desteklendiğinde fark ortaya çıkmaktadır. Cilt temizleme yöntemine uygun olarak yapıldığında her gün güzelleşmek ayrı bir zevk verildiği görülmektedir. Temizlik vücudun ihtiyaç duyduğu kadar yüz bölgesi de bir o kadar temizliğe ve neme ihtiyaç duymaktadır.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru cilt yapısına sahip olan kişiler; yaygın görülen cilt problemlerini daha sık yaşamaktadır. Soğuk hava ve güneş ışınları gibi faktörlerden daha fazla etkilenen kuru cilt, kişilerin günlük yaşam kalitelerini büyük ölçüde düşürmektedir. Sağlıklı beslenme alışkanlıklarına sahip olmak ve günlük olarak en az iki litre kadar su içmek; cilt kuruluğu problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır.

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Vücudun belli bölgeleri diğer kısımlara oranla yağlanmaya daha yatkındır. Karın çevresi, basen ve kol bölgeleri yoğun yağ birikimi olan bölgelerdir. Bu bölgelerde zayıflama ve incelmeyi sağlamak için pek çok yöntem kullanılmaktadır. Soğuk lipoliz, liposuction, radyo frekans, mezoterapi, karboksiterapi, ultrashape bu yöntemlerden bazılarıdır. Yalnızca diyet yaparak bölgesel yağ yakmak mümkün değildir. Kişiye özgü bir diyet, egzersiz programı ve bölgesel incelme uygulamaları yardımıyla lokal yağlanmadan kurtulmak mümkündür.

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt bakımı, cildin ihtiyaç duyduğu bileşenlerin cilde nüfuz etmesini sağlayarak; sağlıklı, canlı ve parlak bir cilt görünümüne kavuşmaya yardımcı olmaktadır. Medikal olarak ya da evdeki ürünlerle uygulanabilen cilt bakımları, doğru ve düzenli bir şekilde yapıldığında etkili sonuçlar vermektedir. Medikal işlemler, özel solüsyonlar ve ileri teknoloji ürünlerle uygulanırken evde yapılan cilt bakımlarında çeşitli bakım ürünleri kullanılmaktadır. Cilt bakımı fiyatları da yapılan uygulamaya ve kullanılan ürünlere göre değişiklik göstermektedir.

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş dökülmesi dönemsel ya da sürekli olarak görülebilen bir cilt problemidir. Oluşum şekline ve sürecine göre kendi kendine düzelebildiği gibi tedavi süreci de gerektirebilmektedir. Hormonal dengesizlikler, yanlış beslenme, menopoz, stres ve buna benzer pek çok etken kaş dökülmesine neden olabilmektedir. Genel olarak evde uygulanabilen yöntemlerle tedavisi mümkündür. Sarımsak, zeytinyağı, badem yağı, hindistan cevizi yağı, aloe vera jeli ve c vitamini gibi pek çok içerik kaşların gürleşmesine, sıklaşmasına ve uzamasına katkı sağlamaktadır. 

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt bakım ampulleri, ciltte aniden ortaya çıkan problemlerin kısa sürede çözülmesi için kullanılan yoğunlaştırılmış minik serumlardır. Pek çok cilt probleminde etkilidir. Hızlı sonuçlar vermektedir. Özellikle cildin yenilenmesi, yaşlılık belirtilerinin ortadan kalkması ve cilt bariyerinin yenilenmesi için kullanılmaktadır. Haftada birkaç kez ya da ayda birkaç kez olacak şekilde dairesel hareketlerle masaj yapar gibi uygulanmaktadır.

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Cilt bakımı; cilt tipine uygun ürünlerle cildin temizlenmesi ve nemlendirilmesi işlemidir. Cilt bakımı yapılırken dikkat edilmesi gereken pek çok husus bulunmaktadır. Bilinçsizce yapılan cilt bakımı faydadan çok zarara yol açmaktadır. Bu nedenle cilt analizi yapıldıktan sonra uygun ürünler seçilmesi ve işlem sırasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Düzenli olarak güneş kremi kullanmak, makyajla uyumamak ve cildin temiz ve nemli kalmasına önem vermek cilt bakım rutininin en önemli adımları arasında yer almaktadır.

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt bakım rutini, kişilerin cilt yapılarına uygun olan ürünleri düzenli olarak kullanmaları olarak tanımlanmaktadır. Cilt bakım rutinin, doğal ve besleyici ürünlerle yürütülmesi; cildin uzun vadede daha sağlıklı ve genç görünmesine yardımcı olmaktadır. Temizleme, tonik, peeling ve serum basamaklarından oluşan cilt bakım rutini; kişilerin özgüven kazanmasına ve ruhsal anlamda daha iyi hissetmesine olanak tanımaktadır.

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki renk değişikliği; çeşitli dış etkenler nedeniyle ortaya çıkabileceği gibi bazı kronik hastalıkların da habercisi olabilmektedir. Özellikle kalsiyum ve çinko gibi kemik ve tırnak yapısı üzerinde etkili olan minerallerin, vücut bünyesine yeteri kadar alınmaması da; tırnak yüzeyindeki renk değişikliğine sebebiyet vermektedir. Tırnak yüzeyinde morarma, sararma veya kızarma ile süregelen bu rahatsızlığın; uzman bir doktor tarafından detaylı bir şekilde incelenmesi gerekmektedir.

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum, vücut sistemlerinin tümünde üretilmekte ve cilt yüzeyinin dış etkenlere karşı daha dayanıklı olmasına yardımcı olmaktadır. Çeşitli nedenlerle dengesizleşen sebum üretimi, kişilerin cilt ve saç yağlanması gibi olumsuz problemleri daha sık yaşamasına neden olmaktadır. Sebum üretiminin dengelenmesi için sağlıklı beslenme alışkanlıklarına geri dönülmesi ve düzenli olarak cilt bakımı yapılması gerekmektedir.

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Simmondsia chinensis bitkisinin özlerinden elde edilen jojoba yağı, cilt ve saç yapısı üzerindeki iyileştirici etkisi nedeniyle; güzellik sektörünün vazgeçilmez ürünleri arasında yer almaktadır. Jojoba yağının saça faydaları; saç kepeğini azaltma, saç tellerini onarma, saç dökülmesini en aza indirme ve saç tellerinin parlaklığını arttırma olarak sıralanmaktadır. Saç bakım ürünü olarak kullanılan jojoba yağı, kişilerin daha dolgun ve hacimli saçlara sahip olmasına yardımcı olmaktadır.

Saç Vitamini Nedir ve Ne İşe Yarar?

Saç Vitamini Nedir ve Ne İşe Yarar?

Saç vitaminleri, ideal kalınlıkta ve ışıldayan yapıda saç tellerine sahip olmanın altın anahtarı olarak görülmektedir. Saç bakımı için vitamin ve mineral takviyesi almak, kişilerin daha canlı ve gür saçlara sahip olmasına yardımcı olmaktadır. Doğal besinler veya takviye ürünler aracılığıyla vücuda giren; A, E, C, H ve B12 vitaminleri, saç sağlığının gelişmesine katkı sağlayan vitaminler olarak sıralanmaktadır.

Kaş Pudralama Nedir ve Ne İşe Yarar?

Kaş Pudralama Nedir ve Ne İşe Yarar?

Kaş pudralama, güzellik uzmanları tarafından uygulanan ve kişilerin daha dolgun kaşlara sahip olmasını sağlayan bir tekniktir. Bu işlem; kaş derisinin en üst tabakası olan epidermise, bitkisel bir boya enjekte ederek yapılmaktadır. İşlem esnasında kullanılan mikro iğneler, kaş dokularına hiçbir şekilde zarar vermemektedir. Son derece kolay, hızlı ve zararsız bir işlem olan kaş pudralama; kişilerin doğal kaş görünümünü, kalıcı bir şekilde elde etmelerine olanak tanımaktadır.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..