Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş dökülmesi mevsime bağlı olarak ya da bazı özel durumlarda görülebilmekte bazen de devamlı hale gelmektedir. Oluşum dönemine ve nasıl oluştuğuna göre kendi kendine düzelebildiği gibi tedavi süreci de gerektirebilmektedir. Hormonal düzensizlikler, yanlış beslenme, menopoz, stres ve buna benzer pek çok etken kaş dökülmesine yol açabilmektedir. Genel olarak evde uygulanabilen yöntemlerle tedavisi mümkündür. Sarımsak, zeytinyağı, badem yağı, hindistan cevizi yağı, aloe vera jeli ve c vitamini gibi pek çok besin maddesi kaşların gürleşmesine, sıklaşmasına ve uzamasına katkı sağlamaktadır. Daha detaylı bilgi için maruderm blog sayfasını ziyaret edebilirsiniz.Kaş dökülmesi mevsime bağlı olarak ya da bazı özel durumlarda görülebilmekte bazen de devamlı hale gelmektedir. Oluşum dönemine ve nasıl oluştuğuna göre kendi kendine düzelebildiği gibi tedavi süreci de gerektirebilmektedir. Hormonal düzensizlikler, yanlış beslenme, menopoz, stres ve buna benzer pek çok etken kaş dökülmesine yol açabilmektedir. Genel olarak evde uygulanabilen yöntemlerle tedavisi mümkündür. Sarımsak, zeytinyağı, badem yağı, hindistan cevizi yağı, aloe vera jeli ve c vitamini gibi pek çok besin maddesi kaşların gürleşmesine, sıklaşmasına ve uzamasına katkı sağlamaktadır. Daha detaylı bilgi için maruderm blog sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Altın Oran Kaş Alımı Nedir?

Altın Oran Kaş Alımı Nedir?

Altın oran kaş alımı; kaşların yüz tipine göre belirlenen ölçümlerle, yeniden şekillendirilmesi anlamına gelmektedir. Burun kanadı, göz aralığı, alın yapısı ve göz kapağı; altın oran kaş alımı sürecine katkı sağlayan yüz bölgeleri olarak sıralanmaktadır. Bu yüz bölgelerine göre belirlenen ideal kaş, çeşitli tekniklerle kaş bölgesi üzerine yerleştirilmekte ve kişinin uzun vadede gür ve mükemmel yapıdaki kaşlara sahip olması sağlanmaktadır.

Kaş Alma Sonrası Cilt Bakımı

Kaş Alma Sonrası Cilt Bakımı

Kaş alım işlemi, cildin tahriş edilmesine neden olarak çeşitli cilt problemlerine sebebiyet vermektedir. Kaş alma işlemi sonrası uygulanan cilt bakımı, kaşların daha sağlıklı hale gelmesine ve alım işlemi nedeniyle oluşan tahribatın giderilmesine yardımcı olmaktadır. Kaş alımı işlemi için önerilen cilt bakım rutinleri, kişilerin kaş alımı esnasında daha az acı çekmesini sağlamaktadır.

Kaş Dökülmesine Ne İyi Gelir? Kaş Dökülmesi Nasıl Geçer?

Kaş Dökülmesine Ne İyi Gelir? Kaş Dökülmesi Nasıl Geçer?

Kaş dökülmesi, kişileri büyük ölçüde rahatsız eden cilt problemleri arasında yer almaktadır. Mevsimsel veya genetik nedenlerle ortaya çıkan kaş dökülmesi, uzman doktorlar aracılığıyla tedavi edilebilmektedir. Bununla beraber, evde uygulanabilecek bazı bakım yöntemleri; kaş dökülmesi problemlerinin tedavi sürecine destek olmaktadır. Sarımsak, zeytinyağı, badem yağı ve yumurta sarısı gibi besinler; kaş dökülmelerinin azalmasına yardımcı olmaktadır.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..