Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Maruderm
Maruderm Cica Centella Cilt Bakım Kremi 200 ML

TL305.90 TL
Sepette %40 indirim 183.54 TL

Cilt Kuruluğu Problemleri

Cilt kuruluğu problemleri, dönemsel veya kronik olarak gelişebilen ve insan yaşamını olumsuz etkileyen cilt sorunlarından biridir. Soğuk hava veya yanlış ürün kullanımı gibi nedenlerle oluşan cilt kuruluğu, deri yüzeyinin pullar halinde dökülmesine ve ekstra hassas davranmasına neden olmaktadır.

Cilt kuruluğu problemleri; sedef, egzama ve kronik deri soyulması gibi tehlikeli hastalıkların belirtisi olabilmektedir. Yoğun cilt kuruluğu yaşayan kişilerin, dermatoloji uzmanlarından destek alması ve tıbbi yöntemlerle tedavi edilmesi gerekmektedir.

Maruderm; cilt kuruluğu belirtileri ve cilt kuruluğu problemlerini doğrudan hedefleyen, doğal içerikli ürünler formüle etmektedir. Bu ürünlerin düzenli bir şekilde kullanılması, kuruluk nedeniyle ortaya çıkan cilt hastalıklarının önüne geçebilmektedir.

Doğal ürünlerin büyüsüne inanan ve doğal ürünleri güzellik sektörüyle buluşturmayı hedefleyen Maruderm, en kaliteli cilt dostu ürünlerini en uygun fiyatlarla müşterilerinin hizmetine sunmaktadır. Doğal içerikli onlarca farklı çeşit bakım ürünü, Maruderm bünyesinde müşterilerini beklemektedir.

Cilt Kuruluğu Problemlerinin Nedenleri

Cilt kuruluğu nedenleri, dönemsel veya kronik olarak gelişebilmektedir. Cilt kuruluğu; özellikle soğuk – sıcak dengesinin kurulamadığı kış aylarında, ciddi oranda atmaktadır. Bu nedenle kış aylarında nemlendirici ürün kullanımına ekstra özen göstermek gerekmektedir.

Yaz aylarında güneş ışınlarının zararlı etkilerinin artması nedeniyle, mevsimsel cilt kuruluğu problemleri görülebilmektedir. Güneş kremi kullanımının alışkanlık haline getirilmesi ve öğle vakitlerinde daha az dışarı çıkılması; yaz aylarında görülen cilt kuruluğu problemlerini azaltmaktadır.

Cildin doğal nem düzeyi ve dengesini bozacak zararlı gıdaların sürekli olarak tüketilmesi, cilt kuruluğu problemlerinin nedenleri arasında yer almaktadır. Cilt bariyerinin güçlenmesine yardımcı olan sağlıklı ürünlerin daha az tüketilmesi, cildin giderek kurumasına ve dış etkenlere karşı dirençsiz olmasına neden olmaktadır.

Yeteri kadar su alamayan cilt yapıları, kurumaya karşı daha fazla yatkınlık göstermektedir. Yeteri kadar su içmemek, cildin nem dengesini kaybetmesine neden olmakta ve cilt yüzeyinin pullar halinde dökülmesine zemin hazırlamaktadır. Günlük iki litre kadar su içmek, cilt kuruluğu problemlerinin önüne geçebilmektedir.

Atopik dermatit ve sedef hastalığı, cilt kuruluğu problemlerinin kronikleşmesine neden olmaktadır. Bu hastalığı yaşayan kişiler, cilt kuruması nedeniyle aşırı düzeyde acı çekmektedir. Atopik dermatit ve sedef hastalığının belirtilerini gösteren kişilerin, acil bir şekilde dermatoloji uzmanlarına başvurması gerekmektedir.

Cilt Kuruluğu Problemlerinden Kurtulma Yolları

Cilt kuruluğunun giderilmesi ve tekrarlamaması için dikkat edilmesi gereken pek çok husus bulunmaktadır. Kişiler, ciltlerinin kurumasına neden olan faktörü iyi bir şekilde analiz etmelidir. Yanlış giden şeyin ne olduğu bulunursa, tedavi süreci daha kaliteli şekilde ilerleyebilmektedir. Cilt kuruluğu problemlerinin giderilmesi için yapılması gerekenler şunlardır:

 • Soğuk ve sıcak ortamlara art arda girmemek.
 • Kış aylarında eldiven ve atkı kullanımına dikkat etmek.
 • Cips, gazlı içecek ve benzeri zararlı ürünlerin tüketimini azaltmak.
 • Sıvı alımına önem vermek ve günlük en az iki litre su içmek.
 • Vitamin ve mineral eksikliğini tespit ederek takviye kullanmak.
 • Denize girdikten sonra cildi bolca nemlendirmek.
 • Dört mevsim güneş kremi kullanımına özen göstermek.
 • Cilt yüzeyini tahriş edecek işlemlerden kaçınmak.
 • Matlaştırıcı özelliği olan bakım ürünlerini kullanmamak.
 • Doğal zeytinyağı içeren gıdaları tercih etmek.
 • Bakım rutinlerine ve cilt temizliğine dikkat etmek.

Cilt kuruluğu yaşayan kişilerin, cilt yüzeylerini tahriş edecek uygulamalardan kaçınması gerekmektedir. Uygun olmayan ürünlerle yapılan peeling veya kese gibi eylemler; cilt kuruluğu probleminin kronikleşmesine neden olabilmektedir. Cilt kuruluğu problemlerinin giderilmesi için dermatoloji uzmanlarının önerilerine kulak vermek gerekmektedir.

Cilt Kuruluğu İçin Nemlendirici Bakım Ürünleri

Piyasada, cilt kuruluğu problemlerini birebir hedef alan onlarca farklı bakım ürünü bulunmaktadır. Bu ürünler, genel olarak nemlendirici ve onarıcı özelliklerle donatılarak üretilmektedir. Bu ürünlerin düzenli bir şekilde kullanılması, cilt kuruluğu problemlerinin beraberinde getirdiği sorunların önüne geçebilmektedir. Maruderm cilt kuruluğu bakım ürünleri şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Maruderm Night Repair Gece Onarıcı Cilt Bakım Serumu
 • Maruderm Retinol Cilt Yenileyici Bakım Serumu
 • Maruderm Bariyer Onarıcı & Güçlendirici Ceramide Cilt Bakım Kremi
 • Maruderm Hyalüronik Asit Nemlendirici Yüz ve Vücut Bakım Kremi
 • Maruderm Cica Cantella Cilt Bakım Kremi
 • Maruderm Hassas ve Atopik Ciltler İçin Yüz Yıkama Jeli
 • Maruderm Azelaik Asit Cilt Bakım Kremi
 • Maruderm C Vitamini Peptid Aydınlatıcı Cilt Bakım Serumu
 • Maruderm Niacinamide Hyalüronik Asit Panthenol Cilt Bakım Serumu

Maruderm cilt kuruluğu bakım ürünleri, cildin doğal nem dengesine kavuşmasına yardımcı olmaktadır. Cilt yüzeyindeki soyulma ve dökülme durumlarını en aza indirerek kişilerin yaşam kalitesini yükseltmektedir. Maruderm imzalı cilt kuruluğu bakım ürünlerinin düzenli olarak kullanılması, kuruluk nedeniyle ortaya çıkan hastalıkların önlenmesine yardımcı olmaktadır.

Cilt Kuruluğu İçin Nemlendirici Bakım Ürünleri Nasıl Kullanılır?

Cilt nemlendirici bakım ürünleri, oldukça kolay uygulanabilir kullanım prosedürlerine sahiptir. Gece veya gündüz kullanım için son derece uygun olan bu ürünler, kişilerin cilt kuruluğu sorunlarını en aza indirmeye hedeflemektedir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli husus, bu ürünlerin düzenli olarak yeterli miktarlarda kullanılması olmalıdır.

Cilt bakım serumları, cilt bakım kremlerine nazaran daha yoğun bir yapıya sahiptir. Her iki ürünün de ölçülü olarak kullanılması, oluşabilecek alerjik reaksiyonların önlenmesi açısından önem arz etmektedir. Serum bazlı bakım ürünleri krem bazlı bakım ürünlerine nazaran daha az ölçeklerde kullanılmalıdır.

Cilt kuruluğu için bakım ürünü kullanımının, cilt yapısına uygun olarak seçilmesi gerekmektedir. Kişilerin, kendi cilt yapılarını iyi analiz etmesi; oluşabilecek yan etkilerin önlenmesi için önem arz etmektedir. Kişiler, onlarca çeşit farklı ürün arasından ihtiyaçlarına en uygun ürünü kolaylıkla seçebilmektedir.

Cilt Kuruluğu İçin Nemlendirici Bakım Ürünü Fiyatları

Cilt kuruluğu bakım ürünü fiyatları, ürünlerin niteliksel ve niceliksel özelliklerine göre değişkenlik göstermektedir. Ürün miktarı, ürün içeriği, ürün kalitesi ve benzeri pek çok faktör, cilt kuruluğu bakım ürünü fiyat aralıkları üzerinde etkili olmaktadır.

Maruderm; uygun fiyatlı cilt kuruluğu bakım ürünleri ile kaliteyi bütçe dostu hale getirmektedir. Maruderm bünyesinde bulunan doğal içerikli bakım ürünleri, en uygun fiyatlarla müşterilerine ulaşmaktadır. Kaliteyi, bütçe dostu bir şekilde pazarlayan Maruderm, her geçen gün daha fazla kişiye ulaşarak pazar hacmini sürekli genişletmektedir.

Devamını Oku..