quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Kuru Ciltler İçin  Bakım Önerileri

Kuru Ciltler İçin Bakım Önerileri

Kuru Ciltler İçin Bakım Önerileri

Kuru ciltler için cilt bakım önerileri, kuru ve hassas cilt yapısına sahip kişileiçin oldukça önemli bir konudur. Kuru cilde bakım yaparak sağlıklı ve pürüzsüz görünmesini sağlamak diğer cilt tiplerine oranla daha zordur.

Kuru cilt bakımının zor olmasının en büyük sebebi kuru cilde eşlik eden hassasiyet durumudur. Bu nedenle kuru cilt bakımı yapılırken; rutinin, kişi için özel olarak belirlenmesi tavsiye edilmektedir.

Kuru Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Kuru cilt bakım rutini denilince akla ilk önce nemlendiriciler gelmektedir. Nemlendiriciler, her cilt tipinin ihtiyaç duyduğu bakım ürünleri arasında yer almaktadır. Kuru cilt bakımının vazgeçilmezi olan nemlendiriciler, farklı cilt bakım ürünleriyle bir arada kullanılarak cilde nem, sağlık ve parlaklık kazandırmaktadır.

Kuru ciltlere özel üretilen yüz yıkama jelleriyle cilt bakım rutinine başlamak mantıklı bir seçim olacaktır. Kuru cilt, diğer cilt tipleri kadar yoğun şekilde temizlenmeye ihtiyaç duymamaktadır. Bundan dolayı kuru ciltler için üretilen yüz yıkama jellerinde alkol oranı az tutulmakta ve böylelikle kuruluk ve tahriş oluşumuna engel olunmaktadır.

Cildi ölü deriden arındırmak için haftada bir ya da iki kez peelinglerden faydalanılmalıdır. Peelinglerin kuru cilt bakımı için uygun içerikte olması ve cildi temizlerken nem kaybına neden olmaması gerekmektedir. Tüm bunların yanı sıra haftada 2 kez cilde peeling uygulanması; cildin, ölü deriden ve kirden arındırılarak hava almasına olanak tanıyacaktır.

Kuru cilt için yoğun nemlendirici etkisi olan maskelerden faydalanılmalıdır. Haftada 1 kez maske uygulamak, cildin ihtiyacı olan nemi kazanmasına yardımcı olacaktır.

Kuru ciltler için cilt bakım önerileri arasında serum ve nemlendiriciler mutlaka yer almaktadır. Maruderm markasının kuru ciltler için özel olarak formülize edilmiş ürünleri, kısa vadede gözle görülür değişimlere neden olmakta ve cilt problemlerinin önemli ölçüde giderilmesini sağlamaktadır.

Kuru Ciltler Hangi Ürünlerden Kaçınmalıdır?

Kuru ve atopik cilt, diğer ciltlere kıyasen daha hassas bir yapıdadır. Bu nedenle farklı cilt tiplerine zarar vermeyen bazı maddeler bu cilt tipine zarar verebilmekte ve hassasiyet oluşumuna neden olabilmektedir.

Kuru cilt bakım rutini için peeling tercihinde dikkatli davranmak gerekir. Peeling seçimi yaparken tanecikli yapıda olan ürünler cildi çizebileceğinden dolayı tercih edilmemelidir. Bu ürünler cilde ekstra bir hassasiyet katacak ve cildin nem kaybı yaşayarak daha fazla kurumasına sebep olacaktır. İşte kuru cilt yapısına sahip kişilerin cilt bakım rutinlerinde dikkat etmeleri gereken diğer noktalar:

  1. Alkolün cilt bariyerindeki yağ tabakasını eriterek cildi kuruttuğu bilinmektedir. Bu nedenle alkol içeriği yoğun olan nemlendiricilerden ve temizleme jellerinden uzak durulmalıdır.
  2. Temizleyici olarak sabun gibi baz oranı yüksek olan ürünleri kullanmak kuru ciltler için tavsiye edilmemektedir. Bunun yerine köpük ya da jel formundaki kuru ciltler için özel olarak üretilmiş ürünlerin kullanılması önerilmektedir.
  3. Kuru cilt yapısına sahip kişiler, beyaz kil ve çay ağacı gibi ciltte nem kaybına neden olan ürünler ile bakım yapmaktan kaçınmalıdır. Bu ürünler yağlı ve karma ciltler için daha uygundurlar.
  4. Kuru cilde eşlik eden bir hassasiyet problemi var ise parfüm içerikli ürünlerden uzak durulmalıdır. Cildin koruyucu yağ tabakasında oluşan hassasiyet sorunu uzun vadede cilt bakımını daha zor hale getirebilmektedir.

Cilt Neden Kurur?

Cildimizde var olan yağ tabakası, cildi dış etmenlere karşı korumaktadır. Bu yağ tabakası, bazı cilt tiplerinde daha az olabildiği gibi bazılarında da daha fazla olabilmektedir. Cildi koruyan ve ciltteki nemin hapsolmasını sağlayan yağ tabakasının zarar görmesi durumu; kuru cilt tipini tanımlamaktadır.

Cildin ihtiyacı olan yağ tabakası çevresel faktörler ve genetik sebeplerden dolayı incelmektedir. Bu esnada cilt için gerekli olan nemin düzenli aralıklarla cilde kazandırılması gerekmektedir. Kuru ve atopik cilt için önerilen bakım ürünlerinin kullanılması; cildin nem kazanmasını ve nemin uzun süre cilde hapsolmasını sağlayacaktır.

Kuru cilt bakımının doğru ürünlerle düzenli şekilde yapılması; cildin nem kazanmasını ve nemin uzun süre boyunca cilde hapsolmasını sağlayarak canlı, parlak ve sağlıklı bir cilt görünümü elde etmeye yardımcı olacaktır.

Atopik Cilt Nedir?

Atopik cilt, cilt kuruluğuna döküntü ve kaşıntı sorunlarının eşlik ettiği bir cilt tipi olarak bilinmektedir. Kuruluktan dolayı oluşan kaşıntı ile cilt normalden daha fazla zarar görmektedir. Bu nedenle kuru cilt için yapılacak bakım rutinlerinin çoğu atopik cilt için de tavsiye edilmektedir.

Maruderm markasının kuru ve atopik cilt için üretilmiş olan ürünleri, cildi yatıştırmaya yardımcı olmaktadır. Cildin kaybettiği nemi geri kazanmasını sağlayarak kuru cilt yapısına sahip kişilerin yaşam kalitesini önemli ölçüde arttırmaktadır.

Maruderm Hyalüronik Asit Nemlendirici Yüz ve Vücut Cilt Bakım Kremi

Maruderm Hyalüronik Asit Nemlendirici Yüz Ve Vücut Cilt Bakım Kremi hem kuru hem de atopik ciltler tarafından gönül rahatlığıyla kullanılabilecek bir yapıya sahiptir. Ürün içerisinde yer alan hyalüronik asit, kendi ağırlığının 1000 katı kadar nemi cilde hapsetmektedir. Bu nedenle Maruderm nemlendirici yüz ve cilt bakım kremi, kuru cilt bakım rutini için olmazsa olmaz ürünler arasında yer almaktadır.

Maruderm Hassas ve Atopik Ciltler İçin Yüz Yıkama Jeli

Maruderm Hassas ve Atopik Ciltler İçin Yüz Yıkama Jeli, cildin ihtiyacı olan nazik temizliğin yapılmasına yardımcı olmaktadır. Alkol oranı düşük olan bu ürün; cildi temizlerken içerisinde yer alan gliserinle birlikte cilde ihtiyacı olan nemi kazandırmaktadır. Buğday proteini sayesinde cilde doğal bir parlaklık veren yüz yıkama jeli, cildin ışıltılı görünüme kavuşmasına yardımcı olmaktadır. 

Maruderm Night Repair Gece Onarıcı Cilt Bakım Serumu

Maruderm Night Repair Gece Onarıcı Cilt Bakım Serumuzengin içeriği sayesinde kuru ve atopik cilt için gerekli olan bakımı sunmaktadır. Hyalüronik asidin yanı sıra içerisinde niacinamide de bulundurması sayesinde cildin ihtiyacı olan B vitamininin, cilde hızlıca nüfuz etmesine olanak tanımaktadır.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru cilt yapısına sahip olan kişiler; yaygın görülen cilt problemlerini daha sık yaşamaktadır. Soğuk hava ve güneş ışınları gibi faktörlerden daha fazla etkilenen kuru cilt, kişilerin günlük yaşam kalitelerini büyük ölçüde düşürmektedir. Sağlıklı beslenme alışkanlıklarına sahip olmak ve günlük olarak en az iki litre kadar su içmek; cilt kuruluğu problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır.

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Vücudun belli bölgeleri diğer kısımlara oranla yağlanmaya daha yatkındır. Karın çevresi, basen ve kol bölgeleri yoğun yağ birikimi olan bölgelerdir. Bu bölgelerde zayıflama ve incelmeyi sağlamak için pek çok yöntem kullanılmaktadır. Soğuk lipoliz, liposuction, radyo frekans, mezoterapi, karboksiterapi, ultrashape bu yöntemlerden bazılarıdır. Yalnızca diyet yaparak bölgesel yağ yakmak mümkün değildir. Kişiye özgü bir diyet, egzersiz programı ve bölgesel incelme uygulamaları yardımıyla lokal yağlanmadan kurtulmak mümkündür.

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt bakımı, cildin ihtiyaç duyduğu bileşenlerin cilde nüfuz etmesini sağlayarak; sağlıklı, canlı ve parlak bir cilt görünümüne kavuşmaya yardımcı olmaktadır. Medikal olarak ya da evdeki ürünlerle uygulanabilen cilt bakımları, doğru ve düzenli bir şekilde yapıldığında etkili sonuçlar vermektedir. Medikal işlemler, özel solüsyonlar ve ileri teknoloji ürünlerle uygulanırken evde yapılan cilt bakımlarında çeşitli bakım ürünleri kullanılmaktadır. Cilt bakımı fiyatları da yapılan uygulamaya ve kullanılan ürünlere göre değişiklik göstermektedir.

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş dökülmesi dönemsel ya da sürekli olarak görülebilen bir cilt problemidir. Oluşum şekline ve sürecine göre kendi kendine düzelebildiği gibi tedavi süreci de gerektirebilmektedir. Hormonal dengesizlikler, yanlış beslenme, menopoz, stres ve buna benzer pek çok etken kaş dökülmesine neden olabilmektedir. Genel olarak evde uygulanabilen yöntemlerle tedavisi mümkündür. Sarımsak, zeytinyağı, badem yağı, hindistan cevizi yağı, aloe vera jeli ve c vitamini gibi pek çok içerik kaşların gürleşmesine, sıklaşmasına ve uzamasına katkı sağlamaktadır. 

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt bakım ampulleri, ciltte aniden ortaya çıkan problemlerin kısa sürede çözülmesi için kullanılan yoğunlaştırılmış minik serumlardır. Pek çok cilt probleminde etkilidir. Hızlı sonuçlar vermektedir. Özellikle cildin yenilenmesi, yaşlılık belirtilerinin ortadan kalkması ve cilt bariyerinin yenilenmesi için kullanılmaktadır. Haftada birkaç kez ya da ayda birkaç kez olacak şekilde dairesel hareketlerle masaj yapar gibi uygulanmaktadır.

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Cilt bakımı; cilt tipine uygun ürünlerle cildin temizlenmesi ve nemlendirilmesi işlemidir. Cilt bakımı yapılırken dikkat edilmesi gereken pek çok husus bulunmaktadır. Bilinçsizce yapılan cilt bakımı faydadan çok zarara yol açmaktadır. Bu nedenle cilt analizi yapıldıktan sonra uygun ürünler seçilmesi ve işlem sırasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Düzenli olarak güneş kremi kullanmak, makyajla uyumamak ve cildin temiz ve nemli kalmasına önem vermek cilt bakım rutininin en önemli adımları arasında yer almaktadır.

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt bakım rutini, kişilerin cilt yapılarına uygun olan ürünleri düzenli olarak kullanmaları olarak tanımlanmaktadır. Cilt bakım rutinin, doğal ve besleyici ürünlerle yürütülmesi; cildin uzun vadede daha sağlıklı ve genç görünmesine yardımcı olmaktadır. Temizleme, tonik, peeling ve serum basamaklarından oluşan cilt bakım rutini; kişilerin özgüven kazanmasına ve ruhsal anlamda daha iyi hissetmesine olanak tanımaktadır.

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki renk değişikliği; çeşitli dış etkenler nedeniyle ortaya çıkabileceği gibi bazı kronik hastalıkların da habercisi olabilmektedir. Özellikle kalsiyum ve çinko gibi kemik ve tırnak yapısı üzerinde etkili olan minerallerin, vücut bünyesine yeteri kadar alınmaması da; tırnak yüzeyindeki renk değişikliğine sebebiyet vermektedir. Tırnak yüzeyinde morarma, sararma veya kızarma ile süregelen bu rahatsızlığın; uzman bir doktor tarafından detaylı bir şekilde incelenmesi gerekmektedir.

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum, vücut sistemlerinin tümünde üretilmekte ve cilt yüzeyinin dış etkenlere karşı daha dayanıklı olmasına yardımcı olmaktadır. Çeşitli nedenlerle dengesizleşen sebum üretimi, kişilerin cilt ve saç yağlanması gibi olumsuz problemleri daha sık yaşamasına neden olmaktadır. Sebum üretiminin dengelenmesi için sağlıklı beslenme alışkanlıklarına geri dönülmesi ve düzenli olarak cilt bakımı yapılması gerekmektedir.

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Simmondsia chinensis bitkisinin özlerinden elde edilen jojoba yağı, cilt ve saç yapısı üzerindeki iyileştirici etkisi nedeniyle; güzellik sektörünün vazgeçilmez ürünleri arasında yer almaktadır. Jojoba yağının saça faydaları; saç kepeğini azaltma, saç tellerini onarma, saç dökülmesini en aza indirme ve saç tellerinin parlaklığını arttırma olarak sıralanmaktadır. Saç bakım ürünü olarak kullanılan jojoba yağı, kişilerin daha dolgun ve hacimli saçlara sahip olmasına yardımcı olmaktadır.

Saç Vitamini Nedir ve Ne İşe Yarar?

Saç Vitamini Nedir ve Ne İşe Yarar?

Saç vitaminleri, ideal kalınlıkta ve ışıldayan yapıda saç tellerine sahip olmanın altın anahtarı olarak görülmektedir. Saç bakımı için vitamin ve mineral takviyesi almak, kişilerin daha canlı ve gür saçlara sahip olmasına yardımcı olmaktadır. Doğal besinler veya takviye ürünler aracılığıyla vücuda giren; A, E, C, H ve B12 vitaminleri, saç sağlığının gelişmesine katkı sağlayan vitaminler olarak sıralanmaktadır.

Kaş Pudralama Nedir ve Ne İşe Yarar?

Kaş Pudralama Nedir ve Ne İşe Yarar?

Kaş pudralama, güzellik uzmanları tarafından uygulanan ve kişilerin daha dolgun kaşlara sahip olmasını sağlayan bir tekniktir. Bu işlem; kaş derisinin en üst tabakası olan epidermise, bitkisel bir boya enjekte ederek yapılmaktadır. İşlem esnasında kullanılan mikro iğneler, kaş dokularına hiçbir şekilde zarar vermemektedir. Son derece kolay, hızlı ve zararsız bir işlem olan kaş pudralama; kişilerin doğal kaş görünümünü, kalıcı bir şekilde elde etmelerine olanak tanımaktadır.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..