quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Kuru Cilt Nasıl Nemlendirilir? Kuru Ciltler İçin Cilt Bakım Rehberi

Kuru Cilt Nasıl Nemlendirilir? Kuru Ciltler İçin Cilt Bakım Rehberi

Kuru Cilt Nasıl Nemlendirilir? Kuru Ciltler İçin Cilt Bakım Rehberi

Kuru ve hassas yapılı ciltler, tahriş ve benzeri durumlara daha açık olmaları nedeniyle; özel bakım ve müdahalelere ihtiyaç duymaktadırlar. Çok kuru ve hassas yapılı cilt yüzeyleri, en ufak temasta yara oluşturabilmektedir. Özellikle cilt kuruluğu nedeniyle oluşan cilt problemleri, kişilerin yaşam kalitesini büyük ölçüde düşürmektedir

Maruderm imzasıyla üretilen nemlendirici ve onarıcı bakım kremleri, kuru cilt yapısına sahip olan kişilerin en iyi yardımcısı olarak nitelendirilmektedir. Maruderm ürünlerinin içeriğindeki zengin mineral ve vitamin deposu, cilt kuruluğu nedeniyle ortaya çıkabilecek cilt hastalıklarının önüne geçmektedir.

Maruderm hyalüronik asit nemlendirici yüz kremi, kuru ciltlerin daha az tahriş olmasına yardımcı olmaktadır. Oluşturduğu güçlü cilt bariyeri sayesinde, cilt yapısını dış etkenlere karşı güçlendirmektedir. İçeriğindeki hyalüronik asit sayesinde, yaşlanma karşıtı etki gösteren nemlendirici yüz kremi; kuru ciltler için üretilen doğal bir bileşendir.

Kuru Cilt Yapısı Nedir?

Cilt dokularının pullar halinde dökülmesi veya sık sık soyulması, cilt kuruluğunun habercisi olabilmektedir. Kuru cilt yapısı, kişilerin cilt yüzeylerinin aşırı derecede nemsiz ve yağsız olması anlamına gelmektedir. Bazı durumlarda cildin dış tabakasındaki epidermis, su ve lipit eksikliği yaşayabilmektedir. Bu durum kuru cilt yapısının oluşmasına neden olmaktadır.

Kuru cilt yapısı, cilt yüzeyindeki nem oranının dengesizleşmesi anlamına gelmektedir. Cildin su tutma kabiliyeti azaldıkça, yağ oranı azalmakta ve bunun neticesinde cilt yüzeyi giderek kurumaktadır. Kuruyan deri, en ufak travmada yara alabilmekte ve soğuk havanın olumsuz etkileriyle soyulup dökülebilmektedir.

Kuru Cilt Yapısı Neden Oluşur?

Kuru cilt yapısı, kişiden kişiye değişen nedenlerle ortaya çıkmaktadır. Özellikle su tüketimini azaltmak ve yeteri kadar mineral alamamak, kuru cilt yapısının oluşmasına zemin hazırlamaktadır. Yeteri kadar beslenmeyen cilt dokuları, su tutma özelliğini kaybederek zamanla kurumaktadır. Bu bağlamda kuru cilt yapısının en temel nedeni yanlış beslenme alışkanlıkları olarak gösterilmektedir.

Cildin koruyucu dış tabakasının kuruyup dökülmesi, genetik etkenlere bağlı olarak da gelişebilmektedir. Genetik olarak miras bırakılan kuru cilt yapısı, kişilerin yaşam kalitesi üzerinde olumsuz etkilere neden olmaktadır. Bununla beraber hormonsal dengesizlikler ve vücut sistemlerinde oluşan anormal durumlar da cilt kuruluğuna sebebiyet verebilmektedir.

Özellikle kış aylarında görülen cilt kurulukları, genellikle mevsimsel olmakta ve yaz dönemine girildiğinde geçmektedir. Sürekli olarak soğuk havalara maruz kalan kişiler, cilt kuruluğu problemlerine daha fazla yakalanmaktadır. Kış aylarında sırasıyla sıcak ve soğuk mekânlara girilmesi, cilt yüzeyinin hızlı bir şekilde çatlamasına neden olmaktadır.

Kuru Cilt Yapısının Dezavantajları Nelerdir?

Kuru cilt yapısının kişilerin günlük yaşamını etkileyen pek çok olumsuz yanı bulunmaktadır. Özellikle kış ayları, cilt kuruluğu yaşayan kişiler için tahammül edilemez hale gelmektedir. Kuru cilt yapısının kişiler için oluştuğu dezavantajlı durumlar, yaşam kaliteleri üzerinde olumsuz etki göstermektedir. Sürekli olarak cilt kuruluğuna engel olmaya çalışmak, kişiler için oldukça külfetli bir iş olarak nitelendirilmektedir.

Kuru cilt yapısının en büyük dezavantajı, normal ciltlere sahip olan kişilerin kullandığı kozmetik ürünlerin rahat bir şekilde kullanılamamasıdır. Özellikle tonik ve peeling gibi bakım ürünleri, kuru ciltlerin çok fazla tahriş olmasına sebebiyet vermektedir. Bu nedenle cilt kuruluğu problemleri yaşayan kişilerin, her ürünü dikkatli bir şekilde seçerek kullanması gerekmektedir.

Kuru Ciltlerin Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Kuru ciltlerin bakım rutini, diğer cilt tiplerine nazaran daha kapsamlı ve daha besleyici olmalıdır. Cildin doğal nem dengesine geri dönmesi için tüm ürünlerin titizlikle seçilmesi gerekmektedir. Savunmasız ve soyulmaya eğilimi cilt yapılarının, uygun prosedürlerle düzenli olarak beslenmesi; cilt kuruluğu problemlerinin önüne geçebilmektedir.

Kuru ciltlerin bakım rutininde mutlaka bariyer güçlendirici krem olması gerekmektedir. Maruderm bariyer onarıcı ve güçlendirici ceramide cilt bakım kremi, kuru ciltlerin dış etkenlere karşı daha dayanıklı olmasını sağlamaktadır. İçeriğindeki doğal bileşenler, özellikle kuru ciltlerin daha sağlıklı olmasına olanak tanımaktadır.

Kuru cilt yapısına sahip olan kişiler, çoğunlukla yüzlerini yıkamaktan çekinmektedir. Zaten hassas ve soyulmaya meyilli olan cilt yapısının, sabun gibi yüksek pH değerine sahip olan ürünlerle yıkanması oldukça sakıncalıdır. Maruderm hassas ve atopik ciltler için yüz yıkama jeli, kuru cilt yapısının en güvenli şekilde temizlenmesine olanak tanımaktadır.

Kuru Ciltler İçin Nem Dengesinin Önemi Nedir?

Kuru ciltler için nem dengesi, hayati önem arz eden konular arasında yer almaktadır. Nem oranı düşen cilt, giderek kurumakta ve dış etkenlere karşı hassaslaşmaktadır. Hassaslaşan ve incelen ciltler, egzama ve sedef gibi hastalıklara daha yatkın hale gelmektedir. Bu durumun başlamadan engellenmesi için düzenli olarak nemlendirici kullanılması gerekmektedir.

Nem dengesi düzenlenen ciltler, kuruluğa karşı daha dayanıklı bir hale gelmektedir. Cilt yüzeyi rüzgâr ve güneş gibi etkenler karşısında kurumaya meyletse de; düzenli olarak nemlendirilerek daha güçlü bir tavır sergilemektedir. Cildin düzenli olarak nemlendirilmesi ve beslenme rutinlerinin sıvı ağırlıklı olması, cildin kendi nem dengesini kurmasına yardımcı olmaktadır.

Kuru Cilt Yapısına Sahip Olan Kişiler Hangi Bakım Ürünlerini Kullanmalıdır?

Kuru cilt yapısına sahip olan kişilerin, bol nem içeren bakım ürünlerini daha sık kullanması gerekmektedir. Özellikle C vitamini ve E vitamini içeren bakım ürünleri, cilt yüzeyindeki kolajen üretimini desteklemesi nedeniyle cilt kuruluğunun önüne geçebilmektedir. Maruderm C vitamini ve Peptid Aydınlatıcı Cilt Bakım Serumu, kişilerin cilt yüzeylerini besleyerek kuruluk problemi yaşamalarına engel olmaktadır.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru cilt yapısına sahip olan kişiler; yaygın görülen cilt problemlerini daha sık yaşamaktadır. Soğuk hava ve güneş ışınları gibi faktörlerden daha fazla etkilenen kuru cilt, kişilerin günlük yaşam kalitelerini büyük ölçüde düşürmektedir. Sağlıklı beslenme alışkanlıklarına sahip olmak ve günlük olarak en az iki litre kadar su içmek; cilt kuruluğu problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır.

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Vücudun belli bölgeleri diğer kısımlara oranla yağlanmaya daha yatkındır. Karın çevresi, basen ve kol bölgeleri yoğun yağ birikimi olan bölgelerdir. Bu bölgelerde zayıflama ve incelmeyi sağlamak için pek çok yöntem kullanılmaktadır. Soğuk lipoliz, liposuction, radyo frekans, mezoterapi, karboksiterapi, ultrashape bu yöntemlerden bazılarıdır. Yalnızca diyet yaparak bölgesel yağ yakmak mümkün değildir. Kişiye özgü bir diyet, egzersiz programı ve bölgesel incelme uygulamaları yardımıyla lokal yağlanmadan kurtulmak mümkündür.

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt bakımı, cildin ihtiyaç duyduğu bileşenlerin cilde nüfuz etmesini sağlayarak; sağlıklı, canlı ve parlak bir cilt görünümüne kavuşmaya yardımcı olmaktadır. Medikal olarak ya da evdeki ürünlerle uygulanabilen cilt bakımları, doğru ve düzenli bir şekilde yapıldığında etkili sonuçlar vermektedir. Medikal işlemler, özel solüsyonlar ve ileri teknoloji ürünlerle uygulanırken evde yapılan cilt bakımlarında çeşitli bakım ürünleri kullanılmaktadır. Cilt bakımı fiyatları da yapılan uygulamaya ve kullanılan ürünlere göre değişiklik göstermektedir.

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş dökülmesi dönemsel ya da sürekli olarak görülebilen bir cilt problemidir. Oluşum şekline ve sürecine göre kendi kendine düzelebildiği gibi tedavi süreci de gerektirebilmektedir. Hormonal dengesizlikler, yanlış beslenme, menopoz, stres ve buna benzer pek çok etken kaş dökülmesine neden olabilmektedir. Genel olarak evde uygulanabilen yöntemlerle tedavisi mümkündür. Sarımsak, zeytinyağı, badem yağı, hindistan cevizi yağı, aloe vera jeli ve c vitamini gibi pek çok içerik kaşların gürleşmesine, sıklaşmasına ve uzamasına katkı sağlamaktadır. 

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt bakım ampulleri, ciltte aniden ortaya çıkan problemlerin kısa sürede çözülmesi için kullanılan yoğunlaştırılmış minik serumlardır. Pek çok cilt probleminde etkilidir. Hızlı sonuçlar vermektedir. Özellikle cildin yenilenmesi, yaşlılık belirtilerinin ortadan kalkması ve cilt bariyerinin yenilenmesi için kullanılmaktadır. Haftada birkaç kez ya da ayda birkaç kez olacak şekilde dairesel hareketlerle masaj yapar gibi uygulanmaktadır.

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Cilt bakımı; cilt tipine uygun ürünlerle cildin temizlenmesi ve nemlendirilmesi işlemidir. Cilt bakımı yapılırken dikkat edilmesi gereken pek çok husus bulunmaktadır. Bilinçsizce yapılan cilt bakımı faydadan çok zarara yol açmaktadır. Bu nedenle cilt analizi yapıldıktan sonra uygun ürünler seçilmesi ve işlem sırasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Düzenli olarak güneş kremi kullanmak, makyajla uyumamak ve cildin temiz ve nemli kalmasına önem vermek cilt bakım rutininin en önemli adımları arasında yer almaktadır.

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt bakım rutini, kişilerin cilt yapılarına uygun olan ürünleri düzenli olarak kullanmaları olarak tanımlanmaktadır. Cilt bakım rutinin, doğal ve besleyici ürünlerle yürütülmesi; cildin uzun vadede daha sağlıklı ve genç görünmesine yardımcı olmaktadır. Temizleme, tonik, peeling ve serum basamaklarından oluşan cilt bakım rutini; kişilerin özgüven kazanmasına ve ruhsal anlamda daha iyi hissetmesine olanak tanımaktadır.

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki renk değişikliği; çeşitli dış etkenler nedeniyle ortaya çıkabileceği gibi bazı kronik hastalıkların da habercisi olabilmektedir. Özellikle kalsiyum ve çinko gibi kemik ve tırnak yapısı üzerinde etkili olan minerallerin, vücut bünyesine yeteri kadar alınmaması da; tırnak yüzeyindeki renk değişikliğine sebebiyet vermektedir. Tırnak yüzeyinde morarma, sararma veya kızarma ile süregelen bu rahatsızlığın; uzman bir doktor tarafından detaylı bir şekilde incelenmesi gerekmektedir.

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum, vücut sistemlerinin tümünde üretilmekte ve cilt yüzeyinin dış etkenlere karşı daha dayanıklı olmasına yardımcı olmaktadır. Çeşitli nedenlerle dengesizleşen sebum üretimi, kişilerin cilt ve saç yağlanması gibi olumsuz problemleri daha sık yaşamasına neden olmaktadır. Sebum üretiminin dengelenmesi için sağlıklı beslenme alışkanlıklarına geri dönülmesi ve düzenli olarak cilt bakımı yapılması gerekmektedir.

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Simmondsia chinensis bitkisinin özlerinden elde edilen jojoba yağı, cilt ve saç yapısı üzerindeki iyileştirici etkisi nedeniyle; güzellik sektörünün vazgeçilmez ürünleri arasında yer almaktadır. Jojoba yağının saça faydaları; saç kepeğini azaltma, saç tellerini onarma, saç dökülmesini en aza indirme ve saç tellerinin parlaklığını arttırma olarak sıralanmaktadır. Saç bakım ürünü olarak kullanılan jojoba yağı, kişilerin daha dolgun ve hacimli saçlara sahip olmasına yardımcı olmaktadır.

Saç Vitamini Nedir ve Ne İşe Yarar?

Saç Vitamini Nedir ve Ne İşe Yarar?

Saç vitaminleri, ideal kalınlıkta ve ışıldayan yapıda saç tellerine sahip olmanın altın anahtarı olarak görülmektedir. Saç bakımı için vitamin ve mineral takviyesi almak, kişilerin daha canlı ve gür saçlara sahip olmasına yardımcı olmaktadır. Doğal besinler veya takviye ürünler aracılığıyla vücuda giren; A, E, C, H ve B12 vitaminleri, saç sağlığının gelişmesine katkı sağlayan vitaminler olarak sıralanmaktadır.

Kaş Pudralama Nedir ve Ne İşe Yarar?

Kaş Pudralama Nedir ve Ne İşe Yarar?

Kaş pudralama, güzellik uzmanları tarafından uygulanan ve kişilerin daha dolgun kaşlara sahip olmasını sağlayan bir tekniktir. Bu işlem; kaş derisinin en üst tabakası olan epidermise, bitkisel bir boya enjekte ederek yapılmaktadır. İşlem esnasında kullanılan mikro iğneler, kaş dokularına hiçbir şekilde zarar vermemektedir. Son derece kolay, hızlı ve zararsız bir işlem olan kaş pudralama; kişilerin doğal kaş görünümünü, kalıcı bir şekilde elde etmelerine olanak tanımaktadır.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..