Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Micropigmentasyon Nedir?

Micropigmentasyon Nedir?

Micropigmentasyon işlemi; cilt lekeleri ve pigment kaybı gibi cilt sorunlarının, cilt renklendirme ile giderilmesi amacıyla uygulanmaktadır. Mikropigmentasyon kıl tekniği; dökülen kaş ve kirpiklerin, dolgun ve doğal bir kıl görünümüne ulaşması için sıkça tercih edilmektedir. Kişilerin; micropigmentasyon uygulanacak merkezi dikkatli seçmesi ve uygulama sonrası bakıma özen göstermesi, işlemin risklerini minimuma indirmekte ve kalıcılığını korumaktadır.

Microblading Nedir?

Microblading Nedir?

Kaşlar, birçok farklı nedenden kaynaklı olarak zaman içinde seyrelmekte ve dökülmektedir. Yanlış estetik işlemlere maruz kalmak ise, kaşlarda yeni kıl oluşumuna engel olmaktadır. Microblading uygulaması, kaybolan kaşların ve estetik güzelliğin yerine konmasına yardımcı olmaktadır. Özel uygulama tekniği sayesinde microblading; belirgin şekilli, dolgun ve doğal bir kaş görünümü sunmaktadır.

Dermapen Nedir ve Ne İşe Yarar?

Dermapen Nedir ve Ne İşe Yarar?

Dermapen, mikro iğneleme yöntemi adı verilen ve cilt yüzeyindeki kırışıklık/ince çizgi gibi problemleri azaltmayı hedefleyen medikal bir teknik olarak tanımlanmaktadır. Uzman kişiler tarafından uygulanan dermapen tedavisi, cilt dokularındaki kolajen üretimini desteklemektedir. Böylece, leke ve sarkma gibi cilt problemlerinin azalmasını sağlamaktadır. Güvenli ve ağrısız bir yöntem olması nedeniyle öne çıkan dermapen, birçok kişi tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.  

Dolgu Nedir? Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Dolgu Nedir? Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Estetik uygulamalar arasında, ağrısız ve pratik olması nedeniyle öne çıkan dolgu tedavisi; yaşlanma belirtisi yaşayan kişiler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Çeşitli bölgelerdeki kırışıklık ve sarkma görünümünü en aza indiren dolgu tedavisi, uzman estetik cerrahi doktorları tarafından uygulanmaktadır. Dudak dolgusu, bu tedaviler arasında daha fazla rağbet görse de; çene, burun ve kaş gibi yüz bölgelerine de dolgu yapılmaktadır.

Kirpik Lifting Nedir ve Nasıl Uygulanır?

Kirpik Lifting Nedir ve Nasıl Uygulanır?

Son zamanların en popüler güzellik uygulamaları arasında yer alan kirpik lifting; daha etkileyici bakışlara sahip olmak isteyen kişiler tarafından tercih edilmektedir. Kirpik lifting, keratin ve vitamin içeren bakım ürünleriyle yapılmakta ve kirpiklerin daha dolgun görünmesini sağlamaktadır. Zararsız ve kolay uygulanabilen bir işlem olan kirpik lifting, birçok kişi tarafından tercih edilmekte ve uzun ömürlü çözümler sunması nedeniyle öne çıkmaktadır.

Kaş Vitamini Nedir ve Ne İşe Yarar?

Kaş Vitamini Nedir ve Ne İşe Yarar?

Kaş vitamini, çeşitli nedenlerle seyrelen veya küsen kaşların; eski sağlıklı görüntüsünü yeniden kazanmasına olanak tanımaktadır. Güzellik uzmanları tarafından uygulanan bu işlem, kaş köklerini vitamin içeren serumlarla beslemektedir. Bu işlem sayesinde kaş tüyleri, daha dolgun ve gür çıkmaktadır. Kaş vitamini tekniği, 20 dakikalık sürelerde uygulanmakta ve uzun ömürlü çözümler sunması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir.

Dudak Dolgusu Hakkında Her Şey

Dudak Dolgusu Hakkında Her Şey

Dudak dolgusu, doğuştan dolgun ve büyük dudaklara sahip olmayan kişilerin; sıklıkla tercih ettiği ve belirli aralıklarla yenileyebildiği estetik işlemler arasında yer almaktadır. Uzman doktorlar tarafından yapılan bu işlem, doğal içerikli dolgu malzemesinin dudak içerisine enjekte edilmesi ile uygulanmaktadır. İşlem esnasında hiçbir ağrı hissedilmemekle birlikte; işlem bittiği andan itibaren gözle görülür bir sonuç alınmaktadır.

Göz Altı Işık Dolgusu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Göz Altı Işık Dolgusu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Göz altı ışık dolgusu, günümüzün en fazla rağbet gören estetik uygulamaları arasında yer almaktadır. Göz çevresi problemlerinin en aza indirilmesi için çalışan bu işlem; morluk ve şişliklerin yok olmasına yardımcı olmaktadır. Göz altı ışık dolgusunun, hyaluronik asit ve peptid içeren yapısı; göz çevresini doğal yollarla tedavi etmektedir. Kırışıklık ve ince çizgi görünümünü en aza indiren göz altı ışık dolgusu; güvenli ve etkili bir işlem olması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir.

Kaş Silme İşlemi Nedir ve Kaç Seans Sürer?

Kaş Silme İşlemi Nedir ve Kaç Seans Sürer?

Kaş silme işlemi, yanlış uygulanan kaş şekillendirme tekniklerinin giderilmesine olanak tanımaktadır. Lazer uygulamaları veya solüsyon teknikleri ile yapılan kaş silme işlemi; kişiden kişiye değişen seans aralıklarıyla yapılmaktadır. Kaş şekillendirme işlemi esnasında kullanılan boyalar ve kişinin cilt yapısı, kaş silme işleminin seans sayıları üzerinde belirleyici olmaktadır. Söz konusu işlemin tam olarak etki göstermesi için uygun aralıklarla tekrar etmesi gerekebilmektedir.

Dipliner ve Eyeliner Arasındaki Fark Nedir?

Dipliner ve Eyeliner Arasındaki Fark Nedir?

Eyeliner, ince uçlu kıl fırçalar ile sürülürken; dipliner ise kalem formunda ve keçe uçlu fırçalar ile uygulanmaktadır. Dipliner, eyelinere nazaran daha pratik ve kolay uygulanabilmektedir. Her iki uygulama da gözlerin daha çekik durmasına ve kirpiklerin daha dolgun görünmesine olanak tanımaktadır.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..