Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Kaş Silme İşlemi Nedir ve Kaç Seans Sürer?

Kaş Silme İşlemi Nedir ve Kaç Seans Sürer?

Kaş silme işlemi, yanlış uygulanan kaş şekillendirme tekniklerinin giderilmesine olanak tanımaktadır. Lazer uygulamaları veya solüsyon teknikleri ile yapılan kaş silme işlemi; kişiden kişiye değişen seans aralıklarıyla yapılmaktadır. Kaş şekillendirme işlemi esnasında kullanılan boyalar ve kişinin cilt yapısı, kaş silme işleminin seans sayıları üzerinde belirleyici olmaktadır. Söz konusu işlemin tam olarak etki göstermesi için uygun aralıklarla tekrar etmesi gerekebilmektedir.

Dipliner ve Eyeliner Arasındaki Fark Nedir?

Dipliner ve Eyeliner Arasındaki Fark Nedir?

Eyeliner, ince uçlu kıl fırçalar ile sürülürken; dipliner ise kalem formunda ve keçe uçlu fırçalar ile uygulanmaktadır. Dipliner, eyelinere nazaran daha pratik ve kolay uygulanabilmektedir. Her iki uygulama da gözlerin daha çekik durmasına ve kirpiklerin daha dolgun görünmesine olanak tanımaktadır.

Eyeliner ve Babyliner Arasındaki Fark Nedir?

Eyeliner ve Babyliner Arasındaki Fark Nedir?

Eyeliner ve babyliner arasındaki fark, uygulama bölgeleri ve kullanılan ürünlerin türüdür. Eyeliner uygulaması, göz çevresinin uygun kozmetik ürünlerle boyanması yoluyla yapılmaktadır. Babyliner ise kirpik diplerinin belli belirsiz buğulanması ve bu sayede daha hacimli kirpiklere sahip olunması anlamına gelmektedir. Her iki uygulama da göz makyajının daha etkileyici olmasına olanak tanımaktadır.

Kalıcı Eyeliner Uygulaması Hakkında Her Şey!

Kalıcı Eyeliner Uygulaması Hakkında Her Şey!

Kalıcı eyeliner işlemi, göz çevresine doğal içerikli boyaların enjekte edilmesi yoluyla uygulanmaktadır. Kadınların zamandan ve enerjiden tasarruf etmesine olanak tanıyan kalıcı eyeliner uygulaması, güzellik uzmanları tarafından, klinik ortamlarda steril koşullarda yapılmaktadır. Göz çevresine hiçbir şekilde zarar vermeyen kalıcı eyeliner işlemi, uzun ömürlü kullanım olanağı sunması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir.

Kalıcı Dudak Renklendirme İşlemi

Kalıcı Dudak Renklendirme İşlemi

Kalıcı dudak renklendirme işlemi; bitkisel içerikli boyaların, dudak dokularına enjekte edilmesi yoluyla yapılmaktadır. Bu işlem ile kişi, uzun vadede kullanabileceği kırmızı dudaklara hızlı bir şekilde sahip olmaktadır. 1 veya 1,5 saat kadar süren kalıcı dudak renklendirme işlemi, kişilerin hayal ettiği dudaklara kolay bir şekilde ulaşmasına olanak tanımakta ve güvenilir çözümler sunması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir.

Kaş Pudralama Nedir ve Ne İşe Yarar?

Kaş Pudralama Nedir ve Ne İşe Yarar?

Kaş pudralama, güzellik uzmanları tarafından uygulanan ve kişilerin daha dolgun kaşlara sahip olmasını sağlayan bir tekniktir. Bu işlem; kaş derisinin en üst tabakası olan epidermise, bitkisel bir boya enjekte ederek yapılmaktadır. İşlem esnasında kullanılan mikro iğneler, kaş dokularına hiçbir şekilde zarar vermemektedir. Son derece kolay, hızlı ve zararsız bir işlem olan kaş pudralama; kişilerin doğal kaş görünümünü, kalıcı bir şekilde elde etmelerine olanak tanımaktadır.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..