Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Ginseng Nedir Ne İşe Yarar?

Ginseng Nedir Ne İşe Yarar?

Ginseng ile cilt bakımı uzun yıllardır Çinlilerin bakım rutini arasında yer almaktadır. Ginseng sayesinde cilt daha genç bir görünüm kazanmaktadır. Bunun için ginseng özü içeren ürünlerin düzenli bir şekilde kullanılması gerekmektedir. Ginseng içeren ürünlerin de yer aldığı haftalık bir cilt bakımı rutini oluşturmak, daha etkili sonuç alınmasını sağlayacaktır. Ginseng, yaşlanma karşıtı özelliği ile ön plana çıkmaktadır. 20’li yaşlardan sonra azalan kolajen üretimini desteklemek amacı ile ginseng içeren ürünlerin kullanılması tavsiye edilmektedir. 30 – 35 yaş arasındaki kişiler, ginseng içerikli ürünleri mutlaka cilt bakım rutinlerine eklemelidir. Haftada 3 – 4 kez ginseng içerikli ürünlerin kullanılmasının cilt elastikiyetini koruduğu bilinmektedir.

Argan Yağının Saça Faydaları

Argan Yağının Saça Faydaları

Güçlü bir afrodizyak bitki yağı olan Argan yağı; saç bakımında sıkça kullanılmaktadır. İçerisinde A ve E vitamini barındıran Argan yağı, yıpranmış ve donuklaşmış saçlara parlaklık kazandırmakta, saçların kırılmasını önlemekte ve doğal bir nemlendirici kaynağı olduğundan dolayı saça ihtiyaç duyduğu nemi kazandırarak saçların canlanmasını ve onarılmasını sağlamaktadır.

E Vitamininin Cilde Faydaları

E Vitamininin Cilde Faydaları

Güzellik ve cilt bakım ürünlerinin vazgeçilmez bileşenlerinden biri olan E vitamini, pek çok faydaya sahiptir. Saç ve cilde uygulanabilen e vitamini, saçların hızlı uzamasını sağlamakta ve saç dökülmesine engel olmaktadır. Ayrıca aydınlık ve sağlıklı bir cilt görünümü elde etmeye yardımcı olmakta ince çizgi ve kırışıklık görünümünü yok etmekte ve cilt lekelerinin giderilmesine yardımcı olmaktadır.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..