Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Avakadonun Cilde Faydaları Nedir? Nasıl Uygulanır?

Avakadonun Cilde Faydaları Nedir? Nasıl Uygulanır?

Avokadonun cilde faydaları; kırışıklık görünümünü azaltma, cildi doğal olarak nemlendirme, sivilce ve siyah nokta karşıtı etki gösterme ve cilt bariyerini güçlendirme olarak sıralanmaktadır. Cilde olan sayısız faydası ile öne çıkan avokado, doğrudan veya yağ formu aracılığıyla kullanılabilmektedir. Güzellik sektörünün en vazgeçilmez ürünleri arasında yer alan avokado, cilt bakım rutinlerinde sıklıkla tercih edilmektedir.

Shea Yağı Nedir ve Ne İşe Yarar?

Shea Yağı Nedir ve Ne İşe Yarar?

Shea yağı, Afrika kökenli shea bitkisinin; ceviz büyüklüğündeki meyvelerinden elde edilmektedir. Cilt ve saç sağlığı üzerindeki, sayısız faydası nedeniyle; kozmetik sektörünün en vazgeçilmez ürünleri arasında yer almaktadır. Shea yağı, doğal bir nemlendirici olarak kullanılmakta ve cilt lekelerinin azalmasına yardımcı olmaktadır. Doğanın mucizelerinden elde edilen bu değerli yağ, saç ve cilt sağlığını geliştirmesi nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir.

Lavanta Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Lavanta Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Lavanta yağı, saç ve cilt bakımı için sık kullanılan bitkisel ürünler arasında yer almaktadır. Saça birçok faydası bulunan lavanta yağı, akşam masaj yapılarak saç derisine uygulanmalı sabah da şampuanla yıkanıp durulanmalıdır. Lavanta yağı, saç dökülmesi ve saçkırana iyi gelmekte, saç derisinin nefes almasını sağlayarak kepek oluşumunu engellemekte, saçlara parlaklık ve canlılık kazandırmakta, egzama ve kaşıntı sorunlarını gidermekte, saç derisinde kan dolaşımını hızlandırarak yeni saçların çıkmasını sağlamakta, saçların beyazlamasını önlemekte ve daha birçok saç ve saç derisi problemine olumlu etkileri bulunmaktadır.

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Simmondsia chinensis bitkisinin özlerinden elde edilen jojoba yağı, cilt ve saç yapısı üzerindeki iyileştirici etkisi nedeniyle; güzellik sektörünün vazgeçilmez ürünleri arasında yer almaktadır. Jojoba yağının saça faydaları; saç kepeğini azaltma, saç tellerini onarma, saç dökülmesini en aza indirme ve saç tellerinin parlaklığını arttırma olarak sıralanmaktadır. Saç bakım ürünü olarak kullanılan jojoba yağı, kişilerin daha dolgun ve hacimli saçlara sahip olmasına yardımcı olmaktadır.

Saç Vitamini Nedir ve Ne İşe Yarar?

Saç Vitamini Nedir ve Ne İşe Yarar?

Saç vitaminleri, ideal kalınlıkta ve ışıldayan yapıda saç tellerine sahip olmanın altın anahtarı olarak görülmektedir. Saç bakımı için vitamin ve mineral takviyesi almak, kişilerin daha canlı ve gür saçlara sahip olmasına yardımcı olmaktadır. Doğal besinler veya takviye ürünler aracılığıyla vücuda giren; A, E, C, H ve B12 vitaminleri, saç sağlığının gelişmesine katkı sağlayan vitaminler olarak sıralanmaktadır.

Niacinamide Nedir? Niacinamide Cilde İyi Gelir Mi?

Niacinamide Nedir? Niacinamide Cilde İyi Gelir Mi?

Niacinamide, B3 vitaminin bir formu olması nedeniyle; cilt yapısının daha sağlıklı olmasına yardımcı olan bir moleküldür. Nikotinik asit olarak da adlandırılan Niacinamide; cilt lekelerinin en aza indirilmesine ve cilt tonunun hızlı bir şekilde eşitlenmesine yardımı olmaktadır. Niacinamide, tüm bu faydalı özellikleri sayesinde; cilt bakım ürünlerinin formüle edilmesinde kullanılmaktadır. Niacinamide içeren bakım ürünleri; cilt dostu yapıları nedeniyle, sıklıkla tercih edilmektedirler.

Kalendula Kadife Çiçeği ve Cilt Sağlığına Etkileri

Kalendula Kadife Çiçeği ve Cilt Sağlığına Etkileri

Kalendula bir diğer adıyla kadife çiçeği; zengin içeriği sayesinde, genel sağlığa ve cilt sağlığına katkı sağlayan bir bitkidir. Papatya habitatının bir üyesi olan kalendula çiçeği, eski yıllardan beri şifa amaçlı kullanılmaktadır. Kalendula çiçeğinin mucizevi faydaları, cilt yüzeyinin güçlenmesine ve beslenmesine de yardımcı olmaktadır. Bitkisel ürünlerin büyüsüne kapılan kişiler, kalendula çiçeğini ve cilt üzerindeki etkilerini merak etmektedir.

Saç Bakım Yağı Nedir ve Ne İşe Yarar?

Saç Bakım Yağı Nedir ve Ne İşe Yarar?

Saç bakım yağı, saç dökülmesi ve saç kepeği gibi sorunları azaltmak amacıyla kullanılmaktadır. Saç bakım yağı kategorisinde; badem yağı, argan yağı, zeytinyağı, Hindistan cevizi yağı ve mısır filizi yağı gibi yağ çeşitleri bulunmaktadır. Saç derisinin ve saç tellerinin daha güçlü olmasını sağlayan bu yağlar; saç problemlerinin en aza indirilmesi için piyasaya sürülmektedir. Kişiler, saç bakımı yağı çeşitleri arasında; kendi saç tellerine uygun en kaliteli yağı kolaylıkla seçebilmektedir.

Aloe Vera Nedir? Aloe Veranın Cilde Faydaları

Aloe Vera Nedir? Aloe Veranın Cilde Faydaları

Aloe vera, güzellik sektörünün en vazgeçilmez bitki çeşitleri arasında yer almaktadır. Hoş kokusu ve cilde sağladığı sayısız fayda nedeniyle; kişilerin kullanmaktan büyük ölçüde keyif aldığı bitki özleri sınıfına girmektedir. Yanık ve yara izlerine iyi gelmesi, cildi doğal olarak nemlendirmesi, cilt tonunu eşitlemesi ve daha birçok farklı özellik; aloe vera bitkisinin cilt üzerindeki mucizevi faydaları olarak sıralanmaktadır.

Kantaron Yağının Cilde Faydaları Nelerdir?

Kantaron Yağının Cilde Faydaları Nelerdir?

Kantaron çiçeği; aromatik bitkiler arasında, vücuda sağladığı güçlü etkileri nedeniyle öne çıkmaktadır. Kantaron çiçeği özlerinden elde edilen kantaron yağı, hem fiziksel hem de mental hastalıklara iyi gelebilmektedir. Cilde uygulanan kantaron yağı, cilt yüzeyinin onarılmasına ve lekelerin giderilmesine yardımcı olmaktadır. Sarı, kırmızı veya mavi olabilen kantaron çiçeği; özlerinden gelen şifa sayesinde sıklıkla tercih edilmektedir.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..