quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Sivilceler, kist ya da akne şeklinde dış görünümü olumsuz olarak etkilemektedir. Bu olumsuz etkileşim de 2 yönde gerçekleşmektedir. Bunlardan birincisi, eğer ki sivilceler yüzünüzdeyse zaten hem dış görünüm hem de cilt sağlığı açısından belli bir sıkıntı süreci kendisini göstermeye başlamış durumdadır. İkincisi ise sivilce tedavisini doğru bir sistem ve düzen üzerinde gerçekleştiremediğiniz takdirde yüzünüzde iz kalma olasılıklarıdır. Yani burada yazımızda da vurgulayacağımız şey, sivilcelerin ne şekilde yok edilebileceği bilgisiyle birlikte, akne ve sivilcelerin çıkmasını engelleme ve bu tarz bir sivilce tedavisi sonrasında da olası kalıcı lekelerin önüne geçiş aşamalarını pekiştirme olacaktır. Eğer ki yüzünüzde iz kalmasını istemiyorsanız büyük sivilceleri kesinlikle sıkmaya çalışmayın. Cildinizi temiz tutmaya özen gösterin. Çoğu insan yüzde sivilce çıktığında istemsiz bir şekilde sivilceleri elleme ve sıkma durumunda kalıyor. İşte kendinizi bu tarz durumlara karşı korumaya özen göstermelisiniz. Bu kapsamda büyük sivilceler için kurutucu merhemleri reçetesiz olarak eczanenizden temin edebilirsiniz. Aynı zamanda da Maruderm cilt bakım seti ve akne ve sivilce krem çeşitlerini de kullanmanızı öneriyoruz. Birçok etkili bakım kremiyle de sivilcelerin kısa bir süre içerisinde yok olmasını sağlayabilir, onların çıkmasını engelleyecek bir düzen kurabilirsiniz. Sivilceler başta ergenlik dönemleri olmak üzere birçok dış faktör ve hormonal sıkıntılardan kaynaklı olarak cildimizde gözükebilecek rahatsızlıklardır.

Büyük Sivilceler İçin Evde Bakım Yöntemleri

Büyük sivilcelerin evde bakımı mümkündür. Ancak evde sivilce tedavisi anlatımına geçmeden önce cildinizi bu tarz sivilcelenmelere karşı ne şekilde koruyabileceğinize dair de birkaç pratik bilgi sunmak istiyoruz. Öyle ki sivilceler yüzünüzde oluşuyorsa, bunun en önemli sebebi cilt temizliğinizi yeteri miktarda yapmamanızdır. Cilt temizliğinden kastımız ise yüzünüzü sabah ve akşam düzenli olarak yıkamanız değil. Elbette bu da temizlik açısından önem arz eden bir düzen ama cildin tam anlamıyla temiz olabilmesi için cilt gözeneklerinin derinlemesine temizlenmesi gerekmektedir. Gözenekler tıkanırsa bu bölgelerde sivilceye neden olacak bakterilerin birikmesi de hızlanmaya başlar. Özellikle de sivilcelenmeye yatkın olan bir ciltte bu tarz önlemler alınmadığı takdirde önüne geçilmesi biraz zahmetli olacak bir süreçle karşılaşma olasılığınız da yüksektir. Buna engel olabilmek için de cildinizi derinlemesine temizleyen, gözeneklerde biriken yağı ve kiri alan özel yüz yıkama kremlerinden yararlanabilirsiniz. Maruderm cilt bakım kremi çeşitleri de cildinizin sivilcelenmesini engelleyici etkileri sağlayabilecek özelliklere sahiptir. Yani sivilcelenmenin önüne geçmek adına bir takım ürünler ve doğal ürünlerden destek almanız gerekiyor. Eğer ki bunun için hiç vaktiniz de yoksa eğer, yüzünüzü bir parça pamuğa damlattığınız tonikle de temizlemenizi öneririz. Bu arz bir sürecin içerisinde hareket ettiğiniz takdirde, çok daha olumlu sonuçlarla karşılaşma olasılığınızda da artışlar gözlenmiş olacaktır.

Bunun dışında da cildiniz çok yağlıysa eğer ilk öncelik beslenme şeklinizi değiştirmeniz olacaktır. Çoğu insan bedeninin farklı besinlere karşı reaksiyon gösterme olasılığı var. Bu süreçte sizin cildinizin de ne tarz besinlere karşı tepki gösterip göstermeyeceğini bilmeniz gerekiyor. Bu kapsamda da cildiniz aşırı yağlanmaya müsait bir konuma sahipse eğer, yağlı yiyeceklerden daima uzak durmanız gerektiğini düşünüyoruz. Bununla birlikte de yağlı ciltlerin gün içerisinde yağını almak için yüz temizleme mendillerini kullanabilir, tonikleme yöntemiyle de cildinizi rahat bir konuma eriştirebilirsiniz. Sabah kalktığınız zaman cildinizi suyla yıkamadan önce yağı alarak yağın gözeneklerden temizlenmesini sağlayabilir, bu sayede de tıkanıklıkların gerçekleşmesini engelleyebilirsiniz. Bu tarz uygulamaları kolay bir şekilde gerçekleştirdiğiniz zaman cildinizin çok daha kontrollü bir bakım sürecine dahil olabileceğini de fark etmiş olacaksınız.

Evde Sivilce Tedavisi

Evde sivilce tedavisi için öncelikle yüzde oluşan büyük sivilcelerin çabuk bir şekilde geçmeyeceğini bilmenizi isteriz. Bu konuda hızlı bir çözüm bulmaktan çok, ellerinizi sivilcelerden uzak tutmaya çalışarak ilk adımı atmanız önemlidir. Çünkü büyük sivilcelerin tedavisi biraz uzun sürecektir. Bunun için kendinize en az 10 ile 15 gün arası bir zaman tanımalısınız. Bu zaman dilimi içerisinde de sabırlı adımlar atmalı, düzenli bir bakım sistemi kurmalısınız. Tabii ki de uğraşlarınız çaba göstermiyorsa uzman bir doktora da danışmanız gerekir. Ancak bunun öncesinde sizler için evde sivilce tedavisini destekleyici doğal yöntem ve ürünlerden bahsetmek istiyoruz.

Karbonat

Karbonat, cildi temizlemede %100 etkileşimler oluşturan bir içeriğe sahip. Ciltte sivilce oluşumunu tetikleyen ölü cilt hücrelerini yok etmek ve almak açısından karbonat kullanımı çok önemlidir. Ayrıca karbonatın sivilceleri kurutucu etkisi de çok fazladır. Yüzünüzde sivilcelenmeler yok olduktan sonra bile düzenli olarak karbonat takviyesi yaparak cildinizi belli bir koruma altına alma olasılığınız artış göstermiş olacaktır. Bunun için 1 ya da 2 çay kaşığı miktarındaki karbonatı yarım su bardağı suyla karıştırın. Bu karışımı da pamuk yardımıyla yüzünüze ve cildinizde ihtiyaç duyulan bölgelere yedirin. Burada cildinizin fazla tahriş olmaması için dengeli ve az kullanımı da önemlidir. Belli bir düzene yerleştirerek karbonatla yüzünüzdeki sivilcelenme durumunu en aza indirmeniz mümkün hale gelebilir.

Narenciye Suları

Limon, greyfut, portakal ve mandalina gibi narenciye meyvelerinin içeriğinde bulundurduğu asit yapıları, sivilcelerin iyileşme sürecini hızlandırabilir. Özellikle de limon suyunu sıktıktan sonra cildinize sürüp en az yarım saat beklemenizi öneririz. Daha sonrasında da limon suyunu cildinizden ılık suyla temizleyebilirsiniz. Bu sizin cildinizin de rahatlamasını sağlamış olacaktır. Aynı şekilde portakal ya da greyfurtun da ister suyuyla, isterseniz de posasıyla cildinize krem niyetine takviyede bulunabilirsiniz. İçeriğinde bulundurduğu asit miktarı sayesinde, cildinizin bakteri ve hücreleri kısa süre içerisinde yok olacaktır.

Elma Sirkesi

Elma sirkesinin hücre öldürücü bir etkiye sahip olduğu bilinir. Gerçekten de düzenli bir şekilde cildinize uyguladığınız takdirde de sivilcelenme sürecinin önüne geçer, cildin daha rahat nefes almasını destekleyebilirsiniz. Geceleri yatmadan önce, elma sirkesini hafif suyla karıştırıp pamuk yardımıyla yüzünüze çok fazla bastırmayacak şekilde uygulayabilirsiniz. Bir 10 ya da 15 dakika içerisinde de ılık suyla yıkayarak cildinizin rahatlamasını sağlayabilirsiniz. Elbette elma sirkesi biraz kötü koktuğu için canınızı sıkabilir. Ancak bu süreçte düzenli kullanımıyla birlikte de sağlıklı sonuçlara ulaşma olasılığınız da çok fazla artış gözlenmiş olacaktır. Bu kapsamda da evde sivilce bakımı için elma sirkesi formülünü de listenize eklemenizi kesinlikle öneriyoruz.

Yulaf Maskesi

Yulaf maskesi, yüze uygulanabilecek en doğal yüz maskelerinden birisidir. Ciltteki hem fazla yağı alır hem de gözenekleri temizleyerek sivilcelenme durumunu aza indirir. Aynı zamanda yulaf maskesini sivilcelere sürdüğünüz zaman kısa süre içerisinde kurumasını destekleyici etkileşimler de elde etmeyi başarmış olacaksınız. Üstelik bu maskeyi hazırlama aşamaları da sizleri zorlamayacak şekilde basit. Bu maske için yulafa azar azar su ekleyerek maske olacak kıvama getirene dek karıştırmanız gerekmektedir. Daha sonrasında da eşit miktarda yüzünüze yayın ve en az 30 dakika boyunca yüzünüzde bekletmeye başlayın. Maske kurumaya başladıkça zaten cildinizin de gerilmeye başladığınız hissetmiş olacaksınız. Maskeyi çıkarmak için ılık su kullanabilirsiniz. Yulaf maskesini de haftada bir ya da iki defa kullanmaya başladığınız zaman etkilerini fazla fazla yaşamış olacaksınız.

Zeytinyağı

Zeytinyağının mucizevi etkilerini anlatmaya kalksak ortaya çok uzun bir makale çıkacaktır muhakkak… Doğal bir zeytinyağının cilde uygulanması, gözeneklerin hemen uyarılmasını destekleyici etkiler kuracaktır. Çünkü cildin derinine nüfuz etme özelliğine sahiptir. Bu da hem bakterilerin kısa süre içerisinde yok olmasını, hem de daha ferah bir cilt bakımına erişiminizi destekler. Bu tarz bir süreçte bakıldığında da zeytinyağı formülünden beslenerek de sivilcelerin engellenmesini sağlayabilirsiniz. Yani bunun için herhangi bir sivilce ya da akne durumuyla karşılaşmanıza da lüzum yok. Haftada en az 3 defa cildinize zeytinyağı ile bakım kompleksi uygulayarak daha temiz bir görünüm kazandırmanız mümkün olabilir.

Sivilce Bakımı İçin Hangi Ürünler Kullanılmalı?

Evde kendi doğal yöntemlerinizle sivilcelerin bakımı ve tedavisini bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Ancak bununla birlikte de profesyonel destekler almanızda önemlidir. Maruderm akne ve sivilce karşıtı cilt bakım seti, sivilce tedavisinde olabildiğince etkili sonuçlara ulaşmanızı destekleyici seçeneklere sahip. Burada sizin cildinizin ne tarz ürünlere ve bakım çeşitlerine ihtiyaç duyup duymayacağı da çok önemlidir. Bu sebepten de nemlendirici etkili kremler, leke karşıtı ürünleri de muhakkak cildinize uygulamanız gerektiği düşüncesindeyiz. Bu tarz bir sistemi kabul görüp uygulamaya başladığınız an itibariyle de cildinizde sivilce ve lekelenmelere karşı yoğun bir savaş da başlatmış olacaksınız. Bu savaşta yardım alacağınız seçenekleri de sıralayarak yazımızı sonlandırmak istiyoruz.

Nemlendirici Kremler: Cildin her fırsatta neme ve suya ihtiyacı vardır. Hem gündüz hem de gece etkili iki farklı nemlendirici krem formülünü kullanarak cildin gerekli olan nem ihtiyacını karşılayabilirsiniz. Bu hususta bakıldığı zaman sizler Maruderm nemlendirici krem ile en etkili çözümlere ulaşabilirsiniz. Cildiniz nemli tutulduğu takdirde yenilenmeye de müsait bir yapı oluşturacaktır muhakkak. Bu sistem göz önüne alındığında da zaten ölü hücrelerin yenilenmesi, daha sağlıklı bir cilt formuna kavuşulması gibi birçok etkileşimi de verim alacağınız türde elinizin altında tutabilirsiniz. Bu sürece adapte olup uygulamalı olarak değerlendireceğiniz bir işleyiş sayesinde de cildinizdeki genel yapıyı da daha sağlıklı bir konumda değerlendirmeniz mümkün hale gelecektir.

Temizleyici Jeller: Temizleyici jellerin de cildin belli bir düzende sivilcelenme ve akneli problemlerle uğraşma gibi sıkıntılarda destekleyici bir etkisi de bulunmaktadır. Temizleyici jeller cildin her açıdan verim sağlamasını desteklemektedir. Ki bu kapsamda bakıldığı zaman ciltteki temizleme sürecinde her türlü aşamaya odaklanabilir, daha sağlıklı bir şekilde de cildinizin bakımlı kalmasını destekleyebilirsiniz. Bu süreçte de sorunsuz, sistemli ve çok daha bakımlı bir düzene odaklanabilir, cildinizi da daha sağlıklı bir konuma taşıma olasılığı bulabilirsiniz. Bu konuda nemlendirici krem ve temizleyici takviyeleri de gerçekleştirerek çok daha verim alabilirsiniz.

Serum: Serumların kullanımı biraz maliyetli olsa da cilde doğrudan etkileri olduğu da söylenebilir. Genel yapısı göz önüne alındığında da zaten cildinize uygulayacağınız serumlar, bakterilerin ve ölü hücrelerin yok olmasını doğrudan destekleyeceği için, herhangi bir sıkıntı yaşamaksızın sonuçlara odaklanabilirsiniz.

Tüm bu detaylar göz önüne alındığında da, sivilcelere karşı hem evde kendi yöntemleriniz hem de Maruderm destekli cilt bakım seti seçenekleriyle müdahale etme imkanınız var. Bu tarz düzenleri değerlendirip ona göre bilinçli adımlar attığınız takdirde de, yüzünüzde sivilce ve akne gibi cilde zarar verecek problemler de mümkün mertebe en aza indirgenmiş olacaktır.

Akne ve Sivilceler ile alaka diğer blog yazılarımıza aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:

Sivilceler Neden Oluşur? Sivilceli Ciltler İçin Nemlendirici Nasıl Seçilmelidir?

Gözenekler Neden Büyür? Gözenekleri Nasıl Sıkılaştırabiliriz?

Akneye Eğilimli Ciltler Nelere Dikkat Etmelidir?

Akne Giderici Bakım Ürünleri Nasıl Kullanılır?

Ergenlik Sivilceleri Gençlerin Korkulu Rüyası

Cildimizde Akneler Neden Oluşur?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Sivilcelere Savaş Açıyoruz!

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Önerileri

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?

Ergenlik sivilcesine ne iyi gelir? Ergenlik sivilcesi nedenleri ve tedavisi

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Ergenlik Sivilcelerine Kesin Çözüm

Yağlı ve Akneye Eğilimli Ciltlere Bakım Önerileri

Sivilceler Neden Oluşur? Nasıl Tedavi Edilir?

Akne Nedir Ve Akne Kimlerde Daha Fazla Olur?

Akne Giderici Kullanacaksanız Bunlara Dikkat Edin


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır? Yağlı ciltler için nemlendiricinin önemi konulu bloğumuzu buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir? konulu blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce cilt bakım setini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akneye eğilimli ciltler için cilt bakım önerilerini bulabiliceğiniz blog yazımızı buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemiz üzerinden alabilirsiniz.

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Bu blog yazımızda sivilceler için uygulayabileceğiniz çözümlerden bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Bu blog yazımızda sivilce ve akne oluşumundan kurtulmanın yollarından bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz.

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akneler ile sivilceleri karıştırmamak gerekir. Her ikisi de özellikle ergenlik dönemlerinde ciltte meydana gelse de, akneler sivilcelerin daha iltihaplanmış versiyonlarıdır diyebiliriz.

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler, ergenlik dönemi itibariyle her yaş grubunda muhakkak görülen bir cilt hastalığı olmaktadır. Kimi insanlar önemsemese de son derece hassas bir cilt problemi olmaktadır sivilceler.

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilceler nasıl geçer sorusu pek çok kişi tarafından sürekli sorulmaya devam ediyor. Ergenlik dönemiyle başlayan ve ciltte belirgin sıkıntılar yaşatan sivilce ve akneler, aynı zamanda sağlığa da doğrudan etkiler..

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Bu yazımızda sivilcelerden nasıl kurtulabileceğiniz ile alakalı tüyolar verilmektedir. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret ediniz.

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Cildimizin sivilce ve akne oluşumuna sebebiyet veren pek çok faktör vardır. Öyle ki cilt, başlı başına hassasiyete açık ve çabuk yıpranabilecek bir forma sahip olduğu için, stres, mevsimsel geçişler..

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceler, hem erkekler hem de kadınlar açısından en büyük cilt sorununa dönüşebilir. Özellikle de kadınların yoğun koşturmaca, makyaj, mevsimsel geçiş ve hormonsal değişimler...

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler, sadece bayanların değil belli dönemlerde erkeklerin de en fazla dert yandığı cilt sıkıntılarının başında gelmektedir.

Blog Nedir?

Blog ("weblog"un kısaltması), bir konu hakkında düzenli olarak güncellenen içerik (blog yazısı) sunan bir kişi, grup veya şirket tarafından yürütülen çevrimiçi bir dergi veya bilgilendirici web sitesidir. Bilgileri ters kronolojik sırayla sunar ve resmi olmayan veya konuşma tarzında yazılmıştır.

Cilt bakım, saç bakım ve vücut bakım ürünleriyle alakalı tavsiyelere bloğumuz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güzellik blogu, güzellik, makyaj, saç, moda, cilt bakımı ve diğer güzellikle ilgili konular hakkında içerik barındıran bir web sitesidir. Güzellik blogları ipuçlarını paylaşır, ürünleri gözden geçirir, öğreticiler oluşturur ve trend olan güzellik haberlerini tartışır. Güzellik oldukça görsel bir konu olduğundan, bu bloglar genellikle çok sayıda resim ve video yayınlar.

Güzellik blogcuları başkalarına nasıl güzel olunacağını gösterir. Genellikle resim ve videolarla adım adım öğreticiler yazarlar. Web sitelerinde, YouTube kanallarında, Instagram hesaplarında ve diğer sosyal medya platformlarında ürünleri test eder, inceler ve görüşlerini paylaşırlar.

Güzellik Blogları Türleri

Ne tür bir kitleye odaklanmak istediğinizi seçmek, geliştirdiğiniz içeriği şekillendirmeye yardımcı olacağından, blogunuzun uzun vadeli başarısı için çok önemlidir.

Aşağıdaki blog türlerini göz önünde bulundurun:

Makyaj için Güzellik Blogları: Ürünleri tanıtırken belirli "görünümler" elde etmek için eğitim içeriği sağladıkları için makyajı merkeze alan bloglar modadır.

Açık Ten için Güzellik Blogları: Çok açık tenlerin kendine özgü cilt bakımı ihtiyaçları ve özel makyajı vardır. Soluk tenli bloglar, daha açık ten tonlarıyla en iyi şekilde çalışan belirli görünümler önerir.

Koyu Ten için Güzellik Blogları: Bu blog kategorisi, Siyah, Asyalı ve Latin insanlar için makyaj ve cilt bakımı gibi birden çok cilt tonunu kapsar.

Kırk Üzeri İçin Güzellik Blogları: Elinizden gelenin en iyisini yapmak her yaş için çok önemlidir, bu nedenle daha yaşlı ve daha olgun yetişkinler için bloglar da yaygındır.

Altmışın Üzerindeki Güzellik Blogları: Bu bloglar, yaşlı erkekler ve kadınlar için cilt bakımı, moda ve güzellik konusunda uzmanlaşmıştır.

Devamını Oku..