Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Sivilceler, kist ya da akne şeklinde dış görünümü olumsuz olarak etkilemektedir. Bu olumsuz etkileşim de 2 yönde gerçekleşmektedir. Bunlardan birincisi, eğer ki sivilceler yüzünüzdeyse zaten hem dış görünüm hem de cilt sağlığı açısından belli bir sıkıntı süreci kendisini göstermeye başlamış durumdadır. İkincisi ise sivilce tedavisini doğru bir sistem ve düzen üzerinde gerçekleştiremediğiniz takdirde yüzünüzde iz kalma olasılıklarıdır. Yani burada yazımızda da vurgulayacağımız şey, sivilcelerin ne şekilde yok edilebileceği bilgisiyle birlikte, akne ve sivilcelerin çıkmasını engelleme ve bu tarz bir sivilce tedavisi sonrasında da olası kalıcı lekelerin önüne geçiş aşamalarını pekiştirme olacaktır. Eğer ki yüzünüzde iz kalmasını istemiyorsanız büyük sivilceleri kesinlikle sıkmaya çalışmayın. Cildinizi temiz tutmaya özen gösterin. Çoğu insan yüzde sivilce çıktığında istemsiz bir şekilde sivilceleri elleme ve sıkma durumunda kalıyor. İşte kendinizi bu tarz durumlara karşı korumaya özen göstermelisiniz. Bu kapsamda büyük sivilceler için kurutucu merhemleri reçetesiz olarak eczanenizden temin edebilirsiniz. Aynı zamanda da Maruderm cilt bakım seti ve akne ve sivilce krem çeşitlerini de kullanmanızı öneriyoruz. Birçok etkili bakım kremiyle de sivilcelerin kısa bir süre içerisinde yok olmasını sağlayabilir, onların çıkmasını engelleyecek bir düzen kurabilirsiniz. Sivilceler başta ergenlik dönemleri olmak üzere birçok dış faktör ve hormonal sıkıntılardan kaynaklı olarak cildimizde gözükebilecek rahatsızlıklardır.

Büyük Sivilceler İçin Evde Bakım Yöntemleri

Büyük sivilcelerin evde bakımı mümkündür. Ancak evde sivilce tedavisi anlatımına geçmeden önce cildinizi bu tarz sivilcelenmelere karşı ne şekilde koruyabileceğinize dair de birkaç pratik bilgi sunmak istiyoruz. Öyle ki sivilceler yüzünüzde oluşuyorsa, bunun en önemli sebebi cilt temizliğinizi yeteri miktarda yapmamanızdır. Cilt temizliğinden kastımız ise yüzünüzü sabah ve akşam düzenli olarak yıkamanız değil. Elbette bu da temizlik açısından önem arz eden bir düzen ama cildin tam anlamıyla temiz olabilmesi için cilt gözeneklerinin derinlemesine temizlenmesi gerekmektedir. Gözenekler tıkanırsa bu bölgelerde sivilceye neden olacak bakterilerin birikmesi de hızlanmaya başlar. Özellikle de sivilcelenmeye yatkın olan bir ciltte bu tarz önlemler alınmadığı takdirde önüne geçilmesi biraz zahmetli olacak bir süreçle karşılaşma olasılığınız da yüksektir. Buna engel olabilmek için de cildinizi derinlemesine temizleyen, gözeneklerde biriken yağı ve kiri alan özel yüz yıkama kremlerinden yararlanabilirsiniz. Maruderm cilt bakım kremi çeşitleri de cildinizin sivilcelenmesini engelleyici etkileri sağlayabilecek özelliklere sahiptir. Yani sivilcelenmenin önüne geçmek adına bir takım ürünler ve doğal ürünlerden destek almanız gerekiyor. Eğer ki bunun için hiç vaktiniz de yoksa eğer, yüzünüzü bir parça pamuğa damlattığınız tonikle de temizlemenizi öneririz. Bu arz bir sürecin içerisinde hareket ettiğiniz takdirde, çok daha olumlu sonuçlarla karşılaşma olasılığınızda da artışlar gözlenmiş olacaktır.

Bunun dışında da cildiniz çok yağlıysa eğer ilk öncelik beslenme şeklinizi değiştirmeniz olacaktır. Çoğu insan bedeninin farklı besinlere karşı reaksiyon gösterme olasılığı var. Bu süreçte sizin cildinizin de ne tarz besinlere karşı tepki gösterip göstermeyeceğini bilmeniz gerekiyor. Bu kapsamda da cildiniz aşırı yağlanmaya müsait bir konuma sahipse eğer, yağlı yiyeceklerden daima uzak durmanız gerektiğini düşünüyoruz. Bununla birlikte de yağlı ciltlerin gün içerisinde yağını almak için yüz temizleme mendillerini kullanabilir, tonikleme yöntemiyle de cildinizi rahat bir konuma eriştirebilirsiniz. Sabah kalktığınız zaman cildinizi suyla yıkamadan önce yağı alarak yağın gözeneklerden temizlenmesini sağlayabilir, bu sayede de tıkanıklıkların gerçekleşmesini engelleyebilirsiniz. Bu tarz uygulamaları kolay bir şekilde gerçekleştirdiğiniz zaman cildinizin çok daha kontrollü bir bakım sürecine dahil olabileceğini de fark etmiş olacaksınız.

Evde Sivilce Tedavisi

Evde sivilce tedavisi için öncelikle yüzde oluşan büyük sivilcelerin çabuk bir şekilde geçmeyeceğini bilmenizi isteriz. Bu konuda hızlı bir çözüm bulmaktan çok, ellerinizi sivilcelerden uzak tutmaya çalışarak ilk adımı atmanız önemlidir. Çünkü büyük sivilcelerin tedavisi biraz uzun sürecektir. Bunun için kendinize en az 10 ile 15 gün arası bir zaman tanımalısınız. Bu zaman dilimi içerisinde de sabırlı adımlar atmalı, düzenli bir bakım sistemi kurmalısınız. Tabii ki de uğraşlarınız çaba göstermiyorsa uzman bir doktora da danışmanız gerekir. Ancak bunun öncesinde sizler için evde sivilce tedavisini destekleyici doğal yöntem ve ürünlerden bahsetmek istiyoruz.

Karbonat

Karbonat, cildi temizlemede %100 etkileşimler oluşturan bir içeriğe sahip. Ciltte sivilce oluşumunu tetikleyen ölü cilt hücrelerini yok etmek ve almak açısından karbonat kullanımı çok önemlidir. Ayrıca karbonatın sivilceleri kurutucu etkisi de çok fazladır. Yüzünüzde sivilcelenmeler yok olduktan sonra bile düzenli olarak karbonat takviyesi yaparak cildinizi belli bir koruma altına alma olasılığınız artış göstermiş olacaktır. Bunun için 1 ya da 2 çay kaşığı miktarındaki karbonatı yarım su bardağı suyla karıştırın. Bu karışımı da pamuk yardımıyla yüzünüze ve cildinizde ihtiyaç duyulan bölgelere yedirin. Burada cildinizin fazla tahriş olmaması için dengeli ve az kullanımı da önemlidir. Belli bir düzene yerleştirerek karbonatla yüzünüzdeki sivilcelenme durumunu en aza indirmeniz mümkün hale gelebilir.

Narenciye Suları

Limon, greyfut, portakal ve mandalina gibi narenciye meyvelerinin içeriğinde bulundurduğu asit yapıları, sivilcelerin iyileşme sürecini hızlandırabilir. Özellikle de limon suyunu sıktıktan sonra cildinize sürüp en az yarım saat beklemenizi öneririz. Daha sonrasında da limon suyunu cildinizden ılık suyla temizleyebilirsiniz. Bu sizin cildinizin de rahatlamasını sağlamış olacaktır. Aynı şekilde portakal ya da greyfurtun da ister suyuyla, isterseniz de posasıyla cildinize krem niyetine takviyede bulunabilirsiniz. İçeriğinde bulundurduğu asit miktarı sayesinde, cildinizin bakteri ve hücreleri kısa süre içerisinde yok olacaktır.

Elma Sirkesi

Elma sirkesinin hücre öldürücü bir etkiye sahip olduğu bilinir. Gerçekten de düzenli bir şekilde cildinize uyguladığınız takdirde de sivilcelenme sürecinin önüne geçer, cildin daha rahat nefes almasını destekleyebilirsiniz. Geceleri yatmadan önce, elma sirkesini hafif suyla karıştırıp pamuk yardımıyla yüzünüze çok fazla bastırmayacak şekilde uygulayabilirsiniz. Bir 10 ya da 15 dakika içerisinde de ılık suyla yıkayarak cildinizin rahatlamasını sağlayabilirsiniz. Elbette elma sirkesi biraz kötü koktuğu için canınızı sıkabilir. Ancak bu süreçte düzenli kullanımıyla birlikte de sağlıklı sonuçlara ulaşma olasılığınız da çok fazla artış gözlenmiş olacaktır. Bu kapsamda da evde sivilce bakımı için elma sirkesi formülünü de listenize eklemenizi kesinlikle öneriyoruz.

Yulaf Maskesi

Yulaf maskesi, yüze uygulanabilecek en doğal yüz maskelerinden birisidir. Ciltteki hem fazla yağı alır hem de gözenekleri temizleyerek sivilcelenme durumunu aza indirir. Aynı zamanda yulaf maskesini sivilcelere sürdüğünüz zaman kısa süre içerisinde kurumasını destekleyici etkileşimler de elde etmeyi başarmış olacaksınız. Üstelik bu maskeyi hazırlama aşamaları da sizleri zorlamayacak şekilde basit. Bu maske için yulafa azar azar su ekleyerek maske olacak kıvama getirene dek karıştırmanız gerekmektedir. Daha sonrasında da eşit miktarda yüzünüze yayın ve en az 30 dakika boyunca yüzünüzde bekletmeye başlayın. Maske kurumaya başladıkça zaten cildinizin de gerilmeye başladığınız hissetmiş olacaksınız. Maskeyi çıkarmak için ılık su kullanabilirsiniz. Yulaf maskesini de haftada bir ya da iki defa kullanmaya başladığınız zaman etkilerini fazla fazla yaşamış olacaksınız.

Zeytinyağı

Zeytinyağının mucizevi etkilerini anlatmaya kalksak ortaya çok uzun bir makale çıkacaktır muhakkak… Doğal bir zeytinyağının cilde uygulanması, gözeneklerin hemen uyarılmasını destekleyici etkiler kuracaktır. Çünkü cildin derinine nüfuz etme özelliğine sahiptir. Bu da hem bakterilerin kısa süre içerisinde yok olmasını, hem de daha ferah bir cilt bakımına erişiminizi destekler. Bu tarz bir süreçte bakıldığında da zeytinyağı formülünden beslenerek de sivilcelerin engellenmesini sağlayabilirsiniz. Yani bunun için herhangi bir sivilce ya da akne durumuyla karşılaşmanıza da lüzum yok. Haftada en az 3 defa cildinize zeytinyağı ile bakım kompleksi uygulayarak daha temiz bir görünüm kazandırmanız mümkün olabilir.

Sivilce Bakımı İçin Hangi Ürünler Kullanılmalı?

Evde kendi doğal yöntemlerinizle sivilcelerin bakımı ve tedavisini bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Ancak bununla birlikte de profesyonel destekler almanızda önemlidir. Maruderm akne ve sivilce karşıtı cilt bakım seti, sivilce tedavisinde olabildiğince etkili sonuçlara ulaşmanızı destekleyici seçeneklere sahip. Burada sizin cildinizin ne tarz ürünlere ve bakım çeşitlerine ihtiyaç duyup duymayacağı da çok önemlidir. Bu sebepten de nemlendirici etkili kremler, leke karşıtı ürünleri de muhakkak cildinize uygulamanız gerektiği düşüncesindeyiz. Bu tarz bir sistemi kabul görüp uygulamaya başladığınız an itibariyle de cildinizde sivilce ve lekelenmelere karşı yoğun bir savaş da başlatmış olacaksınız. Bu savaşta yardım alacağınız seçenekleri de sıralayarak yazımızı sonlandırmak istiyoruz.

Nemlendirici Kremler: Cildin her fırsatta neme ve suya ihtiyacı vardır. Hem gündüz hem de gece etkili iki farklı nemlendirici krem formülünü kullanarak cildin gerekli olan nem ihtiyacını karşılayabilirsiniz. Bu hususta bakıldığı zaman sizler Maruderm nemlendirici krem ile en etkili çözümlere ulaşabilirsiniz. Cildiniz nemli tutulduğu takdirde yenilenmeye de müsait bir yapı oluşturacaktır muhakkak. Bu sistem göz önüne alındığında da zaten ölü hücrelerin yenilenmesi, daha sağlıklı bir cilt formuna kavuşulması gibi birçok etkileşimi de verim alacağınız türde elinizin altında tutabilirsiniz. Bu sürece adapte olup uygulamalı olarak değerlendireceğiniz bir işleyiş sayesinde de cildinizdeki genel yapıyı da daha sağlıklı bir konumda değerlendirmeniz mümkün hale gelecektir.

Temizleyici Jeller: Temizleyici jellerin de cildin belli bir düzende sivilcelenme ve akneli problemlerle uğraşma gibi sıkıntılarda destekleyici bir etkisi de bulunmaktadır. Temizleyici jeller cildin her açıdan verim sağlamasını desteklemektedir. Ki bu kapsamda bakıldığı zaman ciltteki temizleme sürecinde her türlü aşamaya odaklanabilir, daha sağlıklı bir şekilde de cildinizin bakımlı kalmasını destekleyebilirsiniz. Bu süreçte de sorunsuz, sistemli ve çok daha bakımlı bir düzene odaklanabilir, cildinizi da daha sağlıklı bir konuma taşıma olasılığı bulabilirsiniz. Bu konuda nemlendirici krem ve temizleyici takviyeleri de gerçekleştirerek çok daha verim alabilirsiniz.

Serum: Serumların kullanımı biraz maliyetli olsa da cilde doğrudan etkileri olduğu da söylenebilir. Genel yapısı göz önüne alındığında da zaten cildinize uygulayacağınız serumlar, bakterilerin ve ölü hücrelerin yok olmasını doğrudan destekleyeceği için, herhangi bir sıkıntı yaşamaksızın sonuçlara odaklanabilirsiniz.

Tüm bu detaylar göz önüne alındığında da, sivilcelere karşı hem evde kendi yöntemleriniz hem de Maruderm destekli cilt bakım seti seçenekleriyle müdahale etme imkanınız var. Bu tarz düzenleri değerlendirip ona göre bilinçli adımlar attığınız takdirde de, yüzünüzde sivilce ve akne gibi cilde zarar verecek problemler de mümkün mertebe en aza indirgenmiş olacaktır.

Pelda Yalçınkaya

Merhabalar ben Pelda. Cilt bakımı ve güzellik alanına büyük bir ilgi duyuyor ve bu alanda aktif şekilde araştırmalar yapıyorum. Araştırmalarım ve deneyimlerim sonucunda öğrendiklerimi Maruderm aracılığıyla sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Magic Crush Nedir?

Magic Crush Nedir?

Magic Crush; bölgesel zayıflama yöntemleri arasında yer almakta ve vücut dokularının daha aktif çalışmasına yardımcı olmaktadır. Tek seansta dâhi etkili sonuçlar veren Magic Crush, sarkma ve selülit gibi oluşumlara da iyi gelmektedir. Jawline belirginleştirme ve kırışıklık giderme gibi alanlarda kullanılan Magic Crush, ağrısız ve güvenli bir işlem olması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir.

Soğuk Lipoliz Nedir, Ne İşe Yarar?

Soğuk Lipoliz Nedir, Ne İşe Yarar?

Soğuk lipoliz, bölgesel incelme yöntemleri arasında yer alan ve 0’ın altında sıcaklıklara çalışan profesyonel bir tedavi prosedürüdür. Soğuk lipoliz uygulaması ile yağ dokuları dondurularak deforme edilmekte ve kişinin bölgesel olarak incelmesi mümkün hale gelmektedir. Soğuk lipoliz, bölgesel incelmenin yanı sıra cilt problemlerinin azalmasına da yardımcı olmaktadır. Çok yönlü etkileri nedeniyle öne çıkan soğuk lipoliz, birçok kişi tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Erkekler İçin Cilt Bakım Önerileri

Erkekler İçin Cilt Bakım Önerileri

Erkekler için cilt bakım önerileri; tıraş sonrası bakım, peeling ve tonik uygulamaları, gözenek sıkılaştırıcı bakım ürünü kullanımı ve güneş koruyucu krem kullanımı olarak sıralanmaktadır. Erkekler için cilt bakım ürünleri aracılığıyla yapılan bu uygulamalar, erkek bireylerin daha temiz ve sağlıklı bir cilde sahip olmalarına olanak tanımaktadır. Erkekler, cilt bakım rutinlerine özen göstererek; yaşlanma belirtilerini ve kırışıklık oluşumunu en aza indirebilmektedir.

G5 Masajı Nedir? Faydaları Nelerdir?

G5 Masajı Nedir? Faydaları Nelerdir?

Bölgesel incelme yöntemleri arasında yer alan G5 Masajı, yağ dokularına yüksek yoğunluklu titreşimler göndermekte ve kişinin sıkılaşarak kilo vermesini mümkün hale getirmektedir. G5 bölgesel zayıflama, selülit ve çatlak gibi cilt problemlerine de iyi gelmekte ve uzun vadede kalıcı sonuçlar vermektedir. Uygulama bölgesine olan kan akışını hızlandıran G5 Masajı; çok fonksiyonlu etkileri nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir

Sıcak Havada Vücut Kokusuna Kesin Çözüm Nedir?

Sıcak Havada Vücut Kokusuna Kesin Çözüm Nedir?

Yaz aylarının doğal bir getirisi olan aşırı terleme, vücut kokusu problemlerinin baş göstermesine neden olmaktadır. Ter kokusu, yoğun tempoda ve kalabalık ortamlarda çalışan kişilerin; yaşam kalitesini düşürmekte ve iş motivasyonunu olumsuz etkilemektedir. Yaz aylarında oluşan vücut kokusunun, doğal yollarla giderilmesi; uzun vadede kalıcı sonuç elde edilmesi adına önem arz etmektedir.

Kırışıklıklara Karşı Neler Yapılmalıdır?

Kırışıklıklara Karşı Neler Yapılmalıdır?

Cilt yüzeyinde oluşan kırışıklıklar, ilerleyen yaş veya stres gibi faktörler nedeniyle ortaya çıkmakta ve kişilerin solgun görünmesine neden olmaktadır. Kırışıklık görünümünün azalması için anti age serum ve krem çeşitlerinin düzenli olarak kullanılması gerekmektedir. Kırışıklık karşıtı bakım ürünleri, cilt dokularındaki kolajen üretimini desteklemekte ve kişinin daha genç görünmesine yardımcı olmaktadır.

Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer?

Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer?

Koltuk altı kararması, yanlış epilasyon yöntemleri nedeniyle ortaya çıkmakta ve yaz aylarının diken üstünde geçmesine neden olmaktadır. Ayrıca koltuk altı bölgesine uygulanan jilet ve ağda gibi geleneksel yöntemler, söz konusu bölgenin doğal renk pigmentlerini kaybetmesine sebebiyet vermektedir. Koltuk altı kararmasını azaltan yöntemler; kese uygulaması, peeling uygulaması, beyazlatıcı bakım ürünü kullanımı ve lazer epilasyon olarak sıralanmaktadır.

Gözaltı Morluklarına Kesin Çözüm

Gözaltı Morluklarına Kesin Çözüm

Gözaltı morlukları; yorgunluk, uykusuzluk, sağlıksız beslenme alışkanlıkları, yoğun iş temposu, stres ve kalıtım gibi faktörler nedeniyle ortaya çıkmaktadır. Göz çevresi bakım ürünleri ve bazı klinik tedaviler, gözaltı morluklarının giderilmesine yardımcı olmakta ve kişinin daha genç görünmesine olanak tanımaktadır.

Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılır?

Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılır?

Göz çevresi bakımı, kaz ayakları ve gözaltı morluklarının azalmasına yardımcı olmaktadır. Besleyici yüz serumları ve organik bakım ürünleriyle yapılan göz çevresi bakımı, kişinin kendini daha genç hissetmesine ve daha az kırışıklık problemi yaşamasına olanak tanımaktadır. Göz çevresi bakım ürünleri; gözaltı morlukları, gözaltı torbaları ve kazayağı gibi problemlere özel olarak formüle edilmektedir.

Çocuklar Nemlendirici Ürün Kullanabilir mi?

Çocuklar Nemlendirici Ürün Kullanabilir mi?

Çocuklar ve bebekler, hassas bir cilt yapısına sahip olmaları nedeniyle; cilt kuruluğu, pişik, tahriş ve güneş yanığı gibi olumsuz durumları daha sık yaşamaktadır. Bebek ve çocuk cildinin korunması için çocuklar için nemlendirici krem ve serum çeşitlerinden yararlanmak gerekmektedir. Ebeveynler, çocuklarının cilt sağlığını; dış unsurların zararlı etkilerine karşı korumak adına, nemlendirici bakım ürünlerine rağbet göstermektedir.

Güneşten Kızaran Yüze Ne Yapılmalı?

Güneşten Kızaran Yüze Ne Yapılmalı?

Yaz aylarında, gereken önlemlerin alınmaması nedeniyle ortaya çıkan güneş yanığı; cilt lekesi problemlerinin hızlanmasına ve cilt yüzeyinin yoğun bir şekilde kızarmasına neden olmaktadır. Güneş nedeniyle kızaran ciltler, gereken önlemlerin alınmaması halinde yoğun bir acı ve hassasiyet hissi oluşturmaktadır. Soğuk kompres, yoğurt maskesi ve aloe vera kullanımı; güneş nedeniyle kızaran ciltlerin sakinleştirilmesine yardımcı olmaktadır.

Yüz Bakım Ürünleri Nelerdir? Ve Nasıl Kullanılır?

Yüz Bakım Ürünleri Nelerdir? Ve Nasıl Kullanılır?

Yüz bakım ürünleri; temizleyici jel, tonik, peeling, serum ve nemlendirici krem olarak sıralanmaktadır. Yüz bakım ürünlerinin düzenli olarak kullanılması; cilt problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır. Cilt gözeneklerinin açılmasına ve cildin doğal nem dengesini yeniden kazanmasına olanak tanıyan yüz bakım ürünleri, birçok kişi tarafından güvenle kullanılmakta ve verim sağlamaları nedeniyle tekrar tekrar tercih edilmektedirler.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..