quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilceler nasıl geçer sorusu pek çok kişi tarafından sürekli sorulmaya devam ediyor. Ergenlik dönemiyle başlayan ve ciltte belirgin sıkıntılar yaşatan sivilce ve akneler, aynı zamanda sağlığa da doğrudan etkiler oluşturacak problemleri beraberinde getirebilmektedir. Özellikle de yüz bölgesi sivilcelenmeye en müsait olan alanların başında gelir. Söz konusu hanımlar olduğunda da yüzlerde oluşabilecek en ufak sivilce ya da siyah noktanın bile can sıkıcı bir konuma sahip olacağı da aşikardır. Bu sebepten dolayı sivilce nasıl geçer ya da sivilcelerin çıkmaması adına ne tarz önlemler alınmalı bu yazımızda sizlere detaylı bir şekilde bahsetmek istiyoruz. 

Sivilcelerin Ortaya Çıkma Sebepleri

Sivilceler, çok sık karşılaşılan bir cilt hastalığı olarak kabul edilir. Genelde de ergenlik çağında başlayan bu cilt problemi, tedavi edilmediği takdirde de kalıcı sıkıntılar oluşturmaya devam eder. Sivilceler, derinin yağ oranı bakımından yüksek olan yerlerinde çıkar ve deride kırmızı sivilce, kist ve akne şeklinde gözükür. Çoğunluk 12 ile 18 yaş arası yani ergenlik döneminde kendisini gösterse de, sivilceler hem kadın hem de erkeklerin her yaş aralığında yaşayabileceği bir cilt hastalığıdır. Toplum genelinde görülme olasılığının da %80’lerin üzerinde olduğunu göz önünde bulundurduğumuzda, sivilcelere karşı bir takım önlemlerin alınması gerekliliği de kendisini göstermektedir. 

Sivilceler Nerelerde Çıkar

Sivilceler çok farklı bölgelerde çıkmaya müsait türlerden de oluşabilmektedir. Yüz, göğüs, sırt, omuz ve boyun bölgelerinde gözükebilmektedir. Özellikle de yüz bölgesindeki sivilceler tedavi ve bakım yapılmadığı takdirde kalıcı izlere sebebiyet verebilirler. Bu sebepten dolayı da sivilcelerin oluşmasını engelleyecek bir takım adımlar atılmasında her daim yarar ve etki görülmektedir. Sivilceler, yağ bezlerinin kıl köklerindeki cilde açılan kanalların tıkanmasıyla oluşan bir cilt hastalığıdır. Cildin alt kısmını yağ yapısında bir madde olan sebum korumaktadır. Sebumun kıl kökünden dışarı çıkamadığı zamanlarda ise sivilce oluşumu kendisini göstermeye başlar. Bu bakterilerin yaygınlaşması ise sivilcenin bir üzeri olan aknelenme durumunu da ortaya çıkaracağı için, ne olursa olsun sivilce bakımına önem göstermelisiniz. Bunun için cilt bakım seti ve Maruderm markasının sahip olduğu kaliteli ürünleri kullanmanızda yarar görülmektedir. Aynı zamanda da nemlendirici kremtakviyeleri de sivilcelerin tedavisinde sizler için yardımcı olacaktır.

Gelelim yüz bölgelerinde sivilcelerin oluşmaması dikkat edilecek unsurlara!

Sivilcelerin oluşmasına sebebiyet verecek birçok faktör vardır. Özellikle de stres ve endişe sivilce ile akne durumunu arttırır. Aynı zamanda terlemek, sivilcelerin artışında baş faktörlerden birisidir. Ergenlik döneminden kurtulmanıza karşın hala bu tarz bir problem sizin yakanızı bırakmıyorsa eğer, yemek yeme düzenini değiştirmelisiniz. Çünkü birçok yiyeceğin ve içeceğin sivilceleri tetikleyici etkileri bulunmaktadır. Bunun dışında da sivilceleri makyajla kapama gibi bir girişiminiz de kesinlikle olmamalı. Bu tarz kozmetik ürünlerle hareket etmek, cildin daha da nefessiz kalmasına sebep olacağı için sizlerin doğal yollara ve güvenilir bakım ürünlerine başvurmanız her zaman işinizi kolaylaştırmış olacaktır.

Öncelikle sizlere sivilceli bir yüze sahipseniz yapmanız gerekenleri, ardından da sivilcelerin önüne geçmek ve daima engellemek adına izlemeniz gereken yol hakkında bilgiler sunmak istiyoruz.

Bol Su Sivilceleri Yok Eder

Sivilcelerin baş faktörlerinden birisi kurumuş ve çatlak ciltler. Bu da vücudun nem oranıyla alakalı bir durumdur. Bu sebepten dolayı da bolca su içmeye özen göstermelisiniz. Ki su cildin nem oranını olabildiğince dengeli bir işlevsellikle sağlar. Bu da sivilcelerin neme karşı dayanıksız oluşundan dolayı artı bir puana dönüşebilmektedir.

Sivilcelerinizi Ellemekten Kaçının

Kimi insanlar sivilcelerini önemli bir takıntıya dönüştürebilmektedir. Bu sebepten de sivilcelerinizi ellemekten muhakkak kaçınmalısınız. Onları sıkmamalısınız. O bölgeyle temas kurduğunuz zaman, sivilcelerin kalıcı bir iz bırakma olasılığı artar. Hele ki sivilceleri sıkmanız, mikrobun o bölgeye gittikçe yerleşmesini sağlayacak baş etkilerden birisine dönüşecektir.

Bunların yanı sıra stresten uzak durmalısınız kesinlikle. Sivilcelerin baş tetikleyicisidir stres. Kıyafet seçiminizde de cildi kesinlikle rahatsız etmeyecek seçimler yapmanız da, sizin bu tarz bir cilt probleminden daha çabuk arınmanızı sağlamış olacaktır. Unutmamak gerekir ki, sivilce oluşumu daima önüne geçilmesini şart tutulan bir cilt problemi, bu tarz detayların yanı sıra aşağıda bahsedeceğimiz uygulamalara da yoğunlaşmalısınız.

 
Yüzde Sivilceyi Engelleyen Besinler

Belirttiğimiz üzere sivilce oluşumunun önüne geçmek adına tüketeceğiniz besinler her zaman önemlidir. Öyle ki devir artık bir nevi fastfood devri. Herkes sağlıksız beslenmeye müsait ve bu tarz beslenme türünden bir nevi haz alıyor. Aşırı şekerli besinler, asitli yiyecekler ve yağlı tüketilen yemeklerin daima sivilceye sebep olabileceği gerçeğini unutmamak gerek. Ancak bunun yanında bazı besin değerleri de sivilcelerin oluşmasını engellemekle birlikte, bu tarz bir problemi de kısa süre içerisinde ortadan kaldırabilir.

İşte sivilce oluşumunu engelleyen birkaç önemli besin kaynağı;

Yeşil Çay Tüketimi

Yeşil çay, aslında sadece cilde değil, bedenin birçok fonksiyonuna etki edebilecek bir çay olmaktadır. Metabolizmanın hızlı çalışmasını, kan dolaşımının da dengeye geçmesini destekleyen bu çay, antioksidanlar bakımından da çok zengindir. Metabolizmanın içten dışa temizlenmesini ve cildin nefes almasını destekleyen yeşil çay tüketimi, ciltte oluşabilecek sivilce ve akne gibi durumların da önüne geçebilmektedir. Bu sebepten dolayı gün içerisinde muhakkak bir kere de olsa yeşil çay tüketmenizi öneriyoruz.

Detoks – Yeşil İçecek

Yeşil içecek detoksu artık uzmanlar tarafından sıklıkla tavsiye edilmektedir. Haftada bir ya da iki gününüzü bu detoks türüne ayırırsanız eğer, cildinizdeki sivilcelenme oranında da büyük bir düşüş gözleyeceksiniz. Çünkü sivilceler, genellikle yağlı besinlerin tüketimiyle cildin bezlerini tıkanmasına sebebiyet verir. İçerisinde hem sebze hem de meyve karışımları bulunan bir yeşil içecek tüketerek geçireceğiniz gün ise, sizin cildinizdeki dinlenmeyi güçlü hale getirmiş olacaktır. Bu sebepten dolayı da cilt sağlığı açısından, sivilcelenmenin önüne geçebileceğiniz ideal bir tercih yeşil içecekler.

Probiyotikler

Probiyoktiklerin cildi bakterilerden arındıran ve stres belirtilerini azaltan bir özelliği var. Akne oluşumunu engelleyip cildi doğrudan temizleme konusunda oldukça başarılı olan probiyotikler, diyet yapanlara da destek olucu türden. Zaten cildin yağlanması, sivilcelenmesini engellemek adına beslenme düzeninizi en baştan şekillendirmenizi öneriyoruz. Bu kapsamda da içeriğinde probiyotik olan ürünlerin tüketimi de cildinizin çok daha etkili bir görünüme erişmesini doğrudan desteklemiş olacaktır.

Taze Sıkılmış Meyveler

Şimdilerde marketlerde satılan hazır meyve suları gerçekten de büyük tehlike oluşturmaktadır. İçerisinde birçok katkı maddesi bulunan bu tarz içeceklerden uzak durup, kendinize sadece birkaç dakika ayırarak hazırlayabileceğiniz tarzda meyve sularına yoğunlaşmanızı öneririz. Taze sıkılan bir portakal, greyfurt suyu ve elma suyu, cildin daha fazla rahatlaması ve sivilcelerin de durmasına sebebiyet verecektir.

Balık Tüketmeye Özen Gösterin

Balıkta bulunan omega, sivilcelerin yok olmasını destekleyecektir. Özellikle de somon balığının çok büyük faydaları bulunuyor. Haftada en az bir ya da iki kere balık tüketimi konusunda özverili davranmanızı öneriyoruz. Çünkü balık cildi iyileştirir ve eksikliğini duyduğunuz vitaminleri de edinmenizi sağlar. Bu sebepten de düzenli bir besin programında balığın yeri gerçekten çok ama çok önemlidir.

Sivilce ve Akneler İçin Ne Tür Bakımlar Uygulanmalı?

Sivilcelerin önüne geçmek adına birden fazla ürün ve bakım yönteminden bahsedebiliriz. Ancak burada dikkat etmeniz gereken ana unsur, bu yöntemlerin ne tarz bir ciddiyetle kullanılması gerektiğidir. Öncelikle sivilceler için muhakkak bir doktorla iletişime geçilmesi gerektiği düşüncesindeyiz. Doktorların görüş ve önerileri, yönlendirmeleri sayesinde nasıl adımlar atabileceğinize dair fikir sahibi olabilirsiniz. Bunun yanı sıra sizler de bedensel olarak bakımınıza önem vermelisiniz. Yüzünüzü iyice temizlemeli, ılık suyla durulamalısınız. Ayrı zamanda sivilcelerin giderilmesi adına kullanmanız gereken birçok ürün mevcut.

Akne Kremleri:

maruderm markasının en etkili akne kremi sizlerin sivilcelenme riskini aza indirebilir. Belirttiğimiz üzere cildin nem oranında artış yakalarsanız eğer, sivilcelerin de gitgide kaybolmasını desteklemiş olursunuz. Bunun için de nemlendirici krem kullanımını önemlidir. Hem sabah hem de gece yatmadan önce cildinizin iyice nemlenmesini sağlamalısınız. Bunun içinde düzenli bir krem kullanımını ve aynı düzende ilerletmeniz gereken cilt bakım sürecine de odaklanmanız gerekmektedir.

Leke Giderici Kremler:

Sivilcelerin yok olması bu sorundan tamamen kurtulabileceğiniz anlamını taşımaz kesinlikle. Sivilceler sonrası bazı zamanlarda kalıcı lekeler kendisini gösterebilir. Bu sebepten de leke giderici krem de cildinizi desteklemelisiniz. Leke giderici kremlerin özelliği de zaten cildin alt kısmında oluşan bakterileri yok etmek. Aynı zamanda da cildin kendisini yenilemesi konusunda da önemli bir işlevselliği bulunmaktadır.

Yüz Maskeleri:

Yüzünüze haftada 2 ya da 3 defa uygulayacağınız sağlıklı bir yüz maskesine ihtiyacı olacaktır. Bu maskeler ciltteki sivilcelerin durmasına, yok olmasına vesile olacaktır. Hem doğal yollardan hem de ürün bazlı birçok cilt maskesini yüzünüze uygulayabilirsiniz. Yatmadan önce uygulayacağınız ve bütün bir gece yüzünüzde kalacak maskelerin yanı sıra, yarım saat ya da 10 dakika yüzünüzde tutmanız yeterli olacak yüz maskeleri çeşitlerini de muhakkak incelemeli ve uygulamalısınız. Sivilcelerin giderilmesi için yüzünüzün nefes alması, kendisine gelmesi şarttır. Bu sebepten dolayı da muhakkak yüz bakımına önem göstermek adına adımlar atmalısınız.

Tüm bu anlatmış olduğumuz detayların tamamı göz önüne alındığında da, sivilce bakımında elinizin altında tutabileceğiniz birçok formül ve tüyonun da olduğu görülecektir. Maruderm cilt bakımı setikullanımı ile birlikte sizlerin cildinize vereceğiniz değerlerin, her zaman olumlu sonuçlar oluşturabileceği gerçeğini keşfetmiş olacaksınız. Unutmamak gerekir ki cildiniz, sizin için en önemli bedensel kıyafetinizdir. Cildinizin sağlıklı ve nefes alabilir bir konumda tutulması, hem güzellik hem de daha yavaş yaşlanma açısından da önemli bir faktöre dönüşecektir. Unutmamak gerekir ki sivilceler görmezden gelinmemesi gereken bir cilt hastalığıdır. Bu sebepten dolayı yüzünüz ve cildinizdeki diğer bölgelerin sivilcelenmemesi adına bahsetmiş olduğumuz tüm aşamaları göz önüne alarak ilerlemenizde yarar görülmektedir. Böylece çok daha sağlıklı bir cilde kavuşmayı başarmış olacaksınız.

Akne ve Sivilceler ile alaka diğer blog yazılarımıza aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:

Sivilceler Neden Oluşur? Sivilceli Ciltler İçin Nemlendirici Nasıl Seçilmelidir?

Gözenekler Neden Büyür? Gözenekleri Nasıl Sıkılaştırabiliriz?

Akneye Eğilimli Ciltler Nelere Dikkat Etmelidir?

Akne Giderici Bakım Ürünleri Nasıl Kullanılır?

Ergenlik Sivilceleri Gençlerin Korkulu Rüyası

Cildimizde Akneler Neden Oluşur?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilcelere Savaş Açıyoruz!

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Önerileri

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?

Ergenlik sivilcesine ne iyi gelir? Ergenlik sivilcesi nedenleri ve tedavisi

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Ergenlik Sivilcelerine Kesin Çözüm

Yağlı ve Akneye Eğilimli Ciltlere Bakım Önerileri

Sivilceler Neden Oluşur? Nasıl Tedavi Edilir?

Akne Nedir Ve Akne Kimlerde Daha Fazla Olur?

Akne Giderici Kullanacaksanız Bunlara Dikkat Edin


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır? Yağlı ciltler için nemlendiricinin önemi konulu bloğumuzu buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir? konulu blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce cilt bakım setini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akneye eğilimli ciltler için cilt bakım önerilerini bulabiliceğiniz blog yazımızı buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemiz üzerinden alabilirsiniz.

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Bu blog yazımızda sivilceler için uygulayabileceğiniz çözümlerden bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Bu blog yazımızda sivilce ve akne oluşumundan kurtulmanın yollarından bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz.

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akneler ile sivilceleri karıştırmamak gerekir. Her ikisi de özellikle ergenlik dönemlerinde ciltte meydana gelse de, akneler sivilcelerin daha iltihaplanmış versiyonlarıdır diyebiliriz.

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler, ergenlik dönemi itibariyle her yaş grubunda muhakkak görülen bir cilt hastalığı olmaktadır. Kimi insanlar önemsemese de son derece hassas bir cilt problemi olmaktadır sivilceler.

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilceler nasıl geçer sorusu pek çok kişi tarafından sürekli sorulmaya devam ediyor. Ergenlik dönemiyle başlayan ve ciltte belirgin sıkıntılar yaşatan sivilce ve akneler, aynı zamanda sağlığa da doğrudan etkiler..

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Bu yazımızda sivilcelerden nasıl kurtulabileceğiniz ile alakalı tüyolar verilmektedir. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret ediniz.

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Cildimizin sivilce ve akne oluşumuna sebebiyet veren pek çok faktör vardır. Öyle ki cilt, başlı başına hassasiyete açık ve çabuk yıpranabilecek bir forma sahip olduğu için, stres, mevsimsel geçişler..

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceler, hem erkekler hem de kadınlar açısından en büyük cilt sorununa dönüşebilir. Özellikle de kadınların yoğun koşturmaca, makyaj, mevsimsel geçiş ve hormonsal değişimler...

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler, sadece bayanların değil belli dönemlerde erkeklerin de en fazla dert yandığı cilt sıkıntılarının başında gelmektedir.

Blog Nedir?

Blog ("weblog"un kısaltması), bir konu hakkında düzenli olarak güncellenen içerik (blog yazısı) sunan bir kişi, grup veya şirket tarafından yürütülen çevrimiçi bir dergi veya bilgilendirici web sitesidir. Bilgileri ters kronolojik sırayla sunar ve resmi olmayan veya konuşma tarzında yazılmıştır.

Cilt bakım, saç bakım ve vücut bakım ürünleriyle alakalı tavsiyelere bloğumuz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güzellik blogu, güzellik, makyaj, saç, moda, cilt bakımı ve diğer güzellikle ilgili konular hakkında içerik barındıran bir web sitesidir. Güzellik blogları ipuçlarını paylaşır, ürünleri gözden geçirir, öğreticiler oluşturur ve trend olan güzellik haberlerini tartışır. Güzellik oldukça görsel bir konu olduğundan, bu bloglar genellikle çok sayıda resim ve video yayınlar.

Güzellik blogcuları başkalarına nasıl güzel olunacağını gösterir. Genellikle resim ve videolarla adım adım öğreticiler yazarlar. Web sitelerinde, YouTube kanallarında, Instagram hesaplarında ve diğer sosyal medya platformlarında ürünleri test eder, inceler ve görüşlerini paylaşırlar.

Güzellik Blogları Türleri

Ne tür bir kitleye odaklanmak istediğinizi seçmek, geliştirdiğiniz içeriği şekillendirmeye yardımcı olacağından, blogunuzun uzun vadeli başarısı için çok önemlidir.

Aşağıdaki blog türlerini göz önünde bulundurun:

Makyaj için Güzellik Blogları: Ürünleri tanıtırken belirli "görünümler" elde etmek için eğitim içeriği sağladıkları için makyajı merkeze alan bloglar modadır.

Açık Ten için Güzellik Blogları: Çok açık tenlerin kendine özgü cilt bakımı ihtiyaçları ve özel makyajı vardır. Soluk tenli bloglar, daha açık ten tonlarıyla en iyi şekilde çalışan belirli görünümler önerir.

Koyu Ten için Güzellik Blogları: Bu blog kategorisi, Siyah, Asyalı ve Latin insanlar için makyaj ve cilt bakımı gibi birden çok cilt tonunu kapsar.

Kırk Üzeri İçin Güzellik Blogları: Elinizden gelenin en iyisini yapmak her yaş için çok önemlidir, bu nedenle daha yaşlı ve daha olgun yetişkinler için bloglar da yaygındır.

Altmışın Üzerindeki Güzellik Blogları: Bu bloglar, yaşlı erkekler ve kadınlar için cilt bakımı, moda ve güzellik konusunda uzmanlaşmıştır.

Devamını Oku..