quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilceler nasıl geçer sorusu pek çok kişi tarafından sürekli sorulmaya devam ediyor. Ergenlik dönemiyle başlayan ve ciltte belirgin sıkıntılar yaşatan sivilce ve akneler, aynı zamanda sağlığa da doğrudan etkiler oluşturacak problemleri beraberinde getirebilmektedir. Özellikle de yüz bölgesi sivilcelenmeye en müsait olan alanların başında gelir. Söz konusu hanımlar olduğunda da yüzlerde oluşabilecek en ufak sivilce ya da siyah noktanın bile can sıkıcı bir konuma sahip olacağı da aşikardır. Bu sebepten dolayı sivilce nasıl geçer ya da sivilcelerin çıkmaması adına ne tarz önlemler alınmalı bu yazımızda sizlere detaylı bir şekilde bahsetmek istiyoruz. 

Sivilcelerin Ortaya Çıkma Sebepleri

Sivilceler, çok sık karşılaşılan bir cilt hastalığı olarak kabul edilir. Genelde de ergenlik çağında başlayan bu cilt problemi, tedavi edilmediği takdirde de kalıcı sıkıntılar oluşturmaya devam eder. Sivilceler, derinin yağ oranı bakımından yüksek olan yerlerinde çıkar ve deride kırmızı sivilce, kist ve akne şeklinde gözükür. Çoğunluk 12 ile 18 yaş arası yani ergenlik döneminde kendisini gösterse de, sivilceler hem kadın hem de erkeklerin her yaş aralığında yaşayabileceği bir cilt hastalığıdır. Toplum genelinde görülme olasılığının da %80’lerin üzerinde olduğunu göz önünde bulundurduğumuzda, sivilcelere karşı bir takım önlemlerin alınması gerekliliği de kendisini göstermektedir. 

Sivilceler Nerelerde Çıkar

Sivilceler çok farklı bölgelerde çıkmaya müsait türlerden de oluşabilmektedir. Yüz, göğüs, sırt, omuz ve boyun bölgelerinde gözükebilmektedir. Özellikle de yüz bölgesindeki sivilceler tedavi ve bakım yapılmadığı takdirde kalıcı izlere sebebiyet verebilirler. Bu sebepten dolayı da sivilcelerin oluşmasını engelleyecek bir takım adımlar atılmasında her daim yarar ve etki görülmektedir. Sivilceler, yağ bezlerinin kıl köklerindeki cilde açılan kanalların tıkanmasıyla oluşan bir cilt hastalığıdır. Cildin alt kısmını yağ yapısında bir madde olan sebum korumaktadır. Sebumun kıl kökünden dışarı çıkamadığı zamanlarda ise sivilce oluşumu kendisini göstermeye başlar. Bu bakterilerin yaygınlaşması ise sivilcenin bir üzeri olan aknelenme durumunu da ortaya çıkaracağı için, ne olursa olsun sivilce bakımına önem göstermelisiniz. Bunun için cilt bakım seti ve Maruderm markasının sahip olduğu kaliteli ürünleri kullanmanızda yarar görülmektedir. Aynı zamanda da nemlendirici kremtakviyeleri de sivilcelerin tedavisinde sizler için yardımcı olacaktır.

Gelelim yüz bölgelerinde sivilcelerin oluşmaması dikkat edilecek unsurlara!

Sivilcelerin oluşmasına sebebiyet verecek birçok faktör vardır. Özellikle de stres ve endişe sivilce ile akne durumunu arttırır. Aynı zamanda terlemek, sivilcelerin artışında baş faktörlerden birisidir. Ergenlik döneminden kurtulmanıza karşın hala bu tarz bir problem sizin yakanızı bırakmıyorsa eğer, yemek yeme düzenini değiştirmelisiniz. Çünkü birçok yiyeceğin ve içeceğin sivilceleri tetikleyici etkileri bulunmaktadır. Bunun dışında da sivilceleri makyajla kapama gibi bir girişiminiz de kesinlikle olmamalı. Bu tarz kozmetik ürünlerle hareket etmek, cildin daha da nefessiz kalmasına sebep olacağı için sizlerin doğal yollara ve güvenilir bakım ürünlerine başvurmanız her zaman işinizi kolaylaştırmış olacaktır.

Öncelikle sizlere sivilceli bir yüze sahipseniz yapmanız gerekenleri, ardından da sivilcelerin önüne geçmek ve daima engellemek adına izlemeniz gereken yol hakkında bilgiler sunmak istiyoruz.

Bol Su Sivilceleri Yok Eder

Sivilcelerin baş faktörlerinden birisi kurumuş ve çatlak ciltler. Bu da vücudun nem oranıyla alakalı bir durumdur. Bu sebepten dolayı da bolca su içmeye özen göstermelisiniz. Ki su cildin nem oranını olabildiğince dengeli bir işlevsellikle sağlar. Bu da sivilcelerin neme karşı dayanıksız oluşundan dolayı artı bir puana dönüşebilmektedir.

Sivilcelerinizi Ellemekten Kaçının

Kimi insanlar sivilcelerini önemli bir takıntıya dönüştürebilmektedir. Bu sebepten de sivilcelerinizi ellemekten muhakkak kaçınmalısınız. Onları sıkmamalısınız. O bölgeyle temas kurduğunuz zaman, sivilcelerin kalıcı bir iz bırakma olasılığı artar. Hele ki sivilceleri sıkmanız, mikrobun o bölgeye gittikçe yerleşmesini sağlayacak baş etkilerden birisine dönüşecektir.

Bunların yanı sıra stresten uzak durmalısınız kesinlikle. Sivilcelerin baş tetikleyicisidir stres. Kıyafet seçiminizde de cildi kesinlikle rahatsız etmeyecek seçimler yapmanız da, sizin bu tarz bir cilt probleminden daha çabuk arınmanızı sağlamış olacaktır. Unutmamak gerekir ki, sivilce oluşumu daima önüne geçilmesini şart tutulan bir cilt problemi, bu tarz detayların yanı sıra aşağıda bahsedeceğimiz uygulamalara da yoğunlaşmalısınız.

 
Yüzde Sivilceyi Engelleyen Besinler

Belirttiğimiz üzere sivilce oluşumunun önüne geçmek adına tüketeceğiniz besinler her zaman önemlidir. Öyle ki devir artık bir nevi fastfood devri. Herkes sağlıksız beslenmeye müsait ve bu tarz beslenme türünden bir nevi haz alıyor. Aşırı şekerli besinler, asitli yiyecekler ve yağlı tüketilen yemeklerin daima sivilceye sebep olabileceği gerçeğini unutmamak gerek. Ancak bunun yanında bazı besin değerleri de sivilcelerin oluşmasını engellemekle birlikte, bu tarz bir problemi de kısa süre içerisinde ortadan kaldırabilir.

İşte sivilce oluşumunu engelleyen birkaç önemli besin kaynağı;

Yeşil Çay Tüketimi

Yeşil çay, aslında sadece cilde değil, bedenin birçok fonksiyonuna etki edebilecek bir çay olmaktadır. Metabolizmanın hızlı çalışmasını, kan dolaşımının da dengeye geçmesini destekleyen bu çay, antioksidanlar bakımından da çok zengindir. Metabolizmanın içten dışa temizlenmesini ve cildin nefes almasını destekleyen yeşil çay tüketimi, ciltte oluşabilecek sivilce ve akne gibi durumların da önüne geçebilmektedir. Bu sebepten dolayı gün içerisinde muhakkak bir kere de olsa yeşil çay tüketmenizi öneriyoruz.

Detoks – Yeşil İçecek

Yeşil içecek detoksu artık uzmanlar tarafından sıklıkla tavsiye edilmektedir. Haftada bir ya da iki gününüzü bu detoks türüne ayırırsanız eğer, cildinizdeki sivilcelenme oranında da büyük bir düşüş gözleyeceksiniz. Çünkü sivilceler, genellikle yağlı besinlerin tüketimiyle cildin bezlerini tıkanmasına sebebiyet verir. İçerisinde hem sebze hem de meyve karışımları bulunan bir yeşil içecek tüketerek geçireceğiniz gün ise, sizin cildinizdeki dinlenmeyi güçlü hale getirmiş olacaktır. Bu sebepten dolayı da cilt sağlığı açısından, sivilcelenmenin önüne geçebileceğiniz ideal bir tercih yeşil içecekler.

Probiyotikler

Probiyoktiklerin cildi bakterilerden arındıran ve stres belirtilerini azaltan bir özelliği var. Akne oluşumunu engelleyip cildi doğrudan temizleme konusunda oldukça başarılı olan probiyotikler, diyet yapanlara da destek olucu türden. Zaten cildin yağlanması, sivilcelenmesini engellemek adına beslenme düzeninizi en baştan şekillendirmenizi öneriyoruz. Bu kapsamda da içeriğinde probiyotik olan ürünlerin tüketimi de cildinizin çok daha etkili bir görünüme erişmesini doğrudan desteklemiş olacaktır.

Taze Sıkılmış Meyveler

Şimdilerde marketlerde satılan hazır meyve suları gerçekten de büyük tehlike oluşturmaktadır. İçerisinde birçok katkı maddesi bulunan bu tarz içeceklerden uzak durup, kendinize sadece birkaç dakika ayırarak hazırlayabileceğiniz tarzda meyve sularına yoğunlaşmanızı öneririz. Taze sıkılan bir portakal, greyfurt suyu ve elma suyu, cildin daha fazla rahatlaması ve sivilcelerin de durmasına sebebiyet verecektir.

Balık Tüketmeye Özen Gösterin

Balıkta bulunan omega, sivilcelerin yok olmasını destekleyecektir. Özellikle de somon balığının çok büyük faydaları bulunuyor. Haftada en az bir ya da iki kere balık tüketimi konusunda özverili davranmanızı öneriyoruz. Çünkü balık cildi iyileştirir ve eksikliğini duyduğunuz vitaminleri de edinmenizi sağlar. Bu sebepten de düzenli bir besin programında balığın yeri gerçekten çok ama çok önemlidir.

Sivilce ve Akneler İçin Ne Tür Bakımlar Uygulanmalı?

Sivilcelerin önüne geçmek adına birden fazla ürün ve bakım yönteminden bahsedebiliriz. Ancak burada dikkat etmeniz gereken ana unsur, bu yöntemlerin ne tarz bir ciddiyetle kullanılması gerektiğidir. Öncelikle sivilceler için muhakkak bir doktorla iletişime geçilmesi gerektiği düşüncesindeyiz. Doktorların görüş ve önerileri, yönlendirmeleri sayesinde nasıl adımlar atabileceğinize dair fikir sahibi olabilirsiniz. Bunun yanı sıra sizler de bedensel olarak bakımınıza önem vermelisiniz. Yüzünüzü iyice temizlemeli, ılık suyla durulamalısınız. Ayrı zamanda sivilcelerin giderilmesi adına kullanmanız gereken birçok ürün mevcut.

Akne Kremleri:

maruderm markasının en etkili akne kremi sizlerin sivilcelenme riskini aza indirebilir. Belirttiğimiz üzere cildin nem oranında artış yakalarsanız eğer, sivilcelerin de gitgide kaybolmasını desteklemiş olursunuz. Bunun için de nemlendirici krem kullanımını önemlidir. Hem sabah hem de gece yatmadan önce cildinizin iyice nemlenmesini sağlamalısınız. Bunun içinde düzenli bir krem kullanımını ve aynı düzende ilerletmeniz gereken cilt bakım sürecine de odaklanmanız gerekmektedir.

Leke Giderici Kremler:

Sivilcelerin yok olması bu sorundan tamamen kurtulabileceğiniz anlamını taşımaz kesinlikle. Sivilceler sonrası bazı zamanlarda kalıcı lekeler kendisini gösterebilir. Bu sebepten de leke giderici krem de cildinizi desteklemelisiniz. Leke giderici kremlerin özelliği de zaten cildin alt kısmında oluşan bakterileri yok etmek. Aynı zamanda da cildin kendisini yenilemesi konusunda da önemli bir işlevselliği bulunmaktadır.

Yüz Maskeleri:

Yüzünüze haftada 2 ya da 3 defa uygulayacağınız sağlıklı bir yüz maskesine ihtiyacı olacaktır. Bu maskeler ciltteki sivilcelerin durmasına, yok olmasına vesile olacaktır. Hem doğal yollardan hem de ürün bazlı birçok cilt maskesini yüzünüze uygulayabilirsiniz. Yatmadan önce uygulayacağınız ve bütün bir gece yüzünüzde kalacak maskelerin yanı sıra, yarım saat ya da 10 dakika yüzünüzde tutmanız yeterli olacak yüz maskeleri çeşitlerini de muhakkak incelemeli ve uygulamalısınız. Sivilcelerin giderilmesi için yüzünüzün nefes alması, kendisine gelmesi şarttır. Bu sebepten dolayı da muhakkak yüz bakımına önem göstermek adına adımlar atmalısınız.

Tüm bu anlatmış olduğumuz detayların tamamı göz önüne alındığında da, sivilce bakımında elinizin altında tutabileceğiniz birçok formül ve tüyonun da olduğu görülecektir. Maruderm cilt bakımı setikullanımı ile birlikte sizlerin cildinize vereceğiniz değerlerin, her zaman olumlu sonuçlar oluşturabileceği gerçeğini keşfetmiş olacaksınız. Unutmamak gerekir ki cildiniz, sizin için en önemli bedensel kıyafetinizdir. Cildinizin sağlıklı ve nefes alabilir bir konumda tutulması, hem güzellik hem de daha yavaş yaşlanma açısından da önemli bir faktöre dönüşecektir. Unutmamak gerekir ki sivilceler görmezden gelinmemesi gereken bir cilt hastalığıdır. Bu sebepten dolayı yüzünüz ve cildinizdeki diğer bölgelerin sivilcelenmemesi adına bahsetmiş olduğumuz tüm aşamaları göz önüne alarak ilerlemenizde yarar görülmektedir. Böylece çok daha sağlıklı bir cilde kavuşmayı başarmış olacaksınız.

Akne ve Sivilceler ile alaka diğer blog yazılarımıza aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:

Sivilceler Neden Oluşur? Sivilceli Ciltler İçin Nemlendirici Nasıl Seçilmelidir?

Gözenekler Neden Büyür? Gözenekleri Nasıl Sıkılaştırabiliriz?

Akneye Eğilimli Ciltler Nelere Dikkat Etmelidir?

Akne Giderici Bakım Ürünleri Nasıl Kullanılır?

Ergenlik Sivilceleri Gençlerin Korkulu Rüyası

Cildimizde Akneler Neden Oluşur?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilcelere Savaş Açıyoruz!

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Önerileri

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?

Ergenlik sivilcesine ne iyi gelir? Ergenlik sivilcesi nedenleri ve tedavisi

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Ergenlik Sivilcelerine Kesin Çözüm

Yağlı ve Akneye Eğilimli Ciltlere Bakım Önerileri

Sivilceler Neden Oluşur? Nasıl Tedavi Edilir?

Akne Nedir Ve Akne Kimlerde Daha Fazla Olur?

Akne Giderici Kullanacaksanız Bunlara Dikkat Edin


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Peptid Nedir? Cilt Bakımında Peptidlerin Rolü Nelerdir?

Peptid Nedir? Cilt Bakımında Peptidlerin Rolü Nelerdir?

Peptidler, bir veya daha fazla amino asitten oluşan kısa protein parçalarıdır. Amino asitler, vücudumuz için önemli yapı taşlarıdır ve hücrelerimizin yapısını ve çeşitli fonksiyonlarını oluşturur. Peptidler, proteinlerin kısa parçaları olarak düşünülebilirler ve genellikle 2 ila 50 amino asitten oluşurlar. Önemli bir farklılık, peptidlerin proteinlerden daha az yapısal olarak bütünlükleri olmasıdır. Bu nedenle, peptidler proteinlerden daha kolay sindirilebilirler ve vücut tarafından daha kolay emilebilirler.

Yüz Temizleme Aletleri Nasıl Kullanılır?

Yüz Temizleme Aletleri Nasıl Kullanılır?

Kuşkusuz cildimiz en değerli organlarımızdan biridir. Cilt bakımı hem kadınlar hem erkekler tarafından oldukça önemlidir. Cilt sağlıklı ise parlar ve pürüzsüz bir yapıda olur. Cilt sağlığı kişinin direk olarak yediği içtiği şeyler ile de alakalıdır.

Selülit Nedir? Selülite Karşı Hangi Ürün Kullanılmalıdır?

Selülit Nedir? Selülite Karşı Hangi Ürün Kullanılmalıdır?

Selülit, birçok kadın tarafından sıkça karşılaşılan ve önemli bir estetik sorun olarak görülen bir deri bozukluğudur. Bu bozukluk, derinin altında bulunan yağ dokusunun fazla miktarda birikmesi sonucu oluşan kıvrımların oluşumuna neden olur ve genellikle bel, kalça ve bacakların üst kısmında görülür. Selülit, genellikle kilo alımı, hormonal değişiklikler, genetik yatkınlık, çok az hareket etme, yanlış beslenme ve stres gibi nedenlerle ortaya çıkar.

Ergenlik Sivilceleri Gençlerin Korkulu Rüyası

Ergenlik Sivilceleri Gençlerin Korkulu Rüyası

Ergenlik sivilceleri nedenleri, nasıl tedavi edildiği hakkında her şeyi bu bloğumuzda okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemizden alabilirsiniz.

Selülitler Nasıl Yok Edilir?

Selülitler Nasıl Yok Edilir?

Selülit deri altındaki aşırı yağ birikmesi sonucu genellikle de kol, bacak ve basen bölgelerinde hâkim olan dolaşım bozukluğudur. Portakal kabuğu görüntüsündedir ve özellikle kadınlar için tam bir korkulu rüyadır.

Sivilceler Neden Oluşur? Sivilceli Ciltler İçin Nemlendirici Nasıl Seçilmelidir?

Sivilceler Neden Oluşur? Sivilceli Ciltler İçin Nemlendirici Nasıl Seçilmelidir?

“Sivilce neden olur?” diyenlere cevap olarak hormonsal değişimlerden, cildin yağ dengesindeki bozulmalardan ve yanlış beslenme tarzından söz edilebilir.

Sivilcelere Savaş Açıyoruz!

Sivilcelere Savaş Açıyoruz!

Sivilce tedavisi hakkındaki tüm bilgileri bu blog yazımızdan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce karşıtı ürünleri www.maruderm.com sitemizden satın alabilirsiniz.

Cildimizde Akneler Neden Oluşur?

Cildimizde Akneler Neden Oluşur?

Cildimizde Akneler Neden Oluşur? Akneye eğilimi olan ciltler için cilt bakım ürünleri tavsiyeleri verdiğimiz blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır? Yağlı ciltler için nemlendiricinin önemi konulu bloğumuzu buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir? konulu blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce cilt bakım setini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akneye eğilimli ciltler için cilt bakım önerilerini bulabiliceğiniz blog yazımızı buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemiz üzerinden alabilirsiniz.

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Bu blog yazımızda sivilceler için uygulayabileceğiniz çözümlerden bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..