Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Yüz Serumu Nedir? Faydaları Nelerdir?

Yüz Serumu Nedir? Faydaları Nelerdir?

Yüz Serumu Nedir? Faydaları Nelerdir?

Yüz serumu; içerdiği yüksek konsantrasyondaki bileşenler aracılığıyla cilt üzerinde güçlü etkileri olan, sıvı formda bir bakım ürünüdür. Cilt rahatsızlıklarının tedavisini desteklemek amacıyla da kullanılabilen yüz serumları, cilt tarafından kolayca emilmektedir. Yüz serumu çeşitleri; içerikleri ve kullanım amaçları doğrultusunda ayrılmaktadır.

Yüz serumları cilt yüzeyinin altına etki ederek cildin ihtiyaçlarına uygun bir bakım sağlamaktadır. Yüz serumlarının faydaları şu şekilde sıralanabilmektedir:

 1. Cilt bariyerlerini güçlendirerek cildin su tutmasını ve nemli kalmasını sağlamaktadır
 2. Cildi besleyerek ve yüzdeki kolajen üretimini düzenleyerek, kırışıklıkları ve gözenek görünümünü azaltmaktadır.
 3. Ciltteki sebum oranını dengeleyerek yağlanmayı azaltmakta ve sivilce oluşumunu önlemektedir.
 4. Leke karşıtı yüz serumu, içeriğindeki etken maddeler sayesinde cildi aydınlatmakta ve koyu lekeleri gidererek cilt tonunu eşitlemektedir.
 5. Maruderm Glutatyon Beyazlatıcı & Leke Karşıtı Milk Serum , içeriğindeki alfa arbutin ve meyan kökü sayesinde cildi aydınlatmakta ve cilt lekelerinin giderilmesine yardımcı olmaktadır.
 6. Ciltteki gözenekleri sıkılaştırarak cilde daha genç ve sağlıklı bir görünüm kazandırmaktadır.
 7. İçeriğindeki etken maddeler sayesinde kendisinden sonra kullanılan bakım ürünlerinden daha fazla verim almayı sağlamaktadır.
 8. Yüz serumu çeşitleri; yağlı, kuru, hassas ve matlaşmış ciltlere özel formülleri ile cilt yapısındaki bozulmaları tedavi etmektedir.   

Yüz Serumlarının Faydaları

Yüz Serumu Hangi Amaçla Kullanılır?

Yüz serumları, kaybedilen cilt sağlığının geri kazanılmasını ve cildin genç kalmasını sağlama amacıyla üretilmektedir. Günümüzde pek çok kişi farklı nedenlerden kaynaklı olarak yüz serumu kullanmaktadır.

Yüz serumları, besleyici ve gençleştirici özellikte olmaları nedeniyle; yüzde kırışıklık, ince çizgiler, sarkma ve hassasiyet yaşayan kişiler tarafından bu cilt sorunlarını azaltmak ve cildi sıkılaştırmak amacıyla kullanılmaktadır.

Cilt bakım serumu, cildin derinliklerine inerek yüksek oranlarda etki göstermesi nedeniyle; temizleyici jel, krem ve nemlendiricilerden önce kullanılarak, bu ürünlerin ciltteki etkilerini arttırmayı sağlamaktadır.

Yüz serumları, gözenekleri sıkılaştırmaları ve cildin yağ dengesini korumaları nedeniyle; sivilce, akne ve siyah nokta gibi cilt enfeksiyonlarını tedavi etmek ve önlemek amacıyla kullanılmaktadır.

Leke karşıtı yüz serumu, cilt bariyerini güçlendirmesi ve hücre yenilenmesini desteklemesi nedeniyle; güneş lekesi, koyu leke, göz çevresi morlukları ve sivilce izi gibi cilt lekelerini azaltmak ve cilt tonundaki eşitsizliği düzeltmek amacıyla kullanılmaktadır.

Zengin içerikleri ve özel hazırlanmış formülleriyle Maruderm yüz serumlarıyla tanışmanın şimdi tam zamanı!

Maruderm-C-Vitamini-Faydaları Maruderm Leke Karşıtı Serum Faydaları

Yüz Serumu Nasıl Kullanılır?

Yüz serumu kullanımından verim almak ve yüksek konsantrasyondaki yüz serumlarının yanlış kullanım ile cilde verebileceği hasarlardan korunmak için; bakım ürününün cilde doğru uygulanması gerekmektedir.

Yüz bakım serumu kullanmanın incelikleri şu şekilde sıralanmaktadır:

 1. Yüz serumlarının; yüz, temizleyici jel veya tonik ile temizlendikten sonra ve yüze nemlendirici krem sürülmeden önce kullanılması gerekmektedir. Böylece serumdan sonra kullanılan bakım ürünlerinin etkisi kuvvetlenmektedir.
 2. Yüz serumu; sıvı formda olması ve cilt yüzeyine tutunmaması nedeniyle, serumun cilde iyice nüfus edebilmesi için yüze masaj yaparak uygulanmaktadır.
 3. Yoğun içerikli serumlar cilde uygulanmadan önce, birkaç damlayı ıslak ele damlatarak seyreltmek ve bu şekilde uygulamak önerilmektedir.
 4. Serum uygulandıktan hemen sonra nemlendirici krem sürülmemesi, bir veya iki dakika beklenmesi gerekmektedir.
 5. Yüz serumları ancak düzenli kullanım sonucunda beklenen etkiyi vermektedir. Ciltte gözle görülür bir değişiklik yaşanması için; serumun çeşidine göre, 4 veya 6 hafta arası düzenli kullanım gerektirmektedir.
 6. Kullanılan yüz bakım serumunun, cilt yapısına uygun olarak belirlenmesi gerekmektedir. Cildin ihtiyaçlarını karşılayan etken maddeler içeren yüz serumu çeşitleri kullanılması önerilmektedir.
 7. Nemlendirici yüz serumu; düzenli kullanımda cilt üzerinde oldukça iyileştici bir etki göstermesine rağmen, cilt yapısı bozulan yüzleri nemlendirmekte yerli olmamaktadır. Bu nedenle nemlendirici ve güneş kremleri gibi ürünlerle, gün boyu nemli kalmasına destek olunması tavsiye edilmektedir.

Yüz Serumu Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yüz Serumu Çeşitleri Nelerdir?

Günümüzde piyasada birbirinden farklı birçok yüz serumu bulunmaktadır. Bu çeşitlilik tüketicinin kafasını karıştırmaktadır. Yüz serumları; içerdiği etken maddelere göre çeşitlere ayrılmakta ve her biri farklı iyileştirici etkiler göstermektedir.

Nemlendirici yüz serumu; hyalüronik asit, ceramide, gliserin, tahıl özleri, E ve B vitamini ve bitkisel bileşenler içermesi sayesinde, ciltteki suyu hapsetmekte ve cildin nemli kalmasını sağlamaktadır.

Yaşlanma karşıtı yüz serumları; retinol, C vitamini, peptitler, antioksidanlar ve AHA ve BHA asitleri gibi yaşlanma belirtilerine karşı savaşan bileşenler içermektedir. İçeriğindeki bun bileşenler sayesinde ciltteki kırışıklık ve çizgileri azaltmaktadır.

Leke karşıtı yüz serumu; C vitamini, niacinamide, kojik asit, protein ve alfa arbutin gibi etken maddeler içermektedir. İçeriğindeki bu bileşenler sayesinde ciltteki melanin üretimini dengelemekte; ciltteki koyu lekeleri ve renk eşitsizliğini azaltmaktadır.

Temizleyici yüz serumları; AHA ve BHA asitleri, glikolik asit ve salisilik asit gibi etken maddeler içermektedir. Bu yüz serumları; cilt üzerinde peeling benzeri bir temizlik etkisi yaratmaktadır.

Maruderm AHA %10 + BHA %2 Peeling Maske Cilt Bakım Serumu, içeriğindeki AHA asitleri ile ciltteki ölü deriyi temizlemekte, BHA asidi ile ise gözenekleri arındırmaktadır. Siyah nokta, akne ve sivilce oluşumunu önlemektedir.

Cilt Tipine Uygun Serum Seçimi

Cilt Tipine Uygun Yüz Serumu Nasıl Seçilir?

Yüz bakım serumunun ciltte beklenen etkiyi vermesi için, serum mutlaka cilt tipine uygun olarak seçilmelidir. Yüz serumları, farklı cilt tiplerinin ihtiyaçlarına özel bileşenler içermektedir. Cilt tiplerine göre kullanılabilecek yüz serumları şu şekilde sıralanmaktadır:

 1. Normal ciltler için: Nemlendirici ve besleyici, ginseng özleri içeren serumların kullanımı önerilmektedir.
 2. Kuru ciltler için: Hyalüronik asit ve doğal bileşenler içeren nemlendirici yüz serumu kullanımı önerilmektedir.
 3. Yağlı ciltler için: Sebum dengeleyici ve akne karşıtı yüz serumlarının kullanımı tavsiye edilmektedir.
 4. Hassas ciltler için: cildi yatıştıran, cilt bariyerini güçlendiren ve alkol içermeyen yüz bakım serumlarının kullanımı önerilmektedir.
Pelda Yalçınkaya

Merhabalar ben Pelda. Cilt bakımı ve güzellik alanına büyük bir ilgi duyuyor ve bu alanda aktif şekilde araştırmalar yapıyorum. Araştırmalarım ve deneyimlerim sonucunda öğrendiklerimi Maruderm aracılığıyla sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Erkeklere Özel Cilt Bakım Ürünleri Nasıl Seçilir?

Erkeklere Özel Cilt Bakım Ürünleri Nasıl Seçilir?

Cilt bakımı yalnızca kadınlar için gerekli olan bir durum değildir. Çünkü erkeklerin de ciltleri kuruyabiliyor, kırışabiliyor. Çeşitli cilt problemleri ile karşı karşıya kalan erkekler, erkeklere özel cilt bakım ürünleri kullanarak bu durumun önüne geçebiliyor. Erkeklere özel cilt bakım ürünleri sayesinde artık erkekler çok daha özgüvenli ve dinamik bir şekilde yaşamına devam edebiliyor.

Pürüzsüz Bir Cilt İçin En Etkili Yüz Temizleme Yöntemleri

Pürüzsüz Bir Cilt İçin En Etkili Yüz Temizleme Yöntemleri

Gün içerisinde; havadan, kullanılan ürünlerden ve sebum salgılanmasından dolayı, yüzde kir ve yağ tabakası oluşmaktadır. Hijyen ve cilt sağlığı için, yüzün rutin olarak temizlenmesi gerekmektedir. Etkili bir yüz temizliği gerçekleştirmek için, cilt tipine uygun yüz temizleme ürünleri kullanılmaktadır. Yüz temizleme rutini; cildin parlak ve sağlıklı görünmesini, akne oluşumlarını önlemeyi, siyah ve beyaz noktaları giderilmesini sağlamaktadır.

Yağlı Ciltlere Güneş Kremi Önerileri

Yağlı Ciltlere Güneş Kremi Önerileri

Vücut; cilt dokularını ve cilt bariyerini korumak adına, sebum adı verilen bir salgı üretmektedir. Sebum üretimi arttıkça, cilt tipi yağlı hale gelmektedir. Yağlı ciltlerin; büyük gözenekli, akneye yatkın, siyah ve beyaz noktaların bulunduğu cilt tipleri olduğu görülmektedir. Yağlı ciltler doğru bakım ve temizleme ürünleri kullanılarak, normal cilt tipine dönüştürülebilmektedir. Yağlı ciltlerin güneşin sebep olduğu leke ve akne gibi problemlere karşı korunması için, yağlı ciltlere uygun güneş kremleriyle desteklenmesi gerekmektedir.

Cilt Lekeleri Neden Oluşur ve Nasıl Tedavi Edilir?

Cilt Lekeleri Neden Oluşur ve Nasıl Tedavi Edilir?

Cilt lekeleri; genetik faktörler, UV ışınları, yaşlılık ve hamilelik gibi faktörlerden dolayı oluşabilmektedir. Leke karşıtı bakım ürünleri kullanmak; melanin üretimini azaltmakta, cilt lekelerinin koyuluğunu açmakta ve yoğunluğunu seyreltmektedir. Bu ürünlerin içeriklerinde bulunan; Arbutin, Niacinamide, Alzelik Asit gibi maddeler renk eşitsizliklerini gidermeye yardımcı olmaktadır. Leke karşıtı bakım ürünleri; serum, krem ve tonik formlarında bulunabilmektedir.

Micropigmentasyon Nedir?

Micropigmentasyon Nedir?

Micropigmentasyon işlemi; cilt lekeleri ve pigment kaybı gibi cilt sorunlarının, cilt renklendirme ile giderilmesi amacıyla uygulanmaktadır. Mikropigmentasyon kıl tekniği; dökülen kaş ve kirpiklerin, dolgun ve doğal bir kıl görünümüne ulaşması için sıkça tercih edilmektedir. Kişilerin; micropigmentasyon uygulanacak merkezi dikkatli seçmesi ve uygulama sonrası bakıma özen göstermesi, işlemin risklerini minimuma indirmekte ve kalıcılığını korumaktadır.

Microblading Nedir?

Microblading Nedir?

Kaşlar, birçok farklı nedenden kaynaklı olarak zaman içinde seyrelmekte ve dökülmektedir. Yanlış estetik işlemlere maruz kalmak ise, kaşlarda yeni kıl oluşumuna engel olmaktadır. Microblading uygulaması, kaybolan kaşların ve estetik güzelliğin yerine konmasına yardımcı olmaktadır. Özel uygulama tekniği sayesinde microblading; belirgin şekilli, dolgun ve doğal bir kaş görünümü sunmaktadır.

Cildinize Hangi Durumlarda Serum Bakımı Uygulanmalı?

Cildinize Hangi Durumlarda Serum Bakımı Uygulanmalı?

Bakım serumları, günümüzde birçok kişinin bakım rutinine dahil olmaktadır. Yüz bakım serumları; tek başına kullanıldığında gözle görülür değişiklikler yaratması zaman alsa da farklı bakım ürünleriyle desteklenerek kullanıldığında cilde büyük oranda katkı sağlamaktadır. Kişilerin cilt tiplerine ve ihtiyaçlarına göre, farklı bileşenlerle zenginleştirilen cilt bakım serumları; yoğun içerikleri sayesinde cilt üzerinde güçlü etkilere sahiptir.

El ve Ayak Bakımı İçin Çok Önemli Tüyolar

El ve Ayak Bakımı İçin Çok Önemli Tüyolar

El ve ayaklar, vücutta en çok kullanılan fakat bakımına en az özen gösterilen bölgeler olarak bilinmektedir. Oysa el ve ayak bakımını düzenli olarak uygulamak, yaşam kalitesini yükseltmektedir. Kişinin ihtiyaçları doğrultusunda ve düzenli olarak el ve ayak bakım kremi kullanması; gün içinde karşılaşılan birçok dış faktöre ve oluşabilecek cilt hastalıklarına karşı korunmasını sağlamaktadır.

Neden Yüz Kremi Kullanılması Gerektiğinin 5 Sebebi

Neden Yüz Kremi Kullanılması Gerektiğinin 5 Sebebi

Yüz kremleri; küresel çapta, insanlar tarafından en yaygın olarak tercih edilen cilt bakım ürünleridir. Çeşitli etken maddeler içermesi sayesinde birçok farklı cilt sorununa çözüm olabilmektedir. Yüz yapısına ve cildin ihtiyaçlarına özen gösterilerek seçilen yüz kremleri; yüzdeki kırışık ve yorgun görünümü yok ederek, sağlıklı ve canlı bir cilt görünümü sunmaktadır.

Hızlı Bronzlaşmak İçin Neler Yapılabilir?

Hızlı Bronzlaşmak İçin Neler Yapılabilir?

Bronzlaşmak, canlı ve sağlıklı bir cilt görünümüne kavuşmak için gerçekleştirilmektedir. Bronzlaşma süresinin kısa tutulması, güneşin zararlı etkilerine yoğun olarak maruz kalmayı önlemektedir. Bronzlaştırma sürecini hızlandırmak için, bronzlaştırıcı ürünler ve yöntemler uygulanabilmektedir. Zeytinyağı, kakao yağı, limon ve kahve gibi doğal ürünler kullanılarak da bronzlaşma gerçekleştirilebilmektedir. Güneşlenme süresinin kısa tutulması ve koruyucu ürünler kullanılması cilt sağlığı için önem taşımaktadır.

Kolay Kırılan Saçlar İçin Bakım Önerileri

Kolay Kırılan Saçlar İçin Bakım Önerileri

Saçlar; nemsizlik, şekillendirme işlemleri ve kimyasal kullanımı gibi sebeplerden dolayı kırılmaktadır. Saçların kırılmasını önlemek ve yıpranmış saçları onarmak için, saç bakım ürünleri kullanılmaktadır. Saç ve cilt tipine uygun, saç maskeleri ve bakım yağları; saça nem, esneklik ve güç kazandırmaktadır. Saç bakım işlemlerinden kalıcı sonuçlar elde edilebilmesi için; doğru ürünleri, düzenli olarak kullanmak gerekmektedir.

Yüz Serumu Nedir? Faydaları Nelerdir?

Yüz Serumu Nedir? Faydaları Nelerdir?

Yüz serumları; ciltteki kırışıklıkları, ince çizgileri ve lekeleri azaltmak ve cildin daha genç görünmesini sağlamak üzere formülize edilmektedir. Kişinin ihtiyaçlarına uygun yüz serumunu seçmesi ve cildine doğru bir şekilde uygulaması; cilt sağlığına katkıda bulunmakta ve cildin elastikliğini geri kazandırmaktadır. Ayrıca düzenli kullanım sonunda yüz serumları, ciltte sivilce ve akne oluşumu gibi enfeksiyonel rahatsızlıkları da önlemektedir.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

 1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
 2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
 3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
 4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..