Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Yüz Serumu Nedir? Faydaları Nelerdir?

Yüz Serumu Nedir? Faydaları Nelerdir?

Cilt güzelliği hemen hemen her kadının önemsemiş olduğu bir husustur. Sizlerin de güzelliğinize önem vermiş olduğunuzu varsaydığımızda da, cildinize gerekli olan bakımı yapıp yapmadığınızı merak ediyoruz.

Gerçekten de cildinize ihtiyacı olan bakım düzenini gerektiği şekilde uyguladığınızı düşünüyor musunuz? Bildiğiniz üzere cildinizi tıpkı bir bebeğin cildindeki hassasiyete ulaştırmak için birçok farklı bakım yöntemi ve ürünü vardır. Cilt bakım seti açısından yüzün ve cildin daha yumuşak ve sağlıklı olması için de sizlere cilt – yüz serumu önerisinde bulunmak istiyoruz. Bu serumlar tam olarak nedir ve ne şekilde faydalar sunmaktadır, bunu da yazımızın detaylarında sizlere açıklamak istiyoruz.

Cilt Bakım Serumu Nedir?

Bakım serumları, en fazla çalışan ve 24 saat ara vermeyen cilt bakım ürünü olarak da adlandırmak doğrudur. Çoğu insan bakım serumlarının çeşitli fiyatlarını göz önüne alarak bazı dönemlerde ‘’Aslında ihtiyacım yok’’ yanılgısına düşebilir, ancak serumların düzenli bir sistemde kullanılması, cildinizin çok daha rahat ve ferah bir konuma erişmesini desteklemiş olacaktır. Keza bu tarz serumlar, diğer cilt bakım ürünlerine oranla daha fazla aktif madde içermektedir. Bu sebepten dolayı da sizlere cilt bakımından çok daha fazlasını sunma imkanı tanımış olacaktır. Cildi korumak ve nemlendirmek gibi yalnızca belirli bir düzeyi korumak adına üretilen nemlendirici kremlerin üzerine çıkabilecek etkileşimlere sahiptir bu tarz cilt bakım serumları. Cildin derinindeki ölü hücrelerin yok edilmesi, çok daha rahat ve nefes alınabilir bir cilt düzeni ve aynı zamanda da gelecekte oluşabilecek hasarların önüne geçmesi konusunda bu tarz bir serum takviyesinden yararlanmanızda fayda görülmektedir. Ayrıca serumlar, cildinizdeki nem dengesinin düzenli bir şekilde korunmasının yanı sıra, uzun dönemde kolajen üretiminin de artmasına yardımcı olur. Bu kapsamda da kolajen artışı cilt için çok önemlidir. Serumlar küçük moleküller içerdikleri için kremlerden daha hafiftirler ve bu sebepten de cildin daha derin tabakalarını besleyebilirler. Bu da sizin düzenli bir serum kullanımınızla birlikte cilt ve özellikle de yüzünüzdeki ihtiyaç duyulan bakıma kavuşmanızı hızlı bir şekilde sağlamış olacaktır.

Cildin Neden Seruma İhtiyacı Vardır?
 

Cildin her şeyden önce nemli kalmaya ihtiyaç duyduğunu hepimiz çok ama çok iyi biliyoruz. Bu konuda nemlendirici kullanan pek çok kadının seruma karşı önyargılı yaklaşma ihtimali çok fazla. Bu sebepten şunun garantisini verebilir ki, hem nemlendirici krem, hem de yüz serumunu düzenli ve aynı anda kullanmak sizin cildiniz için yapabileceğiniz en etkili kararlardan birisine dönüşecektir. Çoğu fark edemediği şey serumun kullandığınız diğer cilt bakım ürünlerinin de üzerinde yararlar oluşturmasıdır. Serumu cilt bakım rutininizin içerisine monte ettiğiniz takdirde, mevcut işleyiş her şeyin üzerinde sonuçlar elde etmenizi de bir nevi desteklemiş olacaktır.

Serum Kullanımının Faydaları Nelerdir?


Cildinize düzenli bir şekilde serum dahil ettiğiniz zaman, birçok açıdan faydasını göreceğiniz etkileşimlerle buluşmuş olacaksınız. Serumlar, direkt olarak epidermis diye adlandırılan üst derinin daha derinlerinde oluşan pigmentesyon, yaşlanma kaynaklı lekeler, derin kırışıklıklar gibi cilt sorunlarını hedef alacak şekilde üretilip formüle edilir. Bu sebepten dolayı da serumların yaşlandırma karşıtı bakımın vazgeçilmez parçalarından birisi olabileceğini söylememiz çok daha doğru olabilir. Pek çok uzman tarafından da fark edici etkileri, klinik araştırmalarınca da kanıtlandığı için, cilt bakımında serum etkileşimini muhakkak denemenizi ve faydalarını da bizzat keşfetmenizi öneriyoruz. Bu sayede cildinizin ihtiyaç duyduğu birçok etkileşim de kısa süre içerisinde sağlanmış olacaktır.

Cildinizi yaşlanmaya karşı koruma altına almak istiyorsanız eğer, serum kullanımını muhakkak belli bir rutin üzerinden gerçekleştirmenizi öneririz. Belirttiğimiz üzere serum içerisinde bulundurduğu kaynaklar sayesinde, hem lekeler hem de kırışıklıklara doğrudan etki sağlamayı başarabilmektedir. Serumların bu tarz cildi koruma altına alması, kırışıklıkları engelleyip daha sıkı bir formda tutması da, pek çok açıdan verimli sonuçları ortaya çıkarmış olacaktır. Bu konuda herhangi bir dermotologla da iletişim kurduğunuzda, sizlere serumun olası yararlarını doğrudan aktarmış olacaktır. Burada önemli olan şey de doğru ve yerinde bir serum kullanımıyla cildinizde oluşabilecek her türlü zararı yok etmek, cildinizi çok daha sağlıklı bir form düzenine kavuşturmayı başarabilmektir…

Serumlar Gündüz veya Gece Kremi Yerine Kullanılmalı Mı?


Bu durum çoğu kadın için kafa karıştırıcı olabilir. Kimileri serumları gündüz ve gece kremi niyetine ve yerine kullanmaya çalışıyor. Ancak böyle bir şey yapmak kesinlikle yanlış sorunları beraberinde getirmiş olacaktır. Çünkü nemlendirici kremler, cildi nemli tutmak ve dış etkenlere karşı bariyer görevi üstlenmek amacıyla tasarlanmıştır. Serumlar ise anahtar içerikleri sayesinde cildin daha derin tabakalarına işleyerek cilt sorunlarını çözmeye yönelik bir süreç geliştirmektedir. Bu sebepten de gece ve gündüz nemlendirici kremleri ile serum kullanımını ayrı şekillerde değerlendirip uygulamaya almalısınız. Gece ve gündüz kremleri ile serumun cilt bakımında farklı rolleri ve faydaları bulunur. Bunlardan herhangi birisini kullanmamak, cilde aşılamak istediğiniz sağlığın dengesinde bozulmalara sebebiyet verebilir. Bu sebepten dolayı da cildin sağlığından mahrum etmemek adına bu üç ürünü de belli düzenler içerisinde kullanmanızda yarar görmekteyiz.

Bu kapsamda da kısaca anlatmamız gerekirse serumlar, hafif ve küçük moleküllü yapıları sayesinde cildin derinlerine nüfuz eder ve cilt sorunlarının giderilmesi konusunda etkili yardımları olur. Aynı zamanda sizlerin takviye olarak alacağınız gündüz ve gece kremlerindeki etkinin de artmasını destekleyici bir durumu da mevcuttur serumların. Bu sebepten dolayı da düzenli kullanımını her daim destekleyip o doğrultuda değerlendirmeniz gerektiğini kesinlikle unutmamalısınız.

Gündüz kremi ise cildinizi derinlemesine nemlenmesi konusunda yardımcı olacaktır. Gün içerisinde birçok dış faktörden korunmanızı da sağlayacak olan bu krem, formüllerinde güneşin zararlı ışınlarından ve buna bağlı yaşlanmadan koruyan UV faktörleri bulundurmaktadır. Bu sebepten dolayı da serum kullanımının yanı sıra gündüz kremi takviyesini de cildinize muhakkak uygulamalısınız ki, cildinizin daha sağlıklı ve gün içerisinde dış etkenlere karşı çok daha güçlü bir duruşu olabilsin.

Tüm bunlarla birlikte gece kremleri ise, cildin en fazla ihtiyaç duyulan etkilerini karşılar. Çünkü cildinizin en fazla beslenmeye ihtiyacı olduğu saatler gecelerdir. Ciltler geceleri kendilerini beslerler. Aynı zamanda da geceleri bir yenileme süreci kendisini gösterir. Bu sebeple serumun tek kullanımı geceler için yeterli değildir. Gece kremini de cildimize ihtiyaç duyduğu bakımı yaptığını, nemlendirdiğini bilmenizi isteriz.

Bu üç etkileşimli ürünü göz önünde tuttuğumuzda da serum başta olmak üzere diğer takviyeleri de hayatınızın odak noktasına koymanızda yarar görülmektedir. Çünkü iyi bir cilt bakımı, daima çok daha etkin sonuçlara erişiminizi destekleyici düzenlemelerle kendisini şekillendirir. Bu süreç göz önüne alındığında da zaten rutin olarak gerçekleştireceğiniz bakım düzenleri sayesinde, cildinizin ihtiyacı olan her türlü detayı rahatlıkla aktarma olanağı da yakalamış olacaksınız. Bu sistemi hayatınızın odak noktasına yerleştirmek, sizin cildinizdeki bütün aksaklıklardan kurtulmanızı da doğrudan desteklemiş olacaktır.

Bu aşamalar esnasında da Maruderm markasının nemlendirici krem çeşitlerinden de destek alarak cildinizin bakımlı bir forma kavuşmasını sağlayabilirsiniz.

Cilt Serumları Nasıl Kullanılmalıdır?

Öncelikle cilt serumu kullanımını düzenli bir işleyişte gerçekleştirmediğiniz takdirde beklediğiniz sonuçlara kolayına ulaşılmayacağını bilmenizi isteriz. Bu serumu temizlenmiş ve tonik ile arındırılmış cildinize bir pamuk yardımıyla uygulamalısınız.Serumları uygulama esnasında hem yüzünüze hem de boyun bölgenize masajlar yapmanızı öneririz. Serumlar içerik olarak yoğun oldukları için genellikle de büyük bir damla tüm yüzünüz ve boynunuz için fazlasıyla yeterli olacaktır. Bu tarz serum ürünlerini bol sürmekten kaçınmalısınız. Zaten kullanmış olacağınız serumun cildiniz tarafından kolay bir şekilde emildiğini göreceğiniz için, cildinizi gece ve gündüz kremi kullanımına da bir nevi hazır durumuna getirmiş olacaksınız. Bu süreçleri belli bir sistem üzerinden aktarıp şekillendirmeye başladığınız an itibariyle de, serum kullanımında doğru sonuçlara ulaşma olasılığınız da artış gösterebilir. Tabi bu süreçte de serum kullanımında şu tarz bir yol izlemenizi de öneriyoruz.

Kusursuz Bir Gece Rutini Oluşturun!

Serum kullanımı, cildinizin çok daha ferah ve temiz bir moda kavuşmasını destekleyici etkiler kuracaktır. Bu sebepten dolayı da kusursuz bir gece rutini oluşturmanız daima önemlidir bu süreçten yararlanabilmeniz açısından. Bu kapsamda da ikili temizleme ve tonikleme yöntemini uygulayarak başlamalısınız. Yaşlanma karşıtı kremleri cildinize uyguladıktan sonra da tonikleme yöntemiyle cildinizi temiz bir konuma ulaştırmalısınız. Bu aşamalarda da serumu uygularken biraz önce belirttiğimiz üzere cildinize masaj yapmaktan kesinlikle kaçınmamanız gerekmektedir. Yüzünüze serumu iyice yedirin ve sabahın tazeliğini cildinizde hissetmeye başlayın. Burada cildiniz için duyduğunuz endişeleri belirlemenizde çok önemli bir husustur. Serum ve yağ bazlı nemlendirici krem düzeninizi oluşturun ve cildinize ihtiyaç duyduğu tüm bakımı aynı düzeni kurarak aktarmaya özen gösterin. Bu özen süreci sayesinde cildinizin günden güne kendisini yenileyip rahatlatıcı bir komplekse erişim sağlayacağını da unutmamalısınız. Bu sürece adapte olup belli bir uyum sağladığınız müddetçe de başta kullanılan yüz serumları olmak üzere pek çok destekleyici ürünün faydasını fazla fazla görmeye başlamış olacaksınız. Bu sebepten dolayı da muhakkak bahsetmiş olduğumuz rutini uygulama konusunda özenli adımlar atmanızı öneriyoruz.

Yaşınıza Göre Serum Seçimi

Son olarak da şunu da belirtmek isteriz ki, cilt söz konusu olduğunda her yaşın ihtiyacı olan bakımın maalesef aynı olmadığını görmeniz gerek. Yani 20’li yaşlar ile 50’lili yaşların aynı olmasının mümkünatı yok. Bu da doğal olarak kullanacağınız cilt serumunu da yaşınıza göre seçmenizi gereki kılmaktadır. Tabii ki de kullanacağınız serum, cildin ihtiyaçlarına göre şekilleneceği için bazı dönemlerde maddi açıdan çeşitli değişikliklerle de karşılaşma olasılığınız mümkün. Ancak şunu bilmenizi isteriz ki, cilt serumlarının içeriğinde yer alan bileşenler, sizin ihtiyacınız olan birçok etkileşime ulaşmanızı ve bunu da sadece tek bir serumla başarmanızı destekleyici türden.

Tüm bunların yanı sıra Maruderm markasının cilt bakım ürünleri ve desteğini her zaman almanızı da öneririz. Sağlıklı ve yaşlanmanın uzağında bir cilde kavuşabilmek açısından, bu tarz bir cilt bakım düzeni sizin için daima önemli sonuçları da beraberinde getirebilecek etkileşimler kuracaktır. Bu sebepten dolayı da serum kullanımını ne olursa olsun beli bir rutine yerleştirip o doğrultuda sağlamalısınız.

Pelda Yalçınkaya

Merhabalar ben Pelda. Cilt bakımı ve güzellik alanına büyük bir ilgi duyuyor ve bu alanda aktif şekilde araştırmalar yapıyorum. Araştırmalarım ve deneyimlerim sonucunda öğrendiklerimi Maruderm aracılığıyla sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Magic Crush Nedir?

Magic Crush Nedir?

Magic Crush; bölgesel zayıflama yöntemleri arasında yer almakta ve vücut dokularının daha aktif çalışmasına yardımcı olmaktadır. Tek seansta dâhi etkili sonuçlar veren Magic Crush, sarkma ve selülit gibi oluşumlara da iyi gelmektedir. Jawline belirginleştirme ve kırışıklık giderme gibi alanlarda kullanılan Magic Crush, ağrısız ve güvenli bir işlem olması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir.

Soğuk Lipoliz Nedir, Ne İşe Yarar?

Soğuk Lipoliz Nedir, Ne İşe Yarar?

Soğuk lipoliz, bölgesel incelme yöntemleri arasında yer alan ve 0’ın altında sıcaklıklara çalışan profesyonel bir tedavi prosedürüdür. Soğuk lipoliz uygulaması ile yağ dokuları dondurularak deforme edilmekte ve kişinin bölgesel olarak incelmesi mümkün hale gelmektedir. Soğuk lipoliz, bölgesel incelmenin yanı sıra cilt problemlerinin azalmasına da yardımcı olmaktadır. Çok yönlü etkileri nedeniyle öne çıkan soğuk lipoliz, birçok kişi tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Erkekler İçin Cilt Bakım Önerileri

Erkekler İçin Cilt Bakım Önerileri

Erkekler için cilt bakım önerileri; tıraş sonrası bakım, peeling ve tonik uygulamaları, gözenek sıkılaştırıcı bakım ürünü kullanımı ve güneş koruyucu krem kullanımı olarak sıralanmaktadır. Erkekler için cilt bakım ürünleri aracılığıyla yapılan bu uygulamalar, erkek bireylerin daha temiz ve sağlıklı bir cilde sahip olmalarına olanak tanımaktadır. Erkekler, cilt bakım rutinlerine özen göstererek; yaşlanma belirtilerini ve kırışıklık oluşumunu en aza indirebilmektedir.

G5 Masajı Nedir? Faydaları Nelerdir?

G5 Masajı Nedir? Faydaları Nelerdir?

Bölgesel incelme yöntemleri arasında yer alan G5 Masajı, yağ dokularına yüksek yoğunluklu titreşimler göndermekte ve kişinin sıkılaşarak kilo vermesini mümkün hale getirmektedir. G5 bölgesel zayıflama, selülit ve çatlak gibi cilt problemlerine de iyi gelmekte ve uzun vadede kalıcı sonuçlar vermektedir. Uygulama bölgesine olan kan akışını hızlandıran G5 Masajı; çok fonksiyonlu etkileri nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir

Sıcak Havada Vücut Kokusuna Kesin Çözüm Nedir?

Sıcak Havada Vücut Kokusuna Kesin Çözüm Nedir?

Yaz aylarının doğal bir getirisi olan aşırı terleme, vücut kokusu problemlerinin baş göstermesine neden olmaktadır. Ter kokusu, yoğun tempoda ve kalabalık ortamlarda çalışan kişilerin; yaşam kalitesini düşürmekte ve iş motivasyonunu olumsuz etkilemektedir. Yaz aylarında oluşan vücut kokusunun, doğal yollarla giderilmesi; uzun vadede kalıcı sonuç elde edilmesi adına önem arz etmektedir.

Kırışıklıklara Karşı Neler Yapılmalıdır?

Kırışıklıklara Karşı Neler Yapılmalıdır?

Cilt yüzeyinde oluşan kırışıklıklar, ilerleyen yaş veya stres gibi faktörler nedeniyle ortaya çıkmakta ve kişilerin solgun görünmesine neden olmaktadır. Kırışıklık görünümünün azalması için anti age serum ve krem çeşitlerinin düzenli olarak kullanılması gerekmektedir. Kırışıklık karşıtı bakım ürünleri, cilt dokularındaki kolajen üretimini desteklemekte ve kişinin daha genç görünmesine yardımcı olmaktadır.

Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer?

Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer?

Koltuk altı kararması, yanlış epilasyon yöntemleri nedeniyle ortaya çıkmakta ve yaz aylarının diken üstünde geçmesine neden olmaktadır. Ayrıca koltuk altı bölgesine uygulanan jilet ve ağda gibi geleneksel yöntemler, söz konusu bölgenin doğal renk pigmentlerini kaybetmesine sebebiyet vermektedir. Koltuk altı kararmasını azaltan yöntemler; kese uygulaması, peeling uygulaması, beyazlatıcı bakım ürünü kullanımı ve lazer epilasyon olarak sıralanmaktadır.

Gözaltı Morluklarına Kesin Çözüm

Gözaltı Morluklarına Kesin Çözüm

Gözaltı morlukları; yorgunluk, uykusuzluk, sağlıksız beslenme alışkanlıkları, yoğun iş temposu, stres ve kalıtım gibi faktörler nedeniyle ortaya çıkmaktadır. Göz çevresi bakım ürünleri ve bazı klinik tedaviler, gözaltı morluklarının giderilmesine yardımcı olmakta ve kişinin daha genç görünmesine olanak tanımaktadır.

Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılır?

Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılır?

Göz çevresi bakımı, kaz ayakları ve gözaltı morluklarının azalmasına yardımcı olmaktadır. Besleyici yüz serumları ve organik bakım ürünleriyle yapılan göz çevresi bakımı, kişinin kendini daha genç hissetmesine ve daha az kırışıklık problemi yaşamasına olanak tanımaktadır. Göz çevresi bakım ürünleri; gözaltı morlukları, gözaltı torbaları ve kazayağı gibi problemlere özel olarak formüle edilmektedir.

Çocuklar Nemlendirici Ürün Kullanabilir mi?

Çocuklar Nemlendirici Ürün Kullanabilir mi?

Çocuklar ve bebekler, hassas bir cilt yapısına sahip olmaları nedeniyle; cilt kuruluğu, pişik, tahriş ve güneş yanığı gibi olumsuz durumları daha sık yaşamaktadır. Bebek ve çocuk cildinin korunması için çocuklar için nemlendirici krem ve serum çeşitlerinden yararlanmak gerekmektedir. Ebeveynler, çocuklarının cilt sağlığını; dış unsurların zararlı etkilerine karşı korumak adına, nemlendirici bakım ürünlerine rağbet göstermektedir.

Güneşten Kızaran Yüze Ne Yapılmalı?

Güneşten Kızaran Yüze Ne Yapılmalı?

Yaz aylarında, gereken önlemlerin alınmaması nedeniyle ortaya çıkan güneş yanığı; cilt lekesi problemlerinin hızlanmasına ve cilt yüzeyinin yoğun bir şekilde kızarmasına neden olmaktadır. Güneş nedeniyle kızaran ciltler, gereken önlemlerin alınmaması halinde yoğun bir acı ve hassasiyet hissi oluşturmaktadır. Soğuk kompres, yoğurt maskesi ve aloe vera kullanımı; güneş nedeniyle kızaran ciltlerin sakinleştirilmesine yardımcı olmaktadır.

Yüz Bakım Ürünleri Nelerdir? Ve Nasıl Kullanılır?

Yüz Bakım Ürünleri Nelerdir? Ve Nasıl Kullanılır?

Yüz bakım ürünleri; temizleyici jel, tonik, peeling, serum ve nemlendirici krem olarak sıralanmaktadır. Yüz bakım ürünlerinin düzenli olarak kullanılması; cilt problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır. Cilt gözeneklerinin açılmasına ve cildin doğal nem dengesini yeniden kazanmasına olanak tanıyan yüz bakım ürünleri, birçok kişi tarafından güvenle kullanılmakta ve verim sağlamaları nedeniyle tekrar tekrar tercih edilmektedirler.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..