quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Yüz Serumu Nedir? Faydaları Nelerdir?

Yüz Serumu Nedir? Faydaları Nelerdir?

Cilt güzelliği hemen hemen her kadının önemsemiş olduğu bir husustur. Sizlerin de güzelliğinize önem vermiş olduğunuzu varsaydığımızda da, cildinize gerekli olan bakımı yapıp yapmadığınızı merak ediyoruz.

Gerçekten de cildinize ihtiyacı olan bakım düzenini gerektiği şekilde uyguladığınızı düşünüyor musunuz? Bildiğiniz üzere cildinizi tıpkı bir bebeğin cildindeki hassasiyete ulaştırmak için birçok farklı bakım yöntemi ve ürünü vardır. Cilt bakım seti açısından yüzün ve cildin daha yumuşak ve sağlıklı olması için de sizlere cilt – yüz serumu önerisinde bulunmak istiyoruz. Bu serumlar tam olarak nedir ve ne şekilde faydalar sunmaktadır, bunu da yazımızın detaylarında sizlere açıklamak istiyoruz.

Cilt Bakım Serumu Nedir?

Bakım serumları, en fazla çalışan ve 24 saat ara vermeyen cilt bakım ürünü olarak da adlandırmak doğrudur. Çoğu insan bakım serumlarının çeşitli fiyatlarını göz önüne alarak bazı dönemlerde ‘’Aslında ihtiyacım yok’’ yanılgısına düşebilir, ancak serumların düzenli bir sistemde kullanılması, cildinizin çok daha rahat ve ferah bir konuma erişmesini desteklemiş olacaktır. Keza bu tarz serumlar, diğer cilt bakım ürünlerine oranla daha fazla aktif madde içermektedir. Bu sebepten dolayı da sizlere cilt bakımından çok daha fazlasını sunma imkanı tanımış olacaktır. Cildi korumak ve nemlendirmek gibi yalnızca belirli bir düzeyi korumak adına üretilen nemlendirici kremlerin üzerine çıkabilecek etkileşimlere sahiptir bu tarz cilt bakım serumları. Cildin derinindeki ölü hücrelerin yok edilmesi, çok daha rahat ve nefes alınabilir bir cilt düzeni ve aynı zamanda da gelecekte oluşabilecek hasarların önüne geçmesi konusunda bu tarz bir serum takviyesinden yararlanmanızda fayda görülmektedir. Ayrıca serumlar, cildinizdeki nem dengesinin düzenli bir şekilde korunmasının yanı sıra, uzun dönemde kolajen üretiminin de artmasına yardımcı olur. Bu kapsamda da kolajen artışı cilt için çok önemlidir. Serumlar küçük moleküller içerdikleri için kremlerden daha hafiftirler ve bu sebepten de cildin daha derin tabakalarını besleyebilirler. Bu da sizin düzenli bir serum kullanımınızla birlikte cilt ve özellikle de yüzünüzdeki ihtiyaç duyulan bakıma kavuşmanızı hızlı bir şekilde sağlamış olacaktır.

Cildin Neden Seruma İhtiyacı Vardır?
 

Cildin her şeyden önce nemli kalmaya ihtiyaç duyduğunu hepimiz çok ama çok iyi biliyoruz. Bu konuda nemlendirici kullanan pek çok kadının seruma karşı önyargılı yaklaşma ihtimali çok fazla. Bu sebepten şunun garantisini verebilir ki, hem nemlendirici krem, hem de yüz serumunu düzenli ve aynı anda kullanmak sizin cildiniz için yapabileceğiniz en etkili kararlardan birisine dönüşecektir. Çoğu fark edemediği şey serumun kullandığınız diğer cilt bakım ürünlerinin de üzerinde yararlar oluşturmasıdır. Serumu cilt bakım rutininizin içerisine monte ettiğiniz takdirde, mevcut işleyiş her şeyin üzerinde sonuçlar elde etmenizi de bir nevi desteklemiş olacaktır.

Serum Kullanımının Faydaları Nelerdir?


Cildinize düzenli bir şekilde serum dahil ettiğiniz zaman, birçok açıdan faydasını göreceğiniz etkileşimlerle buluşmuş olacaksınız. Serumlar, direkt olarak epidermis diye adlandırılan üst derinin daha derinlerinde oluşan pigmentesyon, yaşlanma kaynaklı lekeler, derin kırışıklıklar gibi cilt sorunlarını hedef alacak şekilde üretilip formüle edilir. Bu sebepten dolayı da serumların yaşlandırma karşıtı bakımın vazgeçilmez parçalarından birisi olabileceğini söylememiz çok daha doğru olabilir. Pek çok uzman tarafından da fark edici etkileri, klinik araştırmalarınca da kanıtlandığı için, cilt bakımında serum etkileşimini muhakkak denemenizi ve faydalarını da bizzat keşfetmenizi öneriyoruz. Bu sayede cildinizin ihtiyaç duyduğu birçok etkileşim de kısa süre içerisinde sağlanmış olacaktır.

Cildinizi yaşlanmaya karşı koruma altına almak istiyorsanız eğer, serum kullanımını muhakkak belli bir rutin üzerinden gerçekleştirmenizi öneririz. Belirttiğimiz üzere serum içerisinde bulundurduğu kaynaklar sayesinde, hem lekeler hem de kırışıklıklara doğrudan etki sağlamayı başarabilmektedir. Serumların bu tarz cildi koruma altına alması, kırışıklıkları engelleyip daha sıkı bir formda tutması da, pek çok açıdan verimli sonuçları ortaya çıkarmış olacaktır. Bu konuda herhangi bir dermotologla da iletişim kurduğunuzda, sizlere serumun olası yararlarını doğrudan aktarmış olacaktır. Burada önemli olan şey de doğru ve yerinde bir serum kullanımıyla cildinizde oluşabilecek her türlü zararı yok etmek, cildinizi çok daha sağlıklı bir form düzenine kavuşturmayı başarabilmektir…

Serumlar Gündüz veya Gece Kremi Yerine Kullanılmalı Mı?


Bu durum çoğu kadın için kafa karıştırıcı olabilir. Kimileri serumları gündüz ve gece kremi niyetine ve yerine kullanmaya çalışıyor. Ancak böyle bir şey yapmak kesinlikle yanlış sorunları beraberinde getirmiş olacaktır. Çünkü nemlendirici kremler, cildi nemli tutmak ve dış etkenlere karşı bariyer görevi üstlenmek amacıyla tasarlanmıştır. Serumlar ise anahtar içerikleri sayesinde cildin daha derin tabakalarına işleyerek cilt sorunlarını çözmeye yönelik bir süreç geliştirmektedir. Bu sebepten de gece ve gündüz nemlendirici kremleri ile serum kullanımını ayrı şekillerde değerlendirip uygulamaya almalısınız. Gece ve gündüz kremleri ile serumun cilt bakımında farklı rolleri ve faydaları bulunur. Bunlardan herhangi birisini kullanmamak, cilde aşılamak istediğiniz sağlığın dengesinde bozulmalara sebebiyet verebilir. Bu sebepten dolayı da cildin sağlığından mahrum etmemek adına bu üç ürünü de belli düzenler içerisinde kullanmanızda yarar görmekteyiz.

Bu kapsamda da kısaca anlatmamız gerekirse serumlar, hafif ve küçük moleküllü yapıları sayesinde cildin derinlerine nüfuz eder ve cilt sorunlarının giderilmesi konusunda etkili yardımları olur. Aynı zamanda sizlerin takviye olarak alacağınız gündüz ve gece kremlerindeki etkinin de artmasını destekleyici bir durumu da mevcuttur serumların. Bu sebepten dolayı da düzenli kullanımını her daim destekleyip o doğrultuda değerlendirmeniz gerektiğini kesinlikle unutmamalısınız.

Gündüz kremi ise cildinizi derinlemesine nemlenmesi konusunda yardımcı olacaktır. Gün içerisinde birçok dış faktörden korunmanızı da sağlayacak olan bu krem, formüllerinde güneşin zararlı ışınlarından ve buna bağlı yaşlanmadan koruyan UV faktörleri bulundurmaktadır. Bu sebepten dolayı da serum kullanımının yanı sıra gündüz kremi takviyesini de cildinize muhakkak uygulamalısınız ki, cildinizin daha sağlıklı ve gün içerisinde dış etkenlere karşı çok daha güçlü bir duruşu olabilsin.

Tüm bunlarla birlikte gece kremleri ise, cildin en fazla ihtiyaç duyulan etkilerini karşılar. Çünkü cildinizin en fazla beslenmeye ihtiyacı olduğu saatler gecelerdir. Ciltler geceleri kendilerini beslerler. Aynı zamanda da geceleri bir yenileme süreci kendisini gösterir. Bu sebeple serumun tek kullanımı geceler için yeterli değildir. Gece kremini de cildimize ihtiyaç duyduğu bakımı yaptığını, nemlendirdiğini bilmenizi isteriz.

Bu üç etkileşimli ürünü göz önünde tuttuğumuzda da serum başta olmak üzere diğer takviyeleri de hayatınızın odak noktasına koymanızda yarar görülmektedir. Çünkü iyi bir cilt bakımı, daima çok daha etkin sonuçlara erişiminizi destekleyici düzenlemelerle kendisini şekillendirir. Bu süreç göz önüne alındığında da zaten rutin olarak gerçekleştireceğiniz bakım düzenleri sayesinde, cildinizin ihtiyacı olan her türlü detayı rahatlıkla aktarma olanağı da yakalamış olacaksınız. Bu sistemi hayatınızın odak noktasına yerleştirmek, sizin cildinizdeki bütün aksaklıklardan kurtulmanızı da doğrudan desteklemiş olacaktır.

Bu aşamalar esnasında da Maruderm markasının nemlendirici krem çeşitlerinden de destek alarak cildinizin bakımlı bir forma kavuşmasını sağlayabilirsiniz.

Cilt Serumları Nasıl Kullanılmalıdır?

Öncelikle cilt serumu kullanımını düzenli bir işleyişte gerçekleştirmediğiniz takdirde beklediğiniz sonuçlara kolayına ulaşılmayacağını bilmenizi isteriz. Bu serumu temizlenmiş ve tonik ile arındırılmış cildinize bir pamuk yardımıyla uygulamalısınız.Serumları uygulama esnasında hem yüzünüze hem de boyun bölgenize masajlar yapmanızı öneririz. Serumlar içerik olarak yoğun oldukları için genellikle de büyük bir damla tüm yüzünüz ve boynunuz için fazlasıyla yeterli olacaktır. Bu tarz serum ürünlerini bol sürmekten kaçınmalısınız. Zaten kullanmış olacağınız serumun cildiniz tarafından kolay bir şekilde emildiğini göreceğiniz için, cildinizi gece ve gündüz kremi kullanımına da bir nevi hazır durumuna getirmiş olacaksınız. Bu süreçleri belli bir sistem üzerinden aktarıp şekillendirmeye başladığınız an itibariyle de, serum kullanımında doğru sonuçlara ulaşma olasılığınız da artış gösterebilir. Tabi bu süreçte de serum kullanımında şu tarz bir yol izlemenizi de öneriyoruz.

Kusursuz Bir Gece Rutini Oluşturun!

Serum kullanımı, cildinizin çok daha ferah ve temiz bir moda kavuşmasını destekleyici etkiler kuracaktır. Bu sebepten dolayı da kusursuz bir gece rutini oluşturmanız daima önemlidir bu süreçten yararlanabilmeniz açısından. Bu kapsamda da ikili temizleme ve tonikleme yöntemini uygulayarak başlamalısınız. Yaşlanma karşıtı kremleri cildinize uyguladıktan sonra da tonikleme yöntemiyle cildinizi temiz bir konuma ulaştırmalısınız. Bu aşamalarda da serumu uygularken biraz önce belirttiğimiz üzere cildinize masaj yapmaktan kesinlikle kaçınmamanız gerekmektedir. Yüzünüze serumu iyice yedirin ve sabahın tazeliğini cildinizde hissetmeye başlayın. Burada cildiniz için duyduğunuz endişeleri belirlemenizde çok önemli bir husustur. Serum ve yağ bazlı nemlendirici krem düzeninizi oluşturun ve cildinize ihtiyaç duyduğu tüm bakımı aynı düzeni kurarak aktarmaya özen gösterin. Bu özen süreci sayesinde cildinizin günden güne kendisini yenileyip rahatlatıcı bir komplekse erişim sağlayacağını da unutmamalısınız. Bu sürece adapte olup belli bir uyum sağladığınız müddetçe de başta kullanılan yüz serumları olmak üzere pek çok destekleyici ürünün faydasını fazla fazla görmeye başlamış olacaksınız. Bu sebepten dolayı da muhakkak bahsetmiş olduğumuz rutini uygulama konusunda özenli adımlar atmanızı öneriyoruz.

Yaşınıza Göre Serum Seçimi

Son olarak da şunu da belirtmek isteriz ki, cilt söz konusu olduğunda her yaşın ihtiyacı olan bakımın maalesef aynı olmadığını görmeniz gerek. Yani 20’li yaşlar ile 50’lili yaşların aynı olmasının mümkünatı yok. Bu da doğal olarak kullanacağınız cilt serumunu da yaşınıza göre seçmenizi gereki kılmaktadır. Tabii ki de kullanacağınız serum, cildin ihtiyaçlarına göre şekilleneceği için bazı dönemlerde maddi açıdan çeşitli değişikliklerle de karşılaşma olasılığınız mümkün. Ancak şunu bilmenizi isteriz ki, cilt serumlarının içeriğinde yer alan bileşenler, sizin ihtiyacınız olan birçok etkileşime ulaşmanızı ve bunu da sadece tek bir serumla başarmanızı destekleyici türden.

Tüm bunların yanı sıra Maruderm markasının cilt bakım ürünleri ve desteğini her zaman almanızı da öneririz. Sağlıklı ve yaşlanmanın uzağında bir cilde kavuşabilmek açısından, bu tarz bir cilt bakım düzeni sizin için daima önemli sonuçları da beraberinde getirebilecek etkileşimler kuracaktır. Bu sebepten dolayı da serum kullanımını ne olursa olsun beli bir rutine yerleştirip o doğrultuda sağlamalısınız.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır? Yağlı ciltler için nemlendiricinin önemi konulu bloğumuzu buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir? konulu blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce cilt bakım setini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akneye eğilimli ciltler için cilt bakım önerilerini bulabiliceğiniz blog yazımızı buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemiz üzerinden alabilirsiniz.

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Bu blog yazımızda sivilceler için uygulayabileceğiniz çözümlerden bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Bu blog yazımızda sivilce ve akne oluşumundan kurtulmanın yollarından bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz.

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akneler ile sivilceleri karıştırmamak gerekir. Her ikisi de özellikle ergenlik dönemlerinde ciltte meydana gelse de, akneler sivilcelerin daha iltihaplanmış versiyonlarıdır diyebiliriz.

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler, ergenlik dönemi itibariyle her yaş grubunda muhakkak görülen bir cilt hastalığı olmaktadır. Kimi insanlar önemsemese de son derece hassas bir cilt problemi olmaktadır sivilceler.

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilceler nasıl geçer sorusu pek çok kişi tarafından sürekli sorulmaya devam ediyor. Ergenlik dönemiyle başlayan ve ciltte belirgin sıkıntılar yaşatan sivilce ve akneler, aynı zamanda sağlığa da doğrudan etkiler..

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Bu yazımızda sivilcelerden nasıl kurtulabileceğiniz ile alakalı tüyolar verilmektedir. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret ediniz.

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Cildimizin sivilce ve akne oluşumuna sebebiyet veren pek çok faktör vardır. Öyle ki cilt, başlı başına hassasiyete açık ve çabuk yıpranabilecek bir forma sahip olduğu için, stres, mevsimsel geçişler..

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceler, hem erkekler hem de kadınlar açısından en büyük cilt sorununa dönüşebilir. Özellikle de kadınların yoğun koşturmaca, makyaj, mevsimsel geçiş ve hormonsal değişimler...

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler, sadece bayanların değil belli dönemlerde erkeklerin de en fazla dert yandığı cilt sıkıntılarının başında gelmektedir.

Blog Nedir?

Blog ("weblog"un kısaltması), bir konu hakkında düzenli olarak güncellenen içerik (blog yazısı) sunan bir kişi, grup veya şirket tarafından yürütülen çevrimiçi bir dergi veya bilgilendirici web sitesidir. Bilgileri ters kronolojik sırayla sunar ve resmi olmayan veya konuşma tarzında yazılmıştır.

Cilt bakım, saç bakım ve vücut bakım ürünleriyle alakalı tavsiyelere bloğumuz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güzellik blogu, güzellik, makyaj, saç, moda, cilt bakımı ve diğer güzellikle ilgili konular hakkında içerik barındıran bir web sitesidir. Güzellik blogları ipuçlarını paylaşır, ürünleri gözden geçirir, öğreticiler oluşturur ve trend olan güzellik haberlerini tartışır. Güzellik oldukça görsel bir konu olduğundan, bu bloglar genellikle çok sayıda resim ve video yayınlar.

Güzellik blogcuları başkalarına nasıl güzel olunacağını gösterir. Genellikle resim ve videolarla adım adım öğreticiler yazarlar. Web sitelerinde, YouTube kanallarında, Instagram hesaplarında ve diğer sosyal medya platformlarında ürünleri test eder, inceler ve görüşlerini paylaşırlar.

Güzellik Blogları Türleri

Ne tür bir kitleye odaklanmak istediğinizi seçmek, geliştirdiğiniz içeriği şekillendirmeye yardımcı olacağından, blogunuzun uzun vadeli başarısı için çok önemlidir.

Aşağıdaki blog türlerini göz önünde bulundurun:

Makyaj için Güzellik Blogları: Ürünleri tanıtırken belirli "görünümler" elde etmek için eğitim içeriği sağladıkları için makyajı merkeze alan bloglar modadır.

Açık Ten için Güzellik Blogları: Çok açık tenlerin kendine özgü cilt bakımı ihtiyaçları ve özel makyajı vardır. Soluk tenli bloglar, daha açık ten tonlarıyla en iyi şekilde çalışan belirli görünümler önerir.

Koyu Ten için Güzellik Blogları: Bu blog kategorisi, Siyah, Asyalı ve Latin insanlar için makyaj ve cilt bakımı gibi birden çok cilt tonunu kapsar.

Kırk Üzeri İçin Güzellik Blogları: Elinizden gelenin en iyisini yapmak her yaş için çok önemlidir, bu nedenle daha yaşlı ve daha olgun yetişkinler için bloglar da yaygındır.

Altmışın Üzerindeki Güzellik Blogları: Bu bloglar, yaşlı erkekler ve kadınlar için cilt bakımı, moda ve güzellik konusunda uzmanlaşmıştır.

Devamını Oku..