Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Yüz Bakımı Neden Önemlidir?

Yüz Bakımı Neden Önemlidir?

Cilt bakımları, ciltteki sorunların giderilmesine yönelik gerçekleştirilen bakım aşamalarıdır. Bu aşamalar sayesinde ciltte oluşabilecek sorunlar için önlemler alınabilir, bu sayede de cildin çok daha sağlıklı bir görünüme ulaşması sağlanabilir. Bu kapsamda da cilt ile birlikte cildin en hassas olduğu bölgesi yüzleri de görmezden gelmemek gerekir. Çünkü yüzlerimiz bizim günlük hayatımızdaki bir nevi maskemiz olarak da kabul edilebilir. Bu sebepten dolayı yüz bakımının düzenli bir süreçte gerçekleştirilmesi büyük önem taşır. Böylece cilt için gerekli vitamin ve minerallerin karşılanması sağlanır. Bu sayede de yüz bölgesinde oluşan cilt sorunları bir nevi ötelenmiş olur.

Yüz Bakımını Neden Önemsemeliyiz?

Cildin ve özellikle de yüzünüzün sağlıklı görünmesi açısından çok önemlidir bakım yapmak. Çünkü cilt sağlığını bozan birçok etken sayabiliriz sizler için. Bunlar arasında da günlük yaşam biçimleri, dengesiz beslenme ve cilt için gerekli olan gıdaları tüketmeme, yetersiz sıvı tüketimi, stres ve sürekli makyaj yapma gibi durumlar baş etmenlerdir. Bunlara maruz kalan cilt, bir süre sonrasında yıpranmış ve kuru bir görünüme sahip olacaktır. Cildin bu görüntüsü ise insanları yaşından da daha olgun gösterebilir. Aynı zamanda da sürekli bir yorgunluk izlenimi de verir. İşte bu sebepten dolayı cilt bakımı her daim önemlilik arz eden bir süreci ortaya çıkarmalıdır.

Düzenli bir şekilde yüzünüze bakım uygularsanız ve aynı şekilde bu aşamaları cildinize de aktarırsanız şu tarz gelişmelerden yararlanma imkânı da bulacaksınız;

·Sivilcelerin ve aknelerin kaybolması, iyileştirilmesi

·Cildin olduğundan daha parlak bir görünüme kavuşması

·Cildin sıkı ve pürüzsüz bir hal alması

·Cildin ihtiyacı olan nem oranına ulaşması

·Cildin kir ve yağdan kısa süre içerisinde arınması

·Sağlık açısından cilt sorunlarına karşı önlemlerin alınması

Tüm bu durumlara erişmek adına da yüzünüze gerekli olan ilgi ve alakayı muhakkak göstermeye özenli olun. Düzenli bir şekilde cilt bakımına yoğunlaşan insanların daha genç gözüktüğünü ve yaşlanma karşıtı bir düzende ilerlediğini de bilmenizi isteriz. Yüzünüzün akne ve sivilcelenmesini önlemek, diğer cilt hastalıklarının önüne geçmek her daim önemlilik taşımaktadır. Bu sebepten dolayı da yüzünüzü gün içerisinde en az 2 ya da 3 defa düzenli olarak yıkamalısınız. Ne çok soğuk ne de çok sıcak suyla, sadece ılık su eşliğinde bol sabunlu bir şekilde yıkayacağınız yüzünüz, hem nemli kalacaktır hem de bakterilerden arınmasını çok iyi bilecektir. Bu süreçte de yüz bakımı sayesinde cildin yaşlanma karşıtı bir düzene geçiş yapabileceğini bilmenizi isteriz.

Peki yüz bakımı için ne tarz uygulamalar ve bakım tekniklerinden yararlanmalıyız?

Yüz bakımında cilt bakım setleri kullanımı oldukça önemlidir. Leke giderici kremler ve nemlendirici formüllü kremleri yüzünüz ve cildinizin ihtiyaç duyduğu bölgelere muhakkak uygulamalısınız.

Unutmamak gerekir ki her cilt tipi için farklı bir bakım formülü gereklidir. Cildinize bakmak ve cilt yapısını bozmamak için öncelikle cilt tipinize uygun ürünlerin seçimiyle başlamalısınız. Maruderm markasının sahip olduğu en iyi cilt bakım ürünleri de, birçok etkili formül sayesinde sağlıklı bir cilde kavuşmanızı destekleyici unsurlara sahip. Cildin bakımlı olması adına nemlendirici krem takviyelerini asla aksatmamanız gerekiyor. Çünkü cilt, özellikle de yüz bölgesinde her daim su ihtiyacı faktörü kendisini göstermiş olacaktır. Cildinize iyi gelecek, aşırıya kaçmayacak bir nemlendirme formülü uygulayacak bir krem uygulaması sayesinde, cildinizdeki denge de sağlanacaktır ve yüzünüzün sivilce, siyah nokta ve kist gibi birçok probleminden kurtulmaya başlamış olacaksınız.

Düzenli ve Nazik Bakım Önemlidir.

Hassas bir cildin bakımı her zaman nazikçe gerçekleştirmelidir. Makyaj yapıyorsanız eğer cildinizin bakımı ve temizliğine makyaj temizlemeyle başlamalısınız. Yüzünüze zarar vermemek ve cildinizin doğal dengesini korumak açısından cildiniz için özel formüle edilmiş makyaj temizleyicilerini kullanmanızı öneriyoruz. Burada dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli husus ise, makyajı ne olursa olsun temizlemeniz gerektiği. Geceleri yüzünüzde makyaj var iken uyumak gerçekten de zararlı. Cildin ihtiyacı olan havayı almasının önüne geçmekle birlikte, sivilce ve akne gibi sorunların çıkmasını da bir nevi tetiklemektedir. Bu kapsamda da makyajınızı temizledikten sonra cildinizi de ılık ve sabunlu suyla güzelce yıkamanız gerekmektedir.

Mevsim Geçişlerine Dikkat!

Birçok insanın cildi mevsim geçişlerine farklı hassasiyetler gösterebilir. Özellikle de sonbahar ile ilkbahar aylarında cildin farklı hava koşullarına maruz kalması, yıpranmasını da pekiştirecek etmenlerin başında gelir. Bu da mevsim geçişlerinde cilt bakımına ayrıca önem göstermeniz gerektiğini ortaya çıkarmaktadır. Çünkü çok sıcak havalar cildin etkilenmesine ve hassasiyet göstermesine sebebiyet verebilir. Bunun tam tersi soğuk havalar da çatlaklar, dudaklarda uçuklar ve yüz bölgelerinde lekelenmelere sebebiyet verecektir. Bu gibi unsurların tamamı göz önüne alındığında da mevsim değişimlerinde muhakkak yüzünüzün bakımına önem gösterecek aşamalarla yola devam etmelisiniz. Bu sizin cildinizdeki sağlığı korumanız konusunda avantaj olacaktır.

Su Tüketmekten Vazgeçmeyin

İnsan vücudu bir nevi sudan oluşmaktadır. Bu sebepten dolayı da cildinize ihtiyacı olan suyu her zaman karşılamalısınız. Günde en az 5 litre su tüketimine önem göstermeniz gerekiyor bu hususta. Tabii bunu da günün içerisine yayacak şekilde gerçekleştirmeniz önemlidir. Sigara ve alkolden mümkün oldukça uzak durmalı, asitli içecekler ve yağlı besin tüketimini de aza indirmelisiniz. Su tüketimi bu aşamalarda cildin nemli kalmasını sağlamakla birlikte, cildin gözeneklerinin de nefes alıp vermesini tetiklemiş olacaktır. Bu kapsamda da sizler açısından su tüketimi her zaman en önemli cilt bakım aşaması olmalı. Yüzünüzün çok daha sağlıklı bir görünüme kavuşabilmesi açısından gün boyunca su tüketimi gerçekleştirmekten asla kaçınmamalısınız.

Güneşten Sakınmaya Özen Gösterin

Her mevsim için güneş filtresi içeren günlük güneş koruyucu ürünler kullanma konusunda özen göstermenizi öneriyoruz. Çünkü güneş ışınları özellikle de yüz bölgesine doğrudan zarar verecek etkenleri içerisinde bulundurabilmektedir. Bu kapsamda bakıldığında da cildin güneş ışınları ve kızarıklıklara karşı daima bakıma ihtiyacı olacaktır. Yüzünüz için güneşten korunacak kremler, aynı zamanda da iyi bir güneş gözlüğü kullanmanızı öneriyoruz. Bu süreçte de Maruderm nemlendirici krem ve leke giderici formüllerine sahip ürünlerini de detaylı bir şekilde kullanmanızda yarar var. Bu ürünleri düzene aktaracak şekilde yüz bölgenize uygularsanız eğer, çok daha verimli sonuçlarla buluşma olasılığınızda da artış gözlenmiş olacaktır.

Tüm bunların yanı sıra yüz bakımını her zaman önemsememiz gerektiğini asla aklınızdan çıkarmamanız lazım. Yüzümüz, bizi yansıtma konusunda en önemli yardımcımız. Güzelliğimizi de her zaman duru bir şekilde tutmak adına yüz bakımını destekleyici birçok etmenden yardım alabileceğinizi bilmenizi isteriz. Bu sebepten dolayı da yüzünüze ihtiyaç duyduğu bakım aşamalarını uygulamanızı öneriyoruz. Bu uygulamalar hem doğal yollardan, hem de bahsetmiş olduğumuz Maruderm markasının ürünleriyle mümkün hale gelebilir. Cildinizin birçok dış etmenden korunması ve çok daha rahat nefes alıp vermesi açısından muhakkak bahsetmiş olduğumuz düzenlere uyum sağlamalısınız. Bunu başardığınız an itibariyle de zaten çok daha parlak ve nefes alabilir bir cilde de sahip olacaksınızdır.

Pelda Yalçınkaya

Merhabalar ben Pelda. Cilt bakımı ve güzellik alanına büyük bir ilgi duyuyor ve bu alanda aktif şekilde araştırmalar yapıyorum. Araştırmalarım ve deneyimlerim sonucunda öğrendiklerimi Maruderm aracılığıyla sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Magic Crush Nedir?

Magic Crush Nedir?

Magic Crush; bölgesel zayıflama yöntemleri arasında yer almakta ve vücut dokularının daha aktif çalışmasına yardımcı olmaktadır. Tek seansta dâhi etkili sonuçlar veren Magic Crush, sarkma ve selülit gibi oluşumlara da iyi gelmektedir. Jawline belirginleştirme ve kırışıklık giderme gibi alanlarda kullanılan Magic Crush, ağrısız ve güvenli bir işlem olması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir.

Soğuk Lipoliz Nedir, Ne İşe Yarar?

Soğuk Lipoliz Nedir, Ne İşe Yarar?

Soğuk lipoliz, bölgesel incelme yöntemleri arasında yer alan ve 0’ın altında sıcaklıklara çalışan profesyonel bir tedavi prosedürüdür. Soğuk lipoliz uygulaması ile yağ dokuları dondurularak deforme edilmekte ve kişinin bölgesel olarak incelmesi mümkün hale gelmektedir. Soğuk lipoliz, bölgesel incelmenin yanı sıra cilt problemlerinin azalmasına da yardımcı olmaktadır. Çok yönlü etkileri nedeniyle öne çıkan soğuk lipoliz, birçok kişi tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Erkekler İçin Cilt Bakım Önerileri

Erkekler İçin Cilt Bakım Önerileri

Erkekler için cilt bakım önerileri; tıraş sonrası bakım, peeling ve tonik uygulamaları, gözenek sıkılaştırıcı bakım ürünü kullanımı ve güneş koruyucu krem kullanımı olarak sıralanmaktadır. Erkekler için cilt bakım ürünleri aracılığıyla yapılan bu uygulamalar, erkek bireylerin daha temiz ve sağlıklı bir cilde sahip olmalarına olanak tanımaktadır. Erkekler, cilt bakım rutinlerine özen göstererek; yaşlanma belirtilerini ve kırışıklık oluşumunu en aza indirebilmektedir.

G5 Masajı Nedir? Faydaları Nelerdir?

G5 Masajı Nedir? Faydaları Nelerdir?

Bölgesel incelme yöntemleri arasında yer alan G5 Masajı, yağ dokularına yüksek yoğunluklu titreşimler göndermekte ve kişinin sıkılaşarak kilo vermesini mümkün hale getirmektedir. G5 bölgesel zayıflama, selülit ve çatlak gibi cilt problemlerine de iyi gelmekte ve uzun vadede kalıcı sonuçlar vermektedir. Uygulama bölgesine olan kan akışını hızlandıran G5 Masajı; çok fonksiyonlu etkileri nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir

Sıcak Havada Vücut Kokusuna Kesin Çözüm Nedir?

Sıcak Havada Vücut Kokusuna Kesin Çözüm Nedir?

Yaz aylarının doğal bir getirisi olan aşırı terleme, vücut kokusu problemlerinin baş göstermesine neden olmaktadır. Ter kokusu, yoğun tempoda ve kalabalık ortamlarda çalışan kişilerin; yaşam kalitesini düşürmekte ve iş motivasyonunu olumsuz etkilemektedir. Yaz aylarında oluşan vücut kokusunun, doğal yollarla giderilmesi; uzun vadede kalıcı sonuç elde edilmesi adına önem arz etmektedir.

Kırışıklıklara Karşı Neler Yapılmalıdır?

Kırışıklıklara Karşı Neler Yapılmalıdır?

Cilt yüzeyinde oluşan kırışıklıklar, ilerleyen yaş veya stres gibi faktörler nedeniyle ortaya çıkmakta ve kişilerin solgun görünmesine neden olmaktadır. Kırışıklık görünümünün azalması için anti age serum ve krem çeşitlerinin düzenli olarak kullanılması gerekmektedir. Kırışıklık karşıtı bakım ürünleri, cilt dokularındaki kolajen üretimini desteklemekte ve kişinin daha genç görünmesine yardımcı olmaktadır.

Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer?

Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer?

Koltuk altı kararması, yanlış epilasyon yöntemleri nedeniyle ortaya çıkmakta ve yaz aylarının diken üstünde geçmesine neden olmaktadır. Ayrıca koltuk altı bölgesine uygulanan jilet ve ağda gibi geleneksel yöntemler, söz konusu bölgenin doğal renk pigmentlerini kaybetmesine sebebiyet vermektedir. Koltuk altı kararmasını azaltan yöntemler; kese uygulaması, peeling uygulaması, beyazlatıcı bakım ürünü kullanımı ve lazer epilasyon olarak sıralanmaktadır.

Gözaltı Morluklarına Kesin Çözüm

Gözaltı Morluklarına Kesin Çözüm

Gözaltı morlukları; yorgunluk, uykusuzluk, sağlıksız beslenme alışkanlıkları, yoğun iş temposu, stres ve kalıtım gibi faktörler nedeniyle ortaya çıkmaktadır. Göz çevresi bakım ürünleri ve bazı klinik tedaviler, gözaltı morluklarının giderilmesine yardımcı olmakta ve kişinin daha genç görünmesine olanak tanımaktadır.

Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılır?

Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılır?

Göz çevresi bakımı, kaz ayakları ve gözaltı morluklarının azalmasına yardımcı olmaktadır. Besleyici yüz serumları ve organik bakım ürünleriyle yapılan göz çevresi bakımı, kişinin kendini daha genç hissetmesine ve daha az kırışıklık problemi yaşamasına olanak tanımaktadır. Göz çevresi bakım ürünleri; gözaltı morlukları, gözaltı torbaları ve kazayağı gibi problemlere özel olarak formüle edilmektedir.

Çocuklar Nemlendirici Ürün Kullanabilir mi?

Çocuklar Nemlendirici Ürün Kullanabilir mi?

Çocuklar ve bebekler, hassas bir cilt yapısına sahip olmaları nedeniyle; cilt kuruluğu, pişik, tahriş ve güneş yanığı gibi olumsuz durumları daha sık yaşamaktadır. Bebek ve çocuk cildinin korunması için çocuklar için nemlendirici krem ve serum çeşitlerinden yararlanmak gerekmektedir. Ebeveynler, çocuklarının cilt sağlığını; dış unsurların zararlı etkilerine karşı korumak adına, nemlendirici bakım ürünlerine rağbet göstermektedir.

Güneşten Kızaran Yüze Ne Yapılmalı?

Güneşten Kızaran Yüze Ne Yapılmalı?

Yaz aylarında, gereken önlemlerin alınmaması nedeniyle ortaya çıkan güneş yanığı; cilt lekesi problemlerinin hızlanmasına ve cilt yüzeyinin yoğun bir şekilde kızarmasına neden olmaktadır. Güneş nedeniyle kızaran ciltler, gereken önlemlerin alınmaması halinde yoğun bir acı ve hassasiyet hissi oluşturmaktadır. Soğuk kompres, yoğurt maskesi ve aloe vera kullanımı; güneş nedeniyle kızaran ciltlerin sakinleştirilmesine yardımcı olmaktadır.

Yüz Bakım Ürünleri Nelerdir? Ve Nasıl Kullanılır?

Yüz Bakım Ürünleri Nelerdir? Ve Nasıl Kullanılır?

Yüz bakım ürünleri; temizleyici jel, tonik, peeling, serum ve nemlendirici krem olarak sıralanmaktadır. Yüz bakım ürünlerinin düzenli olarak kullanılması; cilt problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır. Cilt gözeneklerinin açılmasına ve cildin doğal nem dengesini yeniden kazanmasına olanak tanıyan yüz bakım ürünleri, birçok kişi tarafından güvenle kullanılmakta ve verim sağlamaları nedeniyle tekrar tekrar tercih edilmektedirler.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..