quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Yüz Bakımı Neden Önemlidir?

Yüz Bakımı Neden Önemlidir?

Cilt bakımları, ciltteki sorunların giderilmesine yönelik gerçekleştirilen bakım aşamalarıdır. Bu aşamalar sayesinde ciltte oluşabilecek sorunlar için önlemler alınabilir, bu sayede de cildin çok daha sağlıklı bir görünüme ulaşması sağlanabilir. Bu kapsamda da cilt ile birlikte cildin en hassas olduğu bölgesi yüzleri de görmezden gelmemek gerekir. Çünkü yüzlerimiz bizim günlük hayatımızdaki bir nevi maskemiz olarak da kabul edilebilir. Bu sebepten dolayı yüz bakımının düzenli bir süreçte gerçekleştirilmesi büyük önem taşır. Böylece cilt için gerekli vitamin ve minerallerin karşılanması sağlanır. Bu sayede de yüz bölgesinde oluşan cilt sorunları bir nevi ötelenmiş olur.

Yüz Bakımını Neden Önemsemeliyiz?

Cildin ve özellikle de yüzünüzün sağlıklı görünmesi açısından çok önemlidir bakım yapmak. Çünkü cilt sağlığını bozan birçok etken sayabiliriz sizler için. Bunlar arasında da günlük yaşam biçimleri, dengesiz beslenme ve cilt için gerekli olan gıdaları tüketmeme, yetersiz sıvı tüketimi, stres ve sürekli makyaj yapma gibi durumlar baş etmenlerdir. Bunlara maruz kalan cilt, bir süre sonrasında yıpranmış ve kuru bir görünüme sahip olacaktır. Cildin bu görüntüsü ise insanları yaşından da daha olgun gösterebilir. Aynı zamanda da sürekli bir yorgunluk izlenimi de verir. İşte bu sebepten dolayı cilt bakımı her daim önemlilik arz eden bir süreci ortaya çıkarmalıdır.

Düzenli bir şekilde yüzünüze bakım uygularsanız ve aynı şekilde bu aşamaları cildinize de aktarırsanız şu tarz gelişmelerden yararlanma imkânı da bulacaksınız;

·Sivilcelerin ve aknelerin kaybolması, iyileştirilmesi

·Cildin olduğundan daha parlak bir görünüme kavuşması

·Cildin sıkı ve pürüzsüz bir hal alması

·Cildin ihtiyacı olan nem oranına ulaşması

·Cildin kir ve yağdan kısa süre içerisinde arınması

·Sağlık açısından cilt sorunlarına karşı önlemlerin alınması

Tüm bu durumlara erişmek adına da yüzünüze gerekli olan ilgi ve alakayı muhakkak göstermeye özenli olun. Düzenli bir şekilde cilt bakımına yoğunlaşan insanların daha genç gözüktüğünü ve yaşlanma karşıtı bir düzende ilerlediğini de bilmenizi isteriz. Yüzünüzün akne ve sivilcelenmesini önlemek, diğer cilt hastalıklarının önüne geçmek her daim önemlilik taşımaktadır. Bu sebepten dolayı da yüzünüzü gün içerisinde en az 2 ya da 3 defa düzenli olarak yıkamalısınız. Ne çok soğuk ne de çok sıcak suyla, sadece ılık su eşliğinde bol sabunlu bir şekilde yıkayacağınız yüzünüz, hem nemli kalacaktır hem de bakterilerden arınmasını çok iyi bilecektir. Bu süreçte de yüz bakımı sayesinde cildin yaşlanma karşıtı bir düzene geçiş yapabileceğini bilmenizi isteriz.

Peki yüz bakımı için ne tarz uygulamalar ve bakım tekniklerinden yararlanmalıyız?

Yüz bakımında cilt bakım setleri kullanımı oldukça önemlidir. Leke giderici kremler ve nemlendirici formüllü kremleri yüzünüz ve cildinizin ihtiyaç duyduğu bölgelere muhakkak uygulamalısınız.

Unutmamak gerekir ki her cilt tipi için farklı bir bakım formülü gereklidir. Cildinize bakmak ve cilt yapısını bozmamak için öncelikle cilt tipinize uygun ürünlerin seçimiyle başlamalısınız. Maruderm markasının sahip olduğu en iyi cilt bakım ürünleri de, birçok etkili formül sayesinde sağlıklı bir cilde kavuşmanızı destekleyici unsurlara sahip. Cildin bakımlı olması adına nemlendirici krem takviyelerini asla aksatmamanız gerekiyor. Çünkü cilt, özellikle de yüz bölgesinde her daim su ihtiyacı faktörü kendisini göstermiş olacaktır. Cildinize iyi gelecek, aşırıya kaçmayacak bir nemlendirme formülü uygulayacak bir krem uygulaması sayesinde, cildinizdeki denge de sağlanacaktır ve yüzünüzün sivilce, siyah nokta ve kist gibi birçok probleminden kurtulmaya başlamış olacaksınız.

Düzenli ve Nazik Bakım Önemlidir.

Hassas bir cildin bakımı her zaman nazikçe gerçekleştirmelidir. Makyaj yapıyorsanız eğer cildinizin bakımı ve temizliğine makyaj temizlemeyle başlamalısınız. Yüzünüze zarar vermemek ve cildinizin doğal dengesini korumak açısından cildiniz için özel formüle edilmiş makyaj temizleyicilerini kullanmanızı öneriyoruz. Burada dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli husus ise, makyajı ne olursa olsun temizlemeniz gerektiği. Geceleri yüzünüzde makyaj var iken uyumak gerçekten de zararlı. Cildin ihtiyacı olan havayı almasının önüne geçmekle birlikte, sivilce ve akne gibi sorunların çıkmasını da bir nevi tetiklemektedir. Bu kapsamda da makyajınızı temizledikten sonra cildinizi de ılık ve sabunlu suyla güzelce yıkamanız gerekmektedir.

Mevsim Geçişlerine Dikkat!

Birçok insanın cildi mevsim geçişlerine farklı hassasiyetler gösterebilir. Özellikle de sonbahar ile ilkbahar aylarında cildin farklı hava koşullarına maruz kalması, yıpranmasını da pekiştirecek etmenlerin başında gelir. Bu da mevsim geçişlerinde cilt bakımına ayrıca önem göstermeniz gerektiğini ortaya çıkarmaktadır. Çünkü çok sıcak havalar cildin etkilenmesine ve hassasiyet göstermesine sebebiyet verebilir. Bunun tam tersi soğuk havalar da çatlaklar, dudaklarda uçuklar ve yüz bölgelerinde lekelenmelere sebebiyet verecektir. Bu gibi unsurların tamamı göz önüne alındığında da mevsim değişimlerinde muhakkak yüzünüzün bakımına önem gösterecek aşamalarla yola devam etmelisiniz. Bu sizin cildinizdeki sağlığı korumanız konusunda avantaj olacaktır.

Su Tüketmekten Vazgeçmeyin

İnsan vücudu bir nevi sudan oluşmaktadır. Bu sebepten dolayı da cildinize ihtiyacı olan suyu her zaman karşılamalısınız. Günde en az 5 litre su tüketimine önem göstermeniz gerekiyor bu hususta. Tabii bunu da günün içerisine yayacak şekilde gerçekleştirmeniz önemlidir. Sigara ve alkolden mümkün oldukça uzak durmalı, asitli içecekler ve yağlı besin tüketimini de aza indirmelisiniz. Su tüketimi bu aşamalarda cildin nemli kalmasını sağlamakla birlikte, cildin gözeneklerinin de nefes alıp vermesini tetiklemiş olacaktır. Bu kapsamda da sizler açısından su tüketimi her zaman en önemli cilt bakım aşaması olmalı. Yüzünüzün çok daha sağlıklı bir görünüme kavuşabilmesi açısından gün boyunca su tüketimi gerçekleştirmekten asla kaçınmamalısınız.

Güneşten Sakınmaya Özen Gösterin

Her mevsim için güneş filtresi içeren günlük güneş koruyucu ürünler kullanma konusunda özen göstermenizi öneriyoruz. Çünkü güneş ışınları özellikle de yüz bölgesine doğrudan zarar verecek etkenleri içerisinde bulundurabilmektedir. Bu kapsamda bakıldığında da cildin güneş ışınları ve kızarıklıklara karşı daima bakıma ihtiyacı olacaktır. Yüzünüz için güneşten korunacak kremler, aynı zamanda da iyi bir güneş gözlüğü kullanmanızı öneriyoruz. Bu süreçte de Maruderm nemlendirici krem ve leke giderici formüllerine sahip ürünlerini de detaylı bir şekilde kullanmanızda yarar var. Bu ürünleri düzene aktaracak şekilde yüz bölgenize uygularsanız eğer, çok daha verimli sonuçlarla buluşma olasılığınızda da artış gözlenmiş olacaktır.

Tüm bunların yanı sıra yüz bakımını her zaman önemsememiz gerektiğini asla aklınızdan çıkarmamanız lazım. Yüzümüz, bizi yansıtma konusunda en önemli yardımcımız. Güzelliğimizi de her zaman duru bir şekilde tutmak adına yüz bakımını destekleyici birçok etmenden yardım alabileceğinizi bilmenizi isteriz. Bu sebepten dolayı da yüzünüze ihtiyaç duyduğu bakım aşamalarını uygulamanızı öneriyoruz. Bu uygulamalar hem doğal yollardan, hem de bahsetmiş olduğumuz Maruderm markasının ürünleriyle mümkün hale gelebilir. Cildinizin birçok dış etmenden korunması ve çok daha rahat nefes alıp vermesi açısından muhakkak bahsetmiş olduğumuz düzenlere uyum sağlamalısınız. Bunu başardığınız an itibariyle de zaten çok daha parlak ve nefes alabilir bir cilde de sahip olacaksınızdır.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır? Yağlı ciltler için nemlendiricinin önemi konulu bloğumuzu buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir? konulu blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce cilt bakım setini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akneye eğilimli ciltler için cilt bakım önerilerini bulabiliceğiniz blog yazımızı buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemiz üzerinden alabilirsiniz.

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Bu blog yazımızda sivilceler için uygulayabileceğiniz çözümlerden bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Bu blog yazımızda sivilce ve akne oluşumundan kurtulmanın yollarından bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz.

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akneler ile sivilceleri karıştırmamak gerekir. Her ikisi de özellikle ergenlik dönemlerinde ciltte meydana gelse de, akneler sivilcelerin daha iltihaplanmış versiyonlarıdır diyebiliriz.

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler, ergenlik dönemi itibariyle her yaş grubunda muhakkak görülen bir cilt hastalığı olmaktadır. Kimi insanlar önemsemese de son derece hassas bir cilt problemi olmaktadır sivilceler.

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilceler nasıl geçer sorusu pek çok kişi tarafından sürekli sorulmaya devam ediyor. Ergenlik dönemiyle başlayan ve ciltte belirgin sıkıntılar yaşatan sivilce ve akneler, aynı zamanda sağlığa da doğrudan etkiler..

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Bu yazımızda sivilcelerden nasıl kurtulabileceğiniz ile alakalı tüyolar verilmektedir. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret ediniz.

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Cildimizin sivilce ve akne oluşumuna sebebiyet veren pek çok faktör vardır. Öyle ki cilt, başlı başına hassasiyete açık ve çabuk yıpranabilecek bir forma sahip olduğu için, stres, mevsimsel geçişler..

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceler, hem erkekler hem de kadınlar açısından en büyük cilt sorununa dönüşebilir. Özellikle de kadınların yoğun koşturmaca, makyaj, mevsimsel geçiş ve hormonsal değişimler...

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler, sadece bayanların değil belli dönemlerde erkeklerin de en fazla dert yandığı cilt sıkıntılarının başında gelmektedir.

Blog Nedir?

Blog ("weblog"un kısaltması), bir konu hakkında düzenli olarak güncellenen içerik (blog yazısı) sunan bir kişi, grup veya şirket tarafından yürütülen çevrimiçi bir dergi veya bilgilendirici web sitesidir. Bilgileri ters kronolojik sırayla sunar ve resmi olmayan veya konuşma tarzında yazılmıştır.

Cilt bakım, saç bakım ve vücut bakım ürünleriyle alakalı tavsiyelere bloğumuz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güzellik blogu, güzellik, makyaj, saç, moda, cilt bakımı ve diğer güzellikle ilgili konular hakkında içerik barındıran bir web sitesidir. Güzellik blogları ipuçlarını paylaşır, ürünleri gözden geçirir, öğreticiler oluşturur ve trend olan güzellik haberlerini tartışır. Güzellik oldukça görsel bir konu olduğundan, bu bloglar genellikle çok sayıda resim ve video yayınlar.

Güzellik blogcuları başkalarına nasıl güzel olunacağını gösterir. Genellikle resim ve videolarla adım adım öğreticiler yazarlar. Web sitelerinde, YouTube kanallarında, Instagram hesaplarında ve diğer sosyal medya platformlarında ürünleri test eder, inceler ve görüşlerini paylaşırlar.

Güzellik Blogları Türleri

Ne tür bir kitleye odaklanmak istediğinizi seçmek, geliştirdiğiniz içeriği şekillendirmeye yardımcı olacağından, blogunuzun uzun vadeli başarısı için çok önemlidir.

Aşağıdaki blog türlerini göz önünde bulundurun:

Makyaj için Güzellik Blogları: Ürünleri tanıtırken belirli "görünümler" elde etmek için eğitim içeriği sağladıkları için makyajı merkeze alan bloglar modadır.

Açık Ten için Güzellik Blogları: Çok açık tenlerin kendine özgü cilt bakımı ihtiyaçları ve özel makyajı vardır. Soluk tenli bloglar, daha açık ten tonlarıyla en iyi şekilde çalışan belirli görünümler önerir.

Koyu Ten için Güzellik Blogları: Bu blog kategorisi, Siyah, Asyalı ve Latin insanlar için makyaj ve cilt bakımı gibi birden çok cilt tonunu kapsar.

Kırk Üzeri İçin Güzellik Blogları: Elinizden gelenin en iyisini yapmak her yaş için çok önemlidir, bu nedenle daha yaşlı ve daha olgun yetişkinler için bloglar da yaygındır.

Altmışın Üzerindeki Güzellik Blogları: Bu bloglar, yaşlı erkekler ve kadınlar için cilt bakımı, moda ve güzellik konusunda uzmanlaşmıştır.

Devamını Oku..