quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Yüz Bakım Setleri Nelerdir? Nasıl Kullanılır?

Yüz Bakım Setleri Nelerdir? Nasıl Kullanılır?

Cilt bakımında en fazla dikkat edilip önem verilmesi gereken nokta yüzlerdir. Özellikle yüz bölgesine çeşitli cilt bakım setleri önerilmektedir. Ki bu noktada sizler için Maruderm'in nemlendirici cilt bakım setini önerebiliriz. Bu markanın ürünleri, cildinize herhangi bir zarar vermeksizin, sağlıklı ve özel bir görünüme kavuşmasını da desteklemiş olacaktır.

Kabul edelim ki birçoğumuz cildinize ve yüzünüze gerekli olan bakımı yapmıyor, ihmal ediyoruz. Hatta sadece günde bir kere sabunlu suyla yıkayıp geçenler bile var. Ancak bu durumlar cildin günden güne daha sağlıksız ve soluk bir duruma dönüşmesine sebebiyet verebilir. Hele ki sıklıkla makyaj yapan bir insansanız, cilt bakımına daha fazla önem göstermeniz gerekmektedir. Bu yazımızda da cilt bakımı için nasıl adımlar atabileceğiniz ve nelere dikkat edebileceğinize dair önemli bilgiler derledik. Bu sayede yüz bakım setlerinin kullanımı ve cildinize ne şekilde etkiler edeceğine dair çok daha pratik adımlar atmanız da kolaylaşmış olacaktır.

1.Adım: Cildinizi İyice Temizleyin

Yüz bakım setlerinden en güzel verimi almanın ilk adımı temizlik. Bu temizlik düzenini mutlaka rutine bağlamalı ve yüzünüze gereken özeni göstermelisiniz. Çünkü yüzünüz kir ve yağdan arındığı takdirde, bakım setlerine karşı tepkiyi de daha çabuk ve olumlu bir şekilde gösterebilir. Bunun için de iyi bir yüz temizleme jeli desteği almanızda yarar görülmektedir. Eğer yüz temizleme jelini tercih etmiyorsanız, yüzünüzü günde en az 3 ila 5 kere yıkamanızı ve temiz tutmanızı öneririz. Yüz temizleme jellerinde ise pamuk yardımıyla yüz hatlarınıza bu jelleri yedirerek ölü hücrelerden arınmasını destekleyebilirsiniz. Bununla birlikte de argan yağı ve zeytinyağı da yüzünüzün temizliğinde sağlıklı sonuçlara ulaşmanızı destekleyecek takviyeler olabilir.

2.Adım: Tonikle Bakıma Özen Gösterin

Tonik kullanımı, her kadının es geçmemesi bir detaycılık gerektirir aslında. Kimi hanımlar toniği es geçme gibi bir hareket gösterebilir. Fakat tonik kullanmak, iyi bir yüz ve cilt bakımı için en önemli aşamalardan biri olarak kabul edilir. Yüz temizleyici ve nemlendirici krem ile yüzünüze yapacağınız temizlik masajı sonrasında tonikle de cildinizin çok daha rahat nefes almasını da sağlamış olacaksınız. Özellikle de cildi fazla yağlı olanlar, mevcut yağı tonik yardımıyla arındırabilir. Tonik kullanımı geniş gözeneklerin sıklaşmasını da destekleyici bir tutum oluşturmaktadır. Cildin yağ dengesini sağlar ve çok daha sağlıklı gözenekler oluşmasına yardımcı olursunuz bu sistemde.

3. Adım: Sorunlu Bölgelere Lokal Uygulama

Cildinizi ne kadar kusursuz temizlerseniz temizleyin yüzünüzde sivilce ya da akne gibi durumlar var ise eğer daha özel uygulamalar yapmanız gerekmektedir. Özellikle akne sorunu var ise akne giderici ürünler kullanmanızı öneririz. Akne ve sivilcelerin giderilmesi sonrasında oluşan lekeleri ise Maruderm leke giderici krem ürünüyle ortadan kaldırabilirsiniz. Yüzünüzdeki bu tarz bölgelere lokal uygulamalar yaparak çok daha temiz bir konum oluşturabilirsiniz. Yüz bakımında bu tarz detaylar her zaman iyi sonuçlara ulaşmanızı da destekleyici takviyeler olur. Bu tarz ürünler, cildinizin rahat nefes alıp bakım aşamalarına da iyi sonuçlar vermesini sağar.

4. Adım: Yüz Maskeleri

Yüz maskesi uygulamaları, yüzünüzün ve cildinizin daha sağlıklı bir görünüme kavuşmasın da destekleyecektir. Bu konuda da zaten sizler evde kendi imkanlarınızla da pratik yüz maskeleri hazırlığı gerçekleştirebilirsiniz. Her zaman yüzünüzün daha sıkı bir cilde kavuşması için haftada birkaç kere yüz maskesi bakımı gerçekleştirebilir, yüzünüzü sağlıklı tutabilirsiniz.

5.Adım: Göz Çevresi Bakımı

Bu adımda sizler tamamen göz çevresini hedefinize alacaksınız. Bilindiği üzere göz çevresi en hassas bölgelerin başında gelmektedir. Buradaki deri damarlar önde olduğu için özenli bir bakımı hak etmektedir. Göz çevrelerine süreceğiniz kremler ve yapacağınız bakım sayesinde, bu bölgeyi de hassas tutup sağlıklı bir hale kavuşturabilirsiniz. Nem kaybını gidermek adına nemlendirici kremtakviyesi alabilirsiniz. Ayrıca göz kremini doğrudan göz altlarınıza değil, elmacık kemiğinin hemen üzerine uygulamanızda da yarar var. Bu tarz bir takviye sayesinde de yüz bakımında amaçladığınız sonuçların da ötesine geçme olasılığınız artış göstermiş olacaktır.

Yüz ve Cilt Bakımlarına Her Zaman Önem Gösterin

Tüm bu adımları uyguladığınız zaman yüz bakımı konusunda amaçladığınız bir sonuç elde edebilirsiniz Unutmayın ki yüzünüz sizi olabildiğince güzel ve sağlıklı gösterir. Maruderm cilt bakımında sunmuş olduğu takviye krem ve ürünleri sayesinde de yüzünüzün bakımına her zaman önem gösterebilirsiniz. Günlük hayat içerisinde birçok etmen yüzünüze doğrudan etki edeceği için, bahsetmiş olduğumuz bu adımlar ve uygulamalar her zaman verimli sonuçlara ulaşmanızı destekleyecektir. Bu sebepten dolayı da belli bir rutin oluşturup yüzünüze ihtiyacı olan bakımı her zaman uygulamalısınız. Bu hem daha geç yaşlanma, hem de sağlıklı bir cilt bakımı açısından sizlerin daha iyi adımlar atmanızı da desteklemiş olacaktır. Hepiniz için şimdiden sağlık dolu güzel günler olmasını dileriz.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır? Yağlı ciltler için nemlendiricinin önemi konulu bloğumuzu buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir? konulu blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce cilt bakım setini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akneye eğilimli ciltler için cilt bakım önerilerini bulabiliceğiniz blog yazımızı buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemiz üzerinden alabilirsiniz.

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Bu blog yazımızda sivilceler için uygulayabileceğiniz çözümlerden bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Bu blog yazımızda sivilce ve akne oluşumundan kurtulmanın yollarından bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz.

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akneler ile sivilceleri karıştırmamak gerekir. Her ikisi de özellikle ergenlik dönemlerinde ciltte meydana gelse de, akneler sivilcelerin daha iltihaplanmış versiyonlarıdır diyebiliriz.

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler, ergenlik dönemi itibariyle her yaş grubunda muhakkak görülen bir cilt hastalığı olmaktadır. Kimi insanlar önemsemese de son derece hassas bir cilt problemi olmaktadır sivilceler.

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilceler nasıl geçer sorusu pek çok kişi tarafından sürekli sorulmaya devam ediyor. Ergenlik dönemiyle başlayan ve ciltte belirgin sıkıntılar yaşatan sivilce ve akneler, aynı zamanda sağlığa da doğrudan etkiler..

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Bu yazımızda sivilcelerden nasıl kurtulabileceğiniz ile alakalı tüyolar verilmektedir. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret ediniz.

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Cildimizin sivilce ve akne oluşumuna sebebiyet veren pek çok faktör vardır. Öyle ki cilt, başlı başına hassasiyete açık ve çabuk yıpranabilecek bir forma sahip olduğu için, stres, mevsimsel geçişler..

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceler, hem erkekler hem de kadınlar açısından en büyük cilt sorununa dönüşebilir. Özellikle de kadınların yoğun koşturmaca, makyaj, mevsimsel geçiş ve hormonsal değişimler...

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler, sadece bayanların değil belli dönemlerde erkeklerin de en fazla dert yandığı cilt sıkıntılarının başında gelmektedir.

Blog Nedir?

Blog ("weblog"un kısaltması), bir konu hakkında düzenli olarak güncellenen içerik (blog yazısı) sunan bir kişi, grup veya şirket tarafından yürütülen çevrimiçi bir dergi veya bilgilendirici web sitesidir. Bilgileri ters kronolojik sırayla sunar ve resmi olmayan veya konuşma tarzında yazılmıştır.

Cilt bakım, saç bakım ve vücut bakım ürünleriyle alakalı tavsiyelere bloğumuz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güzellik blogu, güzellik, makyaj, saç, moda, cilt bakımı ve diğer güzellikle ilgili konular hakkında içerik barındıran bir web sitesidir. Güzellik blogları ipuçlarını paylaşır, ürünleri gözden geçirir, öğreticiler oluşturur ve trend olan güzellik haberlerini tartışır. Güzellik oldukça görsel bir konu olduğundan, bu bloglar genellikle çok sayıda resim ve video yayınlar.

Güzellik blogcuları başkalarına nasıl güzel olunacağını gösterir. Genellikle resim ve videolarla adım adım öğreticiler yazarlar. Web sitelerinde, YouTube kanallarında, Instagram hesaplarında ve diğer sosyal medya platformlarında ürünleri test eder, inceler ve görüşlerini paylaşırlar.

Güzellik Blogları Türleri

Ne tür bir kitleye odaklanmak istediğinizi seçmek, geliştirdiğiniz içeriği şekillendirmeye yardımcı olacağından, blogunuzun uzun vadeli başarısı için çok önemlidir.

Aşağıdaki blog türlerini göz önünde bulundurun:

Makyaj için Güzellik Blogları: Ürünleri tanıtırken belirli "görünümler" elde etmek için eğitim içeriği sağladıkları için makyajı merkeze alan bloglar modadır.

Açık Ten için Güzellik Blogları: Çok açık tenlerin kendine özgü cilt bakımı ihtiyaçları ve özel makyajı vardır. Soluk tenli bloglar, daha açık ten tonlarıyla en iyi şekilde çalışan belirli görünümler önerir.

Koyu Ten için Güzellik Blogları: Bu blog kategorisi, Siyah, Asyalı ve Latin insanlar için makyaj ve cilt bakımı gibi birden çok cilt tonunu kapsar.

Kırk Üzeri İçin Güzellik Blogları: Elinizden gelenin en iyisini yapmak her yaş için çok önemlidir, bu nedenle daha yaşlı ve daha olgun yetişkinler için bloglar da yaygındır.

Altmışın Üzerindeki Güzellik Blogları: Bu bloglar, yaşlı erkekler ve kadınlar için cilt bakımı, moda ve güzellik konusunda uzmanlaşmıştır.

Devamını Oku..