quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Yüz Bakım Setleri Nelerdir? Nasıl Kullanılır?

Yüz Bakım Setleri Nelerdir? Nasıl Kullanılır?

Cilt bakımında en fazla dikkat edilip önem verilmesi gereken nokta yüzlerdir. Özellikle yüz bölgesine çeşitli cilt bakım setleri önerilmektedir. Ki bu noktada sizler için Maruderm'in nemlendirici cilt bakım setini önerebiliriz. Bu markanın ürünleri, cildinize herhangi bir zarar vermeksizin, sağlıklı ve özel bir görünüme kavuşmasını da desteklemiş olacaktır.

Kabul edelim ki birçoğumuz cildinize ve yüzünüze gerekli olan bakımı yapmıyor, ihmal ediyoruz. Hatta sadece günde bir kere sabunlu suyla yıkayıp geçenler bile var. Ancak bu durumlar cildin günden güne daha sağlıksız ve soluk bir duruma dönüşmesine sebebiyet verebilir. Hele ki sıklıkla makyaj yapan bir insansanız, cilt bakımına daha fazla önem göstermeniz gerekmektedir. Bu yazımızda da cilt bakımı için nasıl adımlar atabileceğiniz ve nelere dikkat edebileceğinize dair önemli bilgiler derledik. Bu sayede yüz bakım setlerinin kullanımı ve cildinize ne şekilde etkiler edeceğine dair çok daha pratik adımlar atmanız da kolaylaşmış olacaktır.

1.Adım: Cildinizi İyice Temizleyin

Yüz bakım setlerinden en güzel verimi almanın ilk adımı temizlik. Bu temizlik düzenini mutlaka rutine bağlamalı ve yüzünüze gereken özeni göstermelisiniz. Çünkü yüzünüz kir ve yağdan arındığı takdirde, bakım setlerine karşı tepkiyi de daha çabuk ve olumlu bir şekilde gösterebilir. Bunun için de iyi bir yüz temizleme jeli desteği almanızda yarar görülmektedir. Eğer yüz temizleme jelini tercih etmiyorsanız, yüzünüzü günde en az 3 ila 5 kere yıkamanızı ve temiz tutmanızı öneririz. Yüz temizleme jellerinde ise pamuk yardımıyla yüz hatlarınıza bu jelleri yedirerek ölü hücrelerden arınmasını destekleyebilirsiniz. Bununla birlikte de argan yağı ve zeytinyağı da yüzünüzün temizliğinde sağlıklı sonuçlara ulaşmanızı destekleyecek takviyeler olabilir.

2.Adım: Tonikle Bakıma Özen Gösterin

Tonik kullanımı, her kadının es geçmemesi bir detaycılık gerektirir aslında. Kimi hanımlar toniği es geçme gibi bir hareket gösterebilir. Fakat tonik kullanmak, iyi bir yüz ve cilt bakımı için en önemli aşamalardan biri olarak kabul edilir. Yüz temizleyici ve nemlendirici krem ile yüzünüze yapacağınız temizlik masajı sonrasında tonikle de cildinizin çok daha rahat nefes almasını da sağlamış olacaksınız. Özellikle de cildi fazla yağlı olanlar, mevcut yağı tonik yardımıyla arındırabilir. Tonik kullanımı geniş gözeneklerin sıklaşmasını da destekleyici bir tutum oluşturmaktadır. Cildin yağ dengesini sağlar ve çok daha sağlıklı gözenekler oluşmasına yardımcı olursunuz bu sistemde.

3. Adım: Sorunlu Bölgelere Lokal Uygulama

Cildinizi ne kadar kusursuz temizlerseniz temizleyin yüzünüzde sivilce ya da akne gibi durumlar var ise eğer daha özel uygulamalar yapmanız gerekmektedir. Özellikle akne sorunu var ise akne giderici ürünler kullanmanızı öneririz. Akne ve sivilcelerin giderilmesi sonrasında oluşan lekeleri ise Maruderm leke giderici krem ürünüyle ortadan kaldırabilirsiniz. Yüzünüzdeki bu tarz bölgelere lokal uygulamalar yaparak çok daha temiz bir konum oluşturabilirsiniz. Yüz bakımında bu tarz detaylar her zaman iyi sonuçlara ulaşmanızı da destekleyici takviyeler olur. Bu tarz ürünler, cildinizin rahat nefes alıp bakım aşamalarına da iyi sonuçlar vermesini sağar.

4. Adım: Yüz Maskeleri

Yüz maskesi uygulamaları, yüzünüzün ve cildinizin daha sağlıklı bir görünüme kavuşmasın da destekleyecektir. Bu konuda da zaten sizler evde kendi imkanlarınızla da pratik yüz maskeleri hazırlığı gerçekleştirebilirsiniz. Her zaman yüzünüzün daha sıkı bir cilde kavuşması için haftada birkaç kere yüz maskesi bakımı gerçekleştirebilir, yüzünüzü sağlıklı tutabilirsiniz.

5.Adım: Göz Çevresi Bakımı

Bu adımda sizler tamamen göz çevresini hedefinize alacaksınız. Bilindiği üzere göz çevresi en hassas bölgelerin başında gelmektedir. Buradaki deri damarlar önde olduğu için özenli bir bakımı hak etmektedir. Göz çevrelerine süreceğiniz kremler ve yapacağınız bakım sayesinde, bu bölgeyi de hassas tutup sağlıklı bir hale kavuşturabilirsiniz. Nem kaybını gidermek adına nemlendirici kremtakviyesi alabilirsiniz. Ayrıca göz kremini doğrudan göz altlarınıza değil, elmacık kemiğinin hemen üzerine uygulamanızda da yarar var. Bu tarz bir takviye sayesinde de yüz bakımında amaçladığınız sonuçların da ötesine geçme olasılığınız artış göstermiş olacaktır.

Yüz ve Cilt Bakımlarına Her Zaman Önem Gösterin

Tüm bu adımları uyguladığınız zaman yüz bakımı konusunda amaçladığınız bir sonuç elde edebilirsiniz Unutmayın ki yüzünüz sizi olabildiğince güzel ve sağlıklı gösterir. Maruderm cilt bakımında sunmuş olduğu takviye krem ve ürünleri sayesinde de yüzünüzün bakımına her zaman önem gösterebilirsiniz. Günlük hayat içerisinde birçok etmen yüzünüze doğrudan etki edeceği için, bahsetmiş olduğumuz bu adımlar ve uygulamalar her zaman verimli sonuçlara ulaşmanızı destekleyecektir. Bu sebepten dolayı da belli bir rutin oluşturup yüzünüze ihtiyacı olan bakımı her zaman uygulamalısınız. Bu hem daha geç yaşlanma, hem de sağlıklı bir cilt bakımı açısından sizlerin daha iyi adımlar atmanızı da desteklemiş olacaktır. Hepiniz için şimdiden sağlık dolu güzel günler olmasını dileriz.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru cilt yapısına sahip olan kişiler; yaygın görülen cilt problemlerini daha sık yaşamaktadır. Soğuk hava ve güneş ışınları gibi faktörlerden daha fazla etkilenen kuru cilt, kişilerin günlük yaşam kalitelerini büyük ölçüde düşürmektedir. Sağlıklı beslenme alışkanlıklarına sahip olmak ve günlük olarak en az iki litre kadar su içmek; cilt kuruluğu problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır.

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Vücudun belli bölgeleri diğer kısımlara oranla yağlanmaya daha yatkındır. Karın çevresi, basen ve kol bölgeleri yoğun yağ birikimi olan bölgelerdir. Bu bölgelerde zayıflama ve incelmeyi sağlamak için pek çok yöntem kullanılmaktadır. Soğuk lipoliz, liposuction, radyo frekans, mezoterapi, karboksiterapi, ultrashape bu yöntemlerden bazılarıdır. Yalnızca diyet yaparak bölgesel yağ yakmak mümkün değildir. Kişiye özgü bir diyet, egzersiz programı ve bölgesel incelme uygulamaları yardımıyla lokal yağlanmadan kurtulmak mümkündür.

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt bakımı, cildin ihtiyaç duyduğu bileşenlerin cilde nüfuz etmesini sağlayarak; sağlıklı, canlı ve parlak bir cilt görünümüne kavuşmaya yardımcı olmaktadır. Medikal olarak ya da evdeki ürünlerle uygulanabilen cilt bakımları, doğru ve düzenli bir şekilde yapıldığında etkili sonuçlar vermektedir. Medikal işlemler, özel solüsyonlar ve ileri teknoloji ürünlerle uygulanırken evde yapılan cilt bakımlarında çeşitli bakım ürünleri kullanılmaktadır. Cilt bakımı fiyatları da yapılan uygulamaya ve kullanılan ürünlere göre değişiklik göstermektedir.

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş dökülmesi dönemsel ya da sürekli olarak görülebilen bir cilt problemidir. Oluşum şekline ve sürecine göre kendi kendine düzelebildiği gibi tedavi süreci de gerektirebilmektedir. Hormonal dengesizlikler, yanlış beslenme, menopoz, stres ve buna benzer pek çok etken kaş dökülmesine neden olabilmektedir. Genel olarak evde uygulanabilen yöntemlerle tedavisi mümkündür. Sarımsak, zeytinyağı, badem yağı, hindistan cevizi yağı, aloe vera jeli ve c vitamini gibi pek çok içerik kaşların gürleşmesine, sıklaşmasına ve uzamasına katkı sağlamaktadır. 

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt bakım ampulleri, ciltte aniden ortaya çıkan problemlerin kısa sürede çözülmesi için kullanılan yoğunlaştırılmış minik serumlardır. Pek çok cilt probleminde etkilidir. Hızlı sonuçlar vermektedir. Özellikle cildin yenilenmesi, yaşlılık belirtilerinin ortadan kalkması ve cilt bariyerinin yenilenmesi için kullanılmaktadır. Haftada birkaç kez ya da ayda birkaç kez olacak şekilde dairesel hareketlerle masaj yapar gibi uygulanmaktadır.

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Cilt bakımı; cilt tipine uygun ürünlerle cildin temizlenmesi ve nemlendirilmesi işlemidir. Cilt bakımı yapılırken dikkat edilmesi gereken pek çok husus bulunmaktadır. Bilinçsizce yapılan cilt bakımı faydadan çok zarara yol açmaktadır. Bu nedenle cilt analizi yapıldıktan sonra uygun ürünler seçilmesi ve işlem sırasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Düzenli olarak güneş kremi kullanmak, makyajla uyumamak ve cildin temiz ve nemli kalmasına önem vermek cilt bakım rutininin en önemli adımları arasında yer almaktadır.

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt bakım rutini, kişilerin cilt yapılarına uygun olan ürünleri düzenli olarak kullanmaları olarak tanımlanmaktadır. Cilt bakım rutinin, doğal ve besleyici ürünlerle yürütülmesi; cildin uzun vadede daha sağlıklı ve genç görünmesine yardımcı olmaktadır. Temizleme, tonik, peeling ve serum basamaklarından oluşan cilt bakım rutini; kişilerin özgüven kazanmasına ve ruhsal anlamda daha iyi hissetmesine olanak tanımaktadır.

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki renk değişikliği; çeşitli dış etkenler nedeniyle ortaya çıkabileceği gibi bazı kronik hastalıkların da habercisi olabilmektedir. Özellikle kalsiyum ve çinko gibi kemik ve tırnak yapısı üzerinde etkili olan minerallerin, vücut bünyesine yeteri kadar alınmaması da; tırnak yüzeyindeki renk değişikliğine sebebiyet vermektedir. Tırnak yüzeyinde morarma, sararma veya kızarma ile süregelen bu rahatsızlığın; uzman bir doktor tarafından detaylı bir şekilde incelenmesi gerekmektedir.

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum, vücut sistemlerinin tümünde üretilmekte ve cilt yüzeyinin dış etkenlere karşı daha dayanıklı olmasına yardımcı olmaktadır. Çeşitli nedenlerle dengesizleşen sebum üretimi, kişilerin cilt ve saç yağlanması gibi olumsuz problemleri daha sık yaşamasına neden olmaktadır. Sebum üretiminin dengelenmesi için sağlıklı beslenme alışkanlıklarına geri dönülmesi ve düzenli olarak cilt bakımı yapılması gerekmektedir.

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Simmondsia chinensis bitkisinin özlerinden elde edilen jojoba yağı, cilt ve saç yapısı üzerindeki iyileştirici etkisi nedeniyle; güzellik sektörünün vazgeçilmez ürünleri arasında yer almaktadır. Jojoba yağının saça faydaları; saç kepeğini azaltma, saç tellerini onarma, saç dökülmesini en aza indirme ve saç tellerinin parlaklığını arttırma olarak sıralanmaktadır. Saç bakım ürünü olarak kullanılan jojoba yağı, kişilerin daha dolgun ve hacimli saçlara sahip olmasına yardımcı olmaktadır.

Saç Vitamini Nedir ve Ne İşe Yarar?

Saç Vitamini Nedir ve Ne İşe Yarar?

Saç vitaminleri, ideal kalınlıkta ve ışıldayan yapıda saç tellerine sahip olmanın altın anahtarı olarak görülmektedir. Saç bakımı için vitamin ve mineral takviyesi almak, kişilerin daha canlı ve gür saçlara sahip olmasına yardımcı olmaktadır. Doğal besinler veya takviye ürünler aracılığıyla vücuda giren; A, E, C, H ve B12 vitaminleri, saç sağlığının gelişmesine katkı sağlayan vitaminler olarak sıralanmaktadır.

Kaş Pudralama Nedir ve Ne İşe Yarar?

Kaş Pudralama Nedir ve Ne İşe Yarar?

Kaş pudralama, güzellik uzmanları tarafından uygulanan ve kişilerin daha dolgun kaşlara sahip olmasını sağlayan bir tekniktir. Bu işlem; kaş derisinin en üst tabakası olan epidermise, bitkisel bir boya enjekte ederek yapılmaktadır. İşlem esnasında kullanılan mikro iğneler, kaş dokularına hiçbir şekilde zarar vermemektedir. Son derece kolay, hızlı ve zararsız bir işlem olan kaş pudralama; kişilerin doğal kaş görünümünü, kalıcı bir şekilde elde etmelerine olanak tanımaktadır.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..