quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Yağlı ve Akneye Eğilimli Ciltlere Bakım Önerileri

Yağlı ve Akneye Eğilimli Ciltlere Bakım Önerileri

Yağlı cilde sahip kişiler cilt yüzeyinde biriken yağdan dolayı huzursuz olurlar. Ciltlerin yüzeyinde biriken yağdan dolayı sürekli temizleme hissi oluşabilir. Cilt temizleme ürünü olarak yağ içermeyen ürünlerin kullanılması tavsiye edilir. Hali hazırda sürekli yağ üreten cilt olduğundan dolayı yağlı ürünlerin kullanılması daha fazla yağ ve sonrasında ise sivilceye neden olur. Sivilce çıkması için stres, sıkıntı gibi psikolojik kaygıların yanı sıra cilt temizleme ürünlerinin de etkisi vardır. Bu konuya özen göstererek gerekli temizleyicileri seçmeniz gerekir. Cilt tipiniz için doğru ürünü kullanarak cildinize iyilik yapabilirsiniz. Akneye eğilimli ciltler de yine yağsız temizleme ürünlerini kullanabilirler. Yağ yerine su bazlı temizleme ürünlerini tercih edebilirsiniz. Maruderm Yağlı Ciltler İçin Akne Karşıtı Cilt Bakım Setini Kullanarak akne oluşumunu engelleyebilir yada aknelerinizden tamamen kurtulabilirsiniz.

Güneş Koruyucu Ürünleri Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Güneş koruyucu ürünlerini kullanırken de su bazlı olanlarını tercih etmelisiniz. Yağ olmadığından dolayı cildinizde parlak bir görünüm vermez. Bu yüzden hem parlama sorunundan hem de sivilce sorunundan uzak durabilirsiniz. Yaz aylarında özellikle cilt, terleme nedeniyle daha fazla sebum üretebilir. Bu yüzden güneşe çıkmadan önce cildinizin korunması için su bazlı güneş koruma ürünlerini kullanabilirsiniz. Ayrıca güneşe çıkma saatlerine göre dışarı çıkmalısınız. Renkli güneş koruma ürünlerini kullanabilirsiniz. Eğer problemleri olan bir cildiniz var ise lekelerin ve sivilcelerin kapatılması için renkli olan modellerini kullanabilirsiniz. Bu sayede kapatıcı ürününü kullanmanıza gerek kalmayabilir.

Cildinizi Sürekli Yıkamayın

Yağlı ciltlere verilecek önerilerden biriside yıkama işlemidir. Cildinizi sürekli olarak su ile yıkamanız önerilmez. Su ile yıkama yapıldığı zamanda bile cilt kuruyabilir. Ayrıca sıcak su yerine soğuk su ile yıkamalısınız. Sıcak su, gözenekleri açtığından daha fazla sivilcelerin oluşmasına neden olabilir. Soğuk su kullanarak günde 2 kere yüz temizleme yapabilirsiniz. Cildinizin üzerinde sivilce ve akneler varsa nazik hareketler ile temizlemelisiniz. Zorlayıcı hareketler yapmanız, cildinizin kısa sürede sarkmasına neden olabilir. Genç yaşlarda bile bu konuya özen göstermeniz tavsiye edilir. Mümkün olduğunca nazik hareketler ile uygulama yapmalısınız. Aynı şekilde makyaj uygulamaları yaparken de ürünleri tampon hareketlerle yaymalısınız.

Sivilcelerinize Temas Etmemelisiniz

Her cildiniz üzerinde fazla sivilceler varsa uğraşmadan bakımını yapmalısınız. Cilt üzerinde yağdan dolayı sivilceler çıkabilir. Doğru ürünleri kullanarak bu yağlı görünümden cildinizi uzak tutabilirsiniz. Gün içerisinde stresli ve düşünceli olduğunuz zamanlarda ellerinizi kullanmanıza dikkat edin. Eğer sivilceleriniz ile uğraşıyorsanız bu davranışınızdan vazgeçmelisiniz. Uzun süre sonra sivilcelerinizin daha fazla çıktığını fark edebilirsiniz. Sivilcelerin çıkmaması için cildiniz ile uğraşmamanız gerekir. Ellerinizi ne kadar çok yıkasanız bile mikroplar bulunabilir. Bu nedenden dolayı cildiniz ellerinizden daha hassas deriye sahiptir. Sivilceleri kurutan bantları da kullanabilirsiniz. Bu bantları gece yatmadan önce kullanabilirsiniz. Sabah uyandığınızda iltihaplı olan sivilcenin kurumaya başladığını görebilirsiniz. Evinizde bulunan bal ve limon ile maske de yaparak yağ dengesini koruyabilirsiniz.

Akne ve Sivilceler ile alaka diğer blog yazılarımıza aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:

Sivilceler Neden Oluşur? Sivilceli Ciltler İçin Nemlendirici Nasıl Seçilmelidir?

Gözenekler Neden Büyür? Gözenekleri Nasıl Sıkılaştırabiliriz?

Akneye Eğilimli Ciltler Nelere Dikkat Etmelidir?

Akne Giderici Bakım Ürünleri Nasıl Kullanılır?

Ergenlik Sivilceleri Gençlerin Korkulu Rüyası

Cildimizde Akneler Neden Oluşur?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Önerileri

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?

Ergenlik sivilcesine ne iyi gelir? Ergenlik sivilcesi nedenleri ve tedavisi

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Ergenlik Sivilcelerine Kesin Çözüm

Sivilcelere Savaş Açıyoruz!

Sivilceler Neden Oluşur? Nasıl Tedavi Edilir?

Akne Nedir Ve Akne Kimlerde Daha Fazla Olur?

Akne Giderici Kullanacaksanız Bunlara Dikkat Edin


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Peptid Nedir? Cilt Bakımında Peptidlerin Rolü Nelerdir?

Peptid Nedir? Cilt Bakımında Peptidlerin Rolü Nelerdir?

Peptidler, bir veya daha fazla amino asitten oluşan kısa protein parçalarıdır. Amino asitler, vücudumuz için önemli yapı taşlarıdır ve hücrelerimizin yapısını ve çeşitli fonksiyonlarını oluşturur. Peptidler, proteinlerin kısa parçaları olarak düşünülebilirler ve genellikle 2 ila 50 amino asitten oluşurlar. Önemli bir farklılık, peptidlerin proteinlerden daha az yapısal olarak bütünlükleri olmasıdır. Bu nedenle, peptidler proteinlerden daha kolay sindirilebilirler ve vücut tarafından daha kolay emilebilirler.

Yüz Temizleme Aletleri Nasıl Kullanılır?

Yüz Temizleme Aletleri Nasıl Kullanılır?

Kuşkusuz cildimiz en değerli organlarımızdan biridir. Cilt bakımı hem kadınlar hem erkekler tarafından oldukça önemlidir. Cilt sağlıklı ise parlar ve pürüzsüz bir yapıda olur. Cilt sağlığı kişinin direk olarak yediği içtiği şeyler ile de alakalıdır.

Selülit Nedir? Selülite Karşı Hangi Ürün Kullanılmalıdır?

Selülit Nedir? Selülite Karşı Hangi Ürün Kullanılmalıdır?

Selülit, birçok kadın tarafından sıkça karşılaşılan ve önemli bir estetik sorun olarak görülen bir deri bozukluğudur. Bu bozukluk, derinin altında bulunan yağ dokusunun fazla miktarda birikmesi sonucu oluşan kıvrımların oluşumuna neden olur ve genellikle bel, kalça ve bacakların üst kısmında görülür. Selülit, genellikle kilo alımı, hormonal değişiklikler, genetik yatkınlık, çok az hareket etme, yanlış beslenme ve stres gibi nedenlerle ortaya çıkar.

Ergenlik Sivilceleri Gençlerin Korkulu Rüyası

Ergenlik Sivilceleri Gençlerin Korkulu Rüyası

Ergenlik sivilceleri nedenleri, nasıl tedavi edildiği hakkında her şeyi bu bloğumuzda okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemizden alabilirsiniz.

Selülitler Nasıl Yok Edilir?

Selülitler Nasıl Yok Edilir?

Selülit deri altındaki aşırı yağ birikmesi sonucu genellikle de kol, bacak ve basen bölgelerinde hâkim olan dolaşım bozukluğudur. Portakal kabuğu görüntüsündedir ve özellikle kadınlar için tam bir korkulu rüyadır.

Sivilceler Neden Oluşur? Sivilceli Ciltler İçin Nemlendirici Nasıl Seçilmelidir?

Sivilceler Neden Oluşur? Sivilceli Ciltler İçin Nemlendirici Nasıl Seçilmelidir?

“Sivilce neden olur?” diyenlere cevap olarak hormonsal değişimlerden, cildin yağ dengesindeki bozulmalardan ve yanlış beslenme tarzından söz edilebilir.

Sivilcelere Savaş Açıyoruz!

Sivilcelere Savaş Açıyoruz!

Sivilce tedavisi hakkındaki tüm bilgileri bu blog yazımızdan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce karşıtı ürünleri www.maruderm.com sitemizden satın alabilirsiniz.

Cildimizde Akneler Neden Oluşur?

Cildimizde Akneler Neden Oluşur?

Cildimizde Akneler Neden Oluşur? Akneye eğilimi olan ciltler için cilt bakım ürünleri tavsiyeleri verdiğimiz blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır? Yağlı ciltler için nemlendiricinin önemi konulu bloğumuzu buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir? konulu blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce cilt bakım setini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akneye eğilimli ciltler için cilt bakım önerilerini bulabiliceğiniz blog yazımızı buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemiz üzerinden alabilirsiniz.

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Bu blog yazımızda sivilceler için uygulayabileceğiniz çözümlerden bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..