quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Yağlı Ciltler İçin Neler Yapılmalı?

Yağlı Ciltler İçin Neler Yapılmalı?

Yağlı ciltler, genellikle vücudun hormonal dengesizliğinden dolayı kendisini göstermektedir. Özellikle de ergenlik çağındaki gençlerde daha fazla görülen bir sorun diyebiliriz yağlı ciltler. Cildin kendi kendisini nemlendirmesi esnasında yağ üretiminde bazen artışlar olur. Bu artışla birlikte de zaten yağlı ciltlerde sivilce ve akne gibi durumlarda da cildin belli başlı yerlerinde kendisini göstermeye başlar. Yağlı ciltte makyaj durmaz ve cilt nefes almadığı için de sivilce ve akne gibi iltihaplı problemler de kendisini göstermeye başlar. Bu sebepten dolayı da sizler için yağlı ciltlere karşı neler yapılmalı ve ne çeşit formüller izlenmeli bahsetmek istiyoruz. Bu sayede çok daha sağlıklı bir cilt görünüme ulaşabileceğinizi de bilmenizi isteriz. Maruderm yağlı ciltler için cilt bakım setini kullanarak akne ve sivilce oluşumunu tamamıyla önleyebilirsiniz.

Yağlı Cilt Nedir?

Yağlı cilt, sebum üretimi daha fazla olan cilt tipine verilen isim olarak bilinmektedir. Yağlı cilde de doğru düzgün bakılmadığı zaman sivilce ve akne gibi problemler kendisini gösterebilir. Çünkü yağlı cilt gözeneklerin doğru düzgün nefes almamasına da sebebiyet verdiği için hormonal anlamda birçok sıkıntı da kendisini gösterebilir. İşte yağlı ciltlerde en doğru ve en iyi cilt bakım ürünleri kullanımını gerçekleştirmeniz önemli. Bunun için sizlere Maruderm markasının nemlendirici kremleri ve cilt bakım setlerini önerebiliriz. Bu ürünleri gönül rahatlığıyla kullanabilir, bu sayede de cildinize doğrudan bakım gerçekleştirme olanağı da bulabilirsiniz.

Yağlı Cildin Oluşma Sebepleri

Yağlı cildin oluşmasına sebebiyet veren birçok etken var. Biraz önce de belirttiğimiz gibi ergenlik döneminde hormonların sürekli gelişimi ve değişiminden kaynaklı bir yağlı cilt oluşumu kendisini gösterecektir. Bu dengesizlik, cildin yağlanmasına başlıca etki. Bunun dışında da mevsimsel geçişlerde de cildin yıpranma ve yağlanma olasılığı mümkün. Aynı zamanda beslenme düzeninde de köklü ve beklenmedik değişimler yaşadığınız zaman yağlı bir cilde sahip olabilirsiniz. Her ne kadar uzmanlar yağlı cildin çabuk yaşlanmanın önüne geçeceğine dair açıklamalarda bulunsalar da, uzun dönemli bir açıdan bakıldığında da yağlı ciltlerin bakımı için birkaç adım atmanız bu sorundan kurtulmanızı desteklemiş olacaktır.

Yağlı Ciltler İçin Doğal Yöntemlerle Çözüm Önerileri

Yağlı ciltler için ilk yapmanız gereken şey cildinizi temiz tutmak. Yani temizliğe çok önem vermeniz gerekmektedir. Bu bir doktorla görüşseniz de doktorunuz tarafından aynı uyarıya dönüşecektir. Bu sebepten dolayı kıyafet, iç çamaşırı değişimine önem göstermelisiniz. Yağlı bir cilde sahipseniz eğer, soğuk suyla duş almak yerine ılık suyla duş almanızı öneririz. Aynı zamanda yüzünüzü da ılık suyla yıkarsanız, çok daha verimli sonuçlara ulaşabilirsiniz. Bunun dışında da cilt temizliğinde alkollü ürünler kullanımından uzak kalın. Kaliteli bir cilt bakım seti ile daha verimli sonuçlara ulaşabileceğinizi kesinlikle unutmamalısınız. Cildinizi nemli tutmak için özel olarak üretilen Maruderm nemlendirici krem takviyesini de muhakkak denemelisiniz.

Yazımızın bu detayında sizlerin evde kendi imkanlarınızla yapabileceğiniz, doğal cilt bakım maskelerinden bahsedeceğiz. Bu sayede yağlı ciltlerinize karşı hazırlayacağınız yüz maskelerinden haberdar olabilirsiniz.

Adaçayı Yüz Maskesi
Adaçayının hem içince hem de bizzat kullanınca insan cildine büyük katkıları olduğunu biliyor muydunuz? Bunun için adaya çayı yapraklarını iyice ufalayın ve yulaf unu ile badem yağıyla karıştırın. Badem yağınız yok ise eğer zeytinyağı takviyesinde de bulunabilirsiniz. Zira zeytinyağı da cilde çok iyi gelen doğal yağlar arasındadır. Var ise bu karışımın içerisine bir de gül suyu ekleyin ve iyice karıştırdıktan sonra yüzünüze maske olarak ekleyin. Yaklaşık 25 dakika boyunca yüzünüzde tutacağınız bu maske, cildinizdeki yağlanma oranının düşüşe geçmesine yardımcı olacaktır.

Ballı Sütlü Yüz Maskesi
Bal ve sütün cilde ne derece katkılar sağlayacağını hayal bile edemezsiniz. Bu karışımda buğday unu, süt ve balı iyice karıştırın. Yüzünüze uyguladıktan sonra da kuruyana bekleyin. Sonrasında ise 20 dakika boyunca bu maskeyi yüzünüzde tutmalısınız. Haftada bir kere yapılması tavsiye edilen bu maske sayesinde, cildinizin çok daha sağlıklı ve yağlanmadan uzak bir konumda olduğunu da fark etmiş olacaksınız. Üstelik bu maske sayesinde de cildinizi çok daha doğal bir konuma sokabileceksiniz.

Salatalık Maskesi
Salatalıkla yapılan yüz maskeleri her zaman meşhur olmuştur zaten. Bu sebepten dolayı da hafta iki kere salatalıkları dilimleyip yüzünüze yapıştırmanızı öneririz. Ki salatalığın kabuğundan bile iyi bir etki alabilirsiniz. Salatalıklar, yağlı cildin bütün kötü hücrelerini emerek kurumasını ve cildinizi çok daha sağlıklı bir görünüme dönüşmesini destekleyecektir.

Yumurtalı Yüz Maskesi
Yumurtanın sarısı ile iyice ezilmiş salatalığı karıştırarak etkili bir yüz maskesi elde edebilirsiniz. Soğutulmuş salatalık püresi ve yumurta sarısı ile gerçekleştirilen bu maskeyi yüzünüze sürdükten sonra yarım saat boyunca bekletebilirsiniz. Daha sonrasında da ılık suyla birlikte yüzünüzden arındırdığınız zaman, etkisini kısa süre içerisinde görmüş olacaksınız.

Tüm bu cilt ve yüz maskeleri sayesinde cildinizi çok daha sağlıklı ve bakımlı bir pozisyona dahil edebilirsiniz. Aynı zamanda da sizlerin sadece maskelerle değil, belli başlı hususlara da dikkat ederek ilerlemeniz, cildinizin çok daha sağlıklı bir görünüme erişmesini de desteklemiş olacaktır.

İşte yağlı ciltlerden arınmanız için izlemeniz gereken önemli yollar;
 

1) Cildinizi Temiz Tutmalısınız
 

Yazımızın giriş kısmında da belirttiğimiz üzere yağlı ciltlerden uzak kalmak istiyorsanız temizliğe muhakkak önem göstermelisiniz.Özellikle de yüzünüzü çok soğuk suyla yıkamamaya özen gösterin. Ilık suyla duş alın ve yüzünüzü de bu seviyedeki sularla yıkamaya çalışın. Temiz bir cilt için bu tarz adımlar atmanız her zaman yardımcı olacaktır. Çünkü cilt her daim nefes alma ihtiyacı duyar. Sabunla ve takviye cilt kremleriyle teninizi temiz tutmayı başarırsanız eğer, yağlanma ve sivilce gibi sorunlarla da uğraşmamış olursunuz.

2) Cildinizi Sürekli Nemlendirin
 

Bir kez daha üzerine durulması gereken bir konu da cildinizi sürekli nemlendirmeniz gerektiğidir. Nemlendirici kremtakviyeleri yardımıyla cildinizi mümkün oldukça nemli tutmaya özen göstermelisiniz. Ki zaten nemli cilt her zaman çok daha bakımlı ve sağlıklı bir konum oluşturacağı için, sizler cildinizin daha sağlıklı ve nefes alabilir bir pozisyona sahip olabilmesi adına nemli tutmanız için çaba göstermelisiniz. Nemlendirici krem takviyesini de günde en az iki kere yüzünüze uyguladığınız takdirde, daha sağlıklı ve güzel görünümlü bir cilde sahip olma olasılığı bulabilirsiniz. Temiz ve nemli bir cilt, yağlanma ile sivilcelenmenin önüne her zaman geçebilir.

3) Makyajı Temizlemeyi Unutmayın
 

Makyajınızın yüzünüzde kaldığı bir gecenin sabahında cildinizin yağlanması için takviye yapmış olursunuz. Yani makyaj, bir insanın yüzünde en fazla 12 saat kalmalıdır. Ciltteki gözeneklerin kapanmaması gerekmektedir çünkü. Gözenek problemlerinden uzak kalmak adına da makyaj temizliğine çok dikkat etmelisiniz. Makyajınınızı çıkarmadan uyuduğunuz gecelerde, gözeneklerin içerisinin tıkanma olasılıkları vardır. Bu sebepten de sivilce, akne ve yağlanma gibi sıkıntılarla karşılaşma olasılığınız artar. Bu gibi durumların önüne geçmek adına da sizlerin makyaj temizliği ve cilt bakımına her zaman özenli bir şekilde yaklaşmanızı öneriyoruz.

Sonuç olarak bakıldığı zaman yağlı ciltlerin bakımı her zaman mümkün hale gelebilir. Biraz özverili biraz da titiz adımlar attığınız zaman, cildiniz her zaman pürüzsüz bir konum elde edebilir.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır? Yağlı ciltler için nemlendiricinin önemi konulu bloğumuzu buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir? konulu blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce cilt bakım setini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akneye eğilimli ciltler için cilt bakım önerilerini bulabiliceğiniz blog yazımızı buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemiz üzerinden alabilirsiniz.

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Bu blog yazımızda sivilceler için uygulayabileceğiniz çözümlerden bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Bu blog yazımızda sivilce ve akne oluşumundan kurtulmanın yollarından bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz.

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akneler ile sivilceleri karıştırmamak gerekir. Her ikisi de özellikle ergenlik dönemlerinde ciltte meydana gelse de, akneler sivilcelerin daha iltihaplanmış versiyonlarıdır diyebiliriz.

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler, ergenlik dönemi itibariyle her yaş grubunda muhakkak görülen bir cilt hastalığı olmaktadır. Kimi insanlar önemsemese de son derece hassas bir cilt problemi olmaktadır sivilceler.

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilceler nasıl geçer sorusu pek çok kişi tarafından sürekli sorulmaya devam ediyor. Ergenlik dönemiyle başlayan ve ciltte belirgin sıkıntılar yaşatan sivilce ve akneler, aynı zamanda sağlığa da doğrudan etkiler..

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Bu yazımızda sivilcelerden nasıl kurtulabileceğiniz ile alakalı tüyolar verilmektedir. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret ediniz.

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Cildimizin sivilce ve akne oluşumuna sebebiyet veren pek çok faktör vardır. Öyle ki cilt, başlı başına hassasiyete açık ve çabuk yıpranabilecek bir forma sahip olduğu için, stres, mevsimsel geçişler..

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceler, hem erkekler hem de kadınlar açısından en büyük cilt sorununa dönüşebilir. Özellikle de kadınların yoğun koşturmaca, makyaj, mevsimsel geçiş ve hormonsal değişimler...

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler, sadece bayanların değil belli dönemlerde erkeklerin de en fazla dert yandığı cilt sıkıntılarının başında gelmektedir.

Blog Nedir?

Blog ("weblog"un kısaltması), bir konu hakkında düzenli olarak güncellenen içerik (blog yazısı) sunan bir kişi, grup veya şirket tarafından yürütülen çevrimiçi bir dergi veya bilgilendirici web sitesidir. Bilgileri ters kronolojik sırayla sunar ve resmi olmayan veya konuşma tarzında yazılmıştır.

Cilt bakım, saç bakım ve vücut bakım ürünleriyle alakalı tavsiyelere bloğumuz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güzellik blogu, güzellik, makyaj, saç, moda, cilt bakımı ve diğer güzellikle ilgili konular hakkında içerik barındıran bir web sitesidir. Güzellik blogları ipuçlarını paylaşır, ürünleri gözden geçirir, öğreticiler oluşturur ve trend olan güzellik haberlerini tartışır. Güzellik oldukça görsel bir konu olduğundan, bu bloglar genellikle çok sayıda resim ve video yayınlar.

Güzellik blogcuları başkalarına nasıl güzel olunacağını gösterir. Genellikle resim ve videolarla adım adım öğreticiler yazarlar. Web sitelerinde, YouTube kanallarında, Instagram hesaplarında ve diğer sosyal medya platformlarında ürünleri test eder, inceler ve görüşlerini paylaşırlar.

Güzellik Blogları Türleri

Ne tür bir kitleye odaklanmak istediğinizi seçmek, geliştirdiğiniz içeriği şekillendirmeye yardımcı olacağından, blogunuzun uzun vadeli başarısı için çok önemlidir.

Aşağıdaki blog türlerini göz önünde bulundurun:

Makyaj için Güzellik Blogları: Ürünleri tanıtırken belirli "görünümler" elde etmek için eğitim içeriği sağladıkları için makyajı merkeze alan bloglar modadır.

Açık Ten için Güzellik Blogları: Çok açık tenlerin kendine özgü cilt bakımı ihtiyaçları ve özel makyajı vardır. Soluk tenli bloglar, daha açık ten tonlarıyla en iyi şekilde çalışan belirli görünümler önerir.

Koyu Ten için Güzellik Blogları: Bu blog kategorisi, Siyah, Asyalı ve Latin insanlar için makyaj ve cilt bakımı gibi birden çok cilt tonunu kapsar.

Kırk Üzeri İçin Güzellik Blogları: Elinizden gelenin en iyisini yapmak her yaş için çok önemlidir, bu nedenle daha yaşlı ve daha olgun yetişkinler için bloglar da yaygındır.

Altmışın Üzerindeki Güzellik Blogları: Bu bloglar, yaşlı erkekler ve kadınlar için cilt bakımı, moda ve güzellik konusunda uzmanlaşmıştır.

Devamını Oku..