quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Yağlı Ciltler İçin Neler Yapılmalı?

Yağlı Ciltler İçin Neler Yapılmalı?

Yağlı ciltler, genellikle vücudun hormonal dengesizliğinden dolayı kendisini göstermektedir. Özellikle de ergenlik çağındaki gençlerde daha fazla görülen bir sorun diyebiliriz yağlı ciltler. Cildin kendi kendisini nemlendirmesi esnasında yağ üretiminde bazen artışlar olur. Bu artışla birlikte de zaten yağlı ciltlerde sivilce ve akne gibi durumlarda da cildin belli başlı yerlerinde kendisini göstermeye başlar. Yağlı ciltte makyaj durmaz ve cilt nefes almadığı için de sivilce ve akne gibi iltihaplı problemler de kendisini göstermeye başlar. Bu sebepten dolayı da sizler için yağlı ciltlere karşı neler yapılmalı ve ne çeşit formüller izlenmeli bahsetmek istiyoruz. Bu sayede çok daha sağlıklı bir cilt görünüme ulaşabileceğinizi de bilmenizi isteriz. Maruderm yağlı ciltler için cilt bakım setini kullanarak akne ve sivilce oluşumunu tamamıyla önleyebilirsiniz.

Yağlı Cilt Nedir?

Yağlı cilt, sebum üretimi daha fazla olan cilt tipine verilen isim olarak bilinmektedir. Yağlı cilde de doğru düzgün bakılmadığı zaman sivilce ve akne gibi problemler kendisini gösterebilir. Çünkü yağlı cilt gözeneklerin doğru düzgün nefes almamasına da sebebiyet verdiği için hormonal anlamda birçok sıkıntı da kendisini gösterebilir. İşte yağlı ciltlerde en doğru ve en iyi cilt bakım ürünleri kullanımını gerçekleştirmeniz önemli. Bunun için sizlere Maruderm markasının nemlendirici kremleri ve cilt bakım setlerini önerebiliriz. Bu ürünleri gönül rahatlığıyla kullanabilir, bu sayede de cildinize doğrudan bakım gerçekleştirme olanağı da bulabilirsiniz.

Yağlı Cildin Oluşma Sebepleri

Yağlı cildin oluşmasına sebebiyet veren birçok etken var. Biraz önce de belirttiğimiz gibi ergenlik döneminde hormonların sürekli gelişimi ve değişiminden kaynaklı bir yağlı cilt oluşumu kendisini gösterecektir. Bu dengesizlik, cildin yağlanmasına başlıca etki. Bunun dışında da mevsimsel geçişlerde de cildin yıpranma ve yağlanma olasılığı mümkün. Aynı zamanda beslenme düzeninde de köklü ve beklenmedik değişimler yaşadığınız zaman yağlı bir cilde sahip olabilirsiniz. Her ne kadar uzmanlar yağlı cildin çabuk yaşlanmanın önüne geçeceğine dair açıklamalarda bulunsalar da, uzun dönemli bir açıdan bakıldığında da yağlı ciltlerin bakımı için birkaç adım atmanız bu sorundan kurtulmanızı desteklemiş olacaktır.

Yağlı Ciltler İçin Doğal Yöntemlerle Çözüm Önerileri

Yağlı ciltler için ilk yapmanız gereken şey cildinizi temiz tutmak. Yani temizliğe çok önem vermeniz gerekmektedir. Bu bir doktorla görüşseniz de doktorunuz tarafından aynı uyarıya dönüşecektir. Bu sebepten dolayı kıyafet, iç çamaşırı değişimine önem göstermelisiniz. Yağlı bir cilde sahipseniz eğer, soğuk suyla duş almak yerine ılık suyla duş almanızı öneririz. Aynı zamanda yüzünüzü da ılık suyla yıkarsanız, çok daha verimli sonuçlara ulaşabilirsiniz. Bunun dışında da cilt temizliğinde alkollü ürünler kullanımından uzak kalın. Kaliteli bir cilt bakım seti ile daha verimli sonuçlara ulaşabileceğinizi kesinlikle unutmamalısınız. Cildinizi nemli tutmak için özel olarak üretilen Maruderm nemlendirici krem takviyesini de muhakkak denemelisiniz.

Yazımızın bu detayında sizlerin evde kendi imkanlarınızla yapabileceğiniz, doğal cilt bakım maskelerinden bahsedeceğiz. Bu sayede yağlı ciltlerinize karşı hazırlayacağınız yüz maskelerinden haberdar olabilirsiniz.

Adaçayı Yüz Maskesi

Adaçayının hem içince hem de bizzat kullanınca insan cildine büyük katkıları olduğunu biliyor muydunuz? Bunun için adaya çayı yapraklarını iyice ufalayın ve yulaf unu ile badem yağıyla karıştırın. Badem yağınız yok ise eğer zeytinyağı takviyesinde de bulunabilirsiniz. Zira zeytinyağı da cilde çok iyi gelen doğal yağlar arasındadır. Var ise bu karışımın içerisine bir de gül suyu ekleyin ve iyice karıştırdıktan sonra yüzünüze maske olarak ekleyin. Yaklaşık 25 dakika boyunca yüzünüzde tutacağınız bu maske, cildinizdeki yağlanma oranının düşüşe geçmesine yardımcı olacaktır.

Ballı Sütlü Yüz Maskesi

Bal ve sütün cilde ne derece katkılar sağlayacağını hayal bile edemezsiniz. Bu karışımda buğday unu, süt ve balı iyice karıştırın. Yüzünüze uyguladıktan sonra da kuruyana bekleyin. Sonrasında ise 20 dakika boyunca bu maskeyi yüzünüzde tutmalısınız. Haftada bir kere yapılması tavsiye edilen bu maske sayesinde, cildinizin çok daha sağlıklı ve yağlanmadan uzak bir konumda olduğunu da fark etmiş olacaksınız. Üstelik bu maske sayesinde de cildinizi çok daha doğal bir konuma sokabileceksiniz.

Salatalık Maskesi

Salatalıkla yapılan yüz maskeleri her zaman meşhur olmuştur zaten. Bu sebepten dolayı da hafta iki kere salatalıkları dilimleyip yüzünüze yapıştırmanızı öneririz. Ki salatalığın kabuğundan bile iyi bir etki alabilirsiniz. Salatalıklar, yağlı cildin bütün kötü hücrelerini emerek kurumasını ve cildinizi çok daha sağlıklı bir görünüme dönüşmesini destekleyecektir.

Yumurtalı Yüz Maskesi

Yumurtanın sarısı ile iyice ezilmiş salatalığı karıştırarak etkili bir yüz maskesi elde edebilirsiniz. Soğutulmuş salatalık püresi ve yumurta sarısı ile gerçekleştirilen bu maskeyi yüzünüze sürdükten sonra yarım saat boyunca bekletebilirsiniz. Daha sonrasında da ılık suyla birlikte yüzünüzden arındırdığınız zaman, etkisini kısa süre içerisinde görmüş olacaksınız.

Tüm bu cilt ve yüz maskeleri sayesinde cildinizi çok daha sağlıklı ve bakımlı bir pozisyona dahil edebilirsiniz. Aynı zamanda da sizlerin sadece maskelerle değil, belli başlı hususlara da dikkat ederek ilerlemeniz, cildinizin çok daha sağlıklı bir görünüme erişmesini de desteklemiş olacaktır.

İşte yağlı ciltlerden arınmanız için izlemeniz gereken önemli yollar;
 

1) Cildinizi Temiz Tutmalısınız
 

Yazımızın giriş kısmında da belirttiğimiz üzere yağlı ciltlerden uzak kalmak istiyorsanız temizliğe muhakkak önem göstermelisiniz.Özellikle de yüzünüzü çok soğuk suyla yıkamamaya özen gösterin. Ilık suyla duş alın ve yüzünüzü de bu seviyedeki sularla yıkamaya çalışın. Temiz bir cilt için bu tarz adımlar atmanız her zaman yardımcı olacaktır. Çünkü cilt her daim nefes alma ihtiyacı duyar. Sabunla ve takviye cilt kremleriyle teninizi temiz tutmayı başarırsanız eğer, yağlanma ve sivilce gibi sorunlarla da uğraşmamış olursunuz.

2) Cildinizi Sürekli Nemlendirin
 

Bir kez daha üzerine durulması gereken bir konu da cildinizi sürekli nemlendirmeniz gerektiğidir. Nemlendirici kremtakviyeleri yardımıyla cildinizi mümkün oldukça nemli tutmaya özen göstermelisiniz. Ki zaten nemli cilt her zaman çok daha bakımlı ve sağlıklı bir konum oluşturacağı için, sizler cildinizin daha sağlıklı ve nefes alabilir bir pozisyona sahip olabilmesi adına nemli tutmanız için çaba göstermelisiniz. Nemlendirici krem takviyesini de günde en az iki kere yüzünüze uyguladığınız takdirde, daha sağlıklı ve güzel görünümlü bir cilde sahip olma olasılığı bulabilirsiniz. Temiz ve nemli bir cilt, yağlanma ile sivilcelenmenin önüne her zaman geçebilir.

3) Makyajı Temizlemeyi Unutmayın
 

Makyajınızın yüzünüzde kaldığı bir gecenin sabahında cildinizin yağlanması için takviye yapmış olursunuz. Yani makyaj, bir insanın yüzünde en fazla 12 saat kalmalıdır. Ciltteki gözeneklerin kapanmaması gerekmektedir çünkü. Gözenek problemlerinden uzak kalmak adına da makyaj temizliğine çok dikkat etmelisiniz. Makyajınınızı çıkarmadan uyuduğunuz gecelerde, gözeneklerin içerisinin tıkanma olasılıkları vardır. Bu sebepten de sivilce, akne ve yağlanma gibi sıkıntılarla karşılaşma olasılığınız artar. Bu gibi durumların önüne geçmek adına da sizlerin makyaj temizliği ve cilt bakımına her zaman özenli bir şekilde yaklaşmanızı öneriyoruz.

Sonuç olarak bakıldığı zaman yağlı ciltlerin bakımı her zaman mümkün hale gelebilir. Biraz özverili biraz da titiz adımlar attığınız zaman, cildiniz her zaman pürüzsüz bir konum elde edebilir.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru cilt yapısına sahip olan kişiler; yaygın görülen cilt problemlerini daha sık yaşamaktadır. Soğuk hava ve güneş ışınları gibi faktörlerden daha fazla etkilenen kuru cilt, kişilerin günlük yaşam kalitelerini büyük ölçüde düşürmektedir. Sağlıklı beslenme alışkanlıklarına sahip olmak ve günlük olarak en az iki litre kadar su içmek; cilt kuruluğu problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır.

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Vücudun belli bölgeleri diğer kısımlara oranla yağlanmaya daha yatkındır. Karın çevresi, basen ve kol bölgeleri yoğun yağ birikimi olan bölgelerdir. Bu bölgelerde zayıflama ve incelmeyi sağlamak için pek çok yöntem kullanılmaktadır. Soğuk lipoliz, liposuction, radyo frekans, mezoterapi, karboksiterapi, ultrashape bu yöntemlerden bazılarıdır. Yalnızca diyet yaparak bölgesel yağ yakmak mümkün değildir. Kişiye özgü bir diyet, egzersiz programı ve bölgesel incelme uygulamaları yardımıyla lokal yağlanmadan kurtulmak mümkündür.

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt bakımı, cildin ihtiyaç duyduğu bileşenlerin cilde nüfuz etmesini sağlayarak; sağlıklı, canlı ve parlak bir cilt görünümüne kavuşmaya yardımcı olmaktadır. Medikal olarak ya da evdeki ürünlerle uygulanabilen cilt bakımları, doğru ve düzenli bir şekilde yapıldığında etkili sonuçlar vermektedir. Medikal işlemler, özel solüsyonlar ve ileri teknoloji ürünlerle uygulanırken evde yapılan cilt bakımlarında çeşitli bakım ürünleri kullanılmaktadır. Cilt bakımı fiyatları da yapılan uygulamaya ve kullanılan ürünlere göre değişiklik göstermektedir.

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş dökülmesi dönemsel ya da sürekli olarak görülebilen bir cilt problemidir. Oluşum şekline ve sürecine göre kendi kendine düzelebildiği gibi tedavi süreci de gerektirebilmektedir. Hormonal dengesizlikler, yanlış beslenme, menopoz, stres ve buna benzer pek çok etken kaş dökülmesine neden olabilmektedir. Genel olarak evde uygulanabilen yöntemlerle tedavisi mümkündür. Sarımsak, zeytinyağı, badem yağı, hindistan cevizi yağı, aloe vera jeli ve c vitamini gibi pek çok içerik kaşların gürleşmesine, sıklaşmasına ve uzamasına katkı sağlamaktadır. 

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt bakım ampulleri, ciltte aniden ortaya çıkan problemlerin kısa sürede çözülmesi için kullanılan yoğunlaştırılmış minik serumlardır. Pek çok cilt probleminde etkilidir. Hızlı sonuçlar vermektedir. Özellikle cildin yenilenmesi, yaşlılık belirtilerinin ortadan kalkması ve cilt bariyerinin yenilenmesi için kullanılmaktadır. Haftada birkaç kez ya da ayda birkaç kez olacak şekilde dairesel hareketlerle masaj yapar gibi uygulanmaktadır.

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Cilt bakımı; cilt tipine uygun ürünlerle cildin temizlenmesi ve nemlendirilmesi işlemidir. Cilt bakımı yapılırken dikkat edilmesi gereken pek çok husus bulunmaktadır. Bilinçsizce yapılan cilt bakımı faydadan çok zarara yol açmaktadır. Bu nedenle cilt analizi yapıldıktan sonra uygun ürünler seçilmesi ve işlem sırasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Düzenli olarak güneş kremi kullanmak, makyajla uyumamak ve cildin temiz ve nemli kalmasına önem vermek cilt bakım rutininin en önemli adımları arasında yer almaktadır.

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt bakım rutini, kişilerin cilt yapılarına uygun olan ürünleri düzenli olarak kullanmaları olarak tanımlanmaktadır. Cilt bakım rutinin, doğal ve besleyici ürünlerle yürütülmesi; cildin uzun vadede daha sağlıklı ve genç görünmesine yardımcı olmaktadır. Temizleme, tonik, peeling ve serum basamaklarından oluşan cilt bakım rutini; kişilerin özgüven kazanmasına ve ruhsal anlamda daha iyi hissetmesine olanak tanımaktadır.

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki renk değişikliği; çeşitli dış etkenler nedeniyle ortaya çıkabileceği gibi bazı kronik hastalıkların da habercisi olabilmektedir. Özellikle kalsiyum ve çinko gibi kemik ve tırnak yapısı üzerinde etkili olan minerallerin, vücut bünyesine yeteri kadar alınmaması da; tırnak yüzeyindeki renk değişikliğine sebebiyet vermektedir. Tırnak yüzeyinde morarma, sararma veya kızarma ile süregelen bu rahatsızlığın; uzman bir doktor tarafından detaylı bir şekilde incelenmesi gerekmektedir.

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum, vücut sistemlerinin tümünde üretilmekte ve cilt yüzeyinin dış etkenlere karşı daha dayanıklı olmasına yardımcı olmaktadır. Çeşitli nedenlerle dengesizleşen sebum üretimi, kişilerin cilt ve saç yağlanması gibi olumsuz problemleri daha sık yaşamasına neden olmaktadır. Sebum üretiminin dengelenmesi için sağlıklı beslenme alışkanlıklarına geri dönülmesi ve düzenli olarak cilt bakımı yapılması gerekmektedir.

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Simmondsia chinensis bitkisinin özlerinden elde edilen jojoba yağı, cilt ve saç yapısı üzerindeki iyileştirici etkisi nedeniyle; güzellik sektörünün vazgeçilmez ürünleri arasında yer almaktadır. Jojoba yağının saça faydaları; saç kepeğini azaltma, saç tellerini onarma, saç dökülmesini en aza indirme ve saç tellerinin parlaklığını arttırma olarak sıralanmaktadır. Saç bakım ürünü olarak kullanılan jojoba yağı, kişilerin daha dolgun ve hacimli saçlara sahip olmasına yardımcı olmaktadır.

Saç Vitamini Nedir ve Ne İşe Yarar?

Saç Vitamini Nedir ve Ne İşe Yarar?

Saç vitaminleri, ideal kalınlıkta ve ışıldayan yapıda saç tellerine sahip olmanın altın anahtarı olarak görülmektedir. Saç bakımı için vitamin ve mineral takviyesi almak, kişilerin daha canlı ve gür saçlara sahip olmasına yardımcı olmaktadır. Doğal besinler veya takviye ürünler aracılığıyla vücuda giren; A, E, C, H ve B12 vitaminleri, saç sağlığının gelişmesine katkı sağlayan vitaminler olarak sıralanmaktadır.

Kaş Pudralama Nedir ve Ne İşe Yarar?

Kaş Pudralama Nedir ve Ne İşe Yarar?

Kaş pudralama, güzellik uzmanları tarafından uygulanan ve kişilerin daha dolgun kaşlara sahip olmasını sağlayan bir tekniktir. Bu işlem; kaş derisinin en üst tabakası olan epidermise, bitkisel bir boya enjekte ederek yapılmaktadır. İşlem esnasında kullanılan mikro iğneler, kaş dokularına hiçbir şekilde zarar vermemektedir. Son derece kolay, hızlı ve zararsız bir işlem olan kaş pudralama; kişilerin doğal kaş görünümünü, kalıcı bir şekilde elde etmelerine olanak tanımaktadır.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..