Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Vajina Estetiği – Genital Bölge Dolgusu

Vajina Estetiği – Genital Bölge Dolgusu

Vajina Estetiği – Genital Bölge Dolgusu

Vajina estetiği, birçok kişi tarafından tercih edilmekte ve son derece güvenilir çözümler sunmaktadır. Genital bölge dolgusu, vajina estetiği yöntemleri arasında yer almakta ve vajina bölgesindeki şekil bozukluklarını gidermeyi hedeflemektedir. Hyalüronik asit enjektesiyle yapılan bu uygulama, güvenilir ve pratik olması nedeniyle öne çıkmaktadır.

Vajina bölgesinin dış dudaklarında görülen sarkmalar, normal bir süreç olmakla birlikte; çoğu kadın için rahatsız edici olarak nitelendirilmektedir. Yaşlanma, hızlı kilo alma veya verme, doğum, düşük ve zorlayıcı cinsel ilişki; dış dudak sarkmasına neden olmaktadır. Bu durum, bazı kişilerde yapısal olarak gelişmekte ve genetik faktörlerden etkilenmektedir.

Genital Bölge Dolgusu Nedir?

Vajina bölgesinin dış dudakları, yağ ve bağ dokusundan oluşmaktadır. Salgı sistemleriyle doğrudan bağlantılı olan bu dokular, vajinal açıklık bölgesinin dış etkenlere karşı korunmasını sağlamaktadır. İlerleyen yaş ve doğum gibi faktörler, dış dudakların sarkmasına ve renk değişikliği yaşamasına neden olmaktadır. Bu durum, çoğu kişi için rahatsız edici olarak nitelendirilmektedir.

Genital bölge dudak dolgusu, vajina estetiği olarak adlandırılmakta ve vajina bölgesinin daha dolgun görünmesini sağlamaktadır. Estetik cerrahi uzmanları tarafından uygulanan bu işlem, hızlı ve pratik bir şekilde sonlanmakta ve uzun vadeli kalıcı çözümler sunmaktadır. Dolgu malzemesi olarak kişinin kendi yağ dokuları ve hyalüronik asit kullanılmaktadır.

Kişinin kendi yağ dokuları, bölgenin kalıcı olarak güzelleşmesini sağlarken; hyalüronik asit ise bölgedeki yaşlanma belirtilerini gidermektedir. Sarkan, çöken veya asimetrik görünen vajina; bu işlem sayesinde eski formuna kavuşturulmaktadır. Birçok kadın, vajina sarkmasını rahatsız bulmakta ve vajina dolgusu tedavisi ile bu soruna çözüm aramaktadır.

Genital Bölge Dolgusu

Genital Bölge Dolgusu Nasıl Yapılır?

Genital bölge dolgusu, doğrudan dış dudakları hedef almakta ve enjeksiyon yöntemiyle uygulanmaktadır. Estetik cerrahi uzmanları, vajina bölgesindeki dış dudak dokularına; dolgu malzemesi enjekte etmekte, böylelikle kişi istediği görünümü elde etmektedir. Kulağa korkutucu ve tehlikeli gelse de son derece basit bir işlem olan vajina dolgusu, uzun yıllardır kullanılmakta ve birçok kadın tarafından tercih edilmektedir.

Dış dudak dolgusu, lokal anestezi yöntemleriyle uygulanmaktadır. İşlem öncesinde, vajina bölgesinin çeşitli kısımları uyuşturulmakta ve kişinin hiçbir acı hissetmemesi sağlanmaktadır. Dolgu işlemi ise maksimum yarım saat kadar sürmektedir. Pratik ve kolay uygulanabilen bir işlem olması, genital bölge dolgusunun sıklıkla tercih edilmesini sağlamaktadır.

Genital bölge dolgusu yaptıranlar, uzman estetik cerrahları tarafından yardım almaktadır. Böyle bir tedaviyi yaptırmak isteyen kişilerin, alanında uzman ve deneyimli kişilere başvurması önem arz etmektedir. Hijyenik ve steril koşullarda uygulanması gereken genital bölge dolgusu, estetik cerrahi uzmanlarının deneyimleri sayesinde sorunsuz bir şekilde sonlanmaktadır.

Genital Bölge Estetiği

Genital Bölge Dolgusu Neden Yapılır?

Genital bölge dolgusunun temel amacı, estetik kaygıların giderilmesidir. Çeşitli nedenlerle sarkan veya asimetrik görünen vajina dudakları, genital bölge dolgusu ile tedavi edilmektedir. Vajina bölgesinde oluşan estetik sorunların, en yaygın nedenleri şu şekilde sıralanmaktadır:

 1. Vajina bölgesi, doğum nedeniyle deforme olabilmektedir. Doğum sonrasında dış ve iç dudaklarda ortaya çıkan şekil bozuklukları, kadınları büyük ölçüde rahatsız etmektedir. Bu tür durumlarda, genital bölge estetiği yöntemlerinden sıklıkla yararlanılmaktadır.
 2. Genetik faktörler, vajina bölgesinin görünüşü üzerinde etkili olmaktadır. Yapısal olarak asimetrik bir vajinaya sahip olan kadınlar, genital bölge dolgusuna başvurmaktadır.
 3. Ani kilo artışı ve kilo alma – verme dengesinin kurulaması; vajina bölgesinde çökme veya sarkma gibi durumlara sebebiyet verebilmektedir. Böyle durumlarda, vajina sıkılaştırıcı egzersizler kullanılmakta ancak yeteri kadar verim sunmamaktadır. Genital bölge dolgusu, yanlış kilo alımı nedeniyle oluşan vajinal sarkma durumunu tedavi etmektedir.

Vajina bölgesindeki şekil bozuklukları, son derece doğal kabul edilmektedir ve çoğunlukla sağlık açısından risk içermemektedir. Anormal bir kanama veya ağrı olmadığı sürece, vajinal sarkma durumundan korkulmamalıdır. Vajina estetiği, yalnızca dış görüşünün düzeltilmesi amacıyla kullanılmakta ve kişilerin talepleri doğrultusunda uygulanmaktadır.

Genital Bölge Dolgusu Kimlere Yapılmaz?

Vajinal bölge dolgusu, 18 yaşını dolduran kadınlara yapılabilmektedir. Vajinal bölge dolgusunun bekâret ile hiçbir alakası olmamakla birlikte; zararsız ve tıbbi bir işlem olarak nitelendirilmektedir. Bununla beraber, genital bölge dolgusu; bazı durumlarda son derece sakıncalı olmaktadır. Genital bölge dolgusunun önündeki engeller şu şekilde sıralanmaktadır:

 1. Vajina bölgesinde yoğun enfeksiyon tespiti.
 2. Genital uçuk.
 3. Hamilelik ve emzirme.
 4. Otoimmün hastalıklar.
 5. Rahim kanseri.
 6. Bağışıklık sistemini baskılayan ilaçlar.
 7. Hyalüronik asit alerjisi
 8. Kanama bozukluğu.
 9. Pıhtı önleyici ilaç kullanımı.

Vajina Estetiği

Genital Bölge Dolgusu Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Genital bölge dudak dolgusu, kısa bir prosedür olmakla birlikte bazı durumlarda hassasiyet oluşturabilmektedir. Bu nedenle, uygulama sonrasında doğru bir tedavi planı yapılması gerekmektedir. Genital bölge dolgusu sonrasında dikkat edilmesi gerekenler şu şekilde sıralanmaktadır:

 1. Genital bölge dolgusu, enjektör yardımıyla uygulanmaktadır. Bu nedenle, bölgede açılan yaraların mikrop kapmamasına dikkat edilmelidir. Temiz iç çamaşırı kullanmak, toplu havuz veya kaplıcalara gitmemek ve dikkatli bir şekilde duş almak; bölgenin enfeksiyon kapmaması adına önem arz etmektedir.
 2. Genital dudak dolgusu sonrası beş ila yedi gün boyunca cinsel ilişkiye girilmemelidir.
 3. Sıvı alımı, bölgenin daha çabuk iyileşmesine ve enjekte edilen dolgu malzemesinin cilt dokularına daha iyi tutunmasını olanak tanımaktadır. Bu nedenle, işlem sonrası günde 3 litre kadar su içilmesi önerilmektedir.
 4. İlk bir hafta kadar, at ve bisiklete binilmesi sakıncalıdır.
Pelda Yalçınkaya

Merhabalar ben Pelda. Cilt bakımı ve güzellik alanına büyük bir ilgi duyuyor ve bu alanda aktif şekilde araştırmalar yapıyorum. Araştırmalarım ve deneyimlerim sonucunda öğrendiklerimi Maruderm aracılığıyla sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Erkeklere Özel Cilt Bakım Ürünleri Nasıl Seçilir?

Erkeklere Özel Cilt Bakım Ürünleri Nasıl Seçilir?

Cilt bakımı yalnızca kadınlar için gerekli olan bir durum değildir. Çünkü erkeklerin de ciltleri kuruyabiliyor, kırışabiliyor. Çeşitli cilt problemleri ile karşı karşıya kalan erkekler, erkeklere özel cilt bakım ürünleri kullanarak bu durumun önüne geçebiliyor. Erkeklere özel cilt bakım ürünleri sayesinde artık erkekler çok daha özgüvenli ve dinamik bir şekilde yaşamına devam edebiliyor.

Pürüzsüz Bir Cilt İçin En Etkili Yüz Temizleme Yöntemleri

Pürüzsüz Bir Cilt İçin En Etkili Yüz Temizleme Yöntemleri

Gün içerisinde; havadan, kullanılan ürünlerden ve sebum salgılanmasından dolayı, yüzde kir ve yağ tabakası oluşmaktadır. Hijyen ve cilt sağlığı için, yüzün rutin olarak temizlenmesi gerekmektedir. Etkili bir yüz temizliği gerçekleştirmek için, cilt tipine uygun yüz temizleme ürünleri kullanılmaktadır. Yüz temizleme rutini; cildin parlak ve sağlıklı görünmesini, akne oluşumlarını önlemeyi, siyah ve beyaz noktaları giderilmesini sağlamaktadır.

Yağlı Ciltlere Güneş Kremi Önerileri

Yağlı Ciltlere Güneş Kremi Önerileri

Vücut; cilt dokularını ve cilt bariyerini korumak adına, sebum adı verilen bir salgı üretmektedir. Sebum üretimi arttıkça, cilt tipi yağlı hale gelmektedir. Yağlı ciltlerin; büyük gözenekli, akneye yatkın, siyah ve beyaz noktaların bulunduğu cilt tipleri olduğu görülmektedir. Yağlı ciltler doğru bakım ve temizleme ürünleri kullanılarak, normal cilt tipine dönüştürülebilmektedir. Yağlı ciltlerin güneşin sebep olduğu leke ve akne gibi problemlere karşı korunması için, yağlı ciltlere uygun güneş kremleriyle desteklenmesi gerekmektedir.

Cilt Lekeleri Neden Oluşur ve Nasıl Tedavi Edilir?

Cilt Lekeleri Neden Oluşur ve Nasıl Tedavi Edilir?

Cilt lekeleri; genetik faktörler, UV ışınları, yaşlılık ve hamilelik gibi faktörlerden dolayı oluşabilmektedir. Leke karşıtı bakım ürünleri kullanmak; melanin üretimini azaltmakta, cilt lekelerinin koyuluğunu açmakta ve yoğunluğunu seyreltmektedir. Bu ürünlerin içeriklerinde bulunan; Arbutin, Niacinamide, Alzelik Asit gibi maddeler renk eşitsizliklerini gidermeye yardımcı olmaktadır. Leke karşıtı bakım ürünleri; serum, krem ve tonik formlarında bulunabilmektedir.

Micropigmentasyon Nedir?

Micropigmentasyon Nedir?

Micropigmentasyon işlemi; cilt lekeleri ve pigment kaybı gibi cilt sorunlarının, cilt renklendirme ile giderilmesi amacıyla uygulanmaktadır. Mikropigmentasyon kıl tekniği; dökülen kaş ve kirpiklerin, dolgun ve doğal bir kıl görünümüne ulaşması için sıkça tercih edilmektedir. Kişilerin; micropigmentasyon uygulanacak merkezi dikkatli seçmesi ve uygulama sonrası bakıma özen göstermesi, işlemin risklerini minimuma indirmekte ve kalıcılığını korumaktadır.

Microblading Nedir?

Microblading Nedir?

Kaşlar, birçok farklı nedenden kaynaklı olarak zaman içinde seyrelmekte ve dökülmektedir. Yanlış estetik işlemlere maruz kalmak ise, kaşlarda yeni kıl oluşumuna engel olmaktadır. Microblading uygulaması, kaybolan kaşların ve estetik güzelliğin yerine konmasına yardımcı olmaktadır. Özel uygulama tekniği sayesinde microblading; belirgin şekilli, dolgun ve doğal bir kaş görünümü sunmaktadır.

Cildinize Hangi Durumlarda Serum Bakımı Uygulanmalı?

Cildinize Hangi Durumlarda Serum Bakımı Uygulanmalı?

Bakım serumları, günümüzde birçok kişinin bakım rutinine dahil olmaktadır. Yüz bakım serumları; tek başına kullanıldığında gözle görülür değişiklikler yaratması zaman alsa da farklı bakım ürünleriyle desteklenerek kullanıldığında cilde büyük oranda katkı sağlamaktadır. Kişilerin cilt tiplerine ve ihtiyaçlarına göre, farklı bileşenlerle zenginleştirilen cilt bakım serumları; yoğun içerikleri sayesinde cilt üzerinde güçlü etkilere sahiptir.

El ve Ayak Bakımı İçin Çok Önemli Tüyolar

El ve Ayak Bakımı İçin Çok Önemli Tüyolar

El ve ayaklar, vücutta en çok kullanılan fakat bakımına en az özen gösterilen bölgeler olarak bilinmektedir. Oysa el ve ayak bakımını düzenli olarak uygulamak, yaşam kalitesini yükseltmektedir. Kişinin ihtiyaçları doğrultusunda ve düzenli olarak el ve ayak bakım kremi kullanması; gün içinde karşılaşılan birçok dış faktöre ve oluşabilecek cilt hastalıklarına karşı korunmasını sağlamaktadır.

Neden Yüz Kremi Kullanılması Gerektiğinin 5 Sebebi

Neden Yüz Kremi Kullanılması Gerektiğinin 5 Sebebi

Yüz kremleri; küresel çapta, insanlar tarafından en yaygın olarak tercih edilen cilt bakım ürünleridir. Çeşitli etken maddeler içermesi sayesinde birçok farklı cilt sorununa çözüm olabilmektedir. Yüz yapısına ve cildin ihtiyaçlarına özen gösterilerek seçilen yüz kremleri; yüzdeki kırışık ve yorgun görünümü yok ederek, sağlıklı ve canlı bir cilt görünümü sunmaktadır.

Hızlı Bronzlaşmak İçin Neler Yapılabilir?

Hızlı Bronzlaşmak İçin Neler Yapılabilir?

Bronzlaşmak, canlı ve sağlıklı bir cilt görünümüne kavuşmak için gerçekleştirilmektedir. Bronzlaşma süresinin kısa tutulması, güneşin zararlı etkilerine yoğun olarak maruz kalmayı önlemektedir. Bronzlaştırma sürecini hızlandırmak için, bronzlaştırıcı ürünler ve yöntemler uygulanabilmektedir. Zeytinyağı, kakao yağı, limon ve kahve gibi doğal ürünler kullanılarak da bronzlaşma gerçekleştirilebilmektedir. Güneşlenme süresinin kısa tutulması ve koruyucu ürünler kullanılması cilt sağlığı için önem taşımaktadır.

Kolay Kırılan Saçlar İçin Bakım Önerileri

Kolay Kırılan Saçlar İçin Bakım Önerileri

Saçlar; nemsizlik, şekillendirme işlemleri ve kimyasal kullanımı gibi sebeplerden dolayı kırılmaktadır. Saçların kırılmasını önlemek ve yıpranmış saçları onarmak için, saç bakım ürünleri kullanılmaktadır. Saç ve cilt tipine uygun, saç maskeleri ve bakım yağları; saça nem, esneklik ve güç kazandırmaktadır. Saç bakım işlemlerinden kalıcı sonuçlar elde edilebilmesi için; doğru ürünleri, düzenli olarak kullanmak gerekmektedir.

Yüz Serumu Nedir? Faydaları Nelerdir?

Yüz Serumu Nedir? Faydaları Nelerdir?

Yüz serumları; ciltteki kırışıklıkları, ince çizgileri ve lekeleri azaltmak ve cildin daha genç görünmesini sağlamak üzere formülize edilmektedir. Kişinin ihtiyaçlarına uygun yüz serumunu seçmesi ve cildine doğru bir şekilde uygulaması; cilt sağlığına katkıda bulunmakta ve cildin elastikliğini geri kazandırmaktadır. Ayrıca düzenli kullanım sonunda yüz serumları, ciltte sivilce ve akne oluşumu gibi enfeksiyonel rahatsızlıkları da önlemektedir.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

 1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
 2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
 3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
 4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..