quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Tıkanmış Gözenekler Nasıl Açılır?

Tıkanmış Gözenekler Nasıl Açılır?

Tıkanmış Gözenekler Nasıl Açılır? Tıkanmış Gözeneklerden Kurtulma Yolları

Tıkanmış gözenek; cilt yüzeyindeki kıl gözeneklerinin, kir ve ölü deri ile dolması durumunu ifade etmektedir. Tıkanmış gözenekler nedeniyle oluşan kirli görüntü, kişilerin yaşam kalitesini büyük ölçüde düşürmektedir. Tıkanmış gözeneklerin açılması ve temizlenmesi; cilt problemlerinin önlenmesi ve cildin pürüzsüz bir görünüm kazanması için önem arz etmektedir.

Tıkanmış gözenekler, çeşitli bakım ürünleri ile açılabilmektedir. Düzenli olarak temizleyici bakım ürünü kullanmak, gözeneklerin tıkanmasına ve cilt yüzeyinin kirli görünmesine engel olmaktadır. Piyasada bulunan bakım ürünleri, cilt temizleyici özellikleri sayesinde kullanıcılar tarafından beğeniyle karşılanmaktadır.

Maruderm gözenek sıkılaştırıcı ve siyah nokta karşıtı tonik, tıkanan gözeneklerin derinlemesine temizlenmesine olanak tanımaktadır. Maruderm’in gözenek sıkılaştırıcı ürünleri; doğal ürünlerden alınan ilhamla hazırlanmakta ve müşterilerinin cilt sağlığını korumayı hedeflemektedir. Maruderm ürünleri hakkında daha fazla bilgi almak için internet sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Tıkanmış Gözenek Nedir?

Tıkanmış gözenekler, cilt yüzeyindeki gözenekli yapının çeşitli etkenlerle dolması olarak tanımlanmaktadır. Tıkanmış gözenek, siyah nokta veya sivilce oluşumuna zemin hazırlayan bir cilt problemi olarak tanımlanmaktadır. Gözeneklerin tıkanması sonucu siyah renkli delik oluşumu görülmektedir. Bu kötü görüntü, cilt yüzeyinin kusurlu görünmesine neden olmaktadır.

Tıkanmış Gözenek Sivilceye Neden Olur Mu?

Yağlı ciltlerde görülen gözenek tıkanması, sivilce oluşumuna neden olan etkenler arasında yer almaktadır. Uzun süre tıkalı bir şekilde kalan gözenekler; zamanla iltihaplanmakta ve derin sivilcelere dönüşmektedir. Tıkanan gözeneklerin biran önce açılması ve temizlenmesi, sivilce oluşumunun önüne geçilmesi açısından önem arz etmektedir.

Tıkanan gözeneklerin sivilce oluşumuna sebebiyet vermemesi için gözenek sıkılaştırıcı bakım ürünlerinden yararlanmak gerekmektedir. Maruderm gözenek sıkılaştırıcı peptid bakım serumu, gözeneklerin hızlı bir şekilde temizlenmesine ve bir daha tekrar etmemesine yardımcı olmaktadır. İçeriğindeki doğal bileşenler sayesinde uzun vadede sivilce oluşumunu engellemektedir.

Tıkanan Gözenekler Beslenme Alışkanlıkları ile İlişkili Midir?

Gözenek tıkanması sorununun beslenme alışkanlıkları ile yakından ilişkisi bulunmaktadır. Aşırı düzeyde yağlı besin tüketmek, cilt yüzeyindeki sebum üretimini arttırmakta ve gözeneklerin tıkanmasına sebebiyet vermektedir. Sağlıklı beslenme alışkanlıklarına sahip olmak, cilt problemlerinin giderilmesinin en önemli şartlarından biri olarak nitelendirilmektedir.

Yeterli düzeyde su içmemek de gözeneklerin tıkanmasına neden olabilmektedir. Su tüketiminin gereken düzeyde olmaması, cilt dokularının kendini onarmasına engel olmaktadır. Bu nedenle gittikçe açılan gözenekler, kir ve ölü derilerle dolarak tıkanmaktadır. Cilt problemlerinin minimuma indirilmesi için günlük en az iki litre kadar su içilmesi gerekmektedir.

Gözenek Tıkanmasının Nedenleri Nelerdir?

Gözenek tıkanmasının kişiden kişiye göre değişen pek çok nedeni bulunmaktadır. Herhangi bir nedenden dolayı açılan gözenekler, cilt yüzeyindeki yağ ve kir ile dolmakta ve bu nedenle sivilce oluşumuna zemin hazırlamaktadır. Gözenek tıkanmasının minimuma indirilmesi için cilt yüzeyinin düzenli bir şekilde temizlenmesi gerekmektedir. Gözenek tıkanmasının yaygın nedenleri şu şekilde sıralanmaktadır:

 1. Hormonsal dengesizlikler.
 2. Yağlı bir cilt yapısı.
 3. Az su içmek.
 4. Cilt bakım rutinlerinin düzenli bir şekilde uygulanmaması.
 5. Öz bakım düzeyindeki düşüş.
 6. Aşırı düzeyde yağlı besin tüketmek.
 7. Stres nedeniyle ortaya çıkan psikolojik rahatsızlıklar.
 8. Diyabet ve hipertansiyon.
 9. Tiroit bozuklukları.
 10. Polikistik over sendromu.
 11. Anormal tüylenme.
 12. Regl düzensizliği.

Tıkanmış Gözenekler Nasıl Açılır?

Tıkanmış gözeneklerin açılması için cilt yüzeyinin yumuşatılması ve cildin temizleyici ürünlerle arındırılması gerekmektedir. Gözenek tıkanıklığını gidermek üzere formüle edilen bakım ürünleri, dermatoloji uzmanları tarafından önerilmektedir. Günlük bakım rutinine eklenen temizleyici jeller, tıkanan gözeneklerin hızlı bir şekilde açılmasını sağlamaktadır.

Tıkanmış gözeneklerin açılması için uygulanan bir diğer bakım ürünü ise Maruderm peeling maske cilt bakım serumu olarak gösterilmektedir. İçeriğindeki AHA ve BHA asitleri sayesinde, cilt yüzeyindeki ölü derileri arındırmakta ve kapanan gözeneklerin açılmasını sağlamaktadır. Peeling maskelerinin cilt bakım rutinine eklenmesi, uzun vadede çözüm için önem arz etmektedir.

Tıkanmış Gözeneklerden Kurtulmanın En Etkili Yolları

Tıkanmış gözeneklerden kurtulmanın en etkili yolları, cilt temizliğinin temel alındığı bakım uygulamalarından faydalanmak olarak gösterilmektedir. Cilt yüzeyinin derinlemesine temizlenmesi, gözeneklerin açılmasına ve ölü derilerin temizlenmesine yardımcı olmaktadır. Tıkanan gözeneklerin temizlenmesini sağlayan cilt bakım uygulamaları şu şekilde sıralanmaktadır:

 1. Peeling Yapmak: Peeling, cilt yüzeyindeki ölü derilerin temizlenmesine yardımcı olan bir bakım ürünüdür. Peeling uygulamasının yapıldığı bölge kir ve pislikten tamamen arınmaktadır. Düzenli olarak peeling uygulaması yapmak gözenek sorunlarının yok edilmesine yardımcı olmaktadır. Peeling işlemi cilt yüzeyini yoran bir işlem olması nedeniyle, işlem sonunda cildin nemlendirilmesi gerekmektedir.
 2. Gözenek Temizleyicisi Kullanmak: Gözenek temizleyici bakım ürünler, cilt yüzeyindeki gözeneklerin temizlenmesi için formüle edilmektedir. İçeriğindeki yoğun arındırıcı kimyasallar sayesinde, tıkanan gözeneklerin hızlı bir şekilde açılmasına olanak tanımaktadır. Açılan ve temizlenen gözenekler, sivilce oluşumunun önlenmesi açısından önem arz etmektedir.
 3. Kil Maskesi Uygulamak: Kil, cilt yüzeyini besleyen ve arındıran doğal bir ürün olarak tanımlanmaktadır. Cilt yapısına uygun kil maskesi, cildi gözenek görünümünden kurtarmaktadır. Kil maskesi uygulamasının düzenli hale getirilmesi ile gözenekler büyük ölçüde sıkılaşmaktadır. Sıkılaşan gözenekler, kir ve pislik oluşumunun önlenmesine yardımcı olmaktadır.
 4. Nemlendirici Kullanmak: Cildi günlük olarak yeter düzeyde nemlendirmek, gözenek oluşumunun önüne geçebilmektedir. Cildin nem dengesinin bozulması, cilt kuruluğu problemlerinin temel nedeni olarak gösterilmektedir. Cilt kuruluğu ve bu nedenle oluşan tahriş, gözenek oluşumuna sebebiyet verebilmektedir. Maruderm nemlendirici yüz ve vücut bakım kremi, cildin nem dengesinin yeninden kazanılmasını sağlayarak; gözenek sıkılaştırıcı etki göstermektedir.

Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Saç Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç bakımı; sağlıklı ve güzel saçlara sahip olmak için düzenli olarak yapılması gereken bir işlemdir. Nemini kaybetmiş, kırılmış, yıpranmış, cansız ve mat görünen saçların onarılması için pek çok farklı bakım yöntemi kullanılmaktadır.  Saçların düzenli olan kestirilmesi ve haftada 2-3 defadan fazla olmayacak şekilde ılık su, tuz ve sülfat içermeyen şampuanla yıkanması etkili bir bakımın ilk adımlarını oluşturmaktadır.  Sık yağlanan saçların sağlıklı bir görünüme kavuşması için kuru şampuanla yıkanması tavsiye edilirken; saça çok fazla ısı uygulanmaması, düzenli olarak nemlendirilmesi ve gerekli vitamin, mineral desteğinin sağlanması sağlıklı saçlara sahip olmanın en önemli adımları arasında yer almaktadır.

Lenf Drenaj Nedir?

Lenf Drenaj Nedir?

Lenf vücudun sıvı dengesini sağlayan renksiz bir sıvıdır. Bu sıvı bakteri ve yabancı hücreleri dokulardan uzak tutmaktadır. Lenfatik sistem ise bu sıvının dolaşımını sağlayan sistemdir. Bu sistem vücutta biriken ödemin atılması ve vücudun kendini yenilemesi için çalışmaktadır. Lenfatik drenaj masajı, lenf sistemini etkileyerek kan dolaşımının hızlanmasını sağlamakta ve vücuttaki toksin, bakteri ve ödemin daha hızlı atılmasına yardımcı olmaktadır. Lenf drenaj masajı, ayak parmaklarından başlayarak lenf sistemini takip etmekte ve kalbe doğru tek yönlü hareketlerle uygulanmaktadır. Faydaları sayılmakla bitmeyen bu masaj 2-3 günde bir uygulanabilmekte ve herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.

Roza Hastalığı Nedir? Roza Hastalığı Olanlar Hangi Ürünleri Tercih Etmelidir?

Roza Hastalığı Nedir? Roza Hastalığı Olanlar Hangi Ürünleri Tercih Etmelidir?

Roza hastalığı; cilt yüzeyinde oluşan kızarıklık ve kaşıntı hissi gibi belirtilerle ortaya çıkmaktadır. Kişilerin cilt lekesi problemlerine daha yatkın olmasına neden olan roza hastalığı, alerji veya stres kaynaklı gelişmektedir. Roza hastalığının kronikleşmemesi için mümkün olan en kısa sürede güvenilir bir dermatoloji uzmanından yardım almak gerekmektedir. Söz konusu hastalığın tedavisi, antibiyotik özeliği bulunan ilaç ve kremler yardımıyla yürütülmektedir.

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru cilt yapısına sahip olan kişiler; yaygın görülen cilt problemlerini daha sık yaşamaktadır. Soğuk hava ve güneş ışınları gibi faktörlerden daha fazla etkilenen kuru cilt, kişilerin günlük yaşam kalitelerini büyük ölçüde düşürmektedir. Sağlıklı beslenme alışkanlıklarına sahip olmak ve günlük olarak en az iki litre kadar su içmek; cilt kuruluğu problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır.

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Vücudun belli bölgeleri diğer kısımlara oranla yağlanmaya daha yatkındır. Karın çevresi, basen ve kol bölgeleri yoğun yağ birikimi olan bölgelerdir. Bu bölgelerde zayıflama ve incelmeyi sağlamak için pek çok yöntem kullanılmaktadır. Soğuk lipoliz, liposuction, radyo frekans, mezoterapi, karboksiterapi, ultrashape bu yöntemlerden bazılarıdır. Yalnızca diyet yaparak bölgesel yağ yakmak mümkün değildir. Kişiye özgü bir diyet, egzersiz programı ve bölgesel incelme uygulamaları yardımıyla lokal yağlanmadan kurtulmak mümkündür.

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt bakımı, cildin ihtiyaç duyduğu bileşenlerin cilde nüfuz etmesini sağlayarak; sağlıklı, canlı ve parlak bir cilt görünümüne kavuşmaya yardımcı olmaktadır. Medikal olarak ya da evdeki ürünlerle uygulanabilen cilt bakımları, doğru ve düzenli bir şekilde yapıldığında etkili sonuçlar vermektedir. Medikal işlemler, özel solüsyonlar ve ileri teknoloji ürünlerle uygulanırken evde yapılan cilt bakımlarında çeşitli bakım ürünleri kullanılmaktadır. Cilt bakımı fiyatları da yapılan uygulamaya ve kullanılan ürünlere göre değişiklik göstermektedir.

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş dökülmesi dönemsel ya da sürekli olarak görülebilen bir cilt problemidir. Oluşum şekline ve sürecine göre kendi kendine düzelebildiği gibi tedavi süreci de gerektirebilmektedir. Hormonal dengesizlikler, yanlış beslenme, menopoz, stres ve buna benzer pek çok etken kaş dökülmesine neden olabilmektedir. Genel olarak evde uygulanabilen yöntemlerle tedavisi mümkündür. Sarımsak, zeytinyağı, badem yağı, hindistan cevizi yağı, aloe vera jeli ve c vitamini gibi pek çok içerik kaşların gürleşmesine, sıklaşmasına ve uzamasına katkı sağlamaktadır. 

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt bakım ampulleri, ciltte aniden ortaya çıkan problemlerin kısa sürede çözülmesi için kullanılan yoğunlaştırılmış minik serumlardır. Pek çok cilt probleminde etkilidir. Hızlı sonuçlar vermektedir. Özellikle cildin yenilenmesi, yaşlılık belirtilerinin ortadan kalkması ve cilt bariyerinin yenilenmesi için kullanılmaktadır. Haftada birkaç kez ya da ayda birkaç kez olacak şekilde dairesel hareketlerle masaj yapar gibi uygulanmaktadır.

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Cilt bakımı; cilt tipine uygun ürünlerle cildin temizlenmesi ve nemlendirilmesi işlemidir. Cilt bakımı yapılırken dikkat edilmesi gereken pek çok husus bulunmaktadır. Bilinçsizce yapılan cilt bakımı faydadan çok zarara yol açmaktadır. Bu nedenle cilt analizi yapıldıktan sonra uygun ürünler seçilmesi ve işlem sırasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Düzenli olarak güneş kremi kullanmak, makyajla uyumamak ve cildin temiz ve nemli kalmasına önem vermek cilt bakım rutininin en önemli adımları arasında yer almaktadır.

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt bakım rutini, kişilerin cilt yapılarına uygun olan ürünleri düzenli olarak kullanmaları olarak tanımlanmaktadır. Cilt bakım rutinin, doğal ve besleyici ürünlerle yürütülmesi; cildin uzun vadede daha sağlıklı ve genç görünmesine yardımcı olmaktadır. Temizleme, tonik, peeling ve serum basamaklarından oluşan cilt bakım rutini; kişilerin özgüven kazanmasına ve ruhsal anlamda daha iyi hissetmesine olanak tanımaktadır.

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki renk değişikliği; çeşitli dış etkenler nedeniyle ortaya çıkabileceği gibi bazı kronik hastalıkların da habercisi olabilmektedir. Özellikle kalsiyum ve çinko gibi kemik ve tırnak yapısı üzerinde etkili olan minerallerin, vücut bünyesine yeteri kadar alınmaması da; tırnak yüzeyindeki renk değişikliğine sebebiyet vermektedir. Tırnak yüzeyinde morarma, sararma veya kızarma ile süregelen bu rahatsızlığın; uzman bir doktor tarafından detaylı bir şekilde incelenmesi gerekmektedir.

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum, vücut sistemlerinin tümünde üretilmekte ve cilt yüzeyinin dış etkenlere karşı daha dayanıklı olmasına yardımcı olmaktadır. Çeşitli nedenlerle dengesizleşen sebum üretimi, kişilerin cilt ve saç yağlanması gibi olumsuz problemleri daha sık yaşamasına neden olmaktadır. Sebum üretiminin dengelenmesi için sağlıklı beslenme alışkanlıklarına geri dönülmesi ve düzenli olarak cilt bakımı yapılması gerekmektedir.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

 1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
 2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
 3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
 4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..