quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Soğuk Havaların Cilt Üzerindeki Etkileri

Soğuk Havaların Cilt Üzerindeki Etkileri

Soğuk Havaların Cilt Üzerindeki Etkileri

Kış aylarının beraberinde getirdiği soğuk hava ve ayaz etkisi, genel vücut sağlığını ve cilt sağlığını olumsuz yönde etkilemektedir. Soğuğa maruz kalan cilt, hızla incelmekte ve dış etkenlere karşı hassaslaşmaktadır. Bu durumun nedeni soğuk havanın kan dolaşımını ve kan basıncını azaltması olarak gösterilmektedir.

Kış aylarında, soğuk havanın cilt bariyerini inceltmesi nedeniyle daha fazla egzama vakası görülmektedir. Egzama, kuruluk nedeniyle ortaya çıkan bir cilt hastalığıdır. Soğuk aylarda, egzama oluşumunun önlenmesi için daha fazla nemlendirici ürün kullanılması gerekmektedir.

Maruderm; kurulduğu ilk günden bu yana, müşterilerinin cilt sağlığını mükemmel düzeye ulaştırmayı hedeflemektedir. Maruderm imzalı nemlendirici ve onarıcı bakım ürünleri, kişilerin cilt yapısını soğuk havaların olumsuz etkilerinden korumaktadır. Fransa menşeili hammaddeler ile üretilen doğal içerikli ürünler, Maruderm bünyesinde müşterilerini beklemektedir.

Kış Ayları ve Cilt Sağlığı

Hemen hemen herkesin en sevdiği mevsimlerden biri olan kış, soğuk etkisi nedeniyle insan vücudunu olumsuz anlamda etkilemektedir. Soğuk nedeniyle bozulan bağışıklık sistemi, kişileri hastalıklara karşı savunmasız hale getirmektedir. Bu nedenle kış aylarında ekstra vitamin ve mineral takviyesi alınması gerekmektedir.

Kış aylarının soğuk yapısı, cilt yüzeyine de zarar vermekte ve cilt hastalıklarına davetiye çıkarmaktadır. Soğuk etkisinin cilt sıkılaştırıcı görevi görmesinin yanı sıra, kişilerin cilt yüzeyini hassaslaştırdığı ve bu bağlamda ciddi cilt problemlerine yol açtığını görülmektedir.

Kış aylarında, soğuk havanın olumsuz etkilerinden korunmak için; cilt yapısının düzenli bir şekilde temizlenmesi ve nemlendirilmesi gerekmektedir. Soğuk havanın tahriş edici etkisi, cilt sağlığının giderek bozulmasına neden olmaktadır. Soğuk nedeniyle yapısı bozulan ve dengesizleşen cilt, kişilerin yüksek oranda acı çekmesine neden olabilecek bir hale gelmektedir.

Soğuk Havaların Cilt Sağlığına Etkileri

Soğuk havanın cilt sağlığı üzerinde hem olumlu hem de olumsuz etkileri bulunmaktadır. Olumlu etkiler, cildin sıkılaşması ve canlanması olarak gösterilmektedir. Soğuk etkisi ile uyarılan cilt, daha sıkı ve taze görünmektedir. Kış aylarının soğuğu ve ayazı, cilt sıkılaştırıcı tonik etkisi göstermektedir.

Soğuk havanın, cilt yüzeyindeki yağ oranını azalttığı ve bu bağlamda sivilce oluşumuna engel olduğu söylenmektedir. Cilt yüzeyinde sivilce oluşturan ve kişileri dış görünüş açısından rahatsız eden sebum artışı, soğuk etkisi nedeniyle daha dengeli bir hale gelmektedir. Bu sayede kişilerin akne ve sivilce problemleri azalmaktadır.

Soğuk hava, cilt sağlığı üzerinde olumsuz sonuçlara yol açabilmektedir. Bu etkilerin her biri, aşırı soğuk ortamlarda kalmaya bağlı olarak gelişmektedir. Aşırı soğuk ve rüzgârlı yerlerde uzun süreler boyunca bulunan kişiler, cilt yüzeylerinin kuruduğunu ve hassaslaştığını söylemektedir.

Sıcaklık değişimlerinin fazla olduğu bölgelerde yaşayan kişiler, cilt hastalıkları ve kuruluk problemlerine daha sık yakalanmaktadır. Sıcak ve soğuk ortamlara art arda maruz kalmak, cilt yapısının pullar şeklinde dökülmesine neden olmaktadır.

Kış Aylarında Cilt Neminin Önemi

Kış aylarında, nemlendirici bakım kremi ürünlerinin düzenli bir şekilde kullanılması gerekmektedir. Soğuk nedeniyle hassaslaşan cilt yapısı, dış tehlikelere açık bir hale gelmektedir. Cildin doğal nem dengesi, nemlendirici ve su geçirmez bakım ürünleri ile sağlanmaktadır.

Cilt yapısındaki nem miktarının azlığı, cilt problemlerinin hızlanmasına neden olmaktadır. Egzama ve mantar gibi cilt problemleri, kuruluk nedeniyle daha dayanılmaz bir seviyeye gelmektedir. Egzama ve mantar hastalığına sahip olan kişilerin, özelikle kış aylarında ciltlerini bol bol nemlendirmesi gerekmektedir.

Soğuk nedeniyle cilt yüzeyinde oluşan; kızarıklık, tahriş, soyulma ve morarma gibi olumsuz durumlar, kişilerin büyük ölçüde acı çekmesine neden olmaktadır. Nemlendirilmeyen ve düzenli bir şekilde beslenmeyen ciltler, kuruluk nedeniyle oluşan problemlere açık hale gelmektedir.

Maruderm'in Nemlendirici Ürünleri İle Cildinizi Soğuktan Koruyun!

Doğal malzemelerin, kimya biliminin katkılarıyla ortaya çıkardığı mucizevi güzellik ürünleri, Maruderm bünyesinde müşterilerini beklemektedir. Maruderm’in doğal ve güvenilir nemlendirici bakım kremleri ile soğuk havaların olumsuz etkisi en aza indirilmektedir.

Maruderm cilt bakım ürünleri ve yüz serumları, cildi kış aylarının soğuk etkisinden korumaktadır. Maruderm nemlendirici yüz ve cilt bakım kremi ile kış ayları hiç olmadığı kadar kolay geçmektedir. Maruderm olarak, doğanın mucizesini hissetmek isteyen müşterilerimizi, birbirinden farklı ve kaliteli ürünlerimiz ile memnun etmeyi hedeflemekteyiz.

Cilt Yapısı Soğuk Havaların Olumsuz Etkilerinden Nasıl Korunur?

Cilt kuruluğu, soğuk havaların oluşturduğu en önemli cilt problemleri arasında yer almaktadır. Soğuk havalardan etkilenen cildin, kurumaması ve eski canlılığını tekrar kazanması için; doğal bakım yöntemlerinden faydalanmak gerekmektedir. Cildi soğuk havalardan korumak için yapılması gereken işlemler, şu şekilde sıralanmaktadır:

 1. Yeterli düzeyde su içmek.
 2. Uyku düzensizliği sorununu ortadan kaldırmak.
 3. Vitamin ve mineral açısından zengin besinleri tüketmek.
 4. Cilt kuruluğu sorununu en aza indirecek bakım ürünlerinden yararlanmak.
 5. Eldiven ve atkı gibi kışlık ürünleri kullanmak.
 6. Dış mekânlarda, mümkün olduğunca az bulunmak.
 7. Dışarı çıkmadan önce ve dışardan içeri girince ellere ve yüze nemlendirici krem uygulamak.
 8. Cildi düzenli bir şekilde temizlemek ve yağ kalıntılarından arındırmak.

Soğuk Havalarda Hangi Cilt Bakım Ürünleri Kullanılır?

Soğuk havalarda kullanılması önerilerin bakım ürünleri, yoğun nemlendirici özelliğe sahip olarak formüle edilmektedir. Cildi besleyen ve tazeleyen bakım ürünleri, cilt yüzeyinin soğuk etkisine karşı hazır hale getirilmesine yardımcı olmaktadır. Soğuk havalarda kullanılacak cilt bakım ürünleri şu şekilde sıralanmaktadır:

 1. Nemlendirici maskeler.
 2. Hyalüronik asit bakım kremi.
 3. E vitamini ve kalsiyum içeren tonik.
 4. Onarıcı cilt bakım serumu.
 5. Hassas ciltler için tasarlanan temizleme jeli.

Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Roza Hastalığı Nedir? Roza Hastalığı Olanlar Hangi Ürünleri Tercih Etmelidir?

Roza Hastalığı Nedir? Roza Hastalığı Olanlar Hangi Ürünleri Tercih Etmelidir?

Roza hastalığı; cilt yüzeyinde oluşan kızarıklık ve kaşıntı hissi gibi belirtilerle ortaya çıkmaktadır. Kişilerin cilt lekesi problemlerine daha yatkın olmasına neden olan roza hastalığı, alerji veya stres kaynaklı gelişmektedir. Roza hastalığının kronikleşmemesi için mümkün olan en kısa sürede güvenilir bir dermatoloji uzmanından yardım almak gerekmektedir. Söz konusu hastalığın tedavisi, antibiyotik özeliği bulunan ilaç ve kremler yardımıyla yürütülmektedir.

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru cilt yapısına sahip olan kişiler; yaygın görülen cilt problemlerini daha sık yaşamaktadır. Soğuk hava ve güneş ışınları gibi faktörlerden daha fazla etkilenen kuru cilt, kişilerin günlük yaşam kalitelerini büyük ölçüde düşürmektedir. Sağlıklı beslenme alışkanlıklarına sahip olmak ve günlük olarak en az iki litre kadar su içmek; cilt kuruluğu problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır.

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Vücudun belli bölgeleri diğer kısımlara oranla yağlanmaya daha yatkındır. Karın çevresi, basen ve kol bölgeleri yoğun yağ birikimi olan bölgelerdir. Bu bölgelerde zayıflama ve incelmeyi sağlamak için pek çok yöntem kullanılmaktadır. Soğuk lipoliz, liposuction, radyo frekans, mezoterapi, karboksiterapi, ultrashape bu yöntemlerden bazılarıdır. Yalnızca diyet yaparak bölgesel yağ yakmak mümkün değildir. Kişiye özgü bir diyet, egzersiz programı ve bölgesel incelme uygulamaları yardımıyla lokal yağlanmadan kurtulmak mümkündür.

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt bakımı, cildin ihtiyaç duyduğu bileşenlerin cilde nüfuz etmesini sağlayarak; sağlıklı, canlı ve parlak bir cilt görünümüne kavuşmaya yardımcı olmaktadır. Medikal olarak ya da evdeki ürünlerle uygulanabilen cilt bakımları, doğru ve düzenli bir şekilde yapıldığında etkili sonuçlar vermektedir. Medikal işlemler, özel solüsyonlar ve ileri teknoloji ürünlerle uygulanırken evde yapılan cilt bakımlarında çeşitli bakım ürünleri kullanılmaktadır. Cilt bakımı fiyatları da yapılan uygulamaya ve kullanılan ürünlere göre değişiklik göstermektedir.

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş dökülmesi dönemsel ya da sürekli olarak görülebilen bir cilt problemidir. Oluşum şekline ve sürecine göre kendi kendine düzelebildiği gibi tedavi süreci de gerektirebilmektedir. Hormonal dengesizlikler, yanlış beslenme, menopoz, stres ve buna benzer pek çok etken kaş dökülmesine neden olabilmektedir. Genel olarak evde uygulanabilen yöntemlerle tedavisi mümkündür. Sarımsak, zeytinyağı, badem yağı, hindistan cevizi yağı, aloe vera jeli ve c vitamini gibi pek çok içerik kaşların gürleşmesine, sıklaşmasına ve uzamasına katkı sağlamaktadır. 

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt bakım ampulleri, ciltte aniden ortaya çıkan problemlerin kısa sürede çözülmesi için kullanılan yoğunlaştırılmış minik serumlardır. Pek çok cilt probleminde etkilidir. Hızlı sonuçlar vermektedir. Özellikle cildin yenilenmesi, yaşlılık belirtilerinin ortadan kalkması ve cilt bariyerinin yenilenmesi için kullanılmaktadır. Haftada birkaç kez ya da ayda birkaç kez olacak şekilde dairesel hareketlerle masaj yapar gibi uygulanmaktadır.

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Cilt bakımı; cilt tipine uygun ürünlerle cildin temizlenmesi ve nemlendirilmesi işlemidir. Cilt bakımı yapılırken dikkat edilmesi gereken pek çok husus bulunmaktadır. Bilinçsizce yapılan cilt bakımı faydadan çok zarara yol açmaktadır. Bu nedenle cilt analizi yapıldıktan sonra uygun ürünler seçilmesi ve işlem sırasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Düzenli olarak güneş kremi kullanmak, makyajla uyumamak ve cildin temiz ve nemli kalmasına önem vermek cilt bakım rutininin en önemli adımları arasında yer almaktadır.

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt bakım rutini, kişilerin cilt yapılarına uygun olan ürünleri düzenli olarak kullanmaları olarak tanımlanmaktadır. Cilt bakım rutinin, doğal ve besleyici ürünlerle yürütülmesi; cildin uzun vadede daha sağlıklı ve genç görünmesine yardımcı olmaktadır. Temizleme, tonik, peeling ve serum basamaklarından oluşan cilt bakım rutini; kişilerin özgüven kazanmasına ve ruhsal anlamda daha iyi hissetmesine olanak tanımaktadır.

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki renk değişikliği; çeşitli dış etkenler nedeniyle ortaya çıkabileceği gibi bazı kronik hastalıkların da habercisi olabilmektedir. Özellikle kalsiyum ve çinko gibi kemik ve tırnak yapısı üzerinde etkili olan minerallerin, vücut bünyesine yeteri kadar alınmaması da; tırnak yüzeyindeki renk değişikliğine sebebiyet vermektedir. Tırnak yüzeyinde morarma, sararma veya kızarma ile süregelen bu rahatsızlığın; uzman bir doktor tarafından detaylı bir şekilde incelenmesi gerekmektedir.

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum, vücut sistemlerinin tümünde üretilmekte ve cilt yüzeyinin dış etkenlere karşı daha dayanıklı olmasına yardımcı olmaktadır. Çeşitli nedenlerle dengesizleşen sebum üretimi, kişilerin cilt ve saç yağlanması gibi olumsuz problemleri daha sık yaşamasına neden olmaktadır. Sebum üretiminin dengelenmesi için sağlıklı beslenme alışkanlıklarına geri dönülmesi ve düzenli olarak cilt bakımı yapılması gerekmektedir.

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Simmondsia chinensis bitkisinin özlerinden elde edilen jojoba yağı, cilt ve saç yapısı üzerindeki iyileştirici etkisi nedeniyle; güzellik sektörünün vazgeçilmez ürünleri arasında yer almaktadır. Jojoba yağının saça faydaları; saç kepeğini azaltma, saç tellerini onarma, saç dökülmesini en aza indirme ve saç tellerinin parlaklığını arttırma olarak sıralanmaktadır. Saç bakım ürünü olarak kullanılan jojoba yağı, kişilerin daha dolgun ve hacimli saçlara sahip olmasına yardımcı olmaktadır.

Saç Vitamini Nedir ve Ne İşe Yarar?

Saç Vitamini Nedir ve Ne İşe Yarar?

Saç vitaminleri, ideal kalınlıkta ve ışıldayan yapıda saç tellerine sahip olmanın altın anahtarı olarak görülmektedir. Saç bakımı için vitamin ve mineral takviyesi almak, kişilerin daha canlı ve gür saçlara sahip olmasına yardımcı olmaktadır. Doğal besinler veya takviye ürünler aracılığıyla vücuda giren; A, E, C, H ve B12 vitaminleri, saç sağlığının gelişmesine katkı sağlayan vitaminler olarak sıralanmaktadır.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

 1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
 2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
 3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
 4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..