Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Soğuk Havalarda Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Soğuk Havalarda Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Soğuk Havalarda Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Kış ayları, cilt sağlığının giderek bozulmasına ve kişilerin daha fazla cilt sağlığı problemi yaşamasına neden olmaktadır. Soğuk hava, yüz ve el gibi vücut bölgelerinin kurumasına ve pullar halinde dökülmesine sebebiyet vermektedir. Bu nedenle kişilerin, soğuk havalarda cilt bakımı uygulamalarına daha fazla özen göstermesi gerekmektedir.

Cildin doğal nem dengesi, cilt yüzeyinin soğuk havalara karşı korunabilmesine olanak tanımaktadır. Doğal nem dengesi bozulan ciltler, soğuk hava ve ani ısı değişimlerine karşı savunmasız hale gelmektedir. Özellikle kış aylarında, cilt yüzeyini bolca nemlendiren ve bariyer onarıcı etki gösteren bakım ürünlerinin daha sık kullanılması gerekmektedir.

Maruderm, kış aylarının soğuk etkilerini en aza indiren bakım ürünleri sayesinde; hassas ve kuru ciltlerin daha sağlıklı olabilmesine olanak tanımaktadır. Maruderm cilt bakım ürünleri ve yüz serumları, doğal içerikli özlerden oluşmakta ve cilt yüzeyinin doğal yollarla onarılmasını yardımcı olmaktadır. Doğal ürünlerin güzellik sektörüne dâhil edilmesi vizyonuyla yola çıkan Maruderm, bünyesine bulunan besleyici ürünleri ile müşterilerinin memnuniyetini kazanmaktadır.

Soğuk Havalarda Cilt Bakımı

Soğuk Hava Cilt Sağlığını Nasıl Etkiler?

Hemen hemen herkes, kış aylarının bir getirisi olan cilt kuruması problemini; belirli aralıklarla yaşamakta ve bu konuda büyük bir sıkıntı hissetmektedir. Çatlayan ve kuruyan eller, kişilerin büyük acılar çekmesine ve hareket alanının kısıtlanmasına neden olmaktadır. Yüz bölgesi de dâhil olmak üzere bütün cilt, soğuk nedeniyle nemsiz kalmakta ve kademeli olarak kurumaktadır.

Soğuk hava nedeniyle kuruyan cilt, bariyer gücünü zamanla kaybetmekte ve çatlama gibi sonuçlar doğurmaktadır. Kanama veya soyulma gibi durumlar da soğuk havanın bir getirisi olan cilt kuruluğu probleminin eş zamanlı sonuçları arasında yer almaktadır. Bu sorunlar, kişilerin yaşam kalitesini büyük ölçüde düşürmekte ve kış aylarının çekilmez geçmesine neden olmaktadır.

Cilt bariyeri, içeriğinde bulunan hyalüronik asit ve kolajen gibi molekülerlerin; koruyucu ve onarıcı etkisi nedeniyle dayanıklı bir yapı sergilemektedir. Soğuk hava ve ani ısı değişimleri, cilt bariyerinin incelmesine ve cilt dokularının dış etkenlere karşı daha açık hale gelmesine neden olmaktadır. Oluşan hassasiyet, cilt yüzeyini kurutmakta ve cilt dokularının derin yarıklar oluşturmasına sebebiyet vermektedir.

Kış Aylarında Cilt Bakımı İçin Nelere Dikkat Edilmelidir?

Cilt bakımı, kış aylarının olumsuz etkilerinden korunabilmenin en güvenli yolu olarak nitelendirilmektedir. Cilt bakım rutinini kış aylarına göre düzenlemek, cilt bariyerinin güçlenmesine ve soğuk hava koşullarından minimum düzeyde etkilemesine olanak tanımaktadır. Soğuk havalarda, cilt sağlığının korunması ve iyileştirmesi için dikkat edilmesi gereken hususlar şu şekilde sıralanmaktadır:

 1. Soğuk havanın ve ani ısı değişimlerinin olumsuz etkilerinden kurtulmak için beslenme alışkanlıklarının sağlıklı bir şekilde yürütülmesi gerekmektedir. Bağışıklık güçlendirici besinler, cilt sağlığının da gelişmesine katkı sağlamakta ve soğuk havaların olumsuz etkilerini en aza indirmektedir.
 2. Günlük olarak yeteri kadar su içmek, cilt dokularının kış aylarının olumsuz etkilerine karşı kalkan oluşturmasına olanak tanımaktadır. Su, cildin doğal nem dengesini korumakta ve cilt dokularındaki hyalüronik asit miktarını arttırmaktadır.
 3. Eldiven ve atkı kullanmak, soğuk havaların cilt üzerindeki olumsuz etkilerini azaltmaktadır. Ellerce ağız çevresi, soğuk hava nedeniyle daha fazla kurumaktadır. Eldiven ve atkı gibi aksesuarlar, bu bölgelerin ayaz ve soğuğa karşı korunmasına olanak tanımaktadır.
 4. Kış ayları, nemlendirici krem ürünlerinin sık kullanıldığı dönemler arasında yer almaktadır. El ve yüz nemlendirici krem, soğuk hava nedeniyle oluşan cilt kuruluğunun azalmasına yardımcı olmaktadır.

Soğuk Havalarda Cilt Sağlığı

Soğuk Havalarda Cilt Bakımı İçin Kullanılması Gereken Ürünler Nelerdir?

Soğuk havalarda cilt bakımı, pek çok kişinin ihmal ettiği fakat büyük önem arz eden konular arasında yer almaktadır. Soğuk hava, cilt dokularını büyük ölçüde tahriş etmekte ve zamanla daha ciddi problemlere yol açmaktadır. Soğuk hava ve ayaz gibi dış kuvvetlerin, cilt sağlığı üzerindeki olumsuz etkileri; çeşitli bakım ürünlerinin düzenli kullanımı ile engellenebilmektedir.

 1. Temizleyici Jel

Maruderm Karma ve Yağlı Ciltlere Özel Salisilik Asit Yüz Yıkama Jeli, doğal içerikli yapısıyla cilt yüzeyinin en profesyonel şekilde temizlenmesine olanak tanımaktadır. Kış aylarının olumsuz etkilerini en aza indiren nemlendirici yüz yıkama jeli, Maruderm güvencesiyle piyasaya sürülmekte ve kullanıcılarının memnuniyetini kazanmaktadır.

 1. Vitamin İçerikli Serum

Maruderm C Vitamini Peptid Aydınlatıcı Cilt Bakım Serumu, cilt bariyerinin güçlenmesine ve soğuk havalara karşı daha dirençli olmasına yardımcı olmaktadır. C vitamini cilt serumu ile en iyi şekilde beslenen cilt dokuları, nemsizlik nedeniyle ortaya çıkan kuruluk problemlerini minimum düzeyde yaşamaktadır. Kış aylarının olumsuz etkilerinden korunmak için, vitamin içerikli serum ve kremlerin düzenli olarak kullanılması gerekmektedir.

Hassas ve Kuru Ciltler İçin Cilt Bakım Rutini

 1. Besleyici ve Onarıcı Krem

Maruderm Bariyer Onarıcı Güçlendirici Ceramide Cilt Bakım Kremi, cilt dokularının hyalüronik asit miktarını düzenleyerek; soğuk havalara karşı daha dayanıklı olmasına olanak tanımaktadır. Kış aylarında incelen cilt bariyeri, onarıcı ve güçlendirici kremler sayesinde daha dayanıklı bir yapı sergilemektedir.

 1. Nemlendirici Serum

Nem, cilt yüzeyinin soğuk havalara karşı korunmasında önemli bir rol oynamaktadır. Maruderm Centella Asiatica Yatıştırıcı Nemlendirici Milk Serum, içeriğindeki centella özleri ile kullanıcılarına mükemmel bir nem deneyimi sunmaktadır. Cildin doğal nem dengesini koruyan ve cilt bariyerinin güçlenmesine yardımcı olan nemlendirici krem; kış aylarında sıklıkla tercih edilmekte ve güvenle kullanılmaktadır.

Pelda Yalçınkaya

Merhabalar ben Pelda. Cilt bakımı ve güzellik alanına büyük bir ilgi duyuyor ve bu alanda aktif şekilde araştırmalar yapıyorum. Araştırmalarım ve deneyimlerim sonucunda öğrendiklerimi Maruderm aracılığıyla sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Magic Crush Nedir?

Magic Crush Nedir?

Magic Crush; bölgesel zayıflama yöntemleri arasında yer almakta ve vücut dokularının daha aktif çalışmasına yardımcı olmaktadır. Tek seansta dâhi etkili sonuçlar veren Magic Crush, sarkma ve selülit gibi oluşumlara da iyi gelmektedir. Jawline belirginleştirme ve kırışıklık giderme gibi alanlarda kullanılan Magic Crush, ağrısız ve güvenli bir işlem olması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir.

Soğuk Lipoliz Nedir, Ne İşe Yarar?

Soğuk Lipoliz Nedir, Ne İşe Yarar?

Soğuk lipoliz, bölgesel incelme yöntemleri arasında yer alan ve 0’ın altında sıcaklıklara çalışan profesyonel bir tedavi prosedürüdür. Soğuk lipoliz uygulaması ile yağ dokuları dondurularak deforme edilmekte ve kişinin bölgesel olarak incelmesi mümkün hale gelmektedir. Soğuk lipoliz, bölgesel incelmenin yanı sıra cilt problemlerinin azalmasına da yardımcı olmaktadır. Çok yönlü etkileri nedeniyle öne çıkan soğuk lipoliz, birçok kişi tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Erkekler İçin Cilt Bakım Önerileri

Erkekler İçin Cilt Bakım Önerileri

Erkekler için cilt bakım önerileri; tıraş sonrası bakım, peeling ve tonik uygulamaları, gözenek sıkılaştırıcı bakım ürünü kullanımı ve güneş koruyucu krem kullanımı olarak sıralanmaktadır. Erkekler için cilt bakım ürünleri aracılığıyla yapılan bu uygulamalar, erkek bireylerin daha temiz ve sağlıklı bir cilde sahip olmalarına olanak tanımaktadır. Erkekler, cilt bakım rutinlerine özen göstererek; yaşlanma belirtilerini ve kırışıklık oluşumunu en aza indirebilmektedir.

G5 Masajı Nedir? Faydaları Nelerdir?

G5 Masajı Nedir? Faydaları Nelerdir?

Bölgesel incelme yöntemleri arasında yer alan G5 Masajı, yağ dokularına yüksek yoğunluklu titreşimler göndermekte ve kişinin sıkılaşarak kilo vermesini mümkün hale getirmektedir. G5 bölgesel zayıflama, selülit ve çatlak gibi cilt problemlerine de iyi gelmekte ve uzun vadede kalıcı sonuçlar vermektedir. Uygulama bölgesine olan kan akışını hızlandıran G5 Masajı; çok fonksiyonlu etkileri nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir

Sıcak Havada Vücut Kokusuna Kesin Çözüm Nedir?

Sıcak Havada Vücut Kokusuna Kesin Çözüm Nedir?

Yaz aylarının doğal bir getirisi olan aşırı terleme, vücut kokusu problemlerinin baş göstermesine neden olmaktadır. Ter kokusu, yoğun tempoda ve kalabalık ortamlarda çalışan kişilerin; yaşam kalitesini düşürmekte ve iş motivasyonunu olumsuz etkilemektedir. Yaz aylarında oluşan vücut kokusunun, doğal yollarla giderilmesi; uzun vadede kalıcı sonuç elde edilmesi adına önem arz etmektedir.

Kırışıklıklara Karşı Neler Yapılmalıdır?

Kırışıklıklara Karşı Neler Yapılmalıdır?

Cilt yüzeyinde oluşan kırışıklıklar, ilerleyen yaş veya stres gibi faktörler nedeniyle ortaya çıkmakta ve kişilerin solgun görünmesine neden olmaktadır. Kırışıklık görünümünün azalması için anti age serum ve krem çeşitlerinin düzenli olarak kullanılması gerekmektedir. Kırışıklık karşıtı bakım ürünleri, cilt dokularındaki kolajen üretimini desteklemekte ve kişinin daha genç görünmesine yardımcı olmaktadır.

Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer?

Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer?

Koltuk altı kararması, yanlış epilasyon yöntemleri nedeniyle ortaya çıkmakta ve yaz aylarının diken üstünde geçmesine neden olmaktadır. Ayrıca koltuk altı bölgesine uygulanan jilet ve ağda gibi geleneksel yöntemler, söz konusu bölgenin doğal renk pigmentlerini kaybetmesine sebebiyet vermektedir. Koltuk altı kararmasını azaltan yöntemler; kese uygulaması, peeling uygulaması, beyazlatıcı bakım ürünü kullanımı ve lazer epilasyon olarak sıralanmaktadır.

Gözaltı Morluklarına Kesin Çözüm

Gözaltı Morluklarına Kesin Çözüm

Gözaltı morlukları; yorgunluk, uykusuzluk, sağlıksız beslenme alışkanlıkları, yoğun iş temposu, stres ve kalıtım gibi faktörler nedeniyle ortaya çıkmaktadır. Göz çevresi bakım ürünleri ve bazı klinik tedaviler, gözaltı morluklarının giderilmesine yardımcı olmakta ve kişinin daha genç görünmesine olanak tanımaktadır.

Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılır?

Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılır?

Göz çevresi bakımı, kaz ayakları ve gözaltı morluklarının azalmasına yardımcı olmaktadır. Besleyici yüz serumları ve organik bakım ürünleriyle yapılan göz çevresi bakımı, kişinin kendini daha genç hissetmesine ve daha az kırışıklık problemi yaşamasına olanak tanımaktadır. Göz çevresi bakım ürünleri; gözaltı morlukları, gözaltı torbaları ve kazayağı gibi problemlere özel olarak formüle edilmektedir.

Çocuklar Nemlendirici Ürün Kullanabilir mi?

Çocuklar Nemlendirici Ürün Kullanabilir mi?

Çocuklar ve bebekler, hassas bir cilt yapısına sahip olmaları nedeniyle; cilt kuruluğu, pişik, tahriş ve güneş yanığı gibi olumsuz durumları daha sık yaşamaktadır. Bebek ve çocuk cildinin korunması için çocuklar için nemlendirici krem ve serum çeşitlerinden yararlanmak gerekmektedir. Ebeveynler, çocuklarının cilt sağlığını; dış unsurların zararlı etkilerine karşı korumak adına, nemlendirici bakım ürünlerine rağbet göstermektedir.

Güneşten Kızaran Yüze Ne Yapılmalı?

Güneşten Kızaran Yüze Ne Yapılmalı?

Yaz aylarında, gereken önlemlerin alınmaması nedeniyle ortaya çıkan güneş yanığı; cilt lekesi problemlerinin hızlanmasına ve cilt yüzeyinin yoğun bir şekilde kızarmasına neden olmaktadır. Güneş nedeniyle kızaran ciltler, gereken önlemlerin alınmaması halinde yoğun bir acı ve hassasiyet hissi oluşturmaktadır. Soğuk kompres, yoğurt maskesi ve aloe vera kullanımı; güneş nedeniyle kızaran ciltlerin sakinleştirilmesine yardımcı olmaktadır.

Yüz Bakım Ürünleri Nelerdir? Ve Nasıl Kullanılır?

Yüz Bakım Ürünleri Nelerdir? Ve Nasıl Kullanılır?

Yüz bakım ürünleri; temizleyici jel, tonik, peeling, serum ve nemlendirici krem olarak sıralanmaktadır. Yüz bakım ürünlerinin düzenli olarak kullanılması; cilt problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır. Cilt gözeneklerinin açılmasına ve cildin doğal nem dengesini yeniden kazanmasına olanak tanıyan yüz bakım ürünleri, birçok kişi tarafından güvenle kullanılmakta ve verim sağlamaları nedeniyle tekrar tekrar tercih edilmektedirler.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

 1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
 2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
 3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
 4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..