quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Soğuk Havalarda Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Soğuk Havalarda Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Soğuk havalarda cildin bakımı ayrı bir önem gerektirir. Bu havalarda belli bakım kürlerini uygulamak gerekecektir. Bu bakım kürleri evlerde hazırlanabildiği gibi, dışarıdan da temin edilecek peeling ürünleridir. Soğuk havalarda oluşabilecek olumsuz koşullardan elbette, cilt de etkilenecektir. Cildi soğuktan korumak, ısı değişimlerinden etkilenmemesini önlemek önem taşır. Bunun için, soğuk etkilerine karşı takılacak gözlükler, atkılar, cildin korunması için etkili yöntemlerdir.

Soğuk Etkilerine Karşı Alınacak Cilt Bakım Önlemleri
Soğuk etkilerine karşı alınacak cilt bakım önlemlerini kısaca sıralamak gerekirse:

· Soğuktan korunmak için, uygun atkı kullanımı.
· Göz çevresinde oluşacak olumsuz etkilere karşı, gözlük kullanımı önerilir.
· Cilt sağlığı için Omega3 kullanımının önemi, oldukça fazladır. Bu nedenle, Omega3 içeren balık türlerinin seçimi önem taşır. Ayrıca kabuklu kuruyemişler ve vitaminli yiyeceklerin tüketilmesi önem taşır.
· Kışın kuruyan ciltler için, bol su tüketilmesi önerilecektir.

Aynı zamanda vücudu terletmeyecek türde sağlıklı, pamuklu türde giyeceklerin tercih edilmesi önerilir.

Kışın Cilt Bakım Kürlerini Evlerde de Uygulamak Mümkündür
Kışın cilt bakım kürlerini evlerde de rahatlıkla uygulamak mümkündür. Bunun için önerilen, doğal malzemelerin kullanılmasıdır. Yulaf ezmesi ve bal karışımı ile yapılacak yüz maskesi, bu konuda etkili sonuçlar alınmasını sağlayacaktır. Bu maskenin, yüzde yarım saat kadar kalındıktan sonra silinmesi yeterli olacaktır. Ciltte ışıltılı bir görünümün oluşmasına sebep olur. Limon suyu ile cilde yapılan masaj da cildin ışıldaması ve parlaması için etkilidir.

Ayrıca, kışın olumsuz etkilerinden en çok eller zarar görecektir. Bu nedenle, kışın geceleyin bol miktarda sürülen, uygun türde el kremi etkili olacaktır. El kreminin üzerine takılan eldiven de sabaha kadar, ellerin yumuşamasına sebep olacaktır.

Dışarıdan Alınacak Bakım Kürleri de Etkili Olacaktır
Dışarıdan alınacak peeling kremler, kışın kullanılması önerilen ürünler arasındadır. Cildi çok kuru olanlar için bu peeling uygulamalarının sıkça yapılması önerilmez. Bu konuda, uzman kişilerden yardım alınması tavsiye edilir. Mezoterapi yöntemleri, kliniklerde yapılacak peeling yöntemleri de tavsiye edilecek bakım kürleri arasındadır. Bu sayede, soğuktan kalınlaşan cildin sağlığı eski durumuna gelecektir. Ciltte pullanmalar ve kızarmalar bu sayede tedavi edilmiş olur.

Kışın Cilt Sağlığını Olumsuz Etkileyecek Faktörler
Kışın cilt sağlığını etkileyecek olumsuz faktörlerin başında, ortam ısısının çok yüksek tutulması gelir. Dışarısı çok düşük ısıda, içerisi çok yüksek ısıda olursa, ciltteki kılcal damarlar olumsuz etkilenir. Bunu engellemek için, ortam ısısı uygun seviyede olmalıdır. Çok sıcak banyo yapılması önerilmeyen durumlar arasındadır. Kışın soğuk havalar için, uygun kalınlıkta kıyafet seçimi önem taşır. Kışın etkilerine uygun olan kremlerin seçilmemesi de cildi olumsuz yönde etkileyecektir. Kışın dışarı çıkarken, gözlük takılması önerilir. Kışın kuruyan ciltleri canlandırmanın bir diğer yolu da şok etkisi sağlamaktır. Bunun için, önce sıcak suyla yıkanan yüz, ardından soğuk suyla yıkanmalıdır. Bu şekilde, cildin kan akışı hızlanmış olacaktır.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır? Yağlı ciltler için nemlendiricinin önemi konulu bloğumuzu buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir? konulu blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce cilt bakım setini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akneye eğilimli ciltler için cilt bakım önerilerini bulabiliceğiniz blog yazımızı buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemiz üzerinden alabilirsiniz.

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Bu blog yazımızda sivilceler için uygulayabileceğiniz çözümlerden bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Bu blog yazımızda sivilce ve akne oluşumundan kurtulmanın yollarından bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz.

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akneler ile sivilceleri karıştırmamak gerekir. Her ikisi de özellikle ergenlik dönemlerinde ciltte meydana gelse de, akneler sivilcelerin daha iltihaplanmış versiyonlarıdır diyebiliriz.

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler, ergenlik dönemi itibariyle her yaş grubunda muhakkak görülen bir cilt hastalığı olmaktadır. Kimi insanlar önemsemese de son derece hassas bir cilt problemi olmaktadır sivilceler.

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilceler nasıl geçer sorusu pek çok kişi tarafından sürekli sorulmaya devam ediyor. Ergenlik dönemiyle başlayan ve ciltte belirgin sıkıntılar yaşatan sivilce ve akneler, aynı zamanda sağlığa da doğrudan etkiler..

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Bu yazımızda sivilcelerden nasıl kurtulabileceğiniz ile alakalı tüyolar verilmektedir. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret ediniz.

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Cildimizin sivilce ve akne oluşumuna sebebiyet veren pek çok faktör vardır. Öyle ki cilt, başlı başına hassasiyete açık ve çabuk yıpranabilecek bir forma sahip olduğu için, stres, mevsimsel geçişler..

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceler, hem erkekler hem de kadınlar açısından en büyük cilt sorununa dönüşebilir. Özellikle de kadınların yoğun koşturmaca, makyaj, mevsimsel geçiş ve hormonsal değişimler...

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler, sadece bayanların değil belli dönemlerde erkeklerin de en fazla dert yandığı cilt sıkıntılarının başında gelmektedir.

Blog Nedir?

Blog ("weblog"un kısaltması), bir konu hakkında düzenli olarak güncellenen içerik (blog yazısı) sunan bir kişi, grup veya şirket tarafından yürütülen çevrimiçi bir dergi veya bilgilendirici web sitesidir. Bilgileri ters kronolojik sırayla sunar ve resmi olmayan veya konuşma tarzında yazılmıştır.

Cilt bakım, saç bakım ve vücut bakım ürünleriyle alakalı tavsiyelere bloğumuz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güzellik blogu, güzellik, makyaj, saç, moda, cilt bakımı ve diğer güzellikle ilgili konular hakkında içerik barındıran bir web sitesidir. Güzellik blogları ipuçlarını paylaşır, ürünleri gözden geçirir, öğreticiler oluşturur ve trend olan güzellik haberlerini tartışır. Güzellik oldukça görsel bir konu olduğundan, bu bloglar genellikle çok sayıda resim ve video yayınlar.

Güzellik blogcuları başkalarına nasıl güzel olunacağını gösterir. Genellikle resim ve videolarla adım adım öğreticiler yazarlar. Web sitelerinde, YouTube kanallarında, Instagram hesaplarında ve diğer sosyal medya platformlarında ürünleri test eder, inceler ve görüşlerini paylaşırlar.

Güzellik Blogları Türleri

Ne tür bir kitleye odaklanmak istediğinizi seçmek, geliştirdiğiniz içeriği şekillendirmeye yardımcı olacağından, blogunuzun uzun vadeli başarısı için çok önemlidir.

Aşağıdaki blog türlerini göz önünde bulundurun:

Makyaj için Güzellik Blogları: Ürünleri tanıtırken belirli "görünümler" elde etmek için eğitim içeriği sağladıkları için makyajı merkeze alan bloglar modadır.

Açık Ten için Güzellik Blogları: Çok açık tenlerin kendine özgü cilt bakımı ihtiyaçları ve özel makyajı vardır. Soluk tenli bloglar, daha açık ten tonlarıyla en iyi şekilde çalışan belirli görünümler önerir.

Koyu Ten için Güzellik Blogları: Bu blog kategorisi, Siyah, Asyalı ve Latin insanlar için makyaj ve cilt bakımı gibi birden çok cilt tonunu kapsar.

Kırk Üzeri İçin Güzellik Blogları: Elinizden gelenin en iyisini yapmak her yaş için çok önemlidir, bu nedenle daha yaşlı ve daha olgun yetişkinler için bloglar da yaygındır.

Altmışın Üzerindeki Güzellik Blogları: Bu bloglar, yaşlı erkekler ve kadınlar için cilt bakımı, moda ve güzellik konusunda uzmanlaşmıştır.

Devamını Oku..