Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Soğuk Havalarda Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Soğuk Havalarda Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Soğuk Havalarda Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Kış ayları, cilt sağlığının giderek bozulmasına ve kişilerin daha fazla cilt sağlığı problemi yaşamasına neden olmaktadır. Soğuk hava, yüz ve el gibi vücut bölgelerinin kurumasına ve pullar halinde dökülmesine sebebiyet vermektedir. Bu nedenle kişilerin, soğuk havalarda cilt bakımı uygulamalarına daha fazla özen göstermesi gerekmektedir.

Cildin doğal nem dengesi, cilt yüzeyinin soğuk havalara karşı korunabilmesine olanak tanımaktadır. Doğal nem dengesi bozulan ciltler, soğuk hava ve ani ısı değişimlerine karşı savunmasız hale gelmektedir. Özellikle kış aylarında, cilt yüzeyini bolca nemlendiren ve bariyer onarıcı etki gösteren bakım ürünlerinin daha sık kullanılması gerekmektedir.

Maruderm, kış aylarının soğuk etkilerini en aza indiren bakım ürünleri sayesinde; hassas ve kuru ciltlerin daha sağlıklı olabilmesine olanak tanımaktadır. Maruderm cilt bakım ürünleri ve yüz serumları, doğal içerikli özlerden oluşmakta ve cilt yüzeyinin doğal yollarla onarılmasını yardımcı olmaktadır. Doğal ürünlerin güzellik sektörüne dâhil edilmesi vizyonuyla yola çıkan Maruderm, bünyesine bulunan besleyici ürünleri ile müşterilerinin memnuniyetini kazanmaktadır.

Soğuk Havalarda Cilt Bakımı

Soğuk Hava Cilt Sağlığını Nasıl Etkiler?

Hemen hemen herkes, kış aylarının bir getirisi olan cilt kuruması problemini; belirli aralıklarla yaşamakta ve bu konuda büyük bir sıkıntı hissetmektedir. Çatlayan ve kuruyan eller, kişilerin büyük acılar çekmesine ve hareket alanının kısıtlanmasına neden olmaktadır. Yüz bölgesi de dâhil olmak üzere bütün cilt, soğuk nedeniyle nemsiz kalmakta ve kademeli olarak kurumaktadır.

Soğuk hava nedeniyle kuruyan cilt, bariyer gücünü zamanla kaybetmekte ve çatlama gibi sonuçlar doğurmaktadır. Kanama veya soyulma gibi durumlar da soğuk havanın bir getirisi olan cilt kuruluğu probleminin eş zamanlı sonuçları arasında yer almaktadır. Bu sorunlar, kişilerin yaşam kalitesini büyük ölçüde düşürmekte ve kış aylarının çekilmez geçmesine neden olmaktadır.

Cilt bariyeri, içeriğinde bulunan hyalüronik asit ve kolajen gibi molekülerlerin; koruyucu ve onarıcı etkisi nedeniyle dayanıklı bir yapı sergilemektedir. Soğuk hava ve ani ısı değişimleri, cilt bariyerinin incelmesine ve cilt dokularının dış etkenlere karşı daha açık hale gelmesine neden olmaktadır. Oluşan hassasiyet, cilt yüzeyini kurutmakta ve cilt dokularının derin yarıklar oluşturmasına sebebiyet vermektedir.

Kış Aylarında Cilt Bakımı İçin Nelere Dikkat Edilmelidir?

Cilt bakımı, kış aylarının olumsuz etkilerinden korunabilmenin en güvenli yolu olarak nitelendirilmektedir. Cilt bakım rutinini kış aylarına göre düzenlemek, cilt bariyerinin güçlenmesine ve soğuk hava koşullarından minimum düzeyde etkilemesine olanak tanımaktadır. Soğuk havalarda, cilt sağlığının korunması ve iyileştirmesi için dikkat edilmesi gereken hususlar şu şekilde sıralanmaktadır:

 1. Soğuk havanın ve ani ısı değişimlerinin olumsuz etkilerinden kurtulmak için beslenme alışkanlıklarının sağlıklı bir şekilde yürütülmesi gerekmektedir. Bağışıklık güçlendirici besinler, cilt sağlığının da gelişmesine katkı sağlamakta ve soğuk havaların olumsuz etkilerini en aza indirmektedir.
 2. Günlük olarak yeteri kadar su içmek, cilt dokularının kış aylarının olumsuz etkilerine karşı kalkan oluşturmasına olanak tanımaktadır. Su, cildin doğal nem dengesini korumakta ve cilt dokularındaki hyalüronik asit miktarını arttırmaktadır.
 3. Eldiven ve atkı kullanmak, soğuk havaların cilt üzerindeki olumsuz etkilerini azaltmaktadır. Ellerce ağız çevresi, soğuk hava nedeniyle daha fazla kurumaktadır. Eldiven ve atkı gibi aksesuarlar, bu bölgelerin ayaz ve soğuğa karşı korunmasına olanak tanımaktadır.
 4. Kış ayları, nemlendirici krem ürünlerinin sık kullanıldığı dönemler arasında yer almaktadır. El ve yüz nemlendirici krem, soğuk hava nedeniyle oluşan cilt kuruluğunun azalmasına yardımcı olmaktadır.

Soğuk Havalarda Cilt Sağlığı

Soğuk Havalarda Cilt Bakımı İçin Kullanılması Gereken Ürünler Nelerdir?

Soğuk havalarda cilt bakımı, pek çok kişinin ihmal ettiği fakat büyük önem arz eden konular arasında yer almaktadır. Soğuk hava, cilt dokularını büyük ölçüde tahriş etmekte ve zamanla daha ciddi problemlere yol açmaktadır. Soğuk hava ve ayaz gibi dış kuvvetlerin, cilt sağlığı üzerindeki olumsuz etkileri; çeşitli bakım ürünlerinin düzenli kullanımı ile engellenebilmektedir.

 1. Temizleyici Jel

Maruderm Karma ve Yağlı Ciltlere Özel Salisilik Asit Yüz Yıkama Jeli, doğal içerikli yapısıyla cilt yüzeyinin en profesyonel şekilde temizlenmesine olanak tanımaktadır. Kış aylarının olumsuz etkilerini en aza indiren nemlendirici yüz yıkama jeli, Maruderm güvencesiyle piyasaya sürülmekte ve kullanıcılarının memnuniyetini kazanmaktadır.

 1. Vitamin İçerikli Serum

Maruderm C Vitamini Peptid Aydınlatıcı Cilt Bakım Serumu, cilt bariyerinin güçlenmesine ve soğuk havalara karşı daha dirençli olmasına yardımcı olmaktadır. C vitamini cilt serumu ile en iyi şekilde beslenen cilt dokuları, nemsizlik nedeniyle ortaya çıkan kuruluk problemlerini minimum düzeyde yaşamaktadır. Kış aylarının olumsuz etkilerinden korunmak için, vitamin içerikli serum ve kremlerin düzenli olarak kullanılması gerekmektedir.

Hassas ve Kuru Ciltler İçin Cilt Bakım Rutini

 1. Besleyici ve Onarıcı Krem

Maruderm Bariyer Onarıcı Güçlendirici Ceramide Cilt Bakım Kremi, cilt dokularının hyalüronik asit miktarını düzenleyerek; soğuk havalara karşı daha dayanıklı olmasına olanak tanımaktadır. Kış aylarında incelen cilt bariyeri, onarıcı ve güçlendirici kremler sayesinde daha dayanıklı bir yapı sergilemektedir.

 1. Nemlendirici Serum

Nem, cilt yüzeyinin soğuk havalara karşı korunmasında önemli bir rol oynamaktadır. Maruderm Centella Asiatica Yatıştırıcı Nemlendirici Milk Serum, içeriğindeki centella özleri ile kullanıcılarına mükemmel bir nem deneyimi sunmaktadır. Cildin doğal nem dengesini koruyan ve cilt bariyerinin güçlenmesine yardımcı olan nemlendirici krem; kış aylarında sıklıkla tercih edilmekte ve güvenle kullanılmaktadır.

Pelda Yalçınkaya

Merhabalar ben Pelda. Cilt bakımı ve güzellik alanına büyük bir ilgi duyuyor ve bu alanda aktif şekilde araştırmalar yapıyorum. Araştırmalarım ve deneyimlerim sonucunda öğrendiklerimi Maruderm aracılığıyla sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Erkeklere Özel Cilt Bakım Ürünleri Nasıl Seçilir?

Erkeklere Özel Cilt Bakım Ürünleri Nasıl Seçilir?

Cilt bakımı yalnızca kadınlar için gerekli olan bir durum değildir. Çünkü erkeklerin de ciltleri kuruyabiliyor, kırışabiliyor. Çeşitli cilt problemleri ile karşı karşıya kalan erkekler, erkeklere özel cilt bakım ürünleri kullanarak bu durumun önüne geçebiliyor. Erkeklere özel cilt bakım ürünleri sayesinde artık erkekler çok daha özgüvenli ve dinamik bir şekilde yaşamına devam edebiliyor.

Pürüzsüz Bir Cilt İçin En Etkili Yüz Temizleme Yöntemleri

Pürüzsüz Bir Cilt İçin En Etkili Yüz Temizleme Yöntemleri

Gün içerisinde; havadan, kullanılan ürünlerden ve sebum salgılanmasından dolayı, yüzde kir ve yağ tabakası oluşmaktadır. Hijyen ve cilt sağlığı için, yüzün rutin olarak temizlenmesi gerekmektedir. Etkili bir yüz temizliği gerçekleştirmek için, cilt tipine uygun yüz temizleme ürünleri kullanılmaktadır. Yüz temizleme rutini; cildin parlak ve sağlıklı görünmesini, akne oluşumlarını önlemeyi, siyah ve beyaz noktaları giderilmesini sağlamaktadır.

Yağlı Ciltlere Güneş Kremi Önerileri

Yağlı Ciltlere Güneş Kremi Önerileri

Vücut; cilt dokularını ve cilt bariyerini korumak adına, sebum adı verilen bir salgı üretmektedir. Sebum üretimi arttıkça, cilt tipi yağlı hale gelmektedir. Yağlı ciltlerin; büyük gözenekli, akneye yatkın, siyah ve beyaz noktaların bulunduğu cilt tipleri olduğu görülmektedir. Yağlı ciltler doğru bakım ve temizleme ürünleri kullanılarak, normal cilt tipine dönüştürülebilmektedir. Yağlı ciltlerin güneşin sebep olduğu leke ve akne gibi problemlere karşı korunması için, yağlı ciltlere uygun güneş kremleriyle desteklenmesi gerekmektedir.

Cilt Lekeleri Neden Oluşur ve Nasıl Tedavi Edilir?

Cilt Lekeleri Neden Oluşur ve Nasıl Tedavi Edilir?

Cilt lekeleri; genetik faktörler, UV ışınları, yaşlılık ve hamilelik gibi faktörlerden dolayı oluşabilmektedir. Leke karşıtı bakım ürünleri kullanmak; melanin üretimini azaltmakta, cilt lekelerinin koyuluğunu açmakta ve yoğunluğunu seyreltmektedir. Bu ürünlerin içeriklerinde bulunan; Arbutin, Niacinamide, Alzelik Asit gibi maddeler renk eşitsizliklerini gidermeye yardımcı olmaktadır. Leke karşıtı bakım ürünleri; serum, krem ve tonik formlarında bulunabilmektedir.

Micropigmentasyon Nedir?

Micropigmentasyon Nedir?

Micropigmentasyon işlemi; cilt lekeleri ve pigment kaybı gibi cilt sorunlarının, cilt renklendirme ile giderilmesi amacıyla uygulanmaktadır. Mikropigmentasyon kıl tekniği; dökülen kaş ve kirpiklerin, dolgun ve doğal bir kıl görünümüne ulaşması için sıkça tercih edilmektedir. Kişilerin; micropigmentasyon uygulanacak merkezi dikkatli seçmesi ve uygulama sonrası bakıma özen göstermesi, işlemin risklerini minimuma indirmekte ve kalıcılığını korumaktadır.

Microblading Nedir?

Microblading Nedir?

Kaşlar, birçok farklı nedenden kaynaklı olarak zaman içinde seyrelmekte ve dökülmektedir. Yanlış estetik işlemlere maruz kalmak ise, kaşlarda yeni kıl oluşumuna engel olmaktadır. Microblading uygulaması, kaybolan kaşların ve estetik güzelliğin yerine konmasına yardımcı olmaktadır. Özel uygulama tekniği sayesinde microblading; belirgin şekilli, dolgun ve doğal bir kaş görünümü sunmaktadır.

Cildinize Hangi Durumlarda Serum Bakımı Uygulanmalı?

Cildinize Hangi Durumlarda Serum Bakımı Uygulanmalı?

Bakım serumları, günümüzde birçok kişinin bakım rutinine dahil olmaktadır. Yüz bakım serumları; tek başına kullanıldığında gözle görülür değişiklikler yaratması zaman alsa da farklı bakım ürünleriyle desteklenerek kullanıldığında cilde büyük oranda katkı sağlamaktadır. Kişilerin cilt tiplerine ve ihtiyaçlarına göre, farklı bileşenlerle zenginleştirilen cilt bakım serumları; yoğun içerikleri sayesinde cilt üzerinde güçlü etkilere sahiptir.

El ve Ayak Bakımı İçin Çok Önemli Tüyolar

El ve Ayak Bakımı İçin Çok Önemli Tüyolar

El ve ayaklar, vücutta en çok kullanılan fakat bakımına en az özen gösterilen bölgeler olarak bilinmektedir. Oysa el ve ayak bakımını düzenli olarak uygulamak, yaşam kalitesini yükseltmektedir. Kişinin ihtiyaçları doğrultusunda ve düzenli olarak el ve ayak bakım kremi kullanması; gün içinde karşılaşılan birçok dış faktöre ve oluşabilecek cilt hastalıklarına karşı korunmasını sağlamaktadır.

Neden Yüz Kremi Kullanılması Gerektiğinin 5 Sebebi

Neden Yüz Kremi Kullanılması Gerektiğinin 5 Sebebi

Yüz kremleri; küresel çapta, insanlar tarafından en yaygın olarak tercih edilen cilt bakım ürünleridir. Çeşitli etken maddeler içermesi sayesinde birçok farklı cilt sorununa çözüm olabilmektedir. Yüz yapısına ve cildin ihtiyaçlarına özen gösterilerek seçilen yüz kremleri; yüzdeki kırışık ve yorgun görünümü yok ederek, sağlıklı ve canlı bir cilt görünümü sunmaktadır.

Hızlı Bronzlaşmak İçin Neler Yapılabilir?

Hızlı Bronzlaşmak İçin Neler Yapılabilir?

Bronzlaşmak, canlı ve sağlıklı bir cilt görünümüne kavuşmak için gerçekleştirilmektedir. Bronzlaşma süresinin kısa tutulması, güneşin zararlı etkilerine yoğun olarak maruz kalmayı önlemektedir. Bronzlaştırma sürecini hızlandırmak için, bronzlaştırıcı ürünler ve yöntemler uygulanabilmektedir. Zeytinyağı, kakao yağı, limon ve kahve gibi doğal ürünler kullanılarak da bronzlaşma gerçekleştirilebilmektedir. Güneşlenme süresinin kısa tutulması ve koruyucu ürünler kullanılması cilt sağlığı için önem taşımaktadır.

Kolay Kırılan Saçlar İçin Bakım Önerileri

Kolay Kırılan Saçlar İçin Bakım Önerileri

Saçlar; nemsizlik, şekillendirme işlemleri ve kimyasal kullanımı gibi sebeplerden dolayı kırılmaktadır. Saçların kırılmasını önlemek ve yıpranmış saçları onarmak için, saç bakım ürünleri kullanılmaktadır. Saç ve cilt tipine uygun, saç maskeleri ve bakım yağları; saça nem, esneklik ve güç kazandırmaktadır. Saç bakım işlemlerinden kalıcı sonuçlar elde edilebilmesi için; doğru ürünleri, düzenli olarak kullanmak gerekmektedir.

Yüz Serumu Nedir? Faydaları Nelerdir?

Yüz Serumu Nedir? Faydaları Nelerdir?

Yüz serumları; ciltteki kırışıklıkları, ince çizgileri ve lekeleri azaltmak ve cildin daha genç görünmesini sağlamak üzere formülize edilmektedir. Kişinin ihtiyaçlarına uygun yüz serumunu seçmesi ve cildine doğru bir şekilde uygulaması; cilt sağlığına katkıda bulunmakta ve cildin elastikliğini geri kazandırmaktadır. Ayrıca düzenli kullanım sonunda yüz serumları, ciltte sivilce ve akne oluşumu gibi enfeksiyonel rahatsızlıkları da önlemektedir.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

 1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
 2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
 3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
 4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..