Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Sivilcelere Savaş Açıyoruz!

Sivilcelere Savaş Açıyoruz!

Sivilcelere Savaş Açıyoruz! Sivilceler İçin Doğal Tedavi Yöntemleri

Ergenlik dönemi ile başlayan ve kişileri büyük ölçüde rahatsız eden sivilce problemleri, tıbbi ve doğal yollarla tedavi edilebilmektedir. Dermatoloji uzmanları yardımıyla yürütülen sivilce tedavisi, kişilerin yeniden sivilce oluşturmasını engellemektedir.  Özellikle ağrı yapan sivilceler, kişilerin günlük yaşamını sekteye uğratmaktadır.

Maruderm, doğal ürünlerin mucizesine inanarak yola çıkan ve müşterilerinin cilt problemlerini hızlı bir şekilde çözmeyi hedefleyen bir markadır. Maruderm imzalı bakım ürünleri, sivilce oluşumunun azalmasına ve sivilcelerin neden olduğu kötü görüntünün yok olmasına yardımcı olmaktadır. Onlarca farklı bakım ürünü, cilt problemlerini doğrudan hedefleyerek müşterilerine önem arz etmektedir.

Sivilce Neden Oluşur?

Sivilcelerin oluşmasına sebebiyet veren pek çok faktör bulunmaktadır. Sivilce oluşumu kişiye özel olarak gelişmektedir ve kişinin yaşam standartlarından büyük ölçüde etkilenmektedir. Çevresel ve genetik olarak kategorize edilen sivilce nedenleri, genellikle kişilerin diğer cilt problemlerini de tetiklemektedir. Sivilce oluşumunun nedenleri şu şekilde sıralanmaktadır:

 1. Aşırı düzeyde yağlı besin tüketmek.
 2. Yeteri kadar su içmemek.
 3. Cilt bakım rutinlerine önem vermemek.
 4. Düzensiz uyumak ve dinlenememek.
 5. Regl düzensizlikleri ve regl dönemleri.
 6. Karaciğer kaynaklı hastalıklar.
 7. Dış etkenler nedeniyle cildin yağ dengesini bozulması.
 8. Polikistik over sendromu.
 9. Tiroit bezi hastalıkları.
 10. Vitamin ve mineral eksiklikleri.

Tüm bu nedenler, birlikte veya tek başına hareket ederek sivilce oluşumunu tetiklemektedir. Özellikle hamilelik ve ergenlik gibi hormonsal dengesizliklere neden olan dönemler, sivilce oluşumunun hızlanmasına neden olmaktadır. Dönemsel sivilceler, genellikle süreç sonunda yok olmakta ve problem olmaktan çıkmaktadır. Ancak belirli bir hastalık nedeniyle oluşan sivilceler, hastalık süresince devam etmektedir.

Sivilce Belirtileri Nelerdir?

Sivilce belirtileri, kişilerin sivilce probleminin oluşma sinyalleri olarak nitelendirilmektedir. Sivilce belirtisi olarak görülebilecek pek çok faktör bulunmaktadır. Bu faktörler genellikle kısa bir süre sonra sivilce oluşumu ile birlikte ilerlemektedir. Özellikle cilt yağlanması, cilt patlaması, aşırı terleme ve cilt yüzeyinin kaşınması; sivilce belirtileri olarak sıralanmaktadır.

Aşırı düzeyde yağlı besin tüketmek, sivilce oluşumunun en temel nedeni sayıldığından; beslenme alışkanlıklarında yaşanan ufak bir dengesizlik sivilce oluşumunun habercisi olabilmektedir. Özellikle hassas ve atopik cilt yapısına sahip olan kişiler, beslenme alışkanlıkları nedeniyle oluşan sivilcelere daha müsait bir yapı sergilemektedir.

Sivilceler Zamanla Geçer Mi?

Sivilcelerin ne kadar sürede geçeceği, sivilceye neden olan ana faktörün türüne göre değişkenlik göstermektedir. Ergenlik ve hamilelik sivilceleri genellikle dönemseldir ve süreç sonunda sivilce oluşumu da azalmaktadır. Ancak sürekli olarak sağlıksız besinler tüketmek, sivilce oluşumunun kronikleşmesine neden olmaktadır.

Oluşan bir veya birden fazla sivilce, zaman içerisinde kademeli olarak sönmekte ve tamamen yok olmaktadır. Sivilceyi sıkmaya çalışmak veya zorlayarak tahriş etmek, sivilcenin iyileşme sürecini uzatmaktadır. Oluşan sivilcenin bir an öne geçmesi için sivilcenin altta yatan nedeninin yok edilmesi gerekmektedir.

Sivilce Oluşumu Ne Kadar Sürer?

Sivilce oluşumu, altta yatan neden bulunmadığı ve tedavi edilmediği sürece son bulmamaktadır. Özellikle karaciğer rahatsızlıkları, sivilce oluşumunun en yaygın nedenleri arasındadır ve tedavi edilmediği sürece sivilce oluşturmaya devam etmektedir. Bu tür rahatsızlıkların tedavi edilmesi, sivilce oluşumunun da önüne geçmektedir.

Sivilce oluşumunun geçmemesine neden olan bir diğer faktör ise; kişinin cilt bakım rutinlerini uygulamamasıdır. Cilt yüzeyinin düzenli bir şekilde temizlenmemesi ve cilt dokularının yeterince beslenmemesi, sivilcelerin uzun süre cilt yüzeyinde kalmasına neden olmaktadır. Sivilce oluşumunun azaltılması için kullanılması gereken cilt bakım ürünleri şunlardır:

 1. Maruderm gözenek sıkılaştırıcı siyah nokta ve sivilce karşıtı tonik.
 2. Maruderm karma ve yağlı ciltlere özel salisilik asit içeren yüz yıkama jeli.
 3. Maruderm niacinamide leke karşıtı ve gözenek sıkılaştırıcı krem.

Sivilce Nasıl Tedavi Edilir?

Sivilce tedavisi, antibiyotik etkisi bulunan ilaç ve kremler yardımıyla yürütülmektedir. Sivilce problemini kronik bir şekilde yaşayan kişiler, dermatoloji uzmanlarından destek almalıdır. Zorlama yoluyla sivilceleri yok etmeye çalışmak, sivilcelerin daha da kronik bir hale gelmesine neden olmaktadır. Dermatoloji uzmanları, uygun tedavi prosedürlerini titiz bir şekilde hazırlayarak; sivilce oluşumunun azalmasını sağlamaktadır.

Sivilce tedavisi, sivilce oluşumuna sebebiyet veren ana faktörün bulunması ile başlamaktadır. Çeşitli tıbbi testler ile sivilceyi oluşturan ana neden hızlı bir şekilde bulunmaktadır. Örneğin bir vitaminin eksikliği veya fazlalığı sivilce oluşumuna neden oluyorsa, o vitaminin optimize edilmesi sivilce probleminin de ortadan kalkmasını sağlamaktadır.

Sivilceler İçin Doğal Tedavi Yöntemleri Var Mıdır?

Sivilceler için doğal olarak tedavi sağlayacak bazı yöntemler bulunmaktadır. Kimyasal ilaç veya krem kullanmak istemeyen kişiler, doğal tedavi yöntemlerine yönelmektedir. Evde bulunan veya bitkisel öz içeren doğal ürünler, sivilcelerin yok edilebilmesine ve yeni sivilce oluşumunun önlenmesine yardımcı olmaktadır.

Sivilceler için doğal tedavi yöntemleri şu şekilde sıralanmaktadır:

 1. Aromaterapi uygulamaları.
 2. Bitkisel özlerin cilt yüzeyine uygulanması.
 3. Salatalık maskesi.
 4. Elma kabuğu maskesi.
 5. Pirinç peelingi.
 6. Bal ve süt maskesi.

Doğal olarak tedavi sağlayan tüm besinler, kişilerin diğer cilt problemlerini de azaltması nedeniyle oldukça işlevseldir. Kişiler bu tedavi yöntemlerinden hangisinin işe yarayacağını, cilt yapılarına göre belirlenmektedir. Yağlı ciltlerin yağ içeren besinleri cildine uygulaması sakıncalıdır. Cilt yapısının hangi besinlere açık olduğu ve hangi ürünlerin sivilce azaltacağı; kişilerin denetiminde belirlenmektedir.

 

Pelda Yalçınkaya

Merhabalar ben Pelda. Cilt bakımı ve güzellik alanına büyük bir ilgi duyuyor ve bu alanda aktif şekilde araştırmalar yapıyorum. Araştırmalarım ve deneyimlerim sonucunda öğrendiklerimi Maruderm aracılığıyla sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Magic Crush Nedir?

Magic Crush Nedir?

Magic Crush; bölgesel zayıflama yöntemleri arasında yer almakta ve vücut dokularının daha aktif çalışmasına yardımcı olmaktadır. Tek seansta dâhi etkili sonuçlar veren Magic Crush, sarkma ve selülit gibi oluşumlara da iyi gelmektedir. Jawline belirginleştirme ve kırışıklık giderme gibi alanlarda kullanılan Magic Crush, ağrısız ve güvenli bir işlem olması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir.

Soğuk Lipoliz Nedir, Ne İşe Yarar?

Soğuk Lipoliz Nedir, Ne İşe Yarar?

Soğuk lipoliz, bölgesel incelme yöntemleri arasında yer alan ve 0’ın altında sıcaklıklara çalışan profesyonel bir tedavi prosedürüdür. Soğuk lipoliz uygulaması ile yağ dokuları dondurularak deforme edilmekte ve kişinin bölgesel olarak incelmesi mümkün hale gelmektedir. Soğuk lipoliz, bölgesel incelmenin yanı sıra cilt problemlerinin azalmasına da yardımcı olmaktadır. Çok yönlü etkileri nedeniyle öne çıkan soğuk lipoliz, birçok kişi tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Erkekler İçin Cilt Bakım Önerileri

Erkekler İçin Cilt Bakım Önerileri

Erkekler için cilt bakım önerileri; tıraş sonrası bakım, peeling ve tonik uygulamaları, gözenek sıkılaştırıcı bakım ürünü kullanımı ve güneş koruyucu krem kullanımı olarak sıralanmaktadır. Erkekler için cilt bakım ürünleri aracılığıyla yapılan bu uygulamalar, erkek bireylerin daha temiz ve sağlıklı bir cilde sahip olmalarına olanak tanımaktadır. Erkekler, cilt bakım rutinlerine özen göstererek; yaşlanma belirtilerini ve kırışıklık oluşumunu en aza indirebilmektedir.

G5 Masajı Nedir? Faydaları Nelerdir?

G5 Masajı Nedir? Faydaları Nelerdir?

Bölgesel incelme yöntemleri arasında yer alan G5 Masajı, yağ dokularına yüksek yoğunluklu titreşimler göndermekte ve kişinin sıkılaşarak kilo vermesini mümkün hale getirmektedir. G5 bölgesel zayıflama, selülit ve çatlak gibi cilt problemlerine de iyi gelmekte ve uzun vadede kalıcı sonuçlar vermektedir. Uygulama bölgesine olan kan akışını hızlandıran G5 Masajı; çok fonksiyonlu etkileri nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir

Sıcak Havada Vücut Kokusuna Kesin Çözüm Nedir?

Sıcak Havada Vücut Kokusuna Kesin Çözüm Nedir?

Yaz aylarının doğal bir getirisi olan aşırı terleme, vücut kokusu problemlerinin baş göstermesine neden olmaktadır. Ter kokusu, yoğun tempoda ve kalabalık ortamlarda çalışan kişilerin; yaşam kalitesini düşürmekte ve iş motivasyonunu olumsuz etkilemektedir. Yaz aylarında oluşan vücut kokusunun, doğal yollarla giderilmesi; uzun vadede kalıcı sonuç elde edilmesi adına önem arz etmektedir.

Kırışıklıklara Karşı Neler Yapılmalıdır?

Kırışıklıklara Karşı Neler Yapılmalıdır?

Cilt yüzeyinde oluşan kırışıklıklar, ilerleyen yaş veya stres gibi faktörler nedeniyle ortaya çıkmakta ve kişilerin solgun görünmesine neden olmaktadır. Kırışıklık görünümünün azalması için anti age serum ve krem çeşitlerinin düzenli olarak kullanılması gerekmektedir. Kırışıklık karşıtı bakım ürünleri, cilt dokularındaki kolajen üretimini desteklemekte ve kişinin daha genç görünmesine yardımcı olmaktadır.

Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer?

Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer?

Koltuk altı kararması, yanlış epilasyon yöntemleri nedeniyle ortaya çıkmakta ve yaz aylarının diken üstünde geçmesine neden olmaktadır. Ayrıca koltuk altı bölgesine uygulanan jilet ve ağda gibi geleneksel yöntemler, söz konusu bölgenin doğal renk pigmentlerini kaybetmesine sebebiyet vermektedir. Koltuk altı kararmasını azaltan yöntemler; kese uygulaması, peeling uygulaması, beyazlatıcı bakım ürünü kullanımı ve lazer epilasyon olarak sıralanmaktadır.

Gözaltı Morluklarına Kesin Çözüm

Gözaltı Morluklarına Kesin Çözüm

Gözaltı morlukları; yorgunluk, uykusuzluk, sağlıksız beslenme alışkanlıkları, yoğun iş temposu, stres ve kalıtım gibi faktörler nedeniyle ortaya çıkmaktadır. Göz çevresi bakım ürünleri ve bazı klinik tedaviler, gözaltı morluklarının giderilmesine yardımcı olmakta ve kişinin daha genç görünmesine olanak tanımaktadır.

Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılır?

Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılır?

Göz çevresi bakımı, kaz ayakları ve gözaltı morluklarının azalmasına yardımcı olmaktadır. Besleyici yüz serumları ve organik bakım ürünleriyle yapılan göz çevresi bakımı, kişinin kendini daha genç hissetmesine ve daha az kırışıklık problemi yaşamasına olanak tanımaktadır. Göz çevresi bakım ürünleri; gözaltı morlukları, gözaltı torbaları ve kazayağı gibi problemlere özel olarak formüle edilmektedir.

Çocuklar Nemlendirici Ürün Kullanabilir mi?

Çocuklar Nemlendirici Ürün Kullanabilir mi?

Çocuklar ve bebekler, hassas bir cilt yapısına sahip olmaları nedeniyle; cilt kuruluğu, pişik, tahriş ve güneş yanığı gibi olumsuz durumları daha sık yaşamaktadır. Bebek ve çocuk cildinin korunması için çocuklar için nemlendirici krem ve serum çeşitlerinden yararlanmak gerekmektedir. Ebeveynler, çocuklarının cilt sağlığını; dış unsurların zararlı etkilerine karşı korumak adına, nemlendirici bakım ürünlerine rağbet göstermektedir.

Güneşten Kızaran Yüze Ne Yapılmalı?

Güneşten Kızaran Yüze Ne Yapılmalı?

Yaz aylarında, gereken önlemlerin alınmaması nedeniyle ortaya çıkan güneş yanığı; cilt lekesi problemlerinin hızlanmasına ve cilt yüzeyinin yoğun bir şekilde kızarmasına neden olmaktadır. Güneş nedeniyle kızaran ciltler, gereken önlemlerin alınmaması halinde yoğun bir acı ve hassasiyet hissi oluşturmaktadır. Soğuk kompres, yoğurt maskesi ve aloe vera kullanımı; güneş nedeniyle kızaran ciltlerin sakinleştirilmesine yardımcı olmaktadır.

Yüz Bakım Ürünleri Nelerdir? Ve Nasıl Kullanılır?

Yüz Bakım Ürünleri Nelerdir? Ve Nasıl Kullanılır?

Yüz bakım ürünleri; temizleyici jel, tonik, peeling, serum ve nemlendirici krem olarak sıralanmaktadır. Yüz bakım ürünlerinin düzenli olarak kullanılması; cilt problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır. Cilt gözeneklerinin açılmasına ve cildin doğal nem dengesini yeniden kazanmasına olanak tanıyan yüz bakım ürünleri, birçok kişi tarafından güvenle kullanılmakta ve verim sağlamaları nedeniyle tekrar tekrar tercih edilmektedirler.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

 1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
 2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
 3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
 4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..