quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Sivilcelere Savaş Açıyoruz!

Sivilcelere Savaş Açıyoruz!

Sivilceler!

Gerçekten de her insanın maruz kalma konusunda en fazla çekimser yaklaştığı ağır cilt problemlerinin başında gelmektedir. Sivilceler, özellikle de ergenlik döneminde pek çok insanın maruz kaldığı bir cilt sıkıntısıdır. Ancak bu durum sadece ergenlikle de sınırlı bir problem değildir aslında. Cilt, dış etmenler, çevresel faktörler ve stres gibi birçok durumda sivilcelenmeye mahkum kalabilmektedir. Bu gibi durumlarda da cildin sağlık ve görünüm yapısını belli bir kontrol altına almayı başaramadığınız müddetçe, ortaya oldukça can sıkıcı sorunların çıkma olasılığı da yüksek olacaktır. Sivilce bakımı ve sivilceleri kontrol altına almak hem zor hem de kolaydır aslında. Burada dikkat etmeniz gereken unsur, sizin cildinize gerekli gördüğünüz önemi birebir aktarmayı başarabilmeniz olmalıdır. Keza bu sivilcelerin çıkmasını tetikleyen birçok sebepten de bahsedebiliriz. Ki sivilcelerin bir tık üstü olan akneler de cildin gerekli gördüğü sağlık ihtiyacını almadığı için ortaya çıkmaktadır. Sivilceleri kontrol altına almadan önce çıkma sebeplerine yoğunlaşıp, cildinizin tipi ve yapısına göre bir bakım düzeni gerçekleştirmenizi öneririz. Çünkü bu tarz bir ilerleyiş, daima çok daha sağlıklı sonuçlara erişimi de destekleyici bir konum kurdurmuş olacaktır. Burada önemli olan unsur ise, cildinizin bir an önce sivilcelerden kurtulması değil. Bu sivilce ve akne tarzındaki cilt problemlerinden kalıcı olacak şekilde kurtulmasıdır. Bu gibi bir işleyiş kurulması daima çok önemlidir.

Sivilcelerin İltihaplanmasındaki Nedenler

Öncelikle sivilceler, kir, ölü cilt ve dış etkenlerden kaynaklı olarak tıkanan gözeneklerdeki sebum yağının dengeli bir şekilde salgılanamaması sonucu ortaya çıkmaktadır. Ancak sivilcelerin iltihaplanıp kalıcı aknelere dönüşmesini tetikleyici birçok etkiden de söz etmek mümkün olabilir. Öyle ki yağ bezlerindeki dengesizlik ve hormonal sıkıntılar sivilcelerin çok daha farklı boyutlara taşınmasına doğrudan etkiler oluşturacaktır. Bunun dışında da bir sivilcenin iltihaplanması biraz da kişinin sivilceyle uğraşmasına bağlı bir durumdur aslında. Bu kapsamda da çıkmış olan sivilceleri ellemek, sıkmak ve patlatmaya çalışmak iltihapların pekişip kalıcı bir konuma erişmesini desteklemiş olacaktır. Tabii ki de herkes estetik açıdan hoş bir görüntüye sahip olmayan sivilcelerden kısa süre içerisinde kurtulmak ister. Ancak sivilceleri patlatmak iltihabı pekiştirmekten öteye gitmez. Sizler, uzman bir dermatoloğun da desteğiyle sivilcelerin ana etkenlerini incelemeli, bu doğrultuda bilinçli bir şekilde cilt bakım, sivilce tedavisi aşamalarına yoğunlaşmalısınız. Bunun tam tersi bir durumu, daima sıkıntı ve problemi de beraberinde getirmiş olacaktır. Keza yanlış yapılan bir müdahale, sivilcelerin geçmesinden çok daha da fazla pekişmesine de sebebiyet vereceği için, cilde gerekli görülen bakımı doğrudan uygulamak her zaman en doğru çözüm olacaktır. Cilt bakımında önemli olan şey, her zaman bilinçli hareketler gerçekleştirmek. Bu doğrultuda da maruderm cilt bakım seti desteği sayesinde de çok daha verimli bir sonuç edinme olanağı da yakalamış olacaksınız.

Sivilce Tedavisinde Cilt Bakımının Önemi

Cilt bakım tedavileri söz konusu iltihaplanmış sivilceler olduğunda iki katı önem taşımaktadır. İyi bir nemlendirici krem takviyesi ile cildinize gerekli duyulan nem oranını aktarabilir, aynı zamanda da leke giderici kremler sayesinde de cildinizin sivilcelerden dolayı oluşan iz ve lekelerden kurtulmasını destekleyici bir yapı oluşturabilirsiniz. Burada esas etmen, cilde gerekli olan bakımı uygulamaktan asla kaçınmamak. maruderm akne ve sivilce karşıtı cilt bakım seti ile en etkili çözümlere rahatlıkla erişim sağlayabilir, cildi çok daha sağlıklı bir yapıda tutmayı da başarabilirsiniz. Bunun dışında da sivilce problemine karşı birçok farklı doğal yöntemden de yararlanabileceğinizi kesinlikle unutmamalısınız.

Sivilce Tedavisinde Hangi Doğal Yöntemler Kullanılmalıdır?

Biraz önce de belirttiğimiz gibi cilt bakımı konusunda profesyonel bir kozmetik desteği her zaman işinizi kolaylaştırabilir. Ancak bu desteğin yanı sıra sizler doğal yollarla da cildinizin çok daha sağlıklı bir formda kalmasını, sivilcelere karşı daha etkili savaşlar açmasını da desteklemiş olacaksınız. Bu kapsamda bakıldığında da cilt bakımı açısından sizler için denediğiniz takdirde olumlu sonuçlar alabileceğiniz çeşitli öneriler sunmak istiyoruz.

Elma Sirkesi Tedavisi

Elma sirkesinin antibakteriyel özelliği gerçekten serttir. Pek çok insan da ciltteki siyah nokta ve izlerin kapatılması açısından elma sirkesinden destek alabilmektedir. Aynı zamanda da sivilcelerin biraz dizginlenip çok daha kontrol altına alınabilmesi açısından da elma sirkesi takviyesi ideal bir tecih olabilir. Ki bu kapsamda bakıldığı zaman tıkanık gözeneklerin açılması, bakterilerin temizlenmesini sağlayan sirkeyi, bir pamuk yardımıyla yüzünüze nazikçe sürmelisiniz. Bu sayede cilde çok daha sağlıklı bir görünüm kazandırmanın yanı sıra, sivilcelerin de kuruyup yavaş yavaş kaybolmasını da desteklemiş olacaksınız.Pek çok lokman hekim de sivilcelere karşı elma sirkesinin iyi bir koruyucu cilt bakımını destekleyici etki oluşturduğunu savunmaktadır.

Zeytinyağı Tedavisi

Belki de bu blog alanında birçok defa bahsetmişizdir. Zeytinyağının cilde gerçekten de muazzam faydaları dokunmaktadır. Cildin sağlıklı bir formda olması, çok daha berrak bir görünüme sahip olması açısından zeytinyağını kullanmanızı öneririz. Zeytinyağının organik yani doğal olması ise çok daha verimli sonuçlara erişimi destekleyici bir yapı kurduracaktır. Bu sebepten dolayı da cilt bakımında organik bir zeytinyağını, biraz limon ile karıştırarak yüzünüze sürdüğünüz takdirde, iltihaplanmış olan sivilcelerin iltihabını durdurabilir, daha korunaklı bir sivilce yapısı elde edebilirsiniz.

Karbonat Macunu İle Tedavi

Karbonatların sivilcelerin iltihaplarının kurumasında doğrudan etkiler oluşturmakta olduğunu da bilmelisiniz. Karbonatı bir su hatta limon suyu takviyesiyle karıştırıp macun kıvamına getirin. Bu macunu da yüzünüz ve vücudunuzdaki sivilcelenmiş bölgelere uygulayın. Böylece cildinizin ihtiyaç gördüğü bütün antibakteriyel desteği sağlanmış olacaktır. Cilt bakımı ve sivilce tedavisinde bu tarz bir adım atmak da sizin açınızdan doğal ve olumlu sonuçları beraberinde getirmiş olacaktır.

Tüm bunlarla birlikte sivilcelenmiş bir cildin daima hijyene ihtiyaç duyacağını da unutmamalısınız. Hijyen, cildin ne olursa olsun en önemli yardımcılarından birisidir. Hijyenik bir cilt, çok daha sağlıklı ve çok daha iyileşmeye müsait bir form oluşturacaktır. Cilt bakım destekli sivilce tedavilerinde, iltihaplı sivilcelere karşı açacağınız bu savaşta, bahsetmiş olduğumuz bütün bu aşamaları temizliğe de önem verecek şekilde uygulamaya koyulmanızda yarar görülmektedir. Bunu başardığınız takdirde de ortaya çıkacak olan sonuçlardan çok daha fazla verim alabilirsiniz.

Unutmamak gerekir ki akne ve sivilceler can sıkıcı problemler olsalar da, üzerine düşüldüğü takdirde de kısa süre içerisinde ortadan kalkabilecek bir etkiyle de karşılaşabilirler. Bu sebepten cilt bakımına daima önem göstermenizi öneriyoruz.

Akne ve Sivilceler ile alaka diğer blog yazılarımıza aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:

Sivilceler Neden Oluşur? Sivilceli Ciltler İçin Nemlendirici Nasıl Seçilmelidir?

Gözenekler Neden Büyür? Gözenekleri Nasıl Sıkılaştırabiliriz?

Akneye Eğilimli Ciltler Nelere Dikkat Etmelidir?

Akne Giderici Bakım Ürünleri Nasıl Kullanılır?

Ergenlik Sivilceleri Gençlerin Korkulu Rüyası

Cildimizde Akneler Neden Oluşur?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Önerileri

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?

Ergenlik sivilcesine ne iyi gelir? Ergenlik sivilcesi nedenleri ve tedavisi

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Ergenlik Sivilcelerine Kesin Çözüm

Yağlı ve Akneye Eğilimli Ciltlere Bakım Önerileri

Sivilceler Neden Oluşur? Nasıl Tedavi Edilir?

Akne Nedir Ve Akne Kimlerde Daha Fazla Olur?

Akne Giderici Kullanacaksanız Bunlara Dikkat Edin


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır? Yağlı ciltler için nemlendiricinin önemi konulu bloğumuzu buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir? konulu blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce cilt bakım setini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akneye eğilimli ciltler için cilt bakım önerilerini bulabiliceğiniz blog yazımızı buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemiz üzerinden alabilirsiniz.

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Bu blog yazımızda sivilceler için uygulayabileceğiniz çözümlerden bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Bu blog yazımızda sivilce ve akne oluşumundan kurtulmanın yollarından bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz.

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akneler ile sivilceleri karıştırmamak gerekir. Her ikisi de özellikle ergenlik dönemlerinde ciltte meydana gelse de, akneler sivilcelerin daha iltihaplanmış versiyonlarıdır diyebiliriz.

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler, ergenlik dönemi itibariyle her yaş grubunda muhakkak görülen bir cilt hastalığı olmaktadır. Kimi insanlar önemsemese de son derece hassas bir cilt problemi olmaktadır sivilceler.

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilceler nasıl geçer sorusu pek çok kişi tarafından sürekli sorulmaya devam ediyor. Ergenlik dönemiyle başlayan ve ciltte belirgin sıkıntılar yaşatan sivilce ve akneler, aynı zamanda sağlığa da doğrudan etkiler..

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Bu yazımızda sivilcelerden nasıl kurtulabileceğiniz ile alakalı tüyolar verilmektedir. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret ediniz.

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Cildimizin sivilce ve akne oluşumuna sebebiyet veren pek çok faktör vardır. Öyle ki cilt, başlı başına hassasiyete açık ve çabuk yıpranabilecek bir forma sahip olduğu için, stres, mevsimsel geçişler..

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceler, hem erkekler hem de kadınlar açısından en büyük cilt sorununa dönüşebilir. Özellikle de kadınların yoğun koşturmaca, makyaj, mevsimsel geçiş ve hormonsal değişimler...

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler, sadece bayanların değil belli dönemlerde erkeklerin de en fazla dert yandığı cilt sıkıntılarının başında gelmektedir.

Blog Nedir?

Blog ("weblog"un kısaltması), bir konu hakkında düzenli olarak güncellenen içerik (blog yazısı) sunan bir kişi, grup veya şirket tarafından yürütülen çevrimiçi bir dergi veya bilgilendirici web sitesidir. Bilgileri ters kronolojik sırayla sunar ve resmi olmayan veya konuşma tarzında yazılmıştır.

Cilt bakım, saç bakım ve vücut bakım ürünleriyle alakalı tavsiyelere bloğumuz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güzellik blogu, güzellik, makyaj, saç, moda, cilt bakımı ve diğer güzellikle ilgili konular hakkında içerik barındıran bir web sitesidir. Güzellik blogları ipuçlarını paylaşır, ürünleri gözden geçirir, öğreticiler oluşturur ve trend olan güzellik haberlerini tartışır. Güzellik oldukça görsel bir konu olduğundan, bu bloglar genellikle çok sayıda resim ve video yayınlar.

Güzellik blogcuları başkalarına nasıl güzel olunacağını gösterir. Genellikle resim ve videolarla adım adım öğreticiler yazarlar. Web sitelerinde, YouTube kanallarında, Instagram hesaplarında ve diğer sosyal medya platformlarında ürünleri test eder, inceler ve görüşlerini paylaşırlar.

Güzellik Blogları Türleri

Ne tür bir kitleye odaklanmak istediğinizi seçmek, geliştirdiğiniz içeriği şekillendirmeye yardımcı olacağından, blogunuzun uzun vadeli başarısı için çok önemlidir.

Aşağıdaki blog türlerini göz önünde bulundurun:

Makyaj için Güzellik Blogları: Ürünleri tanıtırken belirli "görünümler" elde etmek için eğitim içeriği sağladıkları için makyajı merkeze alan bloglar modadır.

Açık Ten için Güzellik Blogları: Çok açık tenlerin kendine özgü cilt bakımı ihtiyaçları ve özel makyajı vardır. Soluk tenli bloglar, daha açık ten tonlarıyla en iyi şekilde çalışan belirli görünümler önerir.

Koyu Ten için Güzellik Blogları: Bu blog kategorisi, Siyah, Asyalı ve Latin insanlar için makyaj ve cilt bakımı gibi birden çok cilt tonunu kapsar.

Kırk Üzeri İçin Güzellik Blogları: Elinizden gelenin en iyisini yapmak her yaş için çok önemlidir, bu nedenle daha yaşlı ve daha olgun yetişkinler için bloglar da yaygındır.

Altmışın Üzerindeki Güzellik Blogları: Bu bloglar, yaşlı erkekler ve kadınlar için cilt bakımı, moda ve güzellik konusunda uzmanlaşmıştır.

Devamını Oku..