quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Sivilcelere Savaş Açıyoruz!

Sivilcelere Savaş Açıyoruz!

Sivilceler!

Gerçekten de her insanın maruz kalma konusunda en fazla çekimser yaklaştığı ağır cilt problemlerinin başında gelmektedir. Sivilceler, özellikle de ergenlik döneminde pek çok insanın maruz kaldığı bir cilt sıkıntısıdır. Ancak bu durum sadece ergenlikle de sınırlı bir problem değildir aslında. Cilt, dış etmenler, çevresel faktörler ve stres gibi birçok durumda sivilcelenmeye mahkum kalabilmektedir. Bu gibi durumlarda da cildin sağlık ve görünüm yapısını belli bir kontrol altına almayı başaramadığınız müddetçe, ortaya oldukça can sıkıcı sorunların çıkma olasılığı da yüksek olacaktır. Sivilce bakımı ve sivilceleri kontrol altına almak hem zor hem de kolaydır aslında. Burada dikkat etmeniz gereken unsur, sizin cildinize gerekli gördüğünüz önemi birebir aktarmayı başarabilmeniz olmalıdır. Keza bu sivilcelerin çıkmasını tetikleyen birçok sebepten de bahsedebiliriz. Ki sivilcelerin bir tık üstü olan akneler de cildin gerekli gördüğü sağlık ihtiyacını almadığı için ortaya çıkmaktadır. Sivilceleri kontrol altına almadan önce çıkma sebeplerine yoğunlaşıp, cildinizin tipi ve yapısına göre bir bakım düzeni gerçekleştirmenizi öneririz. Çünkü bu tarz bir ilerleyiş, daima çok daha sağlıklı sonuçlara erişimi de destekleyici bir konum kurdurmuş olacaktır. Burada önemli olan unsur ise, cildinizin bir an önce sivilcelerden kurtulması değil. Bu sivilce ve akne tarzındaki cilt problemlerinden kalıcı olacak şekilde kurtulmasıdır. Bu gibi bir işleyiş kurulması daima çok önemlidir.

Sivilcelerin İltihaplanmasındaki Nedenler

Öncelikle sivilceler, kir, ölü cilt ve dış etkenlerden kaynaklı olarak tıkanan gözeneklerdeki sebum yağının dengeli bir şekilde salgılanamaması sonucu ortaya çıkmaktadır. Ancak sivilcelerin iltihaplanıp kalıcı aknelere dönüşmesini tetikleyici birçok etkiden de söz etmek mümkün olabilir. Öyle ki yağ bezlerindeki dengesizlik ve hormonal sıkıntılar sivilcelerin çok daha farklı boyutlara taşınmasına doğrudan etkiler oluşturacaktır. Bunun dışında da bir sivilcenin iltihaplanması biraz da kişinin sivilceyle uğraşmasına bağlı bir durumdur aslında. Bu kapsamda da çıkmış olan sivilceleri ellemek, sıkmak ve patlatmaya çalışmak iltihapların pekişip kalıcı bir konuma erişmesini desteklemiş olacaktır. Tabii ki de herkes estetik açıdan hoş bir görüntüye sahip olmayan sivilcelerden kısa süre içerisinde kurtulmak ister. Ancak sivilceleri patlatmak iltihabı pekiştirmekten öteye gitmez. Sizler, uzman bir dermatoloğun da desteğiyle sivilcelerin ana etkenlerini incelemeli, bu doğrultuda bilinçli bir şekilde cilt bakım, sivilce tedavisi aşamalarına yoğunlaşmalısınız. Bunun tam tersi bir durumu, daima sıkıntı ve problemi de beraberinde getirmiş olacaktır. Keza yanlış yapılan bir müdahale, sivilcelerin geçmesinden çok daha da fazla pekişmesine de sebebiyet vereceği için, cilde gerekli görülen bakımı doğrudan uygulamak her zaman en doğru çözüm olacaktır. Cilt bakımında önemli olan şey, her zaman bilinçli hareketler gerçekleştirmek. Bu doğrultuda da maruderm cilt bakım seti desteği sayesinde de çok daha verimli bir sonuç edinme olanağı da yakalamış olacaksınız.

Sivilce Tedavisinde Cilt Bakımının Önemi

Cilt bakım tedavileri söz konusu iltihaplanmış sivilceler olduğunda iki katı önem taşımaktadır. İyi bir nemlendirici krem takviyesi ile cildinize gerekli duyulan nem oranını aktarabilir, aynı zamanda da leke giderici kremler sayesinde de cildinizin sivilcelerden dolayı oluşan iz ve lekelerden kurtulmasını destekleyici bir yapı oluşturabilirsiniz. Burada esas etmen, cilde gerekli olan bakımı uygulamaktan asla kaçınmamak. maruderm akne ve sivilce karşıtı cilt bakım seti ile en etkili çözümlere rahatlıkla erişim sağlayabilir, cildi çok daha sağlıklı bir yapıda tutmayı da başarabilirsiniz. Bunun dışında da sivilce problemine karşı birçok farklı doğal yöntemden de yararlanabileceğinizi kesinlikle unutmamalısınız.

Sivilce Tedavisinde Hangi Doğal Yöntemler Kullanılmalıdır?

Biraz önce de belirttiğimiz gibi cilt bakımı konusunda profesyonel bir kozmetik desteği her zaman işinizi kolaylaştırabilir. Ancak bu desteğin yanı sıra sizler doğal yollarla da cildinizin çok daha sağlıklı bir formda kalmasını, sivilcelere karşı daha etkili savaşlar açmasını da desteklemiş olacaksınız. Bu kapsamda bakıldığında da cilt bakımı açısından sizler için denediğiniz takdirde olumlu sonuçlar alabileceğiniz çeşitli öneriler sunmak istiyoruz.

Elma Sirkesi Tedavisi

Elma sirkesinin antibakteriyel özelliği gerçekten serttir. Pek çok insan da ciltteki siyah nokta ve izlerin kapatılması açısından elma sirkesinden destek alabilmektedir. Aynı zamanda da sivilcelerin biraz dizginlenip çok daha kontrol altına alınabilmesi açısından da elma sirkesi takviyesi ideal bir tecih olabilir. Ki bu kapsamda bakıldığı zaman tıkanık gözeneklerin açılması, bakterilerin temizlenmesini sağlayan sirkeyi, bir pamuk yardımıyla yüzünüze nazikçe sürmelisiniz. Bu sayede cilde çok daha sağlıklı bir görünüm kazandırmanın yanı sıra, sivilcelerin de kuruyup yavaş yavaş kaybolmasını da desteklemiş olacaksınız.Pek çok lokman hekim de sivilcelere karşı elma sirkesinin iyi bir koruyucu cilt bakımını destekleyici etki oluşturduğunu savunmaktadır.

Zeytinyağı Tedavisi

Belki de bu blog alanında birçok defa bahsetmişizdir. Zeytinyağının cilde gerçekten de muazzam faydaları dokunmaktadır. Cildin sağlıklı bir formda olması, çok daha berrak bir görünüme sahip olması açısından zeytinyağını kullanmanızı öneririz. Zeytinyağının organik yani doğal olması ise çok daha verimli sonuçlara erişimi destekleyici bir yapı kurduracaktır. Bu sebepten dolayı da cilt bakımında organik bir zeytinyağını, biraz limon ile karıştırarak yüzünüze sürdüğünüz takdirde, iltihaplanmış olan sivilcelerin iltihabını durdurabilir, daha korunaklı bir sivilce yapısı elde edebilirsiniz.

Karbonat Macunu İle Tedavi

Karbonatların sivilcelerin iltihaplarının kurumasında doğrudan etkiler oluşturmakta olduğunu da bilmelisiniz. Karbonatı bir su hatta limon suyu takviyesiyle karıştırıp macun kıvamına getirin. Bu macunu da yüzünüz ve vücudunuzdaki sivilcelenmiş bölgelere uygulayın. Böylece cildinizin ihtiyaç gördüğü bütün antibakteriyel desteği sağlanmış olacaktır. Cilt bakımı ve sivilce tedavisinde bu tarz bir adım atmak da sizin açınızdan doğal ve olumlu sonuçları beraberinde getirmiş olacaktır.

Tüm bunlarla birlikte sivilcelenmiş bir cildin daima hijyene ihtiyaç duyacağını da unutmamalısınız. Hijyen, cildin ne olursa olsun en önemli yardımcılarından birisidir. Hijyenik bir cilt, çok daha sağlıklı ve çok daha iyileşmeye müsait bir form oluşturacaktır. Cilt bakım destekli sivilce tedavilerinde, iltihaplı sivilcelere karşı açacağınız bu savaşta, bahsetmiş olduğumuz bütün bu aşamaları temizliğe de önem verecek şekilde uygulamaya koyulmanızda yarar görülmektedir. Bunu başardığınız takdirde de ortaya çıkacak olan sonuçlardan çok daha fazla verim alabilirsiniz.

Unutmamak gerekir ki akne ve sivilceler can sıkıcı problemler olsalar da, üzerine düşüldüğü takdirde de kısa süre içerisinde ortadan kalkabilecek bir etkiyle de karşılaşabilirler. Bu sebepten cilt bakımına daima önem göstermenizi öneriyoruz.

Akne ve Sivilceler ile alaka diğer blog yazılarımıza aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:

Sivilceler Neden Oluşur? Sivilceli Ciltler İçin Nemlendirici Nasıl Seçilmelidir?

Gözenekler Neden Büyür? Gözenekleri Nasıl Sıkılaştırabiliriz?

Akneye Eğilimli Ciltler Nelere Dikkat Etmelidir?

Akne Giderici Bakım Ürünleri Nasıl Kullanılır?

Ergenlik Sivilceleri Gençlerin Korkulu Rüyası

Cildimizde Akneler Neden Oluşur?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Önerileri

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?

Ergenlik sivilcesine ne iyi gelir? Ergenlik sivilcesi nedenleri ve tedavisi

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Ergenlik Sivilcelerine Kesin Çözüm

Yağlı ve Akneye Eğilimli Ciltlere Bakım Önerileri

Sivilceler Neden Oluşur? Nasıl Tedavi Edilir?

Akne Nedir Ve Akne Kimlerde Daha Fazla Olur?

Akne Giderici Kullanacaksanız Bunlara Dikkat Edin


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Peptid Nedir? Cilt Bakımında Peptidlerin Rolü Nelerdir?

Peptid Nedir? Cilt Bakımında Peptidlerin Rolü Nelerdir?

Peptidler, bir veya daha fazla amino asitten oluşan kısa protein parçalarıdır. Amino asitler, vücudumuz için önemli yapı taşlarıdır ve hücrelerimizin yapısını ve çeşitli fonksiyonlarını oluşturur. Peptidler, proteinlerin kısa parçaları olarak düşünülebilirler ve genellikle 2 ila 50 amino asitten oluşurlar. Önemli bir farklılık, peptidlerin proteinlerden daha az yapısal olarak bütünlükleri olmasıdır. Bu nedenle, peptidler proteinlerden daha kolay sindirilebilirler ve vücut tarafından daha kolay emilebilirler.

Yüz Temizleme Aletleri Nasıl Kullanılır?

Yüz Temizleme Aletleri Nasıl Kullanılır?

Kuşkusuz cildimiz en değerli organlarımızdan biridir. Cilt bakımı hem kadınlar hem erkekler tarafından oldukça önemlidir. Cilt sağlıklı ise parlar ve pürüzsüz bir yapıda olur. Cilt sağlığı kişinin direk olarak yediği içtiği şeyler ile de alakalıdır.

Selülit Nedir? Selülite Karşı Hangi Ürün Kullanılmalıdır?

Selülit Nedir? Selülite Karşı Hangi Ürün Kullanılmalıdır?

Selülit, birçok kadın tarafından sıkça karşılaşılan ve önemli bir estetik sorun olarak görülen bir deri bozukluğudur. Bu bozukluk, derinin altında bulunan yağ dokusunun fazla miktarda birikmesi sonucu oluşan kıvrımların oluşumuna neden olur ve genellikle bel, kalça ve bacakların üst kısmında görülür. Selülit, genellikle kilo alımı, hormonal değişiklikler, genetik yatkınlık, çok az hareket etme, yanlış beslenme ve stres gibi nedenlerle ortaya çıkar.

Ergenlik Sivilceleri Gençlerin Korkulu Rüyası

Ergenlik Sivilceleri Gençlerin Korkulu Rüyası

Ergenlik sivilceleri nedenleri, nasıl tedavi edildiği hakkında her şeyi bu bloğumuzda okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemizden alabilirsiniz.

Selülitler Nasıl Yok Edilir?

Selülitler Nasıl Yok Edilir?

Selülit deri altındaki aşırı yağ birikmesi sonucu genellikle de kol, bacak ve basen bölgelerinde hâkim olan dolaşım bozukluğudur. Portakal kabuğu görüntüsündedir ve özellikle kadınlar için tam bir korkulu rüyadır.

Sivilceler Neden Oluşur? Sivilceli Ciltler İçin Nemlendirici Nasıl Seçilmelidir?

Sivilceler Neden Oluşur? Sivilceli Ciltler İçin Nemlendirici Nasıl Seçilmelidir?

“Sivilce neden olur?” diyenlere cevap olarak hormonsal değişimlerden, cildin yağ dengesindeki bozulmalardan ve yanlış beslenme tarzından söz edilebilir.

Sivilcelere Savaş Açıyoruz!

Sivilcelere Savaş Açıyoruz!

Sivilce tedavisi hakkındaki tüm bilgileri bu blog yazımızdan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce karşıtı ürünleri www.maruderm.com sitemizden satın alabilirsiniz.

Cildimizde Akneler Neden Oluşur?

Cildimizde Akneler Neden Oluşur?

Cildimizde Akneler Neden Oluşur? Akneye eğilimi olan ciltler için cilt bakım ürünleri tavsiyeleri verdiğimiz blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır? Yağlı ciltler için nemlendiricinin önemi konulu bloğumuzu buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir? konulu blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce cilt bakım setini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akneye eğilimli ciltler için cilt bakım önerilerini bulabiliceğiniz blog yazımızı buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemiz üzerinden alabilirsiniz.

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Bu blog yazımızda sivilceler için uygulayabileceğiniz çözümlerden bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..