quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Sivilceler Neden Oluşur? Sivilceli Ciltler İçin Nemlendirici Nasıl Seçilmelidir?

Sivilceler Neden Oluşur? Sivilceli Ciltler İçin Nemlendirici Nasıl Seçilmelidir?

Sivilce neden olur?” diyenlere cevap olarak hormonsal değişimlerden, cildin yağ dengesindeki bozulmalardan ve yanlış beslenme tarzından söz edilebilir. Sivilcelerin sahip olduğu büyüklük, renk ve şekiller farklılık gösterir. Çünkü her sivilce, oluşum açısından farklıdır. İçinde yağ, iltihap, irin, kan bulunan şişkin bölgeleri kaşımak ya da sıkarak patlatmak doğru değildir. Dışarıdan yapılacak sert müdahalelerin sivilceyi ortadan kaldırmak için etkili olmadığına kesin gözüyle bakabilirsiniz. Çünkü patlatılan sivilceler, bulundukları bölgede koyu renkli lekelenmeler ortaya çıkarır. Sivilcenin nedenleri arasında Kişisel bakıma özen göstermek, sivilcelerin azalmasına yardımcı olur.

Sivilce Ne Zamana Kadar Çıkar?

Sivilcenin sebepleri herkes için farklı olabilir. Ergenlik çağında girmiş olan gençlerde hormonsal değişimler sivilcelenmenin başlıca sebebidir. Sürtünme, tahriş ve kesilmeden kaynaklı sivilceler cilt yüzeyinin travmaya karşı verdiği reaksiyonlardır. Bunlarla beraber, sürekli kalın kıyafetlerin giyilmesi deriye temiz hava ulaşmasını engelleyebilir. Hava alamayan gözeneklerin kendini yenilemesi zorlaşır ve tıkanma sorunu ortaya çıkar. Havasızlık sebebiyle tıkanmış gözeneklerde sivilcelenme görülür. Sivilceye neden olan durumlar arasındaki çeşitlilik, problemin görülme sürecini de etkiler.

Vücut metabolizmasını uzun süre etki altında tutabilecek bir bozukluk mevcutsa ,otuzlu yaşlara kadar sivilcelenme görülebilir. Sivilcelerin sadece ergenlik çağına özgü bir cilt problemi olduğu düşünülmemelidir. Yetişkinlerin cildinde de, uygun şartların oluşmasıyla sivilce ortaya çıkar. “Yetişkin insanda neden sivilce çıkar?” sorusunun tüm cevapları, sivilceye sebep olan standart durumlardır. Eğer otuzlu ya da kırklı yaşlarınızdaysanız ve sivilcelerden kurtulamıyorsanız endişelenmenize gerek yoktur. Cilt bakım rutininizi sıkılaştırarak yüzünüzün yağ dengesine olumlu katkıda bulunabilirsiniz.

Sivilce Ortalama Kaç Günde Geçer?

Sivilcelerinizin ne zaman kuruyacağı, cinsleriyle alakalı bir durumdur. Cilt tipiniz, deri katmanlarınızın genel sağlığı, günlük beslenme alışkanlıklarınız, cildinizin korunmasız olarak ışığa maruz kaldığı süre, uyku düzeni ve stres faktörleri önem taşır. Sivilceye sebep olabilecek tüm faktörler, sivilce oluşumundan sonraki süreci de etkiler. “Sivilce kendi kendine geçer mi?” diye soruyorsanız öncelikle alışkanlıklarınızı değerlendirmeniz lazımdır.

Aşırı yağlı gıdaları bir süre tüketmemek, güvenilir olan kişisel bakım ürünleri kullanmak, terli halde uzun süre zaman geçirmemek sivilcelerin çabuk kurumasını sağlar. Doğru tedbirlerin uygulanması, sivilcelerinizin 3 – 4 gün içinde zayıflamasını sağlar. Daha sonra sivile içindeki irin ve yağ kurur. Kan çekildikten sonra sivilceden geriye kalan şişkinlik sert bir hal alır. Bu sert şişkinlik yaklaşık 2 gün içinde küçülerek ortadan kaybolur. Sivilce çeşitleri arasında, iyileşme süresi bakımından fark görülebilir.

Sivilce Tipleri Nelerdir?

Sivilceler genel olarak üç gruba ayrılabilir. Yer aldıkları vücut bölgesine, ortaya çıkardıkları etkiye ve görünüşlerine göre yaygın sivilce türleri şunlardır:

  • Akne Fulminans Tipi Sivilce: Akne fulminans, normal kabul edilmiş sebeplere dayanmayan sivilcelerdir. Hastalık belirtisi olarak ortaya çıkmaları sebebiyle baş ağrısı, yüksek ateş, kemik sızlamaları ve eklem ağrılarıyla karakterize edilmiştir. Özellikle genç insanlarda rastlanan bir sivilce çeşididir.

  • Akne Conglabata Tipi Sivilce: Yüzden çok vücudun omuz, sırt, bel ve kol bölgelerinde görülür. Akne conglabata’lar genital bölgede de rastlanabilecek sivilcelerdir. İltihaplı olmaları sebebiyle can yakıcı bir özellik taşırlar. Yanlışlıkla patlatılma riskine sahiptirler. Kırmızı gövdeli, sarı ya da beyaz uçlu iri sivilceler nadiren bazı hastalıkların habercisi olabilir.

  • Akne Vulgaris Tipi Sivilce: Akne vulgaris, siyah nokta ve standart büyüklükteki sivilce formlarındadır. Burun, yüz, alın ve şakak bölgelerinde gözlemlenen sivilce tipleri akne vulgaristir. Fazla büyük olmamasına rağmen kırmızı görüntüsüyle rahatsız edici duran yüz sivilceleri, yüzde pürüz meydana getiren yağ torbaları ve koyu renkli gözenekler bu gruba dahildir. Ergenlik sivilceleri ve sebebi tam olarak bilinmeyip yetişkinlerde ortaya çıkan küçük sivilceler oldukları için hastalık belirtisi sayılmazlar.

Hangi Hastalıklar Sivilceye Sebep Olur?

Ölçülü bir kişisel bakım rutinine sahip olmayanlar için sivilce, akne, siyah nokta kaçınılmaz problemlerdir. Sivilce karşıtı krem, tonik, jel kullanmayıp kişisel bakımını ihmal eden herkeste farklı sivilceler görülür. Fakat cilt bakımı eksikliğiyle beraber, vücut dengesindeki bazı bozulmalar da sivilce problemini ortaya çıkarabilir. Sivilceye sebep olan hastalıklar arasında yumurtalık kisti ve karaciğer yağlanması dikkat çeker. Yumurtalıklarda kist oluşumu, kadınların hormon dengesini bozabilen bir süreçtir. Karaciğer yağlanması cilt sağlığına doğrudan etki etmese de, sağlıksız beslenmeyle ilişkili olduğu için sivilceleri artırabilir.

Kadınlarda pek çok belirtiye sebep olan polistik over sendromu, vücuttaki yağ salgısını artırarak cilt gözeneklerini tıkayabilecek bir problemdir. Sivilcelenmeyle beraber genital bölgede aşırı kıllanma ve saç dökülmeleri de görülüyorsa sivilcelerinizi sebebi polistik over olabilir. Fizyolojik hastalıklarla beraber, depresyon sebebiyle ortaya çıkan stres de sivilcelenmeyi artırır.

Sivilceli Ciltler İçin Nemlendirici Nasıl Seçilmelidir?

Sivilce ve siyah nokta problemleri yalnızca yağlı ciltlerde görülmez. Kuru yapılı ciltler üzerinde de beyaz iltihaplı sivilce, kırmızı sivilceler ve siyah noktalar meydana gelebilir. Sık kuruyan ciltlerde iltihaplı aknelerin fazla görülmesi mümkündür. Kuruyan cilt gözeneklerinde üremeye başlayan ve ölü deri hücreleriyle beslenen bakteriler, iltihaplanmayı hızlandırabilir. Sivilceli cilt için nemlendirici kullanmak, cilt pürüzlerine engel olurken epidermis tabakasının parlaklığına ve esnekliğine katkıda bulunur.

Nemlendirici çeşitleri, uygun oldukları cilt tiplerine göre sınıflandırılabilir. Yağlı ciltlere uygun nemlendiriciler ve kuru cilt için kullanılan nemlendiriciler farklı özellikler taşır. Eğer cildiniz kuruyup sivilceleniyorsa, yağlı ciltlere hitap eden ürünler kullanılmamalıdır. Cilt tipinizi dikkate almakla beraber, size yol gösterebilecek detaylardan bazıları şöyledir:

  • Sivilcelerinizin ortaya çıkma sebebi
  • Günlük bakımınızı ne sıklıkla gerçekleştirebileceğiniz
  • Hangi ürün seçeneğinin kullanımınıza uygun olduğu

Temel sebebi cilt katmanlarıyla ilişkili olmayıp organ bozukluklarından, hormon dengesizliklerinden ya da alerjik reaksiyonlardan kaynaklanan sivilceler doktor kontrolü gerektirebilir. Günlük olarak kişisel bakımınıza ayırabileceğiniz süre kısıtlıysa, kullanım dozu düşük olan serum ve kremler tercih etmeniz mümkündür. Koyu kıvama sahip kremler, nemli cilde uygulanan jeller, pamukla sürülen tonikler ve damlatılarak kullanılan serumlar farklı kullanıcılara hitap edebilir. Sivilce karşıtı ürünler arasından size uygun olanı seçmeniz, kullanım keyfinizi artıracaktır. 

Sivilceli Cilt İçin Nemlendirici MaruDerm Krem Kullanmak Hangi Avantajları Sağlar?

Sivilceli cilt nemlendirici krem kullanarak tedavi edilebilir. Kuru cilt katmanlarını besleyerek onaran MaruDerm kremlerinin kullanım sıklığı günde en az 2 defadır. Güvenilir ve etkili olan bu kremlerin aktif maddeleri arasında Niacinamide, salisilik asit, prebiyotikler ve probiyotikler bulunur. Kuru ciltlerle beraber yağlı ve karma cilt tipleri de aynı üründen fayda görebilir. Neredeyse tüm cilt tiplerine uygun olan MaruDerm ürünlerinde Oleanolik Asit bulunur. Düzenli olarak kullanılan cilt nemlendiriciler sivilceli cilt yüzeyini arındırarak yüksek koruma sağlar.

Nemlendirici krem kullanmadan önce MaruDerm tonik ya da jel çeşitlerini kullanarak cilt temizliği yapmanız faydalı olur. Çünkü temiz cilt, krem içinde bulunan aktif maddeleri emmekte daha başarılıdır. Göz içi, göz çevresi, dudak yüzeyleri ve burnun iç kısmı dışında yüzünüzün tamamı için nemlendirici krem kullanabilirsiniz. Cildinizin parlak, esnek ve pürüzsüz bir hal alabilmesi için her gün 2 defa kullanım yapmanız tavsiye edilir. Sivilceli cilt için nemlendirici, düzenli kullanılması halinde yaşlılık belirtilerini de azaltacaktır. İhtiyaçlarınızı karşılayabilecek kaliteli ürünler arıyorsanız doğru yerdesiniz.  

Akne ve Sivilceler ile alaka diğer blog yazılarımıza aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:

Sivilcelere Savaş Açıyoruz!

Gözenekler Neden Büyür? Gözenekleri Nasıl Sıkılaştırabiliriz?

Akneye Eğilimli Ciltler Nelere Dikkat Etmelidir?

Akne Giderici Bakım Ürünleri Nasıl Kullanılır?

Ergenlik Sivilceleri Gençlerin Korkulu Rüyası

Cildimizde Akneler Neden Oluşur?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Önerileri

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?

Ergenlik sivilcesine ne iyi gelir? Ergenlik sivilcesi nedenleri ve tedavisi

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Ergenlik Sivilcelerine Kesin Çözüm

Yağlı ve Akneye Eğilimli Ciltlere Bakım Önerileri

Sivilceler Neden Oluşur? Nasıl Tedavi Edilir?

Akne Nedir Ve Akne Kimlerde Daha Fazla Olur?

Akne Giderici Kullanacaksanız Bunlara Dikkat Edin


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Peptid Nedir? Cilt Bakımında Peptidlerin Rolü Nelerdir?

Peptid Nedir? Cilt Bakımında Peptidlerin Rolü Nelerdir?

Peptidler, bir veya daha fazla amino asitten oluşan kısa protein parçalarıdır. Amino asitler, vücudumuz için önemli yapı taşlarıdır ve hücrelerimizin yapısını ve çeşitli fonksiyonlarını oluşturur. Peptidler, proteinlerin kısa parçaları olarak düşünülebilirler ve genellikle 2 ila 50 amino asitten oluşurlar. Önemli bir farklılık, peptidlerin proteinlerden daha az yapısal olarak bütünlükleri olmasıdır. Bu nedenle, peptidler proteinlerden daha kolay sindirilebilirler ve vücut tarafından daha kolay emilebilirler.

Yüz Temizleme Aletleri Nasıl Kullanılır?

Yüz Temizleme Aletleri Nasıl Kullanılır?

Kuşkusuz cildimiz en değerli organlarımızdan biridir. Cilt bakımı hem kadınlar hem erkekler tarafından oldukça önemlidir. Cilt sağlıklı ise parlar ve pürüzsüz bir yapıda olur. Cilt sağlığı kişinin direk olarak yediği içtiği şeyler ile de alakalıdır.

Selülit Nedir? Selülite Karşı Hangi Ürün Kullanılmalıdır?

Selülit Nedir? Selülite Karşı Hangi Ürün Kullanılmalıdır?

Selülit, birçok kadın tarafından sıkça karşılaşılan ve önemli bir estetik sorun olarak görülen bir deri bozukluğudur. Bu bozukluk, derinin altında bulunan yağ dokusunun fazla miktarda birikmesi sonucu oluşan kıvrımların oluşumuna neden olur ve genellikle bel, kalça ve bacakların üst kısmında görülür. Selülit, genellikle kilo alımı, hormonal değişiklikler, genetik yatkınlık, çok az hareket etme, yanlış beslenme ve stres gibi nedenlerle ortaya çıkar.

Ergenlik Sivilceleri Gençlerin Korkulu Rüyası

Ergenlik Sivilceleri Gençlerin Korkulu Rüyası

Ergenlik sivilceleri nedenleri, nasıl tedavi edildiği hakkında her şeyi bu bloğumuzda okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemizden alabilirsiniz.

Selülitler Nasıl Yok Edilir?

Selülitler Nasıl Yok Edilir?

Selülit deri altındaki aşırı yağ birikmesi sonucu genellikle de kol, bacak ve basen bölgelerinde hâkim olan dolaşım bozukluğudur. Portakal kabuğu görüntüsündedir ve özellikle kadınlar için tam bir korkulu rüyadır.

Sivilceler Neden Oluşur? Sivilceli Ciltler İçin Nemlendirici Nasıl Seçilmelidir?

Sivilceler Neden Oluşur? Sivilceli Ciltler İçin Nemlendirici Nasıl Seçilmelidir?

“Sivilce neden olur?” diyenlere cevap olarak hormonsal değişimlerden, cildin yağ dengesindeki bozulmalardan ve yanlış beslenme tarzından söz edilebilir.

Sivilcelere Savaş Açıyoruz!

Sivilcelere Savaş Açıyoruz!

Sivilce tedavisi hakkındaki tüm bilgileri bu blog yazımızdan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce karşıtı ürünleri www.maruderm.com sitemizden satın alabilirsiniz.

Cildimizde Akneler Neden Oluşur?

Cildimizde Akneler Neden Oluşur?

Cildimizde Akneler Neden Oluşur? Akneye eğilimi olan ciltler için cilt bakım ürünleri tavsiyeleri verdiğimiz blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır? Yağlı ciltler için nemlendiricinin önemi konulu bloğumuzu buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir? konulu blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce cilt bakım setini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akneye eğilimli ciltler için cilt bakım önerilerini bulabiliceğiniz blog yazımızı buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemiz üzerinden alabilirsiniz.

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Bu blog yazımızda sivilceler için uygulayabileceğiniz çözümlerden bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..