quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Sivilceler her zaman yüzümüzde oluşan ve cildin kötü bir görünüme bürünmesine sebebiyet veren ciltsel sıkıntılar olarak akıllarda yer edinir. İster kadın ister erkek olsun çoğu insan da özellikle yüz bölgesine yerleşmeye müsait olan sivilcelerle yaşamayı istemez. Günlük cilt bakım düzenimiz de sivilcelerin giderilmesine yönelik sağlanır. Cilt lekeleri, kırışıklıklar ve sivilcelerden kurtulabilmek adına yüzümüze birbirinden farklı ürünler uygularız ve bu ürünlerin etkileri doğrultusunda hareket ederiz. Bunun yanı sıra da sivilcelere kesin çözüm olarak evde kendi doğal ürünlerimizle oluşturduğumuz yüz ve cilt maskelerinden de destek alabiliriz. Sivilce ve akneler söz konusu olduğunda cildimize gerekli olan önemi gösterme konusunda özenli davranmalıyız ki, bu tarz cilt problemlerinin daha da ileri gitmesinin önüne geçmeyi başarmış olalım. Çünkü sivilce problemiyle hiç karşılaşmamış olanlar bile, az da olsa vücutlarının bir bölümünde bu probleme maruz kalma riskini taşır. Bu makalemizde de sivilceler için kesin çözümlerin olup olmadığına, sivilcelerden kurtulmak adına nasıl bir cilt bakım rutini oluşturmamız gerektiğine değinmek istiyoruz.

Sivilcelerin Oluşma Nedenleri

Yüzümüz, vücudumuz ve cildimizde birçok yağ bezi bulunmaktadır. Bu yağ bezleri de cilt gözeneklerinin içerisinde yer alırlar. Bu gözeneklerin tıkanma durumlarında ise ölü hücrelerin yenilenme aşamalarında aksaklıklar yaşanır. Yaşanır bu tarz aksaklıklar ise yağ bezlerinin gerektiği şekilde salgılanmasının önüne geçeceği için, tıkanmış olan gözeneklerden dolayı yüzümüz başta olmak üzere cildimizin birçok bölgesinde sivilce ve akneler kendisini göstermeye başlarlar.

Ancak sivilcelerin sadece bu sebepten dolayı meydana gelen ciltsel sıkıntılar olmadığını da bilmenizi isteriz. Birçok dış etmenin sivilce oluşumunda büyük pay sahibi olduğunun altını çizmek istiyoruz. Giydiğimiz kıyafetler, spor sonrası hemen duş almama, aşırı derecede güneş ışınlarına maruz kalma, terleme ve havlu kullanımı gibi birçok etmen, sivilce oluşumuna davetiye çıkarabilir. Bu sebepten dolayı da sizler için sivilce ve aknelerin oluşumuna sebebiyet verecek etmenlere dair de başlıklar açarak bilgiler vermenin doğru olacağını düşünmekteyiz.

Hormonlar:

Vücudumuzun gerçekleştirmiş olduğu hormonal değişimler, yağ bezlerinin bazen çok aktif, bazen de çok pasif bir şekilde çalışmasına sebebiyet verebilir. Bu da bedenin değişik reaksiyonlar göstermesine müsait bir zemin oluşturacağı için, sivilce ve aknelerin ortaya çıkma olasılığı da çok fazladır. Özellikle de ergenlik döneminde olan birçok insanın bedeninde gözle görülür değişimler meydana gelir. Bu değişimin merkezi de hormonlar olduğu için, sivilce ve aknelerin gözle görülür bir şekilde meydana gelme olasılığı da fazla olacaktır.

Mevsimsel Geçişler:

Mevsim geçişleri her insanın bedenine farklı etkilerde reaksiyon sebepleri oluşturabilir. Öyle ki ilkbahar ve sonbahar mevsimlerinden etkilenen birçok insan var. Bu mevsimlerdeki sıcaklık artışı ya da düşüşlerinde cildin yağ üretiminde artış veya azalış meydana gelebilir. Bu tarz yağ üretimindeki dengesizlikler de sivilce oluşumunu tetiklemektedir. Cildin tam anlamıyla düzenli bir şekilde yağ salgılamıyor oluşu, sivilcelerin ve aknelerin çok daha fazla çıkmasını destekleyecektir.

Güneş Işınları:

Güneş ışınları cildi en fazla kurutabilecek faktörlere sahip etkenlerin başında gelir. Kurumuş olan bir cilt ise nem oranını dengelemek adına yağ üretimine başlar. Yağ üretim sürecinde ise kimi zamanlarda sivilce ve akne gibi sıkıntılar kendisini gösterebilir.

Stres:

Stres, pek çok sıkıntının başlıca tetikleyicilerinden bir tanesidir zaten. Strese maruz kalan bir insan bedeni, yağ bezlerinin çok daha hızlı çalışmasına sebebiyet verebilir. Bu aktiflik de zaten sivilce ve akne gibi cilt problemlerinin çok daha çabuk ve yaygın bir düzeyde kendisini göstermesine sebep olacaktır.

Yanlış Ürün Kullanımı:

Sivilceler ve aknelerin tedavi edilmesinde doğru ürün kullanımı her zaman önemlidir. Çoğu insan yanlış ürün kullanımından müzdarip olarak ciltlerinin çok daha sıkıntılı bir sürece maruz kalmalarına sebebiyet verebilirler. Cildinizi nemlendirmeden kullandığınız pek çok ürün, sivilcelerin çıkmasını ve daha sıkıntılı bir süreçte kalıcı olmasına sebebiyet verecektir.

Bu sebepten dolayı da sivilcelere karşı kesin çözümler üretmek ve daha kalıcı bir cilt bakım rutini oluşturmak adına doğru ürünler kullanmaya yönelik adımlar atmanızı öneriyoruz. Çünkü önemli olan şey cilt bakımı esnasında cildin yağ dengesini de çok tutarlı bir şekilde sağlamayı başarmaktır. Bunu başarmak adına da belli başlı ürün kullanımlarına da dikkat etmelisiniz.

Akne ve Sivilceleri Önlemek için Kullanılması Gereken Ürünler: 

Nemlendiriciler

Cildinizde yüz, kalça ve sırt gibi bölgelerde oluşmaya müsait olan sivilcelerden kurtulmak adına cildinizi nemli tutmaya özen göstermelisiniz. Maruderm en iyi nemlendirici krem çeşitleri sayesinde de, cildinizdeki nem oranını gerektiği şekilde sabitleme imkanı bulabilirsiniz. Bu konuda yağlı cilde sahip olan insanlar, cildini yağlı olduğu gerekçesiyle nemlendirmek istemeyebilirler. Ancak bu tamamen yanlış bir düşüncedir. Cilt, ne konumda olursa olsun nem ihtiyacı duyar. Nemlendirici krem kullanımı, hücrelerin yenilenmesini sağlar. Aynı zamanda da bakteri ve ölü hücrelerin de yok olmasını tetikler. Bu sebepten dolayı sivilcelere karşı cildinizi nemli tutma konusunda özenli olmalısınız.

Cilt Temizliği

Nemlendirici krem ve gündüz kremlerinden verim almak istiyorsanız eğer, cildinize gerekli duyulan ilgi ve alakayı da muhakkak göstermek zorundasınız. Cildinizi hem sabah, hem de akşamları gün boyunca maruz kalınan kirlerden, fazla yağlardan arındırmalısınız. Bu temizlik sürecini de bir düzen haline, alışkanlığa dönüştürmelisiniz. Bunun için yüz toniği yardımı, çeşitli sabunlar ve sürekli belli bir düzen içerisinde duş alma rutini oluşturmalısınız. Bu rutini oluşturma konusunda her daim verim sağlayabilir, cildinizi de sivilceler ve akne gibi durumlara karşı koruma altına alabilirsiniz. Bu konuda en başarılı cilt bakım seti seçeneklerine de Maruderm markasının yelpazesinden erişim sağlanabilir.

Cilt Bakım Setleri

Nemlendirici krem çeşitlerinin yanı sıra birçok cilt bakım seti ile cildinizi sivilcelenme ve akne gibi durumlara karşı koruyabileceğinizi bilmenizi isteriz. Özellikle akne eğilimi olan ciltler için bakım seti olmazsa olmazlardandır. Düzenli bir cilt bakımı, cildin gerekli gördüğü birçok noktada daha rahat nefes almasını sağlayacağı için, yağ dengesi de her daim sabit kalacaktır. Maruderm markası bu dengeyi her zaman sabit tutmanızı destekleyici ürünlere sahip. Bu ürünleri düzenli bir şekilde tüketip cildinize gerekli bakımı uyguladığınız müddetçe de, sivilce ve akne gibi problemlerden kurtulma olasılığınız da çok fazla olacaktır.

Sonuç itibariyle de sivilceler için kesin çözümler her zaman vardır. Burada sizlerin dikkat etmesi gereken şey, cildinize en iyi gelecek ürünleri uygulamanız ve cildinize gerekli olan bakımı aktarmanız. Sonrasında zaten çok daha nefes alıp verebilen bir cilt görünümüne ulaşarak, cildinizi sivilcelerden uzak tutmayı başarmış olacaksınız.

Akne ve Sivilceler ile alaka diğer blog yazılarımıza aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:

Sivilceler Neden Oluşur? Sivilceli Ciltler İçin Nemlendirici Nasıl Seçilmelidir?

Gözenekler Neden Büyür? Gözenekleri Nasıl Sıkılaştırabiliriz?

Akneye Eğilimli Ciltler Nelere Dikkat Etmelidir?

Akne Giderici Bakım Ürünleri Nasıl Kullanılır?

Ergenlik Sivilceleri Gençlerin Korkulu Rüyası

Cildimizde Akneler Neden Oluşur?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Sivilcelere Savaş Açıyoruz!

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Önerileri

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?

Ergenlik sivilcesine ne iyi gelir? Ergenlik sivilcesi nedenleri ve tedavisi

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Ergenlik Sivilcelerine Kesin Çözüm

Yağlı ve Akneye Eğilimli Ciltlere Bakım Önerileri

Sivilceler Neden Oluşur? Nasıl Tedavi Edilir?

Akne Nedir Ve Akne Kimlerde Daha Fazla Olur?

Akne Giderici Kullanacaksanız Bunlara Dikkat Edin


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır? Yağlı ciltler için nemlendiricinin önemi konulu bloğumuzu buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir? konulu blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce cilt bakım setini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akneye eğilimli ciltler için cilt bakım önerilerini bulabiliceğiniz blog yazımızı buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemiz üzerinden alabilirsiniz.

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Bu blog yazımızda sivilceler için uygulayabileceğiniz çözümlerden bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Bu blog yazımızda sivilce ve akne oluşumundan kurtulmanın yollarından bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz.

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akneler ile sivilceleri karıştırmamak gerekir. Her ikisi de özellikle ergenlik dönemlerinde ciltte meydana gelse de, akneler sivilcelerin daha iltihaplanmış versiyonlarıdır diyebiliriz.

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler, ergenlik dönemi itibariyle her yaş grubunda muhakkak görülen bir cilt hastalığı olmaktadır. Kimi insanlar önemsemese de son derece hassas bir cilt problemi olmaktadır sivilceler.

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilceler nasıl geçer sorusu pek çok kişi tarafından sürekli sorulmaya devam ediyor. Ergenlik dönemiyle başlayan ve ciltte belirgin sıkıntılar yaşatan sivilce ve akneler, aynı zamanda sağlığa da doğrudan etkiler..

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Bu yazımızda sivilcelerden nasıl kurtulabileceğiniz ile alakalı tüyolar verilmektedir. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret ediniz.

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Cildimizin sivilce ve akne oluşumuna sebebiyet veren pek çok faktör vardır. Öyle ki cilt, başlı başına hassasiyete açık ve çabuk yıpranabilecek bir forma sahip olduğu için, stres, mevsimsel geçişler..

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceler, hem erkekler hem de kadınlar açısından en büyük cilt sorununa dönüşebilir. Özellikle de kadınların yoğun koşturmaca, makyaj, mevsimsel geçiş ve hormonsal değişimler...

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler, sadece bayanların değil belli dönemlerde erkeklerin de en fazla dert yandığı cilt sıkıntılarının başında gelmektedir.

Blog Nedir?

Blog ("weblog"un kısaltması), bir konu hakkında düzenli olarak güncellenen içerik (blog yazısı) sunan bir kişi, grup veya şirket tarafından yürütülen çevrimiçi bir dergi veya bilgilendirici web sitesidir. Bilgileri ters kronolojik sırayla sunar ve resmi olmayan veya konuşma tarzında yazılmıştır.

Cilt bakım, saç bakım ve vücut bakım ürünleriyle alakalı tavsiyelere bloğumuz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güzellik blogu, güzellik, makyaj, saç, moda, cilt bakımı ve diğer güzellikle ilgili konular hakkında içerik barındıran bir web sitesidir. Güzellik blogları ipuçlarını paylaşır, ürünleri gözden geçirir, öğreticiler oluşturur ve trend olan güzellik haberlerini tartışır. Güzellik oldukça görsel bir konu olduğundan, bu bloglar genellikle çok sayıda resim ve video yayınlar.

Güzellik blogcuları başkalarına nasıl güzel olunacağını gösterir. Genellikle resim ve videolarla adım adım öğreticiler yazarlar. Web sitelerinde, YouTube kanallarında, Instagram hesaplarında ve diğer sosyal medya platformlarında ürünleri test eder, inceler ve görüşlerini paylaşırlar.

Güzellik Blogları Türleri

Ne tür bir kitleye odaklanmak istediğinizi seçmek, geliştirdiğiniz içeriği şekillendirmeye yardımcı olacağından, blogunuzun uzun vadeli başarısı için çok önemlidir.

Aşağıdaki blog türlerini göz önünde bulundurun:

Makyaj için Güzellik Blogları: Ürünleri tanıtırken belirli "görünümler" elde etmek için eğitim içeriği sağladıkları için makyajı merkeze alan bloglar modadır.

Açık Ten için Güzellik Blogları: Çok açık tenlerin kendine özgü cilt bakımı ihtiyaçları ve özel makyajı vardır. Soluk tenli bloglar, daha açık ten tonlarıyla en iyi şekilde çalışan belirli görünümler önerir.

Koyu Ten için Güzellik Blogları: Bu blog kategorisi, Siyah, Asyalı ve Latin insanlar için makyaj ve cilt bakımı gibi birden çok cilt tonunu kapsar.

Kırk Üzeri İçin Güzellik Blogları: Elinizden gelenin en iyisini yapmak her yaş için çok önemlidir, bu nedenle daha yaşlı ve daha olgun yetişkinler için bloglar da yaygındır.

Altmışın Üzerindeki Güzellik Blogları: Bu bloglar, yaşlı erkekler ve kadınlar için cilt bakımı, moda ve güzellik konusunda uzmanlaşmıştır.

Devamını Oku..