quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Sivilceler her zaman yüzümüzde oluşan ve cildin kötü bir görünüme bürünmesine sebebiyet veren ciltsel sıkıntılar olarak akıllarda yer edinir. İster kadın ister erkek olsun çoğu insan da özellikle yüz bölgesine yerleşmeye müsait olan sivilcelerle yaşamayı istemez. Günlük cilt bakım düzenimiz de sivilcelerin giderilmesine yönelik sağlanır. Cilt lekeleri, kırışıklıklar ve sivilcelerden kurtulabilmek adına yüzümüze birbirinden farklı ürünler uygularız ve bu ürünlerin etkileri doğrultusunda hareket ederiz. Bunun yanı sıra da sivilcelere kesin çözüm olarak evde kendi doğal ürünlerimizle oluşturduğumuz yüz ve cilt maskelerinden de destek alabiliriz. Sivilce ve akneler söz konusu olduğunda cildimize gerekli olan önemi gösterme konusunda özenli davranmalıyız ki, bu tarz cilt problemlerinin daha da ileri gitmesinin önüne geçmeyi başarmış olalım. Çünkü sivilce problemiyle hiç karşılaşmamış olanlar bile, az da olsa vücutlarının bir bölümünde bu probleme maruz kalma riskini taşır. Bu makalemizde de sivilceler için kesin çözümlerin olup olmadığına, sivilcelerden kurtulmak adına nasıl bir cilt bakım rutini oluşturmamız gerektiğine değinmek istiyoruz.

Sivilcelerin Oluşma Nedenleri

Yüzümüz, vücudumuz ve cildimizde birçok yağ bezi bulunmaktadır. Bu yağ bezleri de cilt gözeneklerinin içerisinde yer alırlar. Bu gözeneklerin tıkanma durumlarında ise ölü hücrelerin yenilenme aşamalarında aksaklıklar yaşanır. Yaşanır bu tarz aksaklıklar ise yağ bezlerinin gerektiği şekilde salgılanmasının önüne geçeceği için, tıkanmış olan gözeneklerden dolayı yüzümüz başta olmak üzere cildimizin birçok bölgesinde sivilce ve akneler kendisini göstermeye başlarlar.

Ancak sivilcelerin sadece bu sebepten dolayı meydana gelen ciltsel sıkıntılar olmadığını da bilmenizi isteriz. Birçok dış etmenin sivilce oluşumunda büyük pay sahibi olduğunun altını çizmek istiyoruz. Giydiğimiz kıyafetler, spor sonrası hemen duş almama, aşırı derecede güneş ışınlarına maruz kalma, terleme ve havlu kullanımı gibi birçok etmen, sivilce oluşumuna davetiye çıkarabilir. Bu sebepten dolayı da sizler için sivilce ve aknelerin oluşumuna sebebiyet verecek etmenlere dair de başlıklar açarak bilgiler vermenin doğru olacağını düşünmekteyiz.

Hormonlar:

Vücudumuzun gerçekleştirmiş olduğu hormonal değişimler, yağ bezlerinin bazen çok aktif, bazen de çok pasif bir şekilde çalışmasına sebebiyet verebilir. Bu da bedenin değişik reaksiyonlar göstermesine müsait bir zemin oluşturacağı için, sivilce ve aknelerin ortaya çıkma olasılığı da çok fazladır. Özellikle de ergenlik döneminde olan birçok insanın bedeninde gözle görülür değişimler meydana gelir. Bu değişimin merkezi de hormonlar olduğu için, sivilce ve aknelerin gözle görülür bir şekilde meydana gelme olasılığı da fazla olacaktır.

Mevsimsel Geçişler:

Mevsim geçişleri her insanın bedenine farklı etkilerde reaksiyon sebepleri oluşturabilir. Öyle ki ilkbahar ve sonbahar mevsimlerinden etkilenen birçok insan var. Bu mevsimlerdeki sıcaklık artışı ya da düşüşlerinde cildin yağ üretiminde artış veya azalış meydana gelebilir. Bu tarz yağ üretimindeki dengesizlikler de sivilce oluşumunu tetiklemektedir. Cildin tam anlamıyla düzenli bir şekilde yağ salgılamıyor oluşu, sivilcelerin ve aknelerin çok daha fazla çıkmasını destekleyecektir.

Güneş Işınları:

Güneş ışınları cildi en fazla kurutabilecek faktörlere sahip etkenlerin başında gelir. Kurumuş olan bir cilt ise nem oranını dengelemek adına yağ üretimine başlar. Yağ üretim sürecinde ise kimi zamanlarda sivilce ve akne gibi sıkıntılar kendisini gösterebilir.

Stres:

Stres, pek çok sıkıntının başlıca tetikleyicilerinden bir tanesidir zaten. Strese maruz kalan bir insan bedeni, yağ bezlerinin çok daha hızlı çalışmasına sebebiyet verebilir. Bu aktiflik de zaten sivilce ve akne gibi cilt problemlerinin çok daha çabuk ve yaygın bir düzeyde kendisini göstermesine sebep olacaktır.

Yanlış Ürün Kullanımı:

Sivilceler ve aknelerin tedavi edilmesinde doğru ürün kullanımı her zaman önemlidir. Çoğu insan yanlış ürün kullanımından müzdarip olarak ciltlerinin çok daha sıkıntılı bir sürece maruz kalmalarına sebebiyet verebilirler. Cildinizi nemlendirmeden kullandığınız pek çok ürün, sivilcelerin çıkmasını ve daha sıkıntılı bir süreçte kalıcı olmasına sebebiyet verecektir.

Bu sebepten dolayı da sivilcelere karşı kesin çözümler üretmek ve daha kalıcı bir cilt bakım rutini oluşturmak adına doğru ürünler kullanmaya yönelik adımlar atmanızı öneriyoruz. Çünkü önemli olan şey cilt bakımı esnasında cildin yağ dengesini de çok tutarlı bir şekilde sağlamayı başarmaktır. Bunu başarmak adına da belli başlı ürün kullanımlarına da dikkat etmelisiniz.

Akne ve Sivilceleri Önlemek için Kullanılması Gereken Ürünler: 

Nemlendiriciler

Cildinizde yüz, kalça ve sırt gibi bölgelerde oluşmaya müsait olan sivilcelerden kurtulmak adına cildinizi nemli tutmaya özen göstermelisiniz. Maruderm en iyi nemlendirici krem çeşitleri sayesinde de, cildinizdeki nem oranını gerektiği şekilde sabitleme imkanı bulabilirsiniz. Bu konuda yağlı cilde sahip olan insanlar, cildini yağlı olduğu gerekçesiyle nemlendirmek istemeyebilirler. Ancak bu tamamen yanlış bir düşüncedir. Cilt, ne konumda olursa olsun nem ihtiyacı duyar. Nemlendirici krem kullanımı, hücrelerin yenilenmesini sağlar. Aynı zamanda da bakteri ve ölü hücrelerin de yok olmasını tetikler. Bu sebepten dolayı sivilcelere karşı cildinizi nemli tutma konusunda özenli olmalısınız.

Cilt Temizliği

Nemlendirici krem ve gündüz kremlerinden verim almak istiyorsanız eğer, cildinize gerekli duyulan ilgi ve alakayı da muhakkak göstermek zorundasınız. Cildinizi hem sabah, hem de akşamları gün boyunca maruz kalınan kirlerden, fazla yağlardan arındırmalısınız. Bu temizlik sürecini de bir düzen haline, alışkanlığa dönüştürmelisiniz. Bunun için yüz toniği yardımı, çeşitli sabunlar ve sürekli belli bir düzen içerisinde duş alma rutini oluşturmalısınız. Bu rutini oluşturma konusunda her daim verim sağlayabilir, cildinizi de sivilceler ve akne gibi durumlara karşı koruma altına alabilirsiniz. Bu konuda en başarılı cilt bakım seti seçeneklerine de Maruderm markasının yelpazesinden erişim sağlanabilir.

Cilt Bakım Setleri

Nemlendirici krem çeşitlerinin yanı sıra birçok cilt bakım seti ile cildinizi sivilcelenme ve akne gibi durumlara karşı koruyabileceğinizi bilmenizi isteriz. Özellikle akne eğilimi olan ciltler için bakım seti olmazsa olmazlardandır. Düzenli bir cilt bakımı, cildin gerekli gördüğü birçok noktada daha rahat nefes almasını sağlayacağı için, yağ dengesi de her daim sabit kalacaktır. Maruderm markası bu dengeyi her zaman sabit tutmanızı destekleyici ürünlere sahip. Bu ürünleri düzenli bir şekilde tüketip cildinize gerekli bakımı uyguladığınız müddetçe de, sivilce ve akne gibi problemlerden kurtulma olasılığınız da çok fazla olacaktır.

Sonuç itibariyle de sivilceler için kesin çözümler her zaman vardır. Burada sizlerin dikkat etmesi gereken şey, cildinize en iyi gelecek ürünleri uygulamanız ve cildinize gerekli olan bakımı aktarmanız. Sonrasında zaten çok daha nefes alıp verebilen bir cilt görünümüne ulaşarak, cildinizi sivilcelerden uzak tutmayı başarmış olacaksınız.

Akne ve Sivilceler ile alaka diğer blog yazılarımıza aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:

Sivilceler Neden Oluşur? Sivilceli Ciltler İçin Nemlendirici Nasıl Seçilmelidir?

Gözenekler Neden Büyür? Gözenekleri Nasıl Sıkılaştırabiliriz?

Akneye Eğilimli Ciltler Nelere Dikkat Etmelidir?

Akne Giderici Bakım Ürünleri Nasıl Kullanılır?

Ergenlik Sivilceleri Gençlerin Korkulu Rüyası

Cildimizde Akneler Neden Oluşur?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Sivilcelere Savaş Açıyoruz!

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Önerileri

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?

Ergenlik sivilcesine ne iyi gelir? Ergenlik sivilcesi nedenleri ve tedavisi

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Ergenlik Sivilcelerine Kesin Çözüm

Yağlı ve Akneye Eğilimli Ciltlere Bakım Önerileri

Sivilceler Neden Oluşur? Nasıl Tedavi Edilir?

Akne Nedir Ve Akne Kimlerde Daha Fazla Olur?

Akne Giderici Kullanacaksanız Bunlara Dikkat Edin


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Peptid Nedir? Cilt Bakımında Peptidlerin Rolü Nelerdir?

Peptid Nedir? Cilt Bakımında Peptidlerin Rolü Nelerdir?

Peptidler, bir veya daha fazla amino asitten oluşan kısa protein parçalarıdır. Amino asitler, vücudumuz için önemli yapı taşlarıdır ve hücrelerimizin yapısını ve çeşitli fonksiyonlarını oluşturur. Peptidler, proteinlerin kısa parçaları olarak düşünülebilirler ve genellikle 2 ila 50 amino asitten oluşurlar. Önemli bir farklılık, peptidlerin proteinlerden daha az yapısal olarak bütünlükleri olmasıdır. Bu nedenle, peptidler proteinlerden daha kolay sindirilebilirler ve vücut tarafından daha kolay emilebilirler.

Yüz Temizleme Aletleri Nasıl Kullanılır?

Yüz Temizleme Aletleri Nasıl Kullanılır?

Kuşkusuz cildimiz en değerli organlarımızdan biridir. Cilt bakımı hem kadınlar hem erkekler tarafından oldukça önemlidir. Cilt sağlıklı ise parlar ve pürüzsüz bir yapıda olur. Cilt sağlığı kişinin direk olarak yediği içtiği şeyler ile de alakalıdır.

Selülit Nedir? Selülite Karşı Hangi Ürün Kullanılmalıdır?

Selülit Nedir? Selülite Karşı Hangi Ürün Kullanılmalıdır?

Selülit, birçok kadın tarafından sıkça karşılaşılan ve önemli bir estetik sorun olarak görülen bir deri bozukluğudur. Bu bozukluk, derinin altında bulunan yağ dokusunun fazla miktarda birikmesi sonucu oluşan kıvrımların oluşumuna neden olur ve genellikle bel, kalça ve bacakların üst kısmında görülür. Selülit, genellikle kilo alımı, hormonal değişiklikler, genetik yatkınlık, çok az hareket etme, yanlış beslenme ve stres gibi nedenlerle ortaya çıkar.

Ergenlik Sivilceleri Gençlerin Korkulu Rüyası

Ergenlik Sivilceleri Gençlerin Korkulu Rüyası

Ergenlik sivilceleri nedenleri, nasıl tedavi edildiği hakkında her şeyi bu bloğumuzda okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemizden alabilirsiniz.

Selülitler Nasıl Yok Edilir?

Selülitler Nasıl Yok Edilir?

Selülit deri altındaki aşırı yağ birikmesi sonucu genellikle de kol, bacak ve basen bölgelerinde hâkim olan dolaşım bozukluğudur. Portakal kabuğu görüntüsündedir ve özellikle kadınlar için tam bir korkulu rüyadır.

Sivilceler Neden Oluşur? Sivilceli Ciltler İçin Nemlendirici Nasıl Seçilmelidir?

Sivilceler Neden Oluşur? Sivilceli Ciltler İçin Nemlendirici Nasıl Seçilmelidir?

“Sivilce neden olur?” diyenlere cevap olarak hormonsal değişimlerden, cildin yağ dengesindeki bozulmalardan ve yanlış beslenme tarzından söz edilebilir.

Sivilcelere Savaş Açıyoruz!

Sivilcelere Savaş Açıyoruz!

Sivilce tedavisi hakkındaki tüm bilgileri bu blog yazımızdan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce karşıtı ürünleri www.maruderm.com sitemizden satın alabilirsiniz.

Cildimizde Akneler Neden Oluşur?

Cildimizde Akneler Neden Oluşur?

Cildimizde Akneler Neden Oluşur? Akneye eğilimi olan ciltler için cilt bakım ürünleri tavsiyeleri verdiğimiz blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır? Yağlı ciltler için nemlendiricinin önemi konulu bloğumuzu buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir? konulu blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce cilt bakım setini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akneye eğilimli ciltler için cilt bakım önerilerini bulabiliceğiniz blog yazımızı buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemiz üzerinden alabilirsiniz.

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Bu blog yazımızda sivilceler için uygulayabileceğiniz çözümlerden bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..