Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Sivilceler her zaman yüzümüzde oluşan ve cildin kötü bir görünüme bürünmesine sebebiyet veren ciltsel sıkıntılar olarak akıllarda yer edinir. İster kadın ister erkek olsun çoğu insan da özellikle yüz bölgesine yerleşmeye müsait olan sivilcelerle yaşamayı istemez. Günlük cilt bakım düzenimiz de sivilcelerin giderilmesine yönelik sağlanır. Cilt lekeleri, kırışıklıklar ve sivilcelerden kurtulabilmek adına yüzümüze birbirinden farklı ürünler uygularız ve bu ürünlerin etkileri doğrultusunda hareket ederiz. Bunun yanı sıra da sivilcelere kesin çözüm olarak evde kendi doğal ürünlerimizle oluşturduğumuz yüz ve cilt maskelerinden de destek alabiliriz. Sivilce ve akneler söz konusu olduğunda cildimize gerekli olan önemi gösterme konusunda özenli davranmalıyız ki, bu tarz cilt problemlerinin daha da ileri gitmesinin önüne geçmeyi başarmış olalım. Çünkü sivilce problemiyle hiç karşılaşmamış olanlar bile, az da olsa vücutlarının bir bölümünde bu probleme maruz kalma riskini taşır. Bu makalemizde de sivilceler için kesin çözümlerin olup olmadığına, sivilcelerden kurtulmak adına nasıl bir cilt bakım rutini oluşturmamız gerektiğine değinmek istiyoruz.

Sivilcelerin Oluşma Nedenleri

Yüzümüz, vücudumuz ve cildimizde birçok yağ bezi bulunmaktadır. Bu yağ bezleri de cilt gözeneklerinin içerisinde yer alırlar. Bu gözeneklerin tıkanma durumlarında ise ölü hücrelerin yenilenme aşamalarında aksaklıklar yaşanır. Yaşanır bu tarz aksaklıklar ise yağ bezlerinin gerektiği şekilde salgılanmasının önüne geçeceği için, tıkanmış olan gözeneklerden dolayı yüzümüz başta olmak üzere cildimizin birçok bölgesinde sivilce ve akneler kendisini göstermeye başlarlar.

Ancak sivilcelerin sadece bu sebepten dolayı meydana gelen ciltsel sıkıntılar olmadığını da bilmenizi isteriz. Birçok dış etmenin sivilce oluşumunda büyük pay sahibi olduğunun altını çizmek istiyoruz. Giydiğimiz kıyafetler, spor sonrası hemen duş almama, aşırı derecede güneş ışınlarına maruz kalma, terleme ve havlu kullanımı gibi birçok etmen, sivilce oluşumuna davetiye çıkarabilir. Bu sebepten dolayı da sizler için sivilce ve aknelerin oluşumuna sebebiyet verecek etmenlere dair de başlıklar açarak bilgiler vermenin doğru olacağını düşünmekteyiz.

Hormonlar:

Vücudumuzun gerçekleştirmiş olduğu hormonal değişimler, yağ bezlerinin bazen çok aktif, bazen de çok pasif bir şekilde çalışmasına sebebiyet verebilir. Bu da bedenin değişik reaksiyonlar göstermesine müsait bir zemin oluşturacağı için, sivilce ve aknelerin ortaya çıkma olasılığı da çok fazladır. Özellikle de ergenlik döneminde olan birçok insanın bedeninde gözle görülür değişimler meydana gelir. Bu değişimin merkezi de hormonlar olduğu için, sivilce ve aknelerin gözle görülür bir şekilde meydana gelme olasılığı da fazla olacaktır.

Mevsimsel Geçişler:

Mevsim geçişleri her insanın bedenine farklı etkilerde reaksiyon sebepleri oluşturabilir. Öyle ki ilkbahar ve sonbahar mevsimlerinden etkilenen birçok insan var. Bu mevsimlerdeki sıcaklık artışı ya da düşüşlerinde cildin yağ üretiminde artış veya azalış meydana gelebilir. Bu tarz yağ üretimindeki dengesizlikler de sivilce oluşumunu tetiklemektedir. Cildin tam anlamıyla düzenli bir şekilde yağ salgılamıyor oluşu, sivilcelerin ve aknelerin çok daha fazla çıkmasını destekleyecektir.

Güneş Işınları:

Güneş ışınları cildi en fazla kurutabilecek faktörlere sahip etkenlerin başında gelir. Kurumuş olan bir cilt ise nem oranını dengelemek adına yağ üretimine başlar. Yağ üretim sürecinde ise kimi zamanlarda sivilce ve akne gibi sıkıntılar kendisini gösterebilir.

Stres:

Stres, pek çok sıkıntının başlıca tetikleyicilerinden bir tanesidir zaten. Strese maruz kalan bir insan bedeni, yağ bezlerinin çok daha hızlı çalışmasına sebebiyet verebilir. Bu aktiflik de zaten sivilce ve akne gibi cilt problemlerinin çok daha çabuk ve yaygın bir düzeyde kendisini göstermesine sebep olacaktır.

Yanlış Ürün Kullanımı:

Sivilceler ve aknelerin tedavi edilmesinde doğru ürün kullanımı her zaman önemlidir. Çoğu insan yanlış ürün kullanımından müzdarip olarak ciltlerinin çok daha sıkıntılı bir sürece maruz kalmalarına sebebiyet verebilirler. Cildinizi nemlendirmeden kullandığınız pek çok ürün, sivilcelerin çıkmasını ve daha sıkıntılı bir süreçte kalıcı olmasına sebebiyet verecektir.

Bu sebepten dolayı da sivilcelere karşı kesin çözümler üretmek ve daha kalıcı bir cilt bakım rutini oluşturmak adına doğru ürünler kullanmaya yönelik adımlar atmanızı öneriyoruz. Çünkü önemli olan şey cilt bakımı esnasında cildin yağ dengesini de çok tutarlı bir şekilde sağlamayı başarmaktır. Bunu başarmak adına da belli başlı ürün kullanımlarına da dikkat etmelisiniz.

Akne ve Sivilceleri Önlemek için Kullanılması Gereken Ürünler: 

Nemlendiriciler

Cildinizde yüz, kalça ve sırt gibi bölgelerde oluşmaya müsait olan sivilcelerden kurtulmak adına cildinizi nemli tutmaya özen göstermelisiniz. Maruderm en iyi nemlendirici krem çeşitleri sayesinde de, cildinizdeki nem oranını gerektiği şekilde sabitleme imkanı bulabilirsiniz. Bu konuda yağlı cilde sahip olan insanlar, cildini yağlı olduğu gerekçesiyle nemlendirmek istemeyebilirler. Ancak bu tamamen yanlış bir düşüncedir. Cilt, ne konumda olursa olsun nem ihtiyacı duyar. Nemlendirici krem kullanımı, hücrelerin yenilenmesini sağlar. Aynı zamanda da bakteri ve ölü hücrelerin de yok olmasını tetikler. Bu sebepten dolayı sivilcelere karşı cildinizi nemli tutma konusunda özenli olmalısınız.

Cilt Temizliği

Nemlendirici krem ve gündüz kremlerinden verim almak istiyorsanız eğer, cildinize gerekli duyulan ilgi ve alakayı da muhakkak göstermek zorundasınız. Cildinizi hem sabah, hem de akşamları gün boyunca maruz kalınan kirlerden, fazla yağlardan arındırmalısınız. Bu temizlik sürecini de bir düzen haline, alışkanlığa dönüştürmelisiniz. Bunun için yüz toniği yardımı, çeşitli sabunlar ve sürekli belli bir düzen içerisinde duş alma rutini oluşturmalısınız. Bu rutini oluşturma konusunda her daim verim sağlayabilir, cildinizi de sivilceler ve akne gibi durumlara karşı koruma altına alabilirsiniz. Bu konuda en başarılı cilt bakım seti seçeneklerine de Maruderm markasının yelpazesinden erişim sağlanabilir.

Cilt Bakım Setleri

Nemlendirici krem çeşitlerinin yanı sıra birçok cilt bakım seti ile cildinizi sivilcelenme ve akne gibi durumlara karşı koruyabileceğinizi bilmenizi isteriz. Özellikle akne eğilimi olan ciltler için bakım seti olmazsa olmazlardandır. Düzenli bir cilt bakımı, cildin gerekli gördüğü birçok noktada daha rahat nefes almasını sağlayacağı için, yağ dengesi de her daim sabit kalacaktır. Maruderm markası bu dengeyi her zaman sabit tutmanızı destekleyici ürünlere sahip. Bu ürünleri düzenli bir şekilde tüketip cildinize gerekli bakımı uyguladığınız müddetçe de, sivilce ve akne gibi problemlerden kurtulma olasılığınız da çok fazla olacaktır.

Sonuç itibariyle de sivilceler için kesin çözümler her zaman vardır. Burada sizlerin dikkat etmesi gereken şey, cildinize en iyi gelecek ürünleri uygulamanız ve cildinize gerekli olan bakımı aktarmanız. Sonrasında zaten çok daha nefes alıp verebilen bir cilt görünümüne ulaşarak, cildinizi sivilcelerden uzak tutmayı başarmış olacaksınız.

Akne ve Sivilceler ile alaka diğer blog yazılarımıza aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:

Sivilceler Neden Oluşur? Sivilceli Ciltler İçin Nemlendirici Nasıl Seçilmelidir?

Gözenekler Neden Büyür? Gözenekleri Nasıl Sıkılaştırabiliriz?

Akneye Eğilimli Ciltler Nelere Dikkat Etmelidir?

Akne Giderici Bakım Ürünleri Nasıl Kullanılır?

Ergenlik Sivilceleri Gençlerin Korkulu Rüyası

Cildimizde Akneler Neden Oluşur?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Sivilcelere Savaş Açıyoruz!

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Önerileri

Ergenlik sivilcesine ne iyi gelir? Ergenlik sivilcesi nedenleri ve tedavisi

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Ergenlik Sivilcelerine Kesin Çözüm

Yağlı ve Akneye Eğilimli Ciltlere Bakım Önerileri

Sivilceler Neden Oluşur? Nasıl Tedavi Edilir?

Akne Nedir Ve Akne Kimlerde Daha Fazla Olur?

Akne Giderici Kullanacaksanız Bunlara Dikkat Edin

Pelda Yalçınkaya

Merhabalar ben Pelda. Cilt bakımı ve güzellik alanına büyük bir ilgi duyuyor ve bu alanda aktif şekilde araştırmalar yapıyorum. Araştırmalarım ve deneyimlerim sonucunda öğrendiklerimi Maruderm aracılığıyla sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Magic Crush Nedir?

Magic Crush Nedir?

Magic Crush; bölgesel zayıflama yöntemleri arasında yer almakta ve vücut dokularının daha aktif çalışmasına yardımcı olmaktadır. Tek seansta dâhi etkili sonuçlar veren Magic Crush, sarkma ve selülit gibi oluşumlara da iyi gelmektedir. Jawline belirginleştirme ve kırışıklık giderme gibi alanlarda kullanılan Magic Crush, ağrısız ve güvenli bir işlem olması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir.

Soğuk Lipoliz Nedir, Ne İşe Yarar?

Soğuk Lipoliz Nedir, Ne İşe Yarar?

Soğuk lipoliz, bölgesel incelme yöntemleri arasında yer alan ve 0’ın altında sıcaklıklara çalışan profesyonel bir tedavi prosedürüdür. Soğuk lipoliz uygulaması ile yağ dokuları dondurularak deforme edilmekte ve kişinin bölgesel olarak incelmesi mümkün hale gelmektedir. Soğuk lipoliz, bölgesel incelmenin yanı sıra cilt problemlerinin azalmasına da yardımcı olmaktadır. Çok yönlü etkileri nedeniyle öne çıkan soğuk lipoliz, birçok kişi tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Erkekler İçin Cilt Bakım Önerileri

Erkekler İçin Cilt Bakım Önerileri

Erkekler için cilt bakım önerileri; tıraş sonrası bakım, peeling ve tonik uygulamaları, gözenek sıkılaştırıcı bakım ürünü kullanımı ve güneş koruyucu krem kullanımı olarak sıralanmaktadır. Erkekler için cilt bakım ürünleri aracılığıyla yapılan bu uygulamalar, erkek bireylerin daha temiz ve sağlıklı bir cilde sahip olmalarına olanak tanımaktadır. Erkekler, cilt bakım rutinlerine özen göstererek; yaşlanma belirtilerini ve kırışıklık oluşumunu en aza indirebilmektedir.

G5 Masajı Nedir? Faydaları Nelerdir?

G5 Masajı Nedir? Faydaları Nelerdir?

Bölgesel incelme yöntemleri arasında yer alan G5 Masajı, yağ dokularına yüksek yoğunluklu titreşimler göndermekte ve kişinin sıkılaşarak kilo vermesini mümkün hale getirmektedir. G5 bölgesel zayıflama, selülit ve çatlak gibi cilt problemlerine de iyi gelmekte ve uzun vadede kalıcı sonuçlar vermektedir. Uygulama bölgesine olan kan akışını hızlandıran G5 Masajı; çok fonksiyonlu etkileri nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir

Sıcak Havada Vücut Kokusuna Kesin Çözüm Nedir?

Sıcak Havada Vücut Kokusuna Kesin Çözüm Nedir?

Yaz aylarının doğal bir getirisi olan aşırı terleme, vücut kokusu problemlerinin baş göstermesine neden olmaktadır. Ter kokusu, yoğun tempoda ve kalabalık ortamlarda çalışan kişilerin; yaşam kalitesini düşürmekte ve iş motivasyonunu olumsuz etkilemektedir. Yaz aylarında oluşan vücut kokusunun, doğal yollarla giderilmesi; uzun vadede kalıcı sonuç elde edilmesi adına önem arz etmektedir.

Kırışıklıklara Karşı Neler Yapılmalıdır?

Kırışıklıklara Karşı Neler Yapılmalıdır?

Cilt yüzeyinde oluşan kırışıklıklar, ilerleyen yaş veya stres gibi faktörler nedeniyle ortaya çıkmakta ve kişilerin solgun görünmesine neden olmaktadır. Kırışıklık görünümünün azalması için anti age serum ve krem çeşitlerinin düzenli olarak kullanılması gerekmektedir. Kırışıklık karşıtı bakım ürünleri, cilt dokularındaki kolajen üretimini desteklemekte ve kişinin daha genç görünmesine yardımcı olmaktadır.

Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer?

Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer?

Koltuk altı kararması, yanlış epilasyon yöntemleri nedeniyle ortaya çıkmakta ve yaz aylarının diken üstünde geçmesine neden olmaktadır. Ayrıca koltuk altı bölgesine uygulanan jilet ve ağda gibi geleneksel yöntemler, söz konusu bölgenin doğal renk pigmentlerini kaybetmesine sebebiyet vermektedir. Koltuk altı kararmasını azaltan yöntemler; kese uygulaması, peeling uygulaması, beyazlatıcı bakım ürünü kullanımı ve lazer epilasyon olarak sıralanmaktadır.

Gözaltı Morluklarına Kesin Çözüm

Gözaltı Morluklarına Kesin Çözüm

Gözaltı morlukları; yorgunluk, uykusuzluk, sağlıksız beslenme alışkanlıkları, yoğun iş temposu, stres ve kalıtım gibi faktörler nedeniyle ortaya çıkmaktadır. Göz çevresi bakım ürünleri ve bazı klinik tedaviler, gözaltı morluklarının giderilmesine yardımcı olmakta ve kişinin daha genç görünmesine olanak tanımaktadır.

Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılır?

Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılır?

Göz çevresi bakımı, kaz ayakları ve gözaltı morluklarının azalmasına yardımcı olmaktadır. Besleyici yüz serumları ve organik bakım ürünleriyle yapılan göz çevresi bakımı, kişinin kendini daha genç hissetmesine ve daha az kırışıklık problemi yaşamasına olanak tanımaktadır. Göz çevresi bakım ürünleri; gözaltı morlukları, gözaltı torbaları ve kazayağı gibi problemlere özel olarak formüle edilmektedir.

Çocuklar Nemlendirici Ürün Kullanabilir mi?

Çocuklar Nemlendirici Ürün Kullanabilir mi?

Çocuklar ve bebekler, hassas bir cilt yapısına sahip olmaları nedeniyle; cilt kuruluğu, pişik, tahriş ve güneş yanığı gibi olumsuz durumları daha sık yaşamaktadır. Bebek ve çocuk cildinin korunması için çocuklar için nemlendirici krem ve serum çeşitlerinden yararlanmak gerekmektedir. Ebeveynler, çocuklarının cilt sağlığını; dış unsurların zararlı etkilerine karşı korumak adına, nemlendirici bakım ürünlerine rağbet göstermektedir.

Güneşten Kızaran Yüze Ne Yapılmalı?

Güneşten Kızaran Yüze Ne Yapılmalı?

Yaz aylarında, gereken önlemlerin alınmaması nedeniyle ortaya çıkan güneş yanığı; cilt lekesi problemlerinin hızlanmasına ve cilt yüzeyinin yoğun bir şekilde kızarmasına neden olmaktadır. Güneş nedeniyle kızaran ciltler, gereken önlemlerin alınmaması halinde yoğun bir acı ve hassasiyet hissi oluşturmaktadır. Soğuk kompres, yoğurt maskesi ve aloe vera kullanımı; güneş nedeniyle kızaran ciltlerin sakinleştirilmesine yardımcı olmaktadır.

Yüz Bakım Ürünleri Nelerdir? Ve Nasıl Kullanılır?

Yüz Bakım Ürünleri Nelerdir? Ve Nasıl Kullanılır?

Yüz bakım ürünleri; temizleyici jel, tonik, peeling, serum ve nemlendirici krem olarak sıralanmaktadır. Yüz bakım ürünlerinin düzenli olarak kullanılması; cilt problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır. Cilt gözeneklerinin açılmasına ve cildin doğal nem dengesini yeniden kazanmasına olanak tanıyan yüz bakım ürünleri, birçok kişi tarafından güvenle kullanılmakta ve verim sağlamaları nedeniyle tekrar tekrar tercih edilmektedirler.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..