quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Sivilceler, her ne kadar ergenlik döneminde mecburi bir şekilde katlanma durumunda kaldığımız bir sorun olarak bilinse de, günümüzde artık birçok faktörden dolayı cildimiz sivilcelenme ve hatta sivilcelerin bir tık üstü olan akne problemiyle uğraşma durumunda kalmaktadır. Özellikle de iş sadece sivilce tedavisi ve aknelerin giderilmesiyle de sınırlı kalmamaktadır. Sivilcelerin oluşturmuş olduğu lekeler de kadınların baş düşmanlarından birisidir.

İlaçların yanı sıra doğal yöntemler ve cilt bakım seti seçenekleriyle de sivilcelerin yok edilmesi mümkündür. Bu yöntemlerin düzenli bir şekilde uygulamaya geçirilmesi halinde bu problemden yavaş yavaş kurtulma olasılığınız artış göstermiş olacaktır. Bunun yanı sıra sivilce sonrası ortada kalan leke ve siyah noktaların da kısa süre içerisinde yok edilmesi önemlidir. Yazımızın devamında sivilce ve lekelerin oluşumu ve bu sorunların hangi yollardan giderilebileceğine dair bilgiler sunmak istiyoruz. Bu sayede cildinizi çok daha korunaklı bir forma kavuşturmanız ve mevcut sıkıntılarınızdan kurtulmanız da hızlı olacaktır.

Deri altlarında kırmızı ya da siyah nokta ile kist şeklinde belirmekte olan sivilceler biraz önce de belirttiğimiz gibi genellikle ergenlik dönemlerinde ortaya çıkmaktadır. Ancak bir takım faktörler sivilcelerin ilerleyen yaşlarda da çıkmasına sebebiyet verebilir. Stres ve kaygılar, güneş ışınları, sağlıksız beslenme, ani hastalıklar ve ilaç tedavilerin yan etkileri gibi birçok faktörde sivilce sorunuyla karşılaşma olasılığınız var. Bilinçsiz bir şekilde müdahale ya da sivilce tedavisinden kaçmak gibi durumlar ise, ciltte kalıcı izlere sebebiyet verebilir. Keza sivilceler zamanında yapılacak olan müdahale ile hemen önüne geçilebilecek bir cilt sorunudur.

Cilt gözeneklerinde yer alan sebum isimli yağ bezlerinden oluşan madde cildin korunmasına yardımcı olur ve cilde kayganlık verir. Ölü hücrelerin ve bakterilerin cildin altına nüfus etmesi ise sebumun dışarı atılamamasından dolayı sivilcelerin oluşmasına sebebiyet verir. Bununla birlikte hormonsal değişimlerin hızı da işin içine eklendiği zaman, sivilce ve akne gibi problemler cildinizde kendisini göstermeye başlayabilir. İşte bu tarz problemlerin bakımı çok önemlidir. Bunun için leke giderici krem ve cilt bakım setlerini kullanmalı, aynı zamanda düzenli bir cilt bakımı gerçekleştirmelisiniz.

Sivilce İzlerine Neler İyi Gelir?

Sivilce izlerinden kurtulmak açısından birçok alternatif yöntem de söz konusu. Burada her zaman dikkat edilmesi gereken husus ise, cildin alerjik reaksiyonlar göstermeyeceği yöntemleri seçmek ve ona göre bir uygulama gerçekleştirmek. Çünkü sivilcelerin yok olması için gerçekleşecek her uygulamanın aşırı doz oluşu, daha fazla zarar ve sorunu da ortaya çıkartabilir. Keza kısa süre içerisinde sivilcelerden kurtulabilmek herkes için mümkün olmayabilir. Her insanın cildinin yapısı farklı faklıdır ve bu sebepten dolayı da bu aşamaları gerçekleştirirken sabırlı ve belli bir düzene uyum sağlayarak ilerlemeniz şarttır.

Doktor Tavsiyesine Göre İlaç Kullanımı

Sivilce tedavisi ve lekelerin giderilmesi açısından doktor kontrolü her zaman önemlidir tabii ki. Piyasada reçeteli ve reçetesiz satılan birçok sivilce giderici ilaçlar var. Ancak burada doktorunuzun önerileri doğrultusunda hareket etmeniz çok daha iyi olacaktır muhakkak. Çünkü uzman bir kişi tarafından sağlıklı bir sivilce giderim düzeni gerçekleştirebilirsiniz. Bunun yanı sıra sivilce tedavisi için her zaman ilaç desteğinin de şart olmadığını bilmenizi isteriz. Bu tarz bir tedavi yerine doğal yollar ve Maruderm cilt bakım ürünleri takviyeleriyle de cildinizde oluşacak sivilce ve lekeleri yok etme imkânı bulabilirsiniz. Bu süreçte her zaman titiz ve cildinize zarar vermeyecek yollarla ilerlemeniz size katkılar kazandıracaktır.

Doğal Formüller Uygulama

Cilt bakımı için sizlerin doğal formüllerden destek alarak ilerlemenizi önerebiliriz. Doğal yollardan birçok farklı maske yapımı mümkün. Öyle ki zaten ilaçların temeli de bu tarz doğal ürünlerin işlenmesiyle şekillendiği için, doğal cilt maskeleri ve bakım aşamalarından da verim sağlayabilirsiniz. Cildinizi daima ılık suyla temiz tutmaya çalışın. Kızarık ve aknelerin terli kıyafetlerde mantara dönüşme olasılığı da çok fazla. Bu sebepten dolayı da sizlerin mümkün oldukça düzenli bir şekilde cilt bakımına önem vermeniz şarttır. Bunu sağlarsanız, sizin için önereceğimiz doğal yöntemler ve cilt bakım ürünlerinden fayda sağlamanız da çok daha çabuk bir hale dönüşebilir.

Cilt Bakımının Doğal Yöntemleri:

1.Yoğurt

Yoğurt formülünün tabii ki de güneş yanıklarına çok iyi geldiğini herkes bilir. Aynı zamanda sivilcelerde de etkili yanları çok fazladır. Yoğurt, sivilceler yüzünden tahriş olan ve lekeler oluşan ciltte izlerin kısa süre içerisinde giderilmesi konusunda yardımcı olabilir. Hem doğal hem de uygun olması da bu aşamalardaki katkısı açısından cabası… Fakat yoğurt seçiminde de dikkatli olmalısınız. Market yoğurdundan ziyade sizlerin yapacağı yoğurtlar, çok daha olumlu sonuçları ortaya çıkaracaktır. Yoğurt maskesinin etkisini kısa süre içerisinde hissetmek istiyorsanız da eğer, yoğurtun içerisine bir tatlı kaşığı limon ve bir yemek kaşığı yulaf ezmesini de eklemenizi öneririz. Böylece sivilcelerin tedavisinde çok daha hızlı sonuçlara ulaşabileceksiniz.

2. Sirke

Sirkenin bakteri yok edici özelliği var. Özellikle de elma sirkesinin asidik bir etkisi var. Elma sirkesi cildin rengini açma, sivilceleri kurutma ve lekeleri yok etme gibi etkilere sahiptir. Bu etkileşimi göz önüne aldığımızda da elma sirkesi ile oluşturulacak bir maske de iyi sonuçlara ulaştırabilir sizi. Bu maske ise su ile karıştırıldığında da zaten biraz daha arındırıldığı için daha çabuk bir etkileşim edinebilirsiniz. Bunun dışında elma sirkesini zeytinyağı ile karıştırabilir, cildin çok daha sağlıklı bir forma erişimini de rahat bir şekilde sağlayabilirsiniz. Bu süreç sizin açınızdan da gayet yerinde bir cilt tedavisini ortaya çıkartabilir.

3. Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi E vitamini etkisinden kaynaklı cilde doğrudan iyi gelebilecek bir kaynağa sahip olduğu için, Hindistan cevizi yağı kullanımı da sivilcelerin tedavisi için önemlidir. Bu yağı da günde en az iki kere yağlanmış cildinize ve sivilcelerinize uygulamanızı öneriyoruz. Bu sayede daha çabuk sonuçlar elde edebilir, daha hızlı bir süreçte de cilt bakımınızı pekiştirecek etkileşimler elde edebilirsiniz. Bu gibi durumların tamamında da cildinizi daha bakımlı bir forma kavuşturacak, daha hızlı bir iyileşme süreci elde edebileceksiniz.

Saymış olduğumuz bu üç doğal ürünün yanında lavanta ve salatalık kürleri gibi birçok önemli yardımcı ürün de kullanıp ciltteki lekelerin yok olmasını destekleyici adımlar atabilirsiniz. Bu kapsamda da sizler için Maruderm cilt bakım seti seçeneklerini de önerebiliriz. Cildinizi daha korunaklı ve bakım altında tutabilir, bu ürünlerin takviyesinde de bulunarak hızlı bir süreç gerçekleştirebilirsiniz.

Sağlıklı bir cilt bakımı için hem beden temizliğinizi hem de cildinizin bakımını dikkatli bir sistem içerisinde gerçekleştirmeye özen göstermelisiniz. Bu özene uyar ve adımlarınızı da bu doğrultuda atmaya başlarsanız eğer, sivilcelerinizden kısa süre içerisinde kurtulma imkanını da yakalamış olursunuz. Unutmamak gerekir ki, sivilce ve akne başta olmak üzere birçok cilt sorunun çözümü mümkün. Nemlendirici kremler, leke giderici takviyeleri ve düzenli bir cilt bakımı sayesinde, cildinize adeta kamp kurmuş olan bu sivilcelerden kısa süre içerisinde kurtulmayı başarmış olacaksınız.

Akne ve Sivilceler ile alaka diğer blog yazılarımıza aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:

Sivilceler Neden Oluşur? Sivilceli Ciltler İçin Nemlendirici Nasıl Seçilmelidir?

Gözenekler Neden Büyür? Gözenekleri Nasıl Sıkılaştırabiliriz?

Akneye Eğilimli Ciltler Nelere Dikkat Etmelidir?

Akne Giderici Bakım Ürünleri Nasıl Kullanılır?

Ergenlik Sivilceleri Gençlerin Korkulu Rüyası

Cildimizde Akneler Neden Oluşur?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilcelere Savaş Açıyoruz!

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Önerileri

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?

Ergenlik sivilcesine ne iyi gelir? Ergenlik sivilcesi nedenleri ve tedavisi

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Ergenlik Sivilcelerine Kesin Çözüm

Yağlı ve Akneye Eğilimli Ciltlere Bakım Önerileri

Sivilceler Neden Oluşur? Nasıl Tedavi Edilir?

Akne Nedir Ve Akne Kimlerde Daha Fazla Olur?

Akne Giderici Kullanacaksanız Bunlara Dikkat Edin


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır? Yağlı ciltler için nemlendiricinin önemi konulu bloğumuzu buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir? konulu blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce cilt bakım setini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akneye eğilimli ciltler için cilt bakım önerilerini bulabiliceğiniz blog yazımızı buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemiz üzerinden alabilirsiniz.

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Bu blog yazımızda sivilceler için uygulayabileceğiniz çözümlerden bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Bu blog yazımızda sivilce ve akne oluşumundan kurtulmanın yollarından bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz.

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Akneler ile sivilceleri karıştırmamak gerekir. Her ikisi de özellikle ergenlik dönemlerinde ciltte meydana gelse de, akneler sivilcelerin daha iltihaplanmış versiyonlarıdır diyebiliriz.

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Sivilceler, ergenlik dönemi itibariyle her yaş grubunda muhakkak görülen bir cilt hastalığı olmaktadır. Kimi insanlar önemsemese de son derece hassas bir cilt problemi olmaktadır sivilceler.

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilceler nasıl geçer sorusu pek çok kişi tarafından sürekli sorulmaya devam ediyor. Ergenlik dönemiyle başlayan ve ciltte belirgin sıkıntılar yaşatan sivilce ve akneler, aynı zamanda sağlığa da doğrudan etkiler..

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Bu yazımızda sivilcelerden nasıl kurtulabileceğiniz ile alakalı tüyolar verilmektedir. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret ediniz.

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Cildimizin sivilce ve akne oluşumuna sebebiyet veren pek çok faktör vardır. Öyle ki cilt, başlı başına hassasiyete açık ve çabuk yıpranabilecek bir forma sahip olduğu için, stres, mevsimsel geçişler..

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Sivilceler, hem erkekler hem de kadınlar açısından en büyük cilt sorununa dönüşebilir. Özellikle de kadınların yoğun koşturmaca, makyaj, mevsimsel geçiş ve hormonsal değişimler...

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler, sadece bayanların değil belli dönemlerde erkeklerin de en fazla dert yandığı cilt sıkıntılarının başında gelmektedir.

Blog Nedir?

Blog ("weblog"un kısaltması), bir konu hakkında düzenli olarak güncellenen içerik (blog yazısı) sunan bir kişi, grup veya şirket tarafından yürütülen çevrimiçi bir dergi veya bilgilendirici web sitesidir. Bilgileri ters kronolojik sırayla sunar ve resmi olmayan veya konuşma tarzında yazılmıştır.

Cilt bakım, saç bakım ve vücut bakım ürünleriyle alakalı tavsiyelere bloğumuz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güzellik blogu, güzellik, makyaj, saç, moda, cilt bakımı ve diğer güzellikle ilgili konular hakkında içerik barındıran bir web sitesidir. Güzellik blogları ipuçlarını paylaşır, ürünleri gözden geçirir, öğreticiler oluşturur ve trend olan güzellik haberlerini tartışır. Güzellik oldukça görsel bir konu olduğundan, bu bloglar genellikle çok sayıda resim ve video yayınlar.

Güzellik blogcuları başkalarına nasıl güzel olunacağını gösterir. Genellikle resim ve videolarla adım adım öğreticiler yazarlar. Web sitelerinde, YouTube kanallarında, Instagram hesaplarında ve diğer sosyal medya platformlarında ürünleri test eder, inceler ve görüşlerini paylaşırlar.

Güzellik Blogları Türleri

Ne tür bir kitleye odaklanmak istediğinizi seçmek, geliştirdiğiniz içeriği şekillendirmeye yardımcı olacağından, blogunuzun uzun vadeli başarısı için çok önemlidir.

Aşağıdaki blog türlerini göz önünde bulundurun:

Makyaj için Güzellik Blogları: Ürünleri tanıtırken belirli "görünümler" elde etmek için eğitim içeriği sağladıkları için makyajı merkeze alan bloglar modadır.

Açık Ten için Güzellik Blogları: Çok açık tenlerin kendine özgü cilt bakımı ihtiyaçları ve özel makyajı vardır. Soluk tenli bloglar, daha açık ten tonlarıyla en iyi şekilde çalışan belirli görünümler önerir.

Koyu Ten için Güzellik Blogları: Bu blog kategorisi, Siyah, Asyalı ve Latin insanlar için makyaj ve cilt bakımı gibi birden çok cilt tonunu kapsar.

Kırk Üzeri İçin Güzellik Blogları: Elinizden gelenin en iyisini yapmak her yaş için çok önemlidir, bu nedenle daha yaşlı ve daha olgun yetişkinler için bloglar da yaygındır.

Altmışın Üzerindeki Güzellik Blogları: Bu bloglar, yaşlı erkekler ve kadınlar için cilt bakımı, moda ve güzellik konusunda uzmanlaşmıştır.

Devamını Oku..