quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Sivilce Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Sivilceler, her ne kadar ergenlik döneminde mecburi bir şekilde katlanma durumunda kaldığımız bir sorun olarak bilinse de, günümüzde artık birçok faktörden dolayı cildimiz sivilcelenme ve hatta sivilcelerin bir tık üstü olan akne problemiyle uğraşma durumunda kalmaktadır. Özellikle de iş sadece sivilce tedavisi ve aknelerin giderilmesiyle de sınırlı kalmamaktadır. Sivilcelerin oluşturmuş olduğu lekeler de kadınların baş düşmanlarından birisidir.

İlaçların yanı sıra doğal yöntemler ve cilt bakım seti seçenekleriyle de sivilcelerin yok edilmesi mümkündür. Bu yöntemlerin düzenli bir şekilde uygulamaya geçirilmesi halinde bu problemden yavaş yavaş kurtulma olasılığınız artış göstermiş olacaktır. Bunun yanı sıra sivilce sonrası ortada kalan leke ve siyah noktaların da kısa süre içerisinde yok edilmesi önemlidir. Yazımızın devamında sivilce ve lekelerin oluşumu ve bu sorunların hangi yollardan giderilebileceğine dair bilgiler sunmak istiyoruz. Bu sayede cildinizi çok daha korunaklı bir forma kavuşturmanız ve mevcut sıkıntılarınızdan kurtulmanız da hızlı olacaktır.

Deri altlarında kırmızı ya da siyah nokta ile kist şeklinde belirmekte olan sivilceler biraz önce de belirttiğimiz gibi genellikle ergenlik dönemlerinde ortaya çıkmaktadır. Ancak bir takım faktörler sivilcelerin ilerleyen yaşlarda da çıkmasına sebebiyet verebilir. Stres ve kaygılar, güneş ışınları, sağlıksız beslenme, ani hastalıklar ve ilaç tedavilerin yan etkileri gibi birçok faktörde sivilce sorunuyla karşılaşma olasılığınız var. Bilinçsiz bir şekilde müdahale ya da sivilce tedavisinden kaçmak gibi durumlar ise, ciltte kalıcı izlere sebebiyet verebilir. Keza sivilceler zamanında yapılacak olan müdahale ile hemen önüne geçilebilecek bir cilt sorunudur.

Cilt gözeneklerinde yer alan sebum isimli yağ bezlerinden oluşan madde cildin korunmasına yardımcı olur ve cilde kayganlık verir. Ölü hücrelerin ve bakterilerin cildin altına nüfus etmesi ise sebumun dışarı atılamamasından dolayı sivilcelerin oluşmasına sebebiyet verir. Bununla birlikte hormonsal değişimlerin hızı da işin içine eklendiği zaman, sivilce ve akne gibi problemler cildinizde kendisini göstermeye başlayabilir. İşte bu tarz problemlerin bakımı çok önemlidir. Bunun için leke giderici krem ve cilt bakım setlerini kullanmalı, aynı zamanda düzenli bir cilt bakımı gerçekleştirmelisiniz.

Sivilce İzlerine Neler İyi Gelir?

Sivilce izlerinden kurtulmak açısından birçok alternatif yöntem de söz konusu. Burada her zaman dikkat edilmesi gereken husus ise, cildin alerjik reaksiyonlar göstermeyeceği yöntemleri seçmek ve ona göre bir uygulama gerçekleştirmek. Çünkü sivilcelerin yok olması için gerçekleşecek her uygulamanın aşırı doz oluşu, daha fazla zarar ve sorunu da ortaya çıkartabilir. Keza kısa süre içerisinde sivilcelerden kurtulabilmek herkes için mümkün olmayabilir. Her insanın cildinin yapısı farklı faklıdır ve bu sebepten dolayı da bu aşamaları gerçekleştirirken sabırlı ve belli bir düzene uyum sağlayarak ilerlemeniz şarttır.

Doktor Tavsiyesine Göre İlaç Kullanımı

Sivilce tedavisi ve lekelerin giderilmesi açısından doktor kontrolü her zaman önemlidir tabii ki. Piyasada reçeteli ve reçetesiz satılan birçok sivilce giderici ilaçlar var. Ancak burada doktorunuzun önerileri doğrultusunda hareket etmeniz çok daha iyi olacaktır muhakkak. Çünkü uzman bir kişi tarafından sağlıklı bir sivilce giderim düzeni gerçekleştirebilirsiniz. Bunun yanı sıra sivilce tedavisi için her zaman ilaç desteğinin de şart olmadığını bilmenizi isteriz. Bu tarz bir tedavi yerine doğal yollar ve Maruderm cilt bakım ürünleri takviyeleriyle de cildinizde oluşacak sivilce ve lekeleri yok etme imkânı bulabilirsiniz. Bu süreçte her zaman titiz ve cildinize zarar vermeyecek yollarla ilerlemeniz size katkılar kazandıracaktır.

Doğal Formüller Uygulama

Cilt bakımı için sizlerin doğal formüllerden destek alarak ilerlemenizi önerebiliriz. Doğal yollardan birçok farklı maske yapımı mümkün. Öyle ki zaten ilaçların temeli de bu tarz doğal ürünlerin işlenmesiyle şekillendiği için, doğal cilt maskeleri ve bakım aşamalarından da verim sağlayabilirsiniz. Cildinizi daima ılık suyla temiz tutmaya çalışın. Kızarık ve aknelerin terli kıyafetlerde mantara dönüşme olasılığı da çok fazla. Bu sebepten dolayı da sizlerin mümkün oldukça düzenli bir şekilde cilt bakımına önem vermeniz şarttır. Bunu sağlarsanız, sizin için önereceğimiz doğal yöntemler ve cilt bakım ürünlerinden fayda sağlamanız da çok daha çabuk bir hale dönüşebilir.

Cilt Bakımının Doğal Yöntemleri:

1.Yoğurt

Yoğurt formülünün tabii ki de güneş yanıklarına çok iyi geldiğini herkes bilir. Aynı zamanda sivilcelerde de etkili yanları çok fazladır. Yoğurt, sivilceler yüzünden tahriş olan ve lekeler oluşan ciltte izlerin kısa süre içerisinde giderilmesi konusunda yardımcı olabilir. Hem doğal hem de uygun olması da bu aşamalardaki katkısı açısından cabası… Fakat yoğurt seçiminde de dikkatli olmalısınız. Market yoğurdundan ziyade sizlerin yapacağı yoğurtlar, çok daha olumlu sonuçları ortaya çıkaracaktır. Yoğurt maskesinin etkisini kısa süre içerisinde hissetmek istiyorsanız da eğer, yoğurtun içerisine bir tatlı kaşığı limon ve bir yemek kaşığı yulaf ezmesini de eklemenizi öneririz. Böylece sivilcelerin tedavisinde çok daha hızlı sonuçlara ulaşabileceksiniz.

2. Sirke

Sirkenin bakteri yok edici özelliği var. Özellikle de elma sirkesinin asidik bir etkisi var. Elma sirkesi cildin rengini açma, sivilceleri kurutma ve lekeleri yok etme gibi etkilere sahiptir. Bu etkileşimi göz önüne aldığımızda da elma sirkesi ile oluşturulacak bir maske de iyi sonuçlara ulaştırabilir sizi. Bu maske ise su ile karıştırıldığında da zaten biraz daha arındırıldığı için daha çabuk bir etkileşim edinebilirsiniz. Bunun dışında elma sirkesini zeytinyağı ile karıştırabilir, cildin çok daha sağlıklı bir forma erişimini de rahat bir şekilde sağlayabilirsiniz. Bu süreç sizin açınızdan da gayet yerinde bir cilt tedavisini ortaya çıkartabilir.

3. Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi E vitamini etkisinden kaynaklı cilde doğrudan iyi gelebilecek bir kaynağa sahip olduğu için, Hindistan cevizi yağı kullanımı da sivilcelerin tedavisi için önemlidir. Bu yağı da günde en az iki kere yağlanmış cildinize ve sivilcelerinize uygulamanızı öneriyoruz. Bu sayede daha çabuk sonuçlar elde edebilir, daha hızlı bir süreçte de cilt bakımınızı pekiştirecek etkileşimler elde edebilirsiniz. Bu gibi durumların tamamında da cildinizi daha bakımlı bir forma kavuşturacak, daha hızlı bir iyileşme süreci elde edebileceksiniz.

Saymış olduğumuz bu üç doğal ürünün yanında lavanta ve salatalık kürleri gibi birçok önemli yardımcı ürün de kullanıp ciltteki lekelerin yok olmasını destekleyici adımlar atabilirsiniz. Bu kapsamda da sizler için Maruderm cilt bakım seti seçeneklerini de önerebiliriz. Cildinizi daha korunaklı ve bakım altında tutabilir, bu ürünlerin takviyesinde de bulunarak hızlı bir süreç gerçekleştirebilirsiniz.

Sağlıklı bir cilt bakımı için hem beden temizliğinizi hem de cildinizin bakımını dikkatli bir sistem içerisinde gerçekleştirmeye özen göstermelisiniz. Bu özene uyar ve adımlarınızı da bu doğrultuda atmaya başlarsanız eğer, sivilcelerinizden kısa süre içerisinde kurtulma imkanını da yakalamış olursunuz. Unutmamak gerekir ki, sivilce ve akne başta olmak üzere birçok cilt sorunun çözümü mümkün. Nemlendirici kremler, leke giderici takviyeleri ve düzenli bir cilt bakımı sayesinde, cildinize adeta kamp kurmuş olan bu sivilcelerden kısa süre içerisinde kurtulmayı başarmış olacaksınız.

Akne ve Sivilceler ile alaka diğer blog yazılarımıza aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:

Sivilceler Neden Oluşur? Sivilceli Ciltler İçin Nemlendirici Nasıl Seçilmelidir?

Gözenekler Neden Büyür? Gözenekleri Nasıl Sıkılaştırabiliriz?

Akneye Eğilimli Ciltler Nelere Dikkat Etmelidir?

Akne Giderici Bakım Ürünleri Nasıl Kullanılır?

Ergenlik Sivilceleri Gençlerin Korkulu Rüyası

Cildimizde Akneler Neden Oluşur?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Yüzümüzde Sivilce Çıkmasını Nasıl Engelleriz?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Var Mı?

Yüzde Sivilce Oluşumunu Engellemeye Karşı Önemli Tüyolar

Sivilcelere Savaş Açıyoruz!

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulur?

Sivilceler İçin Kesin Çözüm Önerileri

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?

Ergenlik sivilcesine ne iyi gelir? Ergenlik sivilcesi nedenleri ve tedavisi

Akne Nedir? Nasıl Tedavi Edilmelidir?

Hangi Yiyecekler Sivilcenin Oluşmasına Neden Olur?

Sivilceleri Doğal Yollardan Giderme Rehberi

Ergenlik Sivilcelerine Kesin Çözüm

Yağlı ve Akneye Eğilimli Ciltlere Bakım Önerileri

Sivilceler Neden Oluşur? Nasıl Tedavi Edilir?

Akne Nedir Ve Akne Kimlerde Daha Fazla Olur?

Akne Giderici Kullanacaksanız Bunlara Dikkat Edin


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Peptid Nedir? Cilt Bakımında Peptidlerin Rolü Nelerdir?

Peptid Nedir? Cilt Bakımında Peptidlerin Rolü Nelerdir?

Peptidler, bir veya daha fazla amino asitten oluşan kısa protein parçalarıdır. Amino asitler, vücudumuz için önemli yapı taşlarıdır ve hücrelerimizin yapısını ve çeşitli fonksiyonlarını oluşturur. Peptidler, proteinlerin kısa parçaları olarak düşünülebilirler ve genellikle 2 ila 50 amino asitten oluşurlar. Önemli bir farklılık, peptidlerin proteinlerden daha az yapısal olarak bütünlükleri olmasıdır. Bu nedenle, peptidler proteinlerden daha kolay sindirilebilirler ve vücut tarafından daha kolay emilebilirler.

Yüz Temizleme Aletleri Nasıl Kullanılır?

Yüz Temizleme Aletleri Nasıl Kullanılır?

Kuşkusuz cildimiz en değerli organlarımızdan biridir. Cilt bakımı hem kadınlar hem erkekler tarafından oldukça önemlidir. Cilt sağlıklı ise parlar ve pürüzsüz bir yapıda olur. Cilt sağlığı kişinin direk olarak yediği içtiği şeyler ile de alakalıdır.

Selülit Nedir? Selülite Karşı Hangi Ürün Kullanılmalıdır?

Selülit Nedir? Selülite Karşı Hangi Ürün Kullanılmalıdır?

Selülit, birçok kadın tarafından sıkça karşılaşılan ve önemli bir estetik sorun olarak görülen bir deri bozukluğudur. Bu bozukluk, derinin altında bulunan yağ dokusunun fazla miktarda birikmesi sonucu oluşan kıvrımların oluşumuna neden olur ve genellikle bel, kalça ve bacakların üst kısmında görülür. Selülit, genellikle kilo alımı, hormonal değişiklikler, genetik yatkınlık, çok az hareket etme, yanlış beslenme ve stres gibi nedenlerle ortaya çıkar.

Ergenlik Sivilceleri Gençlerin Korkulu Rüyası

Ergenlik Sivilceleri Gençlerin Korkulu Rüyası

Ergenlik sivilceleri nedenleri, nasıl tedavi edildiği hakkında her şeyi bu bloğumuzda okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemizden alabilirsiniz.

Selülitler Nasıl Yok Edilir?

Selülitler Nasıl Yok Edilir?

Selülit deri altındaki aşırı yağ birikmesi sonucu genellikle de kol, bacak ve basen bölgelerinde hâkim olan dolaşım bozukluğudur. Portakal kabuğu görüntüsündedir ve özellikle kadınlar için tam bir korkulu rüyadır.

Sivilceler Neden Oluşur? Sivilceli Ciltler İçin Nemlendirici Nasıl Seçilmelidir?

Sivilceler Neden Oluşur? Sivilceli Ciltler İçin Nemlendirici Nasıl Seçilmelidir?

“Sivilce neden olur?” diyenlere cevap olarak hormonsal değişimlerden, cildin yağ dengesindeki bozulmalardan ve yanlış beslenme tarzından söz edilebilir.

Sivilcelere Savaş Açıyoruz!

Sivilcelere Savaş Açıyoruz!

Sivilce tedavisi hakkındaki tüm bilgileri bu blog yazımızdan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce karşıtı ürünleri www.maruderm.com sitemizden satın alabilirsiniz.

Cildimizde Akneler Neden Oluşur?

Cildimizde Akneler Neden Oluşur?

Cildimizde Akneler Neden Oluşur? Akneye eğilimi olan ciltler için cilt bakım ürünleri tavsiyeleri verdiğimiz blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır?

Cildimiz Neden Yağlanır? Yağlı ciltler için nemlendiricinin önemi konulu bloğumuzu buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir?

Erkekler Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilir? konulu blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. En iyi sivilce cilt bakım setini sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akne ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin Bakım Önerileri

Akneye eğilimli ciltler için cilt bakım önerilerini bulabiliceğiniz blog yazımızı buradan okuyabilirsiniz. En iyi cilt bakım ürünlerini www.maruderm.com sitemiz üzerinden alabilirsiniz.

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Sivilceler İçin Kesin Çözümler Var Mı?

Bu blog yazımızda sivilceler için uygulayabileceğiniz çözümlerden bahsedeceğiz. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..