quick-info

MARUDERM

güvenli ödeme yöntemleri

Arayacağınız kelimeyi yazınız ve enter tuşuna basınız

Sigaranın İnsan Cildine Zararları

Sigaranın İnsan Cildine Zararları

Sigarayı Bırakmak İçin İyi Bir Sebep: Sigaranın İnsan Cildine Zararları

Sigaranın insan cildine zararları, pek çok açıdan kendini gösterebilmektedir. Cilt lekeleri, cilt kuruluğu, renk tonu eşitsizliği ve daha birçok olumsuz durum; sigaranın insan cildine olan yan etkileri olarak sıralanmaktadır. Sigara kullanımının bırakılması, cilt yüzeyindeki iyileşme belirtilerini beraberinde getirmektedir.

Sigara, yalnızca cilt yüzeyi için değil tüm vücut sistemleri için de son derece zararlıdır. Sigara içerisinde bulunan nikotin ve tütün maddesi, kişilerin solunum yolu hastalıkları yaşamasına neden olmaktadır. Sigara dumanı nedeniyle oluşan cilt problemleri ise kişilerin yaşam kalitesini büyük ölçüde düşürmektedir.

Maruderm, doğadan aldığı ilhamla yola çıktığı günden bu yana; müşterilerinin cilt problemlerini en aza indirmek için büyük bir özveriyle çalışmaktadır. Maruderm imzalı cilt bakım ürünleri, doğal içerikleri ve uygun fiyatları ile müşterilerinin hizmetine sunulmakta ve bu bağlamda memnuniyeti kazanmaktadır.

Sigara Neden Zararlıdır?

Sigara, içerdiği zehirli maddeler nedeniyle; solunum, sindirim, boşaltım sistemlerine ek olarak cilt sağlığı üzerinde de olumsuz etkiler göstermektedir. Sigaranın içeriğindeki, bağımlılık yapan nikotin maddesi; sigara kullanımının bırakılmamasına neden olmaktadır.

Vücut sistemleri, sigaranın bıraktığı toksin maddeleri gidermekte zorlanmaktadır. Özellikle solunum sistemi, sigara nedeniyle ciddi düzeyde hasar almaktadır. KOAH, astım ve benzeri solunum yolu hastalıkları; sigaranın neden olduğu hücre tahribatı nedeniyle ortaya çıkmaktadır.

Sigara kullanımı, mide ve bağırsak sistemlerini de olumsuz etkilemektedir. Mide öz suyu, sigaranın kana karıştırdığı zehirler nedeniyle; kademeli olarak işlevsiz hale gelmektedir. Sigaranın neden olduğu bağırsak problemleri ise kendini kolon kanseri şeklinde gösterebilmektedir.

Sigara kullanımının terkedilmesi için uzman doktor ve sağlık çalışanlarından yardım almak gerekmektedir. Sigaranın neden olduğu vücut hastalıkları, uzman doktorlar tarafından yürütülen profesyonel tedavi yöntemleri ile yok edilebilmektedir.

Sigara İnsan Cildine Ne Gibi Zararlar Vermektedir?

Sigara, insan cildinin elastikiyet özeliğini yok etmektedir. Sigara dumanından yayılan toksin maddeler, cilt dokularının hızlı bir şekilde yıkıma uğramasına neden olmaktadır. Sigara kullanımı neticesine oluşan kazayağı ve ince çizgiler, kişilerin yaşam kalitesini olumsuz anlamda etkilemektedir.

Sigara, cilt dokularının kollajen ve hyalüronik asit üretim hızını yavaşlatmaktadır. Kollajen ve hyalüronik asit, cilt yüzeyinin dik ve esnek görünmesini sağlamaktadır. Bu moleküllerin cilt yüzeyini terk etmesi, yaşlanma belirtilerinin hızla ortaya çıkmasına neden olmaktadır.

Sigara Kırışıklık Yapar Mı?

Sigaranın yaydığı zehirli duman, özellikle ağız çevresinin ciddi düzeyde kırışmasına neden olmaktadır. İzmaritin yakın olduğu bölgeler, daha fazla sigara dumanına maruz kaldığı için bu bölgelerde derin kırışıklıklar oluşmaktadır. Bu kırışıklıkların kademeli olarak derinleşmesi, kişilerin genç ve güzel görünmesine engel olmaktadır.

Sigara, cilde dolgunluk ve elastikiyet veren kollajen hücrelerinin tahrip olmasına neden olmaktadır. Gençlik molekülü niteliğinde olan kollajen, sigara nedeniyle her geçen gün azalmakta ve kişi her geçen gün daha yaşlı görünmektedir. Bu sürecin durdurulması, dış etkenler ile mümkün olmadığından; sigaranın en acil şekilde bırakılması gerekmektedir.

Maruderm Anti – Age Kırışıklık Karşıtı Cilt Bakım Serumu, sigaranın neden olduğu cilt tahribatının önüne geçmeye yardımcı olmaktadır. Sigara nedeniyle oluşan ince çizgi ve kırışıklıklar, kişilerin yaşam kalitesini büyük ölçüde düşürmektedir. Yaşlanma nedeniyle ortaya çıkan cilt problemlerinin önlenmesi için kırışıklık karşıtı bakım ürünlerinden yararlanmak gerekmektedir.

Sigara Sivilce Yapar Mı?

Sigara kullanımı, cilt yüzeyinin doğal yağ dengesini bozmaktadır. Sigaranın kana karıştırdığı zehirli maddeler, cilt yüzeyindeki sebum üretimini arttırmaktadır. Sebum üretimi artan cilt giderek daha fazla yağlanmakta ve bu bağlamda sivilce oluşumuna açık hale gelmektedir.

Maruderm Gözenek Sıkılaştırıcı Siyah Nokta ve Akne Karşıtı Tonik, cildin yağ dengesini düzenleyerek sivilce oluşumunun azalmasına yardımcı olmaktadır. İçeriğindeki AHA ve BHA asitleri, sigaranın yüzde oluşturduğu is kirliliğini derinlemesine temizlemektedir.

Sigara Kullanan Kişiler Sigaranın Zararlarından Korunabilir Mi?

Sigara kullanan kişiler, sigaranın zararları nedeniyle ortaya çıkan olumsuz durumlardan kurtulmakta zorlanmaktadır. Sigara sağlık için son derece zararlıdır ve bu zararların tamamen yok olması; sigaranın bırakılması ile mümkün olmaktadır.

Bazı cilt bakım ürünleri, sigaranın cilt üzerindeki zararları konusunda yararlı etki gösterebilmektedir. Cilt tonu eşitsizliğine neden olan sigara, cildin doğal renk pigmentlerini bozması nedeniyle; uygun ürünlerle bu sorunun azaltılması gerekmektedir.

Maruderm Leke Karşıtı Beyazlatıcı Bakım Kremi, sigara nedeniyle oluşan cilt tonu eşitsizliklerini azaltmaya yardımcı olmaktadır. Düzenli bir şekilde beyazlatıcı krem kullanmak, cilt yüzeyinin daha aydınlık ve canlı görünmesine olanak tanımaktadır.

Sigara Kullanımı Nasıl Bırakılır?

Sigara kullanımı, doktor kontrolünde ilerleyen tedaviler ile tamamen bırakılabilmektedir. Alkol ve sigara kullanımından dolayı sıkıntı yaşayan kişilerin, en hızlı şekilde doktora gitmesi gerekmektedir. Sigara kullanımı nedeniyle ortaya çıkan cilt problemleri ise dermatoloji uzmanları tarafından tedavi edilmektedir.

Sigara kullanımının neden olduğu cilt problemlerinin en aza indirilmesi için sağlıklı beslenme alışkanlıklarına geri dönmek gerekmektedir. Bol bol su içmek, meyve ve sebze tüketimini arttırmak ve mineral takviyesi almak; sigara nedeniyle hasar alan vücut sistemlerinin tekrardan gelişmesine yardımcı olmaktadır.


Yorumlar (0)

Henüz Yorum Eklenmemiş.


Yorum Yapın

Lütfen zorunlu alanları doldurunuz. *

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır? En iyi Nemlendirici ve Serum Hangisidir?

Kuru cilt yapısına sahip olan kişiler; yaygın görülen cilt problemlerini daha sık yaşamaktadır. Soğuk hava ve güneş ışınları gibi faktörlerden daha fazla etkilenen kuru cilt, kişilerin günlük yaşam kalitelerini büyük ölçüde düşürmektedir. Sağlıklı beslenme alışkanlıklarına sahip olmak ve günlük olarak en az iki litre kadar su içmek; cilt kuruluğu problemlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır.

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Vücudun belli bölgeleri diğer kısımlara oranla yağlanmaya daha yatkındır. Karın çevresi, basen ve kol bölgeleri yoğun yağ birikimi olan bölgelerdir. Bu bölgelerde zayıflama ve incelmeyi sağlamak için pek çok yöntem kullanılmaktadır. Soğuk lipoliz, liposuction, radyo frekans, mezoterapi, karboksiterapi, ultrashape bu yöntemlerden bazılarıdır. Yalnızca diyet yaparak bölgesel yağ yakmak mümkün değildir. Kişiye özgü bir diyet, egzersiz programı ve bölgesel incelme uygulamaları yardımıyla lokal yağlanmadan kurtulmak mümkündür.

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar?

Cilt bakımı, cildin ihtiyaç duyduğu bileşenlerin cilde nüfuz etmesini sağlayarak; sağlıklı, canlı ve parlak bir cilt görünümüne kavuşmaya yardımcı olmaktadır. Medikal olarak ya da evdeki ürünlerle uygulanabilen cilt bakımları, doğru ve düzenli bir şekilde yapıldığında etkili sonuçlar vermektedir. Medikal işlemler, özel solüsyonlar ve ileri teknoloji ürünlerle uygulanırken evde yapılan cilt bakımlarında çeşitli bakım ürünleri kullanılmaktadır. Cilt bakımı fiyatları da yapılan uygulamaya ve kullanılan ürünlere göre değişiklik göstermektedir.

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş Gürleştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Kaş dökülmesi dönemsel ya da sürekli olarak görülebilen bir cilt problemidir. Oluşum şekline ve sürecine göre kendi kendine düzelebildiği gibi tedavi süreci de gerektirebilmektedir. Hormonal dengesizlikler, yanlış beslenme, menopoz, stres ve buna benzer pek çok etken kaş dökülmesine neden olabilmektedir. Genel olarak evde uygulanabilen yöntemlerle tedavisi mümkündür. Sarımsak, zeytinyağı, badem yağı, hindistan cevizi yağı, aloe vera jeli ve c vitamini gibi pek çok içerik kaşların gürleşmesine, sıklaşmasına ve uzamasına katkı sağlamaktadır. 

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt Ampulleri Hangi Cilt Sorununda Kullanılır?

Cilt bakım ampulleri, ciltte aniden ortaya çıkan problemlerin kısa sürede çözülmesi için kullanılan yoğunlaştırılmış minik serumlardır. Pek çok cilt probleminde etkilidir. Hızlı sonuçlar vermektedir. Özellikle cildin yenilenmesi, yaşlılık belirtilerinin ortadan kalkması ve cilt bariyerinin yenilenmesi için kullanılmaktadır. Haftada birkaç kez ya da ayda birkaç kez olacak şekilde dairesel hareketlerle masaj yapar gibi uygulanmaktadır.

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Kadınlar Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Cilt bakımı; cilt tipine uygun ürünlerle cildin temizlenmesi ve nemlendirilmesi işlemidir. Cilt bakımı yapılırken dikkat edilmesi gereken pek çok husus bulunmaktadır. Bilinçsizce yapılan cilt bakımı faydadan çok zarara yol açmaktadır. Bu nedenle cilt analizi yapıldıktan sonra uygun ürünler seçilmesi ve işlem sırasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Düzenli olarak güneş kremi kullanmak, makyajla uyumamak ve cildin temiz ve nemli kalmasına önem vermek cilt bakım rutininin en önemli adımları arasında yer almaktadır.

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt bakım rutini, kişilerin cilt yapılarına uygun olan ürünleri düzenli olarak kullanmaları olarak tanımlanmaktadır. Cilt bakım rutinin, doğal ve besleyici ürünlerle yürütülmesi; cildin uzun vadede daha sağlıklı ve genç görünmesine yardımcı olmaktadır. Temizleme, tonik, peeling ve serum basamaklarından oluşan cilt bakım rutini; kişilerin özgüven kazanmasına ve ruhsal anlamda daha iyi hissetmesine olanak tanımaktadır.

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki Renk Değişikliği Ne Anlama Gelir?

Tırnaktaki renk değişikliği; çeşitli dış etkenler nedeniyle ortaya çıkabileceği gibi bazı kronik hastalıkların da habercisi olabilmektedir. Özellikle kalsiyum ve çinko gibi kemik ve tırnak yapısı üzerinde etkili olan minerallerin, vücut bünyesine yeteri kadar alınmaması da; tırnak yüzeyindeki renk değişikliğine sebebiyet vermektedir. Tırnak yüzeyinde morarma, sararma veya kızarma ile süregelen bu rahatsızlığın; uzman bir doktor tarafından detaylı bir şekilde incelenmesi gerekmektedir.

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum Nedir? Ciltte Ne İşe Yarar?

Sebum, vücut sistemlerinin tümünde üretilmekte ve cilt yüzeyinin dış etkenlere karşı daha dayanıklı olmasına yardımcı olmaktadır. Çeşitli nedenlerle dengesizleşen sebum üretimi, kişilerin cilt ve saç yağlanması gibi olumsuz problemleri daha sık yaşamasına neden olmaktadır. Sebum üretiminin dengelenmesi için sağlıklı beslenme alışkanlıklarına geri dönülmesi ve düzenli olarak cilt bakımı yapılması gerekmektedir.

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Simmondsia chinensis bitkisinin özlerinden elde edilen jojoba yağı, cilt ve saç yapısı üzerindeki iyileştirici etkisi nedeniyle; güzellik sektörünün vazgeçilmez ürünleri arasında yer almaktadır. Jojoba yağının saça faydaları; saç kepeğini azaltma, saç tellerini onarma, saç dökülmesini en aza indirme ve saç tellerinin parlaklığını arttırma olarak sıralanmaktadır. Saç bakım ürünü olarak kullanılan jojoba yağı, kişilerin daha dolgun ve hacimli saçlara sahip olmasına yardımcı olmaktadır.

Saç Vitamini Nedir ve Ne İşe Yarar?

Saç Vitamini Nedir ve Ne İşe Yarar?

Saç vitaminleri, ideal kalınlıkta ve ışıldayan yapıda saç tellerine sahip olmanın altın anahtarı olarak görülmektedir. Saç bakımı için vitamin ve mineral takviyesi almak, kişilerin daha canlı ve gür saçlara sahip olmasına yardımcı olmaktadır. Doğal besinler veya takviye ürünler aracılığıyla vücuda giren; A, E, C, H ve B12 vitaminleri, saç sağlığının gelişmesine katkı sağlayan vitaminler olarak sıralanmaktadır.

Kaş Pudralama Nedir ve Ne İşe Yarar?

Kaş Pudralama Nedir ve Ne İşe Yarar?

Kaş pudralama, güzellik uzmanları tarafından uygulanan ve kişilerin daha dolgun kaşlara sahip olmasını sağlayan bir tekniktir. Bu işlem; kaş derisinin en üst tabakası olan epidermise, bitkisel bir boya enjekte ederek yapılmaktadır. İşlem esnasında kullanılan mikro iğneler, kaş dokularına hiçbir şekilde zarar vermemektedir. Son derece kolay, hızlı ve zararsız bir işlem olan kaş pudralama; kişilerin doğal kaş görünümünü, kalıcı bir şekilde elde etmelerine olanak tanımaktadır.

Maruderm Blog; cilt, saç ve tırnak bakımı hakkında pek çok güzellik tüyosunu kullanıcılara sunmak amacıyla içerik üretmektedir. Doğanın saf ve eşsiz güzelliklerini cilt bakım sektörüyle buluşturan Maruderm, tamamını Fransa'dan getirdiği hammaddelerle cilt bakım ürünleri ve yüz serumları hazırlamaktadır.

Cilt Bakım Tüyoları

Cilt bakımı hem kadınlar hem de erkekler açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için dikkat edilmesi gereken cilt bakım tüyoları şunlardır:

  1. İyi bir cilt bakımı en temelde temizlik adımıyla başlamalıdır. İlk adımda cilt; temizleyici jel veya temizleyici su yardımıyla kirden ve ölü deriden arındırılmalıdır.
  2. İkinci adımda cilde tonik uygulanmalı ve gözeneklerde kalan makyaj ve kir kalıntıları derinlemesine temizlenmelidir.
  3. Cildin nem ihtiyacının karşılanması ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için yüz serumları kullanılmalıdır. Yüz serumu seçerken cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakım türüne dikkat edilmelidir.
  4. Son adımda ise cilt; iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilmeli ve güneş kremi sürülmelidir.

Dört mevsim boyunca gündüz saatlerinde dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Bakım gece saatlerinde yapılıyor ise nemlendirme adımıyla sonlandırılmalıdır.

 

Devamını Oku..